Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Namo aplinka
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11
ramute53
Pavasaris tuoj pat.Jeigu jūs turite nuosavą namą,mylite gėles ir puoselėjate aplinką ,gal turite įdomių idėjų,kaip gražiai susitvarkyti didoką aplinkos plotą?
muminukas
Gražu ant medžių pakabinti ar pastatyti vazonų su daug žiedų turinčiom gėlėm. Mūsų kieme seniau buvo apyaukštis senos obelies kamienas, jį sutvarkėm, nudažėm ir ant viršaus vazoną pritaisėm, į vazoną svyrančių daugiažiedžių gėlių prisodinau (man labai blush2.gif , bet aš niekaip jų pavadinimo neįsimenu, nors jau apie penkerius metus jas kasmet sodinu)
aifa
Jei veja yra prastesnė, tokia išretėjus, ir nėra laiko ir lėšų jai atnaujinti, labai jos vaizdą pagerina įsėjimas saulučių (nežinau kaip jos vadinasi, tokios gėlytės). Jos šiaip yra dvimetės, tai žydi tik antrais metais. O lapukai užskeidžia išretėjusias vietas. Bet šiaip tai sodininkai mane įspėjo, kad po to jas sunku išnaikinti. Nors pas mane tai pati veja jas išnaikina cry.gif , nas yra tanki ir vešli.
Dar toks darbus palengvinantis dalyks yra visas vietas, kur su žoliapjove sunku privažiuoti (patvorius, prie bortelių, apie stulpus) neužleisit veja, o sodinti vienmetes gėles. Aš sodinu gvazdikėlius (atrodo teisingai jos vadinasi serenijos). Yra jų visokių spalvų, aukščių, žiedų dydžio. Man patinka, kad nedaug priežiūros ir gražiai bei ilgai žyti. Taip pat tokiose vietose kai kur susodinau žemuoges. Tik jos daugiametės, tai ravėti yra sudėtingiau. Bet užtat vaikams labai patinka, kai gali patvoriuose uogyčių pasirankioti.
Labai gražus dalykas yra paprasčiausi gražiai suformuoti vaiskrūmiai (agrastai, sarbentai). Jei norisi įdomiau atrodančių, dabar parduoda skiepytus sarbentus, kur panašūs į medelius. Tiesa, jie ir uogų duoda mažiau, ir šiaip mažiau atsparūs, bet atrodo gražiai.
Aišku, renkantis grynai dekoratyvinius augalus galima gražiau aplinką sutvarkyti. Bet kai pas mus vieta švari ir visas užaugusias uogas galima naudoti maistui, tai aš jau vien dėl vaikų stengiuosi kiek įmanoma visur auginti tokius augalus, kurie duoda vaisius ar uogas. Pati prisimenu, koks džiaugsmas būdavo vaikystėje tas uogas tiesiai nuo krūmo valgyti. Ateityje iš viso ruošiuosi atsisakyti poilsio ir daržo-sodo sonų atskyrimo, o padaryti tokią ištisinę erdvę, paderinus vaismedžius, vaiskrūmius ir daržo elementus blush2.gif
muminukas
Aš dar labai mėgstu raganes ir tas vijoklines rožes thumbup.gif Kelsimės į naują vietą, būtinai reiks kokią dekoratyvinę tvorelę susiorganizuoti.
O be saulučių dar krokų galima į veją prisodinti - pavasarį labai gražu mirksiukas.gif
ramute53
Su tom saulutėm tai ir mes kovojam,vaikai visą vasarą vainikėlius pina.
Aifa,čia įdomus tavo pasiūlymas del žemuogių įterpimo vejoje,Galima išvingiuoti kokią įdomią siaurutę lysvelę ir tegul vaikai valgo į valias.Priežiūra bus lengvesnė.
Mėgstu vartyti įvairius leidinius apiegėlynus,tačiau nesinori mėgdžioti.
Kielytė
QUOTE(muminukas @ 2005 02 22, 11:19)
O be saulučių dar krokų galima į veją prisodinti - pavasarį labai gražu  mirksiukas.gif
*

