Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Onkologinės ligos 6
Supermamų klubas > Tarp mūsų, mergaičių... > Kertelė sielai > Čia gyvena viltis
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
carvel
QUOTE(romantikė @ 2007 10 27, 22:10)

Dar klausimas, ar man pasivaideno ar buvo anksciau parasyta, kad leukocitams didinti reikia lasinukus sudytus valgyti? Del liezuvio, troskinto su morkom ir sviestu prisimenu.
*

Lasinukai ir siaip yra stiprus antioksidantas,juose nemazai yra seleno,lengvai pasisavinamo zmogaus organizmui,na o liezuvis,jautiena ne tik liaukocitus ,bet ir chemoglobina gerai atstato.As chemo kai gavau ,mesos ,kaip zveris norejau,parduotuveje zalia mesa man tiesiog kvepejo blink.gif ,ko sakau su zmogaus organizmu nepadfaro liga ir vaistu poveikis g.gif .
romantikė
QUOTE(carvel @ 2007 10 27, 21:22)
Lasinukai ir siaip yra stiprus antioksidantas,juose nemazai yra seleno,lengvai pasisavinamo zmogaus organizmui,na o liezuvis,jautiena ne tik liaukocitus ,bet ir chemoglobina gerai atstato.As chemo kai gavau ,mesos ,kaip zveris norejau,parduotuveje zalia mesa man tiesiog kvepejo  blink.gif ,ko sakau su zmogaus organizmu nepadfaro liga ir vaistu poveikis g.gif .
*

drinks_cheers.gif as siaip nesu mesos megeja, bet po chemijos suleidimo norisi kokio karbonado blink.gif Aciu uz paaiskinimus ax.gif Man pasake ligonineje, kad tai del to, kad leidzia dexametazona ir prie mesos del jo traukia...
Kai vakar suko sanarius, prisiminiau musu Gabija. ir pradejau daryti pratimukus rankoms...padejo smile.gif nes uzmigti negalejau.
carvel
QUOTE(romantikė @ 2007 10 27, 22:30)
drinks_cheers.gif as siaip nesu mesos megeja, bet po chemijos suleidimo norisi kokio karbonado  blink.gif Aciu uz paaiskinimus  ax.gif
Kai vakar suko sanarius, prisiminiau musu Gabija. ir pradejau daryti pratimukus rankoms...padejo  smile.gif nes uzmigti negalejau.
*

Man ne tik sanarius sukdavo,bet mausdavo visus kaulus,viena kart taip gele,kad net verkt pradejau ,bet sakau as vakare isgerdavau taure raudono vyno,taip gyditoja rekomendavo.Pradzioje bijojau gerti,bet be reikalo ,jis labai susvelnindavo pojucius,gerai ir slakelis gerao konjakao.
Beja,kad mesos norisi tai gerai,nenusilps organizmas mirksiukas.gif
romantikė
QUOTE(carvel @ 2007 10 27, 21:36)
Man ne tik sanarius sukdavo,bet mausdavo visus kaulus,viena kart taip gele,kad net verkt pradejau ,bet sakau as vakare isgerdavau taure raudono vyno,taip gyditoja rekomendavo.Pradzioje bijojau gerti,bet be reikalo ,jis labai susvelnindavo pojucius,gerai ir slakelis  gerao  konjakao.
*

Man taip keista, bet po chemijos, man visiskai nesinori alkoholio... ax.gif ragavau vyna per gimtadieni, tai labai neskanu pasirode. Pries pora dienu man sesers vyras kai buvom sveciuose ipyle 20gr konjako gero...isgeriau per pora valandziuku.
O mesos norisi tik pirmom po chemijos dienom. Veliau ni-ni schmoll.gif
carvel
QUOTE(romantikė @ 2007 10 27, 22:40)

O mesos norisi tik pirmom po chemijos dienom. Veliau ni-ni  schmoll.gif
*

Yra toks zodelis REIKIA mirksiukas.gif
romantikė
QUOTE(carvel @ 2007 10 27, 21:50)
Yra toks zodelis REIKIA  mirksiukas.gif
*

doh.gif Och, koks pazistamas zodis...
Bet ar tikrai reikia??? kazkaip del mesos turiu kita nuomone ax.gif
carvel
QUOTE(romantikė @ 2007 10 27, 22:54)
doh.gif Och, koks pazistamas zodis...
Bet ar tikrai reikia??? kazkaip del mesos turiu kita nuomone  ax.gif
*

Aisku ,cia kekvieno zmogaus teise rinktis,bet chemoterapijos metu ,labai svarbu kraujo rodikliai,o kas geriau ir greiciau juos gali atstatyti jei ne mesa,organizmui siuo metu givybiskai svarbios statybines medziagos,jei jis ju pakankamai negauna silpsta imunitetas,o kartu krenta ir kraujo rodikliai.Nezinau kaip kitiems,bet as stengiausi mesos valgyti daugiau negu iprasta,chemoglobinas mano budavo chemijos metu 137,147 ,turejau jegu ir svoris nekrito.
romantikė
QUOTE(carvel @ 2007 10 27, 22:05)
Aisku ,cia kekvieno zmogaus teise rinktis,bet chemoterapijos metu ,labai svarbu kraujo rodikliai,o kas geriau ir greiciau juos gali atstatyti jei ne mesa,organizmui  siuo metu  givybiskai svarbios statybines medziagos,jei jis ju pakankamai negauna silpsta imunitetas,o kartu krenta ir kraujo rodikliai.Nezinau kaip kitiems,bet as stengiausi mesos valgyti daugiau negu iprasta,chemoglobinas mano budavo chemijos metu 137,147 ,turejau jegu ir svoris nekrito.
*

Del chemoterapijos laikotarpio sutinku. Hb mano 116. Na jis visada buvo prie zemesniu rodikliu. O leukocitai tai mane vakar nuliudino. Svoris kaip nukrito 4 kg po operacijos, taip ir sustojo. Nebeauga-nebekrenta rolleyes.gif
Pasistengsiu valgyt. Svarbiausia, kad kraujas butu tinkamas gydymui.
Einu i lova. jauciuosi jau pavargus.
Labanakt 4u.gif Aciu uz pokalbi ir patarimus mirksiukas.gif
carvel
[quote=romantikė,2007 10 27, 23:09]
Del chemoterapijos laikotarpio sutinku. Hb mano 116. Na jis visada buvo prie zemesniu rodikliu. O leukocitai tai mane vakar nuliudino. Svoris kaip nukrito 4 kg po operacijos, taip ir sustojo. Nebeauga-nebekrenta rolleyes.gif
Pasistengsiu valgyt. Svarbiausia, kad kraujas butu tinkamas gydymui.
Einu i lova. jauciuosi jau pavargus.
Labanakt 4u.gif Aciu uz pokalbi ir patarimus mirksiukas.gif
*

