Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kiek galima paaukoti dėl žmonos?
Supermamų klubas > Motinystė ir tėvystė > Tėčio puslapis
Pages: 1, 2, 3, 4
Teisinguole
QUOTE(Moonte @ 2012 10 06, 19:14)
* Tik garsi deklaracija. AR kur matete kad karalius butu pastumdelis?
** Ka reiskia visapusiskai? Ir kaip suprasti, turi dingti jei kas nepatinka partneriui... Tiesiog pasidare idomu ta amplitude, riba, iki kiek galima toleruoti partnerio poreikius ir norus? O svarbiausia, ar visi jie PRIVALO buti patenkinti? Ir kodel zmogus privalo irodineti savo meile?

*** Kaip man patinka tokia filosofija... Na tuomet i tai galima paziureti ir kitu kamu, jei autorio zmona negali patenkinti, toleruoti vyro poreikiu, anot jusu filosofijos, ji irgi nemyli vyro.

Kodel jos poreikiai, prioritetai privalo buti tenkinami, o ne vyro? Juk vyras ir zmona yra lygiai tokie pat seimos nariai. Ir kas do toks noras save t.y. moteri tapatinti su visa seima, jos poreikiais ir t.t. O vyras kas? Priedelis?
Is likusios litanijos suvokiu, jog anot jusu, zmona neveiksni, ana negali savo poreikius, norus ir t.t. vardan ramybes seimoje suvaldyti. Cia tik vyras privalo irodineti, kad nera kupranugaris, ups jog jis myli, kad seima jam svarbi, o moterai neprivalu, ji tik skirta imti, kontroliuoti, vadovauti.
Papildyta:
Kad dresuoti suni, ne ka maziau proto reikia tureti. Kai apsidarai aplinkui, kiek nabagu sunu, nes turi kvailius seimininkus...
*

Cia tik jusu silpnuma parodo, kad jus keliat tokias problemas, nesakiau kad zmona neturi stengtis, tiesiog nemaciau reikalo atskirai aiskint jei pasakiau kad abu turi. Bet visiskai labiausiai juokinga kad mes cia ne apie kazkokius beprotiskus dalykus snekam.. Jei ta zmona kazko nerealaus reikalautu tai visai kas kita, bet cia kad kazkokiu kvailu smulkmenu (palyginus su kitom gyvenimo problemom) negalli issiskirt.. Nu ir raso cia vajeeej ka daryt, mano zmona neleidzia man su kitom bobom susitikinet ir rukyt, dar nepatinka kai discovery ziuriu. Nu juokinga, kaip paaugliai kurie skundziasi vieni kitiems del namu aresto. ka as norejau pasakyt- cia SMULKMENOS. jei su jom susigyveni po truputi gyvenimas grazeja ir supranti kad kiekvienam savo kampus apzulint reik ir nedidelis cia praradimas.
Teisinguole
QUOTE(Moonte @ 2012 10 06, 19:14)
* Tik garsi deklaracija. AR kur matete kad karalius butu pastumdelis?

Suprantu vyrus- jie nori iseje is mamytes pagyvent laisvai su zmona kuri netures jokiu reikalavimu tik valgyt darys, lovoj sildys ir glostys pries darba. Viskas kaip nori jie be jokiu reikalavimu, prisitaikymu. Ir juos pilnai suprast galima, jie naudojasi patarle duoda imk musa bek. nes kol tokios aveles kurioms vyras tik del kvapo reikalingos ir bijo ka pasakyt yra ju rupestingos zmonos tol tolsta supratimas, kad del bendro grazaus gyvenimo tikrai visisku smulkenu galima atsisakyti ir be verkimo visai lietuvai. svarbiausia kad kiekviena seima nutartu kiek artimi jie nori buti. as kalbejau apie tvirta pora kaip tvora, kurie besalygiskia vuienas kitam nori patikti, leisti laika drauge ir ne uz ka neleistu kad kazkokia smulkmena kaip teliko ziurejimas erzintu kita. Bet jei jus apie ta sugyventiniu porele kur kiekvienas pat sau tai mes kalbam apie skirtingus dakykus.
Sekmes visiems, linkiu kad jusu ir jusu partnerio poziuriai labai sutaptu ties tuo bendrumo klausimu, nes cia tiesiog issiskyre supratimai. atsiprasau jei ka izeidziau.
Montekrista
kas cia par santykiai, jei zmogus negali ziuret laidu, kurios jam patinka???? turbut daugelis vyruku dekoja dievui,kad ju zmonos ne teisinguole biggrin.gif
beje, o kvepuot irgi reikia kitaip, jei antrajai pusei nepatinka kaip dabar kvepuoji?juoktis kitaip?
supermario
Apskritai, kas cia per nesamone, manau du sveiki ir protingi zmones, pirma karta susitike ivertina vienas kita, draugaujant dar daugiau viens kita pazista, o tik tada tuokias. Tas draugystes laikas ir skirtas tam, kad pamatytume ne tik tai kas traukia, o ir tai kas nepatinka. Kazkaip paskaicius Teisinguole susidarau toki ispudi, kad moteris susituokia su jai daug maz tinkamu partneriu, o po to jau bando ji pakeist pagal save. Tai kam taip daryt, gal geriau pasieskot labiau sau tinkamo partnerio, o ne verst per prievarta, kad jis keistusi, atsisakytu kas jam gal buvo svarbu, malonu....
Ok, Teisinguole teigia, jog tai smulkmenos, bet pagalvojus, jei as savo drauge, ar zmona, kuri tarkim yra vegetare, pradeciau verts valgyt mesa, nes man taip geriau ir patogiau, ir ji pasiskustu kokiam kad ir SM forume, tai manau reakcija tikrai butu ne mano naudai, nemanau kad daugelis moteru pultu jai aiskint, neva jei myli, turi irodyti ir elgtis taip, kaip tau vyras liepia smile.gif
Moonte
QUOTE(Teisinguole @ 2012 10 06, 23:32)
Cia tik jusu silpnuma parodo, kad jus keliat tokias problemas, nesakiau kad zmona neturi stengtis, tiesiog nemaciau reikalo atskirai aiskint jei pasakiau kad abu turi. Bet visiskai labiausiai juokinga kad mes cia ne apie kazkokius beprotiskus dalykus snekam.. Jei ta zmona kazko nerealaus reikalautu tai visai kas kita, bet cia kad kazkokiu kvailu smulkmenu (palyginus su kitom gyvenimo problemom) negalli issiskirt.. Nu ir raso cia vajeeej ka daryt, mano zmona neleidzia man su kitom bobom susitikinet ir rukyt, dar nepatinka kai discovery ziuriu. Nu juokinga, kaip paaugliai kurie skundziasi vieni kitiems del namu aresto. ka as norejau pasakyt- cia SMULKMENOS. jei su jom susigyveni po truputi gyvenimas grazeja ir supranti kad kiekvienam savo kampus apzulint reik ir nedidelis cia praradimas.
*

Oi, jetau, jetau, jau eksperte atsirado, manaji silpnuma ismatavo lotuliukas.gif

Nesavinuosi zmogaus, kaip tamsta, jis nera mano priedelis, ir mano seimos tvirtuma neitakoja, jog mano mylimas vyras netenkina visus mano poreikius ir kaprizus. Jis nera preprauojamas kaip varle, sita imu, kita atemtu, mat man nepatinka. Va tas besalygiskumas ir yra tame, kad zmogu priimi tokiu koks jis yra, o nesuki jam ranku, neatimi is jo savasti, nedarai ji marionete. Juolabiau, man pakanka proto suvokti, jog is smulkmenu ir susideda zmogaus gyvenimas. Kita vertus, jei man atrodo, jog tai yra smulkme, tai nebutinai gali atrodyti kitam zmogui. Jei zmogus gyvena kartu, tai nereiskia, kad jis yra pasluoste, susireiksminusios idiotes/-oto kojoms valyti.

QUOTE(Teisinguole @ 2012 10 06, 23:49)
Suprantu vyrus- jie nori iseje is mamytes pagyvent laisvai su zmona kuri netures jokiu reikalavimu tik valgyt darys, lovoj sildys ir glostys pries darba. Viskas kaip nori jie be jokiu reikalavimu, prisitaikymu. Ir juos pilnai suprast galima, jie naudojasi patarle duoda imk musa bek. nes kol tokios aveles kurioms vyras tik del kvapo reikalingos ir bijo ka pasakyt yra ju rupestingos zmonos tol tolsta supratimas, kad del bendro grazaus gyvenimo tikrai visisku smulkenu galima atsisakyti ir be verkimo visai lietuvai. svarbiausia kad kiekviena seima nutartu kiek artimi jie nori buti. as kalbejau apie tvirta pora kaip tvora, kurie besalygiskia vuienas kitam nori patikti, leisti laika drauge ir ne uz ka neleistu kad kazkokia smulkmena kaip teliko ziurejimas erzintu kita. Bet jei jus apie ta sugyventiniu porele kur kiekvienas pat sau tai mes kalbam apie skirtingus dakykus.
Sekmes visiems, linkiu kad jusu ir jusu partnerio poziuriai labai sutaptu ties tuo bendrumo klausimu, nes cia tiesiog issiskyre supratimai. atsiprasau jei ka izeidziau.
*

O kaip su moterimis, jos is kur nori iseiti, nuo ko pabegti, ar ne is po tevelio skverno, valdingu motusiu prieziuros? Islepintos, tevu meiles istvirkintos "princeses-kales", kurios manosi, jog pasaulis sukasi vien aplink jas... Susireiksminusios chames, itikejusios, jog jos geriausiai zino ko reikia seimai, mat tik ju gerio/blogio supratimas, seimos vizijos ir yra siema. Tokiu tikrai suprasti ir pateisinti negaliu. Cia musu moteriskos padermes geda.

Na kokios problemos, jei tai neva smulkmenos, kodel tai tampa princesei/seimos bambai probelma iki tiek, kad gali pakenkti seimos gerovei? Na jei taip lengvai kito zmogaus norais manipuliuojam, vertinam juos neva ne-/esminiai jie, ne-/smulkme, tuomet blusinekimes savo noruose, o gal tie musu asmeniniai norai irgi nera esminiai? Kodel vyras privalo juos paisyti?

Pamegintu man vyras nurodineti kokias knygas skaityti, laidas ziureti, draugais draugauti, pomegiais dometis, ar tevus remti. Isvystu fejerverkus, maza nepasidorytu, nes visa tai yra mano savasties, neatsiejama kaip asmenybes dalis. Ir visai nusispjauti, kas jam atrodo svarbu, nes tai yra mano dalis t.y. komplektas/kraitis, kuris ieina "i paketa", kai jis-vyras nusprendzia gyventi su manimi, kurti seima. Kaip jau minejau, as ne preparuojama varle, saves isizadeti neketinu del kito asmens, nors ir mano seimos nario, jo priedeliu neketinu tapti. O jei jis del to kelia alasa, matyt tai ne mano zmogus, nes jam neduota suprasti, jog as esu nedaloma asmenybe. Todel gerbiu kito zmogaus poreikius, visai nesvarbu, kad kartais man jie atrodo ne esminiai. Man pakanka takto, vidines kulturos suvokti, kad mano isvados yra subjektyvios.

Ne veltui sakoma - elkis taip, kaip nori, jog elgtusi su tavimi.
fjorė
QUOTE(supermario @ 2012 10 07, 16:53)
Apskritai, kas cia per nesamone, manau du sveiki ir protingi zmones, pirma karta susitike ivertina vienas kita, draugaujant dar daugiau viens kita pazista, o tik tada tuokias.
*

...na, nežinau...
Man tai atrodo, kad dviem sveikiems žmonėms, kurie yra vienas kitam simpatiški ir patrauklūs, susitikus, pirmiausiai, kyla noras susikibti už rankų, liesti vienam kito plaukus, odą...pasakotis apie save... kartu bėgti, kikenti...
O visi vertinimai ir yra aukos priėmimas arba davimas, arba, dar kitaip tariant, aukos bei gelbėtojo vaidmens prisiėmimas.

