Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
laumir
Sveikutes,gal man galit atsakyti.
1)man pakele alga,kad dekret ir vaikucio auginimo pinigai butu didesni.I dekreta 2007.06.22.(30sav.),bet kiek as suprantu iki to laiko man algos nekels(duoda suprast,kad alga su priedais mokes iki balandzio.)Tad jai balandi ar geguzes men. as tureciau biulet.man skaiciuotusi is 2006 pask.ketv. is siu men.ir dekret.
2)gauciau biuleteni,o kai ateitu laikas gaut dekret.tai dekret pinigai butu"apkandzioti"biuletenio?
3)Ar pinigai nesumazetu?
Asta'J
QUOTE(agug @ 2007 01 20, 18:57)
1)man pakele alga,kad dekret ir vaikucio auginimo pinigai butu didesni.I dekreta 2007.06.22.(30sav.),bet kiek as suprantu iki to laiko man algos nekels(duoda suprast,kad alga su priedais mokes iki balandzio.)Tad jai balandi ar geguzes men. as tureciau biulet.man skaiciuotusi is 2006 pask.ketv. is siu men.ir dekret.
2)gauciau biuleteni,o kai ateitu laikas gaut dekret.tai dekret pinigai butu"apkandzioti"biuletenio?
3)Ar pinigai nesumazetu?
*

Tai jeigu į dekretą 06-22 tai yra II ketvirtis, tai motinystės pašalpą skaičiuos iš užpraeito ketvirčio pajamų, t.y. iš IV ketvirčio (spalis, lapkritis, gruodis). Motinystės atostogos trunka 126 dienas, tai prie 06-22 plius 126 d., tai motinystės atostogos baigsis spalio pb., lapkričio pr., tai tada išeinate vaiko priežiūros atsotogų, jeigu vaiko priežiūros atostogos suteiktos spalio pr./lapkričio pb. t.y. IV ketvirtis, vaiko iki 1 metų priežiūros pašalpa skaičiuois iš II ketvirčio (balandis, gegužė birželis). Jeigu tuos mėn. gavot. biutel. tai pašal. sk. nuo biulet.
Ligos pašalpa sudaro 85 proc., irgi skaičiuojama pagal užpraeito ketvirčio pajamas, jeigu sirgsite balandį ir gegužę. Ligos pašalpą skaičiuos iš IV ketvirčio pajamų.
manau, supr. man ats, o tai l. viskas trump. parašyta.
laumir
QUOTE(AsJa @ 2007 01 21, 19:40)
Tai jeigu į dekretą 06-22 tai yra II ketvirtis, tai motinystės pašalpą skaičiuos iš užpraeito ketvirčio pajamų, t.y. iš IV ketvirčio (spalis, lapkritis, gruodis). Motinystės atostogos trunka 126 dienas, tai prie 06-22 plius 126 d., tai motinystės atostogos baigsis spalio pb., lapkričio pr., tai tada išeinate vaiko priežiūros atsotogų, jeigu vaiko priežiūros atostogos suteiktos spalio pr./lapkričio pb.  t.y. IV ketvirtis, vaiko iki 1 metų priežiūros pašalpa skaičiuois iš II ketvirčio (balandis, gegužė birželis). Jeigu tuos mėn. gavot. biutel. tai pašal. sk. nuo biulet.
Ligos pašalpa sudaro 85 proc., irgi skaičiuojama pagal užpraeito ketvirčio pajamas, jeigu sirgsite balandį ir gegužę. Ligos pašalpą skaičiuos iš IV ketvirčio pajamų.
manau, supr. man ats, o tai l. viskas trump. parašyta.
*

Nelabai supratau ,o gal ir paklausiau painei?
mano mot .atostogos skaiciuosis is spalis,lapk.gruodis
jai as iseisiu i biuleteni balndi,tai man biuleteni skaiciuos isspalis.lapk.gruod(as suprantu taip)
Tai va noriu paklausti ar sumazes mano motinystes pinigai,nes is sio ketv.skaiciuos ir biuleteni?
vaikucio pinigai skaiciuojami bus uz sausio ,vasario kovo
Asta'J
QUOTE(agug @ 2007 01 22, 20:11)
Nelabai supratau ,o gal ir paklausiau painei?
mano mot .atostogos skaiciuosis is spalis,lapk.gruodis
jai as iseisiu i biuleteni balndi,tai man biuleteni skaiciuos isspalis.lapk.gruod(as suprantu taip)
Tai va noriu paklausti ar sumazes mano motinystes pinigai,nes is sio ketv.skaiciuos ir biuleteni?
vaikucio pinigai skaiciuojami bus uz sausio ,vasario kovo
*

