Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Del kontraceptiku
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas gydytojai ginekologei > Kontracepcija
renax
Laba .Noreciau suzinoti kokios piliules skaitomos (turiu omenyje vartojamuosius geremus kontraceptikus kaip cileste ir panasiai ) abortuojanciom ( prie kuriu galimas apvaisinimas ,ir kokia tikimybe ) .Kokios spirales ?
norge
Renax, galima as ta pati klausima, tik kitaip paklausiu? wink.gif

1. Kokie geriami kontraceptikai neuzkerta kelio kiausinelio apvaisinimui, o sutrukdo jo isitvirtinimui gimdoje?
2. Kokie geriami kontraceptikai neleidiza ivykti ovuliacijai?
3. Ar yra kontraceptiku, kurie ovuliacijai ivykti leidzia, bet neleidzia kiausinelio apvaisinimo?
4. Ar naudojant spirale gali ivykti kiausinelio apvaisinimas?
Erika Čerškuvienė

Visi geriamieji kontraceptikai,juos vartojant teisingai,blokuoja ovuliaciją,t.y.kiaušialąstės subrendimą.Logiškai,nėra ką ir apvaisinti.Jei tarp dviejų tablečių išgėrimo laiko tarpas viršija 36val. arba moteris labai stipriai vemia ar viduriuoja[tabletės organizmas nespėja įsisavinti],tada atsiranda galimybė įvykti ovuliacijai.
Kiti kontracepcijos būdai,deja,ovuliacijos neslopina.Spiralės trukdo implantuotis gimdoje gemalui,vietiškai naudojamos priemonės veikia spermicidiškai[inaktyvuoja spermą].Apie spiralių rūšis jau rašiau.Jei turėsite santykius vaisingomis dienomis,kiaušialąstės apvaisinimas įvyks.
Užsienyje aprobuoti specialūs vaistai,sukeliatys persileidimą pirmame nėštumo trimestre.Lietuvoje ekstrinei kontracepcijai,jei nepraėjo 72val.,gydytojas gali paskirti specialius vaistus.Esant nepageidautinam nėštumui,daromas abortas.
renax
Labai dekui ,kadangi naudoju viena is naujausiu hormoniniu kontraceptiku ,dekui kad nuraminote kad nesu masine savu vaiku zudike .Labai aciu .
Tynka
QUOTE (renax @ 2004 01 04, 09:45)
Labai dekui ,kadangi naudoju viena is naujausiu hormoniniu kontraceptiku ,dekui kad nuraminote kad nesu masine savu vaiku zudike .Labai aciu .

gal gali pavadinima tu naujausiu harmoniniu parasyti ?
ainax
Ar negaletumete kas nors placiau parasyti apie bent jau placiausiai naudojamu pavadinimu kontraceptines tab. Mane tai labai domintu, o pasitarti tai kaip ir neturiu su kuo. Pries gimdyma as naudojau "Mercilon", taciau kai jas geriau po gimdymo, tai du menesius (tiek laiko ir geriau) "tepliojo". Toks jau sh...nas reikaliukas gavosi - 2 men. po gimdymo negali myletis, o po to dar 2 men. teplioja! Gydytoja, pas kuria gimdziau, patare ismeginti "Marvelon", bet jei ir vel menesi sirgsiu... Galvoju, kad man gal reikia stipresniu kontraceptiku, nei "Mercilon", bet bijau, kad nuo tu stipresniu pradesiu storeti. O pastoti siame etape nebutu labai gerai.
Patarkite!
Erika Čerškuvienė

Pabandykit Marvelon.Juose daugiau estrogenų,todėl neturėtų teplioti.Šiaip tai hormoninės tabletės nekaloringos.O storėjama nuo persivalgymo ir nejudėjimo.
Karvė Supermodelis
Dar noriu uzklausti Ginekologes:
Pries 3 metus bandziau Logest, bet nuo ju buvo labai bloga ir atsisakiau. Tada nenaudojau jokiu kontraceptiku.
Dabar dukrytei 10.5 men ir noriu pradet gert kontraceptikus. Menesines labai skausmingos. Pries 2 sav baigiau maitinti.
Kokius patartumet kontraceptikus vartot.
ainax
Aciu gydytojai uz atsakyma. Bandysiu.
Guga
As irgi noreciau gydytojos patarimo.
Pries pastojant geriau kontraceptikus Logest, jie man labai tiko. Dabar kazkur perskaiciau nuomone, kad Logest netinka gimdziusioms, nes jose yra per mazas hormonu kiekis ir vis tiek islieka galimybe pastoti (nors mediciniskai man skamba labai keistai g.gif ). Del to nusipirkau Cilest. Jau tris dienas geriu Cilest, bet nuo ju mane baisiausiai pykina sad.gif Ar galeciau vel pereiti prie Logest? Ir, jei po triju dienu Cilest vartojimo daugiau situ kontraceptiku nebegersiu, ar vel susirgsiu menesinemis?
Is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif
Jurga
QUOTE (Guga @ 2004 02 09, 14:25)
As irgi noreciau gydytojos patarimo.
Pries pastojant geriau kontraceptikus Logest, jie man labai tiko. Dabar kazkur perskaiciau nuomone, kad Logest netinka gimdziusioms, nes jose yra per mazas hormonu kiekis ir vis tiek islieka galimybe pastoti (nors mediciniskai man skamba labai keistai g.gif ). Del to nusipirkau Cilest. Jau tris dienas geriu Cilest, bet nuo ju mane baisiausiai pykina sad.gif Ar galeciau vel pereiti prie Logest? Ir, jei po triju dienu Cilest vartojimo daugiau situ kontraceptiku nebegersiu, ar vel susirgsiu menesinemis?
Is anksto dekoju uz atsakymus smile.gif

