Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Silkės patiekalai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Užkandžiai ir sriubos
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
vasare34
O, šitą per velykas su šeima valgėm tongue.gif Ištiesų labai skanu thumbup.gif
gal galima pagerinti įpjaustant virto kiaušinio thumbup.gif
due drops
Mhm sitaip silke jau gal 20 metu valgom cool.gif .Daznai dar ir pomidoro isipjaustau biggrin.gif
Papildyta:
O siaip naujos temos tikrai kurti nereikejo.
Tema silkes patiekalai cia
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=2225
GabiSima
Neseniai isbandziau recepta silke pataluose su zelatina, tai galiu pasakyti, kad skaniau senas receptas paprastai su majonezu sluoksniuojant (bent jau man)
user posted image

o siaip silkute labai megstu, vaikstant po parde praejus pro silke seile tik nutysta, bet kai zinau kokio ten velnio prikista retai kada nusiperku, o su galva nusipirkus sudytos, terliones daug doh.gif bet jau kai pasidarau, tai pirstus apsilaizyt galima smile.gif
Lauravai
Gal galima butu sužinoti silkės su saulėgražomis receptą? ax.gif
902
QUOTE(vasare34 @ 2011 05 09, 16:13)
O, šitą per velykas su šeima valgėm  tongue.gif Ištiesų labai skanu  thumbup.gif
gal galima pagerinti įpjaustant virto kiaušinio thumbup.gif
*

arba šaldytų juodųjų serventų.
irmusia
QUOTE(GabiSima @ 2011 07 06, 21:44)

o siaip silkute labai megstu, vaikstant po parde praejus pro silke seile tik nutysta, bet kai zinau kokio ten velnio prikista retai kada nusiperku, o su galva nusipirkus sudytos, terliones daug  doh.gif  bet jau kai pasidarau, tai pirstus apsilaizyt galima smile.gif
*

na su galvom tai tikrai verta pirkti ir pasiterlioti, nei perkant ta jau pakuoteje, silke panardinama i skysti, kuris istirpdo kauliukus, tai pagalvokit koks tas skystis ir kiek "gero" jis turi savyje doh.gif
Merginos netingekit pakentet del gero skonio tongue.gif
Anaksunamun
[quote=mamulka10,2010 12 29, 12:09]
biggrin.gif dedam :

- burokelius
- morkyte
- bulvyte
- silkute
- kiausiniai
- dar buna dedu nulupta kubeliais supjaustyta obuoliuka mirksiukas.gif

visa tai dedu sluosnkiais ir majonu patepu , tepu ne kiekviena sluosni kazkur 2
*

Gal galima man blondinei paaiskinti dar paprasiau, deti tureciau taip tuos sluoksnius : ?

Silke, burokeliai, morka, bulve kiausiniai, majonezas,

tada vel ant virsau silke ........ kiausiniai, ir t.t. ? O kiek tu sluoksiu gaunasi? Nepykit uz kvailus klausimus, pirmas kartas
blush2.gif
AkvileZ
Silkė su svogūnų laiškais:
Reik skanios silkės filė (aš visada perku su galva ir nedarinėtas), ją supjaustyti gabalėliais ir kloti į lėkštę, tada pjaustytų svogūnų laiškų, kad silkę pilnai užklotų, tada skanaus majonezo neperplonai ir ant viršaus kiaušinio tarkuoto. Labai skanu su juoda duona smile.gif

Dar labai skani su kedro riešutais arba saulėgražom. Reik pakepint svogūną arba porą, slyvas (pamirkytas) suberti kedrus/saulėgražas, ir šiek tiek pakepinti, kad sugertų skonį. Dėti ant silkės ir palaukti valandžiukę, kad skoniai susimaišytų. Šita irgi man su juoda duona pati pačiausia smile.gif

O silkė pataluose sluoksniuojasi: silkė, svogūnai, morkos, bulvės, burokėliai, majonezas, kiaušinis. Aišku ingridientai pagal kiekvieno skonį ir receptą, bet esmė, kad vieno ingridiento - vienas sluoksnis.
silsta
Mūsų labai mėgstama silkutė - SILKĖ SU DŽIOVINTAIS OBUOLIUKAIS

Perku silkę su galva, išimu kaulus, nulupu, jei labai sūri-pamirkinu.
Pasimerkiu kelias saujas džiovintų obuoliukų,
didelis svogūnas,
nedidelė morka (virta), aliejus.

