Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 6

Man Zofraną suleisdavo prieš chemiją,o namuose gerdavau Zofraną tabletėmis. Gal dėl to taip ir darosi,kad negavai Zofrano.
Atsakyti
laikykites 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Ikulia: 31 spalio 2007 - 20:28
QUOTE(arune @ 2007 10 31, 20:25)
Man Zofraną suleisdavo prieš chemiją,o namuose gerdavau Zofraną tabletėmis. Gal dėl to taip ir darosi,kad negavai Zofrano.

blush2.gif Kita karta nelauksiu, suleisiu vaistukus ir viskas.
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 10 31, 20:17)
Zofrana turiu injekcijom. Bet si karta susilaikiau, nes anasyk buvo nuo jo ziaurus viduriu uzkietejimas. Gal ir bloga man taip buvo, kad jo nesuleidau laiku...  ax.gif
Aciu, arune.
Pamasciau, kad nesiosiu juodos Bociu duonos riekute su savim, kad kvapus uzmusinetu  smile.gif


Zofraną leisdavausi 4-5 dienas.
Tik vieną naktį buvo labai blogai, pabudus taip „vartėsi viduriai“, kad net pasijudinti bijojau. Viena vienitelė mintis: užmigt, griečiau užmigti. Ryte nesupratau, ar sapnavau, ar tikrai taip jutausi. Gerai, kad vieną kartą tik. Kvapai erzino, ypač gaminamo maisto, tai užsidarydavau duris ir, kaip sakiau, tūnodavau lovoje. Aš nepakildavau, jėgų nebuvo... Kiek trukdavo? 3-4 dienas. Prasidėdavo antroje-trečioje paroje po chemoterapijos ir baigdavosi penktą-šeštą parą. Maistą valgydavau praaušusį, tada kvapas ne toks stiprus.

g.gif Pasiūlyčiau aromaterapiją, smilkalus, bet gali būti dar blogiau. g.gif Duona g.gif gal ir labai gera išeitis.

Zofraną reikėtų leistis laiku, nes vėliau gali išsivystyti psichologiniai dalykai, vien nuo vaistų vaizdo gali pykinti.

O čia internetiniai patarimai, kai pykina nuo kvapo ir netik nuo jo:
Reikėtų vengti:
- tvankių patalpų, dvokiančių kvapų, pasibjaurėjimą keliančių vaizdų;
- labai riebaus, aštraus, kvapus skleidžiančio maisto.
Patartina:
- dažnai vėdinti kambarį;
- čiulpti ledą, rūgščius arba su mentoliu saldainius;
- skysčių gerti bent valandą prieš ir po valgio, o ne jo metu;
- jei pykina anksti ryte, pavalgyti sauso maisto;
- valgyti lėtai, gerai sukramtant;
- gerti nekarbonizuotus, atvėsintus, nesaldžius gėrimus;
- mažiau judėti, stengtis pailsėti.

g.gif Mėtų arbata? Imbieras užplikytas veradnčiu vandeniu + citrina? Jų kvapai visai neblogi... Žinoma, atverti langai, jei ten kaimynas mašinos nesistengia užvesti... g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 31 spalio 2007 - 20:53
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 20:50)
Zofraną leisdavausi 4-5 dienas.
Tik vieną naktį buvo labai blogai, pabudus taip „vartėsi viduriai“, kad net pasijudinti bijojau. Viena vienitelė mintis: užmigt, griečiau užmigti. Ryte nesupratau, ar sapnavau, ar tikrai taip jutausi. Gerai, kad vieną kartą tik. Kvapai erzino, ypač gaminamo maisto, tai užsidarydavau duris ir, kaip sakiau, tūnodavau lovoje. Aš nepakildavau, jėgų nebuvo... Kiek trukdavo? 3-4 dienas. Prasidėdavo antroje-trečioje paroje po chemoterapijos ir baigdavosi penktą-šeštą parą. Maistą valgydavau praaušusį, tada kvapas ne toks stiprus.

g.gif Pasiūlyčiau aromaterapiją, smilkalus, bet gali būti dar blogiau. g.gif  Duona g.gif  gal ir  labai gera išeitis.

Zofraną reikėtų leistis laiku, nes vėliau gali išsivystyti psichologiniai dalykai, vien nuo vaistų vaizdo gali pykinti.

