Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Nedarbingumo pažymėjimas, ligos pašalpa
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Socialinių reikalų labirintuose
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
**Deiva**
gal kas paaiškintu 4u.gif
atsidariau biuletenį 11mėn. 26d. ir uždariau 11mėn.30d. (12mėn. 1 ir 2 dienos buvo šešt. ir sekm.)vėl atkrito liga, tad 12mėn. 03d. vėl atidarė kita biuletenį , kuriame esu iki šiol dar neuždariusi.
nuo kada man skaitysis biuletenis pradėtas?už koki laikotarpi , kokį procenta atlyginimo išmokama?
ačiū smile.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(valpurgija @ 2007 12 13, 08:48)
gal kas paaiškintu  4u.gif
atsidariau biuletenį 11mėn. 26d. ir uždariau 11mėn.30d. (12mėn. 1 ir 2 dienos buvo šešt. ir sekm.)vėl atkrito liga, tad 12mėn. 03d. vėl atidarė kita biuletenį , kuriame esu iki šiol dar neuždariusi.
nuo kada man skaitysis biuletenis pradėtas?už koki laikotarpi , kokį procenta atlyginimo išmokama?
ačiū smile.gif
*

Pirmas nedarbingumo pažymėjimas bus pradėtas lapkričio 26 iki 30 d. Antras pradėtas gruodžio 3 d. Ligos pašalpą abiems atvejais skaičiuos iš II ketv. pajamų.

Ligos pašalpos apskaičiavimas ir mokėjimas
Už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, moka darbdavys (išskyrus slaugant šeimos narį). Ši pašalpa negali būti mažesnė kaip 80 procentų ir didesnė kaip 100 procentų pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio (apskaičiuojama pagal Vyriausybės 2003 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 650 patvirtintą Darbuotojo ir valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką).
nuo trečios laikinojo nedarbingumo dienos (slaugant sergančius šeimos narius – nuo pirmos laikinojo nedarbingumo dienos) ligos pašalpa mokama iš „Sodros“ biudžeto lėšų 85 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
**Deiva**
QUOTE(Gitulia_Fai @ 2007 12 13, 17:14)
Pirmas nedarbingumo pažymėjimas bus pradėtas lapkričio 26 iki 30 d. Antras pradėtas gruodžio 3 d. Ligos pašalpą abiems atvejais skaičiuos iš II ketv. pajamų.

Ligos pašalpos apskaičiavimas ir mokėjimas
Už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, moka darbdavys (išskyrus slaugant šeimos narį). Ši pašalpa negali būti mažesnė kaip 80 procentų ir didesnė kaip 100 procentų pašalpos gavėjo vidutinio darbo užmokesčio (apskaičiuojama pagal Vyriausybės 2003 m. gegužės 27 d. nutarimu Nr. 650 patvirtintą Darbuotojo ir valstybės tarnautojo vidutinio darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarką).
nuo trečios laikinojo nedarbingumo dienos (slaugant sergančius šeimos narius – nuo pirmos laikinojo nedarbingumo dienos) ligos pašalpa mokama iš „Sodros“ biudžeto lėšų 85 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio.
*

labai ačiū už atsakymą.o tai kiek išbuvus biuletenyje moka 100proc.? 4u.gif
Utiuitiutė
QUOTE(valpurgija @ 2007 12 13, 18:27)
*

Iki 2001 m. sausio 1 d. ligos pašalpa buvo mokama nuo pirmos nedarbingumo dienos 80 proc., o nuo trisdešimt pirmosios nedarbingumo dienos 100 proc. kompensuojamo darbo užmokesčio.
Nuo 2001 metų sausio 1 dienos, įsigaliojus Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymui, ligos pašalpą už pirmas dvi dienas moka darbdavys (ne mažiau nei 80 proc. DU). Nuo trečiosios dienos ligos pašalpa sudaro 85 proc. kompensuojamo DU.
Biuletenis 100 proc. apmokamas tik tada, kai apdraustasis tapo laikinai nedarbingas dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos.
Gitulia_Fai
QUOTE(valpurgija @ 2007 12 13, 18:27)
*

