Įkraunama...
Įkraunama...

Kiek galima paaukoti dėl žmonos?

QUOTE(Moonte @ 2012 10 15, 18:34)
O mano galva, vargsesni yra tie, kurie visu pirma zmones skirsto pagal lyti, ir tuo bando pateisinti dvasini smurta. Slykstu, jog zeminami tiek vyrai, tiek moterys. Baisu ir tai, kad zmones nesuvokia psichologinio smurto zalingumo, ir saiposi is smurto auku, vietoj to, kad butu nepakanciais smurtui. Vadovaujantis tuo ka skaitau, visai desninga, kad va tokie sarkastiski chamai ir augina vaikus, kurie smurtauja mokymo istaigose. Problema tame, kad chamai ir ju vaikai nesuvokia ka daro, truksta empatijos, mano, jog smurtas gali buti tik fizinis.

Man labai patinka, kai tie neskirstytojai labai grazias deklaracijas skelbia, kol realiai nesusiduria su tuo ,kad mes skirtingi ir vyrai ir moterys, su skirtingais gebejimais, pareigomis ir poreikiais, fizine ir dvasine struktura...
Jei tik tokios bedos seimose butu ,kaip cia parsayta pirmoj zinutej visi gyventu labai laimingai.
Nelabai suprantu kaip derinasi jusu visa deklaruojama tollerancija su nuolatiniu smerkimu ir keiksmazodziais. Man jau geriau naturalus zmogus ,kuris keikia ,bet atvirai prisipazysta ,kad smerkia, negu neva tolerancijos virsunes su dar baisesniu smerkimu ir keiksmais net vaiku.... blink.gif GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Ozito @ 2012 10 15, 11:42)
na taip, kam gyventi su tokia, kuri kaska draudzia... menesio papaigoj pagaliau baigsis skyrybos... nereikia kenteti ar taikstytis, meile ateina ir iseina, o savo laiko nebesugrazinsi, galu gale kaskur vaiksto tokia kuriai tu (arba as  biggrin.gif  ) patiksi toks koks esi su visais savo trukumais tokiais kaip knygu skaitymas ar discovery ziurejimas

Teisingai Ozito, tik zmona isreiskia kazkoki nepasitenkinima ja reikia palikti ir ieskotis kitos iki kito tokio karto ir t.t. doh.gif
Tik ar ne tamsa rasei,kad pasislepes rukai? g.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 16 spalio 2012 - 10:30
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 10:34)
GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit  biggrin.gif

Gerai, domiuosi psichologiniu smurtu šeimoje. Randu: pastovi kritika, jausmų ignoravimas, įsitikinimų išjuokimas, manipuliavimas asmeniu, trukdymas asmeniui palaikyti santykius su giminaičiais ir draugais. Emocinis smurtautojas per gyvenimą keliauja besijausdamas, kad su juo turi būti elgiamasi karališkai ir nori, kad jūs būtumėte jo savanorė tarnaitė. Smurtautojas bandys priversti jus pasijusti kalta kiekvieną kartą, kai jūs įtempsite savo valią ir pareikšite, kas jums gerai. Ir t.t. ir t.t.

QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 10:34)
Jei tik tokios bedos seimose butu ,kaip cia parsayta pirmoj zinutej visi gyventu labai laimingai.

Aš suprantu, kad Jums tai atrodo nereikšminga (priežasčių gali būti daug, kad ir: puikiai atliekate mamos, žmonos funkcijas ir neturite (nebeturite) nieko sãvo, ką iš Jūsų galėtų atimti). O man pvz. atrodo nereikšmingi visokie buitiniai niekniekiai, bet aš nelakstau po temas, skirtas vyrų batų nenusiavimui ar užkandžiavimui prieš valgį (moteriškės dėl to net apie skyrybas galvoja), aiškindama, kad čia niekis. Nes man tai niekis, ne joms. Psichologinis smurtas yra išskirtas tarptautiniuose teisės aktuose kaip viena iš smurto šeimoje rūšių. Reiškia, jis egzistuoja. Ir jei čia aptariami pavyzdžiai nėra patys drastiškiausi, nereiškia, kad švelni psichologinio smurto forma turi būti toleruotina. Juk švelnaus fizinio smurto netoleruotumėte, ar ne? Net jei tokios bėdos menkos (Jūsų nuomone), Jos yra bėdos ir neturi būti toleruojamos vien todėl, kad būna didesnių bėdų.
Atsakyti
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 16, 13:20)
Gerai, domiuosi psichologiniu smurtu šeimoje. Randu: pastovi kritika, jausmų ignoravimas, įsitikinimų išjuokimas, manipuliavimas asmeniu, trukdymas asmeniui palaikyti santykius su giminaičiais ir draugais. Emocinis smurtautojas per gyvenimą keliauja besijausdamas, kad su juo turi būti elgiamasi karališkai ir nori, kad jūs būtumėte jo savanorė tarnaitė. Smurtautojas bandys priversti jus pasijusti kalta kiekvieną kartą, kai jūs įtempsite savo valią ir pareikšite, kas jums gerai. Ir t.t. ir t.t.

Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel. mirksiukas.gif
Antra, visiskai neneigiu, kad egzistuoja toks dalyks kaip psichologinis smurtas.
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Is jusu citatu: idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis g.gif
O aplamai, jei kalbam apie psichologini (ar bet koki ) smura seimoje, pradeti reiktu nuo to, kad tiek smuratutojo, tiek aukos vaidmenis zmones prisiima patys ir bet kada panoreja juos gali pakeisti. Kiekvienas suauges zmogus turi prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus ar neveikima, jei reikia ieskotis pagalbos ,nes abu vaidmenys yra zalingi patiems zmonems.
Ir, taip, mes visi nuolat smurtaujam vieni pries kitus ar tai didesnis ar mazesnis smurtas, bet jis yra, taigi nustokim vaidinti sventus ir pasiziurekim i veidrodi. Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai biggrin.gif TAi vyksta daugiau ar maziau visur, ir mes nuolat keiciames tais vaidmenimis, tik buna riba , kai kazkas jau perlenkia labai stipriai ir kitas pasako stop, cia jau per daug, bet viskas nuo musu paciu priklauso ir kaip mes elgiames ir kaip su mumis elgiasi 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 11:34)
Man labai patinka, kai tie neskirstytojai labai grazias deklaracijas skelbia, kol realiai nesusiduria su tuo ,kad mes skirtingi ir vyrai ir moterys, su skirtingais gebejimais, pareigomis ir poreikiais, fizine ir dvasine struktura...
Jei tik tokios bedos seimose butu ,kaip cia parsayta pirmoj zinutej visi gyventu labai laimingai.
Nelabai suprantu kaip derinasi jusu visa deklaruojama tollerancija su nuolatiniu smerkimu ir keiksmazodziais. Man jau geriau naturalus zmogus ,kuris keikia ,bet atvirai prisipazysta ,kad smerkia, negu neva tolerancijos virsunes su dar baisesniu smerkimu ir keiksmais net vaiku.... blink.gif GAl pasidomekit ,kas yra psichologinis smurtas ,gal ka apie save naujo suzinosit  biggrin.gif



Cia jus plavinejate, kai as dalyvauju jau daugiau kaip desmimtmeti programose, butent teikiu pagalba zmonems, kurie patiria smurta seimose, mokyklose. Tad jusu eilinis argumentas is lempos, atkrenta. Tad nepaistikite niekus. Visu pirma, smurtas yra pries zmogu, o visa kita, tik priemone, salygos, galimybes, irankis smurtautojo rankose.

Cia jus gyventumete laimingai, as ne. Tad nereikia uz visus kalbeti, jus, aciu dievui, ne visi

Niekada savo gyvenime nevartojau ir nevartoju nenormatyvines leksikos. Tad prasyciau susilaikyti nuo savo vertinimo. Kritika, NEPAKANTUMAS smurtui nera pagieza. NIEKADA NEBUSIU TOLERANTISKA SMURTUI, ABEJINGUMUI. Del sios priezasties ir dalyvauju programose, kurios susijusios su smurtu pries zmogu.

Naturalus zmogus, cia reik suprasti kaip gyvulys, kuris nevaldo savo instinktus. Ar kita versija, kuriam nusispjauti i salimais kencianti zmogu, mat vaidina neva tolerantiska, o is esmes abejingas kito skausmui... Teisindams smurta -Kokios problemos, visi taip laimingai gyvena. O va tie keistuoliai nenori kaip visi gyventi t.y. kaip AS, mat padebesiais skraido, knyguciu nori, i teatrus lankytis, koncertus, parodas.

Dekui uz patarima. Jus patarimus tik dalinate kitiems, ar pati karts nuo karto pasinaudojate?
.................

Dekui, kamputyje, pritariu jusu mintim.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 16 spalio 2012 - 16:05
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel.  mirksiukas.gif
Antra, visiskai neneigiu, kad egzistuoja toks dalyks kaip psichologinis smurtas.
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Is jusu citatu: idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis  g.gif 
O aplamai, jei kalbam apie psichologini (ar bet koki ) smura seimoje, pradeti reiktu nuo to, kad tiek smuratutojo, tiek aukos vaidmenis zmones prisiima patys ir bet kada panoreja juos gali pakeisti. Kiekvienas suauges zmogus turi prisiimti atsakomybe uz savo veiksmus ar neveikima, jei reikia ieskotis pagalbos ,nes abu vaidmenys yra zalingi patiems zmonems.
Ir, taip, mes visi nuolat smurtaujam vieni pries kitus ar tai didesnis ar mazesnis smurtas, bet jis yra, taigi nustokim vaidinti sventus ir pasiziurekim i veidrodi. Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai  biggrin.gif TAi vyksta daugiau ar maziau visur, ir mes nuolat keiciames tais vaidmenimis, tik buna riba , kai kazkas jau perlenkia labai stipriai ir kitas pasako stop, cia jau per daug, bet viskas nuo musu paciu priklauso ir kaip mes elgiames ir kaip su mumis elgiasi  4u.gif