P.s. bet čia šiek tiek kitas aspektas, nei jūs įsidiskutavote. Tiesiog kilo toks pamąstimas perskaičius pono supermrio mintis.
ada21lt
QUOTE(Montekrista @ 2012 10 06, 09:48)
paprasta-nori kažką auklėt-įsigyk šunį. Arba vaiką. Bet geriau šunį.
*

Siaip sunis dresiruoja tongue.gif , o aukleti tai tik save galime siame gyvenime ir tai jau daug ax.gif
As kalbu apie vadovavima, juk pvz omones vadovas neaukleja savo darbuotoju, o organizuoja ju darbus, priziuri,kad imone veiktu sklandziai, siektu savo tikslu. TAi ir seima,kaip maza imone smile.gif Idealiu atveju abu bendrai kuria ir siekia bendru tikslu:seimos laimes,geroves ir t.t. Bet buna, kad vienas kazkuris labiau imasi vadovavimo mirksiukas.gif
ada21lt
QUOTE(fjorė @ 2012 10 08, 20:17)
...na, nežinau...
Man tai atrodo, kad dviem sveikiems žmonėms, kurie yra vienas kitam simpatiški ir patrauklūs, susitikus, pirmiausiai, kyla noras susikibti už rankų, liesti vienam kito plaukus, odą...pasakotis apie save... kartu bėgti, kikenti...
*

Butent 4u.gif
pradzioj ypac jaunystej , retai jau kas taip sugeba numatyti kas ten bus po 10 ar 20 m..., kaip zmogus keisis, o keiciasi visi, kas bus kai gims vaikai ir t.t. g.gif
Toj aprasytoj situacijoj, manau, problema buvo demesio, meiles, svelnumo ir pan trukumas. Kelis kartus autorius paminejo, kad zmona priekaistauja kaip jis gali kazka daryti vietoj to ,kad pabutu su ja nu tai nejau taip sunku suprasti, kad ir kiek tos veiklos atsisakysi, vis tiek zmona bumbes, nes jai demesio reikia, jai nesvarbu, ka ten tas vyras daro, ji nepatenkinta, jos poreikiai nustumti i sona, daznai buna net pacios moterys to nesuvokia iki galo, bet jaucia susierzinima. Isklausyti reikia zmona, pabendrauti, pamyleti gerai, tada ji su sypsena vaikscios ir dzin jai bus ka jis per ta TV ziuri biggrin.gif Del to teisus ,kas sako, jog nieko aukoti gyvenime nereikia, derintis reikia: derinti dienotvarke, pareigas, laisvalaiki ir t.t. bet ne siaip atsisakyti ko nors be issiaiskinimo, kur saknys, nes tai isusks i dar didesni nepasitenkinimo rata mirksiukas.gif
Moteris vis tiek liks su nepatenkintais poreikiais, o vyras suvarzes savo pomegius, isivaizduos, kad jau cia kazka tooookio gero daro del partneres, o ji vis tiek nepatenkinta doh.gif ir jei tai tesis gana ilgai eis vyrukas vyriskos kompanijos ieskotis atsipalaidavimui ir sakys vot ta mano bo... ragana biggrin.gif
given444
QUOTE(Moonte @ 2012 10 07, 15:07)

Pamegintu man vyras nurodineti kokias knygas skaityti, laidas ziureti, draugais draugauti, pomegiais dometis, ar tevus remti. Isvystu fejerverkus, maza nepasidorytu, nes visa tai yra mano savasties, neatsiejama kaip asmenybes dalis. Ir visai nusispjauti, kas jam atrodo svarbu, nes tai yra mano dalis t.y. komplektas/kraitis, kuris ieina "i paketa", kai jis-vyras nusprendzia gyventi su manimi, kurti seima. Kaip jau minejau, as ne preparuojama varle, saves isizadeti neketinu del kito asmens, nors ir mano seimos nario, jo priedeliu neketinu tapti. O jei jis del to kelia alasa, matyt tai ne mano zmogus, nes jam neduota suprasti, jog as esu nedaloma asmenybe. Todel gerbiu kito zmogaus poreikius, visai nesvarbu, kad kartais man jie atrodo ne esminiai. Man pakanka takto, vidines kulturos suvokti, kad mano isvados yra subjektyvios.

geresnio posto turbut nera. drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
cia jis lb tiktu i tema Vyru ir moteru skyrelyje apie "namu seimininkes" ir "Kodel nustojama buti savimi".
Teisinguole
QUOTE(Moonte @ 2012 10 07, 17:07)
Oi, jetau, jetau, jau eksperte atsirado, manaji silpnuma ismatavo  lotuliukas.gif

Nesavinuosi zmogaus, kaip tamsta, jis nera mano priedelis, ir mano seimos tvirtuma neitakoja, jog mano mylimas vyras netenkina visus mano poreikius ir kaprizus. Jis nera preprauojamas kaip varle, sita imu, kita atemtu, mat man nepatinka. Va tas besalygiskumas ir yra tame, kad zmogu priimi tokiu koks jis yra, o nesuki jam ranku, neatimi is jo savasti, nedarai ji marionete. Juolabiau, man pakanka proto suvokti, jog is smulkmenu ir susideda zmogaus gyvenimas. Kita vertus, jei man atrodo, jog tai yra smulkme, tai nebutinai gali atrodyti kitam zmogui. Jei zmogus gyvena kartu, tai nereiskia, kad jis yra pasluoste, susireiksminusios idiotes/-oto kojoms valyti.
O kaip su moterimis, jos is kur nori iseiti, nuo ko pabegti, ar ne is po tevelio skverno, valdingu motusiu prieziuros? Islepintos, tevu meiles istvirkintos "princeses-kales", kurios manosi, jog pasaulis sukasi vien aplink jas... Susireiksminusios chames, itikejusios, jog jos geriausiai zino ko reikia seimai, mat tik ju gerio/blogio supratimas, seimos vizijos ir yra siema. Tokiu tikrai suprasti ir pateisinti negaliu. Cia musu moteriskos padermes geda.

Na kokios problemos, jei tai neva smulkmenos, kodel tai tampa princesei/seimos bambai probelma iki tiek, kad gali pakenkti seimos gerovei? Na jei taip lengvai kito zmogaus norais manipuliuojam, vertinam juos neva ne-/esminiai jie, ne-/smulkme, tuomet blusinekimes savo noruose, o gal tie musu asmeniniai norai irgi nera esminiai? Kodel vyras privalo juos paisyti?

Ne veltui sakoma - elkis taip, kaip nori, jog elgtusi su tavimi.
*

Puiku kad jums ti ka toks atsiribojimas vienas nuo kito, bet as asmeniskai manau, kad esate nepatenkinta ir sunerimusi atsumu tarp judvieju su vyru ir siais postais raminate pati save.
ada21lt
QUOTE(given444 @ 2012 10 09, 08:39)
geresnio posto turbut nera. drinks_cheers.gif  drinks_cheers.gif
cia jis lb tiktu i tema Vyru ir moteru skyrelyje apie "namu seimininkes" ir "Kodel nustojama buti savimi".
*

Nu taip geras, teisingas, knyginis postas. 4u.gif
Bet kaip buna gyvenime? Reiktu tada diskutuoti, o kas ta nedaloma asmenybe?kiek mes esame pastovus , o kiek kintame per gyvenima? g.gif
Gerai, jei imame uz pvz teigiamus kazkokius pomegius ir tai niekam netrukdo, visi laimingi ir deklaruojame, kokie mes teisingi ir kito nelauzome.
O imkime pvz ,kai zmogu istinka krize, cia buvo kazkur tema, moteris guodesi,kad vyras prarado darba ir per dienas zaidzia su kompu. kaip tada? irgi paliekame toki vyra, lai zaidzia? gerai jei nera vaiku , pinigu uztenka, gal ir teisinga ji palikti paciam susivokti... unsure.gif Cia galima kalbeti apie bet kokius zalingus iprocius, pomegius, kurie gal issivyste santuokos metu. Pvz susidomi vyras zvejyba, meditacija ar dar kuom, ir gimsta vaikelis, kai moteriai reikia daug daugiau demesio ir pagalbos negu anksciau, irgi negalima vyrui nieko sakyti, jei pats nesusivokia? Kaip tada is kart skyrybos, ai gal ne tas zmogus? KAd tik nepasakytumem kazkam keistis ar kazko atsisakyti? Ir cia vyras turi pilna teise paskayti, kad as nei nezadu keistis, susipazinom, zinojai, kad as toks ir vsio? bigsmile.gif
MAnau, gyvenime, jei jauti, kad kazkas kito elgesyje tave erzina , tau trukdo, butina pasakyti ir issiaiskinti, nes anksciau ar veliau tai islys, o uzdelsta problema buna dar sunkesne. Taip, gal vyrui bus sunku atsisakyti mylimos zvejybos, bet juk ne amziams, viskas kinta gyvenime yra periodu, kai tu kazko atsisakai del kito, yra kai kitas del taves kazko atsisako, tam ir gyvenam kartu, nes turim kazkokiu poreikiu ir dedam kazkokias viltis i salia esanti, kitaip kam tada is vis reiktu kurti seimas? Susibegam kai reikia ir po damam
Siandien gera fraze isgirdau:Kuo mazi berniukai skiriasi nuo vyru?-Zaislu kainomis biggrin.gif Nu kartais sunku tu zaisliuku atsisakyti del seimos, nu bet reikia 4u.gif
Cia gal toks skirtumas.Vyras klausia:kiek galima paaukoti del zmonos?... Moteris dazniausiai klausia :Kiek galiu leisti sau sukurusi seima?.... g.gif
Papildyta:
QUOTE(Teisinguole @ 2012 10 09, 21:03)
Puiku kad jums ti ka toks atsiribojimas vienas nuo kito, bet as asmeniskai manau, kad esate nepatenkinta ir sunerimusi atsumu tarp judvieju su vyru ir siais postais raminate pati save.
*

Manau,labai tikslus pastebejimas.Nes jei butu pasiektas besalygiskos meiles laipsnis, nebutu tiek negatyvumo poste.... unsure.gif
Moonte
QUOTE(Teisinguole @ 2012 10 09, 21:03)
*

Nereiki painioti atsiribojimo su pagarba kitam zmogui. Jei as turiu savasti, poreikius, vadinasi, ir salimais manes esantis zmogus, nesvarbu, ar tai vyras, vaikas, tevai, broliai, seserys irgi yra individai su savo vidiniu pasauliu, kuris privalo buti gerbtinas, kaip ir mano pacios. Taip kaip man niekas negali nurodineti taip ir as negaliu, ir nenoriu. Meiles jausmas nera bizunas, ar manipuliacijos priemone mylinciu zmogumi. Jusu ir ados 21 didziausiam nusivilimui, mano seimoje vyrauja meile, santaika ir pagarba.

O as savo isvadas apie jus pasilaikysiu sau, nes manau, kad tai nera diskusijos esme.
....................
O i tema, kiekvienas zmogus individualiai sprendzia, kiek, ir ka jis gali, ir nori paaukoti. Niekas neturi teises jo versti, drausti. Nei vienas is salies, net locni sutuoktiniai negali ivertinti kito padarytos aukos didi ir svarba. Tai zmogaus individualus apsisprendimas, uz kuri jis nes atsakomybe, jaus pasekmes.
kamputyje
QUOTE(Teisinguole @ 2012 10 09, 20:03)
*

O aš asmeniškai manau, kad savo sutuoktinio asmenybės slopinimas, jo poreikių menkinimas, hobių atėmimas, akiračio siaurinimas (visgi buvo minimos knygos ir vienas iš kelių nebukinančių kanalų), prievartinis reikalavimas daugiau laiko leisti kartu, rodo nepasitenkinimą ir nerimą dėl atstumo tarp sutuoktinių biggrin.gif , nepasitikėjimą savimi ir santykiais, galų gale nesugebėjimą užsiimti savimi. Toks nuslopintas sutuoktinis galų gale liks nykus ir nuobodus net ir jį naikinusiai antrajai pusei. Manau, kad asmenybės nevaržymą vadindama atsiribojimu, tiesiog raminate save biggrin.gif Jei sutuoktinis vietoj knygos skaitymo rymos kartu su žmona/vyru, vietoj National Geographic žiūrėjimo įkals tris vinis, nei jie artimesni taps, nei jų santykiai sustiprės.
Ada, temos autorius vaikų neturėjo, dirbo dvejuose darbuose, pinigus leisdavo ne savo, o žmonos žaisliukams, įrenginėjo namą, padarydavo vakarienę, o tada tualete pasislėpęs skaitydavo knygą. T.y. jis atlikdavo savo visas finansines ir buitines pareigas, daug laiko skirdavo namams, lepino žmoną. Diskusija juk ne apie tai. Jūsų pavyzdžiai tiktų kitai temai.
Montekrista
Moonte teisi. Jokiam vyrui niekada neleisčiau savęs keisti - paėmė tokią-tegu ir myli tokią, kas čia dabar per kaitaliojimai? Ką noriu tą skaitau, ką noriu, tą žiūriu, kiek noriu sportuoju ir kaip noriu gyvenu. Jis taip pat ne mažas vaikas-mačiau, už ko teku. Kvailos tos moterys, teka, o po to bando keisti vyrus. kvailystė visiška.
laumzirge
QUOTE(Montekrista @ 2012 10 10, 09:23)
Moonte teisi. Jokiam vyrui niekada neleisčiau savęs keisti - paėmė tokią-tegu ir myli tokią, kas čia dabar per kaitaliojimai? Ką noriu tą skaitau, ką noriu, tą žiūriu, kiek noriu sportuoju ir kaip noriu gyvenu. Jis taip pat ne mažas vaikas-mačiau, už ko teku. Kvailos tos moterys, teka, o po to bando keisti vyrus. kvailystė visiška.
*

tai kad žmonės ir taip keičiasi, priklausomai nuo gyvenimo aplinkybių. Aplinkybės irgi keičiasi... Vienu gyvenimo etapu reikia to, kitu kitko. Pritariu, kad negalima perlenkti lazdos, bet kad įmanoma šeimoje vienam kito visiškai neįtakoti, tai netikiu. Nebūtina moralus skaityti ir teliko pultelį atiminėti, yra ir kitų būdų. Manau, kad jei antra pusė aiškina, kad nieko negali savo elgesyje keisti, nes tokį aukso gabalą pats/pati išsirinkai, yra manipuliacija. Iš tiesų galima keisti tiek požiūrį, tiek elgesį. Be to, jei vienas iš partnerių nekintantis 'aukso gabalas', kitas greičiausiai turės būti tas 'molis', kuris nusileis, prisiderins, pamins savo poreikius, keisis ir t.t., kad tik abiem būtų gerai... Du aukso gabalai, deja, per menką kalnelį gali ir nebesueiti...
ada21lt
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 10, 00:34)
Ada, temos autorius vaikų neturėjo, dirbo dvejuose darbuose, pinigus leisdavo ne savo, o žmonos žaisliukams, įrenginėjo namą, padarydavo vakarienę, o tada tualete pasislėpęs skaitydavo knygą. T.y. jis atlikdavo savo visas finansines ir buitines pareigas, daug laiko skirdavo namams, lepino žmoną. Diskusija juk ne apie tai. Jūsų pavyzdžiai tiktų kitai temai.
*

