Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vaistingųjų augalų arbatos
Supermamų klubas > Grožis ir sveikata > Ekologiškas gyvenimo būdas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9
VioletaČ
QUOTE(biologė @ 2007 02 02, 15:55)
Viena žolininkė dabar užsieniuose vieši, kito paklausiau. Perkratys savo "biblijas", farmakopėjas, užrašus ir t.t.... ir praneš viską tiksliai ir išmintingai, tada ir aš pranešiu.
*


Labas, gal ką nors žinote apie žolę Sofora. Labai būčiau dėkinga.
biologė
QUOTE(VioletaČ @ 2007 02 03, 12:54)
Labas, gal ką nors žinote apie žolę Sofora. Labai būčiau dėkinga.
*


Sofora - nedideli medžiai ir krūmai, dauguma rūšių auga Pietų pusrutuly ir Rytų Azijoj (pati neprisirinksi tongue.gif ). Vaistams naudojamos šaknys. Pasižymi raminančiu poveikiu, gydo uždegimus, dezinfekuoja - naikina bakterijas, parazitus, grybelius. Naudojama šlapimo takų infekcijoms gydyti ir kai kurioms ginekologinėms problemoms (išoriškai - apiplovimams, esant sudirginimui, niežėjimui, egzemoms, išskyroms), alerginėms odos reakcijoms. Yra alkaloidų, nors ir mažai toksiški (lyginant su kt. augaliniais alkaloidais), bet be gydytojo konsultacijų jokiu būdu nepatarčiau gerti.
Kinijoj naudojama tradicinėj medicinoj mažiausiai 2 tūkst. metų. Buvo gydomos įvairios ligos, ypač infekcinės, karščiavimai, nervų sutrikimai... Nesu specialistė, toliau mano žinios nesiekia.
Išvada: geriau nesiimt saviveiklos. Jei rekomenduoja gydytojai arba yra pirkti vaistinėse - bus ir nurodymai, dar vaistininkės galima paklaust, o savo nuožiūra nesiūlyčiau vartot, čia ne lietuviškos žolelės, kurias jau mūsų pro-pro-pro-bobutės patikrino...
VioletaČ
QUOTE(biologė @ 2007 02 03, 14:28)
Sofora - nedideli medžiai ir krūmai, dauguma rūšių auga Pietų pusrutuly ir Rytų Azijoj (pati neprisirinksi  tongue.gif ). Vaistams naudojamos šaknys. Pasižymi raminančiu poveikiu, gydo uždegimus, dezinfekuoja - naikina bakterijas, parazitus, grybelius. Naudojama šlapimo takų infekcijoms gydyti ir kai kurioms ginekologinėms problemoms (išoriškai - apiplovimams, esant sudirginimui, niežėjimui, egzemoms, išskyroms), alerginėms odos reakcijoms. Yra alkaloidų, nors ir mažai toksiški (lyginant su kt. augaliniais alkaloidais), bet be gydytojo konsultacijų jokiu būdu nepatarčiau gerti.
Kinijoj naudojama tradicinėj medicinoj mažiausiai 2 tūkst. metų. Buvo gydomos įvairios ligos, ypač infekcinės, karščiavimai, nervų sutrikimai... Nesu specialistė, toliau mano žinios nesiekia.
Išvada: geriau nesiimt saviveiklos. Jei rekomenduoja gydytojai arba yra pirkti vaistinėse - bus ir nurodymai, dar vaistininkės galima paklaust, o savo nuožiūra nesiūlyčiau vartot, čia ne lietuviškos žolelės, kurias jau mūsų pro-pro-pro-bobutės patikrino...
*


