Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Estetinis protezavimas ar plombavimas?
Supermamų klubas > Konsultacijų centras > Klausimas odontologei
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13
erika.gut
QUOTE(Florestina @ 2008 11 10, 13:49)
Pas mane metalo keramika laiko jau 4 metus. Šiap man gydytojas siūlė ant 7 danties dėt metalinį vainikėlį (juk šio danties vis tiek nesimato), bet aš norėjau estetiško vaizdo- tai pasirinkau metalo keramiką. Bet va dabar vienoj vietoj keramika nusitrynus ir matosi metalas. Bet vis tiek laikosi. ax.gif
*

Gal ir vietos buvo mazoka metalo keramikai g.gif gali ir toliau keramika nuskilti..

As irgi noriu estetinio vaizdo ir jeigu yra galimybe, tai pasirinkciau cirkonio vainikeli, arba metalo keramika.
Florestina
QUOTE(erika.gut @ 2008 11 11, 22:23)
Gal ir vietos buvo mazoka metalo keramikai g.gif  gali ir toliau keramika nuskilti..

As irgi noriu estetinio vaizdo ir jeigu yra galimybe, tai pasirinkciau cirkonio vainikeli, arba metalo keramika.
*

Pas mane ten tiltelis, bet nusitrynus keramika ant vainikėlio viršaus. Tai yra ten kur sisiliečia su viršutiniais dantimis.
Austria
Aciu uz pasisakymus. Ar dedant metalo vainikileli nesijaucia metalo skonio burnoj? Ir jis kazi man matytusi ant kruminio virsutinio danties tuo labiau kad is isores like puse danties? 4u.gif
Mėlyna♥
Sveikos,
Kas man galetu patarti? 4u.gif Mano dantys gana balti ir gana sveiki... tik vienas priekinis is apacios siek tiek patrupejes. O bet jau kreivumas ju .. doh.gif Breketu tikrai nenoriu. Galvoju apie estetini plombavima. Zadu rytoj i Odenta eit uzsiregistruoti (Panevezy) konsultacijai.
Bet cia taip jusu diskusijas paskaicius, tai supratau, kad sveikiems dantims estetinio plombavimo daryti nepatartina. Ar tiesa? O kaip tada man juos istiesinti? Kas ten per keramikines karuneles? Per kiek laiko su jomis galima istiesinti dantis? Ar jos labai matosi?

Na va uzpyliau klausimais as jus 4u.gif Bet tikiuosi, kad visos po zodi ar du ir isaiskins man smile.gif Kad stomotologo kedeje nepasirodyciau visai nieko nesuprantanti.

AČIŪ! mirksiukas.gif
Daivija
Kiek, mazdaug, kainuoja vieno kanalo plombavimas? Jei ju yra keturi: juos visus is karto plombuos blink.gif Dabar man yra uzdeti vaistukai, poryt einu plombuoti (nu dar ziures, ar viskas tvarkoj), nelabai gaudausi nei procese, nei kainose blush2.gif
Aciukas 4u.gif
UnknownUser
QUOTE(Daivija @ 2008 11 25, 21:11)
Kiek, mazdaug, kainuoja vieno kanalo plombavimas? Jei ju yra keturi: juos visus is karto plombuos  blink.gif Dabar man yra uzdeti vaistukai, poryt einu plombuoti (nu dar ziures, ar viskas tvarkoj), nelabai gaudausi nei procese, nei kainose  blush2.gif
Aciukas  4u.gif
*

O kanalai pilnai isvalyti ir suformuoti? Jei taip - tai galima 4 kanalus ir uz 100 litu suplombuot, juk cia 20-30 minuciu darbo ... Jei yra tik rastos kanalu ieigos, o patys kanalai nepraeiti ir nesuformuoti, tai dar daug gana atsakingo darbo, tuomet vieno kanalo plombavimas gali gautis ir 150 lt ...
Daivija
QUOTE(UnknownUser @ 2008 11 26, 01:36)
O kanalai pilnai isvalyti ir suformuoti? Jei taip - tai galima 4 kanalus ir uz 100 litu suplombuot, juk cia 20-30 minuciu darbo ... Jei yra tik rastos kanalu ieigos, o patys kanalai nepraeiti ir nesuformuoti, tai dar daug gana atsakingo darbo, tuomet vieno kanalo plombavimas gali gautis ir 150 lt ...
*

Nu man jie jau senai buvo ruosti plombavimui, ale del tam ikru priezasciu doh.gif tada nebaigiau tvarkytis. Pratesiau dabar. Tai kiek suprantu - jie turetu buti paruosti plombavimui. As klausiu del to, kad nelabai isivaizduoju, kiek pinigeliu pasiimti blush2.gif Nes jei vieno kanalo plombavimas ~100 - 200 Lt, tai gali buti taip, kad man kainuos 500-800 Lt is karto blink.gif Ar per viena karta tiek nereikes palikti g.gif
sniegena00
Sveikos sio skyrelio dalyves!
(Buvau parasiusi ir i kita skyriu apie dantis, bet pastebejau, kad ten nuo spalio niekas nerase, tai darsyk pasipasakosiu cia).