MAnau,kad temos autorius senai pamirso si foruma ir kalbejau ne apie ji o tik i tema. O apie ju situacija parasiau,kad ,manau,kad tai moteriai demesio labiausiai truko...is niekur nieko kabinejimasis neatsiranda...
Papildyta:
QUOTE(laumzirge @ 2012 10 10, 20:56)
Du aukso gabalai, deja, per menką kalnelį gali ir nebesueiti...
*

thumbup.gif va aukso zodziai.
As irgi neisivaizduoju kaip galima nesikeisti per visa gyvenima , jau pati matau kiek pasikeiciau, kiek vyras pasikeite, kiek musu pomegiu ir laiko praleidimo budu pasikeite...o dar kiek pasikeis ir kaip visa tai numatyti sakykit? blink.gif As asmeninskai jei tik sugebu ir manes tai kazkaip neigiamai neitakoja stengiuosi kazka pakeisti, jei vyras papraso ir jis daug ka keite ir stengiasi derintis, bet jei kazkas svarbu, tai taip ir sakau ir jis pasako, ne siaip as nenoriu, bet kartais laikas praeina ir pciu poziuris pasikeicia ir kas atrodo buvo sunku ar neimanoma tampa lengva ir paciam jau norisi taip keistis....
Moonte
QUOTE(laumzirge @ 2012 10 10, 20:56)
tai kad žmonės ir taip keičiasi, priklausomai nuo gyvenimo aplinkybių. Aplinkybės irgi keičiasi... Vienu gyvenimo etapu reikia to, kitu kitko. Pritariu, kad negalima perlenkti lazdos, bet kad įmanoma šeimoje vienam kito visiškai neįtakoti, tai netikiu. Nebūtina moralus skaityti ir teliko pultelį atiminėti, yra ir kitų būdų. Manau, kad jei antra pusė aiškina, kad nieko negali savo elgesyje keisti, nes tokį aukso gabalą pats/pati išsirinkai, yra manipuliacija. Iš tiesų galima keisti tiek požiūrį, tiek elgesį. Be to, jei vienas iš partnerių nekintantis 'aukso gabalas', kitas greičiausiai turės būti tas 'molis', kuris nusileis, prisiderins, pamins savo poreikius, keisis ir t.t., kad tik abiem būtų gerai... Du aukso gabalai, deja, per menką kalnelį gali ir nebesueiti...
*

Kur yra parasyta, kad zmogus nekinta, yra neitakojamas? Klausimas yra tame, kaip ir del kokiu priezasciu zmogus yra itakojamas, kokia pasirenkama forma.

Tarkim, jus man pasakykite, del kokiu priezasciu asmuo turi atsisakyti: knygu skaitymo, ji dominanciu TV laidu ziurejimo, ar kad kitoje temoje buvusi, mano galva labai rimta tema, savo tevu, ar vaiku is kitos santuokos remimo/islaikymo. Mat kai kuriem sutuoktiniams tai tampa problema, jog salimais esantis zmogus nera vien ju nuosavybe, bet dar turi ir kitus isipareigojimus.

Ne siaip sau isvardinau, aspektus, o tiklsingai. Niekada neissizadesiu savo vaiku/tevu, gimines, vertybiu, knygu, draugu, darbo, kuris yra neatsiejama mano, kaip asmenybes dalis. Tebunie, busiu "auksto gabalas", bet tikrai ne mankurtas. Atsiprasau, bet lovos partnieriu as hipotetiskai galiu tureti aibes, kai vaikai, tevai, mano savasties pamatines vertybes, profesija yra nekintamas, neitakojamas didis.

Vaikai, tevai, gimine yra duotybe, ju nepasirinksi, jie visam gyvenimui. Kaip, del kokiu gi priezasciu mane gali itakoti sutuoktinis, jog jie nustotu man rupeti, buti man brangus, jei jam jie nera vertybe?

Knygos, TV laidos, velgi, del kokiu priezasciu zmogus turi to atsizadeti, kuo tai kenkia seimai? Labai patiko kamputyje izvalgos. Na suprantu, kad koki karta, tarkim, reikia ka sunkaus pakelti, perdeti, zmogus gali atideti knyga ir atlikti darba. Bet kai knygos skaitymas tampa seimyniniu santykiu problema, konflikto sukelejas... Ar pazintinis TV laidu ziurejimas, ypac kai vyras atlieka VISAS savo prievoles ir dar daugiau. Na turekite sazines, nejau jei zmogus veda/tuokiasi, anot jusu jis nebeturi teises i asmenini laika, pabuti vienam su savimi... Ar tai gali daryti tik tuomet kai gauna leidima is virsaus?

Tiesa pasakius, mane stebina tas vartotojiskas poziuris i salimais esanti zmogu, pagarbos nebuvimas, noras ta zmogu padaryti marionete.

Is esmes boba gyvena be problemu, turi nuostabu, mylinti vyra, be zalingu iprociu. Po kazino nelaksto, su kitom nesiduoda, namuose padeda, pinigus uzdirba... Na nevertina ji to ka turi, priima tai kaip savaime suprantama fakta, kartais pamastau, jog reikia va tokiom infatilem rimtu problemu, kad suvoktu, isijungtu protelis, pamatytu daugiau nei savo norus, poreikius. Visai nenustebsiu, kad sis vyras isitaisys meiluze, kuri ji supras, o veliau issiskirs, ypac jei zmona suzinos, kad jis buvo neistikimas. Tokios bambos, savo kaltes seimynineje krizeje neizvelgia. Tvirtai zino ko pacios nori, bet nusispjauna i kito poreikius. Pasipiktinusios moralizuos, apie neva "blogo" vyro dora, verciau jos nebuvima.

Juokingai skamba, seimos problema - knygu skaitymas.
Teko pazinoti viena tokia asaba, kuri kele alasa jog vyras mokosi, dar tais laikais, kai mokslas buvo nemokamas.

Ir dar pastebejimas, dalis oponentu bando pervesti diskusija i banalybe, akcentuodami zalingus iprocius, piktybini nepaisyma. Tokiu temu SM yra aibes. Kai si tema, mano galva, visai nesvarbu, ar temos autorius skaito ja, ar ne, yra labai aktuali, nes kalbama apie elementaria pagarba sutuoktiniui, jo dvasinem reikmem, teise i savisvieta, savirealizacija. Iki kiek kitas sutuoktinis turi teise reguliuoti, itakoti tai. Zmogaus laisviu ir teisiu konvencijoje yra garantuota teise i moksla, svietima, savirealizacija. Tai nuo kada seima tampa girnapusis, kalejimas, kur ribojamos elemetarios teises.
ada21lt
Jo, mano pazystamu pora buvo, vyrui vis reikejo pamedituoti, kai tik kas, kai tik daugiau darbu namie atsirasdavo ar reikdavo vaikus priziureti ir isvaziuoja kur i kalnus savo dvasiniu reikmiu, jau nesnekannt, kad ir lanke uzsiemimus ,kuriuos norejo , studijavo irt.t. g.gif Tik deja, jau issiskyre, atsibodo mano draugei tos vyro dvasines paieskos, nes jai reikia zemisko vyro cia ir dabar ,kad vaikus priziuretu, padetu buity, ja isklausytu, o vyras taip ir liko nesuprantes ,ka cia blogo dare, kaip ir be zalingu yprociu bigsmile.gif TAigi ar prasymas vyro nevaziuoti medituoti ir padeti namie buvo jau trukdymas jam dvasiskai tobuleti? g.gif GAl tokiems zmonems is vis nereiktu tada kurti seimu?
Montekrista
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 11, 08:07)
Jo, mano pazystamu pora buvo, vyrui vis reikejo pamedituoti, kai tik kas, kai tik daugiau darbu namie atsirasdavo ar reikdavo vaikus priziureti ir isvaziuoja kur i kalnus savo dvasiniu reikmiu, jau nesnekannt, kad ir lanke uzsiemimus ,kuriuos norejo  , studijavo  irt.t. g.gif Tik deja, jau issiskyre, atsibodo mano draugei tos vyro dvasines paieskos, nes jai reikia zemisko vyro cia ir dabar ,kad vaikus priziuretu, padetu buity, ja isklausytu, o vyras taip ir liko nesuprantes ,ka cia blogo dare, kaip ir be zalingu yprociu bigsmile.gif  TAigi ar prasymas vyro nevaziuoti medituoti ir padeti namie buvo jau trukdymas jam dvasiskai tobuleti? g.gif  GAl tokiems zmonems is vis nereiktu tada kurti seimu?
*

tiesiog tas vyras buvo ne tai moteriai skirtas ir tiek.
kamputyje
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 11, 08:07)
TAigi ar prasymas vyro nevaziuoti medituoti ir padeti namie buvo jau trukdymas jam dvasiskai tobuleti? g.gif 
*
Prašymas padėti namuose - normalus. Prašymas mesti meditaciją - ne. Šeimoje natūraliai ar derybų būdu nusitovi buities darbų pasiskirstymas, vaikų priežiūra, laikas,skiriamas žmonai ir laikas, skiriamas sau. Laikas sau (protingas jo kiekis) - būtinas. Kaip jį leisti - sprendžia to laiko savininkas. Joks pašalinis žmogus to negali reguliuoti, nebent žmogaus pasirinktas laiko leidimo būdas kenkia tam žmogui, jo šeimai ar aplinkiniams.
Jei jau kalba pakrypo apie pavyzdžius, mačiau ir matau ne viena pavyzdį, kai vieną iš sutuoktinių (įvairių kartų) tiesiog erzina, kad kitas turi hobių, kažkuo domisi, galų gale yra žingeidus. Juos erzina tos sferos, kurios jiems paprasčiausiai nesuprantamos, neįdomios. Tokie sutuoktiniai (mano matomuose pavyzdžiuose yra mažesnio IQ, turi problemų su empatija) savo antrą pusę nesąmoningai stengiasi bukinti.
Klaidinga dilema – viena iš argumentacijos klaidų, kai siūlomi tik du atsakymo variantai, nors iš tiesų jų yra daug daugiau. Pvz. Draugės vyras turėjo hobį - meditavo. Jis neskyrė laiko šeimai. Visi žmonės, kurie turi hobius - neskiria laiko šeimai. Išvada: arba turi hobių, arba skiri laiko šeimai. O taip nėra. Netgi tiesioginės priklausomybės nėra.
ada21lt
Meditacija ne hobis, tai gyvenimo budo dalis, tikimasi, kad tai pades dvasiskai tobuleti, tai ne siaip laiko linksmas praleidimas. TAi va tas ir yra ,kad moteris vis stengesi derintis, o vyrui atrode,kad derintis nereikia, kad jo interesai pirmoje vietoje, uzdirbu pinigus, kazka namie padarau, tiek ,kiek man atrodo svarbu, o paskui jau mano reikalas ka daryti...Jis net yra man sakes, kad galvoja,kad seimoje neimanoma gyventi norint dvasiskai tobuleti blink.gif (tada dar nebuvo issiskyre)
As ta ir sakau, kad reikia derintis, o ne taip, cia mano gyvenimas, as asmenybe ir darau ka noriu, o jus man niekas neaiskinkit ir gerbkit mano pasirinkimus. Nes jei jau kuri seima, prisiimi dali atsakomybes uz su tavim gyvenancius, ypac vaikus. Ir norint tikrai eina viska suderinti, tik kartais gal yra periodu,kai savo interesus reikia atideti arba ju israiskai galima rasti kitu formu.Man visada keistai atrode tie zmones,kuri labai jau "dvasingi", "teisingi" , bet realiai esanciam salia zmogui nesugeba rankos paduoti kai reikia, skelbia apie besalygines meiles, o artimo savo skausmo nemato....tai kas tada svarbiau gyvenime?
Klausimas butu, jei kaip rasot sutuoktiniai kvailesni ar stengiasi bukinti, tai kodel toki partneri tas protingesnis pasirenka? g.gif
kamputyje
O tai ji ištekėjo už meditatoriaus ar jis vieną dieną tokiu tapo?
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 11, 12:02)
Klausimas butu, jei kaip rasot sutuoktiniai kvailesni ar stengiasi bukinti, tai kodel toki partneri tas protingesnis pasirenka? g.gif
*

Intelekto koeficientas tikrai nedažnai yra lemiamas ir vienintelis faktorius renkantis antrą pusę. Žmonės, jų poreikiai, prioritetai renkantis partnerius yra skirtingi. Man įdomiau, kodėl pasirenkamas toks žmogus, kurį paskui norima keisti.

ada21lt
QUOTE(Montekrista @ 2012 10 11, 11:30)
tiesiog tas vyras buvo ne tai moteriai skirtas ir tiek.
*

nu taip lengva pasakyti , o kaip vaikai, kaip daugiau 10 m gyvenimo?Del to nera jokios atsakomybes?
Manau, jis bus ne tas visoms, nes per didelis susireiksminimas, ir isskirtinai savo poreikiu tenkinimas, kaip cia sake tikras aukso luitas smile.gif
Papildyta:
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 11, 13:10)

Intelekto koeficientas tikrai nedažnai yra lemiamas ir vienintelis faktorius renkantis antrą pusę. Žmonės, jų poreikiai, prioritetai renkantis partnerius yra skirtingi. Man įdomiau, kodėl pasirenkamas toks žmogus, kurį paskui norima keisti.
*

Toks buvo.