Visą nedarbingumo laiką moka 85 % .
**Deiva**
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 12 13, 21:31)
Iki 2001 m. sausio 1 d. ligos pašalpa buvo mokama nuo pirmos nedarbingumo dienos 80 proc., o nuo trisdešimt pirmosios nedarbingumo dienos 100 proc. kompensuojamo darbo užmokesčio.
Nuo 2001 metų sausio 1 dienos, įsigaliojus Ligos ir motinystės socialinio draudimo įstatymui, ligos pašalpą už pirmas dvi dienas moka darbdavys (ne mažiau nei 80 proc. DU). Nuo trečiosios dienos ligos pašalpa sudaro 85 proc. kompensuojamo DU.
Biuletenis 100 proc. apmokamas tik tada, kai apdraustasis tapo laikinai nedarbingas dėl nelaimingo atsitikimo darbe arba profesinės ligos.
*

QUOTE(Gitulia_Fai @ 2007 12 13, 21:33)
Visą nedarbingumo laiką moka  85 % .
*

aišku, ačiu 4u.gif
jurgalu
gal man kas galite skubiai atsakyti unsure.gif jei suirgo mano 4 metų dukra ir aš pasiimu biuletenį kaip jos priežiūros. (nu, ne pati ant savęs, o kaip vaiko priežiūros), kiek procentų jis kompensuojamas? Kodėl aš galvojau, kad 100%? negi ne 100?
Nikaja
QUOTE(jurgalu @ 2007 12 14, 14:53)
gal man kas galite skubiai atsakyti unsure.gif jei suirgo mano 4 metų dukra ir aš pasiimu biuletenį kaip jos priežiūros. (nu, ne pati ant savęs, o kaip vaiko priežiūros), kiek procentų jis kompensuojamas? Kodėl aš galvojau, kad 100%? negi ne 100?
*

Mokės 85% .
Utiuitiutė
QUOTE(jurgalu @ 2007 12 14, 13:53)
*

85 proc. ir darbdavys nemokės už pirmas dvi dienas
NEINE
Jei nedarbingumo pažymėjimas buvo atidarytas gruodį, o bus baigtas tik sausį,tai gaunasi skirtingi ketvirčiai.Tai ir ligos pašalpa skaičiuosis iš skirtingų ketvirčių?
Gitulia_Fai
QUOTE(NEINE @ 2007 12 22, 13:46)
Jei nedarbingumo pažymėjimas buvo atidarytas gruodį, o bus baigtas tik sausį,tai gaunasi skirtingi ketvirčiai.Tai ir ligos pašalpa skaičiuosis iš skirtingų ketvirčių?
*

Ne. Skaičiuos iį vieno ketvirčio. Atskaitos taškas yra pirma nedarbingumo diena. Jums skaičiuos iš II ketv., nesvarbu, kad jis pereis į kitą ketvirtį.
pikolina
Sveikos mamytes, gal kas gales atsakyt. Iki rugsejo 23d, buvau vaiko prieziuros atostogose iki 3 metu, atgal i darba negrizau-parasiau pareiskima. I nauja darba isidarbinau lapkricio 12d. Gruodzio 3 susirgo dukriukas, turejau biuleteni. Ar man tikrai nepriklauso jokia ismoka is sodros? Darbdavys sako kad nepriklauso, reikia but isdirbus vienam darbe puse metu.
Utiuitiutė
QUOTE(pikolina @ 2007 12 22, 23:06)
Ar man tikrai nepriklauso jokia ismoka is sodros?
*

Ligos pašalpa mokama, kai žmogus pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą.
pikolina
QUOTE(Ciocia Polia @ 2007 12 23, 07:07)
Ligos pašalpa mokama, kai žmogus pirmajai laikinojo nedarbingumo dienai turi ne trumpesnį kaip 3 mėnesių per paskutinius 12 mėnesių arba 6 mėnesių per paskutinius 24 mėnesius ligos ir motinystės socialinio draudimo stažą.
*

