Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Graikiškas riešutas.
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Alexandra.R.
Didziaja vaikystes dali praleidau kaime. Ten mano senelis buvo issiaugines graikiska riesuta. Tai buvo didziulis medis, kuris visai neblogai augo Lietuvos klimato salygomis. Netgi riesutu budavo! Po senelio mirties riesutmedis isdziuvo. O as net nespejau paklausti, kaip ji toki uzaugino ir priziurejo. Dabar mano vazonelyje 25 cm graikisko riesuto medelis. Labai noreciau ji uzsiauginti. Gal kas zinote, kaip tai padaryti? Gal kas namie turite pasisodine toki medi? Kaip ji priziureti? Kuo tresti butu galima? Kokio dydzio sodinti ji lauke?
Buciau dekinga uz patarimus.
uups
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 02 19, 12:08)
Didziaja vaikystes dali praleidau kaime. Ten mano senelis buvo issiaugines graikiska riesuta. Tai buvo didziulis medis, kuris visai neblogai augo Lietuvos klimato salygomis. Netgi riesutu budavo! Po senelio mirties riesutmedis isdziuvo. O as net nespejau paklausti, kaip ji toki uzaugino ir priziurejo. Dabar mano vazonelyje 25 cm graikisko riesuto medelis. Labai noreciau ji uzsiauginti. Gal kas zinote, kaip tai padaryti? Gal kas namie turite pasisodine toki medi? Kaip ji priziureti? Kuo tresti butu galima? Kokio dydzio sodinti ji lauke?
*

Bandyk jau shi pavasari perkelt i lauka (is pradziu,aisku tik dienom su visu vazonu, veliau ir naktim,o paskui atsargiai nepazheisdama shaknu perkelk i nuolatine vieta). Va rudeni tai teks labai gerai paruoshti ziemai,- apdengti, gal ir siaudais apie shaknis apdeti. Manishkis nushalo pirmaja zhiema cry.gif Zinau pora graikiniu rieshutmedziu, graziai auganciu ir deranciu LT. Savininkai nedaro nieko ypatinga,-augina kaip ir kitus vaismedzius. Ir mane rieshutais pavaishina wub.gif
Tik va baisiai tie medziai didziuliai....as nebeauginsiu schmoll.gif nebent kada didziuli sklypa turesiu wink.gif
slibe
As beskaitant uzsimaniau irgi uzsiauginti toki tariamai dideli medi, tai su kuo jus lyginat kad ji toki dideli apibreziat. ar su azuolu, kokiu simtameciu ar su obelim? g.gif
Alexandra.R.
Prilyginciau ji tikrai didelei obelei su dideliais graziais lapais.
Agotukas
Kauno botanikos sode vos ne aleja riesutmedziu yra (prie vaistinguju augalu laboratorijos) . Beje, vedantys. O medziai tai labai dideli. Panasiai kaip dideles liepos.
Ar uzauginsi is to sodinuko, tai labai abejoju schmoll.gif Bet , man rodos Raudondvario medelyne, pardavineja paruostus tiesiai i dirva sodinti medelius. Ten paaiskintu ir kaip auginti. Be to jie pritaikyti Lietuvos gamtinems salygoms mirksiukas.gif
Jūržolė
Aš mačiau Florexlit kataloge pardavinėjamus sodinukus, ten rašoma, kad auga l. dideli medžiai ir riešutus veda po 6 metų.
luju
Labukas,mano sode auga ir vargo nemato.Mes ji jau bandem iskasti ,nes dar zmogaus ugio buvo,tai saknys jo oi oi oi blink.gif ,tai visu nenukirtom ,kita pavasari jau vel auga,bet jis netinkamoje vietoje,reikes naikinti,nes isauga tikrai dideli,bet auga labai ilgai.O musu sode atsirado is paprasciausio reisuto buvo ikistas i zeme ir uzmirstas,nei kas ji priziurejo,nei kas ji ziema denge tongue.gif
Malvyna
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 02 19, 16:07)
*

