Įkraunama...
Įkraunama...

Graikiškas riešutas.

QUOTE(IngridaB @ 2011 10 01, 07:55)
Fonda turi aš vieną Idealą iš medelyno.Bet gal jiems kokių išskirtinių sąlygų reikia?Gal kokius dvejus-trejus metus jis man stovėjo vietoje,susprogdavo labai vėklai pavasarį.Dabar antri metai prasidėjo šiek tiek žymus augimas.Dabar rudeniop žadu aš jį išgenėti,nes prileido beprotiškai daug šakelių.Kamienas gavosi tokia kepurė. g.gif  g.gif
Pavasarį trūks plyš aš Kauną pasieksiu. ax.gif  ax.gif Kasmet rugpjūtį važiuodavome į zooparką,bet vaikai išaugo,o anūkų dar nėra. biggrin.gif  biggrin.gif

Na tu pati žinai,kad po pasodinimo Ideal augina verpstinę šaknį kokius 2-3 metus...reiškia, neauga matomas viršus... doh.gif bet paskui atsigriebs... nors ...persiprašau, buvau pamiršus jūsų visų šiauriečių geografinę padėtį...Šalta šalta...todėl Latvijoj ir Estijoj graikiniai riešutmedžiai neauga... o jūsų klimatinė zona kiek skirtinga? ...tai gal kelkitės gyvent į Kauną schmoll.gif
O genėti riešutą reikia rudenį...nes pavasarį labai sultys bėga... nors šiaip graikai nemėgsta genėjimų.... scare.gif
Papildyta:
QUOTE(329 @ 2011 10 01, 08:57)
nu kaip faina,net užpavydėjau.Auginu Ideal gal 4-5metus,kiek per vasarą paauga,tiek pavasarį apšąla,net aprišimas nepadeda doh.gif jau kyla minčių išrauti blush2.gif

Nerauk nerauk nono.gif Paaugs...sustiprės...nebijos šalčio didelis 4u.gif ...o vaikiškom ligom visi mes persergame...tai ir graikiukai...
Papildyta:
QUOTE(Mrs. R @ 2011 10 01, 10:29)
IngridaB - važiuosiu aš į Kauną, o mes juk iš to paties krašto, jei gerai atsimenu g.gif
Bet va skaitau skaitau, kad tie Ideal apšąla, o pas mus viskas nušąla - obelys, kriaušės iš poskiepio numiršta. Žemė - smėlynas, tik pušys gerai auga doh.gif Tai ar verta sodinti riešutą?

Graikiniam riešutmedžiui gerai augti ir derėti reikia ir žemės humusingesnės...nors paviršiniame sluoksnyje...nes be verpstinės šaknies maitinimas vyksta iš smulkių paviršinių šaknelių... Reikia ir šiltesnės, apsaugotos nuo vėjų, augimvietės...todėl ir sodinkite, kur iš šiaurės ir vakarų pusių yra pastatai arba dideli medžiai, krūmai netoli. Na obelims ar kriaušėms mes žemę irgi ruošiam į vieną duobę 2,5 m diametro ir 1 m gylio maždaug 2 ...metam žoles, lapus, pilam medžio pelenus, maisto atliekas... irgi Smėlio kaime gyvenam... be darbo nieko nėr...
Atsakyti
Skanavau kaimynes riesutus. Ji iš ukrainos ,savo teviškes atsiveže seklinius. Medis didelis,vaisiai kaip pirktiniai..Yra pora auginuku saviveiklininku,ar verta sodinti ,jei skypas didelis g.gif tiesa,dabar veiksmas beveik pajurį,o persikeltu į Vilniu,klimatas jau kitas unsure.gif
Atsakyti
pajūryje klimatas švelnesnis. Ten auga viskas kas aukštaitijoje iššąla. thumbup.gif Jūs net šilkmedį galit auginti. mirksiukas.gif


Ką daryti su saviškiais riešutais nelabai suprantu. Jie turi labai ploną kevalą tokį kad viena ranka paspaudus perskyla ir padėjus džiovinti prasidėjo keisti dalykai: tarsi sutrupa. Atsiranda mažos skylutės kevale buvusio kotuko zonoje. Kažkokių parazitų nepastebėjau, nes laikau ant palangės ir stebiu kas vyksta. Tikriausiai kažko medžiui trūksta nes normaliai taip neturėtų būti. Paskaičiau kad jiems turi būti šarminė dirva, o pas mus tikrai rūgštinė. Gal kas susidūrėt su tokia keistenybe?
Atsakyti
QUOTE(Enija @ 2011 10 04, 07:24)
pajūryje klimatas švelnesnis. Ten auga viskas kas aukštaitijoje iššąla.  thumbup.gif  Jūs net šilkmedį galit auginti.  mirksiukas.gif


Truputi pateršiu temą,atsiprašau. 4u.gif
Enija,o tai jei aš auginu šilkmedį(pirmi metai,sodintas pavasarį),jis man gal sušalti? g.gif Aš kažkaip už jį buvau rami.
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 10 04, 06:35)
Truputi pateršiu temą,atsiprašau. 4u.gif
Enija,o tai jei aš auginu šilkmedį(pirmi metai,sodintas pavasarį),jis man gal sušalti? g.gif Aš kažkaip už jį buvau rami.