Labai aciu, tai taip suprantu, kad man vis delto priklauso nedarbingumo pasalpa pasalpa, nes auginant leliu irgi eina draudimo stazas 4u.gif
zebrina
Laba diena,su sventemis 4u.gif norejau paklaust,kaip man skaiciuosis biuletenis?Ji pasiemiau gruodzio 21d(penkt.)sest.ir sekmad.man buvo nedarbo dienos,o po to iki 26 sventes(vel nedirbau)o 27 jau turetu uzbaigt.Tai man turbut uz 1 diena mokes darbdavys o uz kita sodra ,ar kaip? g.gif aciu uz atsakyma.
Mergelė
Aš turiu nedarbingumą nuo spalio mėn. Vieną dalį jau apmokėjo? Jis buvo iki lapkričio 29 d.. O nuo 29d. vėl tęsia. Baigsis sausio mėn. Tai iš kurio ketvirčio man bus apskaičiuojamas. Nes dalis priklauso vienam, o kita dalis kitam ketvirčiui.
Radau atsakymą į šią klausimo dalį. blush2.gif
Ar man atskaičiuojamas pajamų mokestis?
O kai sumažėjo pajamų mokestis, tai ar jis man bus pritaikytas už nedarbingumą?
brashke77
Mergaites, kiek dabar ilgiausiai galima testi biuleteni? Yra koks terminas, ar tiesiog tesi, kol 'pasveiksi', kad ir 4 menesius????? mat esu nestuke.gif ir sunkoka taip darbe, tai noriu ant biuletenio pabuti iki galo ...
laukiu greito ir konkretaus atsakymo. ACIU 4u.gif
Utiuitiutė
120 dienų per metus iš eilės. Paskui darbdavys turi teisą atleisti.
Asta'J
Bet iš kitos pusės DS su neščia moterimi negali būti nutraukta jeigu yra darbdaviui įteika pažyma apie neštumą.
sončik
Asja,gal gali paaiškint,auginam 2 vaikus,su dukra esu vaiko auginimo atostogose iki 2metų,sūnus susirgo,ar gali tėtis gauti sūnaus slaugai nedarbingumo pažymėjimą?Daktarė neduoda,sako,mama sėdi namuos ir tegu slaugo.
Asta'J
QUOTE(sončik @ 2008 01 22, 12:15)
Asja,gal gali paaiškint,auginam 2 vaikus,su dukra esu vaiko auginimo atostogose iki 2metų,sūnus susirgo,ar gali tėtis gauti sūnaus slaugai nedarbingumo pažymėjimą?Daktarė neduoda,sako,mama sėdi namuos ir tegu slaugo.
*

Gali, mano vyras prieš kelias savaites ėmė nedarbingumo pažymėjimą vyresniojo sūnaus slaugai, nors aš irgi esu vaiko priežiūros atostogose su mažiumi. Čai jau jūsų gydytojos "kaprizai", kad neduoda nedarbingumo, o jeigu pati mama, kad sėdi namuose, bet irgi serga, kaip tada?
skruzdelyte
Gal galit man paaiskinti viena dalyka ax.gif Nuo sausio 8 d. iki vasario 1d. turejau nedarbinguma, vaikuti slaugiau, nes sirgo. Per ta laikotarpi, kaip tik vyko man egzaminu sesija, tai tam tikromis dienomis teko laikyti egzaminus. Siandien sulaukiau skambucio is SODROS, tai jie man pranese, kad greiciausiai uz tas dienas kai vyko egzaminai, jie nesumokes, nes taip iseina, kad tuo metu vaikas nebuvo slaugomas doh.gif Ar taip gali buti? Tai taip iseina, kad jei slaugai vaika, tai jau niekur negalima iseit, ir niekam kitam negalima jo palikti? Nesuprantu, prie ko cia tie egzaminai doh.gif Paaiskinkite man blush2.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(skruzdelyte @ 2008 02 15, 17:16)
Gal galit man paaiskinti viena dalyka  ax.gif  Nuo sausio 8 d. iki vasario 1d. turejau nedarbinguma, vaikuti slaugiau, nes sirgo. Per ta laikotarpi, kaip tik vyko man egzaminu sesija, tai tam tikromis dienomis teko laikyti egzaminus. Siandien sulaukiau skambucio is SODROS, tai jie man pranese, kad greiciausiai uz tas dienas kai vyko egzaminai, jie nesumokes, nes taip iseina, kad tuo metu vaikas nebuvo slaugomas  doh.gif Ar taip gali buti? Tai taip iseina, kad jei slaugai vaika, tai jau niekur negalima iseit, ir niekam kitam negalima jo palikti? Nesuprantu, prie ko cia tie egzaminai  doh.gif Paaiskinkite man  blush2.gif
*