Motinystės (dekereto) pinigai jusm nesumažės, nes juos skaičiuos iš IV ketvirčio jūsų darbo užmokesčio.
Ne motinytės pašalpa jums sumažės, nes motinystės pašalpą jusm skaičiuos iš IV ketvirčvio, jeigu į dekretą išeisite 06-22. Birželis yra II kalendorinis ketvirtis, o Sodra pašalpas skaičiuoja iš užpareito ketvirčio, tai užpraeitas ketvirtis yra IV. tai ar sirgote IV ketvirtį?
Jums sumažės vaiko iki 1 metų priežiūros pašalpa, nes jeigu balandį ir gegužę gausite ligos pašalpą, tai skaičiuos vidurkį nuo ligos pašalpos, o ligos pašalpa sudaro 85 procentus atlyginimo, t.y. jeigu sergi gauni mažiau pinigėlių negu dirbdamas. Vaiko iki metų pašalpa Jums skaičiuosis IŠ II ketvirčio, ten gi mano viršuje paaiškinta. Jeigu išeiste į dekretą 06-22, dekertas trunka 126 d. tai jis jau baigsis spalį, t.y. IV ketvritis, (nu paskaičiuokite) ir tada spalį jus bus suteiktos vaiko priežiūros atostogos.
tai va, svarbus tas momenstas, kada yra suteiktos vaiko priežiūros atostogos - jos suteiktos bus spalį- ty. IV ketvirtis, pašalpa tada skaičiuojasi iš II ketvirčio.
laumir
QUOTE(AsJa @ 2007 01 23, 07:52)
Motinystės (dekereto) pinigai jusm nesumažės, nes juos skaičiuos iš IV ketvirčio jūsų darbo užmokesčio.
Ne motinytės pašalpa jums sumažės, nes motinystės pašalpą jusm skaičiuos iš IV ketvirčvio, jeigu į dekretą išeisite 06-22. Birželis yra II kalendorinis ketvirtis, o Sodra pašalpas skaičiuoja iš užpareito ketvirčio, tai užpraeitas ketvirtis yra IV. tai ar sirgote IV ketvirtį?
Jums sumažės vaiko iki 1 metų priežiūros pašalpa,  nes jeigu balandį ir gegužę gausite ligos pašalpą, tai skaičiuos vidurkį nuo ligos pašalpos, o ligos pašalpa sudaro 85 procentus atlyginimo, t.y. jeigu sergi gauni mažiau pinigėlių negu dirbdamas. Vaiko iki metų pašalpa Jums skaičiuosis IŠ II ketvirčio, ten gi mano viršuje paaiškinta. Jeigu išeiste į dekretą 06-22, dekertas trunka 126 d. tai jis jau baigsis spalį, t.y. IV ketvritis, (nu paskaičiuokite) ir tada spalį jus bus suteiktos vaiko priežiūros atostogos.
tai va, svarbus tas momenstas, kada yra suteiktos vaiko priežiūros atostogos - jos suteiktos bus spalį- ty. IV ketvirtis, pašalpa tada skaičiuojasi iš II ketvirčio.
*

Del tu ketvirciu, jus pati man taip suskaiciavot "dekreto ir vaiko piniguose"jus pati saket, jai as iseisiu 05[COLOR=red]-25d. tada jau IIket.,o dabar susitvarkiau, taip kaip jus pataret ,jai as noreciau I ket .JUS man taip aiskinot ,kad gaunasi savaitgalis ir as persoku i kita ket. doh.gif jai iseinu 25diena
Del sios prezasties man ir kyla tiek klausimu doh.gif
Darbas sunkus ir i nestumo pabaiga tikrai bus sunku issedeti 12val.kadangi pagal jusu paskaic.motinystės pašalpą skaiciusis is IVket ,o Iket .vaikucio pinigai,tai like du men. man nesvarbu(balandis,geguzes22dienos)tai per jas noreciau pasiimti biulet.kazkurem laikui(kad ir geguzes1d.-geguzes21d.)va del siu dienu ir kyla klausimas
Tai geguzes1d.-geguzes21d.(IIket.)tai biulet. skaiciuos pagal IVket.
Ar labai sumazetu mano mot.pinigai(pav.IVketvircio suma buvo 4400lt.ant pop.)
gal galit pasakyti mazdaug koke suma butu tokiu ar tokiu atveju
(su biulet.,be biulet.)
Labai atsiprasau uz ikiruma,bet taip nesinori prarasti ir taip sunkiu pinigeliu.
Aciu
Labai atsiprasau sumaisius men. buvau ir jus suklaidinau.
Papildyta:
[
Asta'J
QUOTE(agug @ 2007 01 20, 18:57)
3)Ar pinigai nesumazetu?
*