[/quote

Labanakt ir as jau begsiu ,gryzau si ryt is Gariunu ,numigau tik valandele ,labai akys limpa,ziurek tausok save 4u.gif
Getter
Karren ačiū labai už nuorodą, persiūsiu tą straipsnį tetai, gal bus įmanoma pakeisti tuos vaistus į Zometą. Ji pirmas tris ampoles to P... gavo nemokamai kažkaip, tai gal po jų galima bus pakeisti į Zometą.
Bet aš vistiek nesuprantu...tos metastazė jos nepagydomos taip? cry.gif Juk kaulų neišoperuosi...kaip supratau vaistai atstato suirusius kaulus, saugo nuo lūžių ir užkerta kelią naujoms metastazėms...bet neišgydo juk cry.gif
Romantike laikykis mažut 4u.gif neįsivaizduoju per ką jūs pereinat mergaitės verysad.gif

Tiesa, ar žinot, kad yra tokios juostelės nešiojamos ant riešo nuo pykinimo? Jos padeda nuo pykinimo nėštumo metu ar kelionės metu, gal padėtu ir jums jei ką pykina? Lt sakė jų nematė niekas, jei kam reikėtų ir kas norėtų pabandyt, nebijokit ir kreipkitės į mane, atsiusiu iš čia wub.gif
romantikė
Laba diena 4u.gif

QUOTE(Getter @ 2007 10 28, 03:14)
Romantike laikykis mažut  4u.gif  neįsivaizduoju per ką jūs pereinat mergaitės  verysad.gif

Tiesa, ar žinot, kad yra tokios juostelės nešiojamos ant riešo nuo pykinimo? Jos padeda nuo pykinimo nėštumo metu ar kelionės metu, gal padėtu ir jums jei ką pykina? Lt sakė jų nematė niekas, jei kam reikėtų ir kas norėtų pabandyt, nebijokit ir kreipkitės į mane, atsiusiu iš čia  wub.gif
*

wub.gif aciu, Getter uz palaikyma rolleyes.gif

Apie tokias juosteles nieko neteko girdeti schmoll.gif Gal paieskosiu info Internete kas tai ir "su kuo valgoma" smile.gif Aciu uz pasiulyma.

Siandien nepykina, bet silpna. Gulejau lovoje, gulejau...nusibodo-biski atsikeliau ir cia nosi ikisau ax.gif Reikes veliau su maze laukan iseiti, prasivaiksciot, nes grynas oras-geriausias vaistas smile.gif

Geros dieneles visoms 4u.gif
Gabija.
Labas
Gal panorėsite tai išbandyt?!
Гимнастика Гермеса

http://ad-store.ru/gorod/index.php?module=...s&func=view

Čia aprašomi pratimai , kurie suteikia energijos.Pirmiausiai tai tinklapis prikištas visokių marazmų nuo akmens amžiaus prietarų iki įvairiausios magijos, bet neišsigąskit .
Pratimai neblogi.Man jie nesunkiai padaromi, tik jau šaltu vandeniu apsipilti , nė už ką.Taigi dalis naudos turėtų nuplaukti.
Šios dienos po chemijos , tai esu šlubas vokietis.Važiuoju nakčiai dviračiu , po to kalu dvigubą dozę migdomųjų ir tik taip nulūžtu.
Chemijas baigiau , markeris 7,8 , toliau -jei plaučiuose sudžiuvo metastazės , tai pilve operacija, jei ne vėl chemija.ŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ kaip ji man nusibodo.

carvel
Romantike,Gabija ,stiprybes jums didziausios 4u.gif 4u.gif 4u.gif
romantikė
QUOTE(Gabija. @ 2007 10 28, 19:22)
Labas
Gal panorėsite tai išbandyt?!
[B]Гимнастика Гермеса[/b]

http://ad-store.ru/gorod/index.php?module=...s&func=view

Čia aprašomi pratimai , kurie suteikia energijos.Pirmiausiai tai tinklapis prikištas visokių marazmų nuo akmens amžiaus prietarų iki įvairiausios magijos, bet  neišsigąskit .
Pratimai neblogi.Man jie nesunkiai padaromi, tik jau šaltu vandeniu apsipilti , nė už ką.Taigi dalis naudos turėtų nuplaukti.
Šios dienos po chemijos , tai esu šlubas vokietis.Važiuoju nakčiai dviračiu , po to kalu dvigubą dozę migdomųjų ir tik taip nulūžtu.
Chemijas baigiau , markeris  7,8 , toliau -jei plaučiuose sudžiuvo metastazės , tai pilve operacija, jei ne vėl chemija.ŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪŪ kaip ji man nusibodo.
*

Skaiciau ir taip ir kitaip-neiseina man kaip ten aprasyta verysad.gif Gal buka as biski blush2.gif Gal paprasysiu, kad vyras atspausdintu darbe ir kartu pabandysim...man rreikia vizualiai pamatyti doh.gif
Laikykis, Gabija. 4u.gif
QUOTE(carvel @ 2007 10 28, 19:56)
Romantike,Gabija ,stiprybes jums didziausios  4u.gif  4u.gif  4u.gif
*

Aciu wub.gif
'RK'
Sveikos, Stipruoles, nu jus malacios bigsmile.gif

As vat suzinojau sia savaite, kad mamai vezys, galvojau isprotesiu, bet dabar apsiraminau, nemazai paskaiciau cia, geriau pasidare, kaip sakot, svarbiausia neprarasti vilties, o ji jos nepraranda thumbup.gif , nors jauciasi labai prastai unsure.gif , daug nepaeina, temperatura, silpna, pilvas labai ispustas, jai kiausidziu vezys, lapkriti isoperuot bandys visa gimda ir t.t., tai laukiam.......
Jusu rekomenduota knyga viena tokia jai nusiuntem, minties galia ar panasiai.
Beje ji labai tiki tianshi papildais g.gif , bet kaip skaiciau svarbu bent kazkuo tiketi rolleyes.gif

LAIKYKITES, APKABINU VISAS smile.gif
Vitalija
Labai ačiū adis už straipsnį apie tarceva, atšviečiau tėčiui – jam turi taikyti tokį gydymą po chemoterapijos, jei viskas gerai. Pasirašė dokumentus, kad sutinka dalyvauti tyrime, tada kompensuoja šiuos vaistus.
Paskaičiau, kad po chemoterapijos norisi mėsos... Tėtis nė į tą pusę pažiūrėti nenori kokią savaitę, kai sulašina unsure.gif Vien tik sriubomis ir košėmis gyvas, ir tai per prievartą... Po pirmos šiek tiek trumpiau jautė pykinimą, po antros ilgiau. Nuo zofrano nei geriau, nei blogiau. Trečias kursas turbūt bus dar sunkesnis. Mama išvis klausia, kam tą chemiją skiria unsure.gif Prisiklausiusi istorijų, kaip po trečios atgula, tai, jos manymu, geriau jau neeksperimentuotų...