Ačiū, supratau 4u.gif
Bajm
gal žinot, kaip akišveitė rusiškai?
klausinėjau babcių turgelyje, tai jos nesupranta blush2.gif
jutute
QUOTE(biologė @ 2007 02 01, 22:05)
Prausti: šalpusnio lapai, dilgėlės lapai, melisos lapai, miškinės sidabražolės žolė, vaistinės veronikos žolė, medetkų žiedai, liepžiedžiai, pušų šakelės (t. y. nuovirai: apie 2-3 šaukštai žolės + 0,5 l verdančio vandens, pavirti 10-20 min, atvėsinti, perkošti ir praustis).
Gerti - gal vaistažolių vaistinėj ką parekomanduotų... Galiu parašyt vaistinės arbatos sudėtį ir kaip paruošti nuovirą, bet juk dabar neprisirinksi tų žolių... O gal yra pirkti, nežinau. Na, pavyzdžiui: lygiom dalim (svorio, ne tūrio) varnalėšos šaknų, dilgėlės lapų ir takažolės žolės; 1 šaukštą mišinio užpilti 300 ml karšto vandens, palikti 30-40 min, gerti po 1 stiklinę 3 k. per dieną. Yra ir sudėtingesnių - tiek sudėties, tiek paruošimo prasme.
*
Gal galėtumėt parašyti ir sudėtingesnius mišinius nuo spuogų...noriu išbandyti. g.gif
vittie
nežinau gal jau buvo rašyta, bet skaičiau, kad jonažolės silpnina kontraceptikų poveikį. Taip kad atsargiai su tom žolelėm, kurios nenori nestuke.gif
Raminte
QUOTE(Bajm @ 2007 02 16, 19:44)
gal žinot, kaip akišveitė rusiškai?
klausinėjau babcių turgelyje, tai jos nesupranta blush2.gif
*Akisveite rusiskai "očanka". Nemanau, kad eilines bobutes turguje
ja prekiatu, nes tai nera paklausus dalykas. As rasiau juk anksciau
kur ja galima gauti, nebent to kioskelio jau nera (seniai pati buvau
turguje).
benedikta
Dievinu žemuogių arbatą smile.gif Mano mama daro tokias mažas žemugių puokšteles - šakeles su žiedeliais, uogom suriša siūlu ir pakabina sode verandoj džiūti.
Tokią arbatą labai taupom ir geriam nekasdieną.
Tiesa, kažkada vežiau dovanų i Prancūziją gražiai supakavusi štai tokios žemuogių arbatos...smile.gif
RyzaLape
o as radau buda kaip greitai isdziovinti vaistazoles. aisku jis tiks tik prie nuosavo namo ...
zodziu prirenku vaistazoliu ir sudedu i popierines dezutes sauleta diena masinoj ant sedyniu su pravertais truputi langais. beje tinka ir plastikines dezutes nuo tortu smile.gif
super
per diena, max dvi isdziusta zolytes, nes karsta ir vejukas prapucia. ir lieka visi kvapai ir spalvos. tada greitai i maisiukus arba stiklainiukus ir atsargos ziemai paruostos smile.gif
agnuta
QUOTE(benedikta @ 2008 05 19, 14:23)
Dievinu žemuogių arbatą smile.gif Mano mama daro tokias mažas žemugių puokšteles - šakeles su žiedeliais, uogom suriša siūlu ir pakabina sode verandoj džiūti.
Tokią arbatą labai taupom ir geriam nekasdieną.
Tiesa, kažkada vežiau dovanų i Prancūziją gražiai supakavusi  štai tokios žemuogių arbatos...smile.gif
*o kada geriausia jas rinkti? kai jau atsiranda uogos? ax.gif esu ragavus tokios arbatos, tai labai patiko wub.gif
benedikta
QUOTE(agnuta @ 2008 05 20, 09:43)
o kada geriausia jas rinkti? kai jau atsiranda uogos? ax.gif esu ragavus tokios arbatos, tai labai patiko  wub.gif
*
Mano mama blush2.gif renka kai užsimezga uogos, tada tas šakeles su uogom, žiedais ir lapeliais skina ir mažus riša į pundelius, pakabina už siūlo ir džiovina verandoj smile.gif
O aš xaltūrinu ax.gif gaminu tokius bukietėlius iš sodo žemuogių lotuliukas.gif
kunigunda78
QUOTE(agnuta @ 2008 05 20, 07:43)
o kada geriausia jas rinkti? kai jau atsiranda uogos? ax.gif esu ragavus tokios arbatos, tai labai patiko  wub.gif
*


mano mama renka kai buna uogos (sakuciu priskina su uogom), ir paprastai dziovina (nieko nerisa ax.gif ).
Aprile
Tikiuos bus naudinga ax.gif
Pati pirkau arbatėlę "Pumpurėliams" sunyčiui tikiuosi sulaukti teigiamo poveikio bigsmile.gif