Pas mano tėvus labai didelis užaugo ir priziūrėti nereikėjo pasodino ir viskas. Dabar kasmet būna labai daug riešutų. Bet medis laaaaaaaaabai didelis.
Aldija
Sveikos,
Aš irgi auginu graikišką riešutą nuo tokio mažučio ( pusmetrinio). Kai nebebus šalnų pavojaus nešk į lauką ir pasodink. Jokios ypatingos priežiūros nereikia smile.gif Žiemai reikia pridengti. Man pirmą žiemą apšalė, bet atžėlė iš šaknų biggrin.gif Šiemet riešutui 4 metai, tai jis užaugęs žmogaus ūgio, kada sulauksim vaisių net neįsivaizduoju, bet medelis gražus smile.gif
lysaaja
o tai tiesiog riešutą į žemę reik įkišti, kad išaugtų? Apšvieskit mane, tundrą
Leksa
Na, ir as tokio medzio "augintoja". Maniskis dar vazonely auga. Pasodinau ji ten pries Kaledas ir kuo puikiausiai isdygo. Vasara persodinsiu kur nors i soda. Auga gerai, tik nezinau, kokios trasos jam tiktu - gelem?
Beja, pamirsau pamineti. Sodinau tai 3, o isdygo vienas, taigi, busimos riesutu augintojos, sodinkite ju daugiau, laistykite ir mylekite biggrin.gif
merepopins
QUOTE(lysa @ 2005 04 13, 13:48)
o tai tiesiog riešutą į žemę reik įkišti, kad išaugtų? Apšvieskit mane, tundrą
*

Man žmogus, juos pardavimui auginantis, aiškino, kad reikia kokią parą šiltame vandenyje riešutą pamirkyti, o tik tada į drėgnas pjuvenas užkasti ir vis palaistant laukti, kol išdygs. O daigumas esą tikrai ne 100 procentinis. O man iš viso tokiu būdu neusdygo g.gif . Vėliau gavau dovanų jau medelį išaugintą. blush2.gif
Aldija
Sveika,
Leksa aš savo riešutą trešiu tom trąšomis kur būna: "Pavasaris", "Vasara". Tai jomis aš visus medelius, krūmelius, gėlytes žydinčias lauke tręšiu smile.gif
Verba
Turim ir mes sode šitokį gigantą.Rudenį riešutų pribyra, o pavasarį jau pridygsta aplinkui sodinukų.Vadinasi ,per žiemą tam riešutui žemėje visai patinka. Smagiausia, žinoma, riešutai- dabar štai prisirinkom, o žiemą purkšim auksu ar sidabru ir darysim kalėdines kompozicijas.
Spyrga
Pas mus kaime irgi auga toks. Bet jei tik saltesne ziema, o Dzukijoje kazkaip visada didesni salciai pasitaiko, tai is karto pasala, paskui ir riesutu maziau buna. Sodinuku pavasari irgi buna, bet visiems, kam buvome ju dave, suziureti ju nepavyko - tai neprigyja, tai nusala. Vis delto ne tas Lietuvoje kimatas blink.gif
Kaledoms irgi anksciau darydavom kompozicijas. Dabar jau nusibodo. Bet ne purksdavom, o vyniodavom i spalvota folija.
Enija
QUOTE(Alexandra.R. @ 2005 02 19, 15:07)
*