Stiprybės ir gero ūpo jums visoms!
'RK'
Issiaiskinau, kad onkologiniams ligoniams NEGALIMA CUKRAUS.
Deganti
QUOTE(Rytine kava @ 2007 10 29, 18:31)
Issiaiskinau, kad onkologiniams ligoniams NEGALIMA CUKRAUS.
*

Ne visiems tai taikoma, niekad nereikia onkologiniu lygu suplakti i viena, jos turi bendra pavadinima, bet kiekviena savaip skirtinga 4u.gif

Anksciau rekomenduodavau paskaityti rusu psl www.doktor.ru ten gydytoju onkologu atsakymai i konkrecius klausimus, gal rasite idomios info, nes pvz as pati tik ten isskaiciau kas galima, ir ko reiktu vengti. Beja atliekant tolimesnius tyrimus susijusius su onko ligom, gaunama vis naujesne info. PVZ, jei anksciau nerekomenduodavo pastoti 5 metus, dabar apribojimas sumazejo iki metu, dar po svytinimo, moterims reiktu praejus metams kitiems, reguliariai tikrintis del skydliaukes, cia kam buvo svytintas tarpuplautis ar kaklas, na ir panasiai, kiekviena diena atnesa vis naujesniu ziniu tuo as dziaugiuosi, nes manau dar 10-15 metu ir sia liga gydysime taip sekmingai, kad net diagnoze vezys nebeskambes kaip baubas ar nuosprendis.
Ūkanota
Labas mergaites,
Belandžiodama po www.kraujas.lt forumą radau žinutes apie vaistukų pirkimą pigiau iš užsienio. Tiesa, tai dviejų metų senumo žinutės, kainų skirtumas gal ir pasikeitęs, bet tai galėtų būti dar vienas iš būdų pirktis reikiamus vaistukus. 4u.gif Žemiau nukopijavau dalį žinučių.
-----------
Miunchene yra Internacionaline vaistine,kuri pastu i namus siuncia vaistus.Tinka ir lietuviskas receptas,kuri galima siusti voke.Vaistu kaina su siuntimo islaidom yra 3-4 kartus mazesne, negu Vilniuje, Vokieciu vaistineje.Informacijos dar gali paieskoti www.ilapo.de , www.ludwigsapo.de , e-mail: info@ludwigsapo.de , info@ilapo.de. Galima rasyt angl.,rusiskai,vok.
-----------
Vaistine Miunchene vaistus siuncia be problemu,nes Lietuva dabar priklauso Europos Sajungai ,taigi tinka lietuviskas receptas ir jokiu papildomu popieriu nereikia.Del atsiskaitymo tiksliai nezinau,gal galima pervest pinigus i saskaita-turetu viska paaiskint e-maile(mano drauge ten gyvena ir sumokejo pinigus iskart).Vaistus atveza pasto kurjeris tiesiai i namus.
romantikė
Laba diena.

Matyt, oras geras ir grazus, tai ir pasisakymu cia sumazejo.

Nenoriu verkslenti, bet po 2 chemijos trecia diena buvo siaubinga verysad.gif Taip blogai man dar, rodos, niekad nebuvo... Supratau, kad labai toli man iki samones ir pasamones susitaikymo... Tiesiog gyventi nesinorejo. Atleiskit uz tokius zodzius, bet taip jauciausi.

Bet rolleyes.gif siandien jau sviecia saule, jauciu gyvenima ir jegos po biski grizineja. Tik vis dar silpna. Gal spaudimas zemas. Per prievarta geriu daug vandens, kad tie toksinai kuo greiciau pasisalintu.

Kaip laikotes, merginos??? Kada niekada pasidalinkite... ax.gif adis, arune... Kitu seniai nebegirdejome...

Geros nuotaikos 4u.gif
arune
Sveikos,aš vis tebelaukiu HER atsakymo...Plius,minus,plius,minus...Jau į trečią vietą išsiųsta. Gal jau šį vakarą paaiškės. Tyliu,bet visos jūs mano mintyse ir širdyje 4u.gif
Gabija.
QUOTE(romantikė @ 2007 10 30, 15:09)
Nenoriu verkslenti, bet po 2 chemijos trecia diena buvo siaubinga  verysad.gif Taip blogai man dar, rodos, niekad nebuvo... Supratau, kad labai toli man iki samones ir pasamones susitaikymo... Tiesiog gyventi nesinorejo. Atleiskit uz tokius zodzius, bet taip jauciausi.

Geros nuotaikos  4u.gif
*

Miela Romantike tikrai nesi nei dvasiškai nei fiziškai silpnesnė už kitas.Tiesiog didėja chemijos kiekis organizme ir siurbia jėgas.Tokios mintys buvo ir mano per pirmą chemiją , kai pykindavo po savaitę.Nemanau , kad gera išeitis , bet dieną išgerdavau mygdomųjų ir popietę pramiegodavau, kad nereiktų tąsytis.
Vyras per jėgą išvesdavo pasivaikščioti.Antras dešimtadienis budavo lengvesnis.
Galiu pasakyti tiek , kad ištverti galima ir reikia vardan vaikų , be to tu dar tokia jauna.
Laikykis
arune
Romantike,aš norėčiau,kad tu šitoj sumaišty nepamestum svarbios tiesos-tu pasveiksi. 2 st.-nėra blogai. Dabar tavo toks gyvenimo etapas,kai vyksta karas su liga. Dvasios ir kūno negerumai baigsis kada nors. Mažais žingsneliais eik į priekį. Stiprybės,ištvermės tau. 4u.gif
adis
QUOTE(romantikė @ 2007 10 30, 14:09)

Nenoriu verkslenti, bet po 2 chemijos trecia diena buvo siaubinga  verysad.gif Taip blogai man dar, rodos, niekad nebuvo... Supratau, kad labai toli man iki samones ir pasamones susitaikymo... Tiesiog gyventi nesinorejo. Atleiskit uz tokius zodzius, bet taip jauciausi.
*

Romantike, tai praeinam ne viena ir ne vieną kartą. Gyventi kartais nesinori, pavargsti ir galvoji, kam, kam save kankinti?
Praeina, supranti: tavo košmariška savijauta - buvo laikina. Atsigausi, tik neforsuok ir tausok savo jėgas. Jei norisi gulinėti ir gulinėk, jei norisi išeiti pasivaikščioti - išeik, tik nenueik labai toli. Po vieno tokio pasivaikščiojimo nesugebėjau grįžti namo, gavo vyras parvežti automobiliu. Nuo namų buvau per vieną autobusų sustojimą, sveikam žmogui, tai maždaug 5 min. ėjimo. Gyvename ketvirtame aukšte, neįsivaizdavau kaip reikės užlipti. Pasėdėjau ant suolelio ir pamažu, išlėto šaip taip užlipau.
Man krizė būdavo 3-7 dieną, nieko negalėdavau daryti tik miegoti. Valgydavu tik vyro keptą omletą. Pasimiršo, atrodo, kad buvo sapnas.