Man irgi krokai vejoje labai gažu, bet tada tos vietos negalima pjauti, kol jų lapai nenuvysta. Tai kažkaip vis susilaikau.
ramute53
Aš šiais metais bandysiu vijoklinę rožę sodinti viduryje pievos ir ją apjuosti metaliniu karkasu,kad būtų kaip kolona iš žydinčių rožių,nes kai jos subujos to karkaso nebus matyti.O tas karkasas turėtų būti apvalus.
Gal kas girdėjote apie šliauženčias rožes?Aš pora pernai įsigijau bet nelabai pavyksta pritaikyti prie visumos.
muminukas
Apie šliaužiančias rožes nesu girdėjusi ax.gif
Bet dar gražų dalyką prisiminiau: vazono viduryje pasodinti kokių nors stačiai augančių gėlių, o aplink - vijoklinių. Gražu thumbup.gif
Adile
Man labai patiko vijoklines braskes... labai sauniai pas draugus atrode tvoreles "apsibraskiave".
Matyt ir as "nusibezdzioniausiu" pavasari blush2.gif
Kielytė
Bevažinėdama po Prancūzijos pilis, prisižiūrėjau jų sodų. Žinoma, ten jau kaip ir iš fantastikos srities, bet kai ką galima prisitaikyti. Nuo pernai pasisodinau sau prieskonių sodelį ir jis tapo mėgstamiausia mano vieta, bet jaučiu dar plėsiu, nes ir gražu, ir naudinga - levandos, raudonėliai, mėtos, šalavijas, čiobreliai, gelsvė, melisa, žieminiai česnakiukai (nelabai juos mėgstu, bet gražiai atrodo, ypač kai žydi), mairūnas (na, ji vienmetis), jaučiu, šiemet sąrašėlį pratęsiu.
ramute53
Kielyte,sudominai mane su tuo prieskonių sodeliu.Gal tu jį kaip nors gražiai įterpus?
Nes aš tai ir daug jų auginu ,mes juos mėgstam,bet mano prieskoniai eilutė susėti daržo ežioje.O iš tikro jie gana spalvingi ir kvapūs.
Audry
Pavasaris ne už kalnų, tad ir man reiks apželdinimu užzsiimti. Tiesa, veją tai rudeniop pasėjom, tai dabar reiks gėlėm, vaiskrūmiais ir medeliais apsodint. gal kokių internetinių puslapiukų ar gerų žurnalų rekomenduotumė?
Kielytė
QUOTE(ramute53 @ 2005 02 23, 12:07)
Kielyte,sudominai mane su tuo prieskonių sodeliu.Gal tu jį kaip nors gražiai įterpus?
Nes aš tai ir daug jų auginu ,mes juos mėgstam,bet mano prieskoniai eilutė susėti daržo ežioje.O iš tikro jie gana spalvingi ir kvapūs.
*