Taip, buna kad netycia, apimtas kazkokiu negeru emociju zmogus gali ir kazka sunkesnio pasakyt vienas kitam, bet jei jis po to suvokia, kad pasikarsciavo, atispraso uz savo poelgi, tai nemanau jog tokius retus poelgius galima laikyt psichologiniu smurtu. O temos autorius rase, jog ji vercia viena daryt, kito atsisakyt, taip kad as manau, jog jo zmona taip elgdamasi jauciasi absoliuciai teisi, nors realiai tikrai naudoja smurta pries savo vyra.
Atsakyti
QUOTE(supermario @ 2012 10 16, 19:02)
Taip, buna kad netycia, apimtas kazkokiu negeru emociju zmogus gali ir kazka sunkesnio pasakyt vienas kitam, bet jei jis po to suvokia, kad pasikarsciavo, atispraso uz savo poelgi, tai nemanau jog tokius retus poelgius galima laikyt psichologiniu smurtu. O temos autorius rase, jog ji vercia viena daryt, kito atsisakyt, taip kad as manau, jog jo zmona taip elgdamasi jauciasi absoliuciai teisi, nors realiai tikrai naudoja smurta pries savo vyra.


drinks_cheers.gif
Va tame esme, kad smurtautojai jauciasi teisus, ir visada randa pateisinima savo smurtui. Kita vertus, kaip jau cia minejo, fizinis smurtas akivaizdus, kai dvasinis smurtas latentinis nusikaltimas. Dar baisiau, kad visuomeneje vyrauja pozicija, jog vyras negali buti smurto auka, o jei jis ja yra, vadinasi, bekiausis, pats kaltas, molis, meme, taip jam ir reikia. Man keista, kaip bandoma pateisinti smurta pries konkretu vyra-asmeni, vaudovaujantis kitu auku-moteru kanciomis, neva lai kencia auka - VYRAS smurta, nes kiti vyrai - smurtautojai skriaudzia aukas - moterys. Toks alogiskas poziuris glumina.

Skaiciau tyriamaji straipsni, jei atsiminsiu, patalpinsiu nuoroda i ji. Kad kaip tik vyrai seimose neretai patiria dvasini smurta. Bet vyrai linke slepti tai, arba kaltinti save. Moterims siuo atzvilgiu yra lengviau. Ko noreti, vyrai yra tos pacios stereotipines visuomenes nariai, todel ir juos veikia tie patys stereotipai. Gal todel Lietuvoje didzioji dalis savizudziu ir yra vyrai.
Atsakyti
QUOTE(supermario @ 2012 10 16, 19:02)
Taip, buna kad netycia, apimtas kazkokiu negeru emociju zmogus gali ir kazka sunkesnio pasakyt vienas kitam, bet jei jis po to suvokia, kad pasikarsciavo, atispraso uz savo poelgi, tai nemanau jog tokius retus poelgius galima laikyt psichologiniu smurtu. O temos autorius rase, jog ji vercia viena daryt, kito atsisakyt, taip kad as manau, jog jo zmona taip elgdamasi jauciasi absoliuciai teisi, nors realiai tikrai naudoja smurta pries savo vyra.

Ar tikrai saziningai pastebite visa smurta savo gyvenime ir tikrai atsiprasote? atidziau pazvelkite g.gif Jei jau taip smulkmeniskai izvelgiate smurta sioje situacijoje. Ar niekad zmona jums nesako gal nedaryk to, gal daryk ta? ir jus to niekam nesakot? kiek vaikam ssuteikiat laisves, kiek verciat kazka daryti? bigsmile.gif Juk nebutina su pykciu sakyti, galima terorizuoti ir su sypsena ir per sazine vaziuojant....
O ka tas vyras padare, kad zmona suprastu, kaip jis jauciasi?
Manau,kai padare ir nebereikejo cia rasyti, ens issiaiskino biggrin.gif
Papildyta:
QUOTE(Moonte @ 2012 10 16, 16:25)
.................
Dekui, kamputyje, pritariu jusu mintim.

