Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vynuogės
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Koxamte
Sveikutes mirksiukas.gif
man labai idomu ar cia yra vynuogiu myletojos? 4u.gif ax.gif
As pati auginu daug vynuogiu rusiu ir noreciau su jumis pasidalinti sia informacija, o jus su manimi mirksiukas.gif
Taigi kokios vynuogiu rusys jusu yra mylimiausios, skaniausios? mirksiukas.gif bigsmile.gif
pipirne
[Sveikutes smile.gif . Labai mėgstu vynuoges. Auginu Širvinta, Žalsve (be kauliuku), Juodupe. Norečiau daugiau sužinoti apie kitas rūšis, atsparias šalčiams.]
ARasytee
labukas, o as noreciau apsodinti malkine vynuogem, bet apie jas ne ka teismanau... ax.gif Zinau viena, pas mama sode ju daug bet rugscios, neskanios - tik vyno gamybai tinkamos.Teko ragaut labai saldziu, noreciau pati tokiu, bet net pavadinimu nezinau..Gal jus mane informuotumes ir patartumest... blush2.gif
Koxamte
Up 4u.gif
rutast
Labai įdomu, ar vynuogėms reikia daug priežiūros?
Koxamte
QUOTE(rutast @ 2008 03 03, 16:51)
Labai įdomu, ar vynuogėms reikia daug priežiūros?
*

Na priezuros daug nereik bet reik lotuliukas.gif Pvz kaip genejimas, ar nuleidimas saku pries ziema smile.gif
crocus
Aš turiu tris vynuoges-samanta, zilga ir trečią vis užmirštu. Bet niekaip jų nesusitvarkau, tai ir derliaus negaunu. Praeitais metais jau kaip ir gausiai žydėjo, bet užpuolė miltligė ir uogytės nustojo augti.
Koxamte
Manau pagrindine priezastis del ko nedera vaisiai kad stipriai ju neapgenat, nes reik palikt tik 3 mazdaug pagrindines sakeles, nes jej ju daug bus nepajegia ismaitinti uogyciu, o miltlige pagrindine manau ju liga doh.gif reiktu rinktis atsparisnes vynuoges miltligei wink.gif
Idedu puslapiuka kur yra kelios vynuogeles aprasytos, cia valgomos, bet paieskoje rasite ir vyniniu mirksiukas.gif
Vynuoges
mamyteerika
o kambaryje neina?
Koxamte
Nea lotuliukas.gif Juk jom daug saules ir vietos reik smile.gif
*saulašarė*
QUOTE(Koxamte @ 2008 03 04, 00:14)
Manau pagrindine priezastis del ko nedera vaisiai kad stipriai ju neapgenat, nes reik palikt tik 3 mazdaug pagrindines sakeles, nes jej ju daug bus nepajegia ismaitinti uogyciu, o miltlige pagrindine manau ju liga  doh.gif  reiktu rinktis atsparisnes vynuoges miltligei wink.gif
Idedu puslapiuka kur yra kelios vynuogeles aprasytos, cia valgomos, bet paieskoje rasite ir vyniniu  mirksiukas.gif
Vynuoges
*

o kaip ta miltligė atrodo? mastau.gif Auginu ir aš vynuoges - gaila, tik kad nebeprisimenu tų veislių pavadinimų blush2.gif - kolkas lyg ir sveikos jos pas mane (tfu tfu tfu), bet žinot kaip atrodo ir ką reiktų daryt norėčiau, jei jau kada pradėtų ta liga jas pult unsure.gif
Bijuna
As turbut susigundysiu vynuogiu auginimu ir pradesiu jomis labai dometis rolleyes.gif
Pirmiausiai, tai noriu paklausti:
1. ar vienuoje vietoje (prie vienos sienos) gali augti kelios rusys vynuogiu (zalios, melynos ir pn.)
2. Ar vynuogems tinka rytine siena.
3. Po keliu metu galima tiketis uogu.
Jauciu parasiau kaip kokia zioplele blush-anim-cl.gif , bet man tai labai idomu.
Lewisia
Bijuna Paskelbta Šiandien, 17:10
  As turbut susigundysiu vynuogiu auginimu