O aš pasidariau kaip mini gėlynėlį - su akmenėlių juostom pakraščiuose, nedideliu takučiu iš plytelių, o tarpuose, kad dar gražiau būtų prisodinau serenčiukų (taip vadinamų gvazdikėlių), o ir pačius prieskonius sodinau daugiau kaip gėles, kad derintųsi tarpusavy. Dar nežinau, ką šiemet naujo prisigalvosiu, bet tas kvepiantis plotelis pernai labai man mielas buvo. Svajojau apie tokį seniai, tai pasiryžau ir susikūriau. Beje, jis irgi kaip daržo dalelė, bet labai jau kultūringa išėjo.
Auginančioms daržus, turiu vieną pasiūlymą - irgi Prancūzijoje nužiūrėtą - derinkite daržoves su gėlėm - ir daržas ne toks nuobodus bus, ir kenkėjai bei ligos mažiau puls. Ypač jie nemėgsta serenčių - aš tai vienur, tai kitur krūmelį įkišu, ir žydi jie sau. Mano darže šalia naudingųjų auga lysvės astrų, kardelių, katilėlių - gėlių, kurias mėgstu skinti. Gėlyne būtų gaila, o čia ir darže gražu, ir nusiskinti galiu.
ramute53
Ačiū,Kielyte,būtinai kažką panašaus padarysiu.Jau dabar ir pats laikas planuoti,juk vėliau tai tik sodink ir ravėk,oplanuoti laiko nelieka.Nors aš vis tiek kas metai kažką persodinu ir perplanuoju.
Aišku,tavi įspūdžiai iš Prancūzijos manau turi puikios įtakos,o jeigu myli grožį ir nebijai darbo,galima tiek puikių dalykų sukurti.
Aš negaliu praeiti nepasidžiaugus pro gražiai sutvarkytą sodybą,labai smagu,kad žmonės tvarkos. wub.gif
Kielytė
Nežinau, kaip kitiems, bet man būtent tai, ką pamatau natūroje ir suteikia daugiausia įkvėpimo. Va tada ir idėjos galvoj laksto, tik spėk gaudyti.
kregždutė
Kokia gera idėja apie prieskonių darželį thumbup.gif Reikės ir man pabandyti. Šie metai man prie namo pirmieji ir viską reikia pradėti sodinti, net nžn ko griebtis. doh.gif
ramute53
Kregždute,puiku jeigu tau pirmi metai sode ,o tu nebijai darbo ir žvalgaisi idėjų.
Miela,Kielyte,man irgi labai įdomu pamatyti natūroje ,o tada jau matai kas tau tiktų ,o kas ne.Kartais visai netikėtas derinys labai gražiai atrodo.
O katalogus mėgstu tik pavartyti..
Mane labai žavi senų kaimo sodybų apželdinimas.Mūsų sodyba pusiau naujoviška su senai ūkiškais pastatais tad gana sudėtinga surasi harmoniją.Prie seno rūsio planuojame padaryti fontanėli su krintančiu vandeniu,senais akmenimis,ir gražiai apsodinti.,planuojame įkomponuoti akmenų židinį.Gal kas statę tokį,ar labai sudėtinga?
Kielytė
QUOTE(ramute53 @ 2005 02 24, 14:28)
Mane labai žavi senų kaimo sodybų apželdinimas.Mūsų sodyba pusiau naujoviška su senai ūkiškais pastatais tad gana sudėtinga surasi harmoniją.Prie seno rūsio planuojame padaryti fontanėli su krintančiu vandeniu,senais akmenimis,ir gražiai apsodinti.,planuojame įkomponuoti akmenų židinį.Gal kas statę tokį,ar labai sudėtinga?
*

Jeigu mėgsti tai, kas senoviška, tai tikrai verta piliarožių pasisodinti, bet koms jau reikia kokios sienos, nes baisiai aukštos išauga. Bet užtai įspūdinga - dabar gi net ir pilnavidurių yra, paskui pačios pasisėja.
egle50
merginos, o gal jums tokie dalykeliai kiema pagrazintu?smile.gif
bandau ikelti
egle50
neisejo..., einu pasiskaitysiu, kaip tai riekia padaryti...
egle50
man dar neleidzia kelti foto is savo kompo:(
o norejau kai ka grazaus parodyti...
ramute53
EGLE 50,o kodėl neleidžia?
Laukiam kokių naujienų ir idėjų,juk pavasaris ne už kalnų... biggrin.gif
egle50
na, nesu parasius 100 zinuciu, kad leistu ikelti nuotrauka..nebent gal kam galiu meilu permesti, o jau jus isikelsit
Čili
QUOTE(egle50 @ 2005 03 08, 15:52)
na, nesu parasius 100 zinuciu, kad leistu ikelti nuotrauka..nebent gal kam galiu meilu permesti, o jau jus isikelsit
*

permesk man i meila bliudukas@mail.ru ikelsiu mirksiukas.gif
egle50
QUOTE(Chilli @ 2005 03 08, 15:41)
permesk man i meila bliudukas@mail.ru  ikelsiu mirksiukas.gif
*

