Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
Asta'J
QUOTE(ritutele @ 2007 05 22, 16:29)
Sveikutes. Noriu paklaust nes visai mane supainiojo. Sunus nuo 29 sausio yra ant biuletenio, jam birzelio 5 paskirta operacija.Gydytoja sako  kad kiek reiks  tiek ir tes biuleteni.O kaip tada tos 120 dienu po kuriu sodra sako ,kad biuletenio neapmoka. Paaiskinkit kas nors nes vieni sako ,kad gydytoja neteisi,kiti kad teisi. nezinau ka ir daryt nes tas 120 dienu jau ant nosies. Aciu
*

Slauga apmokama tik už 120 kalendorinių dienų į metus.
ritutele
Aciu uz atakyma. tikiuos kad pasveiksim per tas likusias 20 dienu
swarcas
QUOTE(ritutele @ 2007 05 22, 16:29)
Sveikutes. Noriu paklaust nes visai mane supainiojo. Sunus nuo 29 sausio yra ant biuletenio, jam birzelio 5 paskirta operacija.Gydytoja sako  kad kiek reiks  tiek ir tes biuleteni.O kaip tada tos 120 dienu po kuriu sodra sako ,kad biuletenio neapmoka. Paaiskinkit kas nors nes vieni sako ,kad gydytoja neteisi,kiti kad teisi. nezinau ka ir daryt nes tas 120 dienu jau ant nosies. Aciu
*

O sunus pats turi nedarbingumo pazymejima?Ar jus turit nedarbingumo pazymejima vaiko slaugai?Sunus -cia vaikas ar suauges? Nes tada viskas skiriasi...
gudytejol
LABA DIENA ax.gif
as taip pat noreciau paklausti,as esu nescia ir man tuoj sueis 120 dienu,kaip turiu nedarbinguma del paumejusios asmos,o dabar del gresencio,tai kiek dar man gales testi g.gif .nes birzelio 23 iseinu atostogu,o liepos 23 iseinu i dekreta,tai jau sia man nedaug ir liko istemti g.gif

IS ANKSTO DEKOJU ax.gif
Asta'J
QUOTE(gudytejol @ 2007 05 31, 12:44)
LABA DIENA  ax.gif
as taip pat noreciau paklausti,as esu nescia ir man tuoj sueis 120 dienu,kaip turiu nedarbinguma del paumejusios asmos,o dabar del gresencio,tai kiek dar man gales testi  g.gif .nes birzelio 23 iseinu atostogu,o liepos 23 iseinu i dekreta,tai jau sia man nedaug ir liko istemti  g.gif

IS ANKSTO DEKOJU  ax.gif
*

Jums nedarbingumą tęs kol jūs pasveiksite, negali netęsti, jeigu esate nedarbinga.
ritutele
QUOTE(swarcas @ 2007 05 23, 20:50)
O sunus pats turi nedarbingumo pazymejima?Ar jus turit nedarbingumo pazymejima vaiko slaugai?Sunus -cia vaikas ar suauges? Nes tada viskas skiriasi...
*

Sunui 22. jis pats turi nedarbinguma t.y bileteni. Vakar padare operacija sake kad reikes kitos po poros men.jei isnaudosim dabar visa metu limita tai jau neduos biletenio?
swarcas
QUOTE(ritutele @ 2007 06 06, 13:29)
Sunui 22. jis pats turi nedarbinguma t.y bileteni. Vakar padare operacija sake kad reikes kitos po poros men.jei isnaudosim dabar visa metu limita tai jau neduos biletenio?
*