Esu viena is tu… bedanciu..jau ilga laika. Dantys pradejo byret po gimdymu. Galiausiai susiprotezavau. Galiniai - metalo keramika, apatiniai priekiniai – bemetale keramika.
Kadangi protezavausi be jokiu asmeniniu ziniu, pasitikedama tik gydytoja, ir beje budama jau dideliame strese (nes net valgyt nebegalejau), tai mazai ka ir aiskinausi, dziaugiausi, kad tik mane gydo, nes daktere mane pamaciu uz galvos buvo susiemusi.
Keturis metus buvau net ir pamirsus, kad nesavi dantys, nes padaryta tikrai profesionaliai.

Ir stai.. uzvakar pameciau vieno galinio dantuko karunele.. verysad.gif
Sai dabar ir prireike ziniu, o pasirodo nieko nezinau.

Taigi, noriu zinanciu paklaust :
-del ko nukrenta karuneles ? Argi cementai ima ir istirpsta? (atrodo buvo viskas komfortiska, gal tik to danties tarpdantis buvo visalaik jautresnis, prilysdavo maisto, bet stengiausi higieniskai priziuret; bet gal tai ir buvo iskritimo priezastis?). Ir ar galima dabar ta pacia karuna pricementuot vel?

-tai ar dabar jau laukti, kad ir kitos viena po kitos ims karuneles ir tiltai iskrist??

Kazkaip neramu pasidare, baisu ir valgyt pastaruoju metu. Suprantu, kad nieko amzino nera, bet pvz mano vienai pazystamai tilteliai laiko jau 20 metu!!! Nesinori to diskomforto viduj jausti, tai va ir uzsukau cia pas jus.

Aciu is anksto uz patarimus, atsakymus. 4u.gif
UnknownUser
QUOTE(Daivija @ 2008 11 26, 17:20)
Nu man jie jau senai buvo ruosti plombavimui, ale del tam ikru priezasciu  doh.gif tada nebaigiau tvarkytis. Pratesiau dabar. Tai kiek suprantu - jie turetu buti paruosti plombavimui. As klausiu del to, kad nelabai isivaizduoju, kiek pinigeliu pasiimti  blush2.gif Nes jei vieno kanalo plombavimas ~100 - 200 Lt, tai gali buti taip, kad man kainuos 500-800 Lt is karto  blink.gif Ar per viena karta tiek nereikes palikti  g.gif
*

Kainos priklauso nuo klinikos "ispustumo". Vien uz kanalo plombavima 200 lt net pacios labiausiai pustos klinikos neims ... Kaip minejau, as stengiuosi, kad pacientui daugiau nei 150-180 lt uz viena kanala kruminiame dantyje nesigautu net paciu sunkiausiu atveju, taciau tai yra sudetingas pergydymas su kanalu praejimu, suformavimu ir plombavimu. Duokite man idealiai suformuotus kanalus, as jums visus 4 uz simta su kapeikom suplombuosiu per nepilna pusvalandi smile.gif
Florestina
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 26, 22:01)

Ir stai.. uzvakar pameciau vieno galinio dantuko karunele.. verysad.gif
Sai dabar ir prireike ziniu, o pasirodo nieko nezinau.

Taigi, noriu zinanciu paklaust :
-del ko nukrenta karuneles ? Argi cementai ima ir istirpsta? (atrodo buvo viskas komfortiska, gal tik to danties tarpdantis buvo visalaik jautresnis, prilysdavo maisto, bet stengiausi higieniskai priziuret; bet gal tai ir buvo iskritimo priezastis?). Ir ar galima dabar ta pacia karuna pricementuot vel?

-tai ar dabar jau laukti, kad ir kitos viena po kitos ims karuneles ir tiltai iskrist??