O čia internetiniai patarimai, kai pykina nuo kvapo ir netik nuo jo:
Reikėtų vengti:
- tvankių patalpų, dvokiančių kvapų, pasibjaurėjimą keliančių vaizdų;
- labai riebaus, aštraus, kvapus skleidžiančio maisto.
Patartina:
- dažnai vėdinti kambarį;
- čiulpti ledą, rūgščius arba su mentoliu saldainius;
- skysčių gerti bent valandą prieš ir po valgio, o ne jo metu;
- jei pykina anksti ryte, pavalgyti sauso maisto;
- valgyti lėtai, gerai sukramtant;
- gerti nekarbonizuotus, atvėsintus, nesaldžius gėrimus;
- mažiau judėti, stengtis pailsėti.

g.gif Mėtų arbata? Imbieras užplikytas veradnčiu vandeniu + citrina? Jų kvapai visai neblogi... Žinoma, atverti langai, jei ten kaimynas mašinos nesistengia užvesti... g.gif

Aciu-aciu...
Deja, maisto nebegaminti neiseina, nes turiu mazule, kuriai reikia valgyt smile.gif kai visi darbe arba mokykloje visvien turiu tuo pasirupinti.
Aukles(valandines, kad butu tom dienom kai man po chemijos bloga) neberadom, nes kainos uzkeltos kosmines g.gif
Na nebezaisiu su Zofranu ir noriu-nenoriu leisiu rolleyes.gif
Kaip gera rasti cia atsakymus i rupimus klausimus wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti
Gal bus tau, romantike, naudos?

Čia vėl internetinė išmintis:

Vidurių užkietėjimas

Dažniau būna išsekusiems, mažai judantiems ligoniams. Vidurių užkietėjimas gali atsirasti ir per mažai geriant skysčių, nuo labai tausojančios dietos, kai kurių narkotinių vaistų vartojimo, pripratimo nuolat vartoti vidurius laisvinančius preparatus, nuo vaistų nuo vėžio, po pilvo ir dubens organų švitinimo.
Spindulinė ir chemoterapija dažnai tampa disbakteriozės priežastimi, o tai dar labiau trikdo virškinimą. Tokiais atvejais reguliariai vartojami vaistai, atstatantys normalią funkciją (bifidumbakterinas, laktobakterinas, baktisubtilis) padės kovoti ir su obstipacijomis (vidurių užkietėjimais).

Nevalgykite rūkytų, sūdytų, marinuotų patiekalų, šokolado; mažiau vartokite keptų patiekalų, dešros, baltos duonos. Mažiau valgykite šviežios duonos, makaronų, manų košės. Skysčių gerkite ne mažiau nei 1.5-2 litrus per parą. Tinka kefyras, pasukos, jogurtai. Valgykite daugiau rupios duonos, vandenyje išmirkytų figų ir džiovintų slyvų, virtų burokėlių, mišrainių su augaliniais aliejais. Galima gaminti pieno kokteilius su šviežiomis daržovėmis ir vaisiais, riešutais, daigintais kviečiais.

Rytais ir vakarais gerkite džiovintų slyvų nuovirą arba karštą vandenį su citrina. Labai padeda sėlenos. Galite pradėti jas vartoti nuo vieno arbatinio šaukštelio ir dozę didinti iki 4-6 šaukštelių per dieną. Sėlenų patartina dėti į visus patiekalus.

Veiksmingas toks mišinys:

džiovintos slyvos 100 g
džiovinti abrikosai 100 g
figos (figmedžio vaisiai) 100 g
Vaisius gerai išplaukite, sumalkite mėsmale, įdėkite 100 g medaus ir 5-7 g senos lapų. Viską gerai išmaišykite. Sudėkite mišinį į švarų indą ir laikykite šaldytuve. Valgomąjį šaukštą mišinio praskieskite 0.5 stiklinės vandens ir gerkite prieš miegą.

Būtina įprasti tuštintis tuo pačiu laiku, kitaip nepadės jokia dieta.
Jei jums skirta chemoterapija, vidurius laisvinančius vaistus vartokite tik esant būtinybei.


Čia iš kito puslapio tėvams, kurių vaikai serga onk. ligomis:
Vidurių užkietėjimas

Vidurių užkietėjimas reiškia suretėjusį tuštinimosi dažnį. Chemoterapijos metu yra daug vidurių užkietėjimo priežasčių. Kai kurie vaistai, sulėtina išmatų judėjimą žarnynu, todėl viduriai užkietėja. Vaistai nuo skausmo, sumažėjęs aktyvumas, sumažėjęs valgymas ir gėrimas bei vėmimas gali paveikti normalią žarnų peristaltiką. Kai judėjimas žarnynu sulėtėja, išmatos tampa kietos ir sausos.