jau parasiau tau meila
xenzy
ir man i e-mail'a: xenzy@yahoo.com
aciu smile.gif
egle50
QUOTE(xenzy @ 2005 03 09, 09:21)
ir man i e-mail'a: xenzy@yahoo.com
aciu smile.gif
*

tikiuosi, kad chilli cia patalpins ir nereikes tik asmeniskai i e-meilus siuntineti... mirksiukas.gif
Čili
na va,idedu Egles grozybes
user posted image

gaila, bet tiesiogiai sitoje temoje is kompo ideti foto negalima, o bangoj didesnes neleidzia padaryti g.gif jei iseis, pakeisiu ax.gif
egle50
aciu uz pagelbejima:)
tokios grozybes stovi pas mano tevus. buda suo be galo megsta, o ant sulinio mama prikabina daug svyranciu geliu, atrodo ciki tongue.gif
Čili
bet paciam pasidaryti sunku schmoll.gif reiktu tai ismanancio meistriuko g.gif
GUNĖ
Sveikos mamytes!

Gal jus daugiau patirties turit ir galetumet man patarti ax.gif 4u.gif
Praejusi rudeni nedideliam plotely (mazdaug 3 ant2) prisodinau ivairiu letai auganciu spygliuociu . Bet kazkaip tusciai ir neidomiai atrodo schmoll.gif ,. Pagalvojau, kad gal tiktu kokie nors nedideli sliauziantys augaliukai. O jei dar iterpti neaukstu zydinciu geliu g.gif
O gal nelabai tinka...
Gal kuri turi kokiu minciu, tai labai lauksiu!

brunete
Gune, as manau, kad neblogai turetu atrodyti dekoratyvinis geltonasis ciobrelis. Jis buna labai grazios geltonos spalvos ir yra sliauziantis augalas. Pas mus jis yra pasodintas gelyno pakrastyje, o salia pastaciau nedideli akmenuka, 2 sprindziu, tai labai graziai atrodo, be to, ciobrelis labai skaniai kvepia. yra dar ir zaliasis ciobrelis, sitas dar ir zydi violetiniai (2 k.), tai irgi gana idomiai atrodo. Cia daugiametes geles. galima ikomponuoti ir vienmeciu gelyciu, is seklu pasiseti.
catina
Gune,
as prie vieno namo graziai aplinka maciau sutvarkyta. Tai ten gal kokiu 4 x 3 metru plotas buvo vien spygliuociais krumeliais apsodintas, bet skirtingu atspalviu ir auksciu - nuo shliauzianciu (buna tokie shliauziantys kadagiai) kokiu 30 cm iki kitu spygliuociu, kokiu 120 cm aukscio. Zodziu, visas plotas istisai padengtas. O pakrasty, tokios raudonos balsamines springes susodintos. Lotyniskai Impatien vadinasi. Vienmetis augalas, bet labai atsparus, gerai auga ir pavesyje ir zydi visa vasara. Man patiko. Pati turiu toki ploteli prie namo. Nusibodo veja laistyti ir pjauti. Taip pat noriu tokiais issikerojusiais spygliuociai uzsodinti, nes prieziuros nedaug reikia. Tik suku dar galva, nes kazkaip graziai sukompuonuoti reikia. O to ploto sone yra pas mane tokia akmenine 60 cm aukscio sienele sumuryta, tai uzsodinsiu shliauziancioms rozems, kad jos ta siena zemyn svirtu. Bus spalvinis akcentas.
egle50
QUOTE(Chilli @ 2005 03 09, 10:43)
bet paciam pasidaryti sunku schmoll.gif reiktu tai ismanancio meistriuko g.gif
*