Noriu labai padėkoti Ūkanotai, Degančiai ir Kareen už pagalbą.

Šiandien grįžau iš Bydgoščiaus, ten pasidariau PET, pozitronų emisijos tomografiją. Atsakymą atsiųs paštu. Kadangi Lenkijoje kaip ir Lietuvoje lapkričio 1 d. laisvadienis, tikiuosi jo sulaukti kitą savaitę. Visiems, kam reikės šio tyrimo, esu pasiruošusi suteikti informaciją.

Kelionė labai varginanti. Niekad nesame išvykę į užsienį su savo automobiliu. Pirmas blynas neprisvilo. Tik viena žinoti apie blogus Lenkijos kelius, kita tai patirti.
Labai pasisekė, kad nelijo ir nėra dar šalnų. Pasiruošimas tyrimui užima 1 val. ir pats tyrimas trunka ~ 20 min.
Ruošiuosi rašyti laišką Sveikatos ministerijai, suprantu, kad mano noras, jog Lietuvoje būtų atliekamas PET, yra nonsensas, bet blogai jausiuosi, jei tokio laiško neparašysiu..
arune
Adis,puiku,kad gerai suvažinėjai,ir pasidarei tą PET. Gal įneš aiškumo? Tik tas laukimas dabar...

Aš jau sužinojau savo HER. Vis dėlto pliusas...
romantikė
Eilini karta esu labai dekinga uz palaikyma wub.gif

Turiu klausima: mane persekioja tas chemijos kvapas(nezinau kaip ji ivardinti). Jis - visur. Kvapai neduoda ramybes. Visur uzuodziu mesos ir svogunu kvapa...visur...Ir man nuo to vemti norisi... Ar ilgai tai tesis? ax.gif

adis, sveikinu su padarytu reikalu. Lauksim atsakymo kartu su tavim.

Del pasivaiksciojimo: siandien isejom laukan, su vyr. dukra ir maze vezimelyje. Toli nuejom. Kaip issigandau, kai supratau, kad mane pradejo kresti saltis, apeme silpnumas ir dingo jegos... O nuo namu buvom uz kokiu poros kilometru... Pomazu-pomazu, ramiai ir letai grizom namucio. Gyvenu 5 aukste. Kol atsiduriau lovoje... doh.gif doh.gif doh.gif sirdis negalejo atgauti iprasto ritmo gal pusvalandi, buvau visa slapia...Daugiau eksperimentu nekartosiu. Stengiausi dukrai neparodyt, nes ir taip pergyveno unsure.gif Nesu tokia stipri.

arune, console.gif eisim Kryziaus keliais kartu su tavim... Jeigu Vilniuje reikes kokios pagalbos ir galesiu padeti - kreipkis.

Del PET tyrimo, tai girdejau is nepatikrintu saltiniu, kad gal but kitais metais ir isigys musu valdzia tokia aparatura...
adis
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 19:07)

Aš jau sužinojau savo HER. Vis dėlto pliusas...
*

Na, pliusas, tai pliusas. Gydomas, valdomas, tik tas prakeiktas finansavimas...aš turiu E. Umbrasaitės el. pašto adresą, jei reikėtų pasakyk, atiųsiu. Ji perėjo tą virtuvę, turi konkrečios patirties.
Šiandien tik tiek galiu padėti. Dar virtualiai palaikyti už rankos.
Yra savivaldybėse socialinės paramos skyrius, gal jis kažkiek prisidėtų pinigėliais. Ta dalis – lašas jūroje, bet reikia pabandyti išnaudoti net mažiausią galimybę.

Pašalpa yra skiriama:
sunkios ligos, operacijos ar traumos atveju pagal gydytojų konsultacinės komisijos ar gydymo įstaigos išduotas pažymas apie gydymą, jo išlaidas ar atliktą sudėtingą operaciją.

Vienkartinė pašalpa skiriama vieną kartą per 12 mėn. (išimtinais atvejais pakartotinai tais pačiais metais). Vienkartinės pašalpos skiriamos buities tyrimo aktu įvertinus gyvenimo sąlygas, šeimos narių gautas pajamas, sveikatos būklę ir kt.
Pašalpos skiriamos Socialinės paramos skyrimo komisijai pasiūlius, rajono Savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu ir pervedama į gavėjo nurodytą sąskaitą banke arba pageidaujamą pašto skyrių.
Kreipiantis dėl vienkartinės pašalpos pateikiami šie dokumentai:
-prašymas;
- šeimos narių asmenybę liudijantys dokumentai: Lietuvos Respublikos piliečio pasas arba asmens tapatybės kortelė, laikinas asmens dokumentas, leidimas gyventi Lietuvos Respublikoje, vaikų gimimo liudijimai;
- darbingų šeimos narių pažymos apie gautą darbo užmokestį ir kitas išmokas, pažymos apie gautą stipendiją, pašalpas, pensiją, alimentus ir kitas pajamas per praėjusius 3 mėn. iki kreipimosi datos;
- valstybinės teritorinės darbo biržos pažyma;
- pažyma apie žemę, nurodomos pajamos iš žemės nuomos, jei žemė nuomojama;
- gydytojų konsultacinės komisijos ar gydymo įstaigos pažyma apie sveikatos būklę ar atliktą operaciją;
- kiti dokumentai: receptai, čekiai, sąskaitos ir kt.
Spendimas dėl išmokos skyrimo priimamas ne vėliau kaip per mėnesį ir apie tai informuojamas besikreipiantis asmuo (jei asmuo pageidauja, informacija pateikiama elektroninėmis priemonėmis).

arune
Į savivaldybės soc.paramos skyrių jau kreipėmės. Gavau. 250 lt....
adis
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 19:34)
*

VELNIAVA!!!