Silkę supjaustau juostelėmis ir sudedu į silkinę.
Obuoliukus jau išmirkintus supjaustau juostelėmis. Svogūną pakepinu ant aliejaus, tada morkytę labai smulkiai pjaustytą sudedu, obuoliukus ir viską pakepinu. Prieskonius dedu pagal skonį, labai mėgstu kalendrą maltą, jos būtinai truputuką dedu, o pipiriukai ir druska irgi jei reikia įdedu. Tik jei silkė sūri, tai nepadauginkit. Galima dėti ir pomidorų padažo baigiant kepinti, bet aš jo nededu, jis obuoliukų skonį paslepia.
Ataušintą padažą sudedu ant silkės ir - SKANAUS!!!
Miliunia
Sveikos supermama.gif

Sestadieni nusimato baliukas. thumbup.gif

Kazkaip noriu pagaminti silke, bet standartine jau atsibodo, be to kai karsta nesinori. g.gif

Svente gamtoje, kadangi bus saslykas, tai kol ji iskepsim reikia 1 kasnio uzkandziu. Sugalvojau kad noreciau kazka panasaus i krepselyje ale pasteta, tik nesutrinta, o kas matytusi kas ten mirksiukas.gif

Turiu sluoksnuota tesla ir krepselius, silke nupirkau rausva, gal kuri galit pasigirti savo panasiu receptuku blush2.gif Nelabai sugalvoju su kuo ji derinasi: bulve, virta morka, zalumynai...
kamarele
QUOTE(Miliunia @ 2011 07 27, 23:40)
Sveikos  supermama.gif

Sestadieni nusimato baliukas.  thumbup.gif

Kazkaip noriu pagaminti silke, bet standartine jau atsibodo, be to kai karsta nesinori.  g.gif

Svente gamtoje, kadangi bus saslykas, tai kol ji iskepsim reikia 1 kasnio uzkandziu. Sugalvojau kad noreciau kazka panasaus i krepselyje ale pasteta, tik nesutrinta, o kas matytusi kas ten  mirksiukas.gif

Turiu sluoksnuota tesla ir krepselius, silke nupirkau rausva, gal kuri galit pasigirti savo panasiu receptuku  blush2.gif  Nelabai sugalvoju su kuo ji derinasi: bulve, virta morka, zalumynai...
*

Man silkė krepšeliuose skanu su varškės kremu (pvz. Philadelphia),taip pat su pakeptomis morkomis, svogūnais ir saulėgrąžomis (galima į tešlos krepšelį įdėti šaukštelį morkų-svogūnų o ant viršaus gabalėlį silkės) smile.gif
oma
QUOTE(Jurga1975 @ 2011 05 09, 16:42)
Sveiki, kadangi tokio recepto čia dar nemačiau, tai įdedu šiokią tokią instrukciją šio patiekalo, apie kurį sužinojau viešėdama Anglijoje.

Paruošimui reikės:
Pakuotės dūmų skonio silkės
Žiupsnelio pipirų
Druskos
Riebesnės grietinės
Prieskonių pagal skonį

Paruošimas:
1. Smulkiai supjaustom silkę.
2. Sumaišom su grietine
3. Įberiam druskos ir pipirų, prieskonių
4. Gerai išmaišom
5. Skanaus!

Tinka ir vyrams prie alaus  drinks_cheers.gif
Pati iš pradžių nepatikėjau, bet išbandžiau ir labai patiko... Na, pasigaminkit, juk taip lengva, ir pasidalinkit įspūdžiais smile.gif
*