Kazkaip neramu pasidare, baisu ir valgyt pastaruoju metu. Suprantu, kad nieko amzino nera, bet pvz mano vienai pazystamai tilteliai laiko jau 20 metu!!! Nesinori to diskomforto viduj jausti, tai va ir uzsukau cia pas jus.
Aciu is anksto uz patarimus, atsakymus. 4u.gif
*

Mano sesei buvo nukritusi karūnėlė. Ji nuėjo pas gydytoją (tą pačią, kuri iš pat pradžių uždėjo minėtą karūnėlę) ir ta karūnėlė buvo iš naujo pricementuota. Taip kad ir tau patariu nieko nelaukus drožti pas odontologą.
sniegena00
O del ko nukrenta tos karuneles? Ji nei iskilus, nei kaip nors kitaip suzalota, kaip tas cementas gali istirpt?
UnknownUser
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 27, 11:50)
O del ko nukrenta tos karuneles? Ji nei iskilus, nei kaip nors kitaip suzalota, kaip tas cementas gali istirpt?
*

Karuneles nukrenta arba del to, kad buna padarytos netiksliai ir tarp ju ir danties yra didelis storis cemento, ir/arba del to, kad dantis, ant kurio uzcementuota karunele, padarytas labai nuozulnus, vien cemento nepakanka karunelei islaikyti ilga laika. Cemento tvirtumas - antraeilis dalykas. Protingai padaryta vainikeli nuo laikino cemento nuimti itin sunku.
sniegena00
Dekui uz atsakyma.

Turiu dar klausimuka. Pas mane uzdetas vainikelis, jungiantis penkis priekinius apatinius dantis. Kokia turi buti siu "pasleptu" dantu dantenu higiena?? Todel, kad tarpu tarp keramikiniu dantu nera (nes jie sujungti tiltu), ir prie pat dantenu taip pat jokio praejimo neuzciuopiu, to specialaus sepetelio tarpdanciams valyti prakist i vidine dantu puse negaliu. Ar taip normalu?

Nors tiesa sakant, kai "sveciavausi" pas viena higienista (uzsieny, nes as ne Lietuvoj), jis man grieztai prisake net ir per jega grusti ta sepeteli i pasleptus tarpdancius po tilteliu, ir pats kai taip padare as net nuo kedes pasokau ir man asaros istrisko nuo skausmo. Daugiau as aisku pas ji neisiu, bet ar tai normalu? Per jega kaisioti ta sepeteli ?? Nes man atrodo, kad ten tu tarpu nera, arba jie gal labai labai miniatiuriniai palikti??! Zodziu esu ir cia pasimetus.
(Is anksto dekoju uz ats.)
erika.gut
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 27, 17:33)
Dekui uz atsakyma.

Turiu dar klausimuka. Pas mane uzdetas vainikelis, jungiantis penkis priekinius apatinius dantis. Kokia turi buti siu "pasleptu" dantu dantenu higiena?? Todel, kad tarpu tarp keramikiniu dantu nera (nes jie sujungti tiltu), ir prie pat dantenu taip pat jokio praejimo neuzciuopiu, to specialaus sepetelio tarpdanciams valyti prakist i vidine dantu puse negaliu. Ar taip normalu?

Nors tiesa sakant, kai "sveciavausi" pas viena higienista (uzsieny, nes as ne Lietuvoj), jis man grieztai prisake net ir per jega grusti ta sepeteli i pasleptus tarpdancius po tilteliu, ir pats kai taip padare as net nuo kedes pasokau ir man asaros istrisko nuo skausmo. Daugiau as aisku pas ji neisiu, bet ar tai normalu? Per jega kaisioti ta sepeteli ??  Nes man atrodo, kad ten tu tarpu nera, arba jie gal labai labai miniatiuriniai palikti??!  Zodziu esu ir cia pasimetus.
(Is anksto dekoju uz ats.)
*

Jeigu sepetelis netelpa, ta reikia nusipirkti vasistineje Oral B firmos super floss. Spec siulas. Vienas galas to siulo yra toksai kai zilka-jis kietas ji reikia prakisrti i tarpa. Vidurine dalis siulo yra storesne, minkstene -su juo ir valai tuos tarpus 4u.gif . Tada patempi uz kito galo ir isimi visa siula. Butinai reikia valyti, nes kaupesi maistas ir bus uzdegimas unsure.gif . Gal del to jau ir skauda, nes paburko dantienos.
sniegena00
Aciu Erika.
Bet kodel man atrodo, kad jei as pradesiu listi ten po tuo tiltu, jis man issijudins ir nukris? Ar cia tik mano vaizduote?
Matyt jau baimiu busiu prisivarius, kai nukrito ta virsutine karuna blush2.gif
Ir man logiskai nesueina, kur ten tuos tarpelius rast, jei karunele gi be tarpdanciu padaryta?? Jei karuneles butu ant kiekvieno danties atskirai, tai taip, bet siuo atveju..
Na aisku pabandysiu isigyt ta specialu siula, bandysiu ieskot tu tarpeliu 4u.gif
Sophi
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 28, 00:13)
Aciu Erika.
Bet kodel man atrodo, kad jei as pradesiu listi ten po tuo tiltu, jis man issijudins ir nukris? Ar cia tik mano vaizduote?

