Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Anturis
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
prabegom
Kelis metus auginau anturi, kazkoks karaliskas, baltais ziedais. Taciau nuo pat nusipirkimo jo lapai vis mazejo, smulkejo, kol galu gale liko gyvas stiebas ir be lapu cry.gif Norejau ismesti, bet saknys pasirode dar gyvos. pasodinau i du vazonus, laukiu, kol kas islys... Ar sulauksiu? Ar imanoma kazka kito padaryti?

P.S. Prie kokius 5 metus man taip nunyko kitas anturis - smulkejo smulkejo, ir persodintas visai nunyko.

Aciu.
zuvilyte
O man anturis ir nyksta, maniskis raudonais ziedais buvo, bet lapai eme vyst, rudu demiu atsirado, is begales lapu liko gal kokie 3, ir tie patys turi kelias rudas demeles, ka daryt cry.gif cry.gif cry.gif
Susiena
Turiu aš miniatiūrinį anturį. Žydi mažais žiedais, lapai irgi nedidukai. Nežinau, kaip su tais dideliais anturiais, bet maniškis jau kokie 6 metai pas mane vis toks pat. Nieko ypatingo nedarau, laistau, tręšiu, kaip ir kitas gėles. Žydi ir auga jis pas mane. Net nežinau, ką ir patarti... g.gif
Ciauciau
Sveikos, mano anthurio irgi ruduoja lapai, jis siaip nemazas, tai isvirto i visas puses, tai nezinau ka su juo daryti. Ir siap jau du metai nezydi. Labai problematiska gele. sad.gif
LaWita
Nusipirkau 'anturi'-labai jau jis grazus.Tik panasu,kad vazonas mazokas,taciau dabar persodinti negaliu, nes ji labai graziai zydi.O gal jai tinka mazi vazonai? g.gif
P.S. Patarkit kaip ja auginti?
zujka
O pas mane anturiai auga gana gerai. thumbup.gif Jiems reikia šviesos, tik ne tiesioginių saulės spindulių.
Nusipirkau nupigintą iki 0.99. Jau maniau nebeišgyvens. Persodinant visas šaknis pamirkiau į švelnų kalio permanganato skystį (buvo likęs nuo dukrelės pirmųjų maudynių) biggrin.gif Tai dezinfeluoja ir užmuša visas bakterijas. O jų, patikėkit manim, pirktose gėlėse apstu.
Ramaškė
QUOTE(zuvilyte @ 2005 02 18, 19:57)
O man  anturis ir nyksta, maniskis raudonais ziedais buvo, bet lapai eme vyst, rudu demiu atsirado, is begales lapu liko gal kokie 3, ir tie patys turi kelias rudas demeles, ka daryt cry.gif  cry.gif  cry.gif
*