Kokia aš naivi!!! Tikėjau, kad bus apie 1000-5000 Lt.
romantikė
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 20:34)
*

doh.gif doh.gif doh.gif idomu kaip jie skirsto... verysad.gif
arune
Taip,myli valstybė savo piliečius biggrin.gif
Papildyta:
Dar tas buitinių gyvenimo sąlygų aprašymas...Ateina kelių žmonių komisija į namus,pasižiūrėt,ar nesi kartais turtais aptękes. Buvo pas mus toks atvejis,kai jauna moteris atėjo į Soc.paramos skyrių prašyti kažkokios paramos,apsirengusi kailiniais,tai buvo pasiūlyta parduot kailinius,ir turės.
romantikė
QUOTE(romantikė @ 2007 10 31, 20:16)
Turiu klausima: mane persekioja tas chemijos kvapas(nezinau kaip ji ivardinti). Jis - visur. Kvapai neduoda ramybes. Visur uzuodziu mesos ir svogunu kvapa...visur...Ir man nuo to vemti norisi... Ar ilgai tai tesis?  ax.gif
*

Bukit geros, is asmenines patirties atsakykit man, a...
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 20:44)
Taip,myli valstybė savo piliečius  biggrin.gif
Papildyta:
Dar tas buitinių gyvenimo sąlygų aprašymas...Ateina kelių žmonių komisija į namus,pasižiūrėt,ar nesi kartais turtais aptękes. Buvo pas mus toks atvejis,kai jauna moteris atėjo į Soc.paramos skyrių prašyti kažkokios paramos,apsirengusi kailiniais,tai buvo pasiūlyta parduot kailinius,ir turės.
*

doh.gif doh.gif doh.gif neturiu zodziu. Nors ir taip aisku kas ir kaip...
arune
Romantike,dėl tų kvapų,tai nieko negaliu pasakyt,lygtai nepersekiojo jie manęs. Gėriau Zofraną, pykinimas buvo,bet ne nuo kvapų,o aplamai. Gal kas ką patars,kam tai buvo.
romantikė
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 20:09)
Romantike,dėl tų kvapų,tai nieko negaliu pasakyt,lygtai nepersekiojo jie manęs. Gėriau Zofraną, pykinimas buvo,bet ne nuo kvapų,o aplamai. Gal kas ką patars,kam tai buvo.
*

Zofrana turiu injekcijom. Bet si karta susilaikiau, nes anasyk buvo nuo jo ziaurus viduriu uzkietejimas. Gal ir bloga man taip buvo, kad jo nesuleidau laiku... ax.gif
Aciu, arune.
Pamasciau, kad nesiosiu juodos Bociu duonos riekute su savim, kad kvapus uzmusinetu smile.gif
arune
Man Zofraną suleisdavo prieš chemiją,o namuose gerdavau Zofraną tabletėmis. Gal dėl to taip ir darosi,kad negavai Zofrano.
Ikulia
laikykites 4u.gif
romantikė
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 20:25)
Man Zofraną suleisdavo prieš chemiją,o namuose gerdavau Zofraną tabletėmis. Gal dėl to taip ir darosi,kad negavai Zofrano.
*

blush2.gif Kita karta nelauksiu, suleisiu vaistukus ir viskas.
adis
QUOTE(romantikė @ 2007 10 31, 20:17)
Zofrana turiu injekcijom. Bet si karta susilaikiau, nes anasyk buvo nuo jo ziaurus viduriu uzkietejimas. Gal ir bloga man taip buvo, kad jo nesuleidau laiku...  ax.gif
Aciu, arune.
Pamasciau, kad nesiosiu juodos Bociu duonos riekute su savim, kad kvapus uzmusinetu  smile.gif
*

Zofraną leisdavausi 4-5 dienas.
Tik vieną naktį buvo labai blogai, pabudus taip „vartėsi viduriai“, kad net pasijudinti bijojau. Viena vienitelė mintis: užmigt, griečiau užmigti. Ryte nesupratau, ar sapnavau, ar tikrai taip jutausi. Gerai, kad vieną kartą tik. Kvapai erzino, ypač gaminamo maisto, tai užsidarydavau duris ir, kaip sakiau, tūnodavau lovoje. Aš nepakildavau, jėgų nebuvo... Kiek trukdavo? 3-4 dienas. Prasidėdavo antroje-trečioje paroje po chemoterapijos ir baigdavosi penktą-šeštą parą. Maistą valgydavau praaušusį, tada kvapas ne toks stiprus.

g.gif Pasiūlyčiau aromaterapiją, smilkalus, bet gali būti dar blogiau. g.gif Duona g.gif gal ir labai gera išeitis.

Zofraną reikėtų leistis laiku, nes vėliau gali išsivystyti psichologiniai dalykai, vien nuo vaistų vaizdo gali pykinti.

O čia internetiniai patarimai, kai pykina nuo kvapo ir netik nuo jo:
Reikėtų vengti:
- tvankių patalpų, dvokiančių kvapų, pasibjaurėjimą keliančių vaizdų;
- labai riebaus, aštraus, kvapus skleidžiančio maisto.
Patartina:
- dažnai vėdinti kambarį;
- čiulpti ledą, rūgščius arba su mentoliu saldainius;
- skysčių gerti bent valandą prieš ir po valgio, o ne jo metu;
- jei pykina anksti ryte, pavalgyti sauso maisto;
- valgyti lėtai, gerai sukramtant;
- gerti nekarbonizuotus, atvėsintus, nesaldžius gėrimus;
- mažiau judėti, stengtis pailsėti.

g.gif Mėtų arbata? Imbieras užplikytas veradnčiu vandeniu + citrina? Jų kvapai visai neblogi... Žinoma, atverti langai, jei ten kaimynas mašinos nesistengia užvesti... g.gif
romantikė
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 20:50)
Zofraną leisdavausi 4-5 dienas.
Tik vieną naktį buvo labai blogai, pabudus taip „vartėsi viduriai“, kad net pasijudinti bijojau. Viena vienitelė mintis: užmigt, griečiau užmigti. Ryte nesupratau, ar sapnavau, ar tikrai taip jutausi. Gerai, kad vieną kartą tik. Kvapai erzino, ypač gaminamo maisto, tai užsidarydavau duris ir, kaip sakiau, tūnodavau lovoje. Aš nepakildavau, jėgų nebuvo... Kiek trukdavo? 3-4 dienas. Prasidėdavo antroje-trečioje paroje po chemoterapijos ir baigdavosi penktą-šeštą parą. Maistą valgydavau praaušusį, tada kvapas ne toks stiprus.

g.gif Pasiūlyčiau aromaterapiją, smilkalus, bet gali būti dar blogiau. g.gif  Duona g.gif  gal ir  labai gera išeitis.

Zofraną reikėtų leistis laiku, nes vėliau gali išsivystyti psichologiniai dalykai, vien nuo vaistų vaizdo gali pykinti.