O aš jau susigundžiau ir jau pasisodinau 5 vynuogių rūšis.Apie vynuogių auginimą skaitinėjausi ilgais žiemos vakarais,na man sudėtingiausias pasirodė jų genejimas,šiaip galų gale įkirtau kaip tai daroma ,žiūrėsim ar išeis praktiškai g.gif

Vynuoges reikia sodinti pietinėjė puseje .Galima auginti ne tik prie pastato bet ir atviroje vietoje ant ištemptų vielų. Vienoje eilėje gali augti įvairios rušys.Na o uogyčių teks palaukti kokius 3 ar 4 metus. mirksiukas.gif

karina
[quote=veronika1,2008 04 10, 16:34]
O aš jau susigundžiau ir jau pasisodinau 5 vynuogių rūšis.Apie vynuogių auginimą skaitinėjausi ilgais žiemos vakarais,na man sudėtingiausias pasirodė jų genejimas,šiaip galų gale įkirtau kaip tai daroma ,žiūrėsim ar išeis praktiškai g.gif

Va genėjimas tai man čia mįslė biggrin.gif . Kaip supratau, jos labai smarkiai iškarpomos, paliekant tik pagrindinį stiebą ir kelias šonines aptrumpintas šakeles? g.gif
*saulašarė*
QUOTE(karina @ 2008 04 10, 20:16)
Va genėjimas tai man čia mįslė biggrin.gif . Kaip supratau, jos labai smarkiai iškarpomos, paliekant tik pagrindinį stiebą ir kelias šonines aptrumpintas šakeles? g.gif
*

aš gerokai apgeniu: ant pagrindinių stiebų palieku iki 5 pumpurėlių, o ant gražesnių šoninių šakelių iki 3 pumpurėlių. Visas kitas mažavertes, plonas šakeles nugeniu visiškai nieko nepalikdama ax.gif Juk paskui kai deda iš tų pumpurėlių šakos doh.gif užtenka tų vynuogių - daug priauga bigsmile.gif mat visas jėgas tam skirt augalas gali....
Tik genėt reiktų geriau rudenį, kai žemę gruodas sutraukia. Na, galima ir pavasarį, bet tada tas apgenėjimas šiek tiek suvėlina pumpurų sprogimą (tą žinant kartais galima specialiai pavasarį genėt, kad išvengt vėlyvų pavasarinių šalnų - žodžiu, galima pagal orų prognozes truputuką pumpurų sprogimą pareguliuot mirksiukas.gif )
dėja
Gavau aš penkis vynuogių daigelius,bet dabar jie stovi pas anyta balkone.Niekada aš jų neauginau ir nesidomėjau,bet kaip gavau daigelius sakau reikia sode kur nors jas priglausti.Gal kokių adresiukų gerų žinot,o gal ir čia galit aprašyti jų auginimą ir sodinimą.

Pradžiai tai kada jau galėčiau jas sodinti sode?
Ar reikia žemę paruošti prieš sodinant?
Ar atramas iškarto reikia paruošti?
Kaip dėl laistymo?
Kur geriau sodinti ,na ar saulės reikia ,ar pavėsio ir t.t?

Labai lauksiu jūsų pagalbos ir patarimų,kaip su jomis elgitis pirmus metus blush2.gif
*saulašarė*
QUOTE(dėja @ 2008 04 12, 21:34)
Gavau aš penkis vynuogių daigelius,bet dabar jie stovi pas anyta balkone.Niekada aš jų neauginau ir nesidomėjau,bet kaip gavau daigelius sakau reikia sode kur nors jas priglausti.Gal kokių adresiukų gerų žinot,o gal ir čia galit aprašyti jų auginimą ir sodinimą.

Pradžiai tai kada jau galėčiau jas sodinti sode?
Ar reikia žemę paruošti prieš sodinant?
Ar atramas iškarto reikia paruošti?
Kaip dėl laistymo?
Kur geriau sodinti ,na ar saulės reikia ,ar pavėsio ir t.t?