Į ką reiktų atsižvelgti parenkant arbatas vaikams?
Vaikams nepatartinos arbatos, kuriose yra augalų, mažinančių kraujo krešamumą (kaštonas, barkūnas); arbatos su augalais, kurie stipriai tonizuoja (pvz., su rapontiku); arbatos su dideliu ežiuolės kiekiu; arbatos su ugniažole, nes tai stipriai veikiantis augalas ir tėvai ne visada gali tinkamai dozuoti mišinį, net jei jame ugniažolės nedaug. Mišinius su gailiu, jei tokie skiriami, reikia vartoti atsargiai, neilgai.
Jadvyga Balvočiūtė vaikams sukūrė švelnią žolelių arbatą
„Pumpurėliams“, kuri ruošiama pagal vaiko skonį ir ją galima duoti kasdien. Joje yra žolelių, kurios naudingos augančiam organizmui.
Sudėtis: Tikrosios saulėgrąžos žiedlapiai; sėjamosios avižos, šluotinio burnočio, citrininio čiobrelio, paprastosios kraujažolės, paprastojo kiečio žolė, dilgelių kt. Malonaus skonio, švelnaus aromato žolelių rinkinys, sukurtas vaikams. Į jo sudėtį įeina augalai, kurie naudingi augančiam organizmui. Arbata gali būti plikoma įvairaus stiprumo, atsižvelgiant į vaiko amžių ir skonį, bei duodama gerti kaip kasdienė arbata. Tačiau ši arbata tinka ir kito amžiaus žmonėms.

Neturintiems apetito vaikams naudingos žolelės, kurios stimuliuoja virškinimo sistemą – į tokios arbatos sudėtį įeina: Trilapio pupalaiškio ir paprastosios trūkažolės šaknys; paprastojo kiečio, paprastosios kraujažolės, siauralapio gauromečio ir mėtos žolė; siauralapio gysločio ir vaistinės šventagaršvės lapai; raukšlėtalapio erškėčio vaisiai. Šioje arbatoje yra augalų, kurie gerina apetitą, skatina skrandžio sulčių išsiskyrimą, kepenų ir kasos veiklą.

Hiperaktyviems vaikams naudingos žolelės, kurios mažina dirglumą. Iš jų sudaryta arbata. Sudėtis:
Paprastojo dalgučio, paprastojo raudonėlio, paprastojo kiečio, trikertės žvaginės ir mėlynžiedės liucernos žolė; kt. Arbata su augalais, naudojamais esant padidėjusiam dirglumui, neurozėms, išgąsčiui. Jie ramina žmones, kurie kenčia nuo baimių, nerimo ir streso. Kuriant mišinį siekta, kad jis nesukeltų mieguistumo dienos metu.

Kai kamuoja naktinis vaiko šlapinimasis, naudingos žolelės, kurios veikia raminančiai, gydo neurozę. Sudėtis: Paprastojo dalgučio, trikertės žvaginės, saldžialapės kulkšnės, paprastojo kiečio, pelkinės vingiorykštės, šluotinio burnočio, paprastojo raudonėlio žolė, didžiosios dilgėlės, paprastosios gervuogės lapai. Ši arbata su augalais, kurie naudojami, esant vaikų neurozėms, vaikų naktiniam šlapinimuisi jie vaikus ramina ir stiprina.

Akvile_
Aciu, bandysim pasinaudoti smile.gif
Liudmilka
hi.gif Mamytės,
Na ir aš pasidalinsiu šiokiomis tokiomis žiniomis apie žoleles. 4u.gif
Rudonėlį gerai gerti kai geriama daug antibiotikų;
Jonažolę nepatartina gerti vasara(gali atsirasti pigmentiniųdėmių);
Mėta-jos negalima gerti maitinančiom mamytėm(stabdo pieno gamybą),taip pat nepatartina gerti vakare.Tai tiek.
Ir dar,girdėjau gerus atsiliepimus apie Balvočiūtės arbatėles.
JulieTa
cia beskaitant, kaip uzsimaniau svieziu zemuogiu arbatos unsure.gif
Liudmilka
hi.gif
Čia kažkas klausė apie arbatėlę,kuri tiktų skydliaukės funkcijai palaikyti.Tai va,yra toks augalas "Лапчатка белая "-Potentilla alba L.,kaip lietuviškai nežinau schmoll.gif ,bet vaistažolių vaistinėje turėtų žinot.
Gerti reikia taip-saują šviežių lapelių arba 1-2 v.šaukštus džiovintų lapų užpilti 400 g vrdančio vandens(termose) ir palaikyt 8 val. tada padalint į 3-4 dalis ir gerti 15-20 min.prieš valgį.
Arba 50g šaknų užpilti 500g degtinės,palaikyt mėn.,perkošti ir gerti po 30 lašų 3 kartus per dieną 15-20 min.prieš valgį.Baigus gerti padaryt 7 dienų pertrauką ir vėl kartoti kursą.Jei pradinė stadija reikia išgerti 100-150g šaknų,o užleistai-300-500g.
Beje, šis augalas mažna kraujospudį.
Taigi į sveikatą drinks_cheers.gif
gatopreto
QUOTE(Liudmilka @ 2008 05 30, 22:16)
hi.gif
Čia kažkas klausė apie arbatėlę,kuri tiktų skydliaukės funkcijai palaikyti.Tai va,yra toks augalas "Лапчатка белая "-Potentilla alba L.,kaip lietuviškai nežinau schmoll.gif ,bet vaistažolių vaistinėje turėtų žinot.
*