Mano riešutai buvo auginami taip: kai sudygo vazonėlyje, kitą pavasarį pasodinau į duobę ,kur giliai prikroviau medžiui "dovanų" tada užbėriau sluoksnelį juodžemio ir pasodinau sprindžio dydžio medelį. Sodinau prieš 25 metus, taip neglobojau kaip reikėtų, taigi riešutų sulaukiau tik po 15 metų. Baisiausia yra pavasarinės šalnos, nukandančios žiedų pumpurus. Tai reikia saugoti, paprastai uždegu dūminę tokią žvakę arba lauželį. Sėkmės. Šiaip tų graikinių auga daug kur, šalnų nebijo, tik laukinių kevalas būna storas, patarčiau skiepyti nuo gero medžio, kai medelis bus 2 metrų aukščio. Tai bus apsidraudimas, jei paaiškės kad riešutai prastos kokybės.
ailona
AŠ AŠ AŠ AUGINU GRAIKIŠKĄ RIEŠUTĄ
ATSIVEŽĖME IŠ LENKIJOS GIMINAIČIŲ GAL KOKIŲ 30CM AUKŠČIO SODINUKĄ.
JIE TEN TIEK TŲ RIEŠUTŲ TURI - DIDŽIULIUS MAIŠUS ŽIEMAI LAIKO.
TAI PE 2 METUS JIS PAAUGO TIK IKI 1 METRO.
LAPAI VEŠLŪS - TIK VIRŠŪNĖLĖ NUŠALO - REIKIA MAŽYLIUS ŽIEMAI DENGTI.
PRIEŽIŪROS YPATINGOS NEREIKIA - KAI TREŠIU VISĄ SODĄ - TAI IR JIS GAUNA TRAŠŲ.

SAKO, KAD DERLIUS RENKAMAS TIK PO KOKIŲ 5 - 10 METŲ (ČIA REALIAI)

ŽYDI SMULKIAIS ŽIEDELIAIS.

ŽMONĖS SAKO, KAD ŠIE MEDŽIAI SKLEIDŽIA NEIGIAMĄ ENERGIJĄ ŽMONIEMS IR GRETIMIEMS AUGALAMS, BET MES TO NEPASTEBĖJOME

SĖKMĖS AUGINANT RIEŠUTUKUS
Meg
Mes irgi turim riešutmedy savo sodo sklype, tiesa sklypas tik 6 arai, o medis tikrai didelis, planuojam sklype nama statyt, tai net nežinau, ar pavyks išsaugot medį. Jis taip įdomiai auga iš vienos vietos trys kamienai, tai turbūt teks vienq nupjaut, nes trukdys terasą įrengti.

Nu bet riešutų - ir kokie skanūs - va vyras pririnko, išdžiovinom ir dabar valgom kas vakarą šviežius, ekologiškus ax.gif , savus riešutus, vyras taip išmoko greitai juos išlupti, kad aš vos spėju valgyti smile.gif
Verba
QUOTE(ailona @ 2005 10 19, 08:07)
ŽMONĖS SAKO, KAD ŠIE MEDŽIAI SKLEIDŽIA NEIGIAMĄ ENERGIJĄ ŽMONIEMS IR GRETIMIEMS AUGALAMS, BET MES TO NEPASTEBĖJOME

*

O aš žinau,kad po šituo medžiu naudinga pasėdėti ir pakvėpuoti, taip pat jeigu pačios rišat pirčiai vantas, tai patartina su kitais augalais įrišt keletą graikiško riešuto šakų. thumbup.gif
merepopins
QUOTE(Verba @ 2005 11 01, 18:19)
O aš žinau,kad po šituo medžiu naudinga pasėdėti ir pakvėpuoti, taip pat jeigu pačios rišat pirčiai vantas, tai patartina su kitais augalais įrišt keletą graikiško riešuto šakų. thumbup.gif
*

O man dar toks aklas masažistas pasakojo, kad jam kursuose Gruzijoje aiškino, jog užplikius verdančiu vandeniu gr. riešutmedžio lapų, tame nuvire verta kojas pamirkyti, jei sąnariai skauda. thumbup.gif O dėl blogos energijos -- esu girdėjusi, bet netikiu. Viduramžiais juk ir juodas kates naikindavo kaip šėtono tarnaites, bet ar dabar tuo kas nors tiki? tongue.gif
success
QUOTE(Verba @ 2005 11 01, 19:19)
*