Papildyta:
QUOTE(agug @ 2007 01 24, 20:57)
Del tu ketvirciu, jus pati man taip suskaiciavot "dekreto ir vaiko piniguose"jus pati saket, jai as iseisiu 05[COLOR=red]-25d. tada jau IIket.,o dabar susitvarkiau, taip kaip jus pataret ,jai as noreciau I ket .JUS man taip aiskinot ,kad gaunasi savaitgalis ir as persoku i kita ket. doh.gif jai iseinu 25diena
Darbas sunkus ir i nestumo pabaiga tikrai bus sunku issedeti 12val.kadangi pagal jusu paskaic.motinystės pašalpą skaiciusis is IVket ,o Iket .vaikucio pinigai,tai like du men. man nesvarbu(balandis,geguzes22dienos)tai per jas noreciau pasiimti biulet.kazkurem laikui(kad ir geguzes1d.-geguzes21d.)va del siu dienu ir kyla klausimas
(su biulet.,be biulet.)
Labai atsiprasau uz ikiruma,bet taip nesinori prarasti ir taip sunkiu pinigeliu.
Aciu
Labai atsiprasau sumaisius  men. buvau ir jus suklaidinau.
Papildyta:
[
*

Tai gi rašote į dekretą 2007-06-22, o kitur jau 2007-05-22 blink.gif
gudytejol
gal galit pasakyti as s.m. sausy buvau ant biuliotenio tai is kurio ketvircio man skaiciuos,nes dirbu tik nuo praeitu metu rugsejo,tai gal as is viso nieko negausiu g.gif
is anksto dekoju
Asta'J
QUOTE(gudytejol @ 2007 01 25, 14:02)
gal galit pasakyti as s.m. sausy buvau ant biuliotenio tai is kurio ketvircio man skaiciuos,nes dirbu tik nuo praeitu metu rugsejo,tai gal as is viso nieko negausiu  g.gif
is anksto dekoju
*

Kompensuojamasis uždarbis nustatomas pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį, asmens draudžiamąsias pajamas.
Jei dirbantis ir apdraustasis asmuo, turintis reikiamą ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą ligos pašalpai gauti, užpraeitą ketvirtį neturėjo pajamų, nes buvo išėjęs nemokamų, vaiko priežiūros nuo vienerių iki trejų metų atostogų ar apskritai nedirbo, jam skiriama minimalaus dydžio ligos pašalpa.Minimali mėnesio ligos pašalpa negali būti mažesnė už laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį galiojusių einamųjų metų šalies draudžiamųjų pajamų ketvirtadalį, t. y. 303 Lt, kai einamųjų metų šalies draudžiamosios pajamos –1212 Lt.

Už pirmas dvi ligos dienas moka darbdavys - toliau Sodra, tai minimali sausio mėn. 1 dienos ligos pašala 13.77 Lt (lentelėje galite pasižiūrėti).

http://www.sodra.lt/lt.php/sodros_vykdomos...os_pasalpa/2023 Ten kur ligos pašalpa
laumir
QUOTE(AsJa @ 2007 01 25, 13:13)
Papildyta:
Tai gi rašote į dekretą 2007-06-22, o kitur jau 2007-05-22 blink.gif
*

Atleiskit
sumakalavau,o taip stengiausi pataisyti
i dekreta[SIZE=7]2007-05-22
Dar karta atsiprasau
(su biulet.,be biulet.)
Aciu
Labai atsiprasau sumaisius men. buvau ir jus suklaidinau.
Asta'J
QUOTE(agug @ 2007 01 25, 20:56)
Atleiskit
sumakalavau,o taip stengiausi pataisyti
i dekreta[SIZE=7]2007-05-22
Dar karta atsiprasau
(su biulet.,be biulet.)
Aciu
Labai atsiprasau sumaisius  men. buvau ir jus suklaidinau.
*

Nu dar kartą perskaičiavau, jeigu į dekretą 05-22 d. + 126 d, dekretio, tai jis baigsis 09-24 (jūs irgi paskaičiuokite), tada išeinte į vaiko priežūros atsotogų, ir vaiko iki 1 metų pašalpą skaičiuos iš I ketvirčio. Tai jums balandis ir gegužė - nėra svarbūs, neturi jokios įtakos. Jeigu tuos mėn. būsite 'ant biuletenio", tai jie jums jokios įtakos nedaro. Jums motinytės pašalpą ir ligos pašalpą skaičiuos iš IV ketvirčio pajamų.
Nesuprantu kodėl jums turi sumažėti motinystės pinigai (tai gi ne IV ketvirtį turite "biuletenį"), todėl, kad ir ligos pašalpą skaičiuos iš to pačio ketvirčio, tai šiuo atveju, tas nedaro jokios įtakos, tiek ligos tiek ir motinystės pašalpą jums skaičiuos nuo visos algos, gautos IV ketvirtį.