Nedarbingumo pazymejima galima duoti 122 dienom be pertraukos per metus,jei zmogus serga ilgiau ir yra tikimybe pilnai pasveikti greitu laiku,tai,suejus tam terminui,kvieciamas Sodros inspektorius ir sprendzia,ar dar testi nedarb.pazymejima,pvz.menesiui ar ilgiau,ar siusti zmogu i neigalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba,kuri daro savo isvadas,pvz.nustato prarasta darbinguma.Tada zmogus gauna pasalpa(anksciau buvo invalidumo pasalpa).
ritutele
QUOTE(swarcas @ 2007 06 06, 21:51)
Nedarbingumo pazymejima galima duoti 122 dienom be pertraukos per metus,jei zmogus serga ilgiau ir yra tikimybe pilnai pasveikti greitu laiku,tai,suejus tam terminui,kvieciamas Sodros inspektorius ir sprendzia,ar dar testi nedarb.pazymejima,pvz.menesiui ar ilgiau,ar siusti zmogu i neigalumo ir darbingumo nustatymo tarnyba,kuri daro savo isvadas,pvz.nustato prarasta darbinguma.Tada zmogus gauna pasalpa(anksciau buvo invalidumo pasalpa).
*

Labai dekui.ant biletenio parase komisijos isvada laikinai nedarbingas . Ir bileteni nauja israse
asera
Laba diena, noreciau paklausti: as gavau bileteni nuo liepos 23 d. vaikui(5 m.) slaugyti, ir taip pat nuo 23 liepos atostogauju ar man prasites atostogos?
Asta'J
QUOTE(asera @ 2007 07 24, 20:18)
Laba diena, noreciau paklausti: as gavau bileteni  nuo liepos 23 d. vaikui(5 m.) slaugyti, ir taip pat nuo 23 liepos atostogauju ar man prasites atostogos?
*

Atostogos jums prasitęs, tik reikia pranešti į darbovietę, kad turite nedarbingumą.
174 straipsnis. Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas

1. Perkelti kasmetines atostogas leidžiama tik darbuotojo prašymu arba sutikimu. Kasmetinės atostogos taip pat perkeliamos, kai darbuotojas:

1) yra laikinai nedarbingas;
(...)
2. Jeigu šio straipsnio 1 dalyje nustatytos arba kitos priežastys, dėl kurių kasmetinės atostogos negali būti panaudotos, atsirado iki kasmetinių atostogų pradžios, darbuotojui susitarus su administracija kasmetinės atostogos perkeliamos kitam laikui. Jei tokios priežastys atsirado kasmetinių atostogų metu, kasmetinės atostogos pratęsiamos atitinkamą dienų skaičių arba darbuotojui susitarus su administracija nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis perkeliama į kitą laiką.
3. Perkeltos kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos tais pačiais darbo metais. Darbuotojo prašymu arba sutikimu nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis gali būti perkeliama ir pridedama prie kitų darbo metų kasmetinių atostogų.

gaga99
Gal galit atsakyti kaip turi buti apmoketa uz darba?
pirmadieni turejau dirbti visa para 24val., atidirbus 6val. susirgau ir skubiai teko mane operuoti ir nuo tos dienos turiu isduota nedarbingumo lapeli, ar darbdavys turi apmoketi uz tas sesias valandas ar man tik priklauso pasalpa kaip uz nedarbingumo lapeli?uz mane dirbti buvo iskviestas kitas zmogus.
Utiuitiutė
QUOTE(gaga99 @ 2007 07 29, 10:53)
Gal galit atsakyti kaip turi buti apmoketa uz darba?
*

Kaip turi būt, nežinau, bet aš daryčiau taip: jei atlyginimas valandinis, tai skaičiuočiau atlyginimą už tas 6 val. Bet jei mėnesinis, tai, logiškai mąstant, ned.paž. negali dubliuotis su darbo diena ir už tą dieną jau skaičiuočiau pašalpą, o ne DU.
Ara
Sveikos,

ir aš turiu klausimėlį: nuo 08-01 esu atostogose, o nuo 08-03 iki 08-07 turiu vaiko slaugymo biliotenį. Tai atostogas jau "prasitęsiau" 5 dienom? Ar ne? g.gif Darbdavys jau informuotas.
Asta'J
QUOTE(ara @ 2007 08 03, 15:08)
Sveikos,

ir aš turiu klausimėlį: nuo 08-01 esu atostogose, o nuo 08-03 iki 08-07 turiu vaiko slaugymo biliotenį. Tai atostogas jau "prasitęsiau" 5 dienom? Ar ne?  g.gif Darbdavys jau informuotas.