Aš taip pat netikėjau , bet kai pabandžiau tai visai patiko.. Bet labiau tiktu vyrukams .. drinks_cheers.gif
oma
Mano firminė silkė
Silkė ( kas kaip mėgsta - ciela ar iš pokelio biggrin.gif )
Svogūnas mėlynas
Grietinės indelis
Keli pomidorai
Silkute supjaustom ir sudedam į silkinę. Supjaustom svogūnėlį ir paskirstom tolygiai ant silkutės, tada dedam grietinę ant viršaus ir taip pat paskirstom tolygiai. Pomidorą supjaustom riekelėm ir gražiai sudedam ant grietinės.. Jei kas turi gali pabarstyti šviežiais krapeliais...
Ir stalą papuošit ir skaniai užkasit.. biggrin.gif
regna
QUOTE(oma @ 2011 09 17, 17:58)
Mano firminė silkė
Silkė ( kas kaip mėgsta - ciela ar iš pokelio  biggrin.gif )

*

Oma 4u.gif -paprastas,o kartu ir klasiškas receptukas.

Tik tokiam geram receptui reikia geros silkutės biggrin.gif niam,niam,o dar su karštomis bulvytėmis 4u.gif
oma
QUOTE(regna @ 2011 09 17, 19:29)
Oma 4u.gif -paprastas,o kartu ir klasiškas receptukas.

Tik tokiam geram receptui reikia geros silkutės biggrin.gif niam,niam,o dar su karštomis bulvytėmis 4u.gif
*

thumbup.gif
Tedžiukė
Mano firminė silkė
Svogūnas mėlynas
Grietinės indelis
Keli pomidorai
Silkute supjaustom ir sudedam į silkinę. Supjaustom svogūnėlį ir paskirstom tolygiai ant silkutės, tada dedam grietinę ant viršaus ir taip pat paskirstom tolygiai. Pomidorą supjaustom riekelėm ir gražiai sudedam ant grietinės.. Jei kas turi gali pabarstyti šviežiais krapeliais...
Ir stalą papuošit ir skaniai užkasit..  biggrin.gif
*

Išbandžiau..tikrai skanu..
regna
Silke įdaryti obuoliai

reikės:,morkos

obuolių,

stiklinės virtų ryžių{aš naudojau rudus-laukinius}

silkės,
morkos,
svogūno,
džiovintų žolelių{naudojau,krapus,meirūną,pipirus}

aliejaus apkepti svogūnus,saulėgrąžų,
raugintas agurkas,
a.š citrinos sulčių,
petražolių,

Obuolių viršūneles ties koteliais nupjauti{bet kepurėlių neišmesti}
Išskobiame jų vidų{tai aš darau su bulvių skustuku}.
Minkštimą susmulkiname,silkę supjaustome nedideliais kūbeliais.
Morką stambiai sutarkuojame,susmulkiname svogūnus,supjaustome agurką kūbeliais.
Ryžius aš pamerkiu iš vakaro{virti reikia mažiau}

Aliejuje pakepiname svogūną,morką,susmulkintą obuolių masę.
Suberiame prieskonius.
Puode su nedideliu kiekiu vandens ir citrinų sultimis apverdame išskobtus obuolius,bei jų kepurėlias.
Išimame iš vandens, pravėsiname.
Įindą suberiame virtus ryžius ,pravėsintą pakepintą masę,silkę,agurką.
Viską gerai išmaišome,ir,šaukteliu įdarome išskobtus obuolius,uždedame kepurėlias į kotelių vietą įdedame petražlių šakelę.
Skanaus. .

oma
Pasimerkiu kelias saujas džiovintų obuoliukų,
didelis svogūnas,
nedidelė morka (virta), aliejus.

Silkę supjaustau juostelėmis ir sudedu į silkinę.
Obuoliukus jau išmirkintus supjaustau juostelėmis. Svogūną pakepinu ant aliejaus, tada morkytę labai smulkiai pjaustytą sudedu, obuoliukus ir viską pakepinu. Prieskonius dedu pagal skonį, labai mėgstu kalendrą maltą, jos būtinai truputuką dedu, o pipiriukai ir druska irgi jei reikia įdedu. Tik jei silkė sūri, tai nepadauginkit. Galima dėti ir pomidorų padažo baigiant kepinti, bet aš jo nededu, jis obuoliukų skonį paslepia.
Ataušintą padažą sudedu ant silkės ir - SKANAUS!!!
Šį receptėlį reiks išbandyti... g.gif
LadySylvanas
ha ! kiek ideju pasisemiau, laukiam kaledu drinks_cheers.gif
poeme
Sveikos silkės megėjos 4u.gif
Šiandien per tv3 žiūrėjau "Beatos virtuvė", ji gamino superini silkės tortą thumbup.gif Gal kas greičiau už mane pasigaminsit ir pasirodysit blush2.gif
http://www.tv3play.lt/program/beatosvirtuve
paukščiukas
Darant silkę pataluose ar reikia druskytės ant burokėlių(virtų)?
Palme22
cia dar radau idomu silkes paprasta receptuka