Manau, neivertini,kaip kazkokie uzsiemimai ar budo bruozai suveiks ateity,ypac kai gimsta vaikai. Jei is pradziu pvz visai linksma gal medituot kartu, bet kai uzgriuna buitis ar kokios krizes, ar gimsta vaikai , tai visai nebesmagu ,kad moteris keicia savo dienotvarke, o vyras ir toliau "tobulinasi" ,nes tai jo gyvenimas, o vaikais lai zmona rupinasi...
.GAl nesinori perdarytii ta zmogu, bet norisi,kad jis labiau prisitaikytu esamose situacijose,kad keistusi, brestu.Ar noretusi jums,kad vyras elgtusi 40 taip pat kaip elgesi 14?
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 11, 13:22)
1. nu taip lengva pasakyti , o kaip vaikai, kaip daugiau 10 m gyvenimo?Del to nera jokios atsakomybes?
Manau, jis bus ne tas visoms, nes per didelis susireiksminimas, ir isskirtinai savo poreikiu tenkinimas, kaip cia sake tikras aukso luitas smile.gif
Papildyta:

Toks buvo.

Manau, neivertini,kaip kazkokie uzsiemimai ar budo bruozai suveiks ateity,ypac kai gimsta vaikai. Jei is pradziu pvz visai linksma gal medituot kartu, bet kai uzgriuna buitis ar kokios krizes, ar gimsta vaikai , tai visai nebesmagu ,kad moteris keicia savo dienotvarke, o vyras ir toliau "tobulinasi" ,nes tai jo gyvenimas, o vaikais lai zmona rupinasi...
.GAl nesinori perdarytii ta zmogu, bet norisi,kad jis labiau prisitaikytu esamose situacijose,kad keistusi, brestu.Ar noretusi jums,kad vyras elgtusi 40 taip pat kaip elgesi 14?
*

1. Baisu, kai savo neveiksnuma bandoma dangstyti vaikais? O vaikam gera matyti pavyzdi, kai tevai negerbia vienas kita. Ir si netikusi modeli diegti, tik jau savo seimoje, nes kitokios seimos modelio nepazista. Manys, kad norma trypti kito zmogaus savasti, poreikius, vien todel, kad jis sutuoktinis/-ne.

Mano galva, vaikam zymiai geriau, kai abu tevai yra laimingi, nei infantilumo aukos, kaip tarakonai stiklainyje edantys vienas kita.

2. Ir vel bandymas banalinti.
Dar karta perskaitykite temos gaires, autoriaus posta.
Zmogus dirba, aprupina seima pinigais, padeda buityje, vaiku neturi. Prie ko cia jusu isvediojimai, kurkite tema apie infatilius vyrus, kurie pinktnaudziauja.

Is kur tas poreikis pateisinti chamiska elgesi neegzistuojanciais vaikais, neva fprievoliu nevykdymu, kai jos vykdomos?

Si tema apie chamiska elgesi, nepagarba zmogui, bandyma is jo atimti savasti. Kitaip tariant dvasini smurta seimoje, kuri patiria vyras.
Moonte
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 11, 12:39)
Prašymas padėti namuose - normalus. Prašymas mesti meditaciją - ne. Šeimoje natūraliai ar derybų būdu nusitovi buities darbų pasiskirstymas, vaikų priežiūra, laikas,skiriamas žmonai  ir laikas, skiriamas sau. Laikas sau (protingas jo kiekis) - būtinas. Kaip jį leisti - sprendžia to laiko savininkas. Joks pašalinis žmogus to negali reguliuoti, nebent žmogaus pasirinktas laiko leidimo būdas kenkia tam žmogui, jo šeimai ar aplinkiniams.

Jei jau kalba pakrypo apie pavyzdžius, mačiau ir matau ne viena pavyzdį, kai vieną iš sutuoktinių (įvairių kartų) tiesiog erzina, kad kitas turi hobių, kažkuo domisi, galų gale yra žingeidus. Juos erzina tos sferos, kurios jiems paprasčiausiai nesuprantamos, neįdomios. Tokie sutuoktiniai (mano matomuose pavyzdžiuose yra mažesnio IQ, turi problemų su empatija) savo antrą pusę nesąmoningai stengiasi bukinti.
Klaidinga dilema – viena iš argumentacijos klaidų, kai siūlomi tik du atsakymo variantai, nors iš tiesų jų yra daug daugiau.  Pvz. Draugės vyras turėjo hobį - meditavo. Jis neskyrė laiko šeimai.  Visi žmonės, kurie turi hobius - neskiria laiko šeimai. Išvada: arba turi hobių, arba skiri laiko šeimai. O taip nėra. Netgi tiesioginės priklausomybės nėra.

*

Butent, perskaiciusiam per visa gyvenima tik mokyklini elementoriu sunku suvokti, kad zmones gali jausti vidini pasitenkinima skaitydami knygas, plesdami savo akirati. Knygu skaitymas jiems asocijuosis tik su migodmaisiais, ar laiko svaistymu.

Pritariu. Va ta argumetacijos, logikos klaida mane ir glumina. Bet idomu kodel atsiranda poreikis, metytis i krastutinumus...

QUOTE(kamputyje @ 2012 10 11, 13:10)

*

Mano galva, neretai suviekia baime, ypac moteru tarpr neisteketi t.y. nesulaukti pasiulymo ir teka uz to kas siulo, arba gviesiasi turto. Isimylejimas, kai zmones masto uzpakaliu, ne galva, tuokiasi, kad legalizuoti seksa, cia jau daugiau vyru klaidos. Veda isore, gyvena su charakteriu mirksiukas.gif
ada21lt
QUOTE(Moonte @ 2012 10 11, 18:10)
*

nu ir vel jus su savo fantazija doh.gif
Kur as sakiau,kad gerai ar blogai konkreciu atveju skyrybos....?As apeliuoju i suaugusiuju atsakomybe, jei jau sukurei seima reikia stengtis ja ir islaikyt(ne finansiskai turiu omeny), nes kencia vaikai pirmiausia, aisku jei jau nieko neimanoma padaryti geriau issiskirti, bet siaip ar taip vaikai kentes. O minetu atveju buvo per didelis susireiksminimas ir ambicijos, kurias reikejo perzengti ir viskas butu buve gerai, nemate ten vaikai kazkokiu ypatingu neigiamu dalyku.

Nu siaip tema: Kiek galima paaukoti dėl žmonos?kada pasakyti stop. TAi kazkaip vaikai neakcentuoti pavadinime yra ar nera, tai ,manau , galiam pakreipti kalba ir apie juos, nes pats autorius senai nedalyvauja, o tema tikrai aktuali. O siaip daugumos seimu, manau, tikslas tureti vaiku, tai ateity jei jie bus, problemos tik paastres, nes butent vaikams gimus reikia daug daugiau atsisakyti, ka dazniausiai ir daro moteris, o vyras laisvesnis rinktis, ir jei nesusivokia, tai kyla daug konfliktu..
TAi seima tik prievoliu vykdymas? o pabendrauti, siaip pabuti su zmogumi, isklausyti jau nebereikia? bigsmile.gif Cia kaip tevai vaikams sako: pavalges aprengtas esi ko tu dar nori doh.gif TAi gal tai zmonai per mazai tik pagalba buity, pinigai, gal jai zmogaus salia reikia , demesio? cia ka jau kaprizai, chamiskas elgesys to paprasyti? bigsmile.gif
JAu teliko nepaziuresi, knyguciu nepaskaitysi,jau cia savasti prarasi? doh.gif nejuokinkit, yra gyvenime ir svarbesniu dalyku ,kaip pvz salia essantys zmones -tai gyvos knygos ir gyvas gyvenimas. Vaje dievuli,koks smurtas cia pries vyra knygutes neleidzia skaityti ir teliko ziureti lotuliukas.gif TAi todel ir sakau, gal tada is vis nereikia seimos kurti, jei tai tik prievoles, o artimo zmogaus poreikiu patenkinimas isivaizduojamas, kaip didziausias trukdis asmeninei laisvei g.gif
ada21lt
QUOTE(Moonte @ 2012 10 11, 18:35)
Mano galva, neretai suviekia baime, ypac moteru tarpr neisteketi t.y. nesulaukti pasiulymo ir teka uz to kas siulo, arba gviesiasi turto. Isimylejimas, kai zmones masto uzpakaliu, ne galva, tuokiasi, kad legalizuoti seksa, cia jau daugiau vyru klaidos. Veda isore, gyvena su charakteriu  mirksiukas.gif
*

Mano konkreciu pvz buvo poroje meile ir grazus zodziai ir planai labai grazus ir grazus santykiai ir saulytes, ir zuikuciai, ir buciukai ir t.t. As is tikruju labai nustebau isgirdusi apie skyrybas. Nors is pat pradziu maciau tuos vyro trukumus, bet juk visi mes su trukumais ir visi kazkam tinkam smile.gif
Va taip daznai is tiesu buna ir nereikia cia sakyti,kad tuokiasi vien kad susitiuokti ar del pinigu ar dar del kazko. TUokiasi ir si meiles , tik va kaip ja islaikyti kol kas yra misle, todel r skiriasi puse susituokusiu , o is likusiu karttu irgi nemaziau kaip puse gyvena skyrium, tik,kad po vienu stogu.
DAr tiesa ta pora,kur rasau nebuvo susituoke.Nereikejo moteriai nei pavardziu keitimu, nei kazkokiu stampu, nei baliu, ji tikrai ji mylejo, visada palaike, jam daug leido, jis irgi ja mylejo ir daug dare del namu ir statybos, ir pinigai. Bet va matyt to faktoriaus pritruko apie ka cia kalbam, nusileisti is aukstybiu savo asmenybes erdviu...nes per ilga laika tos smulkmenos kraunasi, kraunasi...
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 11, 19:46)
nu ir vel jus su savo fantazija  doh.gif
Kur as sakiau,kad gerai ar blogai konkreciu atveju skyrybos....?As apeliuoju i suaugusiuju atsakomybe, jei jau sukurei seima reikia stengtis ja ir islaikyt(ne finansiskai turiu omeny), nes kencia vaikai pirmiausia, aisku jei jau nieko neimanoma padaryti geriau issiskirti, bet siaip ar taip vaikai kentes. O minetu atveju buvo per didelis susireiksminimas ir ambicijos, kurias reikejo perzengti ir viskas butu buve gerai, nemate ten vaikai kazkokiu ypatingu neigiamu dalyku.

Nu siaip tema: Kiek galima paaukoti dėl žmonos?kada pasakyti stop. TAi kazkaip vaikai neakcentuoti pavadinime yra ar nera, tai ,manau , galiam pakreipti kalba ir apie juos, nes pats autorius senai nedalyvauja, o tema tikrai aktuali. O siaip daugumos seimu, manau, tikslas tureti vaiku, tai ateity jei jie bus, problemos tik paastres, nes butent vaikams gimus reikia daug daugiau atsisakyti, ka dazniausiai ir daro moteris, o vyras laisvesnis rinktis, ir jei nesusivokia, tai kyla daug konfliktu..