Pas mano tėvus kieme auga graikinis riešutmedis jau virš 15 metų. Vaisius pradėjo vesti tik prieš kokius 5 metus ir tik po kelis, o sunokinti niekad nespėja. Manau jis jau sensta, nes anksčiau per žymiai šaltesnes žiemas neapšaldavo, o pernai ir užpernai žiemą apšaldavo, tai tos šakos apdžiūdavo, nors po to naujas išleisdavo.
Jis auga vejos pakrašty, tai aš vasarą atvažiavusi mašiną po juo slepiu nuo saulės ir lietaus, jei tingiu į garažą kišt. Ir šiaip po juo labai mėgsta pasėdėti ne tik šeimynykščiai, bet ir paplepėti užsukę kaimynai. Jis toks didelis, kad atstoja pavėsinę. O jau lapų gražumas... Nieku gyvu nepatikėsiu, kad jis skleidžia blogą energiją. Man jis - ramybės medis. vacation1.gif
CaCalialia
QUOTE(Verba @ 2005 11 01, 19:19)
*

Ar galima būtų plačiau paaiškinti kuo jis toks stebuklingas, nes irgi turiu riešutmedį, bet norisi prieš atsisėdant bent jau žinoti. blush2.gif
Tinnygirl
as turiu namie du pu puse centimetro isdyge bet daugiau neauga verysad.gif nors ir priziuriu ir laistau kazkas ne taip sakau gal kad ziema nenori augti g.gif
laiminga_mamyte
pas mus sode irgi auga graikiškas riešutmedis. Pasodinom pernai,buvo maždaug metro aukščio,bet per vasarą jis per gerus porą sprindžių dar paaugo. Girdėjau,kad kitiems jis auga lėtai ir prastai,bet pas mus jis veši net labai.Matyt vieta tiko.Tręšiu su kemira trąšomis.

Renkantis vietą,kur pasodinti riešutmedį,reiktų parinkti saulėtą,erdvę vietą,kad aplink nebūtų arti kitų medžių,nes šiam medžiui reikia daug erdvės.Jo šaknų laja labai plati ir giliai įaugusi.
Alexandra.R.
Nieko man su tais graikiskais riesutais neiseina verysad.gif Jau nezinau net kiek ju ismeciau. Ot, nevykele doh.gif
Auga mano riesutukai is pradziu labai graziai. Isauga iki kokiu 20 cm., o paskui... paskui ant lapu atsiranda juodu demiu (lyg degtuku buciau nedeginus), paskui lapai nukrenta arba kai kurie sudziusta ant medelio ir taip lieka (iki kol ismetu). Gal zinot kodel? Tiesioginiu saules spinduliu mano medziai nelabai gauna, kad saule juos nudegintu. Zeme lyg nebloga - naudoju durpzemi gelems. Lyg ir neperlaistau ir is troskulio nemirsta...
Padeeeeeeekit.....
DeeDee
baisu, paskaičiau ir užsimaniau iškasti tą graikišką riešutmedį ir padovanoti kam nors, kas labiau vertina toookius medžius ( fuj fuj fuj).
Rinesa
Paskaitykit čia:

http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?pagr...&subtema=38
Elzė
nesu aš sodininkė, bet kažkaip skeptiškau vertinu medžio užauginimą ir kauliuko, sėklos ir pan. ta prasme kaip dekoracijai tai taip normalu, bet jei norima vaisių ir pan tai man atrodo nieko nepavyks. Juk reikalingi skiepyjimai ir pan.Pati buvau labai susidomėjus graikiniu riešutu. ir nupirkau sodinuką iš medelyno. pamačiau per TV laidą ir susiradau. Kainos nuo 20 iki 60ltl, priklausomai nuo metu ir pan. Sako kad dereti turetu pradeti 3-4 metais. Pirkau rudenį, tai jau ziema praziemojo. Kol kas tik pumpuriukai ryksteleje.
Pirkau cia
jurginėlis
gal sausio mėnesį įkišau vazonan riešutuką, laukiu rolleyes.gif
laguna
QUOTE(jurginėlis @ 2007 04 20, 08:30)
*

