Įkraunama...
Įkraunama...

Vynuogės

Ačiu už diagnoze 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
Reikėtų patarimo,auginu vynmedį Vitis,pernai pasodinau,vasarą augo,žiemai dengiau,sakykit ar ir šiemet dengti?Aš manau gal bandyt prilenkt ir bent jau eglišakėm uždengt,auga pietinėj namo pusėj,užuovėjoi ir jau šiemet užaugino dvi kekes juodų vynuogių,tokią geažuolę būtų gaila prarasti,ačiū atsakiusioms 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2011 11 03, 17:00)
Reikėtų patarimo,auginu vynmedį Vitis,pernai pasodinau,vasarą augo,žiemai dengiau,sakykit ar ir šiemet dengti?Aš manau gal bandyt prilenkt ir bent jau eglišakėm uždengt,auga pietinėj namo pusėj,užuovėjoi ir jau šiemet užaugino dvi kekes juodų vynuogių,tokią geažuolę būtų gaila prarasti,ačiū atsakiusioms 4u.gif

Labutis,
siaip reiktu zinoti kokia tiksliai rusis, tada galima issiaiskint kokiai temperaturai atsparus sodinukas. Pvz jei raso, kad tamtikros veisles sodinukas atsparus -26 laipsniam, vadinasi ziemos metu pasiekus -26 laipsnius salcio sodinukas issaugos puse pumpuru. Taciau, jei sodinukas pirktas maximoje tai net nesvarstan reikia dengti.
Atsakyti
QUOTE(gaja271 @ 2011 11 03, 19:30)
Labutis,
siaip reiktu zinoti kokia tiksliai rusis, tada galima issiaiskint kokiai temperaturai atsparus sodinukas. Pvz jei raso, kad tamtikros veisles sodinukas atsparus -26 laipsniam, vadinasi ziemos metu pasiekus -26 laipsnius salcio sodinukas issaugos puse pumpuru. Taciau, jei sodinukas pirktas maximoje tai net nesvarstan reikia dengti.

Ačiū 4u.gif ko gero teks dengti mirksiukas.gif O jei ant etiketės buvo užrašyta vynmedis Vitis g.gif tai čia netikslu?Tai kaip suprantu ji turėtų būti kaip medelis?
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2011 11 03, 18:58)
Ačiū 4u.gif ko gero teks dengti mirksiukas.gif O jei ant etiketės buvo užrašyta vynmedis Vitis g.gif tai čia netikslu?Tai kaip suprantu ji turėtų būti kaip medelis?

Vitis is lotynu kalbos isvertus vynuogiu. Na o apie pati auginima ir kaip geriau geneti siulyciau pasiskaityti www.rojaussodai.lt. Ten forumuose labai daug geros informacijos kaip auginti vynmedzius. Ten galima rasti ir kaip apdengt vynmedzius, kad jie nenusaltu. As dar tik pradedu auginti, tai irgi tik mokausi smile.gif todel labai kazi ka patart negaliu. Bet jei nezinoma veisle, tai butinai reikia dengti.
Sekmes ieskant info ir linkiu, kad gerai perziemotu vynmedis.
Atsakyti
QUOTE(gaja271 @ 2011 11 03, 20:43)
Vitis is lotynu kalbos isvertus vynuogiu.  Na o apie pati auginima ir kaip geriau geneti siulyciau pasiskaityti www.rojaussodai.lt. Ten forumuose labai daug geros informacijos kaip auginti vynmedzius. Ten galima rasti ir kaip apdengt vynmedzius, kad jie nenusaltu. As dar tik pradedu auginti, tai irgi tik mokausi smile.gif todel labai kazi ka patart negaliu. Bet jei nezinoma veisle, tai butinai reikia dengti.
Sekmes ieskant info ir linkiu, kad gerai perziemotu vynmedis.

Labai dėkoju aciuks.gif reikės pasiskaitinėti daugiau apie vynmedžius mirksiukas.gif O aš galvojau per daug nesigilindama,kad jei jau parašyta Vitis tai čia veislė ax.gif O ką pati augini?Ar vynuoges,ar vynmedžius?Ir Tau sėkmės auginant mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2011 11 03, 20:49)
Labai dėkoju aciuks.gif reikės pasiskaitinėti daugiau apie vynmedžius mirksiukas.gif O aš galvojau per daug nesigilindama,kad jei jau parašyta Vitis tai čia veislė ax.gif O ką pati augini?Ar vynuoges,ar vynmedžius?Ir Tau sėkmės auginant mirksiukas.gif


Be vynmedziu nebutu ir vynuogiu wink.gif. Kolkas dar vynuogiu nemaciau, jei gerai perziemos tikiuosi kitais metais bent po keke kaikuriu paragauti. Mes pavasari pasisodinome 7 rusu vynmedzius ziuresim kas ten mum gausis smile.gif pora lietuvisku tai Palanga ir Juodupe ar tai Juodkrante bijau sumeluoti, kitos tai Supaga, Svenson Red (si veisle sako velyva, bet turguj ikalbejo, tik paskuj apsiziurejom), Regent, Sibera, dar kazkokia be pilno pavadinimo isiule turguje CGL ruda ( tai apie sita niekur informacijos nerandam).
Ragavau Supagos uogas aisku ne savo derliaus smile.gif tai man labai patiko, bet vynuoges nera dideles.
Atsakyti
QUOTE(gaja271 @ 2011 11 03, 22:06)
Be vynmedziu nebutu ir vynuogiu  wink.gif. Kolkas dar vynuogiu nemaciau, jei gerai perziemos tikiuosi kitais metais bent po keke kaikuriu paragauti. Mes pavasari pasisodinome 7 rusu vynmedzius ziuresim kas ten mum gausis smile.gif pora lietuvisku tai Palanga ir Juodupe ar tai Juodkrante bijau sumeluoti, kitos tai Supaga, Svenson Red (si veisle sako velyva, bet turguj ikalbejo, tik paskuj apsiziurejom), Regent, Sibera, dar kazkokia be pilno pavadinimo isiule turguje CGL ruda ( tai apie sita niekur informacijos nerandam).
Ragavau Supagos uogas aisku ne savo derliaus smile.gif tai man labai patiko, bet vynuoges nera dideles.