KAip tai surista su tuo, kaip jus cia bendraujat ir kokius issireiskimus vartojat, nebent kad ir pries akis turedama kitus pvzdzius nematot saves....? Savo normatyvine leksika galite ir zmogu uzmusti , pasiusti galima ir labai graziais zodziais 4u.gif
Jus netolerantiska ne smurtui(cia tik skambi reklamine fraze-nebukime pakantus smurtui ir t.t.) jus netolerantiska visiems zmonems ,kurie neatitinka jusu standarntu pvz jusu vadinamiems "chamams" ir t.t. ar ne taip? ar toleruojate tuos zmones pvz smurtautojus, "chamus", "mankurtus"? KAip jiems padedate?
TAip, as buciau laiminga, jei pas mane tik tokios bedos butu, nes jas labai lengva isspresti, pasikalbejus ir issiaiskinus, kas man svarbu, ka as noresiu daryti, kodel mano partneris tokius priekaistus reiskia, ko jam truksta, gal i ji demesio nekreipiu ir t.t. Nes manau, kad jei jau as nepasakau apie tai kas man svarbu, o kitas zmogus manimi besirupindamas man kazaka sako , o as klausau, tai kaip tam zmogui suprasti,kad as kenciu?
Atleiskit, bet nepritemkit paprastu buitiniu situaciju prie smurto, gal per dauug prisiziurit darbe 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 16 spalio 2012 - 20:40
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 21:34)
Ar tikrai saziningai pastebite visa smurta savo gyvenime ir tikrai atsiprasote? atidziau pazvelkite  g.gif Jei jau taip smulkmeniskai izvelgiate smurta sioje situacijoje. Ar niekad zmona jums nesako gal nedaryk to, gal daryk ta? ir jus to niekam nesakot? kiek vaikam ssuteikiat laisves, kiek verciat kazka daryti? bigsmile.gif Juk nebutina su pykciu sakyti, galima terorizuoti ir su sypsena ir per sazine vaziuojant....
O ka tas vyras padare, kad zmona suprastu, kaip jis jauciasi?
Manau,kai padare ir nebereikejo cia rasyti, ens issiaiskino biggrin.gif 
Papildyta:

KAip tai surista su tuo, kaip jus cia bendraujat ir kokius issireiskimus vartojat, nebent kad ir pries akis turedama kitus pvzdzius nematot saves....? Savo normatyvine leksika galite ir zmogu uzmusti , pasiusti galima ir labai graziais zodziais 4u.gif
Jus netolerantiska ne smurtui(cia tik skambi reklamine fraze-nebukime pakantus smurtui ir t.t.) jus netolerantiska visiems zmonems ,kurie neatitinka jusu standarntu pvz jusu vadinamiems "chamams" ir t.t. ar ne taip? ar toleruojate tuos zmones pvz smurtautojus, "chamus", "mankurtus"? KAip jiems padedate?

TAip, as buciau laiminga, jei pas mane tik tokios bedos butu, nes jas labai lengva isspresti, pasikalbejus ir issiaiskinus, kas man svarbu, ka as noresiu daryti, kodel mano partneris tokius priekaistus reiskia, ko jam truksta, gal i ji demesio nekreipiu ir t.t. Nes manau, kad jei jau as nepasakau apie tai kas man svarbu, o kitas zmogus manimi besirupindamas man kazaka sako , o as klausau, tai kaip tam zmogui suprasti,kad as kenciu?
Atleiskit, bet nepritemkit paprastu buitiniu situaciju prie smurto, gal per dauug prisiziurit darbe  4u.gif


Tiesa sakant man nemotais, ka ada21 apie mane galvoja.

Kiekvienas terminas - chamas, mankurtas turi reiksme, kuri pavartota tikslingai ir susije su postu. Tai nera nenormatyvine leksika. Na jei jums smurtautojai yra ne chamai, ar smurta pateisinantys, jusu valia juos toleruoti, as neprivalau. O mankurtizmas irgi, ganetinai issamiai aprasytas reiskinys, beje, kuri pirma karta paminejo Cingizas Aitmatovas "Ilga kaip simtmeciai diena". Taigi, prapleskite savo akirati, paskaitykite knygute, nors zinant kokiai informacijos formai jus teikiate pirmenybe, nezinau ar yra youtubeje filmuota, adaptuota versija, knygas neskaitantiems, tai gal suvoksite apie ka as rasau.

Jus visiskai teisi, ka as ir rasiau, as NEOTLERUOJU smurto, chamiskumo, diletantizmo, mankurtizmo, snobizmo. Gal ir esu del to arogantiska, greiciausiai taip, as nebijau pripazinti savo silpnybes, o gal ir ne arogantiska, o tiesiog pilietiskai aktyvus zmogus, neabejingas kokioje visuomeneje gyvenu. Ir nevyniosiu zodziu i vata, kai matau, jog blogis yra teisinamas, nes mano isitikinimu, tas kas teisina, toleruoja blogi, skatini ji gyvuoti.