Patarimai tėvams, kaip padėti, esant vidurių užkietėjimui ir užkirsti jam kelią:

Kiek įmanoma skatinkite vaiko fizinį aktyvumą.
Skatinkite vaiką kasdien gerti daug skysčių. Labai padeda džiovintų slyvų sultys.
Duokite skaidulinio maisto, tokio kaip žalios daržovės, pupelės, sėlenos, kvietinė duona, visų kruopų košės, džiovinti vaisiai (ypač džiovintos slyvos, datulės, razinos), kvietiniai krekeriai, riešutai.

Ir, jei tai nepadės, lieka dar medikamentai, kuriuos paskirs gydytojas, pasakyk apie savo problemas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 31 spalio 2007 - 21:31
Arune, ką sako gydytojai, dėl gydymo Herceptinu. Kiek ketina finansuoti?
Atsakyti
Adis, taip ir galvojau, jog dėl PET pas lenkučius buvai dingusi. Tikiuosi, jog tariamai gausi puolimui pasirengusi to padaro armija pasirodys beesanti jau seniai išvaikyta, o jos generolas ir net mažiausio rango karininkai ilsisi „Senovėje“ (i.e. medicininių atliekų deginimo įmonė). Čia aš apie tyrimų rezultatus.
Šiaip jau žaviuosi tavo užsispyrimu, valia ir kovingumu. Tokie dalykai niekada nelieka be teigiamo atsako, kuris, kaip žinia, yra Dievo valioje.

Aš taip ir neprisiruošiau pasidaryti nors kokių tyrimų dėl tų nesąmonių, kurios vyksta kairioje krūtyje ir pilvo apačioje. Deja, nesąmonės nestovi vietoje ir vis baisėja, vystosi, tobyš. Dabar turiu puikią priežastį atsikalbinėjimui, kad savimi nesirūpinti, - vėl operavau mamą, su visais iš to sekančiais rūpestėliais, o darbe turiu darbų krūvą.

Kaip bus taip.

Dėl laiško SAM‘ui – gera idėja. Kadangi esu valdininkė, ir žinau šią sistemą, galiu pasakyti, jog jie tikrai sureaguos į tavo laišką. Tik reikia jį rašyti ne teigimo, o klausimo forma. Aišku, tai nereiškia, jog dėl laiško puls pirkti reikiamą aparatūrą. Tačiau, jei šiuo klausimu buvo jau diskutuota, padiskutuos dar sykį. Blogai yra tai, jog ir SAM‘o, ir LT biudžetas kitiems metams jau sudėliotas, ir PET aparatūrai jame vietos, matyt, nebuvo skirta.

Romantikei. Kvapai ir maniškį kankino, ir, deja, nepavyko su jais sukovoti. Dėl pykinimo jam tik džiovintos spanguolės padėdavo – kol kramtai, tol ok. Žinau, jog kitiems ir kramtoškės užtenka. Matyt, tai individualu, t.y. reikia susirasti kažkokį savo kramtalą.

Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2007 10 31, 22:17)
Aš taip ir neprisiruošiau pasidaryti nors kokių tyrimų dėl tų nesąmonių, kurios vyksta kairioje krūtyje ir pilvo apačioje. Deja, nesąmonės nestovi vietoje ir vis baisėja, vystosi, tobyš. Dabar turiu puikią priežastį atsikalbinėjimui, kad savimi nesirūpinti, - vėl operavau mamą, su visais iš to sekančiais rūpestėliais, o darbe turiu darbų krūvą.



vi_ , nejuokauk!!!! Nors tuos nelemtus markerius, kad ir tame Grybe. Gerai, kad rūpinies artimaisiais - pasirūpink ir savimi, labai prašau.

Grybas dirba šeštadieniais? Žinau tavo nuomonę apie juos, tačiau nors kažką būsi dėl savo ir mūsų ramybės padariusi.

Aš neturėjau pasirinkimo, gydytoja nežino kokį gydymą taikyti - išoperavus limfmazgius neliko jokio atskaitos taško. Ląstelės formulė ta pati kokia buvo po pirmos operacijos – agresyvus + netipinis plitimas, vizualus vaizdas, t. y. aš, visiškai niekuo nesiskundžianti moteriškaitė.