Ligos pašalpa laikinai nedarbingam asmeniui nemokama, jeigu jis:
........
* jeigu apdraustasis asmuo nedarbingumo ar šeimos nario slaugos laikotarpiu dirbo ar dėl ligos ar šeimos nario slaugos neprarado darbo pajamų arba elgėsi taip, kad jo veiksmai galėjo užtęsti laikinojo nedarbingumo ar šeimos nario slaugos trukmę (mokėsi, keliavo), ligos pašalpa už tą laikotarpį nemokama. Šiuos pažeidimus gali nustatyti Asmens sveikatos priežiūros įstaigos gydytojai, „Sodros“ teritorinio skyriaus valstybės tarnautojai ar darbdavio sudaryta komisija.
skruzdelyte
QUOTE(Gitulia_Fai @ 2008 02 15, 21:32)
Ligos pašalpa laikinai nedarbingam asmeniui nemokama, jeigu jis:
........
*

Aciu labai uz informacija 4u.gif bet visvien, kazkokia nesamone doh.gif prisigalvoja nenormaliu istatymu blush2.gif
Keiti
QUOTE(skruzdelyte @ 2008 02 17, 18:36)
Aciu labai uz informacija  4u.gif  bet visvien, kazkokia nesamone  doh.gif prisigalvoja nenormaliu istatymu  blush2.gif
*

Na, kodėl taip sakot. Jeigu sergat, negalite dėl ligos eiti į darbą ir darbovietė bei valstybė Jums pinigėlius, reiškia gydotės namie, atsikeliate egzaminus (kas visai nesudėtinga), nelakstote po universitetus ar užsienį wink.gif
skruzdelyte
Tai kad man taip pirma karta nutiko blush2.gif o beto, tomis dienomis dukryte su vyru buvo, tai man kaip ir neapsimokejo kilnoti egzaminu. As gi nezinojau, kad dukryte taip ilgai sirgs unsure.gif
Na bet kita syki jau zinosiu blush2.gif
Keiti
QUOTE(skruzdelyte @ 2008 02 17, 19:29)
Tai kad man taip pirma karta nutiko  blush2.gif o beto, tomis dienomis dukryte su vyru buvo, tai man kaip ir neapsimokejo kilnoti egzaminu. As gi nezinojau, kad dukryte taip ilgai sirgs  unsure.gif
Na bet kita syki jau zinosiu  blush2.gif
*

Kitą kartą sugudraukit, Jūs dirbkit, o vyras lai ima nedarbingumo lapelį ir slaugo vaikelį smile.gif
skruzdelyte
QUOTE(Keiti @ 2008 02 17, 19:43)
Kitą kartą sugudraukit, Jūs dirbkit, o vyras lai ima nedarbingumo lapelį ir slaugo vaikelį smile.gif
*

Tai turbut taip ir reikes daryti rolleyes.gif
brashke77
Merginos, o kiek proc moka Sodra tokiu atveju, kai zmogus susizalojo pakeliui i darba?
Gitulia_Fai
QUOTE(brashke77 @ 2008 02 17, 20:45)
Merginos, o kiek proc moka Sodra tokiu atveju, kai zmogus susizalojo pakeliui i darba?
*