Nors jau metai praėjo,bėdos su antūriais nesibaigia. Pas mane tas pat. Iš didelio ir gražaus krūmo liko keli skurdūs lapeliai ir tie su dėmėm cray.gif . Gal galit patarti notworthy.gif kaip jį gelbėti, nes tuoj nieko iš jo neliks.
melsva
Pasiskaitykite čia - gal padės , gal dar galima isgelbeti
Ramaškė
Ačiū, kad atsiliepėt į pagalbos šauksmą 4u.gif . Išsiaiškinau,kad mano yra A.ANDREANUM,sunkiai augantis kambaryje, jam reikia oranžerijos ar terariumo. O kambary geriau auga mažesnis A.SCHERZERIANUM. Jie tarpusavyje skiriasi didžiu ir lapų forma. Taigi,bandysiu dažniau purkšti, o jei nepavyks išgelbėti ieškosiu mažesniojo, nes šitos gėlytės atsisakyti nenoriu schmoll.gif .
CaCalialia
Man tai kurioziškai su anturiais gavosi, kol laikiau kaip pakliuvo, tai bujojo, kai pasiaiškinau laikymo sąlygas ir pradėjau prižiūrėti pagal taisykles- liko po du lapus kol visai nunyko. schmoll.gif
Vilioja
Čia ne visai į temą, bet gal kas paskaitys ir patars bigsmile.gif Pas vieną moterytę mačiau toooooookį anturį(kad tik jam viskas gerai baigtųsi, taip aikčiojau ir stebėjausi lotuliukas.gif ), lapai sodrūs, ilgi, o žiedai thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif . Tai va ko noriu paklausti - kaip jis dauginamas? Ar galima jo tiesiog atskelti? Ta moterytė nepuolė pjauti, bet ir labai neužprotestavo. Aš jau būčiau pjovusi, bet nutariau su Jumis pasitarti.
Nagi, mirksiukas.gif
Fikuselis
Manau,kad gali atsiskelti.O gal tiesiog yra vaikas šalia,atsiskirtum su visom šaknim.Ir vilkas sotus,ir avis sveika. biggrin.gif Aš tai jau tokių lepių gyvenime nebeauginsiu,gaila laiko ir kantrybės.
Ramaškė
QUOTE(Vilioja @ 2006 03 21, 16:29)
Čia ne visai į temą, bet gal kas paskaitys ir patars bigsmile.gif  Pas vieną moterytę mačiau toooooookį anturį(kad tik jam viskas gerai baigtųsi, taip aikčiojau ir stebėjausi lotuliukas.gif ), lapai sodrūs, ilgi, o žiedai thumbup.gif  thumbup.gif  thumbup.gif . Tai va ko noriu paklausti - kaip jis dauginamas? Ar galima jo tiesiog atskelti? Ta moterytė nepuolė pjauti, bet ir labai neužprotestavo. Aš jau būčiau pjovusi, bet nutariau su Jumis pasitarti.
  Nagi,  mirksiukas.gif
*

Jeigu nesunku, gal gali paklausinėti tos moterytės kaip ji prižiūri tą anturį ir parašyti blush2.gif . Nes su saviškiu nebežinau ką daryti, stovi apdžiūvęs, dėmėtais lapais, nors stengiuosi prižiūrėti pagal visas rekomendacijas.Nebent jis pas ją auga kokioje oranžerijoje g.gif ?
Vilioja
QUOTE(VUL @ 2006 03 22, 10:06)
Jeigu nesunku, gal gali paklausinėti tos moterytės kaip ji prižiūri tą anturį ir parašyti  blush2.gif . Nes su saviškiu nebežinau ką daryti, stovi apdžiūvęs, dėmėtais lapais, nors stengiuosi prižiūrėti pagal visas rekomendacijas.Nebent jis pas ją auga kokioje oranžerijoje g.gif ?
*

Jos marti atskyrė atžalėlę ir nuvežė į kaimą. Su vienu žiedu, prieš 3-4 metus. Nuo to laiko nenustoja žydėti. Kol buvo mažas stovėjo ant palangės, lyg tai pietryčių pusėj, dabar ant staliuko prie lango. Sakė, kad jokios priežiūros ypatingos jam neskiria. Niekad nepurškia, laisto kai išdžiūsta žemė,labiau nedalaisto nei perlaisto. Tiek paskambinusi sužinojau, bet mad.gif atpjauti nesisiūlė, naujų atžalų iš žemės neiviena per tą laiką neišlindo, nebent nuo augalo reiktų atpjauti dalelę. Tiesa, pas jos marčią motininis augalas numirė.
Ramaškė
QUOTE(Vilioja @ 2006 03 22, 11:45)
Jos marti atskyrė atžalėlę ir nuvežė į kaimą. Su vienu žiedu, prieš 3-4 metus. Nuo to laiko nenustoja žydėti. Kol buvo mažas stovėjo ant palangės, lyg tai pietryčių pusėj, dabar ant staliuko prie lango. Sakė, kad jokios priežiūros ypatingos jam neskiria. Niekad nepurškia, laisto kai išdžiūsta žemė,labiau nedalaisto nei perlaisto. Tiek paskambinusi sužinojau, bet  mad.gif atpjauti nesisiūlė, naujų atžalų iš žemės neiviena per tą laiką neišlindo, nebent nuo augalo reiktų atpjauti dalelę. Tiesa, pas jos marčią motininis augalas numirė.
*

