Įkraunama...
Įkraunama...

Lazanija

Aš kepu tokią lengvą LAZANIJĄ, pasidalinsiu ir su jumis 4u.gif

Lengva ir natūrali LAZANIJA Light

apie 0,5 pok. lazanijos lakštų

200 g. EDAMO arba ŽEMENTALIO fermentinio sūrio
100 g. PARMEZANO arba DŽIUGO sūrio

Padažas:

500 g. maltų kalakuto arba vištienos krūtinėlių
4 pomidorai
2 šaukštai alyvuogių (arba saulėgrąžų) aliejaus
2 skiltelės česnako
5-6 šampinjonai, sutarkuoti burokine tarka
1 nubrauktas arb. šaukštelis druskos
0,5 pokelio SANTA MARIA prieskonių spagečiams
Baziliko, oregano pagal skonį
0,5 st. vandens
2 šaukštai grietinėlės
1 arb. aukštelis garstyčių

Padažą gaminame taip: tarkuotą česnaką keletą sekundžių pakepiname su aliejumi, sudedame faršą, kubeliais supjaustytus pomidorus, tarkuotus šampinjonus, prieskonius , garstyčias, uždengiame dangčiu ir pakaitiname apie 20 min. Tada supilame vandenį, grietinėlę, užverdame ir nukeliame nuo ugnies.

Į stačiakampę formą pirmiausia pilame apie samtį padažo, tada dedame laktų sluoksnį, vėl pilame padažą, pabarstome tarkuotų sūrių mišiniu (negausiai), ir taip sluoksniuojame ir sloksniuojame... Viršutinis sluoksnis turi būti tik padažo (be sūrio!!!). tuomet viską paspaudome šaukštu, kad lakštai būtų vos vos apsemti padažo (jei trūkta skysčio, galima dapilti kelis šaukštus vandens), viską uždengiame folija ir - į iki 220 laipsnių iškaitintą orkaitę 45 min. Tada foliją nuimame, pabarstome (jau gausiai) sūrių mišiniu, dar pakepame orkaitėje apie 10 min.

Tuomet orkaitę išjungiam ir galime dar palaikyt joje lazaniją apie valandą. Tuomet labai gražiai pajaustosi.

Ir skanaus 4u.gif

Man labai patinka šitas receptas, nes yra neriebu ir labai natūralaus skonio ( man nelabai patinka ketčiupas ir receptai su juo ax.gif )

P.S. Lakštų apvirti nereikia ir BŪTINA DĖTI ČESNAKO 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Kurmiukė: 19 spalio 2007 - 16:23
As vakar nebeperskaiciau jusu ats sad.gif nussipirkau sluoksniuotos teslos bemieles, paziuresim kas gausis.. ir dar nusipirkau bernhoffo keptuve g.gif idomu kas nors ten iskeps orkaiteje g.gif
Atsakyti
QUOTE(kriiistina 19 @ 2007 10 20, 14:06)
As vakar nebeperskaiciau jusu ats sad.gif nussipirkau sluoksniuotos teslos bemieles, paziuresim kas gausis.. ir dar nusipirkau bernhoffo keptuve g.gif idomu kas nors ten iskeps orkaiteje g.gif

tai gali daryt kaip pyragą su faršu. bet tai nebus jau lazanija smile.gif
Atsakyti
sakykit, o lazanija kepama tiesiog skardoje isteptoje riebalais, ar galima ant kepimo popieriaus?
Atsakyti
QUOTE(uoga83 @ 2007 12 12, 13:03)
sakykit, o lazanija kepama tiesiog skardoje isteptoje riebalais, ar galima ant kepimo popieriaus?

Lazanija reikia kepti kepimo formoje, as visada pirma ja pasitepu aliejumi ar riebalais.Nors siaip labai daug skyscio buna, tai prie kepimo formos man niekada neprilimpa ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo tasha: 18 rugsėjo 2008 - 20:49
QUOTE(uoga83 @ 2007 12 12, 14:03)
sakykit, o lazanija kepama tiesiog skardoje isteptoje riebalais, ar galima ant kepimo popieriaus?

