Įkraunama...
Įkraunama...

Kaip pasigaminti sūrį?

QUOTE(regna @ 2010 06 25, 23:04)
Aš,čia įkišiu savo nosį,kas liečia varškę.
Galiu pasakyti,kad yra ir lt. geros varškės,o kad ji būna biri,tai paprasčiausiai ji gaminant yra peršildomas pienas.
Bet nusipirkus tokios varškės {birios} ją galima atnaujinti įpilti į tą varškytę saldžios grietinėlės{kiekis priklauso nuo varškės kiekio}išmaišyti gerai,kad ji būtų drėgna,ir leisti pastovėti.
Jeigu perkant varškę turguje ji būna karti ji būna sena.Bet pasūkininkus yra geros varškės
Aš,pati perku kaimišką pieną ir pati rauginu pieną ir gaminu varškę.
Visai ydomus procesas. 4u.gif



o kaip reikia nepersildyt varske. Na noretusi tikslaiu kad parasytumet, kada nustot ta rugpieni kaitint. ar dar palikt pastovet, kadda nukost varske? ????
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2010 06 28, 12:51)
o kaip reikia nepersildyt varske. Na noretusi tikslaiu kad parasytumet, kada nustot ta rugpieni kaitint. ar dar palikt pastovet, kadda nukost varske? ????

Lusasita 4u.gif -rūdpienį{gerai surūgusį pieną}pastatome ant viryklės{turi buti nedidelė kaitra,nes jeigu kaitinsime ant didelės kaitros,varškė bus sausa,}

Dėl rūgpienio kaitinimo laiko reikia nepamiršti,kad uždėjote rūgpienį{ką aš,anksčiau darydavau}
Tiesiog,karts nuo karto pasižiūrėti.
Aš,atšilusį rūgpienį leidžiu šiek tiek {labai trumpam pastovėti}ir supilu į vokelį{sūrmaišį}ir kabinu,kad išsilašėtų išrūgos.
Tą geriausia daryti vakare per naktį gerai išlaša.
Lusasita,reikia drąsiai gaminti,ir tuomet bus aiškus visas procesas.
Pirmas kartas visad būna sunkesnis,o paskui suvoki,ką reikia keisti,ką reikia daryti kitaip.
Kiekvienai iš mūsų būna įvairiausių klaidų,juk mes iš jų mokomės.
Tikiuosiu, bus aiškus procesas,kas neaišku,klausk atsakysiu.
Sekmės 4u.gif -skanios varškės 4u.gif
Atsakyti
oj esu dariusi daug daug kartu, nu bet ji man netokia kaip pirktine kaimiska varske. O varske taip megstu . O kaip daro nesu maciusi. Zinau tik kad kaitina ( nezinojau, kad reikia ant letos ugnies thumbup.gif ) kol issiskiria isrugos. bet uzvirt nereikia. As kai supilu i keturguba marle isklota sieta, tai man gal greitai viskas nubega ir tos varskes lieka nedaug, ji sausa. vadinasi kaitinu per ilgai turbut?
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2010 06 28, 16:03)
oj esu dariusi daug daug kartu, nu bet ji man netokia kaip pirktine kaimiska varske. O varske taip megstu . O kaip daro nesu maciusi.

Lusasita 4u.gif
Noriu tavęs paklausti,o,koks skonis Tau pirktinės varškės,geresnis,negu kaimiškos.?
Aš,valgau ir parduotuvės,ir namuose gamintą,bet man naminė varškė yra žymiai skanesnė{skiriasi skonis,kvapas,šviežesnė}
Nesupratau,cituoju :esi dariusi-O,kaip daro neesu maciusi.
Gal ne taip supratau?
Atsakyti
ir dabar kaitinu rugpieni. ziuresim kas gausis. ax.gif uzvirt kiek supratau nereikia?

savaitgaliais perkam kaimiska varske is ukininku, ji tokia luitine, nera biri. bet ir ne skysta.

is parduotuviniu man skani TIK zemaitijos pienos po kilograma ta "plytomis"

O nesu maciusi, kaip daro ukininkai, profesionalai tsakant , ...kokioj stadijoj nukaicia , kada supila, kokios temperaturos mazdaug turi but ivairiose gamybos stadijose .

Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Lusasita: 28 birželio 2010 - 17:23
QUOTE(Lusasita @ 2010 06 28, 17:21)
ir dabar kaitinu rugpieni. ziuresim kas gausis. ax.gif uzvirt kiek supratau nereikia?

savaitgaliais perkam kaimiska varske is ukininku, ji tokia luitine, nera biri.  bet ir ne skysta.

is parduotuviniu man skani TIK zemaitijos pienos po kilograma ta "plytomis"

O nesu maciusi, kaip daro  ukininkai, profesionalai tsakant , ...kokioj stadijoj nukaicia , kada supila, kokios temperaturos mazdaug turi but ivairiose gamybos stadijose .

rūgpienis turi būti tik šiltas, ne karštas, reik pamaišyti vis, nes būna, kad puodo apačią sutraukia... žodžiu įkišus pirštą turi būti šilta smile.gif bent aš taip darau...
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2010 06 28, 18:21)
ir dabar kaitinu rugpieni. ziuresim kas gausis. ax.gif uzvirt kiek supratau nereikia?

savaitgaliais perkam kaimiska varske is ukininku, ji tokia luitine, nera biri.  bet ir ne skysta.
is parduotuviniu man skani TIK zemaitijos pienos po kilograma ta "plytomis"

O nesu maciusi, kaip daro  ukininkai, profesionalai tsakant , ...kokioj stadijoj nukaicia , kada supila, kokios temperaturos mazdaug turi but ivairiose gamybos stadijose .


va man tokia gaunasi varske namie gaminant. smile.gif
verdant varske reikia pilti puse kiekio rugpienio, puse kiekio pieno. Jei virsit vien is rugpienio varske bus rugsti. Verdu ant silpnos ugnies, tiesiog kol sutraukia i varske.
Varske gaunasi tokia kaimiska. Jei dedant i kokius virtinukus, tai tokia tasi gaunasi. bigsmile.gif
Mociute mano tokia varske darydavo, tai man tokia budavo pati skaniausia. thumbup.gif
Atsakyti
esu ir is saldaus pieno dariusi, bet viena valgyt man neskanu, o kokias spurgas daryt thumbup.gif
tiesa dabar pyliau ir namini rugpieni ir namini kaimisko pieno jogurta. Kaitinau labai letai ir dabar varva, bet matosi, kad varskyte bus visai kitokia, nei kad man gaudavosi thumbup.gif kaip gerai, kai gauni patarimu geru thumbup.gif
Atsakyti
aš dar seniau darydavau saldaus pieno varškę, tai reikia ant litro rūgpienio supilti litrą verdančio pieno... tokios beje proporcijos ir palaikyti, kad sutrauktų pieną, tada nuvarvinti... labai skanu.
Atsakyti
QUOTE(vixiuke @ 2010 06 28, 22:33)
aš dar seniau darydavau saldaus pieno varškę, tai reikia ant litro rūgpienio supilti litrą verdančio pieno... tokios beje proporcijos ir palaikyti, kad sutrauktų pieną, tada nuvarvinti... labai skanu.



o cia tik uzplikyt rugpieni verdanciu pienu ir palit? kaitint nebereikia?

ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Lusasita @ 2010 06 29, 10:26)
o cia tik uzplikyt rugpieni verdanciu pienu ir palit? kaitint nebereikia?

ax.gif

ne nereikia
Atsakyti
papusryciavau varskyte vakar gaminta wub.gif wub.gif wub.gif skanumelis wub.gif
Atsakyti