Labai lauksiu jūsų pagalbos ir patarimų,kaip su jomis elgitis pirmus metus blush2.gif
*

Sodint į žemę jau ir gali - juk kaži ar šalnų, t.y. stiprių iki įšalo benusimato mirksiukas.gif Dėl žemės tai jei ji yra gera, t.y. puri įdirbta, tai nieko gal ir nereikia, bet vienas kitas šmotelis kokio komposto gal ir nepakenktų - kiekvienas augaliukas mėgsta į geresnę žemę šakneles leist tongue.gif Sodinant paliet žemę reiktų tiek, kad išstumtų orą nuo šaknelių (ypač, jei žemės nuo šaknų buvo nusipurčiusios) ir kad apliptų žemėm - nu, čia beveik nieko nauja, nes visada taip sodint reikia ax.gif
O vat dėl vietaos, kuri labiau tinka: ar saulėta, ar pavėsis, tai vienareikšmiškai TIK SAULĖTA vieta. Tada ir vynuogės (uogos) būna saldesnės, ir derlius gausesnis mirksiukas.gif
Beje, pirmaisiais metais tikėtis didelio derliaus nereikėtų - reikia šakneles sustiprint. O jau antraisiais, trečiaisiais metais galima tikėtis vynuogių, jeigu vynuogienojui patiks priežiūra ir vieta smile.gif
Bijuna
Tai zynoves smile.gif , kokias geriausiai veisles vynuogiu sodinti, kad tikrai uogu tureti, tame puslapyje vynuoges.lt tai tokios grazios ir dideles vynuoges, kad nesinori tiketi, jog tokios uzauga lietuvoje.
Lewisia
Aš rinkausi lietuviškas ir latviškas vynuogių veisles(Supaga,Zilga,Juodupė,Varduva,Swenson red) .Jos gana atsparios mūsų klimato sąlygomis ,bet kas gyvena arčiau pajūrio gali pabandyti ir lepesnes vyn.rūšis.
Saulašarė, o kokias tu augini?

,kaip su jomis elgitis pirmus metus

Pirmaisiais metais gali užaugti 1-4 ugliai.Jei krumas turi 1 uglį ,formavimą atidėti sekančiams metams.Jei 2-3ugliai,palikti pačius stipriausius 2 uglius ir juos patrumpinti iki 3-4 pumpurų.Čia toks būtų genejimas rudenį na o vasarą laistyti ,neleisti augti piktžolems .Tokia ir būtų pirmų metų priežiūra. Gal kas mane dar papildys.....
muna
Ar auginat kuri nors vynuoges be kauliuku? As auginu dvi: melyna uzpraeitais metais pirkau Maximoje, o pernai jau uzugo pora kekiu paskanauti, o zalia(kurios net nezinau pavadinimo) auga atejusi dar is mano tevu sodo.Labai butu idomu uzsiauginti be kauliuku rolleyes.gif
miegalė
QUOTE(muna @ 2008 05 13, 01:16)
Ar auginat kuri nors vynuoges be kauliuku? As auginu dvi: melyna uzpraeitais metais pirkau Maximoje, o pernai jau uzugo pora kekiu paskanauti, o zalia(kurios net nezinau pavadinimo) auga atejusi dar is mano tevu sodo.Labai butu idomu uzsiauginti be kauliuku rolleyes.gif
*

sveiki,
norėjau paklausti ar jūs tręšiate vynuoges? Jei taip, tai kuom? ir apie genėjimą nelabai suprantu ax.gif .
miegalė
g.gif 4u.gif
vailija
Mes tik šiemet nusipirirkom sode. Auga didžiulė vynuogė, jau net antram aukšte į balkoną lipa. Apaugus visa tokia pavėsinė. Nei žinau kokia rūšis, nei kaip su ja elgtis, nei kaip genėt. Kekių tai labai daug, viena prie kitos. Bus matyt vėliau kokios jos ten bus.
Lewisia
[QUOTE]sveiki,
norėjau paklausti ar jūs tręšiate vynuoges? Jei taip, tai kuom? ir apie genėjimą nelabai suprantu ax.gif . [QUOTE]

