Įkraunama...
Įkraunama...

Estetinis protezavimas ar plombavimas?

QUOTE(shiloh @ 2007 10 08, 17:48)
Priekinių dantukų noriu išimti dėl dantenų spalvos, man labai negražiai atrodo verysad.gif O galinio dantuko gali reikėti išimti, kadangi, manau, blogai sutvarkytos šaknys.

O ji pasikeičia išėmus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2007 10 08, 19:24)
O ji pasikeičia išėmus g.gif


Manau, kad būtent dėl metalo dantenos turi tamsesnį atspalvį (tokį melsvumą) doh.gif
Atsakyti
QUOTE(shiloh @ 2007 10 08, 18:53)
Manau, kad būtent dėl metalo dantenos turi tamsesnį atspalvį (tokį melsvumą)  doh.gif

Aš, aišku, ne odontologė, bet logiškai mąstant metalinis įklotas neturėtų persimatyti pro šaknies sieneles. Tas mėlynumas gali būti ir dėl prastai pritaikyto vainikėlio unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(shiloh @ 2007 10 08, 18:53)
Manau, kad būtent dėl metalo dantenos turi tamsesnį atspalvį (tokį melsvumą)  doh.gif

Jeigu turi metalini iklota, tai dazniausiai ir vainikas buna M/K ir tas atspalvis daugiau, nuo vainikelo.
Jeigu M/K vainikelis padarytas su petine mase, (t.y keramika yra truputi uzejus us metalo, o ne viename lygije- taip daroma, kad metalinio karkaso nesimatytu.), bet pvz. pats vainikelis padarytas per trumpas- tada ta melsva juostele- tai po apacia metalinis iklotas.
Jeigu, kartais ant metalinio iklotas padarytas bemetales keramikos vainikelis, tai tikrai sviecia pro keramika metalinis iklotas.
Papildyta:
QUOTE(Sophi @ 2007 10 08, 19:02)
Aš, aišku, ne odontologė, bet logiškai mąstant metalinis įklotas neturėtų persimatyti pro šaknies sieneles. Tas mėlynumas gali būti ir dėl prastai pritaikyto vainikėlio unsure.gif

Iklotas icementuotas i sakni ir yra vieta, kur susijungia metalinis iklotas su saknim, vat ta vieta ir gali sviesti , jeigu vainikas per trumpas.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo erika.gut: 08 spalio 2007 - 20:16
QUOTE(erika.gut @ 2007 10 08, 21:21)
Iklotas icementuotas i sakni ir yra vieta, kur susijungia metalinis iklotas su saknim, vat ta vieta  ir gali sviesti , jeigu vainikas per trumpas.

Aš girdėjusi - nežinau, ar tai tiesa, kad dantenos gali mėlynuoti ir dėl per ilgo vainikėlio...
Atsakyti
QUOTE(Sophi @ 2007 10 08, 21:25)
Aš girdėjusi - nežinau, ar tai tiesa, kad dantenos gali mėlynuoti ir dėl per ilgo vainikėlio...

Jei vainikelis ne stamputas, kaip dare anksciau, o M/K , tai per ilgas neturetu buti. g.gif Skyresi slifavimo metodika. M/K ir kitiems siuolaikinems vainikams dantis slifuojamas su laipteliu, ant kurio ir dedamas vainikas smile.gif . Labai aukstai (gilyn po dantenos) ta laipteli ne padarysi, nes sunku bus slifuoti ir nuimti kokybiskai atspaudus. Todel periilgas neturetu buti. Bent as taip galvoju, o gal ko ir nezinau. g.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(erika.gut @ 2007 10 08, 22:27)
Jei vainikelis ne stamputas, kaip dare anksciau, o M/K , tai per ilgas neturetu buti.  g.gif Skyresi slifavimo metodika.  M/K ir kitiems siuolaikinems vainikams dantis slifuojamas su laipteliu, ant kurio ir dedamas vainikas smile.gif . Labai aukstai (gilyn po dantenos) ta laipteli ne padarysi, nes sunku bus slifuoti ir  nuimti kokybiskai atspaudus. Todel  periilgas neturetu buti. Bent as taip galvoju, o gal ko ir nezinau.  g.gif  g.gif

