Įkraunama...
Įkraunama...

Namo aplinka 15

QUOTE(Tina* @ 2007 10 08, 15:50)
O man neatsakot  verysad.gif

tai kad nesam susidūrę su tokiu reikalu..... unsure.gif
Atsakyti
Na gal dar Reqila tars zodelyti...
Atsakyti
nu tai supratau, kad siemet apsiesiu be silauogiu, vasar reiks nusipirkt paragaut ir jei patiks, bus galima pabandyt pasodint. nes man reiktu kokiu 3 vaiskrumiu, tai turiu agrasta, va serbenta juoda pasodinau ir dar koki kruma galeciau pasodint
, tik nesumastau ka g.gif
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2007 10 08, 13:50)
O man neatsakot  verysad.gif


aš tiesąsakant nžn kas tas slynas... blush2.gif ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo pasimetus_laike: 08 spalio 2007 - 15:44
QUOTE(pasimetus_laike @ 2007 10 08, 16:40)
aš tiesąsakant nžn kas tas slynas... blush2.gif  ax.gif

as ir susimaciau, kas tai, tik nedrysau klausti tongue.gif ax.gif
Atsakyti
Šlynas - tai toks vandens prisigėręs sunkus molis mirksiukas.gif
Tai sunkus molio gruntas, jame labai gerai laikosi drėgmė, nes tos molio dalelės labai labai smulkios ir praktiškai nepraleidžia o akumuliuoja vandenį, dažnai šlyno sluoksnis būna prūduose, kur pastačius koją slysta kaip per sviestą. Kita vertus jei šlynas išdžiūsta, tai gaunasi kietas kaip padas. Va šie dalykai turbūt labiausiai kankina Tinos augmeniją. Bet štai gelbėjimosi kelių nelabai ir žinau.
Visas "traktatas apie šlyną" gavosi lotuliukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo jolaxus: 08 spalio 2007 - 16:07
Šlyna tai labai sunki žemė. Panaši į molį tik baltai melsva. Joje praktiškai niekas neauga. Kaip man aiškino kaimynas tai daug kalkių turintis nesusitupėjęs molis. Sovietmečiu, kai buvo stygius statybinių medžiagų, žmonės kaip kalkių mišinį naudojo.
Pas mane tai pat tokia žemė. Giliau pakasus jau prasideda molis.
Tokioje žemėje gerai auga braškės, obelys, paprikos. Bent taip kažkur buvo parašyta.
Šiemet pati pabandžiau auginti paprikas. Na gal ir tiesa. Jeigu ir kitais metais taip bus galėsiu teigti, kad taip tikrai.
Obelys tai pat neblogai auga.
O braškynui jau kokie 8 metai. O jos vis dar dera.
Atsakyti
QUOTE(Tina* @ 2007 10 08, 15:50)
O man neatsakot  verysad.gif

Šlynas neblogas dalykas, tik reikia mokėti prie jo prisitaikyti. Šlyne gerai auga obelys ir slyvos, kriaušės ir vyšnios nemėgsta jo. Jei šlynas ne paviršiuje, o giliau dirvoje tada tai privalumas, nes jis sulaikys drėgmę. Jei šlynas paviršiuje reikia rudenį jį suarti ir duoti peršalti vagose, pavasarį jis bus sutrūkinėjęs į mažus gabalėliu, tada berti smėlį ir durpes. Susimaišes su smėliu šlynas nebebus kibus, nes taip jis panašus į plastiliną. Šlynas kalkingas, todėl jo nepakenčia rododendrai (net kaip pagrindo, nes šlynas nelaidus vandeniui, todėl kalkingas vanduo pakyla ir nurūgština durpes). Vot kad išvedžiojau su "vikruntasais" gavosi lotuliukas.gif
Atsakyti
yra pas mus po gražaus smėliuko sluoksniu molis. Toks bjaurokas: kai sausa, tai pjaunasi kaip kietas juodas šokoladas, o kai šlapia - kietas sviestas ( kaip čiuožykla gaunas). Tai vat, jei čia ir yra tas šlynas, tai graikiški riešutmedžiai pas kaimynus auga ir vaisius veda. A pas mus vis dar augantis riešutmedis ( uh, doh.gif ) apsirgo, beje kaip ir pas likusius kaimynus. Bet čia turbūt oro sąlygos paveikė. Beje, kiek skaičiau, tai graikiškam, kad greičiau pradėtų vesti vaisius, būtina grūzo į duobę primesti, kad pagrindinė šaknis neitų gilyn. Tai manrods kokio 1m gylyje tas šlynas jam neturėtų būti "blogis". mastau.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 10 08, 15:03)
Šlynas - tai toks vandens prisigėręs sunkus molis mirksiukas.gif
Tai sunkus molio gruntas, jame labai gerai laikosi drėgmė, nes tos molio dalelės labai labai smulkios ir praktiškai nepraleidžia o akumuliuoja vandenį, dažnai šlyno sluoksnis būna prūduose, kur pastačius koją slysta kaip per sviestą. Kita vertus jei šlynas išdžiūsta, tai gaunasi kietas kaip padas. Va šie dalykai turbūt labiausiai kankina Tinos augmeniją. Bet štai gelbėjimosi kelių nelabai ir žinau.
Visas "traktatas apie šlyną" gavosi  lotuliukas.gif



Pasijutau agronomijos paskaitoj lotuliukas.gif gal jūs norit pas mus dėstyt..? Daug geriau sugebat lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(jolaxus @ 2007 10 08, 10:07)
aš mačiau BIG'e atskirai, berods apie 6 Lt kaina, bet tik pasigrožėjau vartydama ir pagalvojau, kad labai jau daug prikaupusi visko panašaus turiu, lygiai taip pat kažko nekopijuosiu, tad susilaikiau nuo pagundos... kitur pinigus išleisiu blush2.gif

O aš nesusilaikau blush2.gif Aš juos visus prenumeruoju. Man būna įdomu laikas nuo laiko pavartinėti, nors nesakau, kad visi numeriai verti dėmesio.
Papildyta:
QUOTE(Tina* @ 2007 10 07, 22:48)
Buvom mugej prie Megos. tai pirkom gervuoge ORKAN ir du ukrainietiskus abrikosus "raudonskruostis". Kokia profiu nuomone apie siuos augaliukus?

O dar siandien kaip ir soka apturejau - abrikosam kasem dideles duobes, nes sake kad daug zemes jiems supurent reikia ir dasikasem slyno sluoksni. O pas mus visa zeme turbut tokia.  verysad.gif nes ir kaimynai aplink skundes. Kokiu patarimu duotumet, kaip gelbetis? Ko geriau atsisakyt ir nesodinti? Dabar man jau aisku kodel graikiskas riesutas vargsta  verysad.gif

Pas mus irgi giliau šlynas, bet augalai nesiskundžia rolleyes.gif Maniau,kad pušys neaugs, bet ir tos bujoja, o maumedis tai iš viso iš proto kraustosi blink.gif (tfu, tfu, tfu...) Graikiškas riešutas kol kas nedera, bet kad jis vos ne kas žiemą apšąla, bet auga.
Atsakyti
Na o aš irgi šiais metai pasistengiau su žurnalais čia ax.gif http://www.sodospalv...n...5&Itemid=43 . Užsisakiau "Sodo spalvos +" komplektą ir "Sodo idėjos +" komplektą.

Ačiū už atsakymus dėl surfinijų mirksiukas.gif
Atsakyti