*

taip.
DK
174 straipsnis. Kasmetinių atostogų perkėlimas ir pratęsimas

1. Perkelti kasmetines atostogas leidžiama tik darbuotojo prašymu arba sutikimu. Kasmetinės atostogos taip pat perkeliamos, kai darbuotojas:
1) yra laikinai nedarbingas;
2) įgyja teisę į tikslines atostogas, nurodytas šio Kodekso 178 straipsnyje;
3) įgyja teisę į nemokamas atostogas, nurodytas šio Kodekso 184 straipsnio 1 dalyje;
4) atleidžiamas nuo darbo valstybinėms ar visuomeninėms pareigoms atlikti šio Kodekso 183 straipsnio 1 ir 3 dalyse nustatytais atvejais;
5) dalyvauja likviduojant stichinių nelaimių ir avarijų pasekmes, nepaisant to, kokia tvarka jis buvo pašauktas šiems darbams.

2. Jeigu šio straipsnio 1 dalyje nustatytos arba kitos priežastys, dėl kurių kasmetinės atostogos negali būti panaudotos, atsirado iki kasmetinių atostogų pradžios, darbuotojui susitarus su administracija kasmetinės atostogos perkeliamos kitam laikui. Jei tokios priežastys atsirado kasmetinių atostogų metu, kasmetinės atostogos pratęsiamos atitinkamą dienų skaičių arba darbuotojui susitarus su administracija nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis perkeliama į kitą laiką.

3. Perkeltos kasmetinės atostogos paprastai suteikiamos tais pačiais darbo metais. Darbuotojo prašymu arba sutikimu nepanaudotų kasmetinių atostogų dalis gali būti perkeliama ir pridedama prie kitų darbo metų kasmetinių atostogų.

Kostina
Bet

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme
nenumatyta, kad atostogos bus pratęstos dėl slaugos biuletenio. Ir už slaugos biuletenio dienas sutampančias su kasmetinių atostogų dienomis Sodra neapmokės. schmoll.gif
Asta'J
QUOTE(Kostina @ 2007 08 05, 21:50)
Bet

Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatyme
nenumatyta, kad atostogos bus pratęstos dėl slaugos biuletenio. Ir už slaugos biuletenio dienas sutampančias su kasmetinių atostogų dienomis Sodra neapmokės. schmoll.gif
*

Kuris straipsnis? Šiaip jau geriau atsiverskite paskutinę įstatymo redakciją.
Kostina
13 straipsnis. Ligos pašalpos mokėjimas atostogų metu

1. Jeigu apdraustojo asmens laikinasis nedarbingumas dėl ligos arba traumos atsirado to asmens mokamų kasmetinių atostogų metu arba šių atostogų metu apdraustasis asmuo gydosi sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje ortopedines ir (ar) protezavimo paslaugas, ligos pašalpa mokama šio įstatymo 9 ir 12 straipsniuose nustatyta tvarka.

2. Jeigu apdraustojo asmens laikinasis nedarbingumas dėl šio įstatymo 5 straipsnio 2 dalyje nurodytų priežasčių atsirado to asmens nemokamų atostogų metu arba jeigu apdraustasis asmuo nušalintas nuo darbo be teisės gauti darbo užmokestį, ligos pašalpa pradedama mokėti šio įstatymo 9–12 straipsniuose nustatyta tvarka nuo tos dienos, kurią apdraustasis asmuo turėjo pradėti dirbti. Tokia pat tvarka pašalpa mokama, jeigu apdraustasis asmuo nušalinamas nuo darbo ligos metu.

Šiam straipsnyje nenumatyta, kad ligos pašalpą mokės mokamų kasmetinių atostogų metu.
Asta'J
QUOTE(Kostina @ 2007 08 06, 06:49)

1. Jeigu apdraustojo asmens laikinasis nedarbingumas dėl ligos arba traumos atsirado to asmens mokamų kasmetinių atostogų metu arba šių atostogų metu apdraustasis asmuo gydosi sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje ortopedines ir (ar) protezavimo paslaugas, ligos pašalpa mokama šio įstatymo 9 ir 12 straipsniuose nustatyta tvarka.