TAi seima tik prievoliu vykdymas? o pabendrauti, siaip pabuti su zmogumi, isklausyti jau nebereikia? bigsmile.gif Cia kaip tevai vaikams sako: pavalges aprengtas esi ko tu dar nori  doh.gif TAi gal tai zmonai per mazai tik pagalba buity, pinigai, gal jai zmogaus salia reikia , demesio? cia ka jau kaprizai, chamiskas elgesys to paprasyti?  bigsmile.gif
JAu teliko nepaziuresi, knyguciu nepaskaitysi,jau cia savasti prarasi? doh.gif  nejuokinkit, yra gyvenime ir svarbesniu dalyku ,kaip pvz salia essantys zmones -tai gyvos knygos  ir gyvas gyvenimas. Vaje dievuli,koks smurtas cia pries vyra knygutes neleidzia skaityti ir teliko ziureti lotuliukas.gif TAi todel ir sakau, gal tada is vis nereikia seimos kurti, jei tai tik prievoles, o artimo zmogaus poreikiu patenkinimas isivaizduojamas, kaip didziausias trukdis asmeninei laisvei  g.gif
*

Prie ko cia manoji fantazija? Cia jusu negebejimas likti uzbreztose temos autoriaus gairese. Temos pavadinimas dar nera temos esme. Knyga vertiname ne pagal pavadinima ir virseli, o pagal turini. Taip ir cia.

Man visai neidomu blusinetis jusu pavyzdyje, as gerbiu temos autoriu, tad nesivelsiu i banalybes, bandymo nukrypti nuo temos.

O as manau, kad bet kokiu atveju geriau skyrybos, nei buti tarakonais stiklainyje. Tai atsakingu zmoniu veiksmas. Skyrybos nera pasaulio pabaiga, ypac kai du veiksnus zmones suvokia savo isipareigojimus pries vaikus. Jei nemyli buvusio, tai nereiskia, kad nemyli vaiku. Galima puikiai bendrauti su vaikais, negyvenant po vienu stogu su vienu is gimdytoju. Taip vaiku psichika maziau zalojama, jie nemato psichologinio smurto.

Kam gimdyti vaikus, jei zmones dar ju neturedami suvokia, jog yra skirtingi tiek vertybese, tiek pasauleziuroje? Nesuprantu to. Nejau vaikai yra priemone, kad sulaikytu sutuoktini, ar santazo irankis...

Vel alogiska. Jus buvote vyru kailyje, kad galetumete matuoti kas ir ko issizada? Baikite kaisioti stereotipus. Esu moteris, bet tikrai nesu kokia ten auka. Nes savarankisa, pilnaverte asmenybe, niekada nebus auka, nes tam, kad jaustusi pilnaverciai jai pastoviai nereikia priedelio/ramscio. Todel nepraktikuoja, tam kad pajaustu prilnatve, santazo, isterijos, smurto pries salimais esancti zmogu, vien todel, kad jis yra lengviau itakojamas, emocionaliai priklausomas.

Kas cia nusprende, kad seimos pagrindinis tikslas vaikai... Vel stereotipai. Ka tai turi bendro su dvasiniu smurtu seimoje?

Kur yra parasyta, jog seima tik prievoliu vykdymas? Mano galva, vos ne kiekvienam poste as ir kiti mano pozicijos diskusijoje salininkai, kalba apie pagarba, empatija t.y. isiklausyma i salimais esanti. Cia tamsta, pastoviai bandot pateisinti psichologini smurta, neva vyras vengia atlikti darbus, viska permetes moteriai-aukai, neva medituoja, ar bjaurybe turi zalingus iprocius pamirsdamas seimos reikmes. Apsipreskite pagaliau ir nepermetinekite savuju izvagu kitam.

Oooo visiskai neturiu poreikio pakreipti kalbos, nes pakanka argumetu i tema. Jei jus netenkina temos gaires, SM tokiu temu pilna, diskutuokite ten i tema.

O ko reikia vyrui, jus nedomina? Ar gerai, mylinciai zmonai neturi rupeti tai? Butinai demesio pritrukstama, kai pradeda vyras skaityti knyga, ar ziureti rupima TV laida. Aciu dievui, kad demesio dar nepritrukstama, kai jis lankosi isvieteje, nabagas turi galimybe nors 15-30 minuciu paskaityti. O kas bus jei ir tustintis bus uzdrausta... Man si situacija primena pasaka "Auskine zuvele", apie nepasotinama furija.

Kaip jau minejau, tam, kurio akiratis apsiriboja vien elementoriumi, nesuvokti, koki zmogus jaucia dvasini malonuma skaitydamas. Neveltui Gorkis rase "Рождённый ползать - летать не может" Gimes sliauzioti, skraidyti negali.
Aaaaaa svarbu yra tai, kas mankurtui svarbu, intelektu nesuzalotu veidu? Anot jusu gyvenimas yra tustintis, valgyti, miegoti ir dirbti, dar uzmirsau, krustis/daugintis? Koks tuomet skirtumas tarp gyvuno ir sio individo, neva zmogaus? Gyvenime idomumai yra skirtingi, individualus.

Nereikia tuoktis skirtingu paziuru zmones. As su mankurtu negaleciau sugyventi po vienu stogu, banalus zmones neidomus.
given444
QUOTE(Moonte @ 2012 10 11, 15:10)

Si tema apie .... nepagarba zmogui, bandyma is jo atimti savasti. Kitaip tariant dvasini smurta [I]seimoje, kuri patiria vyras.
*

vat butent.....
Ozito
na taip, kam gyventi su tokia, kuri kaska draudzia... menesio papaigoj pagaliau baigsis skyrybos... nereikia kenteti ar taikstytis, meile ateina ir iseina, o savo laiko nebesugrazinsi, galu gale kaskur vaiksto tokia kuriai tu (arba as biggrin.gif ) patiksi toks koks esi su visais savo trukumais tokiais kaip knygu skaitymas ar discovery ziurejimas
ada21lt
Vargasai tie vyrai patiriantys nuolatini dvasini smurta biggrin.gif
KAzkaip gal neuzmaciau, bet nepastebejau cia tokios temos kur moteris skustusi,kad jai vyras kazkokiu laidu neleistu ziureti per Tv ar knygu skaityti lotuliukas.gif
Nors siaip net pats temos autorius, nesake,kad jam zmona draudzia, sake tik stebisi, komentuoja isreiskia nepasitenkinima ir pan, o jis pats jau apsisprende neziureti ar pasislepes kazka daryti,kaip mazas vaikas....
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 15, 16:05)
Vargasai tie vyrai patiriantys nuolatini dvasini smurta  biggrin.gif
KAzkaip gal neuzmaciau, bet nepastebejau cia tokios temos kur moteris skustusi,kad jai vyras kazkokiu laidu neleistu ziureti per Tv ar knygu skaityti  lotuliukas.gif
Nors siaip net pats temos autorius, nesake,kad jam zmona draudzia, sake tik stebisi, komentuoja isreiskia nepasitenkinima ir pan, o jis pats jau apsisprende neziureti ar pasislepes kazka daryti,kaip mazas vaikas....
*

O mano galva, vargsesni yra tie, kurie visu pirma zmones skirsto pagal lyti, ir tuo bando pateisinti dvasini smurta. Slykstu, jog zeminami tiek vyrai, tiek moterys. Baisu ir tai, kad zmones nesuvokia psichologinio smurto zalingumo, ir saiposi is smurto auku, vietoj to, kad butu nepakanciais smurtui. Vadovaujantis tuo ka skaitau, visai desninga, kad va tokie sarkastiski chamai ir augina vaikus, kurie smurtauja mokymo istaigose. Problema tame, kad chamai ir ju vaikai nesuvokia ka daro, truksta empatijos, mano, jog smurtas gali buti tik fizinis.
ada21lt
QUOTE(Moonte @ 2012 10 15, 18:34)
O mano galva, vargsesni yra tie, kurie visu pirma zmones skirsto pagal lyti, ir tuo bando pateisinti dvasini smurta. Slykstu, jog zeminami tiek vyrai, tiek moterys. Baisu ir tai, kad zmones nesuvokia psichologinio smurto zalingumo, ir saiposi is smurto auku, vietoj to, kad butu nepakanciais smurtui. Vadovaujantis tuo ka skaitau, visai desninga, kad va tokie sarkastiski chamai ir augina vaikus, kurie smurtauja mokymo istaigose. Problema tame, kad chamai ir ju vaikai nesuvokia ka daro, truksta empatijos, mano, jog smurtas gali buti tik fizinis.
*

Man labai patinka, kai tie neskirstytojai labai grazias deklaracijas skelbia, kol realiai nesusiduria su tuo ,kad mes skirtingi ir vyrai ir moterys, su skirtingais gebejimais, pareigomis ir poreikiais, fizine ir dvasine struktura...
Jei tik tokios bedos seimose butu ,kaip cia parsayta pirmoj zinutej visi gyventu labai laimingai.
Nelabai suprantu kaip derinasi jusu visa deklaruojama tollerancija su nuolatiniu smerkimu ir keiksmazodziais. Man jau geriau naturalus zmogus ,kuris keikia ,bet atvirai prisipazysta ,kad smerkia, negu neva tolerancijos virsunes su dar baisesniu smerkimu ir keiksmais net vaiku.... blink.gif GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Ozito @ 2012 10 15, 11:42)
na taip, kam gyventi su tokia, kuri kaska draudzia... menesio papaigoj pagaliau baigsis skyrybos... nereikia kenteti ar taikstytis, meile ateina ir iseina, o savo laiko nebesugrazinsi, galu gale kaskur vaiksto tokia kuriai tu (arba as  biggrin.gif  ) patiksi toks koks esi su visais savo trukumais tokiais kaip knygu skaitymas ar discovery ziurejimas
*

Teisingai Ozito, tik zmona isreiskia kazkoki nepasitenkinima ja reikia palikti ir ieskotis kitos iki kito tokio karto ir t.t. doh.gif
Tik ar ne tamsa rasei,kad pasislepes rukai? g.gif
kamputyje
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 10:34)
GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit  biggrin.gif
*

Gerai, domiuosi psichologiniu smurtu šeimoje. Randu: pastovi kritika, jausmų ignoravimas, įsitikinimų išjuokimas, manipuliavimas asmeniu, trukdymas asmeniui palaikyti santykius su giminaičiais ir draugais. Emocinis smurtautojas per gyvenimą keliauja besijausdamas, kad su juo turi būti elgiamasi karališkai ir nori, kad jūs būtumėte jo savanorė tarnaitė. Smurtautojas bandys priversti jus pasijusti kalta kiekvieną kartą, kai jūs įtempsite savo valią ir pareikšite, kas jums gerai. Ir t.t. ir t.t.

QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 10:34)
Jei tik tokios bedos seimose butu ,kaip cia parsayta pirmoj zinutej visi gyventu labai laimingai.

Aš suprantu, kad Jums tai atrodo nereikšminga (priežasčių gali būti daug, kad ir: puikiai atliekate mamos, žmonos funkcijas ir neturite (nebeturite) nieko sãvo, ką iš Jūsų galėtų atimti). O man pvz. atrodo nereikšmingi visokie buitiniai niekniekiai, bet aš nelakstau po temas, skirtas vyrų batų nenusiavimui ar užkandžiavimui prieš valgį (moteriškės dėl to net apie skyrybas galvoja), aiškindama, kad čia niekis. Nes man tai niekis, ne joms. Psichologinis smurtas yra išskirtas tarptautiniuose teisės aktuose kaip viena iš smurto šeimoje rūšių. Reiškia, jis egzistuoja. Ir jei čia aptariami pavyzdžiai nėra patys drastiškiausi, nereiškia, kad švelni psichologinio smurto forma turi būti toleruotina. Juk švelnaus fizinio smurto netoleruotumėte, ar ne? Net jei tokios bėdos menkos (Jūsų nuomone), Jos yra bėdos ir neturi būti toleruojamos vien todėl, kad būna didesnių bėdų.
ada21lt
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 16, 13:20)
Gerai, domiuosi psichologiniu smurtu šeimoje. Randu: pastovi kritika, jausmų ignoravimas, įsitikinimų išjuokimas, manipuliavimas asmeniu, trukdymas asmeniui palaikyti santykius su giminaičiais ir draugais. Emocinis smurtautojas per gyvenimą keliauja besijausdamas, kad su juo turi būti elgiamasi karališkai ir nori, kad jūs būtumėte jo savanorė tarnaitė. Smurtautojas bandys priversti jus pasijusti kalta kiekvieną kartą, kai jūs įtempsite savo valią ir pareikšite, kas jums gerai. Ir t.t. ir t.t.
*

Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel. mirksiukas.gif
Antra, visiskai neneigiu, kad egzistuoja toks dalyks kaip psichologinis smurtas.
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Is jusu citatu: idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis g.gif
O aplamai, jei kalbam apie psichologini (ar bet koki ) smura seimoje, pradeti reiktu nuo to, kad tiek smuratutojo, tiek aukos vaidmenis zmones prisiima patys ir bet kada panoreja juos gali pakeisti. Kiekvienas suauges zmogus turi prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus ar neveikima, jei reikia ieskotis pagalbos ,nes abu vaidmenys yra zalingi patiems zmonems.
Ir, taip, mes visi nuolat smurtaujam vieni pries kitus ar tai didesnis ar mazesnis smurtas, bet jis yra, taigi nustokim vaidinti sventus ir pasiziurekim i veidrodi. Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai biggrin.gif TAi vyksta daugiau ar maziau visur, ir mes nuolat keiciames tais vaidmenimis, tik buna riba , kai kazkas jau perlenkia labai stipriai ir kitas pasako stop, cia jau per daug, bet viskas nuo musu paciu priklauso ir kaip mes elgiames ir kaip su mumis elgiasi 4u.gif
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 11:34)
Man labai patinka, kai tie neskirstytojai labai grazias deklaracijas skelbia, kol realiai nesusiduria su tuo ,kad mes skirtingi ir vyrai ir moterys, su skirtingais gebejimais, pareigomis ir poreikiais, fizine ir dvasine struktura...
Nelabai suprantu kaip derinasi jusu visa deklaruojama tollerancija su nuolatiniu smerkimu ir keiksmazodziais. Man jau geriau naturalus zmogus ,kuris keikia ,bet atvirai prisipazysta ,kad smerkia, negu neva tolerancijos virsunes su dar baisesniu smerkimu ir keiksmais net vaiku.... blink.gif GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit  biggrin.gif

*

Cia jus plavinejate, kai as dalyvauju jau daugiau kaip desmimtmeti programose, butent teikiu pagalba zmonems, kurie patiria smurta seimose, mokyklose. Tad jusu eilinis argumentas is lempos, atkrenta. Tad nepaistikite niekus. Visu pirma, smurtas yra pries zmogu, o visa kita, tik priemone, salygos, galimybes, irankis smurtautojo rankose.