Aš prieš sodindama gerai įdirbau dirvą ,dejau organinių medžiagų,truputį superfosfato,kalio druskos.Ir praėjus 2 menesiams po sodinimo patrešiau silpnu "Kemira" trašų tirpalu.Bet viską dariau su saiku.Nuo liepos vidurio nebegalima tręšti vynuogių,nes užsitęs ūglių augimas ir stiebai nespės iki žiemos sumedėti, tokie ūgliai neperžiemos.Kai kurie augintojai vyresnes vynuoges pavasarį aplink augalą apdeda mėšlu(perdegusiu)arba kompostu.Kai kurie trešia mineralinėmis trąšomis.
O dėl genėjimo,siūličiau pirmiausia išnagrineti suaugusio krūmo sandarą.Isidemėti kaip jų dalys vadinasi,o poto skaityti ,skaityti,skaityti.
*saulašarė*
Na, kur vynuogių augintojos dingusios? biggrin.gif
Ar jau išgenėjot savąsias? mirksiukas.gif Paruošėt žiemai?
satanele
Sveikos merginos,labai noriu vynmedzio,gal kuri jas auginate ir patarsit kur ir kokia pirkti ,dekui 4u.gif
Shlipse
ydomu kokios kainos bus siais metais vynuogiu?gal zinote.
as dar tik ruosiuosi uzsiveisti,pirksiu pas Slankauska -Elektrenuose.pas ji labai daug veisliu vynuogiu.
*saulašarė*
Gal kuri bandėt užsisakyt vynuogių iš ČIA?
satanele
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 03 04, 19:26)
Gal kuri bandėt užsisakyt vynuogių iš ČIA?
*

Aciu bandysiu tyrineti,bet is tiesu gal kas jau augina ,padekit mums ,aciu 4u.gif
*saulašarė*
QUOTE(satanele @ 2009 03 04, 18:38)
Aciu bandysiu tyrineti,bet is tiesu gal kas jau augina ,padekit mums ,aciu 4u.gif
*

aš auginu, bet kad pas mane jos senos ir tikrai nežinau veislės blush2.gif O ir nedidelės uogytės ten pas mane teužauga blush2.gif va, pamačiau internete tas skiepytas vynuoges ir pamaniau, kad gal reiktų vieną kitą kelmiuką pamėginti - visgi skiepytos yra skiepytos, gal ir lepesnės (t.y. kaip ten parašyta, kad reikia dengti žiemai), bet bent jau uogos tikrai didesnės turėtų būt ax.gif
Shlipse
mano tevai pas ta Slankauska prie tris metus pirko triju veisliu,geltonas,zalias ir melynas-nu uogos superines.ziemai nedengia,auga gerai,tik va nukentejo nuo vetros keleta kartu.dar vistos uogas aplesa,pernai tvora aptvereme.
uogos sunoksta,buna labai skanios ir dideles.bet tevai paleido vynuoges per siena,o as jau sodinsiu kaip priklauso.
*saulašarė*
QUOTE(Shlipse @ 2009 03 04, 19:40)
mano tevai pas ta Slankauska prie tris metus pirko triju veisliu,geltonas,zalias ir melynas-nu uogos superines.ziemai nedengia,auga gerai,tik va nukentejo nuo vetros keleta kartu.dar vistos uogas aplesa,pernai tvora aptvereme.
uogos sunoksta,buna labai skanios ir dideles.bet tevai paleido vynuoges per siena,o as jau sodinsiu kaip priklauso.
*

O kur konkrečiau galima tą Slankauską surast? blush-anim-cl.gif Gal kokius kontaktus galima būtų sužinot? blush2.gif Visai norėčiau pasisodint ir didesnėm uogom vynuogienojų ax.gif ypač, jei jų žiemai dengt irgi nereikia thumbup.gif
Shlipse
atrasysiu i AZ -saulasare.
ten pas ji yra tokia veisle kuri atlaiko didelius salcius,galima sakyti sibire gali augti.apie 40salcio
satanele
QUOTE(Shlipse @ 2009 03 04, 22:36)
ten pas ji yra tokia veisle kuri atlaiko didelius salcius,galima sakyti sibire gali augti.apie 40salcio
*

Gal ir man parasysit busiu labai dekinga notworthy.gif
raganele
o gal galima viešai apie tą Slankauską ir kaip rasti? Juk tema apie vynuoges, tai čia užklysta besidomintys rolleyes.gif Ir aš noriu vynuogės, turim pietinį tam reikalui tinkamą kiemelį, norisi pirkti ne bet ką iš turgaus, bet pas daugiau išmanančius nuvažiuot.
*saulašarė*
QUOTE(Shlipse @ 2009 03 04, 21:36)
*