man panasiai buvo. pries gimdyma logest tiko, o va po gimdymo - per silpnos tapo (menesines istisa menesi budavo).

Paskyre stipresnius - Regulon. Bet, atrodo, ir sitie ne idealiai tinka. Menesines beveik kas 2 sav. mad.gif Ar tai reiskia, kad dar stipresniu reikes? unsure.gif

Keiti
as tenorejau pasakyti, kad ir mano nuomone visiskai sutampa su gydytojos - kad storejama tikrai ne nuo kontraceptiku... as visada buvau smulkaus sudejimo ir bijojau pradeti vartoti daugiau hormonu turincias tabletes, bet jau puse metu geriu Cilest ir ne vieno papildomo kilogramo "neuzsidejo":)
Guga
Bet stipresni kontraceptikai skatina apetita, pries kuri sunku kovoti laugh.gif Va tada ir sustoreti galima. Bet sako, kad naujos kartos kontraceptikai neturi tokio salutinio poveikio. Gydytoja, ar tiesa? rolleyes.gif
Šmigija
NOrejau paklaust ginekologes. Jau daugiau kaip puse metu naudoju Janine kontraceptines tabletes, pirmus tris menesius kaip salutinis poveikis atsirasdavo kraujavimas tarp menesiniu, po to viska sstojo i savo vietas, bet si menesi isgerus puse pakuotes tableciu as susirgau, nors tikrai nepraleidau nei vienos tabletes, visas geriau laiku. Kiek zinau, salutinis poveikis po tiek laiko nelabai gali atsinaujinti, jei buciau pastojusi taip gausiai kaip per normalias menesines nekraujuociau viduri ciklo, Na nezinau, ar keisti kontraceptikus, ar taip buna, ar gali but susije su kokiu nors pergyvenimu (teko biski pastresuot, bet nepasakyciau kad stipriai).
Laura_k
as tai zadu pradet naudot ta pleistriuka kontraceptini tik va nezinau ar butina eit pas gydytoja norint pradet naudot g.gif
Vasara
Tada ir as dar klausimeli pridesiu. Pradesiu gerti tabletes "Janine". Gal galite placiau apie juos parasyt? Kaip maciau cia rasyta, kad gimdziusioms gali but per silpni, ar taip gali buti? Man juos parinko ginekologe del cistos gydymo.
Ir kokius vitaminus galima vartoti geriant kontraceptikus, kad ir tie ir tie tinkamai pasisavintu?
alma
Norėčiau paklaust,kodėl pykina nuo tablečių?Išmėginau ne vienas,bet rezultatas tas pats.Taip pat norėčiau sužinot,kodėl kartais mėnesinės vėluoja net 3 mėnesius,per tą laiką spėju keliskart nueit pas gydytoją,o ten sako-lauk,o kad rimčiau tirtis neliepia.Taip sergu nuo pat jaunystės,būna,susireguliuoja kuriam laikui,bet ir vėl pasikartoja.Nežinau ar verta nerimauti?
Vestina
Ar yra kokie nors kontraceptikai maitinancioms krutimi?
Happymother
mikro 30 vadinasi vestina
VyŠnĖ
Labai noreciau paklausti apie tuos pleistriukus, kur trys vienetai kainuoja 48 Lt. Koki jie daro poveiki. kiek laiko juos reikia vartoti, ar jie vienkartiniai? g.gif
Aciu.
Papildyta @ [mergetime]1077707210[/mergetime]
tongue.gif Apie kontraceptinius pleistriukus.
Spilka
QUOTE (vysniukai @ 2004 02 25, 13:05)
Labai noreciau paklausti apie tuos pleistriukus, kur trys vienetai kainuoja 48 Lt. Koki jie daro poveiki. kiek laiko juos reikia vartoti, ar jie vienkartiniai? g.gif
Aciu.
Papildyta @ [mergetime]1077707210[[b]*Spilka rgetime] [/b]
tongue.gif Apie kontraceptinius pleistriukus.