na taip, nes reikai tureti specialias stakles, bet yra zmones, kurie tuo ir uzsiima:)
GUNĖ
Oi kaip malonu, kad taip greit atsakymo sulaukiau! Abiems labai aciu! 4u.gif
Catina, o tas plotas, kuri matei, vien spygliuciais buvo apsdintas ar buvo ir zydinciu geliu?
Man irgi grazu slaiuziojantys zemaugiai kadagiai, bet pas mane per mazas jiems plotas, o jie tai gan greit auga. Tai atkalbejo mane nuo ju g.gif
Kad pakrasiukus apsodint smulkiom zydinciom gelytem ,tai visai liuks ideja thumbup.gif
Smaližė
Gune, labai grazu dar tokios baltos smulkios gelytes.. Nepamenu kaip jos vadinasi blush2.gif , bet labai medum kvepia.. Dar labai grazu roputes.. tokios kaip zvaigzdutes gelytes.. js nezydi, bet pakrasciuose grazu.. Mano dukryte jas lelijom vadina... Joms prieziuros visikai nereikia.. net laistyt nereikia.. aisku, jeigu vasar neypatingai sausa.. Pernai vasar pas mane net kai kur nupuvo saknys.. nes per daug lijo...
As beja irgi i ploteli kokiu 12 kv.m.. o gal maziau siek tiek prisodinau ivairaus dydzio spygliuociu.. o i tarpus visokiausiu gelyciu.. Spriges nerealiai atrode.. thumbup.gif (jau kazkuri minejot.. wub.gif ).. Prisodinau levandu, paskui raudoni lapai (nezydinti gele).. Gana neblogai atrode.. bent jau taip visi sake.. blush2.gif
tiesa, o pavasari labai megstu tulpes ir narcizus.. tai taip pat prisodinau visokiausiu.. o paskui i ju vieta sodinsiu vienmetes.. Tikriause vel spriges rinksiuos.. nes iki pat salciu zydejo... Per savo kvaila galva neuzdengiau velu rudeni, tai nusalo... doh.gif
Zvirbliuke
Man labai gražūs tokie sodo ar kiemo elementai, ir vyras auksarankis tikrai sumeistrautų cool.gif , tik gaila, sklypukas per mažas visiems sutalpinti sad.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
GUNĖ
Labai aciu visoms uz patarimus 4u.gif 4u.gif
O as galvojau, kad prie spygliuociu zydincios gelytes nesiziures.... Tai gerai, kad yra su kuo pasitarti, pavasari reiks eksperimentuoti smile.gif
peledziuke
QUOTE(Zvirbliuke @ 2005 03 10, 00:00)
Man labai gražūs tokie sodo ar kiemo elementai, ir vyras auksarankis tikrai sumeistrautų  cool.gif ,  tik gaila, sklypukas per mažas visiems sutalpinti sad.gif

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image
*

Jau kaip grazu thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif

palmolive
sveikutes, man dar labai grazu kai i pintus bulvinius kasikus gelyciu pvz. petuniju prisodina
siemet ir as pirma kart darbuosiuos prie namo, net nzn kas po sniegu yra, nes neseniai pirkom nameli smile.gif
kregždutė
Man labai gražu vežimėliai. Tik kur jį toookį gražų gauti? Arklio vežimas per didelis, kažkokių karučių mačiau statybos pardėse, bet jie tokie darbiniai, negražūs. Kas žino, kur yra pirkti, o gal kas gamina tuos sodo elementus?
Kašikas gerai, bet medinis nuo lietaus gali pradėti pūti. Vat ant kojelių jau logiškiau.
Palmolive, ir aš pirmeivė biggrin.gif
Zvirbliuke
Otto kataloge yra gražių dalykėlių sodui -
http://www.otto.de/is-bin/INTERSHOP.enfini...eYAAAECcpdi_WOV