Sidabražolė baltoji 4u.gif Tiktai apie šitą jos rūšį neteko girdėti... ax.gif teko susidurti tik su miškine ir žąsine ax.gif jos kažkaip populiaresnės blush2.gif
sindi
labai idomi temele,perskaiciau visa nuo pradzios iki galo,mano problemele tokia-pastoviai uzkieteje viduriai,dabar geras pusmetis geriau senos lapu arbata,pradzioj buvo gerai,bet turbut organizmas priprato ir vel nieko gero schmoll.gif ,pas mane ziauriai kieti viduriai doh.gif ,na issityriau yra isplatejusi storoji zarna,ten viskas ir kaupias,gal kieno nors patirtis zmogiska ka nors patars,nes tai mane jau baigia numust nuo stogo,pilvas nuolat lyg nescios,aciu isanksto 4u.gif ,jei kas ka patars
lekstina
QUOTE(sindi @ 2008 06 18, 13:34)
labai idomi temele,perskaiciau visa nuo pradzios iki galo,mano problemele tokia-pastoviai uzkieteje viduriai,dabar geras pusmetis geriau senos lapu arbata,pradzioj buvo gerai,bet turbut organizmas priprato ir  vel nieko gero schmoll.gif ,pas mane ziauriai kieti viduriai doh.gif ,na issityriau yra isplatejusi storoji zarna,ten viskas ir kaupias,gal kieno nors patirtis zmogiska ka nors patars,nes tai mane jau baigia numust nuo stogo,pilvas nuolat lyg nescios,aciu isanksto 4u.gif ,jei kas ka patars
*zinau receptuka, kuris man padejo. Nors tai nera vaistines arbatos. Paimdavau dziovintu slyvu ir uzpildavau vandeniu. Palaiydavau per nakti. Po to gerdavau ta skysti. Dazniausiai slyvas uzpildavau ir antrakart. Kartais ir slyvas valgydavau, o jei tapdavo nebesaldzios, tiesiog ismesdavau.
sema
QUOTE(lekstina @ 2008 06 18, 17:01)
zinau receptuka, kuris man padejo. Nors tai nera vaistines arbatos. Paimdavau dziovintu slyvu ir uzpildavau vandeniu. Palaiydavau per nakti. Po to gerdavau ta skysti. Dazniausiai slyvas uzpildavau ir antrakart. Kartais ir slyvas valgydavau, o jei tapdavo nebesaldzios, tiesiog ismesdavau.
*


Labai gerai padeda gerti maltas linu semenis uzpylus virintu vandeniu ir palaikyti bent pusvalandi.Gerti geriausia vakare pries miega su visais tirsciais. Pades viduriam ir taip labai sveika ir naudinga.
Papildyta:
QUOTE(lekstina @ 2008 06 18, 17:01)
zinau receptuka, kuris man padejo. Nors tai nera vaistines arbatos. Paimdavau dziovintu slyvu ir uzpildavau vandeniu. Palaiydavau per nakti. Po to gerdavau ta skysti. Dazniausiai slyvas uzpildavau ir antrakart. Kartais ir slyvas valgydavau, o jei tapdavo nebesaldzios, tiesiog ismesdavau.
*


O slyvu tikrai neismesk ,o suvalgyk ,gausi naudingos lastelienos.
sindi
QUOTE(sema @ 2008 06 18, 16:24)
Labai gerai padeda gerti maltas linu semenis uzpylus virintu vandeniu ir palaikyti bent pusvalandi.Gerti geriausia vakare pries miega su visais tirsciais. Pades viduriam ir taip labai sveika ir naudinga.
Papildyta:

O slyvu tikrai neismesk ,o suvalgyk ,gausi naudingos lastelienos.
*


aciu,pasinaudosiu visais receptukais,siulykit gal kas zinot ir dar budu kaip iveikt ta sunkuma su viduriais,prisitaikysiu kas geriausiai tiks
Versmė
QUOTE(sindi @ 2008 06 18, 19:11)
aciu,pasinaudosiu visais receptukais,siulykit gal kas zinot ir dar budu kaip iveikt ta sunkuma su viduriais,prisitaikysiu kas geriausiai tiks
*Kažkas pasakojo, kad padeda kivi ryte suvalgyt. O šiaip, tai geriausia yra maistas su skaidulinėm medžiagom (jos taip pat suriša perteklinį cholesterolį) sėlenos (galima kelis šaukštelius prieš valgį), obuoliukai ir kitos žaliosios gėrybės.

Dabar mano klausimas: prasidėjo pūlinė angina, kokias arbatas gerti - kol kas ramunėlių, bet gal dar kokių galit pasiūlyt (pas šeimos gydytoją eiti labai nenoriu, o ir savijauta gan gera)
Aprile
QUOTE(Žirklutės @ 2008 06 18, 23:36)
Kažkas pasakojo, kad padeda kivi ryte suvalgyt. O šiaip, tai geriausia yra maistas su skaidulinėm medžiagom (jos taip pat suriša perteklinį cholesterolį) sėlenos (galima kelis šaukštelius prieš valgį), obuoliukai ir kitos žaliosios gėrybės.

Dabar mano klausimas: prasidėjo pūlinė angina, kokias arbatas gerti - kol kas ramunėlių, bet gal dar kokių galit pasiūlyt (pas šeimos gydytoją eiti labai nenoriu, o ir savijauta gan gera)
*


Sūnui labai raudona gerklė buvo, tai tik čiobreliais išgydžiau, bet, kai vyrui buvo pulinga angina jam dupcėn leido kažkokius begalo skausmingus vaistus ir dar kiek žinau, kad antibiotikai būna prie pūlingos anginos. Bet negydytoja esu mirksiukas.gif tiesiog sudrumščiau tau vandenis nepyk unsure.gif
vandene6
mano visai šeimai labai netinka melisa blink.gif verysad.gif
Aprile
QUOTE(vandene6 @ 2008 06 18, 23:54)
mano visai šeimai labai netinka melisa  blink.gif  verysad.gif
*


Ta prasme g.gif nes sūnui ją girdau, atjunkau nuo krūties, bet nepastebėjau, kad ji labai raminančiai veiktų doh.gif gal net atvirkščiai aina galvom. Tai nebeduodu pati sugersiu sakiau unsure.gif
sema
QUOTE(Žirklutės @ 2008 06 19, 01:36)
Kažkas pasakojo, kad padeda kivi ryte suvalgyt. O šiaip, tai geriausia yra maistas su skaidulinėm medžiagom (jos taip pat suriša perteklinį cholesterolį) sėlenos (galima kelis šaukštelius prieš valgį), obuoliukai ir kitos žaliosios gėrybės.

Dabar mano klausimas: prasidėjo pūlinė angina, kokias arbatas gerti - kol kas ramunėlių, bet gal dar kokių galit pasiūlyt (pas šeimos gydytoją eiti labai nenoriu, o ir savijauta gan gera)
*