Chamams, mankurtams, smurtautojams nepadedu, dazniausiai padedu ju aukoms. Suteikiu pastoge smurta patyrusiom moterims ir ju vaikams.
Nedirbu soc darbo, esu neabejingas zmogus, turintis galimybe ir galintis padeti, kai i mane kreipiasi soc darbuotojai.
Na zinoma, kaip toj patarlei "Svetima beda ne beda, bet kai savo uzsiseda". Visi mes ismintingi svetimu saskaita.

Taip, taip, reikia pakalbeti paaiskinti. Va cia keli oponentai jums raso, kad jiems knygu skaitymas yra labai svarbu, o jus ka jiems atgalios rasote, kokiais sarkastiskais, menkinaciais ju poreiki pasvartymais metotes... Na neduota jums suprasti, jog yra zmones, kuriem knygu skaitymas yra svarbus ne maziau kaip valgymas. Jei asmuo net i isviete eina, kad galetu nors dalinai si poreiki patenkinti, itariu, ne is gero gyvenimo ir ne paiko noro. O jei toks zmogus atiszada skaitymo, del sventos ramybes seimoje, tai jis yra isprievartautas, ikyrejo amzinas staugimas, arba aiskinimas, kad jam tai svarbu. Pagaliau na kodel suauges, veiksnus zmogus privalo kazkam, kazka irodineti, aiskinti. Na kas per siema, kad pastoviai reikia irodineti, jog esi ne kupranugaris.

Ir vel ta argumetacine klaida VISI, VISUS, VISAS...
Jus kalbekite tik uz save, bet ne uz mane ir kitus. Yra kvaila manyti, jog jus geriau zinote ka zmones mano, galvoja, jaucia.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 16 spalio 2012 - 22:18
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
Pirmiausia, rasiau Moontei, ne jums ir parasiau kodel.  mirksiukas.gif
Koks skirtumas, kam rašėte? Pamačiau Jūsų poste pasiūlymą pasidomėti psichologiniu smurtu. Pasidomėjau. Radau panašumų su temos autoriaus istorija.
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
Trecia, kazkodel autorius sios temos nesneka apie smurta, jis klausia: kiek galima paaukoti del zmonos ar ne? 
Jis nemini žodžio smurtas, bet vardina pasekmes, kurios būna po psichologinio smurto, tam tikrus smurtautojo veiksmus.
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
ar skaitet jo antra zinute ir jo pacio isvadas?
Taip, o Jūs? Antroje žinutėje jis cituoja žinutę apie priekaištaujančią, keliančią nepasitenkinimo priepuolius žmoną ir teigia, kad skaito lyg apie save. Rašo, kad tarnauja savo karalaitei. Taip, jis rašo, kad per dažnai nusileisdavo. Bet jei auka smurtavimo metu nesako "ai, skauda", tai smurtavimo veiksmo neanuliuoja.
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
idomus giminiu parinkimas aptariant vaidmenis  g.gif 
Pirmos pasitaikiusios citatos. Kodėl daugiau tokių giminių parinkimų, rašė Moonte.
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 16, 13:04)
Tikrai nepatikesiu, kad nors vienas cia nei karto sutuoktiniui ar vaikui kazko nesake grubaus, nekritikavo, neignoravo, netrukde vykdyti kazkokios veiklos ar nenorejo, kad su juo elgtusi karaliskai  biggrin.gif
Va būtent, Jūs rašote apie vienkartinius veiksmus. O ne apie pastovią kritiką, trukdymą vykdyti kažkokius veiksmus ir amžiną karalaitės vaidmenį. Normaliam žmogui nereikia vis sakyti stop, kad nuliptų nuo sutuoktinio sprando. Nes jis paprasčiausiai to nedarys.
Atsakyti
QUOTE(Parshialis @ 2007 10 01, 12:44)
verysad.gif skaitau kaip apie save.
cia ilgai galvojau apie esama situacija vertindamas komentatorių nuomones, is priėjau prie tokios esmiu esmės -  viskas kyla iš to, kad aš noriu idealių santykių - supratimo, bendravimo, jokių pykčių etc. ir kadangi to nepavyko padaryti greitai, be nuolatinių konfliktėlių ir "šlifavimųsi" nuėjau lengvesniu keliu - prisitaikiau 000189.gif . dabar matau prie ko tai privedė...  g.gif
ir šiaip matau, kad truputėli persistengiu šokinėdamas apie savo "princesę" - valgyt darau, beveik visas premijas ir asmeninius pinigus išleidžiu dovanom (kvepalam, kosmetikai, gėlėm, papuošalam, drabužiam, aksesuarams etc.), tvarkau šeimos finansus, vienas rūpinuosi namo įrengimų, vienas tvarkau automobilį, dirbu per du darbus (tam kad viskam užtektų pinigų) ir t.t. ir pan. Turbūt reikės šį tą keisti...  protest.gif