catina
Na mano sklype vezimeliams, maluneliams ir pan. fitifliuskoms vietos nera, nes sklypas labai mazas. Bet as prisodinu didelius keramiknius vazonus geliu ir sustatau terasoje, laiptu pakrasciuose, ant murines tvoreles atbrailu ir t.t. Dazniausiai tos geles vienmetes, nes pas mane ne tik sklypas, ber ir namas labai mazas, o rusys be langu, tai neturiu kur duoti tiems augaliukams perziemoti. O vasara ir didziaja dali kambariniu geliu i lauka tempiu. Zodziu, guliu tada terasoje po palmem. O ir tiem augalams vasara gryname ore tikras kurortas.
Smaližė
QUOTE(catina @ 2005 03 12, 16:10)
Na mano sklype vezimeliams, maluneliams ir pan. fitifliuskoms vietos nera, nes sklypas labai mazas. Bet as prisodinu didelius keramiknius vazonus geliu ir sustatau terasoje, laiptu pakrasciuose, ant murines tvoreles atbrailu ir t.t. Dazniausiai tos geles vienmetes, nes pas mane ne tik sklypas, ber ir namas labai mazas, o rusys be langu, tai neturiu kur duoti tiems augaliukams perziemoti.  O vasara ir didziaja dali kambariniu geliu i lauka tempiu. Zodziu, guliu tada terasoje po palmem. O ir tiem augalams vasara gryname ore tikras kurortas.
*

O kaip su bitutem? pas mane mazi vaikuciai laksto.. labai bijau, kad prie zydinciu augalu bus daug gelianciuju... unsure.gif
Sigute
QUOTE(Smalize @ 2005 03 14, 10:14)
O kaip su bitutem? pas mane mazi vaikuciai laksto.. labai bijau, kad prie zydinciu augalu bus daug gelianciuju...  unsure.gif
*

Manau, kad nebus daug tu gelianciuju, nebent avili kieme pasistatytumet.

Klausykit mamytes, o jus ar tresiat ar kitaip priziurit savo grozybes?
Smaližė
QUOTE(Sigute @ 2005 03 14, 16:53)
Manau, kad nebus daug tu gelianciuju, nebent avili kieme pasistatytumet.

Klausykit mamytes, o jus ar tresiat ar kitaip priziurit savo grozybes?
*

Nu kad kaimynai uz poros namu turi avilius... Vat nezinau, ar gyvenamus... g.gif
O grozybes tresiau su pirktinem skystom trasom.. g.gif Ai, mama pas mane sodininke, tai ji man pasakys, ka siemet reiks daryt.. blush2.gif
RASA D.
Sveikutes,jungiuosi prie jusu.Namo dar neturiu,bet uztat balkone gelytes auginu.joms ten patinka,balkonas istiklintas saulute sviecia rytais.Tik jas jau laistyti reikia.O pas tevus sode surfinijas pernai sodinome i backa(na tokia kur alu daro),buvome pasodine ir i laistytuva.
noriu paklausti ar gelytes pacios auginate,ar perkate daigelius?
ramute53
Aš kai kurias paprastas gėlytes,kaip astras ,tagečius,,zinijas,linelius-sėju pati,o kitas perku turguje arba senukuose.Labai geri daigai būtent senukuose ypač surfinijos,begonijos,fuksijos-perkant nedidelius daigelius jie būna nebrangūs.
RASA D.
O kada mazdaug pasirodys pardavime daigiuku gelyciu?Kazkaip viskas susimaise per ta ziemuze.As surfiniju daigiukus pirkdavau is turgaus,tokio dieduko,tai labai graziai augdavo.Preis ziema neturiu nieko blogo,bet greiciau jau tas pavasaris ateitu.Pasiilgau zolytes,geliu.
sprinza
o as pernai is senuku surfiniju daigelius pirkau ir snipstas - nieko gero neisaugo, labai jau kudos buvo, gal blogai ka dariau, nes nesu sodininke.
O kaip sodinamos ivairios geles i viena backa, kokios rusys parenkamos, ar vienu metu seti, ar seklas, ar jau daigelius, ar nereikia tos backos kuo nors iskloti, kad nuo zemiu neputu???? Toj paskutinej nuotraukoj labai graziai atrodo ramuniukai su svyranciom violetinem gelytem.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.