O kokie jo lapai:širdies formos ar pailgi?Nes tiesiog keista girdėti, kad jis nereikalauja jokios ypatingos priežiūros g.gif .Nes maniškis mane baigia išvesti iš kantrybės. Noriu išmesti, bet širdis neleidžia nono.gif ...
Vilioja
Lapai pailgi, apie 20 cm., žiedai - didžiuliai, delno dydžio
Ramaškė
Ką gi, dar kartą pasitvirtino, kad kambaryje neauga širdies formos lapais anturiai. Ką man su juo daryti? Gal kas norit, jei turit kokį žiemos sodą ar ką nors panašaus, galiu atiduoti ax.gif .
Ramaškė
Noriu pasidžiaugti, kad pražydo mano anturis bigsmile.gif . Didelį, kuris neaugo, atidaviau, o mažylis dabar žydi. Vieną žiedą išleido ant labai trumpo kotelio, net lapai aukštesni doh.gif . O dabar dar turi tris normalius thumbup.gif . Pagaliau pasisekė susitarti su tuo užsispyrėliu smile.gif .
Giselle
merginos, si grozi gavau dovanu wub.gif

pasiskaiciau jusu komentarus, kyla itarimas, kad maniskis irgi bus tas sirdies formos lapais ir rudomis dememis verysad.gif

kaip issaugoti? ar bande kas zydincius persodinti i geresne zeme?

Ramaškė
QUOTE(Giselle @ 2006 11 15, 20:38)
merginos, si grozi gavau dovanu  wub.gif

pasiskaiciau jusu komentarus, kyla itarimas, kad maniskis irgi bus tas sirdies formos lapais ir rudomis dememis  verysad.gif
kaip issaugoti? ar bande kas zydincius persodinti i geresne zeme?
*

Būtent tokį atidaviau, niekaip nesusitariau verysad.gif . Kažin mastau.gif kaip sekasi Lijanukui jį auginti? Gal teko išmesti?
Giselle
zadu tuos parudavusius lapus nukirpti. ar augalas nesupyks? ar ziedus jo galima nuskinti, tarkim, kad anturis per daug nenusilptu? labai noreciau persodinti i normalia zeme, nes jau dabar tai tikrai nieko gero jam
Gintaras Klimaitis
QUOTE(Giselle @ 2006 11 16, 15:43)
zadu tuos parudavusius lapus nukirpti. ar augalas nesupyks? ar ziedus jo galima nuskinti, tarkim, kad anturis per daug nenusilptu? labai noreciau persodinti i normalia zeme, nes jau dabar tai tikrai nieko gero jam
*

Žiemą anturiai tikrai neaugs kaip kaktusai ant palangės-tai tropiniai augalai,iš dalies-epifitai.Jiems reikia kuo didesnės oro drėgmės,kuo puresnio(orchidėjinio) substrato.Žiemą-papildomo apšvietimo.Norint,kad anturiai gerai jaustųsi,teks daryti namuose tropikus biggrin.gif
Kamaniuke
QUOTE(Gintaras Klimaitis @ 2006 11 16, 20:26)
Žiemą anturiai tikrai neaugs kaip kaktusai ant palangės-tai tropiniai augalai,iš dalies-epifitai.Jiems reikia kuo didesnės oro drėgmės,kuo puresnio(orchidėjinio) substrato.Žiemą-papildomo apšvietimo.Norint,kad anturiai gerai jaustųsi,teks daryti namuose tropikus biggrin.gif
*