Jei nukris, tai nukris net ir nevalant su siūlu ax.gif
Ir man logiskai nesueina, kur ten tuos tarpelius rast, jei karunele gi be tarpdanciu padaryta?? Jei karuneles butu ant kiekvieno danties atskirai, tai taip, bet siuo atveju..

Tarpelis yra prie pat dantenų, pačiame tarpdančio viršuje mirksiukas.gif
sniegena00
Aciu Sophi.
Hm g.gif , bet vistiek klausiu, ar galima per jega kist?? Nes lengvai tai nelenda..... unsure.gif
Beto kazkada skaiciau straipsni, kad taip tarkuot dantenu negalima, nes jas gali pazeist.. Tai as nieko visai nebesuprantu.. verysad.gif

Florestina
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 28, 12:23)
Aciu Sophi.
Hm g.gif , bet vistiek klausiu, ar galima per jega kist?? Nes lengvai tai nelenda..... unsure.gif
Beto kazkada skaiciau straipsni, kad taip tarkuot dantenu negalima, nes jas gali pazeist.. Tai as nieko visai nebesuprantu.. verysad.gif
*

Man higienistė irgi tą patį daryti patarę, t. y. kišti tarpdančių siūlą.
sniegena00
QUOTE(Florestina @ 2008 11 28, 13:31)
Man higienistė irgi tą patį daryti patarę, t. y. kišti tarpdančių siūlą.
*

O pas tave irgi sunkiai lindo?
Nes man butent tas ir nepatinka - prievarta (nes sakau, skaiciau, kad negalima per prievarta kaisiot, nes gali dantenos pasizeist).
Sophi
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 28, 12:23)
Aciu Sophi.
*

Siūlo jūs per jėgą nelabai ir įgrūsit. Vizuliai nors tarpelio ir nesimato, bet jis ten yra - reikia tiesiog kišti ten tvirtesnį siūlą ir jis įlįs mirksiukas.gif
sniegena00
Labai dekui uz atsakymus. Smagu, kai gali pabendraut ir yra geranorisku zmoniu.

Tarpdancius pulsiu valyt kai tik isigysiu ta stebuklinga siula, jauciu kraujuos...

Dabar stai toks klausimas. Jau rasiau, kad nukrito virsutinio galinio danties (tiksliau ten danties jau nebera, o i sakni ikistas iklotas) karunele. Vidumi labiau pasitikiu lietuviu daktarais, ir noreciau lankytis pas juos. Deja i Lietuva grisiu ne anksciau vasaros, o dabar dar net ziema neprasidejo..
Noriu paklaust, ar tai skubus atvejis ir skubiai reikia pricementuot (ar gamint nauja) sia nukritusia karunele, ar visgi galiu laukt iki vasaros? Nes tiesiog pamaniau, kad siuo atveju, kramtant didesnis kruvis tenka kitai protezuotai dantu pusei, ir gal tai nera gerai?
Florestina
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 29, 17:19)
Labai dekui uz atsakymus. Smagu, kai gali pabendraut ir yra geranorisku zmoniu.

Tarpdancius pulsiu valyt kai tik isigysiu ta stebuklinga siula, jauciu kraujuos...

Dabar stai toks klausimas. Jau rasiau, kad nukrito virsutinio galinio danties (tiksliau ten danties jau nebera, o i sakni ikistas iklotas) karunele. Vidumi labiau pasitikiu lietuviu daktarais, ir noreciau lankytis pas juos. Deja i Lietuva grisiu ne anksciau vasaros, o dabar dar net ziema neprasidejo..
Noriu paklaust, ar tai skubus atvejis ir skubiai reikia pricementuot (ar gamint nauja) sia nukritusia karunele, ar visgi galiu laukt iki vasaros? Nes tiesiog pamaniau, kad siuo atveju, kramtant didesnis kruvis tenka kitai protezuotai dantu pusei, ir gal tai nera gerai?
*

Mano sesuo delsė keletą mėnesių- tai po to reikėjo apipjaut dantenas, nes jos sulipo ant į kloto. Ji irgi gal pusmetį laukė. doh.gif
Sophi
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 29, 17:19)

Neturėtų, nors pirmus kartus valant gal ir gali truputį...