O tai koki tu ikisai? Is parduotuves?
jurginėlis
ne, bendradarbė savų buvo pririnkus blush2.gif
ilonadz
QUOTE(jurginėlis @ 2007 04 20, 08:30)
*

kam jūs vargstate su tom sėklom juk galima visai nebrangiai nusipirkti jau auginuką, kuris jau bus skiepytas ir tikrai duos vaisių. pas mus sode tai jau didžiulis, bet mes kai pirkom namą jis jau buvo pasodintas tai pirmai metais buvo keturi riešutai, o pernai jau 8 žiūrėsime kas bus šiemet. o užpernai pirkau žemkės parodoj mamai tai 5 litus mokėjau dabar jau kokio 1,5m medelis pakankamai greitai auga ir visai nėra reiklus. o beje Kamšos miške tai visa Alėja yra galima pažiūrėti kokio dydžio medžiai auga.
jurginėlis
supranti, man pats įdomiausias išdygimo ir daigelio lindimo iš kiauto procesas tongue.gif
aleksa
labas visoms gal galit pasakyti kur galima nupirkti ta graikiska rieruto medeli ir kiek mazdaug jis kainoja ? Man labai reikia dziovintu graikisko riesuto lapu ir nezinau kur ju galima gauti
irmulia
O iš pirktinio kas nors išauga ar vargiai? Turiu kaip tik pora pirktinių riešutų po ranka biggrin.gif Ir per kiek laiko išdygsta pirmasis daigelis? Labai noriu tokį medį užsiauginti pati, ax.gif iš riešutėlio ir tikiuosi, kad pavyks, tik nežinau kaip prižiūrėti, kiek laistyti ir t.t.t verysad.gif Merginos, patarkite 4u.gif Mielai įsigyčiau šviežių reišutėlių daiginimui ax.gif
laguna
QUOTE(irmulia @ 2007 05 23, 13:27)
O iš pirktinio kas nors išauga ar vargiai? Turiu kaip tik pora pirktinių riešutų po ranka  biggrin.gif  Ir per kiek laiko išdygsta pirmasis daigelis? Labai noriu tokį medį užsiauginti pati, ax.gif  iš riešutėlio ir tikiuosi, kad pavyks, tik nežinau kaip prižiūrėti, kiek laistyti ir t.t.t  verysad.gif Merginos, patarkite  4u.gif  Mielai įsigyčiau šviežių reišutėlių daiginimui  ax.gif
*

Na matai is pirktiniu tai neaisku koks isaug. gali buti medis iki 10 metru. Jis vaisius prades duoti geriausiu atveju tik po kokiu 7 metu. Tai manau tikrai neverta vargti. O musu salygomis auginti yra ir zemesni ir greiciau riesuteliu bus mirksiukas.gif
sedka
Kai mes pirkom sodybą prieš kokius 8 metus, joje augo 2 riešutmedžiai. Dideli dideli. tai dabar, priklausomai nuo metų, jei nenušąla, tai po 1-2 kibirus riešutų prirenkame. Išdžiovinam ir valgom pusę žiemos. Skonis ir dydis - kaip pirktinių thumbup.gif
Kažkas lapų norėjo, tai galiu pasakyti, kad lapeliai dar labai maži, jie velai skleidžiasi.
ilonadz
Mūsų tai riešutėlis vargšelis šiemet pašalo o kiek buvo žiedelių pumpurėlių sukrovęs, bet jau šiemet liksim be riešutų va lapelius tai matau leidžia naujus tik jau žiedų tai nesukraus. labai gaila.
irmulia
Kaip supratau, graikiniai riešutai(kaip ir visi kiti) sunoksta rudeniop?
Sedona
Mes jau senokai auginame savo kieme 2 riešutmedžius. Kažkada buvo manija susirašinėti su visokiais mėgėjais ir keistis sėklomis.Tai pačių riešutų atsisiuntėme iš Ukrainos, sudaiginome vazonėliuose ir dabar turime didelius medžius. Valgome jau seniai, bet būna , kad lapai nušąla.jei anksti išsiskleidžia, o po to vėl grįžta šalčiai. Bet vis tiek atsigauna, tik tais metais derliaus nebūna. Bet užtai lapai kokie kvapnūs.O riešutų pertvarėlėse yra daug jodo, galima daryti antpilus ir stiprinti organizma. biggrin.gif
Sedona
http://images21.fotki.com/v832/free/3a0e0/....jpg?1180162783
http://images24.fotki.com/v854/free/3a0e0/....jpg?1180162175