Nu visai nesutinku, pas mano bendradarbe stovi sau salia kompo toks raudonas anturi kaip auksciau nuotraukoj, bujoja ir vargo nemato, leidzia ir lapus viena po kito ir ziedus. Ir tikrai jo niekas nepurskia, palieja taip pat retai. Langai plastikiniai, oro niekas nedrekina schmoll.gif
Gintaras Klimaitis
QUOTE(Kamaniuke @ 2006 11 16, 22:37)
Nu visai nesutinku, pas mano bendradarbe stovi sau salia kompo toks raudonas anturi kaip auksciau nuotraukoj, bujoja ir vargo nemato, leidzia ir lapus viena po kito ir ziedus. Ir tikrai jo niekas nepurskia, palieja taip pat retai. Langai plastikiniai, oro niekas nedrekina  schmoll.gif
*

Kuo augalas genetiškai yra lėčiau augantis tuo lėčiau jis ir degraduoja smile.gif
Orchidėjos,bromeliniai netinkamose sąlygose gali prastovėti pusmetį ar ilgiau iki visiškos,faktinės mirties.
Jūsų minimas anturis,matyt,yra sukaupęs didelį gyvybinį potencialą,jo gyvenime nėra buvę rimtų stresų,o ir dabartinės gyvenimo sąlygos nėra labai nepalankios-tai ir auga "iš įsibėgėjimo" rolleyes.gif
Daugiametė mano asmeninė patirtis "sufleruoja",kad ilgai gerai nebus...na,nebent tame bute labai palankus mikroklimatas ir labai gera gėlininkės energetika mirksiukas.gif
Giselle
QUOTE(Gintaras Klimaitis @ 2006 11 17, 12:07)
Kuo augalas genetiškai yra lėčiau augantis tuo lėčiau jis ir degraduoja smile.gif
Orchidėjos,bromeliniai netinkamose sąlygose gali prastovėti pusmetį ar ilgiau iki visiškos,faktinės mirties.
Jūsų minimas anturis,matyt,yra sukaupęs didelį gyvybinį potencialą,jo gyvenime nėra buvę rimtų stresų,o ir dabartinės gyvenimo sąlygos nėra labai nepalankios-tai ir auga "iš įsibėgėjimo" rolleyes.gif
Daugiametė mano asmeninė patirtis "sufleruoja",kad ilgai gerai nebus...na,nebent tame bute labai palankus mikroklimatas ir labai gera gėlininkės energetika mirksiukas.gif
*