Oho kiek daug,joms ir vietos nemažai reikia bigsmile.gif
Dabar pasiskaitinėjau RS ten ne tiek apie auginimą kiek apie pavadinimą doh.gif na bet faktas tas,kad bent jau šiek tiek aiškiau,kas ir kaip.O kitur pasiskaitinėjau,tai visgi dengsiu,o pavasarį po atidengimo,apgenėsiu,taigi manau jei šiemet buvo pora vynuogių kekių,kitais metais tikiuosi bent keturių,o uogos buvo tamsios ir be galo saldžios.Tik va rašo apie lapus,kad labai dekoratyvūs,na tai pas mane tikrai ne kokie rudeniop,ir jau tikrai nenusispalvino gražiom spalvom,parudo ir nukrito,dabar plikutis stovi.Pernai dengiau kai buvo -3 naktį.
Atsakyti
QUOTE(GIZZI5 @ 2011 11 03, 21:18)
Oho kiek daug,joms ir vietos nemažai reikia bigsmile.gif
Dabar pasiskaitinėjau RS ten ne tiek apie auginimą kiek apie pavadinimą doh.gif na bet faktas tas,kad bent jau šiek tiek aiškiau,kas ir kaip.O kitur pasiskaitinėjau,tai visgi dengsiu,o pavasarį po atidengimo,apgenėsiu,taigi manau jei šiemet buvo pora vynuogių kekių,kitais metais tikiuosi bent keturių,o uogos buvo tamsios ir be galo saldžios.Tik va rašo apie lapus,kad labai dekoratyvūs,na tai pas mane tikrai ne kokie rudeniop,ir jau tikrai nenusispalvino gražiom spalvom,parudo ir nukrito,dabar plikutis stovi.Pernai dengiau kai buvo -3 naktį.


Pavasarį po atidengimo jokiu būdu negalima genėt! doh.gif Dar pasiskaitinėkit, visur akcentuojama, kad vynuogių pavasarį genėti negalima, nes labai sultys teka t.y.verkia vynuogės verysad.gif Genėti reikia vėlai rudenį prieš uždengiant, nukarpant visus nesumedėjusius ūglius.
Atsakyti
QUOTE(rim @ 2011 11 04, 09:57)
Pavasarį po atidengimo jokiu būdu negalima genėt!  doh.gif Dar pasiskaitinėkit, visur akcentuojama, kad vynuogių pavasarį genėti negalima, nes labai sultys teka t.y.verkia vynuogės verysad.gif Genėti reikia vėlai rudenį prieš uždengiant, nukarpant visus nesumedėjusius ūglius.

As irgi stengiuosi pavasari negeneti, bet va pats V.Pranskietis mane nustebino sakydamas "... galima geneti... paverks ir nustos. Siek tiek zydejimas suveluos tik"
Mano suo nugrauze saka, tai visaip bandziau "sustabdyti kraujavima". Nelabai pavyko, o suvelavo ne tik zydejimas, bet ir uogos nesunoko... sad.gif
Atsakyti
Vynmedzius galima geneti ir rudeni ir pavasari ir vasara ir apskritai istisus metus jeigu tik norite, nes genejimu ju nenuzudysite tikrai smile.gif Jokiu galimybiu...smile.gif

Normaliai galvojant apie kitu metu derliu reikia apgeneti nesumedejusias sakas rudeni, o pavasari apgeneti stabdant pumpuru sprogima ir tada kai jau sprogsta pumpurai apgeneti pagal tai kiek numatote saku vaisiams ir apsalusias sakas ant kuriu nera pumpuru.

O nauju ugliu genejimas tai atskira tema.

Beje, kai vynuoges verkia pavasari, tai jos verkia bet kokiu atveju, ar just busit nugeneje rudeni ar pavasari- ir tai yra normalu ir nieko cia blogo- tiesiog fizikos desnis kai vanduo pradeda kilti kapiliarais.
Atsakyti
Gal kuri pagelbėsit ax.gif Mano mama užsimanė vynuogės. Bet būtinai žalios uogos kad būtų. Pernai po parodą Ką pasėsi... vaikščiojom, bet vien mėlynos pasitaikydavo. Ji kategoriškai atsisakė mėlynų, nors pati tokių turiu (kažkokia latviška veislė kur nebijo šalčių, tik nežinau ar dar beturėsiu, nes ožka prasinešė, visus lapelius vasaros pabaigoj nuskabė verysad.gif )nes kažkas pasakė, kad tik žalios užauga skanios g.gif Tai ką man jai dabar parekomenduoti, kokios veislės ieškoti kad žalios būtų g.gif Gal kuri labai skanias auginate g.gif Pasufleruokit ax.gif
Atsakyti