Cia jus gyventumete laimingai, as ne. Tad nereikia uz visus kalbeti, jus, aciu dievui, ne visi

Niekada savo gyvenime nevartojau ir nevartoju nenormatyvines leksikos. Tad prasyciau susilaikyti nuo savo vertinimo. Kritika, NEPAKANTUMAS smurtui nera pagieza. NIEKADA NEBUSIU TOLERANTISKA SMURTUI, ABEJINGUMUI. Del sios priezasties ir dalyvauju programose, kurios susijusios su smurtu pries zmogu.

Naturalus zmogus, cia reik suprasti kaip gyvulys, kuris nevaldo savo instinktus. Ar kita versija, kuriam nusispjauti i salimais kencianti zmogu, mat vaidina neva tolerantiska, o is esmes abejingas kito skausmui... Teisindams smurta -Kokios problemos, visi taip laimingai gyvena. O va tie keistuoliai nenori kaip visi gyventi t.y. kaip AS, mat padebesiais skraido, knyguciu nori, i teatrus lankytis, koncertus, parodas.

Dekui uz patarima. Jus patarimus tik dalinate kitiems, ar pati karts nuo karto pasinaudojate?
.................

Dekui, kamputyje, pritariu jusu mintim.
supermario
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel.  mirksiukas.gif
Antra, visiskai neneigiu, kad egzistuoja toks dalyks kaip psichologinis smurtas.
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Is jusu citatu: idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis  g.gif 
O aplamai, jei kalbam apie psichologini (ar bet koki ) smura seimoje, pradeti reiktu nuo to, kad tiek smuratutojo, tiek aukos vaidmenis zmones prisiima patys ir bet kada panoreja juos gali pakeisti. Kiekvienas suauges zmogus turi prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus ar neveikima, jei reikia ieskotis pagalbos ,nes abu vaidmenys yra zalingi patiems zmonems.
Ir, taip, mes visi nuolat smurtaujam vieni pries kitus ar tai didesnis ar mazesnis smurtas, bet jis yra, taigi nustokim vaidinti sventus ir pasiziurekim i veidrodi. Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai  biggrin.gif TAi vyksta daugiau ar maziau visur, ir mes nuolat keiciames tais vaidmenimis, tik buna riba , kai kazkas jau perlenkia labai stipriai ir kitas pasako stop, cia jau per daug, bet viskas nuo musu paciu priklauso ir kaip mes elgiames ir kaip su mumis elgiasi  4u.gif
*

Taip, buna kad netycia, apimtas kazkokiu negeru emociju zmogus gali ir kazka sunkesnio pasakyt vienas kitam, bet jei jis po to suvokia, kad pasikarsciavo, atispraso uz savo poelgi, tai nemanau jog tokius retus poelgius galima laikyt psichologiniu smurtu. O temos autorius rase, jog ji vercia viena daryt, kito atsisakyt, taip kad as manau, jog jo zmona taip elgdamasi jauciasi absoliuciai teisi, nors realiai tikrai naudoja smurta pries savo vyra.
Moonte
QUOTE(supermario @ 2012 10 16, 19:02)
Taip, buna kad netycia, apimtas kazkokiu negeru emociju zmogus gali ir kazka sunkesnio pasakyt vienas kitam, bet jei jis po to suvokia, kad pasikarsciavo, atispraso uz savo poelgi, tai nemanau jog tokius retus poelgius galima laikyt psichologiniu smurtu. O temos autorius rase, jog ji vercia viena daryt, kito atsisakyt, taip kad as manau, jog jo zmona taip elgdamasi jauciasi absoliuciai teisi, nors realiai tikrai naudoja smurta pries savo vyra.
*

drinks_cheers.gif
Va tame esme, kad smurtautojai jauciasi teisus, ir visada randa pateisinima savo smurtui. Kita vertus, kaip jau cia minejo, fizinis smurtas akivaizdus, kai dvasinis smurtas latentinis nusikaltimas. Dar baisiau, kad visuomeneje vyrauja pozicija, jog vyras negali buti smurto auka, o jei jis ja yra, vadinasi, bekiausis, pats kaltas, molis, meme, taip jam ir reikia. Man keista, kaip bandoma pateisinti smurta pries konkretu vyra-asmeni, vaudovaujantis kitu auku-moteru kanciomis, neva lai kencia auka - VYRAS smurta, nes kiti vyrai - smurtautojai skriaudzia aukas - moterys. Toks alogiskas poziuris glumina.

Skaiciau tyriamaji straipsni, jei atsiminsiu, patalpinsiu nuoroda i ji. Kad kaip tik vyrai seimose neretai patiria dvasini smurta. Bet vyrai linke slepti tai, arba kaltinti save. Moterims siuo atzvilgiu yra lengviau. Ko noreti, vyrai yra tos pacios stereotipines visuomenes nariai, todel ir juos veikia tie patys stereotipai. Gal todel Lietuvoje didzioji dalis savizudziu ir yra vyrai.
ada21lt
QUOTE(supermario @ 2012 10 16, 19:02)
*

Ar tikrai saziningai pastebite visa smurta savo gyvenime ir tikrai atsiprasote? atidziau pazvelkite g.gif Jei jau taip smulkmeniskai izvelgiate smurta sioje situacijoje. Ar niekad zmona jums nesako gal nedaryk to, gal daryk ta? ir jus to niekam nesakot? kiek vaikam ssuteikiat laisves, kiek verciat kazka daryti? bigsmile.gif Juk nebutina su pykciu sakyti, galima terorizuoti ir su sypsena ir per sazine vaziuojant....
O ka tas vyras padare, kad zmona suprastu, kaip jis jauciasi?
Manau,kai padare ir nebereikejo cia rasyti, ens issiaiskino biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2012 10 16, 16:25)
.................
Dekui, kamputyje, pritariu jusu mintim.
*

KAip tai surista su tuo, kaip jus cia bendraujat ir kokius issireiskimus vartojat, nebent kad ir pries akis turedama kitus pvzdzius nematot saves....? Savo normatyvine leksika galite ir zmogu uzmusti , pasiusti galima ir labai graziais zodziais 4u.gif
Jus netolerantiska ne smurtui(cia tik skambi reklamine fraze-nebukime pakantus smurtui ir t.t.) jus netolerantiska visiems zmonems ,kurie neatitinka jusu standarntu pvz jusu vadinamiems "chamams" ir t.t. ar ne taip? ar toleruojate tuos zmones pvz smurtautojus, "chamus", "mankurtus"? KAip jiems padedate?
TAip, as buciau laiminga, jei pas mane tik tokios bedos butu, nes jas labai lengva isspresti, pasikalbejus ir issiaiskinus, kas man svarbu, ka as noresiu daryti, kodel mano partneris tokius priekaistus reiskia, ko jam truksta, gal i ji demesio nekreipiu ir t.t. Nes manau, kad jei jau as nepasakau apie tai kas man svarbu, o kitas zmogus manimi besirupindamas man kazaka sako , o as klausau, tai kaip tam zmogui suprasti,kad as kenciu?
Atleiskit, bet nepritemkit paprastu buitiniu situaciju prie smurto, gal per dauug prisiziurit darbe 4u.gif
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 21:34)
Ar tikrai saziningai pastebite visa smurta savo gyvenime ir tikrai atsiprasote? atidziau pazvelkite  g.gif Jei jau taip smulkmeniskai izvelgiate smurta sioje situacijoje. Ar niekad zmona jums nesako gal nedaryk to, gal daryk ta? ir jus to niekam nesakot? kiek vaikam ssuteikiat laisves, kiek verciat kazka daryti? bigsmile.gif Juk nebutina su pykciu sakyti, galima terorizuoti ir su sypsena ir per sazine vaziuojant....
O ka tas vyras padare, kad zmona suprastu, kaip jis jauciasi?
Manau,kai padare ir nebereikejo cia rasyti, ens issiaiskino biggrin.gif 
Papildyta:

KAip tai surista su tuo, kaip jus cia bendraujat ir kokius issireiskimus vartojat, nebent kad ir pries akis turedama kitus pvzdzius nematot saves....? Savo normatyvine leksika galite ir zmogu uzmusti , pasiusti galima ir labai graziais zodziais 4u.gif
Jus netolerantiska ne smurtui(cia tik skambi reklamine fraze-nebukime pakantus smurtui ir t.t.) jus netolerantiska visiems zmonems ,kurie neatitinka jusu standarntu pvz jusu vadinamiems "chamams" ir t.t. ar ne taip? ar toleruojate tuos zmones pvz smurtautojus, "chamus", "mankurtus"? KAip jiems padedate?

TAip, as buciau laiminga, jei pas mane tik tokios bedos butu, nes jas labai lengva isspresti, pasikalbejus ir issiaiskinus, kas man svarbu, ka as noresiu daryti, kodel mano partneris tokius priekaistus reiskia, ko jam truksta, gal i ji demesio nekreipiu ir t.t. Nes manau, kad jei jau as nepasakau apie tai kas man svarbu, o kitas zmogus manimi besirupindamas man kazaka sako , o as klausau, tai kaip tam zmogui suprasti,kad as kenciu?
Atleiskit, bet nepritemkit paprastu buitiniu situaciju prie smurto, gal per dauug prisiziurit darbe  4u.gif
*

Tiesa sakant man nemotais, ka ada21 apie mane galvoja.

Kiekvienas terminas - chamas, mankurtas turi reiksme, kuri pavartota tikslingai ir susije su postu. Tai nera nenormatyvine leksika. Na jei jums smurtautojai yra ne chamai, ar smurta pateisinantys, jusu valia juos toleruoti, as neprivalau. O mankurtizmas irgi, ganetinai issamiai aprasytas reiskinys, beje, kuri pirma karta paminejo Cingizas Aitmatovas "Ilga kaip simtmeciai diena". Taigi, prapleskite savo akirati, paskaitykite knygute, nors zinant kokiai informacijos formai jus teikiate pirmenybe, nezinau ar yra youtubeje filmuota, adaptuota versija, knygas neskaitantiems, tai gal suvoksite apie ka as rasau.

Jus visiskai teisi, ka as ir rasiau, as NEOTLERUOJU smurto, chamiskumo, diletantizmo, mankurtizmo, snobizmo. Gal ir esu del to arogantiska, greiciausiai taip, as nebijau pripazinti savo silpnybes, o gal ir ne arogantiska, o tiesiog pilietiskai aktyvus zmogus, neabejingas kokioje visuomeneje gyvenu. Ir nevyniosiu zodziu i vata, kai matau, jog blogis yra teisinamas, nes mano isitikinimu, tas kas teisina, toleruoja blogi, skatini ji gyvuoti.

Chamams, mankurtams, smurtautojams nepadedu, dazniausiai padedu ju aukoms. Suteikiu pastoge smurta patyrusiom moterims ir ju vaikams.
Nedirbu soc darbo, esu neabejingas zmogus, turintis galimybe ir galintis padeti, kai i mane kreipiasi soc darbuotojai.
Na zinoma, kaip toj patarlei "Svetima beda ne beda, bet kai savo uzsiseda". Visi mes ismintingi svetimu saskaita.