o ka galetu tie lapu parudavimai reiksti? saknys puna?
Hilde
Mėgstą šviesią, bet nesaulėtą vietą netoli lango, žemė turi būti tik vidutiniškai drėgna - padėkle gali likti vos vienas kitas vandens šlakelis, dažnai apipurkšti, tinka auginti vandenyje.
Anturio žiedyną sudaro nedidelė varpos pavidalo burbuolė, apsupta ryškios spalvos, pakitusio viršutiniojo lapo.
Dažniausiai anturis žydi tik vasarą, tačiau yra tokių rūšių, kurios žydi ištisus metus, jeigu jos auginamos pastovios 21 – 25 laipsnių temperatūros sąlygomis. Anturiai yra epifitai, ir gali augti tokiose sąlygose, kuriose beveik nėra dirvos. Natūraliomis sąlygomis anturiai sugeba augti nedideliame kiekyje organinės žemės, kuri susikaupia medžių žievės įtrūkimuose ar tarp akmenų.
Žydėjimo laikas: žydi ištisus metus. Pradeda žydėti 22 laipsnių temperatūroje. Kad gausiai žydėtų seni anturiai, nuo rugpjūčio iki gruodžio patariama laikyti dieną - 22, o naktį – 18 laipsnių temperatūroje. Kai sausį pražysta, patariama gausiau lieti ir laikyti 22 – 24 laipsnių temperatūroje.
Šeima: ajeriniai; aroniniai.
Tėvynė: Vidurio ir Pietų Amerika.
Geriausiai auga: ištisus metus šiltoje ir labai šviesioje, bet ne saulėtoje vietoje. Žiemą pasirūpinti, kad žemė būtų šilta, oras labai drėgnas. Šių augalų šaknys yra paviršinės, todėl šias gėles patariama auginti žemuose, plačiuose vazonuose arba medinėse dėžėse. Jei anturiai auga keraminiuose vazonuose, ant dugno drenažui priberti keramzito ar sudaužyto molinio vazono šukių. Persodindami anturius būkite ypač atsargūs ir nepažeiskite augalo trapių šaknų. Anturius patariama auginti durpinės žemės, susmulkintų samanų, nedidelio kiekio velėninės žemės, medžio žievės ir medžio anglių mišinyje. Persodinant dirvos mišinį lengvai paspausti, kad dirvožemis būtų purus ir praleistų orą. Kiekvieną kartą persodinant anturius sodinti šiek tiek giliau, kad giliau įaugtų paviršinės šaknys. Anturių šaknys turi įaugti giliau, kad joms nepakenktų sausas kambario oras. Išaugusias ant žemės paviršiaus šaknis, reikia užberti samanų sluoksniu. Jie išaugina nemažai orinių šaknų. Jos išauga iki 4 – 5 cm gylio ir tuo sustabdo augalo augimą, nes jos negali pakankamai augalo aprūpinti maistinėmis medžiagomis. Anturių šaknų negalima palikti atvirų, jas būtina pridengti samanomis ir nuolat drėkinti. Gerai įsišakniję anturiai mėgsta drėgmę, tačiau negalima palikti vandens padėkle. Anturių lapai turi būti nuolat švarūs. Juos reguliariai reikia valyti drėgna kempine ir nuolat purkšti. Anturius reikia saugoti nuo tiesioginės saulės spindulių. Geriausiai auga ant rytinės palangės.
Laistymas, tręšimas: Augimo laikotarpiu žemė turi būti tolygiai drėgna. Jokiu būdu nelieti kalkingu arba šaltu vandeniu, padėkle likusį vandenį tuojau nupilti. Liejimui labai tinka lietaus vanduo. Žemė negali visiškai išdžiūti. Nuo kovo iki rugsėjo tręšti kas savaitę, tačiau perpus arba dviem trečdaliais mažesniais kiekiais, negu nurodyta pakelyje.
Kiti priežiūros ypatumai: pavasarį ir vasarą dažnai apipurkšti. Jei šaknų priaugo pilnas puodas, pavasarį persodinti. Tinka TKS 2 arba T žemė su perlito grūdeliais. Patartina augalą persodinti kas antrus metus. Anturiams kenkia per daug vėdinama patalpa ir per gausus ar nepakankamas laistymas: jų lapai gali pagelsti ir nudžiūti. Jei neišsiskleidžia žiedai arba jų visai nėra, vadinasi, trūksta trąšų.
Dauginimas: dalimis pavasarį arba sėjinukais. Dauginant dalimis, aštriu peiliu reikia atskirti dalį augalo taip, kad jis turėtų kelias šaknis ir vieną ūglį. Geriausiai dauginti ūgliais vasario, kovo mėnesiais. Toks dauginimas yra šiek tiek rizikingas, nes atskirtas augalas gali nebeprigyti. Dauginti patariama tik stiprius ir sveikus augalus.
Kenkėjai, ligos: jei per sausas oras, trūksta šviesos arba nudegina tiesioginiai saulės spinduliai, užpučia skersvėjis, lapai susisuka, ima pulti voratinklinės erkės. Nuo netinkamos priežiūros dėmėmis nueina lapai, įsimeta amarai, skydamariai arba fuzariozė, genties grybų sukelta liga. Jei dirvoje per daug kalcio druskų anturių lapų galiukai pajuoduoja. Ligos ir kenkėjai juos užpuola tuomet, kai blogai prižiūrimi. Anturiams pavojingas didelis temperatūros svyravimas, gausus liejimas žiemą, nepakankamas liejimas vasarą, sausas kambarių oras, maistinių medžiagų trūkumas. Jei anturiams trūksta maistinių medžiagų, ant jų lapų pasirodo rusvos dėmės ar paruduoja lapų kraštai. Šių pakitimų priežastis – grybinės ligos. Pastebėjus ligos požymius, pažeistus lapus nuskinti, o augalą nupurkšti vario chlorido tirpalu 10 l vandens ištirpinti 50 g vario chlorido. Didžiausi anturių priešai – miltuotieji skydmariai, kuriuos galima atpažinti iš baltų minkštų kamuolėlių apatinėje lapų pusėje. Šiuos parazitus patariama nuvalyti denatūrate sumirkytu tamponu. Amarai dažniausiai pažeidžia žiedus, lapus, nesubrendusius pumpurus, kuriuos sulipdo savo išskyromis. Amarus naikinti patariama augalams skirtais insekticidais. Labai vėdinama patalpa taip pat gali pakenkti anturiams, tada lapai pagelsta arba nudžiūna. Patariama retkarčiais į padėklą įpilti verdančio vandens, nes garai sunaikina dirvoje esančius ligų sukėlėjus.
Patarimas: purkšdami pridenkite žiedus, antraip ant jų atsiras rudos dėmės. Nunyksta, jeigu per daug apkastos šaknys. Šaknys turi būti beveik paviršiuje.
Atsargiai: anturiuose yra gleivines dirginančių medžiagų.
Speigė
aciu, Sparow, uz tikrai issamu straipsni.
taciau as vis tiek nesupratau del tu rudu demiu, ju priezasciu gali buti daug, atrodo, maniskiui viska darau taip, kaip tavajam straipsny parasyta, tik gal mazai purskiu lapus...beto stovi padekle,kuriame yra vandens,taip savotiskai drekinu ora, o pats vazonas nesiliecia su juo...