laumir
ACIU!
natylli
Sveikutes,
Noriu ir as jusu pagalbos,nes as jau visai susipainiojau del tu ketverciu. smile.gif
Paskaiciuokit ir man 4u.gif
Iseinu i dekreta 03.26 (t.y.kovo 26d),pries tai buvau biliuteny-nuo 2006.12.22 iki 2007.01.18 dabar nuo 19d.iki 02.01-atostogos tai noriu suzinoti Ar labai sumazetu mano mot.pinigai ir pagal kokius ketvircius jie bus skaiciuojami.ir vaiko prieziuros pinigai.
Tikiuosi supratot mano klausymus smile.gif
Is anksto dekoju
jasia
Sveikutės,reikia pagalbos cool.gif
Brolis po sunkios traumos 5 mėn. turėjo biuletenį,vėliau gavo 2 gr.invalidumo ir dabar vėl dirba.Kiek esu girdėjusi deklaravus pajamas galima kažkiek susigrąžiti iš VMI.Ar tai tiesa?Jei taip,gal galite parašyti apie tai daugiau informacijos cool.gif
Asta'J
QUOTE(jasia @ 2007 02 12, 19:01)
Sveikutės,reikia pagalbos cool.gif
Brolis po sunkios traumos 5 mėn. turėjo biuletenį,vėliau gavo 2 gr.invalidumo ir dabar vėl dirba.Kiek esu girdėjusi deklaravus pajamas galima kažkiek susigrąžiti iš VMI.Ar tai tiesa?Jei taip,gal galite parašyti apie tai daugiau informacijos cool.gif
*

Va čia tokia pati situacija ir paaiškinimas, kaip, nuo ko, ir ką sugrąžina:
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=150915
jasia
QUOTE(AsJa @ 2007 02 12, 19:23)
Va čia tokia pati situacija ir paaiškinimas, kaip, nuo ko, ir ką  sugrąžina:
http://www.supermama.lt/forumas/http://www.supermama.lt/forumas/index.php?showtopic=150915
*

Ačiū 4u.gif
Asta'J
QUOTE(natylli @ 2007 01 28, 20:39)
Sveikutes,
Noriu ir as jusu pagalbos,nes as jau visai susipainiojau del tu ketverciu. smile.gif
Paskaiciuokit ir man 4u.gif
Iseinu i dekreta 03.26 (t.y.kovo 26d),pries tai buvau biliuteny-nuo 2006.12.22 iki 2007.01.18  dabar nuo 19d.iki 02.01-atostogos   tai noriu suzinoti Ar labai sumazetu mano mot.pinigai ir pagal kokius ketvircius jie bus skaiciuojami.ir vaiko prieziuros pinigai.
Tikiuosi supratot mano klausymus smile.gif
Is anksto dekoju
*

Sodra pašalpas skaičiuoja pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio pajamas.
Kalendoriniai ketvirčiai:
I-sausis, vasaris, kovas
II-balandis, gegužė, birželis
III- liepa, rugpjūtis, rugsėjis
IV-spalis, lapkritis, gruodis.

Jeigu į dekretą 03.26 t.y kovo mėn, t.y. I ketvirtis, tai motinystės pašalpą Sodra skaičiuos iš III ketvirčio pajamų, dekretas trunka 126 d. tai dekretas baigsis kažkur liepos pabaigoje, tada jums bus suteiktos vaiko priežiūros atostogos, kadangi vaiko priežiūros atostogos suteiktos liepos mėn. t.y. III ketvirtis, vaiko iki 1 metų pašalpą skaičiuos iš I ketvirčio pajamų.

Ar labai sumažės vaiko pinigai sunku pasakyti, tai priklauso nuo darbo užmokesčio, jums ligos pašalpą Sodra skaičiavo iš II ketvirčio pajamų, tai pasiskaičiuokite, kiek gavote ligos pašalpos ir kiek per tą laikotrapį galėjote uždirbti.
gudytejol
gal zinot per kiek laiko sodra persiuncia pinigelius uz nedarbingumo lapely g.gif ,nes pridaviau pries gera savaite,bet pinigeliu dar nera g.gif
Asta'J
QUOTE(gudytejol @ 2007 03 01, 12:16)
gal zinot per kiek laiko sodra persiuncia pinigelius uz nedarbingumo lapely  g.gif ,nes pridaviau pries gera savaite,bet pinigeliu dar nera  g.gif
*

Iš Sodros:
Per kiek laiko turi būti išmokama ligos, motinystės ar motinystės (tėvystės) pašalpa?

Sprendimą dėl ligos, motinystės ir motinystės (tėvystės) pašalpų skyrimo “Sodros” teritorinis skyrius turi priimti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų nuo prašymo su visais reikiamais dokumentais gavimo. Pašalpos turi būti išmokėtos per 5 darbo dienas nuo sprendimo dėl pašalpos skyrimo priėmimo.