Man dėjo ant įkloto, tai sakė, jei vainikėlis bus per ilgas ties dantenom, tai bus negerai...
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Sophi: 08 spalio 2007 - 21:36
labas 4u.gif perskaiciau anos temos beveik 20 puslapiu,db sita,bet vistiek nieko iki galo taip ir nesupratau. doh.gif
pas mane priekinis dantis yra negyvas (juodas),uzblombuotas,bet akivaidziai spalva skiriasi nuo kitu.
antradieni eisiu pas stomatologe savo mieste,bet...
noriu isgirst mamyciu nuomone,kurios ismano daugiau nei as,ka daryt su tuo juodu danciu... verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(blizganti @ 2007 10 24, 11:16)
labas  4u.gif  perskaiciau anos temos beveik 20 puslapiu,db sita,bet vistiek nieko iki galo taip ir nesupratau.  doh.gif 
pas mane priekinis dantis yra negyvas (juodas),uzblombuotas,bet akivaidziai spalva skiriasi nuo kitu.
antradieni eisiu pas stomatologe savo mieste,bet...
noriu isgirst mamyciu nuomone,kurios ismano daugiau nei as,ka daryt su tuo juodu danciu... verysad.gif

1)Reikia isitykinti, kad kanalas uzplombuotas kokybiskai.
2)Ka bedarytum (ar protezuosi, ar estetini plombavima..) butu geriau (rasau tik, kad butu geriau estetikos atzvilgiu, bet nedaug kas taip daro..) ta negyva sakni isbalinti is vidaus. Kai isbalinsi ta dantuka, jo spalva bus panasi i kitus dantukus ( ne bus juodas)ir ka bedarytum, ar estetini, ar protezavima- tada rezultatas bus geriasnis. (turėjau tokia pacia situacija..)
3)Kai jau dantuko saknys sutvarkyta, galima arba estetini daryti, arba protezuoti. .Viskas priklauso nuo to kiek yra like sveiko dantuko.

(Net jeigu darytum estetini plombavima, neimanoma su plomba visiskai uzmaskuoti juoda dantuka, spalva vis tiek skirsis nuo kitu dantu 4u.gif )
Atsakyti
QUOTE(erika.gut @ 2007 10 24, 11:48)
1)Reikia isitykinti, kad kanalas uzplombuotas kokybiskai.
2)Ka bedarytum (ar protezuosi, ar estetini plombavima..) butu geriau (rasau tik, kad butu geriau estetikos atzvilgiu, bet nedaug kas taip daro..) ta negyva sakni isbalinti is vidaus. Kai isbalinsi ta dantuka, jo spalva bus panasi i kitus dantukus ( ne bus juodas)ir ka bedarytum, ar estetini, ar protezavima- tada rezultatas bus geriasnis. (turėjau tokia pacia situacija..)
3)Kai jau dantuko saknys sutvarkyta, galima arba estetini daryti, arba protezuoti. .Viskas priklauso nuo to kiek yra like sveiko dantuko.

(Net jeigu darytum estetini plombavima, neimanoma su plomba visiskai uzmaskuoti juoda dantuka, spalva vis tiek skirsis nuo kitu dantu  4u.gif )



labai aciu uz patarimus 4u.gif
Atsakyti
Kas tas estetinis plombavimas? Kada jis reikalalingas? Jei sugedęs priekinis dantis, tai jau reikia estetinio plombavimo? Sugedęs iš vidinės pusės. Paaiškinkit man, tundrai blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(migliux @ 2007 10 29, 00:04)
Kas tas estetinis plombavimas? Kada jis reikalalingas? Jei sugedęs priekinis dantis, tai jau reikia estetinio plombavimo? Sugedęs iš vidinės pusės. Paaiškinkit man, tundrai  blush2.gif

Jei sugedes is vidines puses, ir nelabai daug, tai uzteks tik uzplombuoti is vidaus ir viskas smile.gif .
Estetinis plombavimas, tai yra estetinis vaizdas. Jeigu, priekiai dantys sugede is isorines puses, kandomasis pavirsius, kontaktai, tai tos ertmes turi buti uzplombuojamos taip, kad butu, ne tik kokybiskai ideta plomba ir dantis toliau negestu, bet ir grazus estetinis vaizdas. thumbup.gif Priekinese dantyse plombu neturi matytis, todel ir vadinamas estetinis plombavimas . Neturi buti zodzio- negalima parinkti spalvos ( iskirtinis atvejkis, jei dantis pvz. tetraciklininis- pigmenruotas visas skirtingu spalvu g.gif ), jei plomba matosi, reiskia gydytojas- nesugeba padaryti estetinio plombavimo ir nezino tam tikros plombos dejimo technologijos schmoll.gif . Buna, tiesiog nesugeba daryti toki darba doh.gif . Visus dantys plombuoja super, o estetini niekaip neiseina, tai spalva nenutaiko, tai forma visai ne tokia, kaip kitu anologisku dantu, tai perilgas, tai pertrumpas, nes tam reikia dar tureti gyslele, ir net meno sugebėjimu. smile.gif
Atsakyti