Turbūt būtų gerai laikinai tą nukritusią pricementuoti...
erika.gut
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 28, 01:13)
Aciu Erika.
Matyt jau baimiu busiu prisivarius, kai nukrito ta virsutine karuna blush2.gif
Na aisku pabandysiu isigyt ta specialu siula, bandysiu ieskot tu tarpeliu 4u.gif
*

Kaip supratau turi tilta. Reiskias neturi dantuko (u) viduri tilto. Ten tik yra pakabinamas dantukas. Tai ten siula ir kisk-po pakabinamu dantuku. 4u.gif
Ar vainikai uzmauti ant kiekvieno danties ir sujungti tarpusavi? g.gif Jeigu taip, tai del ko taip dare? Judejo dantukai? Problemos su dantienomios buvo?
sniegena00
QUOTE(erika.gut @ 2008 11 29, 22:36)
Kaip supratau turi tilta. Reiskias neturi dantuko (u) viduri tilto. Ten tik yra pakabinamas dantukas. Tai ten siula ir kisk-po pakabinamu dantuku. 4u.gif
Ar vainikai uzmauti ant kiekvieno danties ir sujungti tarpusavi? g.gif Jeigu taip, tai del ko taip dare?  Judejo dantukai? Problemos su dantienomios buvo?
*

Taip, pas mane vainikai uzmauti ant kiekvieno danties ir sujungti tarpusavy. Visi penki. Su dantenom rods problemu nebuvo, dantys irgi nejudejo, BET jie buvo ziauriai visi kreivi (is vaikystes taip isauge, net ploksteles nepadejo).
Kodel proteziste juos junge? Neturiu jokio supratimo. Ji man neaiskino ka ir kaip darys. Ja pasitikejau ir tiek. Tik jau po to kazka prasitare, kad taip sutvirtinti jie bus stabilesni ir tai jiems neleis klypti ateity (nes kaip supratau is jos, mano tie dantys linke klypti). Tai tokia istorija. Nezinau, ar gerai ar blogai kad jie sujungti, bet va turbut del to tuos plyselius man ir sunku rasti. g.gif
erika.gut
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 29, 23:04)
Taip, pas mane vainikai uzmauti ant kiekvieno danties ir sujungti tarpusavy. Visi penki. Su dantenom rods problemu nebuvo, dantys irgi nejudejo, BET jie buvo ziauriai visi kreivi (is vaikystes taip isauge, net ploksteles nepadejo).
Kodel proteziste juos junge? Neturiu jokio supratimo. Ji man neaiskino ka ir kaip darys. Ja pasitikejau ir tiek. Tik jau po to kazka prasitare, kad taip sutvirtinti jie bus stabilesni ir tai jiems neleis klypti ateity (nes kaip supratau is jos, mano tie dantys linke klypti). Tai tokia istorija. Nezinau, ar gerai ar blogai kad jie sujungti, bet va turbut del to tuos plyselius man ir sunku rasti. g.gif
*

Tada del tvirtumo junge. Kadangi kreivi buvo, tai ir slifuoti reikejo kitaip, kad uzmovus vainikai tiesisi stovetu.
Tarp dvieju dantuku ieskok tarpelio prie pat dantienu. Turburt jau dantienos siek tiek paburko, todel ir sunkiau rasti. Kai pradesi valyti, tai su laiku susitvarkys. Bebijok, kad kraujuoja, valyk tokiau kasdien, nenustok ir su laiku kraujavimas nustos. Dantienos nesuzalosi, nes to siulo valomoji dalis minksta. Dar butu gerai koki skalavimo skysti nusipirkti.
UnknownUser
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 29, 23:04)
*

Norite isduosiu slykscia teisybe..?
Ogi sujunge todel, kad techniskai lengviau padaryti viena tilta is 5 dantu nei 5 atskirus vainikelius. O pinigai yra tie patys. Deja, bet gydytojai labai daznai taip daro, pacientam gi aiskina, jog taip tvirciau. Tai teisybe, tvirciau taip, bet klausimas, ar reikalingas toks tvirtumas, gal pilnai pakanka ir esamo..?
Sophi
QUOTE(UnknownUser @ 2008 11 30, 01:10)
Ogi sujunge todel, kad techniskai lengviau padaryti viena tilta is 5 dantu nei 5 atskirus vainikelius. O pinigai yra tie patys. Deja, bet gydytojai labai daznai taip daro, pacientam gi aiskina, jog taip tvirciau. Tai teisybe, tvirciau taip, bet klausimas, ar reikalingas toks tvirtumas, gal pilnai pakanka ir esamo..?
*

Iš kitos pusės galima suprasti ir tuos gydytojus. Lietuvaičiai nelinkę per daug saugoti savo dantų ir pretenzingumas beribis, tai suprantamas ir gydytojų noras apsidrausti unsure.gif
sniegena00
Na, tikrai jau geriau nesuzinot jokiu nemaloniu tiesu.. lotuliukas.gif Kita vertus, juk proteziukus gamina ne gydytojai-protezistai, o "juvelyrai", tai koks gi gydytojams skirtumas tada??
Man aisku norisi tiket, kad mano atveju gydytoja pasielge saziningai ir padare "kaip geriau". Beto berods sitoj temoj skaiciau, kaip kazkas rase, kad bemetales keramikos tilteliui atsiplest yra labai sunku. Tai gal ir ne visai chalturinis sprendimas tokius det? smile.gif