Taip, taip, reikia pakalbeti paaiskinti. Va cia keli oponentai jums raso, kad jiems knygu skaitymas yra labai svarbu, o jus ka jiems atgalios rasote, kokiais sarkastiskais, menkinaciais ju poreiki pasvartymais metotes... Na neduota jums suprasti, jog yra zmones, kuriem knygu skaitymas yra svarbus ne maziau kaip valgymas. Jei asmuo net i isviete eina, kad galetu nors dalinai si poreiki patenkinti, itariu, ne is gero gyvenimo ir ne paiko noro. O jei toks zmogus atiszada skaitymo, del sventos ramybes seimoje, tai jis yra isprievartautas, ikyrejo amzinas staugimas, arba aiskinimas, kad jam tai svarbu. Pagaliau na kodel suauges, veiksnus zmogus privalo kazkam, kazka irodineti, aiskinti. Na kas per siema, kad pastoviai reikia irodineti, jog esi ne kupranugaris.

Ir vel ta argumetacine klaida VISI, VISUS, VISAS...
Jus kalbekite tik uz save, bet ne uz mane ir kitus. Yra kvaila manyti, jog jus geriau zinote ka zmones mano, galvoja, jaucia.
kamputyje
Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel.  mirksiukas.gif
Koks skirtumas, kam rašėte? Pamačiau Jūsų poste pasiūlymą pasidomėti psichologiniu smurtu. Pasidomėjau. Radau panašumų su temos autoriaus istorija.
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? 
Jis nemini žodžio smurtas, bet vardina pasekmes, kurios būna po psichologinio smurto, tam tikrus smurtautojo veiksmus.
ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Taip, o Jūs? Antroje žinutėje jis cituoja žinutę apie priekaištaujančią, keliančią nepasitenkinimo priepuolius žmoną ir teigia, kad skaito lyg apie save. Rašo, kad tarnauja savo karalaitei. Taip, jis rašo, kad per dažnai nusileisdavo. Bet jei auka smurtavimo metu nesako "ai, skauda", tai smurtavimo veiksmo neanuliuoja.
idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis  g.gif 
Pirmos pasitaikiusios citatos. Kodėl daugiau tokių giminių parinkimų, rašė Moonte.
Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai  biggrin.gif
*
Va būtent, Jūs rašote apie vienkartinius veiksmus. O ne apie pastovią kritiką, trukdymą vykdyti kažkokius veiksmus ir amžiną karalaitės vaidmenį. Normaliam žmogui nereikia vis sakyti stop, kad nuliptų nuo sutuoktinio sprando. Nes jis paprasčiausiai to nedarys.
ada21lt
QUOTE(Parshialis @ 2007 10 01, 12:44)
verysad.gif skaitau kaip apie save.
cia ilgai galvojau apie esama situacija vertindamas komentatorių nuomones, is priėjau prie tokios esmiu esmės -  viskas kyla iš to, kad aš noriu idealių santykių - supratimo, bendravimo, jokių pykčių etc. ir kadangi to nepavyko padaryti greitai, be nuolatinių konfliktėlių ir "šlifavimųsi" nuėjau lengvesniu keliu - prisitaikiau 000189.gif . dabar matau prie ko tai privedė...  g.gif
ir šiaip matau, kad truputėli persistengiu šokinėdamas apie savo "princesę" - valgyt darau, beveik visas premijas ir asmeninius pinigus išleidžiu dovanom (kvepalam, kosmetikai, gėlėm, papuošalam, drabužiam, aksesuarams etc.), tvarkau šeimos finansus, vienas rūpinuosi namo įrengimų, vienas tvarkau automobilį, dirbu per du darbus (tam kad viskam užtektų pinigų) ir t.t. ir pan. Turbūt reikės šį tą keisti...  protest.gif
*

Kazin ar nezagsi zmogelis del musu narstymu lotuliukas.gif Idomu butu jei parasytu, kaip jiems ten susikloste. Sakiau,kad tai nedideles problemos, nes kaipsuprantu ,tai ju gyvenimo kartu pradzia ir dar tik kuriasi santykiai ir naturalu,akd tokie dalykai islenda.
Nu va nepatingejau atkeliau cia ir pirmiausia matau - idelizacija. Jei zmogus pradeda kazka idelizuoti, jis kenciair kentes, kol nepriims realybes. Nes idealumu nera, yra ir tie barniai seimoje ir reikia derintis, reikia isreiksti savo poreikius, derintis prie kito poreikiu ir t.t. visada kazko atsisakai ir kitas kazko atsisako, taip nera seimoje, kad pilnai abu darytu ka tik nori.
Antras dalykas kas man krenta i akis, kad zmogus , taip, daug ka daro galvodamas, kad del zmonos, bet nieko neuzsimenama, ka jie kartu darytu? kaip manot, kiek jam laiko lieka pabuti su zmona po tiek uzsiemimu? g.gif
Sunku kazkokia nuomone susidaryti neisklausius kitos puses, o gal jai visai ne to reikia? g.gif
Ir isvada jo labai teisinga, aisku reikia kazka keisti, todel ir sakau,kad tai visai normalus santykiai, pamate zmogus savo klaidas, gal pasitaise.

Smurta seimoje matyciau, jei antra puse pvz cia vyras, aiskintu zmonai kaip jam visa tai svarbu, bet zmona jo neklausytu, kad pati nesutiktu su jokia kompromisais pasiulytais ir pan., santazuotu , terorizuotu, kad vis tiek pasiektu savo. O cia kol kas ji net nezino, kaip ji veikia ta vyra...Siaip man labai primena,kaip daznai mamos panasiai elgiasi su vaikais, o jei pasakytum ,kad cia prievarta ,smurtas, supyktu ir sakytu, kad tik is meiles taip elgiasi ir gero vaikams linki, tik vaikai dar nepajegus ,akip suauge isaiskinti savo jausmu..
Papildyta:
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 17, 09:58)
Va būtent, Jūs rašote apie vienkartinius veiksmus. O ne apie pastovią kritiką, trukdymą vykdyti kažkokius veiksmus ir amžiną karalaitės vaidmenį. Normaliam žmogui nereikia vis sakyti stop, kad nuliptų nuo sutuoktinio sprando. Nes jis paprasčiausiai to nedarys.
*

sita norejau patikslinti, as rasiau,kad tokie dalykai vyksat nuolat ir kad netikiu,kad nors vienas nei karto to nera padares. KAs taip elgiasi dazniau,kas reciau,bet tai vyksta nebutinai vienas visada smurtautojas, kitas auka, mes tais vaidmenimis keiciames, tol kol nesuvokiam, kad tik patys atsakingi uz tai ka darom ir uz tai ka su mumis daro. Bet ir tai suvokus gana sunku keistis, pamilti save ir kitus besalygiskai. GAl jums jau pavyko?
KA as matau aplink, kad zmones vis arba pamina savo interesus, ara vercia kita paminti, o kaip kitaip?Jei yra seima?
DAbar pasakykit man kuris smurtauja sioje situacijoje?
Moteris paskutinius kelis metus patyrusi nemazai problemu savo ir vaiko ligu rimtu, labai sunkiai uzmiega ir miega, lengvai prabunda. Ji praso vyro,kad namie butu tyla po 22 val. Vyras aisku irgi patyres stresu ir pergyvenimas del artimuju ir finansu krize, darbo netekimas, pajemu sumazejimas, nori vakare atsipalaiduti paziureti TV. NAmo sienos popierines(tik gipso kartonas, lubosirgi viskas girdisi visur) ziuri TV su ausinem, bet jam reikia pavalgyti beziurint, nueina i virtuve kazka daro, girdisi, eina i dusa ir t.t. ir sako zmonai, kad nera atsakingas uz jos nervu sistema sujautrejuse ir lai miega sau,jis jai netrukdo.
Kurio veiksmai jau smurtas? Ar zmonos prasymas atsisakyti vyro megstamos veiklos? ar vyro prasymas miegoti ir netrukdyti ziureti TV?
ada21lt
QUOTE(Moonte @ 2012 10 16, 22:57)

*

As manau, kad netolerancija irgi smurtas, tik labiau uzsleptas, nes geru jausmu tikriausiai nejauciat smerkiamiems zmonems?
Ne blogis yra teisinamas, bet tie zmones ,kurie blogai elgiasi. Abu kencia tiek tas kas smurtauja, tiek auka . ir siaip jau aukos vietoje buti lengviau, jei esate pati kazka dariusi gyvenime negero, pamasciusi, suprasit kodel.
As pilnai sutinku, kad smurta patiria tiek moterys, tiek vyrai. Zinau,kad jei tik moteris nores ji labai greit gali net sunaikinti vyra, retas vyras,kuris gales sunaikinti moteri, nes moteris labiau islabvinusi butent psichine jega ir labai sugeba manipuliuoti. Vyrai daugiau naudojasi fizine jega. Aisku visur ir visada yra isimciu. Bet daznai matau tai, kad moteris vyra tiesiog terorizuoja zodziais , veiksmais, atsumimu ir pan, tada vyras nebegaledamas to istverti pats imasi jau fizinio smurto ir daznai visuomene pasmerkia butent vyra. Labai gera posaki isgirdau:vyrai buna dvieju rusiu ,tie kurie dauzo zmonai galva ir tie,kurie dauzo sau (narkotikai, alkoholis, ekstrymai ir t.t.) (kai patiria butent moters atsumima, nepagarba, spaudima ir t.t.)
Ir mes niekada neisgyvendinsim blogio padedami tik vienai pusei, kokia situacija bebutu, visada reikia pagalbos abiems, nes ugnies be dumu nebuna, nebuna smurtautojo, be aukos ir atvirksciai. Save ir kitus mylintis zmogus niekada nesmurtaus pries kita ir neleis,kad pries ji kas smurtautu. Ir butent tos meiles ir truksta abiem pusem.
O del knygu net juokinga, nes man jos labai svarbios paciai, labai daug skaitau ir perskaiciau per savo gyvenima, deja, kai kurie ivykiai mano gyvenime truputi pakeite ta poziuri. Kartais svarbiau padeti knyga i lentyna ir atkreipti demes i realu gyvenima ir realius esancius salia zmones. Visur galima rasti lygsvara, o kai santykiai seimoje geri,kai visi patenkinti , galima ir knyga i rankas pasiimti. Nei vienas veiklos apribojimas netrunka amziams, pvz kai moteris nescia zindo kudiki irgi labai daug atsisako, bet zino,kad laikinai ir del ko tai daro ir tai nera auka, nes toks yra gyveniams.
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 17, 16:01)
As manau, kad netolerancija irgi smurtas, tik labiau uzsleptas, nes geru jausmu tikriausiai nejauciat smerkiamiems zmonems?
Ne blogis yra teisinamas, bet tie zmones ,kurie blogai elgiasi. Abu kencia tiek tas kas smurtauja, tiek auka . ir siaip jau aukos vietoje buti lengviau, jei esate pati kazka dariusi gyvenime negero, pamasciusi, suprasit kodel.
As pilnai sutinku, kad smurta patiria tiek moterys, tiek vyrai. Zinau,kad jei tik moteris nores ji labai greit gali net sunaikinti vyra, retas vyras,kuris gales sunaikinti moteri, nes moteris labiau islabvinusi butent psichine jega ir labai sugeba manipuliuoti. Vyrai daugiau naudojasi fizine jega. Aisku visur ir visada yra isimciu. Bet daznai matau tai, kad moteris vyra tiesiog terorizuoja zodziais , veiksmais, atsumimu ir pan, tada vyras nebegaledamas to istverti pats imasi jau fizinio smurto ir daznai visuomene pasmerkia butent vyra. Labai gera posaki isgirdau:vyrai buna dvieju rusiu ,tie kurie dauzo zmonai galva ir tie,kurie dauzo sau (narkotikai, alkoholis, ekstrymai ir t.t.) (kai patiria butent moters atsumima, nepagarba, spaudima ir t.t.)
Ir mes niekada neisgyvendinsim blogio padedami tik vienai pusei, kokia situacija bebutu, visada reikia pagalbos abiems, nes ugnies be dumu nebuna, nebuna smurtautojo, be aukos ir atvirksciai. Save ir kitus mylintis zmogus niekada nesmurtaus pries kita ir neleis,kad pries ji kas smurtautu. Ir butent tos meiles ir truksta abiem pusem.
O del knygu net juokinga, nes man jos labai svarbios paciai, labai daug skaitau ir perskaiciau per savo gyvenima, deja, kai kurie ivykiai mano gyvenime truputi pakeite ta poziuri. Kartais svarbiau padeti knyga i lentyna ir atkreipti demes i realu gyvenima ir realius esancius salia zmones. Visur galima rasti lygsvara, o kai santykiai seimoje geri,kai visi patenkinti , galima ir knyga i rankas pasiimti. Nei vienas veiklos apribojimas netrunka amziams, pvz kai moteris nescia zindo kudiki irgi labai daug atsisako, bet zino,kad laikinai ir del ko tai daro ir tai nera auka, nes toks yra gyveniams.
*

Kalbekite tik uz save. Niekada nezeminau savo artimo, nebuvau cerberio vaidmenyje. Nes gerbiu juos, tikiu ju dora ir supratimu apie savo pareigas ir prievoles tiek pries seima, save, savo gimine. Atgrasu zeminti zmogu, statyi ji i prasytojo poza. Sazinigai, nesuprantu kaip tai gali buti toleruojama.