Čia radau pernykščių nuotraukų. Buvo lapai kiek pašąlę, tai skleidėsi nauji,užtai jie įvairių dydžių.
ilonadz
QUOTE(Sedona @ 2007 05 26, 11:09)

Čia radau pernykščių nuotraukų. Buvo lapai kiek pašąlę, tai skleidėsi nauji,užtai jie įvairių dydžių.
*

jo žiūriu ir mano riešutėlis vėl apsipylė lapais tik jau aišku ne taip kaip buvo bet svarbu nenumirė, o vat vyšnia šalia riešuto tai neatsigauna per visą sodą tik ta ir tenušalė
irmulia
QUOTE(Sedona @ 2007 05 26, 10:09)

*

Nerodo verysad.gif
ilonadz
QUOTE(irmulia @ 2007 05 26, 00:33)
Kaip supratau, graikiniai riešutai(kaip ir visi kiti) sunoksta rudeniop?
*

jie vaisius veda panašiai kaip kaštonas iš pradžių būna žaliam apvalkale tada tas apvalkalas skyla ir pasirodo riešutas tai būna rudenį, bet juos dar reikia subrandinti, žodžiu į kašelius sudedam ir palaikom paskui valgom
Nonna
As labai susigudziau situ medeliu bigsmile.gif
Butinai reikia i kaima nupirkti ax.gif
Nonna
help.gif help.gif help.gif help.gif kur galima Vilniuje nupirkti medeli? ax.gif
Reikia dovanu 4u.gif
ilonadz
QUOTE(Nonna @ 2007 06 06, 12:37)
help.gif  help.gif  help.gif  help.gif kur galima Vilniuje nupirkti medeli?  ax.gif
Reikia dovanu  4u.gif
*

na vilniuje tai nelabai žinau bet manau kad kiekvienas medelynas kuris turi vaiskrūmių ir vasmedžių turės ir šitą gražuolį. va tik auga jis lėtai pas mano mamą jau keturių metų o dar tik kokio metro
Nonna
QUOTE(ilonadz @ 2007 06 07, 11:16)
na vilniuje tai nelabai žinau bet manau kad kiekvienas medelynas kuris turi vaiskrūmių ir vasmedžių turės ir šitą gražuolį. va tik auga jis lėtai pas mano mamą jau keturių metų o dar tik kokio metro
*

Ryt su vyru keliausim i medelynus Vilniuj ax.gif
Jei nerasim, tai vaziuosim i Kauna lotuliukas.gif
lodore
Mes tai iš riešuto išsiauginom, iš kaimynų per tvorą prikrenta riešutukų ir taip turim jau savąjį
TheBest
QUOTE(ilonadz @ 2007 05 02, 11:57)
kam jūs vargstate su tom sėklom juk galima visai nebrangiai nusipirkti jau auginuką, kuris jau bus skiepytas ir tikrai duos vaisių. pas mus sode tai jau didžiulis, bet mes kai pirkom namą jis jau buvo pasodintas tai pirmai metais buvo keturi riešutai, o pernai jau 8 žiūrėsime kas bus šiemet. o užpernai pirkau žemkės parodoj mamai tai 5 litus mokėjau dabar jau kokio 1,5m medelis pakankamai greitai auga ir visai nėra reiklus. o beje Kamšos miške tai visa Alėja yra galima pažiūrėti kokio dydžio medžiai auga.
*

O kur ju yra pirkti?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.