Kazin ar nezagsi zmogelis del musu narstymu lotuliukas.gif Idomu butu jei parasytu, kaip jiems ten susikloste. Sakiau,kad tai nedideles problemos, nes kaipsuprantu ,tai ju gyvenimo kartu pradzia ir dar tik kuriasi santykiai ir naturalu,akd tokie dalykai islenda.
Nu va nepatingejau atkeliau cia ir pirmiausia matau - idelizacija. Jei zmogus pradeda kazka idelizuoti, jis kenciair kentes, kol nepriims realybes. Nes idealumu nera, yra ir tie barniai seimoje ir reikia derintis, reikia isreiksti savo poreikius, derintis prie kito poreikiu ir t.t. visada kazko atsisakai ir kitas kazko atsisako, taip nera seimoje, kad pilnai abu darytu ka tik nori.
Antras dalykas kas man krenta i akis, kad zmogus , taip, daug ka daro galvodamas, kad del zmonos, bet nieko neuzsimenama, ka jie kartu darytu? kaip manot, kiek jam laiko lieka pabuti su zmona po tiek uzsiemimu? g.gif
Sunku kazkokia nuomone susidaryti neisklausius kitos puses, o gal jai visai ne to reikia? g.gif
Ir isvada jo labai teisinga, aisku reikia kazka keisti, todel ir sakau,kad tai visai normalus santykiai, pamate zmogus savo klaidas, gal pasitaise.

Smurta seimoje matyciau, jei antra puse pvz cia vyras, aiskintu zmonai kaip jam visa tai svarbu, bet zmona jo neklausytu, kad pati nesutiktu su jokia kompromisais pasiulytais ir pan., santazuotu , terorizuotu, kad vis tiek pasiektu savo. O cia kol kas ji net nezino, kaip ji veikia ta vyra...Siaip man labai primena,kaip daznai mamos panasiai elgiasi su vaikais, o jei pasakytum ,kad cia prievarta ,smurtas, supyktu ir sakytu, kad tik is meiles taip elgiasi ir gero vaikams linki, tik vaikai dar nepajegus ,akip suauge isaiskinti savo jausmu..
Papildyta:
QUOTE(kamputyje @ 2012 10 17, 09:58)
Va būtent, Jūs rašote apie vienkartinius veiksmus. O ne apie pastovią kritiką, trukdymą vykdyti kažkokius veiksmus ir amžiną karalaitės vaidmenį. Normaliam žmogui nereikia vis sakyti stop, kad nuliptų nuo sutuoktinio sprando. Nes jis paprasčiausiai to nedarys.

sita norejau patikslinti, as rasiau,kad tokie dalykai vyksat nuolat ir kad netikiu,kad nors vienas nei karto to nera padares. KAs taip elgiasi dazniau,kas reciau,bet tai vyksta nebutinai vienas visada smurtautojas, kitas auka, mes tais vaidmenimis keiciames, tol kol nesuvokiam, kad tik patys atsakingi uz tai ka darom ir uz tai ka su mumis daro. Bet ir tai suvokus gana sunku keistis, pamilti save ir kitus besalygiskai. GAl jums jau pavyko?
KA as matau aplink, kad zmones vis arba pamina savo interesus, ara vercia kita paminti, o kaip kitaip?Jei yra seima?
DAbar pasakykit man kuris smurtauja sioje situacijoje?
Moteris paskutinius kelis metus patyrusi nemazai problemu savo ir vaiko ligu rimtu, labai sunkiai uzmiega ir miega, lengvai prabunda. Ji praso vyro,kad namie butu tyla po 22 val. Vyras aisku irgi patyres stresu ir pergyvenimas del artimuju ir finansu krize, darbo netekimas, pajemu sumazejimas, nori vakare atsipalaiduti paziureti TV. NAmo sienos popierines(tik gipso kartonas, lubosirgi viskas girdisi visur) ziuri TV su ausinem, bet jam reikia pavalgyti beziurint, nueina i virtuve kazka daro, girdisi, eina i dusa ir t.t. ir sako zmonai, kad nera atsakingas uz jos nervu sistema sujautrejuse ir lai miega sau,jis jai netrukdo.
Kurio veiksmai jau smurtas? Ar zmonos prasymas atsisakyti vyro megstamos veiklos? ar vyro prasymas miegoti ir netrukdyti ziureti TV?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ada21lt: 17 spalio 2012 - 14:32
QUOTE(Moonte @ 2012 10 16, 22:57)