Esant pulinei anginai labai gerai skalavimai. Skalauti reikia kas 2val. ir bent po 10min. kad issivalytu ir issiskalautu puliai. Skalauti galima su druska, jodu, kalio permanganatu, ivairiom zolelem slopinanciom uzdegima.
Versmė
QUOTE(wikonda @ 2008 06 19, 00:54)
Sūnui labai raudona gerklė buvo, tai tik čiobreliais išgydžiau, bet, kai vyrui buvo pulinga angina jam dupcėn leido kažkokius begalo skausmingus vaistus ir dar kiek žinau, kad antibiotikai būna prie pūlingos anginos. Bet negydytoja esu mirksiukas.gif tiesiog sudrumščiau tau vandenis nepyk  unsure.gif
*Tai aš dar vaiką pati maitinu, tai jokių antibiotikų nenoriu (o šeimos gyd. tik tokius ir težino) 8m niekuo nesirgau tik sloga, tai dabar ir pasimetus ką daryt ir kaip gydytis doh.gif
Papildyta:
QUOTE(sema @ 2008 06 19, 08:22)
Esant pulinei anginai labai gerai skalavimai. Skalauti reikia kas 2val. ir bent po 10min. kad issivalytu ir issiskalautu puliai. Skalauti galima su druska, jodu, kalio permanganatu, ivairiom zolelem slopinanciom uzdegima.
*Ačiū, reiks bandyt bigsmile.gif
obuoliux
Žirklutės, gerklei labai padeda skalavimai (jau minėjo). Dezinfekuojančios žolelės: ramunėlės, medetkos, šalavijai (šitie gal stipriausiai veiktų).
Dar tinka šiltokas vanduo su druska (tik, kiek žinau, jodas vėliau, nes jis granuliuoja viską).
Tepimas spirituotu bičių pikiu (puikus antiseptikas)
Šaltalankių aliejus
Druskos kompresas (prikaitinti druską, supilti į maišelį (geriau medžiaginį, nes plastikiniai staigiai suplyšta), suvynioti į skarelę ar šaliką ir aplink kaklą. Šiltumas turi būti kaip galima karštesnis (vos atkenti).
Homeopatiniai: homeovox, angin-heel, tonsilotren (turi būti visose vaistinėse). Jeigu esat Kaune, užsukit Rotušės a. arba į Parapharm vaistinę (tarp buvusios Radijo gamyklos ir Saulės gimnazijos, Savanorių pr.), ten daugiau patartų. 4u.gif Nes homeopatinis gydymas grynai individualus, reikia tiksliai žinot simptomus.
Versmė
Oho kiek patarimų susilaukiau bigsmile.gif ačiū visoms. 4u.gif Jau beveik ir sveika, pūliai išnyko, dabar tik liežuvis liko baltas ir gerklę šiek tiek skauda. Padėjo ramunėlių arbata ir joduotos druskos tirpalas.
Versmė
Beje, šeštadienį gedimino prospekte vyks žolynų turgus, bus galima su žolininkėm pasikonsultuot ir žolelių paieškot 4u.gif
agnuta
zoleliu turguje atradau "Jadvygos zoles" - ieskantiems gatavu arbatu is ekologiskai Lietuvoje uzaugintu zoleliu ax.gif daugiau informacijos cia: http://www.jadvyga.lt/index.php. gal ir jums bus naudinga smile.gif
agnuta
QUOTE(agnuta @ 2008 06 22, 09:57)
zoleliu turguje atradau "Jadvygos zoles" - ieskantiems gatavu arbatu is ekologiskai Lietuvoje uzaugintu zoleliu ax.gif daugiau informacijos cia: http://www.jadvyga.lt/index.php. gal ir jums bus naudinga smile.gif
*tik dabar pastebejau sita nuoroda temoj "Ekologisku prekiu parduotuves" blush2.gif tai atsiprasau uz pasikartojusia informacija 4u.gif
Skambanti tyla
Sveikutes.