Jei nelaimingi atsitikimai darbe (pakeliui į darbą ar iš darbo) pripažįstami draudiminiais įvykiais, tuomet apdraustajam tapus laikinai nedarbingam dėl draudiminio įvykio mokama ligos pašalpa, kurios dydis yra 100 procentų kompensuojamojo uždarbio
minute_
Sveikos,
Pirmą kartą gyvenime gavau nedarbingumo lapelį, įmonėje, kur dirbu kaip ir jo nereikalavo, geranoriškai išleido mane pasigydyt, bet susirgau rimtai, tai nuėjau pas gydytoja, paklausė ar dirbu, iškart išrašė biuletenį keturiom dienom, aš galvojau, kad tai tik įmonei reikalingas ale pateisinimas, kad darbuotojas sirgo... bet pazistama sake, kad buhaltere turejo i sodra eit ta diena ir pan. tai kaip su tuo biuleteniu? ar galima nieko nedaryti su tuo nedarbingumo lapeliu? O imonej nepaklause manes, ar turiu nedarbingumo lapeli, tai nežinau, kaip dabar elgtis net doh.gif
Mimmi
Labas mergaites,as ir turiu tokia problemele blush2.gif pries 4 menesius isejau is darbo kur atidirbau 2 metus g.gif .Dabar planuoju vel eit dirbt,bet 4u.gif frusty.gif uz menesio operuos mano mergyte ir as biuleteni turesiu apie 2,5 men unsure.gif Ar as gausiu is Sodros pinigeliu uz biuleteni?O gal dar sedeti namie ir tik mergaitei pasveikus eit dirbt? fool.gif Nu bet taip pinigeliu reik,nors uz menesiuka alga gauciau. tease.gif
Harienė
QUOTE(Mimmi @ 2008 02 21, 21:19)
Labas mergaites,as ir turiu tokia problemele blush2.gif pries 4 menesius isejau is darbo kur atidirbau 2 metus g.gif .Dabar planuoju vel eit dirbt,bet 4u.gif  frusty.gif uz menesio operuos mano mergyte ir as biuleteni turesiu apie 2,5 men unsure.gif Ar as gausiu is Sodros pinigeliu uz biuleteni?O gal dar sedeti namie ir tik mergaitei pasveikus eit dirbt? fool.gif  Nu bet taip pinigeliu reik,nors uz menesiuka alga gauciau. tease.gif
*

Jei jau būsite įsidarbinusi, Jums ligos pašalpa bus mokama. O jei nespėsit įsidarbinti, tai ir nedarbingumo pažymėjimo negausit.. Čia jau, taip sakant, Jūsų "sąžinės reikalas", jei neperspėsit darbdavio, kad, tik atėjusi, pasiimsit NP ilgam laikui. O nuslėpt tai, kad operacija buvo suplanuota iš anksto, gali būti sunku. Lietuva juk -didelis kaimas.
Linkiu sėkmingos operacijos ir spartasu sveikimo po jos. 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(minute_ @ 2008 02 20, 12:06)
Sveikos,
Pirmą kartą gyvenime gavau nedarbingumo lapelį, įmonėje, kur dirbu kaip ir jo nereikalavo, geranoriškai išleido mane pasigydyt, bet susirgau rimtai, tai nuėjau pas gydytoja, paklausė ar dirbu, iškart išrašė biuletenį keturiom dienom, aš galvojau, kad tai tik įmonei reikalingas ale pateisinimas, kad darbuotojas sirgo... bet pazistama sake, kad buhaltere turejo i sodra eit ta diena ir pan. tai kaip su tuo biuleteniu? ar galima nieko nedaryti su tuo nedarbingumo lapeliu? O imonej nepaklause manes, ar turiu nedarbingumo lapeli, tai nežinau, kaip dabar elgtis net doh.gif
*

Nedarbingumo pažymėjimas (NP) gali būti ir nepriduotas sodrai. Čia, taip sakant, asmeninis reikalas.. Tiesiog su darbdaviu reikėjo konkrečiai susitarti, ar Jūs tą NP pristatote, ir darbo laiko apslkaitos žiniaraštyje bus pažymėta, kad Jūs sirgote, o buhalterė automatiškai turės tą NP "apdoroti" ir pristatyti į Sodrą, ar NP taip ir lieka niekur nefigūruojančiu popieriaus lapu, darbo laiko apskaitos žiniaraštyje pažymima, kad Jūs tomis dienomis dirbote, o buhalterė neturi nedidelio papildomo darbo.
Piniginis aspektas. - darbdavys vis tiek Jums mokės už 2 darbo dienas 80 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio pašalpą (jei tai išpuola darbo dienos), o už likusias darbo dienas - Sodra 85 proc. VDU. Čia tuo atveju, jei pakankamas Jūsų darbo stažas. Jei ne, tai niekas nieko nemokės. Jei NP nefiksuojams, Jūs gausit darbo užmokestį už nebūtas dienas. Dar galimas variantas - nebūtas dienas įforminti kaip darbuotojo neatvykimą administracijai leidus (už jas pinigai nemokami).
Todėl siūlau tiesiog pasikalbėt su tiesioginiu vadovu.
Mimmi
QUOTE(Harienė @ 2008 02 21, 22:54)
Jei jau būsite įsidarbinusi, Jums ligos pašalpa bus mokama. O jei nespėsit įsidarbinti, tai ir nedarbingumo pažymėjimo negausit.. Čia jau, taip sakant, Jūsų "sąžinės reikalas", jei neperspėsit darbdavio, kad, tik atėjusi, pasiimsit NP ilgam laikui. O nuslėpt tai, kad operacija buvo suplanuota iš anksto, gali būti sunku. Lietuva juk -didelis kaimas.
Linkiu sėkmingos operacijos ir spartasu sveikimo po jos.  4u.gif
*