Dėl laiško Sam. Mane labai suerzino tai, kad Estija turi PET. Valstybė žymiai mažesnė, turi žymiai mažiau gyventojų (nors gal juos mes tuoj pasivysim išmirsim ir emigruosim) ir sugeba rūpintis savo žmonėmis. Ligoniai, kaip žinia ir žmonės...
Kodėl ten nesidariau PET? Ruošiausi, tik paprašė 800 EUR daugiau nei lenkai. Kai nusiunčiau savo anamnezę, sužinoję, kad nekompensuos kasos, delikačiai pasiūlė atlikti tyrimą po chemoterapijos. Kokios? Kai neaiškus išplitimas? Gal ji turi būti ypatingai „kieta“, labai lengva, o gal (aš vis dar naivi) jos išvis nereikia?
Kai pranešėm, jog vykstame į Lenkiją labai mandagiai palinkėjo sėkmės.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 23:49)
vi_ , nejuokauk!!!! Nors tuos nelemtus markerius, kad ir tame Grybe. Gerai, kad rūpinies artimaisiais - pasirūpink ir savimi, labai prašau.

Grybas dirba šeštadieniais? Žinau tavo nuomonę apie juos, tačiau nors kažką būsi dėl savo ir mūsų ramybės padariusi.



Dėl pervargimo darbe ir kitų problemų įpuoliau į tokią Marjos Auksarankės (pamenat tokį mielą rusišką filmuką?) būseną – ar laisvė, ar nelaisvė – man tas pat. Jaučiuosi it užburta. O gal tai toks savisaugos mechanizmas? Nes tai kažkiek padeda nereaguoti į naujas problemas, kurių išmiera, švelniai tariant, man kiek per didelė.

Šiuo metu dėl peršalimo „sėdžiu ant biuletenio“. Taigi nei sau, nei kitiems niekuo negaliu padėti. Nepadėjau šiandien ir mamai, net nežinojau, kad reikia padėti, o labai reikėjo...

Markeris, pati žinai, tai kalba, tai ne. Mamograma būtų pats tas. Skaičiau, jog tai bjauri procedūra. Really? Skaičiau ir girdėjau, jog vėžiai pradžioj neskauda. O man jau porą metų skaudena. Ramu. Tiesa, seniau skaudeno tik krūtį, o vasarą pradėjo kabinti po pažastimi, gi dabar skaudenimas užlinksta iki mentės. Aišku, turiu savo diagnozę, su kuria apsikabinus ir gyvenu. smile.gif Apačioje atžėlė miomos ir tai aidu atsiduoda krūtyje. Kaip ir nieko baisaus, kol kraujas fontanais nesilieja...


Atsakyti
QUOTE(adis @ 2007 10 31, 23:07)
Arune, ką sako gydytojai, dėl gydymo Herceptinu. Kiek ketina finansuoti?



Man skyrė finansavimą nuo kovo mėn.,o gydymą chemoterapija pradeda kitą savaitę. Dabar Herceptino visi limitai išnaudoti,t.y.iki kovo,kol bus naujas skirstymas. Nuo kovo jau esu sąrašuose. Su E.Umbrasaite kalbėjau,tai ji minėjo,kad paprastai šio vaisto yra,tik jis užslaptintas. Yra 2 keliai-arba turėti įtakingų žmonių ten,kur reikia,arba eiti į viešumą. Tiesa,dar pirktis pačiai. Bet pinigai-50 000. doh.gif Su savo gyd.vakar kalbėjau telefonu,tai sako,neverta tiek pinigų aukot,didelio skirtumo nėra,ar nuo kovo,ar dabar vartosiu Herceptiną. O ,be to,žinome,kad padeda jis tik 30-50proc. Nors E.Umbrasaitė apie jį geros nuomonės.

Nežinau,ką darysiu,vienam mėnesiui kaip ir padėtų artimieji,o toliau? Pirmadienį važiuoju pas gydytoją viską aptarti.
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2007 11 01, 01:09)
Mamograma būtų pats tas. Skaičiau, jog tai bjauri procedūra.


O čia tai pritrūko žodžių , bijoti momogramos.Ir taip rašo protinga moteris. .Dariausi jau bent 4 kartus.Vienintelis nemalonumas , kad suspaudžia krūtį, bet blyno tikrai nepadaro.
Atsakyti