Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 6

Labas Romantike
Aš jau baigiu išgyventi antrą chemijos ciklą.Jau du metai kaip gyvenu su šia liga.
Sako nereikia vėžio vadinti vėžiu, tai aš jį dažnai vadinu draugeliu.
Tu turi galingą stimulą gyventi- tai vaikai.
Nusipirk knygą "Jūsų pasamonės galia", tai tiesiog gali tamti mūsų gyvenimo biblija.
Lengva tikrai nebus, tiek fizine , tiek psichologine prasme, bet mes esame moterys, o moteris gali viską, ypač moteris -motina.Tai didžiausias stimulas pasveikti , gyventi , kovoti su liga.Tau pasisekė , jei tai antra stadija.Su tokia stadija dar galima sėkmingai išgyti.
Išsiverkti reikia, bet tai nereiškia , kad verkimas taptų nesibaigiamu.
Bandyk galvoti pozytyviai, kad pasisekė, nes rado tik 2 stadiją, kad laiku išoperavo, todėl gydymas bus efektyvus.
Dėl įvairių papildų nežinau ką pasakyti.Pasitark su gydytoja, kad tai nebūtų bereikalingas pinigų leidimas.Girdėjau nuomonę , kad chemo terapijos metu nereikia persistengti su imuninę sistemą stiprinančiais vaistais , nes tai menkina chemijos poveikį.Tai tikrai pasitark su onkologu.
Stiprybės ir optimizmo.
Atsakyti
Labas 4u.gif noriu palinketi visoms stiprybes, vilties ir pasveikti 4u.gif
Atsakyti
Laba.

4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif 4u.gif

Aciu jums uz palaikyma ir taip reikalingus man zodzius.

Del depresiju viska suprantu protu, bet sirdis niekaip nepriima...Geriu antidepresantus ir man labai gera ax.gif Ta prasme, kad tas nerimas liko, bet nesivysto iki panikos.
carvel, lenkiu galva pries tave - tu saunuole.
Del vaiku, tai zinau, kad as jiems reikalinga ir busiu reikalinga dar daug metu, tai didziulis stimulas ir tiklsas isgyvenimui.
I'll survive... (As isgyvensiu).
Gabija., del papildu, o konkreciai del Vilcacoros butinai pakalbesiu su chemoterapeute. Zinau tiksliai, kad vitaminu ir imunine sistema stiprinanciu papildu reikia vengti. Bet Vilcacoros aprasyme pabreziama, kad tas papildas padeda organizmui atlaikyti chemoterapijos ir radiologijos kursus. Bet dar konkrecios nuomones apie tai neturiu.
Atsakyti
QUOTE(vi_ @ 2007 09 23, 21:42)
Įspėju, jog ilgiau pavartojus žemiau nurodytus valgius, liksi tik gera ir teisinga. smile.gif

Oj, oj, oj... Vi_, pagaliau ir aš sužibėjau essen.gif , kaip išmintinga niekada nesakyk niekada. Super. Ačiū. Sprogstu... doh.gif
Dar, jei ir leukocitai kils, bus visai nuostabu clap_1.gif
Atsakyti
Noreciau patarimo: man pasake gero zoles misinio sudeti kraujui valyti. Man idomu ar galiu as ji pavartoti pries chemoterapija? Sudetyje medetku ziedai, dilgele ir kraujazole. Gal kas nors bande? Ar geriau nieko pries chemija nebegert?
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 09 26, 17:55)
Noreciau patarimo: man pasake gero zoles misinio sudeti kraujui valyti. Man idomu ar galiu as ji pavartoti pries chemoterapija? Sudetyje medetku ziedai, dilgele ir kraujazole. Gal kas nors bande? Ar geriau nieko pries chemija nebegert?