http://www.vyrasvirtuvej.projektas.lt/silk...rabu-lazdelemis
ingauk
QUOTE(paukščiukas @ 2011 10 20, 13:09)
*

as dedu siek tiek mirksiukas.gif
due drops
QUOTE(paukščiukas @ 2011 10 20, 13:09)
*

Ne
taja78
QUOTE(insider @ 2011 02 11, 21:49)
gal dar niekas nepasiule silkes sklindziu..? jei pasnikas, ar siaip saldytuve pulkas peliu pasikores, gaminam taip: miltai, vanduo, truputis druskos, tesla darom tokia kaip sklindziams, ne lietiniams (tirstesne), i ja supjaustom silke gabaliukais ir kepam keptuvej wink.gif itin tinka prie kokio sultinio puodelio wink.gif ar siaip wink.gif na, jei ne pasnikas, tai i tesla norint dar kiausini galima imust wink.gif  4u.gif
*

Sita gaminsiu Kucioms.Manau pats tas.Toks paprastas,bet manau labai skanus patiekaliukas! rolleyes.gif
astaria
QUOTE(abis @ 2009 12 23, 09:48)
kazkas klause kaip paciam pasigaminti silkesmile.gif nieko nera paprasciau. geriausiai tinka sviezia skumbre...
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif

QUOTE(Jazira @ 2010 01 14, 16:35)
Radau tokį receptą, pati nebandžiau, jei kas pabandysit, parašykit kaip išėjo:

Silkė su grietine:

12  silkių file (6 silkės) 
6  kietai virti kiaušiniai
230 ml grietinė
1              didelis svogūnas
2 skiltelės  česnako
1 VŠ šv. citrinos sulčių
krapų, petražolių, pipirų
1. Silkę supjaustome smulkiais kubeliais, sumaišome su smulkintu svogūnu, kietai virtais smulkintais kiaušiniais, citrinos sultimis.
2. Sumaišome grietinę su išspaustu česnaku. užpilame ant silkės, pridedame prieskonių - krapų, petražolių, pipirų
*

Šiandien išbandžiau - NEPATIKO nei man, nei vaikams schmoll.gif
madi
QUOTE(Palme22 @ 2011 10 20, 12:51)
cia dar radau idomu silkes paprasta receptuka

http://www.vyrasvirtuvej.projektas.lt/silk...rabu-lazdelemis
*

Ačiū už nuorodą, dariau gimtadieniui, kad papuoštų stalą, nesitikėjau, kad ją kažkas valgys, nes kažkaip lėkštės šonuose sausai atrodė , tačiau visiems svečiams labai patiko bigsmile.gif
due drops
Silkes uztepas sumustiniams
1 vnt marinuotos silkes file,1 kietai virtas kiausinis,1 didelis pievagrybis.Viska susmulkiname ir sutriname su blenderiu iki vientisos mases.Imaisome majonezo pagal skoni.
Labai skanu ant paskrudinto batono biggrin.gif
DiaDi
nemžai receptukų, kaip paruošti silkę čia.
Dariau su avokadais-man patiko, nes esu avokadų gerbėja smile.gif
Mytytė
Pati geriausia silkė:

Reikia silkės (kiek norite, šiaip dažniausiai į pusę litro sutalpinu 1,2 silkės), reikės dar acto, pipirų, luro lapų smile.gif Viską tereikia sumaišyti ir palikti porai dienų, lengvas ir skanus patiekaliukas smile.gif
roberta82
QUOTE(DiaDi @ 2011 12 15, 12:27)
nemžai receptukų, kaip paruošti silkę čia.
Dariau su avokadais-man patiko, nes esu avokadų gerbėja smile.gif
*