O čia internetiniai patarimai, kai pykina nuo kvapo ir netik nuo jo:
Reikėtų vengti:
- tvankių patalpų, dvokiančių kvapų, pasibjaurėjimą keliančių vaizdų;
- labai riebaus, aštraus, kvapus skleidžiančio maisto.
Patartina:
- dažnai vėdinti kambarį;
- čiulpti ledą, rūgščius arba su mentoliu saldainius;
- skysčių gerti bent valandą prieš ir po valgio, o ne jo metu;
- jei pykina anksti ryte, pavalgyti sauso maisto;
- valgyti lėtai, gerai sukramtant;
- gerti nekarbonizuotus, atvėsintus, nesaldžius gėrimus;
- mažiau judėti, stengtis pailsėti.

g.gif Mėtų arbata? Imbieras užplikytas veradnčiu vandeniu + citrina? Jų kvapai visai neblogi... Žinoma, atverti langai, jei ten kaimynas mašinos nesistengia užvesti... g.gif
*

Aciu-aciu...
Deja, maisto nebegaminti neiseina, nes turiu mazule, kuriai reikia valgyt smile.gif kai visi darbe arba mokykloje visvien turiu tuo pasirupinti.
Aukles(valandines, kad butu tom dienom kai man po chemijos bloga) neberadom, nes kainos uzkeltos kosmines g.gif
Na nebezaisiu su Zofranu ir noriu-nenoriu leisiu rolleyes.gif
Kaip gera rasti cia atsakymus i rupimus klausimus wub.gif wub.gif wub.gif
adis
Gal bus tau, romantike, naudos?

Čia vėl internetinė išmintis:

Vidurių užkietėjimas

Dažniau būna išsekusiems, mažai judantiems ligoniams. Vidurių užkietėjimas gali atsirasti ir per mažai geriant skysčių, nuo labai tausojančios dietos, kai kurių narkotinių vaistų vartojimo, pripratimo nuolat vartoti vidurius laisvinančius preparatus, nuo vaistų nuo vėžio, po pilvo ir dubens organų švitinimo.
Spindulinė ir chemoterapija dažnai tampa disbakteriozės priežastimi, o tai dar labiau trikdo virškinimą. Tokiais atvejais reguliariai vartojami vaistai, atstatantys normalią funkciją (bifidumbakterinas, laktobakterinas, baktisubtilis) padės kovoti ir su obstipacijomis (vidurių užkietėjimais).

Nevalgykite rūkytų, sūdytų, marinuotų patiekalų, šokolado; mažiau vartokite keptų patiekalų, dešros, baltos duonos. Mažiau valgykite šviežios duonos, makaronų, manų košės. Skysčių gerkite ne mažiau nei 1.5-2 litrus per parą. Tinka kefyras, pasukos, jogurtai. Valgykite daugiau rupios duonos, vandenyje išmirkytų figų ir džiovintų slyvų, virtų burokėlių, mišrainių su augaliniais aliejais. Galima gaminti pieno kokteilius su šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, riešutais, daigintais kviečiais.

Rytais ir vakarais gerkite džiovintų slyvų nuovirą arba karštą vandenį su citrina. Labai padeda sėlenos. Galite pradėti jas vartoti nuo vieno arbatinio šaukštelio ir dozę didinti iki 4-6 šaukštelių per dieną. Sėlenų patartina dėti į visus patiekalus.

Veiksmingas toks mišinys:

džiovintos slyvos 100 g
džiovinti abrikosai 100 g
figos (figmedžio vaisiai) 100 g
Vaisius gerai išplaukite, sumalkite mėsmale, įdėkite 100 g medaus ir 5-7 g senos lapų. Viską gerai išmaišykite. Sudėkite mišinį į švarų indą ir laikykite šaldytuve. Valgomąjį šaukštą mišinio praskieskite 0.5 stiklinės vandens ir gerkite prieš miegą.

Būtina įprasti tuštintis tuo pačiu laiku, kitaip nepadės jokia dieta.
Jei jums skirta chemoterapija, vidurius laisvinančius vaistus vartokite tik esant būtinybei.

Čia iš kito puslapio tėvams, kurių vaikai serga onk. ligomis:
Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas reiškia suretėjusį tuštinimosi dažnį. Chemoterapijos metu yra daug vidurių užkietėjimo priežasčių. Kai kurie vaistai, sulėtina išmatų judėjimą žarnynu, todėl viduriai užkietėja. Vaistai nuo skausmo, sumažėjęs aktyvumas, sumažėjęs valgymas ir gėrimas bei vėmimas gali paveikti normalią žarnų peristaltiką. Kai judėjimas žarnynu sulėtėja, išmatos tampa kietos ir sausos.

Patarimai tėvams, kaip padėti, esant vidurių užkietėjimui ir užkirsti jam kelią:

Kiek įmanoma skatinkite vaiko fizinį aktyvumą.
Skatinkite vaiką kasdien gerti daug skysčių. Labai padeda džiovintų slyvų sultys.
Duokite skaidulinio maisto, tokio kaip žalios daržovės, pupelės, sėlenos, kvietinė duona, visų kruopų košės, džiovinti vaisiai (ypač džiovintos slyvos, datulės, razinos), kvietiniai krekeriai, riešutai.

Ir, jei tai nepadės, lieka dar medikamentai, kuriuos paskirs gydytojas, pasakyk apie savo problemas.
adis
Arune, ką sako gydytojai, dėl gydymo Herceptinu. Kiek ketina finansuoti?
vi_
Adis, taip ir galvojau, jog dėl PET pas lenkučius buvai dingusi. Tikiuosi, jog tariamai gausi puolimui pasirengusi to padaro armija pasirodys beesanti jau seniai išvaikyta, o jos generolas ir net mažiausio rango karininkai ilsisi „Senovėje“ (i.e. medicininių atliekų deginimo įmonė). Čia aš apie tyrimų rezultatus.
Šiaip jau žaviuosi tavo užsispyrimu, valia ir kovingumu. Tokie dalykai niekada nelieka be teigiamo atsako, kuris, kaip žinia, yra Dievo valioje.

Aš taip ir neprisiruošiau pasidaryti nors kokių tyrimų dėl tų nesąmonių, kurios vyksta kairioje krūtyje ir pilvo apačioje. Deja, nesąmonės nestovi vietoje ir vis baisėja, vystosi, tobyš. Dabar turiu puikią priežastį atsikalbinėjimui, kad savimi nesirūpinti, - vėl operavau mamą, su visais iš to sekančiais rūpestėliais, o darbe turiu darbų krūvą.

Kaip bus taip.

Dėl laiško SAM‘ui – gera idėja. Kadangi esu valdininkė, ir žinau šią sistemą, galiu pasakyti, jog jie tikrai sureaguos į tavo laišką. Tik reikia jį rašyti ne teigimo, o klausimo forma. Aišku, tai nereiškia, jog dėl laiško puls pirkti reikiamą aparatūrą. Tačiau, jei šiuo klausimu buvo jau diskutuota, padiskutuos dar sykį. Blogai yra tai, jog ir SAM‘o, ir LT biudžetas kitiems metams jau sudėliotas, ir PET aparatūrai jame vietos, matyt, nebuvo skirta.