prasau patarimo: ar ryztis gerokai apgeneti lapus su parudavimais?
ar net imti ir persodinti, nes dabar yra tose zemese, su kuriomis pirktas...

jau net kelis sudziuvusius jaunus ziedelius radau sad.gif sad.gif
Giselle
na, papasakosiu kaip maniskis apverktas anturis laikosi..ogi saunuolis, puikiai gyvena, lapelius ir ziedelius naujus leidzia bis.gif jau galvoju, kaip cia ryztis ir ji persodinti, nes orines saknys jau nesiekia zemes ir siaip, auga labai apgailetinoje zemeje... doh.gif

del tu rudu demiu ant lapu, tai padariau ekspermenta, ko pasekoje pastebejau, kad jos butent atsiranda nuo lapu drekinimo, todel dabar nei juos purskiu, nei valau, ir jam tai patinka notworthy.gif
campanula

Anturį įsigijau prieš kokius 4m.Kokius 2m. augo labai prastai,paskui supratau kas jam patinka-dažnai nelaistyt.Laistau tik tada,kai žemė visai išdžiūsta,bet gausiai palieju.Nepurškiu,nes neturiu laiko,tik kartą per mėnesį nuprausiu.Žydi visą laiką,vasarą maždaug 4 žiedai,žiemą-1arba 2 thumbup.gif
ingries
Taip, pasirodo, anturio nei lieti dažnai negalima, nei purkšti. schmoll.gif Kol taip dariau, pagal visas rekomendacijas, maniškis leisgyvis buvo. Draugė tada pasakė (o ji jau septynis metus anturį augina ir jis nuolat žydi pas ją), kad jį reikia prižiūrėti kaip kaktusą - kada prisimeni, palieti, ir nuplauti po dušu kartą į kelis mėnesius. Taip dabar jį ir auginu, ir jam, atrodo, patinka. biggrin.gif
Giselle
hmm, o tas dusas, tai ne tas pats, kas purskimas geras? as bent jau kol kas nerizikuosiu prausti jo, bet va, persodinti verkiant reikia...
o kaip orines saknys jusu gelyciu? pas mane kazkaip dziusta galiukai...
campanula
QUOTE(Giselle @ 2007 02 05, 13:49)
hmm, o tas dusas, tai ne tas pats, kas purskimas geras? as bent jau kol kas nerizikuosiu prausti jo, bet va, persodinti verkiant reikia...
o kaip orines saknys jusu gelyciu? pas mane kazkaip dziusta galiukai...
*

