Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 15

QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 13:59)
Turiu tokį klausimuką: ar galima senus serbentų krūmus iškasti ir persodinti į kitą vietą, ar jie prigytų, ar numirtų?  unsure.gif


Kuo mazesnis krumas tuo lengviau prigyja, persodinus butina apgeneti.
As pasisodinau kokiu triju metu serbenta, norejau iskart didelio, prigijo, bet jis man negrazus nes senas ax.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 09 27, 13:44)
šiandien turiu naują pirkinį  rolleyes.gif
jau buvau beklausianti jūsų, ką aš čia būsiu nukirtusi, nes pardavėja nežinojo tikresnio pavadinimo nei "chameleonas", bet šiek tiek prasigooglinau ir aptikau, kad tai Houttuynia cordata `Chameleon`
va kokis daiktas:

user posted image

radau rojaus soduose prieštaringų vertinimų, kažkas sako kad mėgsta drėgmę, iššąla šaltomis žiemomis, kai kas sako, kad visai nereikli.  blink.gif Pardavėja sakė, kad ypatingų sąlygų nereikalauja, bet iššąla tik jei laabai šalta žiemą...Gal ir iš jūsų kas esat susidūrę su šiuo chameleonu?

Visai nereikli jei patinka žemė. Dekoratyvi tik saulėtoje vietoje, pavėsį žaliai baltai marga. Plečiasi pikčiau už varputį, po poros metų gali nukeliauti iki 3 metrų. Bet jei žemė nepatiks tai skurs ir niekur toli nenušliauš. Tiesa, dar šaknis nusivaro iki metro gylio.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2007 09 27, 13:55)
Siaip graziai atrodo tas margumas, primena kambarine gele.

Va o kaip su diktonais? Pas mane skursta ir neauga, ir bijau, kad ziemos neatlaikys.

Diktonas jau pradeda mest lapus, jie parudavę. iššalti tikrai neiššals., truputį aplink jį paberk kokių medžio pelenų ar kitokių nurūgštinančių priemonių.
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 09 27, 14:12)
Visai nereikli jei patinka žemė. Dekoratyvi tik saulėtoje vietoje, pavėsį žaliai baltai marga. Plečiasi pikčiau už varputį, po poros metų gali nukeliauti iki 3 metrų. Bet jei žemė nepatiks tai skurs ir niekur toli nenušliauš. Tiesa, dar šaknis nusivaro iki metro gylio.

oho, iki metro blink.gif ačiū Knifofija aciuks.gif jau norėjau kišti tarp kitų augalų, vadinasi reikės paieškoti erdvesnės vietos rolleyes.gif
Atsakyti
QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 13:59)
Turiu tokį klausimuką: ar galima senus serbentų krūmus iškasti ir persodinti į kitą vietą, ar jie prigytų, ar numirtų?  unsure.gif

Prigyti tai prigis, bet ar verta ??? Jaunas krūmas geriau dera, uogos stambesnės. O sutaupysi viso labo apie 7-10 Lt
Atsakyti
QUOTE(Dukra @ 2007 09 27, 14:04)
Kuo mazesnis krumas tuo lengviau prigyja, persodinus butina apgeneti.
As pasisodinau kokiu triju metu serbenta, norejau iskart didelio, prigijo, bet jis man negrazus nes senas  ax.gif

O tu žemę kuo nors trešei? Dabar tokiu laiku gerai persodinti? O kaip apgenėti? Patrumpint kai kurias šakas, iškirpt kai kurias? Mes sodybą po biškutuką tokią tvarkomės, tai man tie serbentai labai maišo, išsimėtę bile kur, o aš ten sugalvojau kai ką kitą daryt... Ale negaliu visai jų išmest lauk, vis uoga, o be to mūsų močiutė (kuri dar ten gyvena) visai išsigąs, ką mes ten per tvarką darome, viską tik kertam, raunam, pagal savo supratimą sodybą tvarkom lotuliukas.gif Pavasarį sakėm kiemą suarsim, lyginsim, bus linksma senolei lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(Knifofija @ 2007 09 27, 14:16)
Prigyti tai prigis, bet ar verta ??? Jaunas krūmas geriau dera, uogos stambesnės. O sutaupysi viso labo apie 7-10 Lt

Tai kad mes ne sau sodinam, tiesiog palikt norim babulei ir tiek, dar nepirksiu naujų ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Knifofija @ 2007 09 27, 14:14)
...Plečiasi pikčiau už varputį, po poros metų gali nukeliauti iki 3 metrų. ......