Romantikei. Kvapai ir maniškį kankino, ir, deja, nepavyko su jais sukovoti. Dėl pykinimo jam tik džiovintos spanguolės padėdavo – kol kramtai, tol ok. Žinau, jog kitiems ir kramtoškės užtenka. Matyt, tai individualu, t.y. reikia susirasti kažkokį savo kramtalą.

adis
QUOTE(vi_ @ 2007 10 31, 22:17)
Aš taip ir neprisiruošiau pasidaryti nors kokių tyrimų dėl tų nesąmonių, kurios vyksta kairioje krūtyje ir pilvo apačioje. Deja, nesąmonės nestovi vietoje ir vis baisėja, vystosi, tobyš. Dabar turiu puikią priežastį atsikalbinėjimui, kad savimi nesirūpinti, - vėl operavau mamą, su visais iš to sekančiais rūpestėliais, o darbe turiu darbų krūvą.
*

vi_ , nejuokauk!!!! Nors tuos nelemtus markerius, kad ir tame Grybe. Gerai, kad rūpinies artimaisiais - pasirūpink ir savimi, labai prašau.

Grybas dirba šeštadieniais? Žinau tavo nuomonę apie juos, tačiau nors kažką būsi dėl savo ir mūsų ramybės padariusi.

Aš neturėjau pasirinkimo, gydytoja nežino kokį gydymą taikyti - išoperavus limfmazgius neliko jokio atskaitos taško. Ląstelės formulė ta pati kokia buvo po pirmos operacijos – agresyvus + netipinis plitimas, vizualus vaizdas, t. y. aš, visiškai niekuo nesiskundžianti moteriškaitė.

Dėl laiško Sam. Mane labai suerzino tai, kad Estija turi PET. Valstybė žymiai mažesnė, turi žymiai mažiau gyventojų (nors gal juos mes tuoj pasivysim išmirsim ir emigruosim) ir sugeba rūpintis savo žmonėmis. Ligoniai, kaip žinia ir žmonės...
Kodėl ten nesidariau PET? Ruošiausi, tik paprašė 800 EUR daugiau nei lenkai. Kai nusiunčiau savo anamnezę, sužinoję, kad nekompensuos kasos, delikačiai pasiūlė atlikti tyrimą po chemoterapijos. Kokios? Kai neaiškus išplitimas? Gal ji turi būti ypatingai „kieta“, labai lengva, o gal (aš vis dar naivi) jos išvis nereikia?
Kai pranešėm, jog vykstame į Lenkiją labai mandagiai palinkėjo sėkmės.
vi_
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 23:49)
vi_ , nejuokauk!!!! Nors tuos nelemtus markerius, kad ir tame Grybe. Gerai, kad rūpinies artimaisiais - pasirūpink ir savimi, labai prašau.

Grybas dirba šeštadieniais? Žinau tavo nuomonę apie juos, tačiau nors kažką būsi dėl savo ir mūsų ramybės padariusi.

*

Dėl pervargimo darbe ir kitų problemų įpuoliau į tokią Marjos Auksarankės (pamenat tokį mielą rusišką filmuką?) būseną – ar laisvė, ar nelaisvė – man tas pat. Jaučiuosi it užburta. O gal tai toks savisaugos mechanizmas? Nes tai kažkiek padeda nereaguoti į naujas problemas, kurių išmiera, švelniai tariant, man kiek per didelė.

Šiuo metu dėl peršalimo „sėdžiu ant biuletenio“. Taigi nei sau, nei kitiems niekuo negaliu padėti. Nepadėjau šiandien ir mamai, net nežinojau, kad reikia padėti, o labai reikėjo...

Markeris, pati žinai, tai kalba, tai ne. Mamograma būtų pats tas. Skaičiau, jog tai bjauri procedūra. Really? Skaičiau ir girdėjau, jog vėžiai pradžioj neskauda. O man jau porą metų skaudena. Ramu. Tiesa, seniau skaudeno tik krūtį, o vasarą pradėjo kabinti po pažastimi, gi dabar skaudenimas užlinksta iki mentės. Aišku, turiu savo diagnozę, su kuria apsikabinus ir gyvenu. smile.gif Apačioje atžėlė miomos ir tai aidu atsiduoda krūtyje. Kaip ir nieko baisaus, kol kraujas fontanais nesilieja...

arune
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 23:07)
Arune, ką sako gydytojai, dėl gydymo Herceptinu. Kiek ketina finansuoti?
*

Man skyrė finansavimą nuo kovo mėn.,o gydymą chemoterapija pradeda kitą savaitę. Dabar Herceptino visi limitai išnaudoti,t.y.iki kovo,kol bus naujas skirstymas. Nuo kovo jau esu sąrašuose. Su E.Umbrasaite kalbėjau,tai ji minėjo,kad paprastai šio vaisto yra,tik jis užslaptintas. Yra 2 keliai-arba turėti įtakingų žmonių ten,kur reikia,arba eiti į viešumą. Tiesa,dar pirktis pačiai. Bet pinigai-50 000. doh.gif Su savo gyd.vakar kalbėjau telefonu,tai sako,neverta tiek pinigų aukot,didelio skirtumo nėra,ar nuo kovo,ar dabar vartosiu Herceptiną. O ,be to,žinome,kad padeda jis tik 30-50proc. Nors E.Umbrasaitė apie jį geros nuomonės.

Nežinau,ką darysiu,vienam mėnesiui kaip ir padėtų artimieji,o toliau? Pirmadienį važiuoju pas gydytoją viską aptarti.
Gabija.
QUOTE(vi_ @ 2007 11 01, 01:09)
Mamograma būtų pats tas. Skaičiau, jog tai bjauri procedūra.
*

O čia tai pritrūko žodžių , bijoti momogramos.Ir taip rašo protinga moteris. .Dariausi jau bent 4 kartus.Vienintelis nemalonumas , kad suspaudžia krūtį, bet blyno tikrai nepadaro.
Gabija.
QUOTE(romantikė @ 2007 10 31, 21:29)
blush2.gif Kita karta nelauksiu, suleisiu vaistukus ir viskas.
*