iš esmės dušas kaip ir purškimas išeina,bet aš po dušu kišu tik dėl to,kad nuplauti dulkes ir katino pūkus,nes visur barsto smile.gif
Orinės šaknus truputį džiūsta,bet aš nekreipiu dėmesio-jei ištisai žydi,auga,reiškia viskas gerai mirksiukas.gif
ingries
QUOTE(campanula @ 2007 02 05, 14:02)
iš esmės dušas kaip ir purškimas išeina,bet aš po dušu kišu tik dėl to,kad nuplauti dulkes ir katino pūkus,nes visur barsto smile.gif
*

drinks_cheers.gif
MamyteVK
Cia maniskis "Tender Love" anturis, tik dabar nezydi
http://i87.photobucket.com/albums/k152/eko...pg?t=1170700191
campanula
QUOTE(MamyteVK @ 2007 02 05, 21:30)
*

Labai gražus,labai prižiūrėtas wub.gif Šaunuolė thumbup.gif
ingries
QUOTE(MamyteVK @ 2007 02 05, 21:30)
*

Oi kaip ilgai man dar laukti, kol maniškis toks užaugs verysad.gif
Giselle
tu ji pakalbink, meilej prisipazink, ir pamatysi, augs kaip ant mieliu biggrin.gif isbandytas uzkalbejimas biggrin.gif
ingries
Aš apie jį ir taip kasdien šokinėju ir tupinėju, kaip apie vaiką kokį biggrin.gif Užtat jis man jau 3 naujus lapus išleido wub.gif
neirr
Labas merginos 4u.gif

pirma karta vakar Maximoj pamaciau toki grozi
Anthurium.andraeanum ax.gif wub.gif
Gal turite kas nors parduoti "plionca"? ax.gif
Labai jau lauksiu pasiulymu,as gyvenu Kaune,bet dar galeciau pasiimti is Kedainiu ir Jurbarko mirksiukas.gif
Auksiukė
Anturių augintojos, prašau pasakykit, ar galima nupjauti peržydėjusius žiedelius? Jie pasidarė tokie negražūs, apdžiūvę.
rutuliukas j
As uosvienes dovanota sirdies formos lapais anturi (raudoni ziedai) persodinau i vaza su molio gurguolemis. Auginu kaip hidrokultura, negailiu vandenuko. Per 1.5 m. zydi jau gal trecia karta, siuo metu puikuojasi 6 ziedais.

Mano patirtis- daug saules, erdves, vandens (butinai minksto, kitaip isvis geriau nelaistyt) ir nepamirsti patresti aktyvios vegetacijos laikotarpiu. Nors maniskis ir sausio men. buvo prazydes.

Perzydejusius ziedelius nupjaunu (prie pat pagrindo), kolkas viskas gerai.
Auksiukė
O kur gauti to minkšto vandens? Pas mus iš krano bėga labai jau kietas verysad.gif , tai aš palaikau tą vandenuką kibire ir tik po dienos laistau gėles ax.gif .
rutuliukas j
QUOTE(vene @ 2007 07 17, 20:41)
O kur gauti to minkšto vandens? Pas mus iš krano bėga labai jau kietas  verysad.gif , tai aš palaikau tą vandenuką kibire ir tik po dienos  laistau gėles  ax.gif .
*

Galima rinkti lietaus vandeni. Esu prie garazo pasistacius tokia recka. Arba vandeni palaikyti kibire, geriausiai ant sildomu grindu arba ant saules, kaip min 48 val (o dar geriau 3 dienas). Tada kibiro apacioje esanti vandeni reikia nupilti, nes visas brudas ten yra nusedes.
campanula
QUOTE(vene @ 2007 07 13, 18:51)
Anturių augintojos, prašau pasakykit, ar galima nupjauti peržydėjusius žiedelius? Jie pasidarė tokie negražūs, apdžiūvę.
*

Nužydėjusius žiedelius ne nukerpu,bet labai atsargiai ištraukiu.Labai gražiai išsitraukia tas kotelis.