Vakar kaip tik buvau pas gydytoja, tai dave man pasiskaityt apie tuos pleistriukus wink.gif
Ju poveikis toks pats kaip ir tableciu. Tik tiek, kad jie veikia per oda, nuolat patenka i kraujotaka ir nepatenka i virskinimo trakta ir kepenis.
1 pleistras - 1 savaitei, paskui daroma 7 dienu pertrauka (kaip ir vartojant tabletes). Taip kad menesiui reikalingi 3 pleistrai, vadinasi 48 lt. Patogu, bet brangu g.gif
Vasara
Kelis kartus jau klausiau to, kaip su tais pleistrais praustis? Jei visa savaite viena nesiot reikia, o kiekviena diena prausiesi dushe, tai kaip jis neatlimpa?
Spilka
QUOTE (Vasara @ 2004 02 26, 16:17)
Kelis kartus jau klausiau to, kaip su tais pleistrais praustis? Jei visa savaite viena nesiot reikia, o kiekviena diena prausiesi dushe, tai kaip jis neatlimpa?

Cituoju is informacines knygeles:

Ar galiu su pleistru maudytis?
Taip, EVRA Tavęs niekaip neapriboja. Užsikilijavusi pleistrą gali maudytis, plaukioti, bėgioti, mankštintis, eiti į pirtį ir kt. Pleistro kontraceptinis poveikis išlieka. Tikimybė, kad pleistras atsiklijuos, yra labai maža.

Va taip. Nelabai ir as įsivaizduoju kaip jis ten taip stebuklingai neatlimpa g.gif Matyt ne, jei taip sako wink.gif biggrin.gif
VyŠnĖ
QUOTE (Spilka @ 2004 02 26, 17:37)
Ar galiu su pleistru maudytis?
Taip, EVRA Tavęs niekaip neapriboja. Užsikilijavusi pleistrą gali maudytis, plaukioti, bėgioti, mankštintis, eiti į pirtį ir kt. Pleistro kontraceptinis poveikis išlieka. Tikimybė, kad pleistras atsiklijuos, yra labai maža.

wink.gif wink.gif Pala pala, jei jis neatlimpa, tai kaip ji nuysiklijuot po savaites? blink.gif g.gif Vajej, nieko nesuprantu sad.gif blink.gif
Laura_k
po savaites turesi nuplest, bet siaip paprastai jis neatlimpa, as ir naudoju clap.gif
man kainavo 41Lt
Karvė Supermodelis
Paskaiciau apie kontraceptikus fear.gif
Kontraceptikų geriančioms moterims krūtų vėžys buvo diagnozuotas šiek tiek dažniau, negu to paties amžiaus jų nevartojančioms pacientėms. Jų vartojimą nutraukus, šis nedidelis padažnėjimas palaipsniui išnyko per 10 metų. Ar minėtas skirtumas atsiranda dėl kontraceptikų poveikio, nežinoma, kadangi jų vartojančios moterys buvo dažniau apžiūrimos, todėl vėžys galėjo būti pastebėtas anksčiau.
Vartojant kontraceptikų kartais gali atsirasti gerybinis, rečiau piktybinis kepenų auglys. Dėl jo galimas vidinis kraujavimas, todėl prasidėjus stipriam pilvo skausmui būtina tuoj pat kreiptis į gydytoją.
Pastebėta, kad moterims, kurios kontraceptikų geria ilgai, dažniau atsiranda gimdos kaklelio vėžys, tačiau jis gali būti susijęs ne tik su kontraceptikų poveikiu, bet ir su seksualiniu moters elgesiu bei kitais faktoriais.
Erika Čerškuvienė

Labai daug klausimų pateikiate tame pačiame skyrelyje.Pabandykite siųsti kaip atskirus,nes labai sunku ieškoti ir viską atsakyti.
Jeanine turi sudėtinę dalį,kuri gražinančiai veikia odą.Jei atsirado nereguliarūs kraujavimai daugiau,negu po trijų mėnesių,pasitikrinkit pas ginekologą.Tik pamačius ir ištyrus pacientę,galima nuspręsti dėl tolimesnės taktikos.
Nėra nei silpnesnių ,nei stipresnių kontraceptikų.Yra tik skirtingos estrogenų dozės ir skirtingos progesteroninės dalys juose.Pykinimą sukelia estrogenai.
Jeigu mėnesinės būna kas tris mėnesius,tai signalizuoja apie rimtą patologiją.Jums būtina tirtis ir gydytis.Jei Jūsų ginekologė ramina,kad viskas gerai,eikite pas kitą.
Užsiklijavę Evrą,galite maudytis,eiti į pirtį.O kai reikės nusiplėšti,nusiplėšite be vargo.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.