Tiesa, o ar nera nesveika dantenom "gyvent" po tokiu tilteliu? Juk jos visalaik uzdengots, nekvepuoja, ar jos nesiatrofuoja?
Florestina
QUOTE(sniegena00 @ 2008 11 30, 16:35)
Na, tikrai jau geriau nesuzinot jokiu nemaloniu tiesu.. lotuliukas.gif Kita vertus, juk proteziukus gamina ne gydytojai-protezistai, o "juvelyrai", tai koks gi gydytojams skirtumas tada??
Man aisku norisi tiket, kad mano atveju gydytoja pasielge saziningai ir padare "kaip geriau". Beto berods sitoj temoj skaiciau, kaip kazkas rase, kad bemetales keramikos tilteliui atsiplest yra labai sunku. Tai gal ir ne visai chalturinis sprendimas tokius det?  smile.gif

Tiesa, o ar nera nesveika dantenom "gyvent" po tokiu tilteliu? Juk jos visalaik uzdengots, nekvepuoja, ar jos nesiatrofuoja?
*

Pas mane apačioj nėra dviejų dantų, uždėtas tiltelis ir jau 4 metai nėra jokių bėdų, tame tarpe ir su dantenom. mirksiukas.gif
erika.gut
QUOTE(UnknownUser @ 2008 11 30, 02:10)
*

Juk buna atveju kada istikruju tvirciau.
Blogybe tame, kad , jeigu kada prades skaudeti viena is dantuku, tai reikes visa tilta lupti... doh.gif
UnknownUser
QUOTE(erika.gut @ 2008 11 30, 23:01)
Juk buna atveju kada istikruju tvirciau.
Blogybe tame, kad , jeigu kada prades skaudeti viena is dantuku, tai reikes visa tilta lupti... doh.gif
*

Ne, sis variantas, kai visi dantys yra sujungti tiltu, yra palankus. Pirmiausia, niekas nedraudzia tiesiog prasigrezt pro tilta ir meginti sugydyti danti tokiu budu. Antras budas, jei jau dantis beviltiskas, tiesiog nupjauti tilta toje vietoje ir pasalinti danti, palikus likusia tilto dali burnoje.
Visa tilta lupti tokiu atveju visiskai netikslinga, na, aisku, gydytojams reikia uzdirbti, todel jie megins ikalbeti lupti tilta ir pirkti nauja smile.gif
sniegena00
Štai ir prieinam prie išvados, kad viskas priklauso nuo gydytojo kaip žmogaus, nuo jo sąžinės. Pacientams irgi reiktų jau "ne pėstiems" atsisėsti i odontologo kėdę.. smile.gif
Man beje ir buvo panašus atvejis. Po tuo apatiniu tiltu staiga pajutau lyg ir perštėjimą tokį, išsigandau, kad nebūtų beprasidedantis skausmas. Nulėkiau i vieną, i kitą kliniką (sąmoningai, kad galėčiau keleto daktarų nuomonę išgirst), ir pasirodė, abu gydytojai-protezistai pasiūlė tą patį variantą - kad jei jau kas, galės pragręžt skylę ir pataisyt dantį. Bet dantis neįsiskaudėjo, pasirodo, tai buvo tik danties sudirginimas dėl tiltelio.

Ir dar vienas iš jų paaiškino, kad po tilteliu labai jau retai kada atsiranda kariesas, nes tiltas nuo to apsaugo. Tikiuosi tiesą sakė.. 4u.gif
UnknownUser
QUOTE(sniegena00 @ 2008 12 01, 12:01)
Štai ir prieinam prie išvados, kad viskas priklauso nuo gydytojo kaip žmogaus, nuo jo sąžinės. Pacientams irgi reiktų jau "ne pėstiems" atsisėsti i odontologo kėdę.. smile.gif
Man beje ir buvo panašus atvejis. Po tuo apatiniu tiltu staiga pajutau lyg ir perštėjimą tokį, išsigandau, kad nebūtų beprasidedantis skausmas. Nulėkiau i vieną, i kitą kliniką (sąmoningai, kad galėčiau keleto daktarų nuomonę išgirst), ir pasirodė, abu gydytojai-protezistai pasiūlė tą patį variantą - kad jei jau kas, galės pragręžt skylę ir pataisyt dantį. Bet dantis neįsiskaudėjo, pasirodo, tai buvo tik danties sudirginimas dėl tiltelio.