Papildyta:
QUOTE(vene @ 2007 07 17, 20:41)
O kur gauti to minkšto vandens? Pas mus iš krano bėga labai jau kietas  verysad.gif , tai aš palaikau tą vandenuką kibire ir tik po dienos  laistau gėles  ax.gif .
*

Galima pavirinti ir atvėsintu laistyti,bet man ir atrodo,kad užtenka atviram inde palaikyt apie parą ir galima drąsiai laistyt,nes pati taip darau.
Auksiukė
QUOTE(campanula @ 2007 07 18, 19:25)
Galima pavirinti ir atvėsintu laistyti,bet man ir atrodo,kad užtenka atviram inde palaikyt apie parą ir galima drąsiai laistyt,nes pati taip darau.
*

Kiek žinau virintas vanduo praranda gerąsias medžiagas, ir net žmogui gerti jo nepatariama, o palaikytas vanduo iš krano gal geriausias variantas smile.gif .
Mano anturis leidžia tokius raudonus smailėjančius stiebelius, kas tai galėtų būti, ar tai tik ne naujus žiedelius leidžia? Anturį auginu dar tik antras mėnuo, todėl ir nelabai nusimanau blush2.gif .
gozė
Sveikos merginos 4u.gif O aš iš mamos prieš porą dienų gavau Anturį thumbup.gif Gražus ,ryškių raudonų žiedų wub.gif O kaip prižiūrėt neišmanau visiškai doh.gif
Atėjau pasimokyt ax.gif
campanula
QUOTE(gozė @ 2007 07 18, 21:09)
Sveikos merginos  4u.gif O aš iš mamos prieš porą dienų gavau Anturį thumbup.gif Gražus ,ryškių raudonų žiedų wub.gif O kaip prižiūrėt neišmanau visiškai doh.gif
Atėjau pasimokyt ax.gif
*

Mėgsta šviesią ir šiltą vietą-pvz.aš auginu pietvakarinėj pusėj įstiklintam balkone,dabar žiedai 5 ir 2 pumpurai,žydi ir žiemą visą laiką,tik mažai žiedų būna,tręšiu žydinčiom gėlėm skirtomis trąšomis Schultz,laistau pastovėjusiu vandeniu,retkarčiais nuprausiu po dušu ir nuvalau lapus blizginančia šluoste su trąšomis.

Vene,ten turbūt pumpurai lenda-pradžiugins žiedais greitai smile.gif
gozė
QUOTE(campanula @ 2007 07 18, 21:19)
Mėgsta šviesią ir šiltą vietą-pvz.aš auginu pietvakarinėj pusėj įstiklintam balkone,dabar žiedai 5 ir 2 pumpurai,žydi ir žiemą visą laiką,tik mažai žiedų būna,tręšiu žydinčiom gėlėm skirtomis trąšomis Schultz,laistau pastovėjusiu vandeniu,retkarčiais nuprausiu po dušu ir nuvalau lapus blizginančia šluoste su trąšomis.

*

AČIŲ 4u.gif
Auksiukė
QUOTE(campanula @ 2007 07 18, 21:19)
Vene,ten turbūt pumpurai lenda-pradžiugins žiedais greitai smile.gif
*

Ačiū, aš ir manau, kad tai žiedeliai, nes raudoni, neseniai peržydėjo ir ko gero vėl mane pradžiugins clap.gif. Man patinka, kad tie patys žiedai ilgai žydi. Kai šeimyna man padovanojo žydintį Anturį prieš pora mėnesių, tai tik dabar nukarpiau žiedukus smile.gif .
gozė
Sakykit,o kaip ir kada ji persodint? g.gif Nes padovanotas su mažu plastikiniu vazonu,tai reiktu jam gyvenamąją vietą pakeist,bet ar galima kol žydi?Ir kokia žėmė turėtu būti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.