Šiam straipsnyje nenumatyta, kad ligos pašalpą mokės mokamų kasmetinių atostogų metu.
*

Nu tai gi aiškiai parašyta, kad asmens laikinasis nedarbingumas dėl ligos arba traumos atsirado to asmens mokamų kasmetinių atostogų metu kad ligos pašalpa mokama šio įstatymo 9 ir 12 straipsniuose nustatyta tvarka.

O tuose straispniuose aprašyta nuo kada mokama ir kiek mokama pašalpa, pavyzdžiui paimkime 10 str.
10 straipsnis. Ligos pašalpos sergančiam šeimos nariui slaugyti mokėjimo trukmė

1. Kai apdraustasis asmuo slaugo sergantį šeimos narį, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 7 kalendorines dienas.

2. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui, globėjui, slaugančiam sergantį iki keturiolikos metų vaiką, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama ne ilgiau kaip 14 kalendorinių dienų.

3. Turinčiam teisę gauti ligos pašalpą šio įstatymo 8 straipsnyje nustatyta tvarka šeimos nariui ar globėjui, slaugančiam stacionare sergantį iki septynerių metų vaiką, taip pat šeimos nariui, globėjui ar rūpintojui, slaugančiam stacionare ar medicininės reabilitacijos ir sanatorinio gydymo įstaigoje vaiką iki aštuoniolikos metų, sergantį sunkiomis ligomis, kurių sąrašą tvirtina sveikatos apsaugos ir socialinės apsaugos ir darbo ministrai, pašalpa iš Valstybinio socialinio draudimo fondo lėšų pradedama mokėti nuo pirmosios slaugymo dienos ir mokama visą reikalingą slaugymo laikotarpį, bet ne ilgiau kaip 120 dienų per kalendorinius metus.

Tai aiškiai parašyta 1-uoju atveju pašalpą mokės nuo pirmos ligos dienos, bet tik 7 dienas, jeigu slaugai vaiką iki 14 metų - pašalpą mokės tik 14 dienų, 3ju atveju -120 dienų.
Kostina
vat būtent , 9 ir 12 straipsniuose, o 10 straipsnis nepaminėtas smile.gif

Basanoškė
Sveiki.
Norėjau sužintoti tokį dalyką:
Šiandien man pratęsė nedarbingumo lapelį ir išdavė kitą lapą (tęsinį), nes pirmasis jau pripildytas. Žinau, kad darbovietėje atsižymėjus, galiu nešti jį į Sodrą. Dabar man rūpi toks klausimas - ar apsimoka man jį nešti ar palaukti, kol visiškai uždarys biuletenį (du, tris lapus iškart)? Ar gaučiau vienodai pinigėlių, jei neščiau po vieną lapą, ar visus iš kart? Nežinau, ar aiškiai parašiau blush2.gif Dėkoju už ats 4u.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(Basanoškė @ 2007 08 23, 16:20)
Sveiki.
Norėjau sužintoti tokį dalyką:
Šiandien man pratęsė nedarbingumo lapelį ir išdavė kitą lapą (tęsinį), nes pirmasis jau pripildytas. Žinau, kad darbovietėje atsižymėjus, galiu nešti jį į Sodrą. Dabar man rūpi toks klausimas - ar apsimoka man jį nešti ar palaukti, kol visiškai uždarys biuletenį (du, tris lapus iškart)? Ar gaučiau vienodai pinigėlių, jei neščiau po vieną lapą, ar visus iš kart? Nežinau, ar aiškiai parašiau blush2.gif Dėkoju už ats 4u.gif
*

Ar nešit po vieną, ar kartu, vistiek bendroje sumoje gausite tiek pat rolleyes.gif
Basanoškė
QUOTE(Gitulia_Fai @ 2007 08 23, 18:24)
Ar nešit po vieną, ar kartu, vistiek bendroje sumoje gausite tiek pat  rolleyes.gif
*