Noriu jusu patarimu, pagalbos. Situacija tokia- nuo rugsejo menesio kas menesi suvalgau po gera kursa antibiotiku, vis puliuoja kazkas-pirstas (po manikiuro namuose, pazastis po skutimosi, akyje dauginiai mieziai, smakre po spuogelio spaudimo, ausy, nosy (jau antras kartas si penktadieni vel pradejau antibiotikus doh.gif nes bijau meningito, sepsio pavojaus , labai jau arti smegenys) , ir mano vyrui buvo jau penkios votis tis jam ne veide-o pazasty, ant kojos, irgi du kartus gere antibiotikus,jam isaugo paselyje auksinis stafilokokas, gereme antibiotikus kuriems , kai rodo antibiotikograma jautrus sukelejas......na va ir vel turiu dziaugsma verysad.gif
Lankiausi pas infektologe -jai reik pulinio-imtu paseli ir vel gerciau antibiotikus, tik kad negalejau laukti iki treciadienio, pradejau gerti be paselio.
Kraujas geras. Gliukoze norma-na nezinau ko imtis.
Pati esu medike ir labai gerai suprantu padeti savo, ir esu nevilty....
Lankiausi pas homeopate-pradejau gerti zirniukus po paskutinio didelio kurso antibiotiku, tai nezinau ar del zirniuku ar del antibiotiku beveik du menesius buvo ramu, jau apsidziaugiau, bet deja per anksti........
Merginos gal turit kokios info apie zoleles, kaip valyti , stiprinti organizma?
Dekoju labai visoms is anksto. wub.gif
Siuo metu geriu J.Balvociutes org.valancia arbata.
Skambanti tyla
Kur visos arbatu zinoves? unsure.gif
Poli1
Paskutiniu metu labai sunkiai keliuosi iš lovos, be to ir judesio trūksta, gal kas žinot kokių žolelių, kad energijos antplūdis mane pasiektų ax.gif
kunigunda78
QUOTE(aige @ 2008 06 29, 10:44)
Kur visos arbatu zinoves? unsure.gif
*pats efektyviausias budas yra badavimas, bet tai rimtas dalykas, kuriam reikalingos spec zinios.
Ivairiu valymo budu galima butu rasti netradicines medicinos zurnaliuke, gal kas is pazistamu juos perka ir turetum galimybe juos pavartyti, nes taip greitai tai tikrai nerasciau kuriuose nr. apie tai rasoma blush2.gif
Pabandyk nusipirkti nauja zurnala Gamtos vaistai -ten yra ivairiu receptuku, tiek is zoleliu, tiek is sulciu ir siaip labai smagus zurnaliukas
pati siuo metu geriu dilgeliu arbata- valo krauja, bet ja reikia pradeti gerti delcios pradzioje ir gerti 14 d.
Skambanti tyla
QUOTE(kunigunda78 @ 2008 06 30, 00:36)
pats efektyviausias budas yra badavimas, bet tai rimtas dalykas, kuriam reikalingos spec zinios.
Ivairiu valymo budu galima butu rasti netradicines medicinos zurnaliuke, gal kas is pazistamu juos perka ir turetum galimybe juos pavartyti, nes taip greitai tai tikrai nerasciau kuriuose nr. apie tai rasoma  blush2.gif
Pabandyk nusipirkti nauja zurnala Gamtos vaistai -ten yra ivairiu receptuku, tiek is zoleliu, tiek is  sulciu ir siaip labai smagus zurnaliukas
pati siuo metu geriu dilgeliu arbata- valo krauja, bet ja reikia pradeti gerti delcios pradzioje ir gerti 14 d.
*ačiū wub.gif
nusipirksiu.
Apie dilgeliu arbata esu girdejusi, reiks pabandyti, o kada delcia rolleyes.gif
obuoliux
Aige, apie natūralų organizmo gydymą daug literatūros būna ezoteriniuose knygynuose ir šiek tiek didesniuose paprastuose knygynuose.
Pvz., po ranka turiu: A.Malovičko, M. Tombakas, F. Taunytė. Pavarčiusi, atsirinksit, kas "arčiau dūšios". Nes norint atstatyti organizmą, reikia nustatyti, koks organizmo tipas ir kas jam tinkamiausia. Variantų daug, tik į žinutę visko nesutalpinsi.
kunigunda78
QUOTE(aige @ 2008 06 30, 12:54)
ačiū  wub.gif
nusipirksiu.
Apie dilgeliu arbata esu girdejusi, reiks pabandyti, o kada delcia  rolleyes.gif
*