As manau, kad netolerancija irgi smurtas, tik labiau uzsleptas, nes geru jausmu tikriausiai nejauciat smerkiamiems zmonems?
Ne blogis yra teisinamas, bet tie zmones ,kurie blogai elgiasi. Abu kencia tiek tas kas smurtauja, tiek auka . ir siaip jau aukos vietoje buti lengviau, jei esate pati kazka dariusi gyvenime negero, pamasciusi, suprasit kodel.
As pilnai sutinku, kad smurta patiria tiek moterys, tiek vyrai. Zinau,kad jei tik moteris nores ji labai greit gali net sunaikinti vyra, retas vyras,kuris gales sunaikinti moteri, nes moteris labiau islabvinusi butent psichine jega ir labai sugeba manipuliuoti. Vyrai daugiau naudojasi fizine jega. Aisku visur ir visada yra isimciu. Bet daznai matau tai, kad moteris vyra tiesiog terorizuoja zodziais , veiksmais, atsumimu ir pan, tada vyras nebegaledamas to istverti pats imasi jau fizinio smurto ir daznai visuomene pasmerkia butent vyra. Labai gera posaki isgirdau:vyrai buna dvieju rusiu ,tie kurie dauzo zmonai galva ir tie,kurie dauzo sau (narkotikai, alkoholis, ekstrymai ir t.t.) (kai patiria butent moters atsumima, nepagarba, spaudima ir t.t.)
Ir mes niekada neisgyvendinsim blogio padedami tik vienai pusei, kokia situacija bebutu, visada reikia pagalbos abiems, nes ugnies be dumu nebuna, nebuna smurtautojo, be aukos ir atvirksciai. Save ir kitus mylintis zmogus niekada nesmurtaus pries kita ir neleis,kad pries ji kas smurtautu. Ir butent tos meiles ir truksta abiem pusem.
O del knygu net juokinga, nes man jos labai svarbios paciai, labai daug skaitau ir perskaiciau per savo gyvenima, deja, kai kurie ivykiai mano gyvenime truputi pakeite ta poziuri. Kartais svarbiau padeti knyga i lentyna ir atkreipti demes i realu gyvenima ir realius esancius salia zmones. Visur galima rasti lygsvara, o kai santykiai seimoje geri,kai visi patenkinti , galima ir knyga i rankas pasiimti. Nei vienas veiklos apribojimas netrunka amziams, pvz kai moteris nescia zindo kudiki irgi labai daug atsisako, bet zino,kad laikinai ir del ko tai daro ir tai nera auka, nes toks yra gyveniams.
Atsakyti
QUOTE(ada21lt @ 2012 10 17, 16:01)
As manau, kad netolerancija irgi smurtas, tik labiau uzsleptas, nes geru jausmu tikriausiai nejauciat smerkiamiems zmonems?
Ne blogis yra teisinamas, bet tie zmones ,kurie blogai elgiasi. Abu kencia tiek tas kas smurtauja, tiek auka . ir siaip jau aukos vietoje buti lengviau, jei esate pati kazka dariusi gyvenime negero, pamasciusi, suprasit kodel.
As pilnai sutinku, kad smurta patiria tiek moterys, tiek vyrai. Zinau,kad jei tik moteris nores ji labai greit gali net sunaikinti vyra, retas vyras,kuris gales sunaikinti moteri, nes moteris labiau islabvinusi butent psichine jega ir labai sugeba manipuliuoti. Vyrai daugiau naudojasi fizine jega. Aisku visur ir visada yra isimciu. Bet daznai matau tai, kad moteris vyra tiesiog terorizuoja zodziais , veiksmais, atsumimu ir pan, tada vyras nebegaledamas to istverti pats imasi jau fizinio smurto ir daznai visuomene pasmerkia butent vyra. Labai gera posaki isgirdau:vyrai buna dvieju rusiu ,tie kurie dauzo zmonai galva ir tie,kurie dauzo sau (narkotikai, alkoholis, ekstrymai ir t.t.) (kai patiria butent moters atsumima, nepagarba, spaudima ir t.t.)
Ir mes niekada neisgyvendinsim blogio padedami tik vienai pusei, kokia situacija bebutu, visada reikia pagalbos abiems, nes ugnies be dumu nebuna, nebuna smurtautojo, be aukos ir atvirksciai. Save ir kitus mylintis zmogus niekada nesmurtaus pries kita ir neleis,kad pries ji kas smurtautu. Ir butent tos meiles ir truksta abiem pusem.
O del knygu net juokinga, nes man jos labai svarbios paciai, labai daug skaitau ir perskaiciau per savo gyvenima, deja, kai kurie ivykiai mano gyvenime truputi pakeite ta poziuri. Kartais svarbiau padeti knyga i lentyna ir atkreipti demes i realu gyvenima ir realius esancius salia zmones. Visur galima rasti lygsvara, o kai santykiai seimoje geri,kai visi patenkinti , galima ir knyga i rankas pasiimti. Nei vienas veiklos apribojimas netrunka amziams, pvz kai moteris nescia zindo kudiki irgi labai daug atsisako, bet zino,kad laikinai ir del ko tai daro ir tai nera auka, nes toks yra gyveniams.


Kalbekite tik uz save. Niekada nezeminau savo artimo, nebuvau cerberio vaidmenyje. Nes gerbiu juos, tikiu ju dora ir supratimu apie savo pareigas ir prievoles tiek pries seima, save, savo gimine. Atgrasu zeminti zmogu, statyi ji i prasytojo poza. Sazinigai, nesuprantu kaip tai gali buti toleruojama.