Ir dar vienas iš jų paaiškino, kad po tilteliu labai jau retai kada atsiranda kariesas, nes tiltas nuo to apsaugo. Tikiuosi tiesą sakė.. 4u.gif
*

Ne karieso po tiltu bijoti reikia, toks dalykas, kaip kariesas po tiltu/vainikeliu atsitinka tiktai po nekokybiskai padarytais protezais. Kur kas dazniau net ir po kokybiskais protezais buve gyvybingi dantis jama ir numira smile.gif
sniegena00
QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 13:44)
Ne karieso po tiltu bijoti reikia, toks dalykas, kaip kariesas po tiltu/vainikeliu atsitinka tiktai po nekokybiskai padarytais protezais. Kur kas dazniau net ir po kokybiskais protezais buve gyvybingi dantis jama ir numira smile.gif
*

O cia blogai? Taigi kitus specialiai marina kai deda karuneles. g.gif
O kaip jie numira ten? Nutruksta nervas kaip nors? Pats? blink.gif
UnknownUser
QUOTE(sniegena00 @ 2008 12 01, 17:17)
O cia blogai? Taigi kitus specialiai marina kai deda karuneles. g.gif
O kaip jie numira ten? Nutruksta nervas kaip nors? Pats? blink.gif
*

Negerai, jei numirsta, lauk problemu tada ...
Specialiai nemarina ju, yra keletas situaciju, kada be marinimo nesigauna, o jei marina specialiai, tai tik del to, jog kanalu plombavima nori jums parduot ir daugiau pinigu is jusu nulupt smile.gif
Procesas numirimo ten ne toks paprastas, tingiu rasinet dabar, kitakart kaip nors ...
Sophi
QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 00:05)
na, aisku, gydytojams reikia uzdirbti, todel jie megins ikalbeti lupti tilta ir pirkti nauja smile.gif
*

QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 20:42)
o jei marina specialiai, tai tik del to, jog kanalu plombavima nori jums parduot ir daugiau pinigu is jusu nulupt smile.gif

Jūs čia vis sutirštinant spalvas dėl to pirkimo-pardavimo ar iš tikrųjų taip yra g.gif
sniegena00
Kokiu problemu?
Kuo tolyn, tuo miskas tankyn ir klausimu daugeja, ir kazkokiu problemu....
Kazkoks siaubo skyrelis cia.
Florestina
QUOTE(Sophi @ 2008 12 01, 21:02)
Jūs čia vis sutirštinant spalvas dėl to pirkimo-pardavimo ar iš tikrųjų taip yra g.gif
*

Man prieš dedant tiltą, nesiūlė plombuot kanalų. Vieną galą uždėjo ant gyvo danties.
Papildyta:
QUOTE(sniegena00 @ 2008 12 01, 21:03)
Kokiu problemu?
Kuo tolyn, tuo miskas tankyn ir klausimu daugeja, ir kazkokiu problemu....
Kazkoks siaubo skyrelis cia.
*

Kiekvienas turi savo nuomonę. Svarbiausia, jei gydytoju pasitiki- tai turi priimti ir jo sprendimus kaip geriausią variantą. g.gif
sniegena00
Tai taip ir buvo. Pasitikejau. Jokiu kanalu man irgi specialiai neplombavo, nervu nemarino, pas mane ir taip ju dauguma negyvu jau buvo is anksciau.
Tik siaip liuuuudna, kai kas nors gasdina (gal but ir realiai), taip nesinori problemu su dantim turet..
UnknownUser
QUOTE(Sophi @ 2008 12 01, 22:02)
*

Tai kad stomatologija visada buvo verslas. Jei gydytojui neapsimoka gydyti danties, nes gautu pinigu ir sugaisto laiko santykis bus labai mazas, jis siulo ta danti salinti ir atlikti tokia procedura, kur pinigu ir laiko santykis yra gerokai didesnis.
Pinigai valdo pasauli ir jusu dantis smile.gif
Florestina
QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 22:37)
Tai kad stomatologija visada buvo verslas. Jei gydytojui neapsimoka gydyti danties, nes gautu pinigu ir sugaisto laiko santykis bus labai mazas, jis siulo ta danti salinti ir atlikti tokia procedura, kur pinigu ir laiko santykis yra gerokai didesnis.
*

Jo jo, ir mano sesuo taip sako. Ji medikė bet ne odontologė. g.gif
erika.gut
QUOTE(Sophi @ 2008 12 01, 22:02)
*

Jis nori pasakyti, jeigu pries protezuojant siulo numarinti visus protezuojamus dantuksu.
Florestina
QUOTE(erika.gut @ 2008 12 01, 22:46)
Jis nori pasakyti, jeigu pries protezuojant siulo numarinti visus  protezuojamus dantuksu.
*