Zofraną reikia leistis , kol dar neįsisiūbavo pykinimas.Tuoj nubudus, o vakare susileisdavau anksčiau, nes paskui užmigus pykinimo nejauti.
Viduriai kietėja nuo chemijos.Aš kokias 4 dienas geriu laisvinamuosius ir tai būna kaip tik.Žarnyno florai atstatyti gal tiktų jogurto tabletės.
Aš prieš chemiją nusiperku Almagelio, tai išgeriu vakare prieš chemiją , ryte ir pirmas dienas po chemijos .Jo užtenka 4-5 dienom.Dabar su skrandžiu problemų neturiu.
Kai nepykina ,ryte nevalgius galima išgerti šaukštuką šaltalankio aliejaus , jis laisvina , ypač gerai po operacijų pirmam išėjimui.Bet kai pykina , tai neprarysi.Dėl virtuvės kvapų, tai tik vėdinimas.Apsirengi šiltai, uždarai virtuvės duris ir darai langą.Kitus kambarius kol virdavo valgis irgi uždarydavau.Žiemą net prie -20 tekdavo taip daryti.Ateini į virtuvę pamaišai puodą ir leki lauk.Ir valgydavau ne virtuvėje.
Gyvenant mieste galima pavalgyti ir kavinėje, tik bėda , kad ten viskas kepta.Taip du kartus taip skrandį uždeginau, kad dvi paras per skausmą neišlipau iš lovos.
Geros dienos
adis
Marija Auksaranke, ateina momentas, kai laisvė būna labai brangi. smile.gif
QUOTE(vi_ @ 2007 11 01, 00:09)
Markeris, pati žinai, tai kalba, tai ne. Mamograma būtų pats tas. Skaičiau, jog tai bjauri procedūra. Really?
*

Mamograma nėra labai bjaurus tyrimas, labai priklauso nuo to, kas tą tyrimą atlieka. Krūtį suspaudžia tarp dviejų plokštelių, panašiai kaip kaime darant sūrį. Čia ir visas nemalonumas. Viena med. seselė atlieka taip, kad justi nejunti, kita, kad visą dieną maudžia. Trunka gal apie 10 min. abiems krūtims. Daroma po dvi nuotraukas: tiesinę ir įstrižinę, tai ir "sūrį spaudžia" du kartus kiekvienai krūčiai. Krūtis spaudžiama tam, kad išsilygintų krūties audinys ir būtų aiškus vaizdas.

QUOTE(vi_ @ 2007 11 01, 00:09)
Skaičiau ir girdėjau, jog vėžiai pradžioj neskauda. O man jau porą metų skaudena. Ramu. Tiesa, seniau skaudeno tik krūtį, o vasarą pradėjo kabinti po pažastimi, gi dabar skaudenimas užlinksta iki mentės. Aišku, turiu savo diagnozę, su kuria apsikabinus ir gyvenu. smile.gif Apačioje atžėlė miomos ir tai aidu atsiduoda krūtyje. Kaip ir nieko baisaus, kol kraujas fontanais nesilieja...
*

Nelabai man patinka tie tavo skaudenimai. Čia jau mano asmeninė patirtis reiškiasi. Žinau, kad kas buvo man - nebūtinai turi būti tau.

Dėl to nenoro žinoti, - labai suprantu. Tik, kai jau žinai, pradeda reikštis gyvenimo instinktas - perpetuum mobile.

Arune
30-50% onkologijoje labai daug. Kiek suprantu, nuo kovo ir tik 6 mėn. Kiek skaičiau, tai HERCEPTINAS -revoliucija mūsų ligos (kam jis tinka) gydyme. Geriausia veikimas pasireiškia su chemoterapija. Gal padėtų "pramušti" medikamentą pakištukas onk. ligoninės vadovui? Nors savęs tai darant neįsivaizduoju. Veiksmingas jis bus ir nuo kovo mėn. Vieno mėnesio kursas, jei teisingai žinau, ~ 10-12 tūkst.?
Lauksiu žinių iš tavęs, nes gal dar keisis situacija. Labai daug priklauso ir nuo gydančios gydytojos sugebėjimo ir noro nestandartiškai "suveikti" medikamentą.
romantikė
Laba diena 4u.gif

Siandien jauciuosi kaip ZMOGUS biggrin.gif

QUOTE(adis @ 2007 10 31, 21:26)
Gal bus tau, romantike,  naudos?

*

aciuks.gif aciuks.gif aciuks.gif
QUOTE(vi_ @ 2007 10 31, 22:17)
Romantikei. Kvapai ir maniškį kankino, ir, deja, nepavyko su jais sukovoti. Dėl pykinimo jam tik džiovintos spanguolės padėdavo – kol kramtai, tol ok. Žinau, jog kitiems ir kramtoškės užtenka. Matyt, tai individualu, t.y. reikia susirasti kažkokį savo kramtalą.
*

QUOTE(Gabija. @ 2007 11 01, 10:51)
Zofraną reikia leistis , kol dar neįsisiūbavo pykinimas.Tuoj nubudus, o vakare susileisdavau anksčiau, nes paskui užmigus pykinimo nejauti.
Viduriai kietėja nuo chemijos.Aš kokias 4 dienas geriu laisvinamuosius ir tai būna kaip tik.Žarnyno florai atstatyti gal tiktų jogurto tabletės.
Aš prieš chemiją nusiperku Almagelio, tai išgeriu vakare prieš chemiją , ryte ir pirmas dienas po chemijos .Jo užtenka 4-5 dienom.Dabar su skrandžiu problemų neturiu.
Kai nepykina ,ryte nevalgius galima išgerti šaukštuką šaltalankio aliejaus , jis laisvina , ypač gerai po operacijų pirmam išėjimui.Bet kai pykina , tai neprarysi.Dėl virtuvės kvapų, tai tik vėdinimas.Apsirengi šiltai, uždarai virtuvės duris ir darai langą.Kitus kambarius kol virdavo valgis irgi uždarydavau.Žiemą net prie -20 tekdavo taip daryti.Ateini  į virtuvę pamaišai puodą ir leki lauk.Ir valgydavau ne virtuvėje.
Gyvenant mieste galima pavalgyti ir kavinėje, tik bėda , kad ten viskas kepta.Taip du kartus taip skrandį uždeginau, kad dvi paras per skausmą neišlipau iš lovos.
Geros dienos
*

vi_, mane irgi labai gasdino, kad mamograma skausminga procedura, bet kai padare, tai supratau, kad visiskai ne...man tai pagal pojucius nuo rentgeno paprasto beveik nesiskyre...
arune
Mėnesiui Herceptinas 9 000-15 000 lt. Skaičiuoja pagal kūno masę. Man apie 10 000 reiktų mėnesiui. Reikalas tame,kad reikia vartoti metus,jei metų nevartoji-tai pinigai išmesti į balą. Todėl reikia gerai apsispręsti,ar rasi pinigų pusmečiui? O iš kur jų rasi,mes juk dviese su dukryte,aš esu ir mama,ir pinigų uždirbėja,ir visa kita. Žinoma,yra butas,kurį būtų galima keisti į prastesnį.

Apie pakištuką ir aš galvoju.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.