Jus aplamai nezinote kas yra tolerancija. Sia savoka traktuojate pavirsutiniskai neisigilinusi i esme. Tolerancija numato ne vien teises, bet ir prievoles, butent, nuo to ir priklauso, tolerancijos veikimo principai. Tolerancija turi ribas, kitu atveju ji gali tapti abejingumu.

Anot jusu, itariu, teisesauga tai yra smurtaujanti institucija, mat netoleruoja smurto, nusizengimu, baudzia tai darancius. O jau paprastiems pilieciams, itariu, reikia uzimti strucio poza, galva i smeli, ir gink die nesakyti savo nuomones, ypac jei ji yra kritiska, tuo labiau imtis veiksmu, mat gali izeisti smurtaujanti, ar su juo susitapatinti. Neisdegs, jei mano akyse bus smurtaujama, imsiuosi istatymais numatytu priemoniu. Jei eis nuogas zmogus, as ji nevadinsiu apsirengusiu, jei zmogus meluos, ir sakysiu, jog jis meluoja, jei vagia, vadinsiu jo veiksmus vagyste, jei jis diletantas taip ir vadinsiu nemoksa. I vata nevyniojau ir nevyniosiu. Jei zmogui negeda tai daryti, tai kodel man turi buti geda tai ivardinti?

O visa kita lintaija net nesivarginsiu atsakyneti. Esu tiek apie tai parasiusi cia SM, kad is naujo kartotis nesinori. Na taip, na taip, viska suverskime aukom. Itariu, kalta ir moteris, kuria isprievartavo, mat ne taip apsirengusi buvo, ar ne tuo laiku, keliu ejo...
..........................

Gerais norais pragaro keliai gristi.

Ypac patiko palyginimas, kai veiksnu, suaugusi zmogu, pradeda lyginti su infantiliu vaiku (cia ne keiksnojims jei ka, o terminas, nusakantis zmogaus branda). Idomu, kuris is cia esanciu noretu buti infantilo vaidmenyje, kad jam sutuoktinis mentoriniu tonu nurodinetu, vadovaujantis savo suopraciu, mat gero noredamas, kas privalu daryti, o ko ne.

Tarkim, ka blogo seimai daro knygu skaitymas ir tv laidu ziurejimas, jei tai yra salyginos normos remuose?
Kas per gerio norejimas, jei zmogus turi sleptis isvieteje, tam kad patenkintu savo poreikius skaityti?
Kodel reikia sutuoktiniui irodineti, kad skaitymas yra GERAI?

Mano galva tai savaime suprantmas dalykas. Jei jau imame vaiku auklejima, kaip pavyzdi, tai salyginai normalus tevai skatina knygu skaityma. Tai dabar iseina, kol vaikas esi, knygas skaityti pagirtina, isaugai, priklausomai nuo sutuoktinio opinijos, knygu skaitymas virsta prabangaus laiko svaistymu.

Prie ko cia trinimasis, kampu slifavimas? Ar galima toki elgesi tam priskirti?
Ar normalu butu jei moteris kiekviena karta vyrui turetu irodineti, kad jai reikia pinigu pedkelnems, mat jaunas sutuoktinis nesuvokia? (stengiuosi kiek imanoma zemiskiau rasyti). Mano galva, tai savaime suprantamas dalykas, kuris privalo buti tenkinamas be zeminancio irodinejimo. Lygiai taip pat, kokie gali buti neva "kampai" del skaitymo? Kas per pasaulinio masto tragedija - skaitymas? Juk susituokus zmogus netampa ciuciuku, kuris sokinetu nuo vienos taburetes ant kitos. Nejau zmogus neturi teses i savo nuosava laika, kodel jis privalo kaip sunytis ziureti i sutuoktinio akis laukdamas pritrimo savo veiksmams, norams, irodineti ju svarba?

Mane glumina, kai vienas is sutuoktiniu rytais kitam duoda kisenpinigius.
Mane glumina, kai kas nors prie stalo bijo isgerti svaigalus, paziureti i kitos lyties zmogu, jau nekalbu apie pabendravima.
Mane glumina, kad asmuo privalo sutuoktiniui irodineti, jog jam reiklaingi tam tikri asmeniniai pirkiniai, uz kuriuos nereikia niekam atsiskaityti (kalbu apie salygina norma, ne tukstantines islaidas).
Mane glumina, kad asmuo privalo prasyti, jog galetu studijuoti, plesti savo akirati.
Mane glumina, kad suauges zmogus pastatomas i "prasytojo" poza. Kai pats yra savistovi, brandi asmenybe, kuri uzdirba savo ir savo seimos nariu poreikiams.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Moonte: 17 spalio 2012 - 16:19