Man sesuo dėl sinuso dugno pakelimo operacijos sakė, kad nueik pas kitą gydytoją ir pamatysi, kad sakys jog ši operacija nereikalinga. ax.gif
erika.gut
QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 23:37)
*

O as pazistu gydytoja, kuri stengesi issaugoti net ir puse danties-pasalinus viena sakni, uzdeda ant jo vainika... Zinoma buna kartais kai nori geriau, tai iseina dar blogiau unsure.gif . Bandai tokiu budu issaugoti, terliojasi, o dantis vistiek neatlaiko. Tad reikia vistik implantuoti, o pacientas burba-kam viso to reikejo, juk galima buvo iskarto.
Iseina uzburtas ratas ir kartais geriau nebandyti gelbeti, o siuliti iskarto traukti..
Papildyta:
QUOTE(Florestina @ 2008 12 01, 23:49)
Man sesuo dėl sinuso dugno pakelimo operacijos sakė, kad nueik pas kitą gydytoją ir pamatysi, kad sakys jog ši operacija nereikalinga.  ax.gif
*

Nu ziurint kaip ten nuotraukoje vaizdas. Bet kiek zinau daznai ta operacija butina.
Florestina
QUOTE(erika.gut @ 2008 12 01, 22:55)

Papildyta:

Nu ziurint kaip ten nuotraukoje vaizdas. Bet kiek zinau daznai ta operacija  butina.
*

Ta operacija jau ir padaryta. Ir jau išrovus dantį buvo aišku, kad truks kaulo, nes šnypščiant nosį rodėsi, kad viskas išlėks per ten, kur buvo dantis. g.gif Šiaip mano gydytojas irgi, jei yra įmanoma išsaugoti nuosavą dantį, stengiasi atkalbėti nuo rovimo.
Sophi
QUOTE(UnknownUser @ 2008 12 01, 22:37)
*

Kad pinigai valdo pasaulį, tai nesiginčiju... Bet kiek su odontologais teko susidurt (ir nemažai), tai kol kas tikrai neturiu nė vieno be reikalo pašalinto danties... Trūksta tik vieno ir tik dėl savo pačios aplaidumo. Bet pasimokiau iš klaidų...
sniegena00
Mano proteziste, kuri man suprotezavo beveik visa burna, mano brolienei nesiule protezuotis, nors mano broliene buvo isitikinusi, kad ir jai jau reikia. Is sio fakto supratau, kad gydytoja mano atzvilgiu paiselge saziningai, nes ne visiems siulo.

Bet gi cia, ne Lietuvoj, turim toki daktariuksti, kuris, paziurejes i mano dantis iskart pasake - tau reikia protezuotis priekinius (virsutinius), ir as tai galiu padaryti, duodu garantija 20 metu!
Vat cia manau jau bizni norejo padaryt, nes valgyt su jais dar galiu, sypsotis irgi, na, tokios butinybes lyg ir nera, aktore neesu, kad scenoje dantys turetu spindet, na zodziu, jau itarimu kiek kilo.. Bet jis neikalbinejo, tik pasake ir viskas. Man apsisprest. Manau, kad nesutiksiu.. Per ilgai stomotologo kedej per savo gyvenime praleidau, kad ir vel savo noru ten sestis.. lotuliukas.gif

Tik ta garantija man stulbinanti! Lietuvoj sako duoda apie tris metus.. O cia - 20 metu vargo neturesi. Na, tokie pasakymai gundo.. Bet is kur jis toks tikras? Mm g.gif

Siaip, pazistu viena moteri, kuri, tarybiniais laikais Maskvoj susidejo visa burna (ji balerina) tilteliais, jai dabar virs 50, o jos tiltai lig siol laiko. thumbup.gif
redomama
Turejau du negyvus labai negrazius priekinius dantukus, tai susigundziau pasibalinau dantukus ir pasidariau estetini priekiniu dantuku blombavima, nezinau dabar sypsena tai super, visi pastebi kad pasikeitus...Ir linksma kartu ir baisu idomu kiek tas grozis laikysis? kazkaip su savais, kad ir tamsiais dar riesutukus pagliaudydavau, dabar tokia paniska baime kasti, kad kas nesulustu...Bet vaizdas tai tikrai super thumbup.gif Problema kad megstu dumeli patraukti, tai teks mesti ta brudna reikala, nes greit vel vaiksciosiu su geltonais dantim...
Sophi
QUOTE(sniegena00 @ 2008 12 02, 11:04)
Tik ta garantija man stulbinanti! Lietuvoj sako duoda apie tris metus.. O cia - 20 metu vargo neturesi. Na, tokie pasakymai gundo.. Bet is kur jis toks tikras?  Mm g.gif

Kai medicinoje pradedama kalbėti apie garantijas, mane kažkodėl suima didelis juokas biggrin.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.