Aciukas uz konsultacija.Tiesiog as grysiu i senaji darba,kur apie tokius musu pasisirgimus jau zino bigsmile.gif
minute_
QUOTE(Harienė @ 2008 02 21, 23:54)
Papildyta:
Nedarbingumo pažymėjimas (NP) gali būti ir nepriduotas sodrai. Čia, taip sakant, asmeninis reikalas.. Tiesiog su darbdaviu reikėjo konkrečiai susitarti, ar Jūs tą NP pristatote, ir darbo laiko apslkaitos žiniaraštyje bus pažymėta, kad Jūs sirgote, o buhalterė automatiškai turės tą NP "apdoroti" ir pristatyti į Sodrą, ar NP taip ir lieka niekur nefigūruojančiu  popieriaus lapu, darbo laiko apskaitos žiniaraštyje pažymima, kad Jūs tomis dienomis dirbote, o buhalterė neturi nedidelio papildomo darbo.
Piniginis aspektas. - darbdavys vis tiek Jums mokės už 2 darbo dienas 80 proc. vidutinio darbo užmokesčio dydžio pašalpą (jei tai išpuola darbo dienos), o už likusias darbo dienas - Sodra 85 proc. VDU. Čia tuo atveju, jei pakankamas Jūsų darbo stažas. Jei ne, tai niekas nieko nemokės. Jei NP nefiksuojams, Jūs gausit darbo užmokestį už nebūtas dienas. Dar galimas variantas - nebūtas dienas įforminti kaip darbuotojo neatvykimą administracijai leidus (už jas pinigai nemokami).
Todėl siūlau tiesiog pasikalbėt su tiesioginiu vadovu.
*

labai dėkui už tokį išsamų atsakymą mirksiukas.gif jau žinosiu kas tas NP ir kam jis reikalingas blush2.gif kadangi neturiu pakankamo stažo, tai kaip ir gaunasi, kad NP liks tiesiog įmonei ir jie turi pilną teisę man nemokėti už tas dvi dienas..t.y. iš vis negausiu nieko už prasirgtą laiką.
imr
as tiesiog noriu pasiteirauti kaip apskaiciuojamas nedarbingumo pazymejimas ? as zinau kad atema katvirti ir is kito ketvircio skaiciuoja, bet kaip tai davo, pvz> as ta ketvirti ( is kurio skaiciuos) dirbau po 210 val. per menesi kaip tik visus tris menesius, alga buvo kaip ir valandine, apie tarkim 2200 lt i rankas, o dabar as busiu biliotenyje 2 menesius, ir darbo valandu sumazejo , automatiskai ir alga gaunama iki 1600lt, tai kai skaicuosis biliotenis ? as pilnus menesius biliotenyje , tai lyg 85 % bet nuo kurios sumos ? ar nuo tu 2200 lt ar nuo 1600 lt ?
Keiti
Sveikos,
Gal kas pamatysit ir skubiai atsakysit. Susirgau ir aš, ir mano dukrytė. Aš dirbu ir studijuoju. Darbus galiu pilnai susitvarkyti ir internetu, nes tai skyriaus koordinavimas ir programavimas, bet į universitetą nebenuvyksiu, taigi reikės pažymos. Ar ta pažyma neužklius sodrai, jog dirbu, o į paskaitas neinu? Pirmą kartą aš tokioje situacijoje.
SKAIWA
SVEIKOS PADKIT JAIGU GALIT...DUKRYTE SUSIRGO IR GULEJOM SAVAITE LIGONINEJE (DARBE NEBUVAU 5 D)ESU APIFORMINTA ANT MINIMUMO.-800LT...ALGOS GAVAU UZ TA MEN.370LT,O UZ BILETEINI IS SODROS PERVEDE 73LT.AR TAI YRA NORMALU?
Keiti
QUOTE(SKAIWA @ 2008 02 25, 13:37)
SVEIKOS PADKIT JAIGU GALIT...DUKRYTE SUSIRGO IR GULEJOM SAVAITE LIGONINEJE (DARBE NEBUVAU 5 D)ESU APIFORMINTA ANT MINIMUMO.-800LT...ALGOS GAVAU UZ TA MEN.370LT,O UZ BILETEINI IS SODROS PERVEDE 73LT.AR TAI YRA NORMALU?
*