delcios teks palaukti, nes dabar prasides jaunatis, tada bus priespilnis, tada pilnatis, o jau tik tada delcia ax.gif
Skambanti tyla
QUOTE(obuoliux @ 2008 06 30, 23:31)
Aige, apie natūralų organizmo gydymą daug literatūros būna ezoteriniuose knygynuose ir šiek tiek didesniuose paprastuose knygynuose.
Pvz., po ranka turiu: A.Malovičko,  M. Tombakas, F. Taunytė. Pavarčiusi, atsirinksit, kas "arčiau dūšios". Nes norint atstatyti organizmą, reikia nustatyti, koks organizmo tipas ir kas jam tinkamiausia. Variantų daug, tik į žinutę visko nesutalpinsi.
*O pagal ka tas tipas nustatomas/
Kazkada buvau pas homeopate, tai man kol parinko zirniukus dvi valandas klausinejo rolleyes.gif
rasikeke
Permeciau visa temele. Idomiu variantu prisiskaiciau, noriu ir as savo ziniom pasidalinti. Kazkur pradzioje buvo rasyta apie aukso sakni, kad ji Lietuvoje neauga, na, taip naturaliai gamtoje, tongue.gif bet ji yra auginama ir pas mane kieme auga, pazistamas atveze ir pasodino. Tik mes jos nevartojame, kazkaip neprilipo, tik siaip pavasari graziai zydi lotuliukas.gif . Be to, ji sake priskiriama prie agresyviu augalu, kaip ir labai giriami zencenis ir eziuole, ju vartoti reikia labai labai mazai. Nesuprantu, kai aplink yra tiek daug nuostabiu imuniteta stiprinanciu zoliu, kodel farmacija daugiausia siulo tokius variantus g.gif (na zinoma, kas bus jei visi bus sveiki doh.gif ). O sitos zoles man aiskino (tikrai rimta mokslininke) skatina lasteliu dauginimasi ir be isimties visu, ne tik geruju schmoll.gif .
Ir dar buvo pradzioje klausiama, kokias arbatas galima kasdien vartoti. Galeciau pasakyti visas malonias kiekvieno skoniui ir tikrai nebijokite kad per ilgai vartosite, organizmas pats pasakys kada jau sios rusies uztenka, nes tikrai atsibosta. Mes jau 8 metus negeriam juodos arbatos, o praktiskai tik zoleliu ir zalia. Buvo toks metas kai jau net i visas zoles nesinorejo ziureti, tai buvom pasinese ant prieskoniniu arbatu, dabar vel grizome prie zoleliu, o siuo laikotarpiu prie nedziovintu. Visai kitoks skonis thumbup.gif . O be to ir nestuke.gif budama geriau visas iprastines arbatas (tarp ju ir raudoneli) manau nedideles dozes tikrai nieko nekenkia mirksiukas.gif
Visai kita kalba butu apie terminus gydymuisi skirtomis arbatomis, kuriomis mes tik ir gydomes. Tada mes darome koncentratus arbatu. pvz 3 valg. saukstai zoliu stiklinei vandens, geri 3 k. per diena, efektyvu. Dar girdejau efektyviau veikia zoliu raugai, nes jau buna fermentuoti ir pasisavinimas labai geras, bet dar nebandem. 4u.gif
ziv
Mano visada buvo ir yra per mazas spaudimas, nuo tokiu arbatu, kaip ciobreliai, metos, melisos spaudimas dar labiau sumazeja, todel be kavos ar iprastines zalios/juodos arbatos sunku. Gal galit ka pasiulyti?
Pelė snaudalė
O man iškilo toks klausimas: jeigu man tiesiog skanios čiobrelių, liepžiedžių, jonažolių arbatos ir aš nesergu tomis ligomis, kurias šitos žolės gydo, tai ar jas galima tiesiog šiaip (ir dažnai) gerti?.. g.gif
O mėtas? Aš kasdien išgeriu bent tris didžiulius puodukus mėtų - man laaaabai skanu. Ar nepiktnaudžiauju čia aš tom žolėm?
na_ir
QUOTE(Pelė snaudalė @ 2008 07 07, 21:39)
O man iškilo toks klausimas: jeigu man tiesiog skanios čiobrelių, liepžiedžių, jonažolių arbatos ir aš nesergu tomis ligomis, kurias šitos žolės gydo, tai ar jas galima tiesiog šiaip (ir dažnai) gerti?..  g.gif
O mėtas? Aš kasdien išgeriu bent tris didžiulius puodukus mėtų - man laaaabai skanu. Ar nepiktnaudžiauju čia aš tom žolėm?
*


Manoma, kad mėta padeda esant virškinimo problemoms, diegliams, dujų pertekliui žarnyne, kylant skrandžio rūgščiai.
cia tai radau Vikipedija.o siaip idomiai ir placiai raso apie ja anglu Vikipedijos puslapyje smile.gif
Poli1
Kaip tik šiandie perskaičiau apie mėtas: jei mėtų arbatą gersi vakare, tai ji bus kaip raminanti, o jei ryte - suteiks energijos. Dviguba nauda mirksiukas.gif
kambliukas
O gal kas esate bandę J. Balvočiūtės žolių? ax.gif Gundausi gundausi, bet dar neapsisprendžiu (kalbu apie rinkinius nuo konkrečių ligų).
Radost-ja
4u.gif
O kur galima isigyti tikrosios levandos???
agnuta
QUOTE(Oksanik @ 2008 08 23, 21:01)
4u.gif
O kur galima isigyti tikrosios levandos???


http://www.kvapunamai.lt/produktai/levandos/
o kam naudosi? 4u.gif
Radost-ja
QUOTE(agnuta @ 2008 08 24, 07:54)

ledukus darysiu 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2017 Invision Power Services, Inc.