Jus aplamai nezinote kas yra tolerancija. Sia savoka traktuojate pavirsutiniskai neisigilinusi i esme. Tolerancija numato ne vien teises, bet ir prievoles, butent, nuo to ir priklauso, tolerancijos veikimo principai. Tolerancija turi ribas, kitu atveju ji gali tapti abejingumu.

Anot jusu, itariu, teisesauga tai yra smurtaujanti institucija, mat netoleruoja smurto, nusizengimu, baudzia tai darancius. O jau paprastiems pilieciams, itariu, reikia uzimti strucio poza, galva i smeli, ir gink die nesakyti savo nuomones, ypac jei ji yra kritiska, tuo labiau imtis veiksmu, mat gali izeisti smurtaujanti, ar su juo susitapatinti. Neisdegs, jei mano akyse bus smurtaujama, imsiuosi istatymais numatytu priemoniu. Jei eis nuogas zmogus, as ji nevadinsiu apsirengusiu, jei zmogus meluos, ir sakysiu, jog jis meluoja, jei vagia, vadinsiu jo veiksmus vagyste, jei jis diletantas taip ir vadinsiu nemoksa. I vata nevyniojau ir nevyniosiu. Jei zmogui negeda tai daryti, tai kodel man turi buti geda tai ivardinti?

O visa kita lintaija net nesivarginsiu atsakyneti. Esu tiek apie tai parasiusi cia SM, kad is naujo kartotis nesinori. Na taip, na taip, viska suverskime aukom. Itariu, kalta ir moteris, kuria isprievartavo, mat ne taip apsirengusi buvo, ar ne tuo laiku, keliu ejo...
..........................

Gerais norais pragaro keliai gristi.

Ypac patiko palyginimas, kai veiksnu, suaugusi zmogu, pradeda lyginti su infantiliu vaiku (cia ne keiksnojims jei ka, o terminas, nusakantis zmogaus branda). Idomu, kuris is cia esanciu noretu buti infantilo vaidmenyje, kad jam sutuoktinis mentoriniu tonu nurodinetu, vadovaujantis savo suopraciu, mat gero noredamas, kas privalu daryti, o ko ne.

Tarkim, ka blogo seimai daro knygu skaitymas ir tv laidu ziurejimas, jei tai yra salyginos normos remuose?
Kas per gerio norejimas, jei zmogus turi sleptis isvieteje, tam kad patenkintu savo poreikius skaityti?
Kodel reikia sutuoktiniui irodineti, kad skaitymas yra GERAI?

Mano galva tai savaime suprantmas dalykas. Jei jau imame vaiku auklejima, kaip pavyzdi, tai salyginai normalus tevai skatina knygu skaityma. Tai dabar iseina, kol vaikas esi, knygas skaityti pagirtina, isaugai, priklausomai nuo sutuoktinio opinijos, knygu skaitymas virsta prabangaus laiko svaistymu.

Prie ko cia trinimasis, kampu slifavimas? Ar galima toki elgesi tam priskirti?
Ar normalu butu jei moteris kiekviena karta vyrui turetu irodineti, kad jai reikia pinigu pedkelnems, mat jaunas sutuoktinis nesuvokia? (stengiuosi kiek imanoma zemiskiau rasyti). Mano galva, tai savaime suprantamas dalykas, kuris privalo buti tenkinamas be zeminancio irodinejimo. Lygiai taip pat, kokie gali buti neva "kampai" del skaitymo? Kas per pasaulinio masto tragedija - skaitymas? Juk susituokus zmogus netampa ciuciuku, kuris sokinetu nuo vienos taburetes ant kitos. Nejau zmogus neturi teses i savo nuosava laika, kodel jis privalo kaip sunytis ziureti i sutuoktinio akis laukdamas pritrimo savo veiksmams, norams, irodineti ju svarba?

Mane glumina, kai vienas is sutuoktiniu rytais kitam duoda kisenpinigius.
Mane glumina, kai kas nors prie stalo bijo isgerti svaigalus, paziureti i kitos lyties zmogu, jau nekalbu apie pabendravima.
Mane glumina, kad asmuo privalo sutuoktiniui irodineti, jog jam reiklaingi tam tikri asmeniniai pirkiniai, uz kuriuos nereikia niekam atsiskaityti (kalbu apie salygina norma, ne tukstantines islaidas).
Mane glumina, kad asmuo privalo prasyti, jog galetu studijuoti, plesti savo akirati.
Mane glumina, kad suauges zmogus pastatomas i "prasytojo" poza. Kai pats yra savistovi, brandi asmenybe, kuri uzdirba savo ir savo seimos nariu poreikiams.
Moonte
Ada21, jus niekaip negebat suvokti, kamputyje issakytom mintim. Mes nesame atsakomybe uz savo veiksmus, pasirinkima ir t.t., bet tai nesuteikia teises kazkam pries mus smurtauti. Ar traktuoti zmogaus netinkama pasirinkima kaip preteksta pateisinti smurta, vien todel, kad zmogus ne taip pasirinko, ne taip reagavo, vertino, dare.
given444
nu ir vel ziuriu diskusijos su liepsnom ir siautejimais... ax.gif
ada, as suprantu tavo pozicija: tu nemegsti savanaudiskumo, esi uz uz tam tikra nesavanaudiska gyvenima ir vienybe poroje, bet noriu pasakyti, kad deja, porose kaip tik jauciamas neteisingas saves netekimas,neteisinga vienybe, ir panasiai.
tarkim, kaip yra is tiesu: visi mes, sio amziaus, zmones esame girdeje: siuolaikinis pasaulis supuves, visi savanaudziai, visi egositai, negimdo vaiku, nenori aukotis ir tt. atrodo, tik ir reiktu sprogdinti tokias ego bambas, o santuoka turetu buti egoizmo apkarpymo namai, vieta, cerberis, sventove ir bet kas.
taciau visgi yra labai atvirksciai. sueje kartu poros, tikrai daugeliu atzvilgiu, noredami itikti (motyvai - visokie, nuo svenciausiu iki pragmatiskiausiu), ima atsisakineti daug ko. anot taves, jie - juda nesavanaudiskumo link, ar ne? bet viduje kazkodel nesijaucia nei judantys link pilnatves, nei laimingesni, stengdamiesi atsisakyti savo ego.
vat, duosiu viena is pavyzdziu. visad zavejaus drauges seima. jir ir jos vyras - tikri priesingybes mano santykiams su vyrais. tylus, ramus, jei supyksta, tai ramiai apsitaria, pasibamba, bet visada tokiam - "intelektualiam lygyje", su ramybe ir tvirtybe, o mano santykiai tuo tarpu - ispaniskas noveles primena.
taciau, neseniai eme ji ir issiskyre. nustebau, labai nustebau, kai ji eme tiesiog kalbeti, be jokio kaltinimo: kaip jai patinka daryti daug dalyku, kuriu tiesiog NEGALEJO daryt su tuo zmogumi. man uzstrigo jos vienas sakinys: galiu istisai ziureti i medziu lapus (jai patikdavo labiausiai), ir nesulaukti kvailo klausimo: "na, i ka tu taip ziuri?" sis sakinys mane sukrete, nors pats veiksmas - ziurejimas i lapus - atrodo banaliu banaliausias.
pagalvok, kodel?
jei zmogui draudziamas toks paprastas, naturalus dalykas, kuris is tiesu nera banalus, o labai svarbus - tai juk kaip draudimas kvepuoti, ar ne pagalvoji?
kodel ne veltui issiskyrusi moteris/vyras isdrista sau pasakyti: va, dabar, kai issiskyriau, pradejau Gyventi. ir cia be jokios ironijos.
as dar karta noriu pabrezti: mano aplinkoje kaip tik daugelis dievotu moteru save suvokia neteisingai, ir prie to prisideda katalikiskas tikejimas: jos tikrai atiduoda save, atsizada savo veiklu, myli alkoholikus, gimdo nuo ju vaikus, po to vos gimus vaikui, uzdirbineja pinigus, nes ju alkoholikas "negali", - jos tikrai nesavanaudes is isores. o is tiesu - jos esti labai pavojingoj padety: nusikaltusios pacios sau del to, kad pamete kazkur save ir savo sveikesnius santykius su savim ir aplinka.
Moonte
Pritariu Given444

Neveltui sakoma mylek artima kaip pats save.
ada21lt
QUOTE(given444 @ 2012 10 17, 18:44)
ada, as suprantu tavo pozicija: tu nemegsti savanaudiskumo, esi uz uz tam tikra nesavanaudiska gyvenima ir vienybe poroje, bet noriu pasakyti, kad deja, porose kaip tik jauciamas neteisingas saves netekimas,neteisinga vienybe, ir panasiai........................
nusikaltusios pacios sau del to, kad pamete kazkur save ir savo sveikesnius santykius su savim ir aplinka.
*

Tai as ir tik pastebiu, kad taip yra, as nevertinu, kad tai gerai ar blogai.( as ne uz nesavanaudiskuma biggrin.gif as uz protinga harmonija. As tik sakau, kad egzistuoja tokie dalykai ir tas pats smurtas vos ne kiekvienoje seimoje, mes vos ne visi smurtaujame visokiom formom.
As butent ir sakau, kad negalima aukotis, kad reikia pamilti save ir kitus, vertinti ir gerbti. Nes buna ne tai, kad zmogui kazkas klazka draudzia, o jis pats sau draudzia, pats i remus isistato, daznai tai kyla jau is vaikystes is auklejimo ,kad privalai paklusti ir pan. Isgirstus zodzius interpretuoja pagal savo kompleksus, galu gale susiranda tokius partnerius, kurie butent taip ir elgiasi, kaip jie patys su savimi. Pasakai vidui sau, nu kokia kvaila, tai butinai, tai partneris igarsina ir t.t. unsure.gif
Vat butent nusikaltusios(ar nusikalte) sau thumbup.gif
Todel pradzioj pasijuokiau is tokio smurto pries ta vyra, nes vyrai labiau linke rupintis pirmiausia savim, moteris is prigimties linkusios aukotis, rupintis kitais.
Todel, manau , ir sueiname i pora, kad butent kiekvienas ismokti kazko, pvz moteris nustoti aukotis ir pasirupinti savim, vyrai -pasirupinti kitais ne vien savo interesais.
TAigi, problemas puikiausiai suprantu ir kai ka pati isgyvenau, bet kaip iki galo jas ispresti, kol kas nemoku, bet mokinuosi biggrin.gif , nes taip daznai siulomos skyrybos irgi neiseitis, ypac jei yra vaiku, kiek matau aplinkiniu pavyzdziu, nelabai ka isprendzia ilgalaikiame plane ... unsure.gif
KAip jus manot ar issiskyres zmogus gali susitvarkyti butent ta savo problema, del kurios issiskyre? g.gif
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2012 10 17, 19:03)
Neveltui sakoma mylek artima kaip pats save.
*

Butent toks mano kredo dabar, thumbup.gif
bet va kaip ta save pamilti is tikruju besalygiskai g.gif
Moonte
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 17, 19:14)
Todel pradzioj pasijuokiau is tokio smurto pries ta vyra, nes vyrai labiau linke rupintis pirmiausia savim, moteris is prigimties linkusios aukotis, rupintis kitais.
*

Dieve, kaip mane uzknisa tokie stereotipai, kurie pateikiami kaip aksioma.
ada21lt
QUOTE(Moonte @ 2012 10 17, 17:43)
Ada21, jus niekaip negebat suvokti, kamputyje issakytom mintim. Mes nesame atsakomybe uz savo veiksmus, pasirinkima ir t.t., bet tai nesuteikia teises kazkam pries mus smurtauti. Ar traktuoti zmogaus netinkama pasirinkima kaip preteksta pateisinti smurta, vien todel, kad zmogus ne taip pasirinko, ne taip reagavo, vertino, dare.
*

TAi gal jus mano nesuprantat? biggrin.gif Ar as sakau,kad kas turi teisia smurtauti, as daugiau aptariu pati procesa, kodel tas smurtas vyksta, o del to kad kas pasakys jus neturite teises, niekas nepasikeis.
Kiekvienas zmogus turi suprasti, kad atsakomybes prisiemimas ir yra tai, kad neleidi su savim blogai elgtis, o ne dejuoti paskui, oi, man to neleidzia ar to, o jei ka patiri tai ir mastai,kodel, kokie mano veiksmai , mintys tai isprovokavo ir stengtis taip nebesielgti.
Ar ne taip? Ar lengviau rodyti pirstais i "blogiecius",kurie kazka blogai daro , o paciai jaustis "gerietei"neteisingai nuskriaustai?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.