Tai realiai gali užtrukti iki 3 svavaičių.
zebra
Sveiki, ir aš norėčiau kad kas man paaiškintų labirintuose....auginu dabar vaiką iki 3metų.Bet laukiuosi antro,kiek žinau jei neisiu dirbt tai man skaičiuosis pinigėliai iki pirmo neštumo uždirbtų pinigėlių.bet galvoju eit padirbt 3 mėn iki dekreto,bet jeigu aš pvz susergu tai kaip ar man priklausys biuletenis ir ar nenukentės tie 3 mėn pilnai neišdirbti????? būčiau dėkinga,jei tiksliai man paaiškintumėt ax.gif
Asta'J
QUOTE(zebra @ 2007 03 14, 14:52)
Sveiki, ir aš norėčiau kad kas man paaiškintų labirintuose....auginu dabar vaiką iki 3metų.Bet laukiuosi antro,kiek žinau jei neisiu dirbt tai man skaičiuosis pinigėliai iki pirmo neštumo uždirbtų pinigėlių.bet galvoju eit padirbt 3 mėn iki dekreto,bet jeigu  aš pvz susergu tai kaip ar man priklausys biuletenis ir ar nenukentės tie 3 mėn pilnai neišdirbti????? būčiau dėkinga,jei tiksliai man paaiškintumėt ax.gif
*

Kas jums sakė, kad pinigai skaičiuosi iš pirmo vaiko, nebent jūsų darbas yra statutinis valstybės tarnautojas (pavyzdžiui, policininkas), tai pašalpų skaičiavimo metodika yra kitokia, o jeigu dirbate pagal darbo sutartį, tai tikrai neskaičiuos iki pirmo neštumo uždirbt pinigėlių. Patikslinkite pareigas.
zebra
QUOTE(AsJa @ 2007 03 14, 23:18)
Kas jums sakė, kad pinigai skaičiuosi iš pirmo vaiko, nebent jūsų darbas yra statutinis valstybės tarnautojas (pavyzdžiui, policininkas), tai pašalpų skaičiavimo metodika yra kitokia, o jeigu dirbate pagal darbo sutartį, tai tikrai neskaičiuos iki pirmo neštumo uždirbt pinigėlių. Patikslinkite pareigas.
*

na aš buvau sodroje ir man taip aiškino,kad gal aš netiksliai išsireiškiu,ta prasme iš visu metų skaičiuos,taip pat nuo stažo,o mano darbo sutartis neterminuota yra.Čia skaičiuos pagal tai jeigu aš neisiu dirbt iki antram gimstant.
Asta'J
QUOTE(zebra @ 2007 03 15, 10:12)
na aš buvau sodroje ir man taip aiškino,kad gal aš netiksliai išsireiškiu,ta prasme iš visu metų skaičiuos,taip pat nuo stažo,o mano darbo sutartis neterminuota yra.Čia skaičiuos pagal tai jeigu aš neisiu dirbt iki antram gimstant.
*

Suprantu ką norite pasakyti, tačiau iš tų visų metų skaičiuos ne pinigėlius, o stažą, kuris yra reikalingas, kad gautumėte motinystės pašalpą, o pinigėlius skaičiuos pagal užpareito kalendorinio ketvirčio pajamas, tai jeigu riekiamus ketvirčius nėra jokių pajamų, jums mokės minimalias pašalpas. Jūsų atveju ligos pašalpa turės įtakos motinytsės ar motinystės (tėvystės) pašalpai.
zebra
QUOTE(AsJa @ 2007 03 15, 10:40)
Suprantu ką norite pasakyti, tačiau iš tų visų metų skaičiuos ne pinigėlius, o stažą, kuris yra reikalingas, kad gautumėte motinystės pašalpą, o pinigėlius skaičiuos pagal užpareito kalendorinio ketvirčio pajamas, tai jeigu riekiamus ketvirčius nėra jokių pajamų, jums mokės minimalias pašalpas. Jūsų atveju ligos pašalpa turės įtakos motinytsės ar motinystės (tėvystės) pašalpai.
*

ačiū už info,svarbiausia,kad gausiu kažkiek,o ne liksiu ant ledo.O gal žinot kokia ta minimali pašalpa bus mokama? aš toj įmonėj dirbu 5 metus.
Asta'J
QUOTE(zebra @ 2007 03 15, 10:50)
ačiū už info,svarbiausia,kad gausiu kažkiek,o ne liksiu ant ledo.O gal žinot kokia ta minimali pašalpa bus mokama? aš toj įmonėj dirbu 5 metus.
*

Tai Sodra visiems vienodai moka, ar stažas didesnis ar ne. Ima pašalpai apskaičiuoti užpraeitą ketvirtį, jeigu tą ketvirtį nėra jokių pajamų, tai pagal dabar galiojančius "tarifus", ant popieriaus gausite:
Minimali motinystės pašalpa = 339 Lt
Minimali motinystės (tėvystės) = 452 Lt