O kada chemija?
Lyg tai nieko blogo, tik dilgėlė kelia kraujo krešėjimą ir hemoglobiną. Todėl nevartotina esant padidėjusiam kraujo krešumui. 000164.gif, kad kraujažolė taip pat. Todėl netiktų, kai trombocitų daug ir hemoglobinas aukštas, virš 140.
Medetkos prie ginekologinių ligų (o krūtys taip pat priklauso šiai sričiai) tinka. Šiaip žolininkė J. Balvočiūtė rekomenduoja gerti sidabražolės šaknų ištrauką. Turi priešvėžinių ir sutraukiančių savybių. Bet gi vėl skaitau book.gif ir ji pasižymi kraujavimą stabdančiomis savybėmis ir yra nevartotina esant vidurių užkietėjimui, padidintam kraujo krešumui, sutrikus skrandžio veiklai.
Manau, kad trumpai visai galima ir pavartoti tiek Jūsų minėtą antpilą, tiek sidabražolę. Vis ramiau bus, kad kažką darote, nes laukimas labai varginantis užsiėmimas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 26 rugsėjo 2007 - 18:27
QUOTE(adis @ 2007 09 26, 19:16)
O kada chemija?
Lyg tai nieko blogo,  tik dilgėlė kelia kraujo krešėjimą ir hemoglobiną. Todėl nevartotina esant padidėjusiam kraujo krešumui.  000164.gif, kad kraujažolė taip pat. Todėl netiktų, kai trombocitų daug ir hemoglobinas aukštas, virš 140.
Medetkos prie ginekologinių ligų (o krūtys taip pat priklauso šiai sričiai) tinka. Šiaip žolininkė J. Balvočiūtė rekomenduoja gerti sidabražolės šaknų ištrauką. Turi priešvėžinių ir sutraukiančių savybių. Bet gi vėl skaitau book.gif ir ji pasižymi kraujavimą stabdančiomis savybėmis ir yra nevartotina esant  vidurių užkietėjimui, padidintam kraujo krešumui, sutrikus skrandžio veiklai.
Manau, kad trumpai visai galima ir pavartoti tiek Jūsų minėtą antpilą, tiek sidabražolę. Vis ramiau bus, kad kažką darote, nes laukimas labai varginantis užsiėmimas.

Chemija nusimato uz kokio menesio. Nes kol sugys randai ir zaizdos po operacijos, reikia palaukti. Na taip gydantis onkologas pasake. Po to noreciau biski i fizioterapija pavaiksciot, kad padaryti masazus tinstanciai rankai ir parodytu pratimukus, kuriuos galiu namie pati daryt.
Po to prasides ilgas ir sunkus chemoterapijos periodas.
O Hb mano apie 120, del trombocitu net nezinau blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo romantikė: 26 rugsėjo 2007 - 19:16
QUOTE(romantikė @ 2007 09 26, 19:15)
Chemija nusimato uz kokio menesio. Nes kol sugys randai ir zaizdos po operacijos, reikia palaukti. Na taip gydantis onkologas pasake. Po to noreciau biski i fizioterapija pavaiksciot, kad padaryti masazus tinstanciai rankai ir parodytu pratimukus, kuriuos galiu namie pati daryt.
O Hb mano apie 120, del trombocitu net nezinau  blush2.gif

O kodėl į sanatoriją nevažiavot? Ten labai gerai atstato rankos funkcijas. Ypač Birštono " Tulpėje", yra apmokyti kinezeterapeutai, masažistės turi daugiametę limfodrenažinio masažo patirtį, sėkmingai sprendžia rankų problemas. Be to, labai gerai nupunktuoja pažastyje ir krūtinės srityje besikaupiančius skysčius. (Buvau Šiauliuose pas chirurgą-onkologą, tai nė iš tolo neprilygsta "Tulpės" gydytojos punktavimui), tik skausmą sukėlė, o rezultato jokio.
Beje, mankšta kuo anksčiau tuo geriau, jau ligoninėje apmoko pačių elementariausių pratimų, nes kaip mane operavęs A. Boguševičius sakė, kiek išsimankštinsi, tiek ir turėsi. Ypač svarbu mankštinti pirmosiomis dienomis, nes raumuo ir sausgyslės traukiasi, vėliau daugiau pastangų įdėti reikia, tam pačiam rezultatui gauti. Man po antrosios operacijos ranka nelabai nori kilti, tai parinko spec. pratimukus, kuriuos dabar darau kantriai ir nuobodžiai ir vis tikuosi, kad pavyks ją išjudinti. Dešnioji žymiai greičiau atsistatė, nors operacija sudėtingesnė buvo...
Atsakyti
Labai džiaugiuos, kad kai kas jau ir 5 metukų jubiliejų kitais metais švęsti ruošiasi.

Adis, geros kelionės į Romą. Nuostabus miestas, o kur dar Vatikanas šalia - tikrai suteikia stiprybės ir vilties...

Dėl krūties vėžio, tai po operacijos viena masažistė dirbanti onkologijos srityje sakė, kad būtina daryti masažus (kaip ir Adis sakė). Buvau priblokšta vienos anglės istorija. Ji buvo apsirgusi krūties vėžiu prieš pora metų, išoperavo (nupjovė) sėkmingai ir šiais metais jai šalia kitos ktūties limfmazgiai ėmė ir sutino, sukaupė skysčius ir vėl moteriškė laukia skubios operacijos. Bet nuotaika tai neišpasakytai linksma. Ji prieš operaciją su tokia būkle dar sugebėjo Lietuvoj su dviračiais nerijos paplūdimiais pasivažinėti, apylinkes apžiūrėti. Jos devizas - KUO PRASMINGIAU IR ĮDOMIAU NUGYVENTI KIEKVIENĄ DIENĄ, be inkštimo, dejavimo ir kitų verkšlenimų, su optimizmu, ryžtu ir energija. Tiesa, po pirmos operacijos praėjus pusmečiui moteriškė ryžosi net į Kiniją padirbėt nuvažiuoti, todėl, kad visus gyvenimo iššūkius ir pasiūlymus priimdavo drąsiai ir nedvejodama.