Aciu uz nuoroda,labai pagelbejo 4u.gif
Vanagee
Mano firminė silkė
Svogūnas mėlynas
Grietinės indelis
Keli pomidorai
Ir stalą papuošit ir skaniai užkasit..  biggrin.gif
*

Labai skanu,tik as dar dedu shampinjonu thumbup.gif
fuzzyy
Vasara megstam silke valgyti taip:
Norimo skonio silke
Pomidoras
Svogunas
Grietine arba aliejus
Pipiriuku
Daug krapu
Sviezios virtos bulvytes
Silke, pomidorus ir svoguna supjaustome pagal savo fantazija. Suberiam i dubeni, uzbarstom pipiriukais, kapotais krapais ismaisom su grietine ar aliejumi. Ir vat tokias salotas valgom su svieziom bulvytem thumbup.gif

Dar megstam tokia:
Silke
Svogunas
Fermentinis suris
Majonezas
Silkine isklojam, silkes gabaliukais, ant jos klojam ploniausiais ziedeliais supjaustyta svoguna, tada viska uztepam majonezu, o ant virsaus gausiai uzbarstome burokine tarka tarkuota suri.
Rami_Ledi
QUOTE(fuzzyy @ 2012 02 21, 14:10)
Vasara megstam silke valgyti taip:
Norimo skonio silke
Pomidoras
Svogunas
Grietine arba aliejus
Pipiriuku
Daug krapu
Sviezios virtos bulvytes
Silke, pomidorus ir svoguna supjaustome pagal savo fantazija. Suberiam i dubeni, uzbarstom pipiriukais, kapotais krapais ismaisom su grietine ar aliejumi. Ir vat tokias salotas valgom su svieziom bulvytem  thumbup.gif

Dar megstam tokia:
Silke
Svogunas
Fermentinis suris
Majonezas
Silkine isklojam, silkes gabaliukais, ant jos klojam ploniausiais ziedeliais supjaustyta svoguna, tada viska uztepam majonezu, o ant virsaus gausiai uzbarstome burokine tarka tarkuota suri.
*

Viršutinį ir aš darau, tik niekad nenaudoju aliejaus.
gautama
Labai patinka tokia -silke su dziovintais vaisiais.500g.dziovintu vaisiu asorti,500g silkes file,geras svogunas.Juostelem supjaustomos silke ir vaisiai,ziedais svogunai.Silkute pavoliojama cukraus ir cinemono misinuku.Vyskas dedama stiklaini sluoksniais ir uzpilama 2 stikli.aliejaus ir 1 stikl.skiesti 09 proc. 1x3 acto.Po kokiu 12 val permaisomair taip vis pamaisant ,laikoma 3 paras.
nereike mirkyti nei silkes nei vaisiu,vyskas suminksteja per tas 3 paras,o valgem ir 5 paru,skanu liuks.
Jovitele78
Gal kuri zinote karsta patiekala is silkes? esu girdejusi kad is jos kepami kepsniukai,kotletukai thumbup.gif Noreciau vakarienei paruosti kazka ydomaus is silkutes smile.gif
zara**
QUOTE(Sonatina @ 2006 05 25, 13:23)
user posted image
*

Labai patinka silke,o dar labiau silke pataluose smile.gif paziurejus i toki skanesta taip ir norisi iskart pasigaminti bigsmile.gif
Merginos kaip manot darzoves geriau pjaustyti ar tarkuoti per stambia tarka g.gif cia lygtais pavaizduota kad tarkuota g.gif
Irėnė
QUOTE(zara** @ 2012 10 30, 09:08)
Labai patinka silke,o dar labiau silke pataluose smile.gif paziurejus i toki skanesta taip ir norisi iskart pasigaminti bigsmile.gif
Merginos kaip manot darzoves geriau pjaustyti ar tarkuoti per stambia tarka g.gif cia lygtais pavaizduota kad tarkuota g.gif