Shlipse, labai labai ačiū notworthy.gif Kai tik sniegas nutirps, taip ir pradėsim jo ieškot smile.gif
Shlipse
as pati susisieksiu su Slankausku,kadangi labai daug yra susidomejusiu.
kai gausiu jo leidima skelbti kontaktus,parasysiu jums visoms.
kol kas viesai be zmogaus leidimo nesinori savavaliauti.
bet jis labai mielas zmogus,yteikia informacija apie prieziura apie auginima,ir genejima.
Bijuna
Lauksime koordinaciu 4u.gif
*GREISI*
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 03 04, 23:02)
Shlipse, labai labai ačiū notworthy.gif Kai tik sniegas nutirps, taip ir pradėsim jo ieškot smile.gif
*

gal ir man kontaktus į AŽ būtų galima?
Shlipse
kontaktus Slankausko jau turiu,susiskambinsiu su juo rytoj.
manau,kad jis nepriestaraus uz paskelbima telefono numerio.
galesite visos norincios susisiekti ir uzsisakyti vynuogiu.
Shlipse
skelbiu kontaktus ;
Justas Slankauskas 860174996
Elektrenai
balandzio men.apie 3d.4d.5d.vyks Kaune paroda,jis ten taip pat bus su vynuogemis.
satanele
Aciu Shlipse,uz dideles pastangas 4u.gif clap.gif notworthy.gif
Shlipse
kas nusipirksite tikrai nepasigailesite.tik tarp tos gausos veisliu galima pasiklysti,norisi visu.
oi po metu sultis spausime ir vyna raugsime.
*GREISI*
QUOTE(Shlipse @ 2009 03 06, 15:19)
skelbiu kontaktus ;
Justas Slankauskas 860174996
Elektrenai
balandzio men.apie 3d.4d.5d.vyks Kaune paroda,jis ten taip pat bus su vynuogemis.
*

Ačiū 4u.gif
Tikrai gal susitiksime parodoje ax.gif
satanele
Valio ,siandiena gavau atsakyma kad 28 balandzio gausiu vynuoges,is vynuoges .lt,gal kuri jau auginate is cia ,parasykite kaip auga pas jus ,dekui 4u.gif
Renatarac
Sveikos,

Ir as uzsisakiau is vynuoges.lt melynas Esther ir zalias Aliošenkin. Viska apie genejima ju auginima galima rasti Ju tinklalapyje ir plius labai mieli zmones kantrus tokiai nenusimananciai kaip as, parase daug naudingos informacijos ir gan ilgai atsakinejo i mano gan naivius klausimus. blush2.gif Dabar su nekantrumu laukiu kada galesiu jas atsiimti ir pasisodinti clap.gif
*saulašarė*
QUOTE(Renatarac @ 2009 04 03, 09:36)
Sveikos,

Ir as uzsisakiau is vynuoges.lt melynas  Esther ir zalias Aliošenkin. Viska apie genejima ju auginima galima rasti Ju tinklalapyje ir plius labai mieli zmones kantrus tokiai nenusimananciai kaip as, parase daug naudingos informacijos ir gan ilgai atsakinejo i mano gan naivius klausimus.  blush2.gif  Dabar su nekantrumu laukiu kada galesiu jas atsiimti ir pasisodinti  clap.gif
*

Kodėl būtent toks pasirinkimas? Girdėjau, kad Aliošenkin yra neatsparios ligoms g.gif
satanele
Ten yra prie kiekvienos veisles aprasymas,as isirinkau tris rusis reikes veliau paziureti pavadinimus tik ne aliosenkin,ziuresim kas gausis
Shlipse
gal kas parodoje pirkote vynuogiu,ar susisiekete su Slankausku.
jolanka
QUOTE(*saulašarė* @ 2009 03 04, 21:21)
Visai norėčiau pasisodint ir didesnėm uogom vynuogienojų ax.gif ypač, jei jų žiemai dengt irgi nereikia  thumbup.gif
*

Turim 5 rusiu skiepytas vynuoges, dengem tik pirmaisiais metais, o dabar nebe.
Derlius ne visu buna gausus, bet pavalgymui tikrai uztenka.
Tik reikia neleisti augti kaip vijokliams, kad lapija viska uzgoztu smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.