viskas gali kur nors iššalti. Tiesiog pajūryje švelnesnis klimatas. mirksiukas.gif Mano tai iš viso ant smėlėto kalnelio, tai viskas nukenčia labiau nei kaimyno čia pat už kelių metrų. verysad.gif
Atsakyti
Pastoviai skaitau Jūsų žinutes šioje temoje,nes kilo noras pasisodinti Gr.riešutmedį.
Pas vieną žmogų tenka dažnai lankytis ir matyti tris riešutmedžius-stebėjau kaip jie nokina vaisius ,bet pagal formą visi medžiai skirtingi-gal senesni ir jaunesni ? Tačiau ant vieno medžio-tas tikrai jaunesnis - visai kitokie riešutai -daug didesni ir sunoksta maždaug 10 dienų vėliau -matyt kitokia rūšis .Specialiai pririnkau norėdama Jums parodyti .Atrodo tikrai neblogai-vienintelė bėda- jei reikia išgliaudyti -vienintelis būdas -plaktukas biggrin.gif ,nes į jokius prietaisus riešutams gliaudyti jie netelpa schmoll.gif Gal yra žinančių Kokia tai galėtų būti rūšis ???
Kairėje -normalūs gr.riešutai ,dešinėj-tie dručkiai ,na o vidury-parduotuvinis kiaušinis -palyginimui 4u.gif

user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Braške: 04 spalio 2011 - 18:34
norėjau pasidomėt, gal kuri iš pajūrio link Fondos važiuos? Tai tada jau galėčiau prašyt jos stebuklingų riešutėlių ax.gif
Atsakyti
pas mus auga 2graikisku riesutu medeliai, tai riesutu siemet jau visa deze pririnkom thumbup.gif labai daug riesutuku..bet vaisius duoda negreit. pamenu dar maza buvau kai tetis medelius sodino, tai jau kazkur 10 metu praejo, gal daugiau..
vaisius dave kazkur po 5 metu, bet po kelis riesutukus, siemet pirma kart toks kiekis. thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(Braške @ 2011 10 04, 18:32)
Pastoviai skaitau Jūsų žinutes šioje temoje,nes kilo noras pasisodinti Gr.riešutmedį.
user posted image


Oho,čia tai bent thumbup.gif
Dar tokių gigantų nemačiau 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(IngridaB @ 2011 10 04, 07:35)
Truputi pateršiu temą,atsiprašau. 4u.gif
Enija,o tai jei aš auginu šilkmedį(pirmi metai,sodintas pavasarį),jis man gal sušalti? g.gif Aš kažkaip už jį buvau rami.

Tai ir būk rami... nes šilkmedis (baltasis ar juodasis) yra pats ištvermingiausias medis.Tikrai nei apšals, nei iššals... auga pas mane, didžiulis, labai derlingas...lapų arbata irgi stebuklingai valo organizmą, toksinus, druskas... Vienintelis trūkumas,kad vėjas išlaužia nuo kamieno šakas, nes labai jau jos išauga smailiu kampu... reiktų tokias šakas išgenėti anksčiau...
Papildyta:
QUOTE(Braške @ 2011 10 04, 19:32)
Pastoviai skaitau Jūsų žinutes šioje temoje,nes kilo noras pasisodinti Gr.riešutmedį.
Pas vieną žmogų tenka dažnai lankytis ir matyti tris riešutmedžius-stebėjau kaip jie nokina vaisius  ,bet pagal formą visi medžiai  skirtingi-gal senesni ir jaunesni ? Tačiau ant vieno medžio-tas tikrai jaunesnis - visai kitokie riešutai -daug didesni ir sunoksta maždaug 10 dienų vėliau -matyt kitokia rūšis .Specialiai pririnkau norėdama Jums parodyti .Atrodo tikrai neblogai-vienintelė bėda- jei reikia išgliaudyti -vienintelis būdas -plaktukas  biggrin.gif  ,nes į jokius prietaisus riešutams gliaudyti jie netelpa  schmoll.gif  Gal yra žinančių Kokia tai galėtų būti rūšis ???
Kairėje -normalūs gr.riešutai ,dešinėj-tie dručkiai ,na o vidury-parduotuvinis kiaušinis -palyginimui  4u.gif 

user posted image

Kažkoks fantastinis drūtuolis... thumbup.gif gal graikinio ir arbūzo hibridas... biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Bircis @ 2011 10 06, 19:55)
norėjau pasidomėt, gal kuri iš pajūrio link Fondos važiuos? Tai tada jau galėčiau prašyt jos stebuklingų riešutėlių  ax.gif

Gerai, nes vietinė fauna su suvalkietėm 4u.gif jau kažkaip apsipasirūpino...geltonai kreminiais pomidorais ir graikiniais sėkliniais riešutais... lieka IngridaB, vilnietės ir iš visur kitur...
Atsakyti
QUOTE(Bircis @ 2011 10 06, 20:55)
norėjau pasidomėt, gal kuri iš pajūrio link Fondos važiuos? Tai tada jau galėčiau prašyt jos stebuklingų riešutėlių  ax.gif

Na Vyriokas mano 2dieny i Klaideja parplaukia, bet vaziuoja iki KAuno...
Pamastyk, gal kas iseis mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Liutuke! @ 2011 10 06, 22:17)
Na Vyriokas mano 2dieny i Klaideja parplaukia, bet vaziuoja iki KAuno...
Pamastyk, gal kas iseis  mirksiukas.gif


4u.gif
biggrin.gif tai man reik, kad iš Kauno į Klaipėdą riešutuką pargabentu (nebent Vyrioko nepasiilga.. biggrin.gif )
Atsakyti