Aišku. Ačiū už atsakymą 4u.gif
inginė
Kaip sodra apmoka biuletenį, jei dirbi dviejuose darbuose? Jei reikiamą ketvirtį dirbau tik vienoje darbovietėje... Jei darbas slenkančiu grafiku po 4 dienas kiekvienoje darbovietėje. Ar gaunasi tas pats kaip ir sirgtum dirbdamas vienoje įm.?
Abo
Prašau pagalbos 4u.gif
1. Kas apmoka nedarbingumo pažymėjimą, ar sodra, ar darbdavys? Kiek procentų?
2. Jei aš esu nėščia, ir esu biuletenyje paskutinį mėnesį prieš dekretines, galimas daiktas, kad jis tesis iki jų. Ar man apsimoka finansiškai užfiksuoti biuletenį? (tikiuos aiškiai parašiau, na, ar nesumažės man pajamų vidurkis vaiko priežiūros atostogų pinigėlių? )
Papildyta:
QUOTE(AsJa @ 2007 04 13, 23:10)
Sodra moka pašalpas pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio pajamas.
Kompensuojamasis uždarbis nustatomas pagal užpraeito kalendorinio ketvirčio, buvusio prieš laikinojo nedarbingumo nustatymo mėnesį, asmens draudžiamąsias pajamas.
O jei pradejau sirgt vieną ketvirti, o pabaigsiu kitą? Iš kurio skaičiuosis? (jei pvz rugseji pradejau sirgt, spali baigiu? ) 4u.gif
Abo
Ir dar. Biuletenis prasideda 09.09, o į dekretą spalį. Man vaiko priežiūros pinigėliai skaičiuojasi iš trečio ketvirčio, t.y. liepa-rugpjūtis-rugsėjis. Jei pristatome sodrai biuletenį, tai kaip ji skaičiuos man vaiko priežiūros pinigėlius? Ar iki 09 dienos skaičiuos atlyginimo pinigėlius, o po to biuletenio (kaip supratau skaičiuodama, kad 85%)?
Vis neapsisprendžiu ar sodrai pateikt ta nedarbingumą ar ne, kai jis baigsis, nes nenoriu kad sumažėtų vaiko priežiūros pinigėliai...
Abo
QUOTE(ooo @ 2007 01 17, 15:20)
ligos pašalpa mokama iš Sodros biudžeto lėšų 85 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio, kuris maksimalus  - einamųjų metų draudžiamųjų pajamų, galiojančių laikinojo nedarbingumo nustatymo dieną, 5 dydžių suma.
Nuo 2006 m. liepos 1 d. patvirtintos 1 212 Lt dydžio einamųjų metų draudžiamosios pajamos.
taigi 1212*5 (ant popieriaus) yra lubos
*

Čia rimtai? blink.gif blink.gif tada jau viskas, nebereikia jokių atsakymų verysad.gif Na ir lubos doh.gif

Bet gal įmanoma tada bent nuo spalio menesio kazkaip fiksuot biuleteni, bet įtariu ne g.gif Nes jis kaip ir uzpildytas... Nebent uzdaryt ir vel atidaryt unsure.gif Kodėl noriu.Todėl, kad į dekretines spalio 24 dieną, o spalio pajamos man nereikšmingos gimdymo atostogų ir vaiko priežiūros pinigėliams. Tai bent gaučiau kazkiek nuo 10.01 iki 10.24 jei tęstusi tas biuletenis.
Asta'J
QUOTE(Abo @ 2007 09 19, 19:58)
Prašau pagalbos  4u.gif
1.  Kas apmoka nedarbingumo pažymėjimą, ar sodra, ar darbdavys? Kiek procentų?
2. Jei aš esu nėščia, ir esu biuletenyje paskutinį mėnesį prieš dekretines, galimas daiktas, kad jis tesis iki jų. Ar man apsimoka finansiškai užfiksuoti biuletenį? (tikiuos aiškiai parašiau, na, ar nesumažės man pajamų vidurkis vaiko priežiūros atostogų pinigėlių? )
Papildyta:
O jei pradejau sirgt vieną ketvirti, o pabaigsiu kitą? Iš kurio skaičiuosis? (jei pvz rugseji pradejau sirgt, spali baigiu? )  4u.gif
*