Nu pavyzdžiui, jeigu jus į dekretą liepą .t.y III ketvirtis, tai pašalpą skaičiuotų iš I ketvirčio pajamų, tą ketvirtį nėra pajamų - vadinasi - minimali pašalpa priklauso.
zebra
QUOTE(AsJa @ 2007 03 15, 11:08)
Tai  Sodra visiems vienodai moka, ar stažas didesnis ar ne. Ima pašalpai apskaičiuoti užpraeitą ketvirtį, jeigu tą ketvirtį nėra jokių pajamų, tai pagal dabar galiojančius "tarifus", ant popieriaus gausite:
Minimali motinystės pašalpa  = 339 Lt
Minimali motinystės (tėvystės)  = 452 Lt

Nu pavyzdžiui, jeigu jus į dekretą liepą .t.y III ketvirtis, tai pašalpą skaičiuotų iš I ketvirčio pajamų, tą ketvirtį nėra pajamų - vadinasi - minimali pašalpa priklauso.
*

Ačiū, dabar aišku viskas. bigsmile.gif bigsmile.gif
Astraja
Laba diena
Ir man labai reiketu jusu konsultacijos. 4u.gif
Kaip skaiciuojama pasalpa, jei serganti vaika priiurejau sausi. kaip suprantu imami liepos-rugsejo men. O jei tada as buvau vaiko prieziuros atostogose iki 1m. (zinau, jei nuo 1-3, tai moka minimali pasalpa). Ir tuo laikotarpiu gavau minimalia pasalpa virs 300lt. Ar taip pat bus mokama minimali pasalpa?
Tikiuosi pakankamai aiskiai isdesciau savo klausima ax.gif
Asta'J
QUOTE(Astraja @ 2007 03 18, 20:22)
Laba diena
Ir man labai reiketu jusu konsultacijos.  4u.gif
Kaip skaiciuojama pasalpa, jei serganti vaika priiurejau sausi. kaip suprantu imami liepos-rugsejo men. O jei tada as buvau vaiko prieziuros atostogose iki 1m. (zinau, jei nuo 1-3, tai moka minimali pasalpa). Ir tuo laikotarpiu gavau minimalia pasalpa virs 300lt. Ar taip pat bus mokama minimali pasalpa?
Tikiuosi pakankamai aiskiai isdesciau savo klausima  ax.gif
*

Taip, gausite minimalią pašalpą, t.y 13,77 Lt už vieną ligos dieną (ant popieriaus) (skaičiuoja pagal darbo dienas, taikoma 5 dienų darbo savaitė)
koalyte
Laba diena
Biuleteni emiau tik 2dienom(pati sirgau), kaip suprantu darbdavys ir apmokes man tas dienas,. Klausimas: ar reikia tada nesti biuleteni sodrai?
Asta'J
QUOTE(koalyte @ 2007 03 29, 15:40)
Laba diena
Biuleteni emiau tik 2dienom(pati sirgau), kaip suprantu darbdavys ir apmokes man tas dienas,. Klausimas: ar reikia tada nesti biuleteni sodrai?
*

Nereikia, gi Sodra jums nieko nemokės.
*Alyvuoge*
Sveiki,norejau pasiteirauti,nes pati nieko nesigaudau tuose socialiniu reikalu labirintuose blush2.gif doh.gif Jei esi vaiko auginimo atostogose iki 3 metu ir susirgus vaikui galima imti biuleteni?Ar ji apmoka sodra?Ar galima deklaravus pajamas uz praeitus metus dar kazkiek pinigeliu susigrazint ar cia negalioja esancioms vaiko auginimo atostogose?Dekui is anksto uz atsakymus 4u.gif
Asta'J
QUOTE(Alyvuogė+ @ 2007 03 30, 13:10)
Sveiki,norejau pasiteirauti,nes pati nieko nesigaudau tuose socialiniu reikalu labirintuose  blush2.gif  doh.gif Jei esi vaiko auginimo atostogose iki 3 metu ir susirgus vaikui galima imti biuleteni?Ar ji apmoka sodra?Ar galima deklaravus pajamas uz praeitus metus dar kazkiek pinigeliu susigrazint ar cia negalioja esancioms vaiko auginimo atostogose?Dekui is anksto uz atsakymus  4u.gif
*