Jūsų pinigėliai buvo skaičiuojami taip:
Už dvi pirmąsias kalendorines laikinojo nedarbingumo dienas, sutampančias su darbuotojo darbo grafiku, moka darbdavys. Nuo trečios laikinojo nedarbingumo dienos (slaugant sergančius šeimos narius – nuo pirmos laikinojo nedarbingumo dienos) ligos pašalpa mokama iš „Sodros“ biudžeto lėšų 85 procentų pašalpos gavėjo kompensuojamojo uždarbio dydžio. Taigi tie 73 lt. yra už tris dienas. Jeigu Jūsų atlyginimas yra 800 lt, atmetame GVP, lieka - maždaug 685 lt už viso mėnesio darbo dienas. Mėnesyje yra vidutiniškai 21 darbo diena, taigi už dieną Jums priklauso apie 32,62 lt. Už tris dienas būtų 98 lt, bet už ligos pašalpą sodra moka 85 proc. nuo atlyginimo, tai gaunasi apie 83 lt. Taigi Sodra pervedė panašiai, gal tą mėnesį buvo 22 darbo dienos, todėl yra netikslumas šioks toks.
Darbdavys už tas dvi dienas greičiausiai mokėjo tik 80 proc., taigi gaunasi apie 51 lt. Už visas kitas mėnesio dienas turėjote gauti apie 490 lt, taigi pagal mano paskaičiavimus darbdavys iš viso Jums turėjo sumokėti 540 lt. Gal tą mėnesį turėjote atostogų, ar išeiginių, kad gavote mažiau?
Asta'J
QUOTE(SKAIWA @ 2008 02 25, 13:37)
*

Kadangi sirgo vaikas, tai turėjote slaugos biuletenį, slaugos biuletenį sodra moka nuo pirmos dienos, jokių dienų darbdavys neapmoka. (žr. Įstatymą).

T.p. nuo kada dirbate, Sodra pašalpą moka pagal užpraeito ketvirčio pajamas, jeigu reikiamą ketvirtį nėra pajamų, gausite minimalias išmokas (ne minimalią algą, o min. išmoką), tai vat neaišku kada sirgta, kokį mėn. suteiktas nedarbingumas, t.p. Sodra pašalpą moka tik už darbo dienas. Minimali Sodros pašalpa į mėn. yra kažkur 353 lito, tai jeigu 5 dienos, tai realu, kad pašalpa sudarė 73 litus.
SKAIWA
labai dekoju uz atsakymus,bet turiu kita klausima:poto kai grizau po sio biuletenio savaite padirbau ir vel savaite isejau i biuleteini....uz ji turejo man pervet pinigelius 27 d,bet dar negavau.....ar uz ji man ir nemokes kad ir vel isejau ?
Gitulia_Fai
QUOTE(SKAIWA @ 2008 02 28, 16:13)
labai dekoju uz atsakymus,bet turiu kita klausima:poto kai grizau po sio biuletenio savaite padirbau ir vel savaite isejau i biuleteini....uz ji turejo man pervet pinigelius 27 d,bet dar negavau.....ar uz ji man ir nemokes kad ir vel isejau ?
*