as visada pjaustau smulkiais kubeliais smile.gif man taip daug skaniau mirksiukas.gif
Alfa11
QUOTE(gautama @ 2012 09 12, 19:57)
Labai patinka tokia -silke su dziovintais vaisiais.500g.dziovintu vaisiu asorti,500g silkes file,geras svogunas.Juostelem supjaustomos silke ir vaisiai,ziedais svogunai.Silkute pavoliojama cukraus ir cinemono misinuku.Vyskas dedama stiklaini sluoksniais ir uzpilama 2 stikli.aliejaus ir 1 stikl.skiesti 09 proc. 1x3 acto.Po kokiu 12 val permaisomair taip vis pamaisant ,laikoma 3 paras.
nereike mirkyti nei silkes nei vaisiu,vyskas suminksteja per tas 3 paras,o valgem ir 5 paru,skanu liuks.
*

aciu uz recepta.
isbandziau - tikrai labai skanu 4u.gif
regna
QUOTE(Jovitele78 @ 2012 10 29, 12:43)
Gal kuri zinote karsta patiekala is silkes?  esu girdejusi kad is jos kepami kepsniukai,kotletukai thumbup.gif  Noreciau vakarienei paruosti kazka ydomaus is silkutes smile.gif
*

Siulau silke kepta grietineje

reikia:

grietines,

silkes,

Svoguno,

krapu,

Silke isvalome,isimame kaulus.

I keptuve supilame puse kiekio grietines ir sudedame silkiu puseles.
Kepame ant mazos ugnies apie 10min.
Tada silke isimame i inda,{kur tieksime silke}
I keptuve supilame likusia dali grietines ir sudedame ziedais pjaustytus svogunus.
Kepame.kol jie suminksteja.
Tuomet juos sudedame i nda su silke.
Pabarstome krapais.
Labai skanu su lupenomis virtomis bulvemis.
Kiekio nerasiau,nes priklauso kiek asmenu valgys,koki kieki ruosite.

elenuxus
Lab 4u.gif
Dazniausiai gaminu silke su svogunais, citrina, pomidorais ir zalumynais.
Svogunus supjaustau plonais griezineliais ir uzspaudziu citrinos sultis, kad pasimarinuotu ir nebutu aitrus.Tuo metu pjaustau silke, pastaruoju metu i eteri eina duminta, is pakelio... nes tingisi knistis su ciela.Tada sudedam ja i tuos svogunus ir permaisom, kad taip pat pasimarinuotu.Pomidorus supjaustom kubeliais, krapus,svogunu laiskus susmulkinam ir viska sumakaluojam.Truputi pastovi ir vuolia visai skani makaluota silke biggrin.gif

Artejant ziemos sventems visai skani temele... mmm... nerealiai megstu silkes visokias kokias... smile.gif

Tiesa, is silkes dar paprasti sumustinukai visai gerai sueina.Nedideliais gabaleliais supjaustyta juoda duona, kad tilptu gabalelis silkes.Tai va, ant to gabalelio dedam salota, silkes gabaliuka ir pomidoro gabaliuka.Persmeigiam smeigtuku.Na, cia gal prie uzkandziu... bet su silke biggrin.gif
pumis
Parsysiu ir as pora paprastu bet sventiniu silkes receptu :)Visada gaminu silke su keptais svogunais ir cinamonu ,labai paprasta -pakepinam daug pusziedziais supjaustyto svoguno i pabaiga truputis razinu kad jos susiltu ir suminkstetu ir truputis cinamono visa sita mase padengiam supjaustyta ir isdeliota silkineje silke,turetu pastovet ir isigerti...
Visada darau silke su keptomis morkomis ir svogunais - sutarkuojam keleta morku ir kepinam aliejuje dedam pusziedziais pjaustyta svoguna ir kepinam kol viskas suminkstes ,galima ipilt vandens bekepant ir finale pora -trejeta dideliu saukstu pomidoru padazo ,sita silta mase padengiame silke pjaustyta gabaliukais ir isdeliota silkineje,turi pastovet ir sigerti smile.gif
4u.gif
katanelis
Merginos, gal žinote kaip marinuojama silkė? Ten reikia palaikyti keletą valandų, kad būtų skani? g.gif valgiau su ruadonais svogūnais marinuotą silkę, tai skonis nerealus bigsmile.gif
katanelis
QUOTE(katanelis @ 2012 12 28, 21:56)
Merginos, gal žinote kaip marinuojama silkė? Ten reikia palaikyti keletą valandų, kad būtų skani? g.gif valgiau su ruadonais svogūnais marinuotą silkę, tai skonis nerealus bigsmile.gif
*

pati paklausiau, pati ir atskysiu lotuliukas.gif va radau receptą thumbup.gif

Suomiškai marinuota silkė - Lasimestarin silli

4-6 valgytojams/užkandžiautojams susirandam:

400 g silpnai sūdytos silkės filė
3 didelių raudonųjų svogūnų
3-4 lauro lapelių
10 juodųjų pipirų
175 ml vandens
100 ml acto (9%)
150 ml/140 g cukraus

Procesas:

Iš pradžių pasigaminam marinatą. Prikaistuvyje sumaišom vandenį, actą ir cukrų. Maišydami užvirinam, nukeliam nuo kaitvietės ir paliekam ataušti.

Supjaustom silkę 1-2 centimetrų pločio gabalėliais. Svogūnus suraikom žiedais ar pusžiedžiais. Inde, kurį paskui galėsim sandariai uždengti (stiklainis irgi tinka puikiai), sluoksniuojam silkę ir svogūnus, tarpusluoksniuos kokį pipiriuką ar lauro lapelį įmesdami.

Užpilam šaltu marinatu taip, kad apsemtų visą indo turinį. Jei atrodo, kad marinato maža, silkę ir svogūnus švelniai spustelim, kad meiliau susiglaustų. Sandariai uždengiam, dedam į šaldytuvą/nešam į įstiklintą balkoną ir laikom mažiausiai parą, o geriausia – visas tris.

Suomiai valgo su karštom virtom bulvėm (teisingi žmonės, nieko neprikiši). Skanaus.
receptas iš šio tinklapio silkės receptas

user posted image
----
nepykit jei receptą pakartojau (gal buvo kas anksčiau įdėjęs) blush2.gif
deltadu
QUOTE(katanelis @ 2012 12 29, 18:10)
4-6 valgytojams/užkandžiautojams susirandam:
400 g silpnai sūdytos silkės filė
3 didelių raudonųjų svogūnų
3-4 lauro lapelių
10 juodųjų pipirų
175 ml vandens
100 ml acto (9%)
150 ml/140 g cukraus

Turbūt būsiu vienintelė, kuriai ši silkė buvo labai neskani..Nerekomenduočiau tikrai niekam. verysad.gif
ingauk
QUOTE(deltadu @ 2013 02 01, 20:02)
Turbūt būsiu vienintelė, kuriai ši silkė buvo labai neskani..Nerekomenduočiau tikrai niekam.  verysad.gif
*

siandien bandysiu daryt, veliau parasysiu kaip patiko mano seimynai smile.gif
ingauk
QUOTE(katanelis @ 2012 12 29, 18:10)

QUOTE(deltadu @ 2013 02 01, 20:02)

man visai patiko, skani pati ir silke ir svogunai, nors svogunu pas mus buvo dauuuuuug labai net gal sakyciau ir per daug, bet vistiek skanu buvo smile.gif
Elijaaa
As darau tokia tokia silke suomiskai, kas ragavo nei vienas nepasake, kad neskanu, o jau morku skonis kai pasimarinuoja ilgiau tam sirupe wub.gif
http://aj-receptai.blogspot.com/2011/12/ma...-suomiskai.html

liniuxxxxx
QUOTE(Elijaaa @ 2013 02 15, 09:04)
As darau tokia tokia silke suomiskai, kas ragavo nei vienas nepasake, kad neskanu, o jau morku skonis kai pasimarinuoja ilgiau tam sirupe  wub.gif

*

Na va, skonio reikalas ax.gif Mano šeimynai nepatiko krapais ir krienais pagadinta silkė biggrin.gif
sbo
QUOTE(liniuxxxxx @ 2013 02 16, 00:51)
Na va, skonio reikalas ax.gif Mano šeimynai nepatiko krapais ir krienais pagadinta silkė biggrin.gif
*

padariau sia silke vakar, tik krienu nedejau, uzmirsau biggrin.gif siandien jau ragavom - man patiko smile.gif Aciu uz receptuka 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.