Skaičiuoja nuo kada pradėta sirgti, nuo kada išrašytas nedrabingumo pažymėjimas.
noir1
Sveiki,nežinau ar čia galiu paklaust bet daugiau niekur nesugalvojau to padaryt.Man neseniai diagnozavo stuburo išvaržą,būtina operuot,bet dėl šeimyninių aplinkybių laikinai atidėjau.Yra ir osteochondrozė.Neurochirurgas liepė nusipirkt korsetą,žinau jie nepigūs ir girdėjau jau ne iš vieno,kad jie kompensuojasi.Pasižiūrėjau įstatymus lyg ir priklausytų nes aš dar turiu antrą neįgalumo grupę pagal seną iš vaikystės visam laikui.Gal kas gali man pasakyt kaip yra su tais korsetais.Gyd net girdėt nenori sako ne ir viskas nes jie patys pardavinėja ligoninėje.
Utiuitiutė
Lietuvoje kompensuojami beveik visi ortopediniai gaminiai (nekompensuojamieji standartiniai gaminiai - korsetai bei įtvarai iš tekstilinių ir elastinių medžiagų) pagal socialines grupes nuo 50 iki 100 proc. Visa bazinė (nustatyta vidutinė) ortopedijos technikos kaina kompensuojama pirmos grupės invalidams, vaikams invalidams iki 16 metų, socialiai remtinų šeimų nariams, asmenims, įsigyjantiems sudėtingą ortopedijos techniką. 80 proc. bazinės ortopedijos technikos kainos kompensuojama antros ir trečios grupės invalidams, pensinio amžiaus žmonėms. 50 proc. bazinės kainos kompensuojama kitiems asmenims, kai gydymui, reabilitacijai ir prevencijai būtina ortopedijos technika.
Apie korsetus:
Priklausomai nuo gamybai naudojamų medžiagų korsetai skirstomi į didelės (plastmasiniai arba odiniai) ir mažos (elastiniai arba tekstiliniai) imobilizacijos jėgos korsetus. Pirmieji naudojami po stuburo lūžių, slankstelių išnirimų, pasislinkimų, plyšus raiščiams, esant didelio laipsnio stuburo iškrypimui, stuburo tuberkuliozei. Elastiniai arba tekstiliniai korsetai skiriami po lengvesnių stuburo traumų: patempimų, slankstelių panirimų, sergant distrofinėmis ligomis, osteochondroze. Korsetas sumažina dalį stuburui tenkančio krūvio - taip sumažėja skausmai. Standartiniai ir gaminami pagal užsakymą korsetai kainuoja nuo 67 iki 190 litų.

Taigi, jei tau reikalingas didelės imobilizcijos korsetas, kompensacija priklauso. Jei mažos- deja, ne.
Fen-berry
QUOTE(Kostina @ 2007 08 06, 05:49)

*

Kažkaip nerandu 9 ir 12 straipsnių blush2.gif
Forget-me-not
Norėjau paklausti, kaip yra su darbo ketimu turint nedarbingumo pažymėjimą? g.gif T.y. mano vyras susirado naują darbą, bet šiuo metu turi nedarbingumo pažymėjimą.Jei parašys prašymą išeiti iš darbo ar tos 2sav. kurias reikia atidirbti įeina į nedarbingumo laikotarpį, ar pirma turi užsidaryti biletenį ir tik tada skaičiuosis tos 2 atidirbimo savaitės? g.gif
Utiuitiutė
QUOTE(Forget-me-not @ 2007 09 24, 15:40)
ar tos 2sav. kurias reikia atidirbti įeina į nedarbingumo laikotarpį
*

Įeina
vivaflame
Labas, o as turiu toki klausima.
Dabar laukiuos ir paslubavo sveikata, labai gaila bet teko imti nedarbinguma ( o taip nenorejau, juk sitas men, man buvo labai svarbus) Noriu suznoti, kiek procentu nedabingumo pazymejimas yra apmokamas?
O kazka esu girdejusi, kad jeigu isbuni menesi laiko tuomet 100 procentu yra apmokamas?
Utiuitiutė
QUOTE(vivaflame @ 2007 10 02, 10:39)
Noriu suznoti, kiek procentu nedabingumo pazymejimas yra apmokamas?
O kazka esu girdejusi, kad jeigu isbuni menesi laiko tuomet 100 procentu yra apmokamas?
*