dar tiesa, Knifofija, kaip manai ar pavyktų riboti tos hotunijos laisvę jei apjuosti jai skirtą plotelį plastmasine juosta? ar kai šaknis tiek giliai leidžia tai iš tokio gylio ir išleidžia atžalas į žemės paviršių? ax.gif
o šiaip tai tas pirkinys buvo įkvėptas išdykėles mini alpinariumo vaizdelio kur prieš kelias dienas demonstravosi mirksiukas.gif
sakiau papirksiu margalapį kokį, šalia pilką eraičiną priderinsiu, dar kažką ir netgi turėjau mintį tokį "bliūdą" su keliais paderintais augalėliais nuvežti ir įkasti kapuose iki kraštų, o aplink ar skaldele kokia apipilti ar pan... va tokia mintis buvo, bet ar ją realizuosiu tai dar pamatysim... ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 27 rugsėjo 2007 - 13:33
QUOTE(jolaxus @ 2007 09 27, 12:57)
yra tekę matyti tų medinių kuoliukų tvorelių ir senukuose ir žaliajam centre berods, bet gali būti, kad prieš žiemą jie tokių dalykų jau papildomai neužsivežinėja, nes kaip ir baigiasi sezonas, kad juos prieš žiemą žemėn kišti...

maciau, kad senukai turi, bet Kaune (ju kataloge internetiniam raso) ir Žaliasis centras turbut Kaune verysad.gif aš Vilniuj tupiu verysad.gif

QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 12:59)
Turiu tokį klausimuką: ar galima senus serbentų krūmus iškasti ir persodinti į kitą vietą, ar jie prigytų, ar numirtų?  unsure.gif

Pas mane durpių krūvoj irgi vienas laukia savaitgalio ax.gif tiesa, nesenas dar..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo as mamyte: 27 rugsėjo 2007 - 13:48
QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 13:59)
Turiu tokį klausimuką: ar galima senus serbentų krūmus iškasti ir persodinti į kitą vietą, ar jie prigytų, ar numirtų?  unsure.gif

pas mus tai neprigijo schmoll.gif ali as dziaugiuosi, geriau jauna grazuteli sviezuteli pasodinsiu ax.gif

QUOTE(Knifofija @ 2007 09 27, 14:14)
Visai nereikli jei patinka žemė. Dekoratyvi tik saulėtoje vietoje, pavėsį žaliai baltai marga. Plečiasi pikčiau už varputį, po poros metų gali nukeliauti iki 3 metrų. Bet jei žemė nepatiks tai skurs ir niekur toli nenušliauš. Tiesa, dar šaknis nusivaro iki metro gylio.

viskas, as jau nebenoriu schmoll.gif blush2.gif tongue.gif

QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 14:22)
O tu žemę kuo nors trešei? Dabar tokiu laiku gerai persodinti? O kaip apgenėti? Patrumpint kai kurias šakas, iškirpt kai kurias? Mes sodybą po biškutuką tokią tvarkomės, tai man tie serbentai labai maišo, išsimėtę bile kur, o aš ten sugalvojau kai ką kitą daryt... Ale negaliu visai jų išmest lauk, vis uoga, o be to mūsų močiutė (kuri dar ten gyvena) visai išsigąs, ką mes ten per tvarką darome, viską tik kertam, raunam, pagal savo supratimą sodybą tvarkom  lotuliukas.gif  Pavasarį sakėm kiemą suarsim, lyginsim, bus linksma senolei  lotuliukas.gif

dzievuliai, maciutei infarkta ivarysit doh.gif hihihi.gif
Atsakyti
QUOTE(as mamyte @ 2007 09 27, 14:43)
...Žaliasis centras turbut Kaune  verysad.gif aš Vilniuj tupiu verysad.gif ...

Vilniuj Žaliasis centras, Žirmūnuose, netoli Hyper Rimi, netoli, Thomas Philips, Scheteliglit, galima sakyti už pastarųjų nugaros mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(rena @ 2007 09 27, 14:44)
dzievuliai, maciutei infarkta ivarysit doh.gif  hihihi.gif

gal ne lotuliukas.gif eina, pabamba biški, ale matosi, kad tyliai džiaugiasi, jog anūkai atvažiuoja, gražina jos sodybėlę...o gal tik mums atrodo, kad gražinam lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 09 27, 13:52)
Vilniuj Žaliasis centras, Žirmūnuose, netoli Hyper Rimi, netoli, Thomas Philips, Scheteliglit, galima sakyti už pastarųjų nugaros mirksiukas.gif

bigsmile.gif ot tundra, negirdėjau kažkaip apie jį, reiks aplankyt. Ačiū! 4u.gif 4u.gif 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(laurala @ 2007 09 27, 15:00)
gal ne  lotuliukas.gif  eina, pabamba biški, ale matosi, kad tyliai džiaugiasi, jog anūkai atvažiuoja, gražina jos sodybėlę...o gal tik mums atrodo, kad gražinam  lotuliukas.gif

aha, cia tik jums jusu akytem taip rodos lotuliukas.gif


o kur vln yra Thomas Philips g.gif
Atsakyti