Labai nekokretus klausimas, kas nori imti biuleteinį, kuriam vaikui, jeigu vyras nori imti biuletenį kitam vaikui, ne tam su kuriuojūs esate vaiko priežiūros atostogose, tada gali imti, Sodra apmoka. Jeigu jūs - niekas nieko neapmokės, kol esate vaiko priežiūros atostogose.
Dė pajamų ir nekonkretus klausimas deklaravimo sunku taip pat pasakyti gal ir galima susigrąžinti, o gal ir ne, o gal ir primokėti reiks, reikia žiūrėti konkrečią situaciją; kiek ir kokias pajamas gavote.
DaRiJuSa
rolleyes.gif sveiki....nežinau ar aš čia į temą su savo klausimu,ar ne... 4u.gif
Gal esat kas susidūrę-jeigu žmogus lanko kursus iš darbo biržos,prasidėjo praktika(įmonė jį apiformino) ir smarkiai apsirgo-išėjo į biuliotenį,pradirbęs vos tris dienas,gali būti,kad biuliotenyje prabus apie dvi sav.kažin ar tokiu atveju praktika bus užskaityta? g.gif Iš anksto dėkoju..... rolleyes.gif
--------
Sveiki. Gal kas galėtų man pasakyti vieną tokį dalyką.
Būna kartais, kad suserga vienu metu vaikiukas ir mamytė. Gydytoja ateina į namus ir klausia kokios rūšies nedarbingumo lapelį rašyti - ant mamytės ar slaugos biuletenį? Koks labiau apsimoka žiūrint į biuletenio apmokėjimą iš Sodros? Už kurį gautum daugiau pinigėlių? O gal galima imti iš kart du, jei serga ir vaikas ir mama?
geltoniausia
Turiu tokį klausimėlį: pagal kurių mėnesių pajamas yra skaičiuojamos nedarbingumo lapelio išmokos?

Jeigu aš dabar turiu nedarbingumą jau trečia savaitė, tai pagal kuriuos mėnesius ir kiek procentų nuo atlyginimo bus skaičiuojama?

Dėkui už atsakymą.
Utiuitiutė
QUOTE(Meilė @ 2007 04 13, 17:12)
Koks labiau apsimoka žiūrint į biuletenio apmokėjimą iš Sodros? Už kurį gautum daugiau pinigėlių? O gal galima imti iš kart du, jei serga ir vaikas ir mama?
*

Iš Sodros- jokio skirtumo. Tačiau jei imsi savo vardu, už pirmąsias dvi dienas apmokės darbdavys, o jei imsi kaip slaugą- ne.
Dviejų nieks nerašys ir nieks už du nemokės
Asta'J
QUOTE(geltoniausia @ 2007 04 13, 22:00)
Turiu tokį klausimėlį: pagal kurių mėnesių pajamas yra skaičiuojamos nedarbingumo lapelio išmokos?

Jeigu aš dabar turiu nedarbingumą jau trečia savaitė, tai pagal kuriuos mėnesius ir kiek procentų nuo atlyginimo bus skaičiuojama?

Dėkui už atsakymą.
*

Sodra moka pašalpas pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio pajamas.
Kompensuojamasis uždarbis nustatomas pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį, asmens draudžiamąsias pajamas.

Tai jeigu jūs susirgote kovą, tai pašalpą jums Sodra skaičiuos Iš III ketvirčio, t.y. 2006 metų liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėn. pajamų.
geltoniausia
QUOTE(AsJa @ 2007 04 13, 23:10)

Tai jeigu jūs susirgote kovą, tai pašalpą jums Sodra skaičiuos Iš III ketvirčio, t.y. 2006 metų liepos, rugpjūčio, rugsėjo mėn. pajamų.
*

Dėkui už atsakymą.
Tai jeigu būčiau susirgus balandžio mėn., tai tada man skaičiuotų pagal spalį, lapkritį, gruodį?
Asta'J
QUOTE(geltoniausia @ 2007 04 13, 23:47)
Dėkui už atsakymą.
Tai jeigu būčiau susirgus balandžio mėn., tai tada man skaičiuotų pagal spalį, lapkritį, gruodį?
*

Taip, pagal šiuos mėn.
Papildyta:
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 04 13, 22:24)
Iš Sodros- jokio skirtumo. Tačiau jei imsi savo vardu, už pirmąsias dvi dienas apmokės darbdavys, o jei imsi kaip slaugą- ne.
Dvuejų nieks nerašys ir nieks už du nemokės

Paskutinių trijų
*

Dar pridursiu, kad darbdavys moka nuo 80 iki 100 proc. atlyginimo, o sodra moka 85 proc. Be to vaiko slaugai Sodra apmoka ne ilgiau kaip 14 dienų.
BITUTIS
Papildyta:
QUOTE(koalyte @ 2007 03 29, 14:40)
Laba diena
*