Visais atvejais- nesvarbu, kiek laiko sirgta- nedarbingumo pašalpos dydis už pirmas dvi kalendorines dienas (už kurias moka darbdavys) nustatomas atskiru jo įsakymu, toliau (iki nedarbingumo pabaigos, moka Sodra)- 85 procentai atlyginimo.
100 procentų nedarbingumas apmokamas tik nelaimingo atsitikimo darbo metu įgytu nedarbingumu.
vivaflame
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 10 02, 18:11)
Visais atvejais- nesvarbu, kiek laiko sirgta- nedarbingumo pašalpos dydis už pirmas dvi kalendorines dienas (už kurias moka darbdavys) nustatomas atskiru jo įsakymu, toliau (iki nedarbingumo pabaigos, moka Sodra)- 85 procentai atlyginimo.
100 procentų nedarbingumas apmokamas tik nelaimingo atsitikimo darbo metu įgytu nedarbingumu.
*

Aaaaa
viskas aisku smile.gif
Aciu labai smile.gif
o is kurio ketvircio skaiciuoja?
Asta'J
QUOTE(vivaflame @ 2007 10 02, 10:39)
Labas, o as turiu toki klausima.
Dabar laukiuos ir paslubavo sveikata, labai gaila bet teko imti nedarbinguma ( o taip nenorejau, juk sitas men, man buvo labai svarbus) Noriu suznoti, kiek procentu nedabingumo pazymejimas yra apmokamas?
*

Pridursiu, kad anskčiau (prieš kokių porą metų) buvo mokama iki 14 sirgtų dienų 80 proc., o po to 100 proc. darbo užmokesčio, bet panaikino šią nuostatą, kad neskatintų žmonių sirgti, dabar visą laiką Sodra moka 85 proc..
Papildyta:
QUOTE(vivaflame @ 2007 10 02, 21:32)
Aaaaa
viskas aisku smile.gif
Aciu labai smile.gif
o is kurio ketvircio skaiciuoja?
*

Ligos pašalpa, kai ir kitos pašalpos skaičiuojasi iš Užpraeito kalendorinio ketvirčio pajamų.
vivaflame
QUOTE(AsJa @ 2007 10 03, 07:14)
Pridursiu, kad  anskčiau (prieš kokių porą metų) buvo mokama iki 14 sirgtų dienų 80 proc., o po to 100 proc. darbo užmokesčio, bet panaikino šią nuostatą, kad neskatintų žmonių sirgti, dabar visą laiką Sodra moka 85 proc..
Papildyta:
Ligos pašalpa, kai ir kitos pašalpos skaičiuojasi iš Užpraeito kalendorinio ketvirčio pajamų.
*

Nu va kaip aiskiai man paaiskinot smile.gif
aciu labai

As ir sakau, kad kazkur esu girdejusi, kad ir 100 procentu buvo...
Aciu labai mirksiukas.gif

Aero
O galiu prasyme sodroje nurodyti ne savo saskaitos numeri o vyro g.gif Nekils del to jokiu rupesciu g.gif
Aero
QUOTE(Sfinksutė @ 2007 10 15, 15:44)
O galiu prasyme sodroje nurodyti ne savo saskaitos numeri o vyro  g.gif Nekils del to jokiu rupesciu  g.gif
*

Vis dar aktualus klausimas, nes sodroje pildant prasyma bijau pasakyti kad nurodau ne savo saskaita blush2.gif
braskute_v
Labas vakaras 4u.gif
Norėjau pasiteirauti tokio dalyko, kadangi man taip nutiko. Ar tikrai mūsų valstybė taip skriaudžia mamytes? unsure.gif Pasiėmiau savaitę atostogų, nes ilgai neatostogavau, o pasitaikė taip, kad mano mergaitė susirgo ir mes prasirgom mano atostogas ligoninėje unsure.gif Aš gavau nedarbingumą, bet pasirodo jis kaip ir nereikalingas, kadangi mamai slaugančiai vaiką ligoninėje atostogų pratęsti negalima, kadangi ji ale atostogavo, ir nesvarbu, kad ji buvo ligoninėje prie vaiko bemieges naktis unsure.gif Ar tikrai įstatymas taip ir teigia? 4u.gif
Ups...
QUOTE(Sfinksutė @ 2007 10 16, 11:59)
Vis dar aktualus klausimas, nes sodroje pildant prasyma bijau pasakyti kad nurodau ne savo saskaita  blush2.gif
*