Aš kaip tik vakar kepiau lazaniją išklojusi kepimo formą kepimo popieriumi, gavosi labai gerai, ir nereikia jokių papildomų riebalų formai tepti thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Owly: 12 gruodžio 2007 - 16:02
sveikos mergaites,
na zinolit ana savaitgali ir as pagaliau pagaminau lazanija thumbup.gif
Gaminau pas anyta, dar mb padejo... blush2.gif bet gavosi thumbup.gif
teisingai, terliones daug ir laabai daug, bet verta 4u.gif visiems patiko ax.gif

ziurekit, turiu dar viena "licna" pokeli lazanijos lakstu(500g), gal galit ka pasiulyt kaip juos dar panaudot apart lazanijos? g.gif
Gal yra kox receptukas "a la saldi lazanija" ??? bigsmile.gif
Atsakyti
mano lazanija super paprasta. ja kepu taip:
jei didesne kepimo skarda tai apie 1,5 kg farso.
makaronu lazanijai,
1 l pieno,
konservuotu kukuruzu, pomidoru, paprikos ir tt (na kokiu norit darzoviu ),
surio.

imam didoka puoda, ten sudedam suprieskoniuota farsa. tada dedam puoda ant virykles, pilam piena maisant. virinam viska kol pienas uzvirs (neissigaskit, tikrai skanu biggrin.gif ). kai uzverda nukeliam puoda. tada paimam kepimo skarda ir sluoksniuojam viska. dedam makaronu lakstus (nevirtus), kabinam is puodo mesyte su skystimu, dedam darzoves ir taip iki galo, paskutinis sluoksnis turi buti mesos mirksiukas.gif ikaitinam orkaite iki 220 C. kepam apie 40 minuciu, baigiant kepti gausiai apibarstom suriu...... labai skanu. makaronu lakstai galima sakyt isverda tam piene, gaunasi neriebi, minkstutele lazanija smile.gif
Atsakyti
gidre, skaniai skamba,, čia jūsų ar iš kažkur receptėlis? biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(motiejuke @ 2007 12 22, 19:55)
gidre, skaniai skamba,, čia jūsų ar iš kažkur receptėlis? biggrin.gif




pas draugus kazkada valgem taip pagaminta lazanija, tai buvo labai skanu........ o dabar tai ir mano receptas biggrin.gif
Atsakyti
Su draugu valgeme Cili picerijoje lazanija su varske ir sonine. Abiems labai patiko, tai siandien neturejau sonines, bet vis tiek pabandziau su farsu. Man tai labai skanu:)
O ruosiau taip: truputi apviriau lazanijos lakstus, sumaisiau varske su kiausiniu ir farsu. Sukroviau lazanijos boksteli. tada pasigaminau padaza: keptuveje pasildziau piena su keliais s. pomidoru padazo, cesnaku ir sauksteliu miltu. Visa tai uzpyliau ant lazanijos, kad apsemtu. Kepiau stikliniame atvirame inde. Baigiant kepti uzdejau fermentinio surio griezineli.
Viskas butu idealu, bet:
1. kita k. desiu maziau miltu i padaza, nes jis per daug sutirstejo, todel virsutinis ir apatinis lakstai truputeli isejo kietesni negu vidiniai;
2. kita k. bandysiu su sonine;
3. su mikseriu ismalsiu varskes sluoksni - gausis purus, toks kaip ir valgeme. Pas mane isejo truputi grudetas (na, kaip varske buna).

Kadangi abu laikomes dietos, tai gaminau labai jau kuda, be jokiu sviestu, grietiniu ir daug surio, bet isejo vis tiek labai skanu:)

O gal galite patarti kokia ta sonine deti? Rukyta? ar ir apkepta?
Atsakyti
Aš dėčiau rūkytą ax.gif
Atsakyti