QUOTE(AsJa @ 2007 03 30, 09:03)
Nereikia, gi Sodra jums nieko nemokės.
*

REIKIA!!!! nesti visais atvejais!
Tai draudziamosios pajamos ir Sodra turi duomenis isivesti i duomenu baze, nes is kitur uz sias dvi dienas duomenu negauna!!!
jusda
Ar moka už nedarbingumą dirbant antraeilėse pareigose?
BITUTIS
QUOTE(jusda @ 2007 05 03, 11:41)
Ar moka už nedarbingumą dirbant antraeilėse pareigose?
*

Taip smile.gif
linaj
QUOTE(AsJa @ 2007 04 13, 22:10)

*

O jei as sedejau namie kolei vaikui sueis 3 metai, tai kaip tada g.gif
Asta'J
QUOTE(linaj @ 2007 05 03, 14:42)
O jei as sedejau namie kolei vaikui sueis 3 metai, tai kaip tada  g.gif
*

Jeigu neturite reikiamą ketvirtį pajamų, gausite minimalias išmokas, dabar apie 339 Lt į mėn.
pelele
Pasibaigus vaiko prieziuros atostogoms vienai dienai grizau i darba (realiai - susitvarkiau dokumentus ir tiek), po to isejau kasmetiniu atostogu. Per kasmetines atostogas susirgus dukrai turiu nedarbingumo lapeli vaiko slaugai. Kaip skaiciuos SoDra pasalpa? g.gif Konkreciai: nestumo-gimdymo atostogu isejau 2006-02-01, vaiko auginimo atostogos iki 2007-04-23, grizau i darba 2007-04-24, isejau kasmetiniu 2007-04-25. Dabar sergam...
Asta'J
QUOTE(pelele @ 2007 05 06, 12:57)
Pasibaigus vaiko prieziuros atostogoms vienai dienai grizau i darba (realiai - susitvarkiau dokumentus ir tiek), po to isejau kasmetiniu atostogu. Per kasmetines atostogas susirgus dukrai turiu nedarbingumo lapeli vaiko slaugai. Kaip skaiciuos SoDra pasalpa?  g.gif  Konkreciai: nestumo-gimdymo atostogu isejau 2006-02-01, vaiko auginimo atostogos iki 2007-04-23, grizau i darba 2007-04-24, isejau kasmetiniu 2007-04-25. Dabar sergam...
*

Sodra pašalpa skaičiuos pagal 2006 metų IV ketvirčio pajamas, gausite 85 proc. nuo ketvirčio pajamų.
pelele
Aciu AsJa 4u.gif , Tu - tikras auksas lotuliukas.gif Neblogas buvo ketvirtis, SoDra neturetu nuskriaust ax.gif
pelele
QUOTE(pelele @ 2007 05 07, 17:58)
Aciu AsJa  4u.gif , Tu - tikras auksas  lotuliukas.gif Neblogas buvo ketvirtis, SoDra neturetu nuskriaust  ax.gif
*

Gal galetumete dar paaiskinti,ar yra mokama uz nedarbo dienas? Atostoginiu darboviete tai tikrai nemoka uz savaitgalius ir sventes,o darbo uzmokesti kas menesi gaunam toki pati, reiskia, jis nepriklauso nuo darbo dienu skaiciaus? O kaip elgiasi SoDra?
Asta'J
QUOTE(pelele @ 2007 05 08, 17:26)
Gal galetumete dar paaiskinti,ar yra mokama uz nedarbo dienas? Atostoginiu darboviete tai tikrai nemoka uz savaitgalius ir sventes,o darbo uzmokesti kas menesi gaunam toki pati, reiskia, jis nepriklauso nuo darbo dienu skaiciaus? O kaip elgiasi SoDra?
*

Sodra pašalpas moka už darbo dienas, taikoma 5 dienų darbo savaitė.
ritutele
Sveikutes. Noriu paklaust nes visai mane supainiojo. Sunus nuo 29 sausio yra ant biuletenio, jam birzelio 5 paskirta operacija.Gydytoja sako kad kiek reiks tiek ir tes biuleteni.O kaip tada tos 120 dienu po kuriu sodra sako ,kad biuletenio neapmoka. Paaiskinkit kas nors nes vieni sako ,kad gydytoja neteisi,kiti kad teisi. nezinau ka ir daryt nes tas 120 dienu jau ant nosies. Aciu
BITUTIS
QUOTE(ritutele @ 2007 05 22, 15:29)
Sveikutes. Noriu paklaust nes visai mane supainiojo. Sunus nuo 29 sausio yra ant biuletenio, jam birzelio 5 paskirta operacija.Gydytoja sako  kad kiek reiks  tiek ir tes biuleteni.O kaip tada tos 120 dienu po kuriu sodra sako ,kad biuletenio neapmoka. Paaiskinkit kas nors nes vieni sako ,kad gydytoja neteisi,kiti kad teisi. nezinau ka ir daryt nes tas 120 dienu jau ant nosies. Aciu
*

gali testi iki 140 dienu smile.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.