Negalima, sąskaita turi būti atidaryta tavo vardu
smalsiukė
Sveikutės merginos.
Atėjau pas jus nes turiu klausimėlį.
MB šeštadienio vakarą išlūžo koją (jis yra Norvegijoje)
Jam buvo atlikta operacija.Šiandien jį paleido namo.
Biliotenį jis gavo 2mėn.O kitą penktadieniui jis turi bilietus jau Lietuvėlėn pas mus.
Bet iškilo klausimas ar jis gali išvykti iš Bergeno būdamas biliotenyje?
Nes girdėjau tokių kalbų kad nepraleidžia pro muitinę, gryžta jis lėktuvu į Rygą.
Labai lauksiu atsakymo.
Aero
QUOTE(Eligint @ 2007 10 17, 13:43)
Negalima, sąskaita turi būti atidaryta tavo vardu
*

Labai aciu uz atsakyma 4u.gif
R.A.
Kazin imanoma gaut nedarbingumo pazymejima, kai suserga globojamas vaikas.
Finna
Ar turint nedarbingumo pažymėjimą galima išvykti į užsienį? unsure.gif
Asta'J
QUOTE(Finna @ 2007 10 24, 21:36)
Ar turint nedarbingumo pažymėjimą galima išvykti į užsienį? unsure.gif
*

Negalima, lieps ligos pašalpą grąžinti.
Gimusi_vasarą
Prašau pakonsultuoti: ar yra terminas per kurį turiu pristatyti nedarbingumo pažymą į Sodrą? Biuliotenis uždarytas spalio 16 dieną, bet iki šiol nesugebėjau iki Sodros nuvažiuoti ax.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(Gimusi_vasarą @ 2007 10 26, 18:47)
Prašau pakonsultuoti: ar yra terminas per kurį turiu pristatyti nedarbingumo pažymą į Sodrą? Biuliotenis uždarytas spalio 16 dieną, bet iki šiol nesugebėjau iki Sodros nuvažiuoti ax.gif
*

Yra terminas. Kad mokėtų ligos pašalpą, reikia kreiptis į „Sodros“ teritorinį skyrių ne vėliau kaip per 6 mėnesius nuo ligos pabaigos.
Jūsų atveju niekur Jūs nevėluojat mirksiukas.gif

Keiti
Sveiki,

Šiuo metu guliu ligoninėje, todėl neturėjau galimybės perskaityti visos temos. Turiu tokį klausimą. Su vyru mes abu esame dirbantys, šiuo metu aš sergu ir guliu ligoninėje. Ar mano vyrui priklauso nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai. Jis dirba pamainomis, beje, naktimis. Vaikelio nėra kam palikti. Ar galima tikėtis nedarbingumo pažymėjimo, ar ne?
Gitulia_Fai
QUOTE(Keiti @ 2007 10 28, 17:05)
Sveiki,

Šiuo metu guliu ligoninėje, todėl neturėjau galimybės perskaityti visos temos. Turiu tokį klausimą. Su vyru mes abu esame dirbantys, šiuo metu aš sergu ir guliu ligoninėje. Ar mano vyrui priklauso nedarbingumo pažymėjimas vaiko priežiūrai. Jis dirba pamainomis, beje, naktimis. Vaikelio nėra kam palikti. Ar galima tikėtis nedarbingumo pažymėjimo, ar ne?
*

Vyras negali gauti nedarbingumo pažymėjimo schmoll.gif Tik slaugant sergantį vaiką jam būtų mokama ligos pašalpa. O dėl to, kad prižiūri vaikelį, kurio nėra kam palikti, pašalpa nėra mokama.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.