Mokės.
Asta'J
QUOTE(SKAIWA @ 2008 02 28, 16:13)
*

Jeigu Sodra atisisko mokėti pašalpą, ji turi informuoti jus, kad jums pašalpa nemokama dėl tokios ar kitokios priežasties. Kaip suprantu vėluoja išmokėti pašalpą, tai gali būti, nes turi daug darbo su motinystės (tėvystės) pašalpom, tai gal tiesiog nespėja laiku išmokėti.
muter
Sveikos,turim ir mes problema.Vyras naujoj firmoj dirba nuo spalio 22 d.ant popieriau raso 2800,vasario pradzioj pasitempe raiscius,dvi savaites prabuvo ant biuletenio.Sian gavosm is sodros pinigelius,100 lt.tai net akys ant kaktos issoko blink.gif
paskambino sefui,tas sako viskas gerai,taip turi buti!tai nieko nesuprantu,uz puse men.100 lt???? blink.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(muter @ 2008 02 28, 21:19)
Sveikos,turim ir mes problema.Vyras naujoj firmoj dirba nuo spalio 22 d.ant popieriau raso 2800,vasario pradzioj pasitempe raiscius,dvi savaites prabuvo ant biuletenio.Sian gavosm is sodros pinigelius,100 lt.tai net akys ant kaktos issoko  blink.gif
paskambino sefui,tas sako viskas gerai,taip turi buti!tai nieko nesuprantu,uz puse men.100 lt???? blink.gif
*

Nedarbingumas prasidėjo I ketv., tai ligos pašalpa buvo skaičiuojami iš 2007 III ketv. draudžiamųjų pajamų. Gal III ketv. buvo nedirbantis ir neturėjo draudžiamųjų pajamų ?
muter
QUOTE(Gitulia_Fai @ 2008 02 28, 22:26)
Nedarbingumas prasidėjo I ketv., tai ligos pašalpa buvo skaičiuojami iš 2007 III ketv. draudžiamųjų pajamų. Gal III ketv. buvo nedirbantis ir neturėjo draudžiamųjų pajamų ?
*

Dirbes,bet su verslo liudijimu 4u.gif
Gitulia_Fai
QUOTE(muter @ 2008 02 28, 21:32)
Dirbes,bet su verslo liudijimu  4u.gif
*

Skaičiuojant nedarbingumo pašalpą, dirbimas su verslo liudijimu neskaitomas kaip draudžiamųjų pajamų turėjimas, nes asmuo, dirbantis pagal verslo liudijimą nėra draudžiamas ligos ir motinystės soc. draudimu. Todėl Jūsų vyro 2007 m. III ketv., iš kurio reikėjo skaičiuoti ligos pašalpą, draudžiamosios pajamos yra 0. Jam buvo priskaičiuota minimali ligos pašalpa , kurios dienos dydis vasario mėnesiui yra 17,68 Lt.
muter
QUOTE(Gitulia_Fai @ 2008 02 28, 22:43)
Skaičiuojant nedarbingumo pašalpą, dirbimas su verslo liudijimu neskaitomas kaip draudžiamųjų pajamų turėjimas, nes asmuo, dirbantis pagal verslo liudijimą nėra draudžiamas ligos ir motinystės soc. draudimu. Todėl Jūsų vyro 2007 m. III ketv., iš kurio reikėjo skaičiuoti ligos pašalpą, draudžiamosios pajamos yra 0. Jam buvo priskaičiuota minimali  ligos pašalpa , kurios dienos dydis vasario mėnesiui yra 17,68 Lt.
*

nu baisu blink.gif ot valdzia!!!bet juk net su verslo liudijimu mokedavo sodrai g.gif
Vien zo tik sodrai mokek,per keleta metu jei susizeisi spyga gausi doh.gif
Asta'J
QUOTE(muter @ 2008 02 28, 22:33)
nu baisu  blink.gif  ot valdzia!!!bet juk net su verslo liudijimu mokedavo sodrai g.gif
Vien zo tik sodrai mokek,per keleta metu jei susizeisi spyga gausi  doh.gif
*

Dirbant su verslo liudijimu, Sodrai mokama įmokos bazinei pensijai. Tai žodžiu su verslo liudijimu dirbk -jei susizeisi spyga gausi , užtat kai pasensi, pensiją gausi. Tai nėr taip blogai.
muter
QUOTE(AsJa @ 2008 02 29, 00:09)
Dirbant su verslo liudijimu, Sodrai mokama įmokos bazinei pensijai. Tai žodžiu su verslo liudijimu dirbk -jei susizeisi spyga gausi ,  užtat kai pasensi, pensiją gausi. Tai nėr taip blogai.
*

bet ziauru,jis per kokius 5 metus pirma karta paeme bilioteni,net pas gyd nejo,ech...vat ir gyvenam rolleyes.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.