Stiprybės ir optimizmo visoms.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2007 09 26, 20:33)
O kodėl į sanatoriją nevažiavot? Ten labai gerai atstato rankos funkcijas.  Ypač Birštono " Tulpėje", yra apmokyti kinezeterapeutai, masažistės turi daugiametę limfodrenažinio masažo patirtį, sėkmingai sprendžia rankų problemas. Be to, labai gerai nupunktuoja pažastyje ir krūtinės srityje besikaupiančius skysčius. (Buvau Šiauliuose pas chirurgą-onkologą, tai nė iš tolo neprilygsta "Tulpės" gydytojos punktavimui), tik skausmą sukėlė, o rezultato jokio.
Beje, mankšta kuo anksčiau tuo geriau, jau ligoninėje apmoko pačių elementariausių pratimų, nes kaip mane operavęs A. Boguševičius sakė, kiek išsimankštinsi, tiek ir turėsi. Ypač svarbu mankštinti pirmosiomis dienomis, nes raumuo ir sausgyslės traukiasi, vėliau daugiau pastangų įdėti reikia, tam pačiam rezultatui gauti. Man po antrosios operacijos ranka nelabai nori kilti, tai parinko spec. pratimukus, kuriuos dabar darau kantriai ir nuobodžiai ir vis tikuosi, kad pavyks ją išjudinti. Dešnioji žymiai greičiau atsistatė, nors operacija sudėtingesnė buvo...

I sanatorija nevaziavau, nes man dabar salta. Bijau susirgti. Vaziuosiu po visu gydymo kursu.
Del mankstos po operacijos, tai operaves daktaras nepatare, nes buvo paliktas gana ilgas vamzdis skyscio nutekejimui ir jis sake, kad mankstindama galiu suzeisti venas arba nervu galus. Man tik vakar iseme taip vadinama "drena". Tikiuosi, kad ranka ismankstinsiu.
Pergyvenu del to, kad nepaeme kraujo vezio zymenu nustatymui pries operacija, vel gi chirurgo nuomone jie neinformatyvus...o man dabar neramu.
Ai, kiek klausimu dabar turiu. Kodel neturejau ju pries operacija? g.gif Ta baime, kuri apeme suzinojus diagnoze ir skubejimas kuo greiciau atsikratyti "darinio", nuleme visa eiga. Siuo metu atsipeikejau ir matau, kad daug liko nepadaryta pries tai...
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 09 27, 07:52)
Siuo metu atsipeikejau ir matau, kad daug liko nepadaryta pries tai...

Aišku, matyt, skirtingi gydytojai laikosi skirtingos gydymo taktikos. Man drenus išėmė abu kartus penktą dieną po operacijos ir iškart iš ligoninės siuntė į sanatoriją. Ten ir siūlus išėmė. Po pirmosios operacijos tai išsiuntė net su temperatūra 37,7. Tai kelias dienas neleido eiti į lauką, tačiau masažavo ir kinezeterapiniai užsiėmimai buvo.
Dėl markerio - jis nelabai pasitvirtina. Matyt, medikai susiduria, kai markeris nerodo, o vėžiukas yra, taip yra man. Dariau markerį gal kokius 5 kartus (kelis kart privačiai), vis tikėjausi dabar jau gal rodys. Ne, nerodo. O būna rodo, ieško, ieško to naviko, o jo kaip nėra taip nėra. Kitiems būna, kad ir rodo, ir yra, tada tampa svarbiu gydymo vertinimo kriteriumi. Forume anksčiau buvo rašyta, kaip sumažėjęs PSA markeris buvo medikų vertinamas kaip pagrindinis sėkmingo gydymo kriterijus (neatleikant jokių kitų tyrimų), tuo tarpu liga plito ir labai lemtingai.
Atsakyti
QUOTE(romantikė @ 2007 09 26, 19:55)
Noreciau patarimo: man pasake gero zoles misinio sudeti kraujui valyti. Man idomu ar galiu as ji pavartoti pries chemoterapija? Sudetyje medetku ziedai, dilgele ir kraujazole. Gal kas nors bande? Ar geriau nieko pries chemija nebegert?


Viena sena moteriske man padiktavo sena receptuka is senu zolininku knygu,reikia kekviena vakara pries miegot einant suvirinti 5 medetku ziedus su pienu ir isgerti silta,tai esas geras vaistas pries visas onkologines ligas ir lasteles,na o siaip manau ,kad medetkos ir siaip niekam nepakenks,tik negalima ju padauginti nes kieno silpnesne sirdele tai gali patabaluoti.
Atsakyti