Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Profesinės mokyklos mokytoja: už ir prieš
Supermamų klubas > Socialinis gyvenimas > Nuo mokslo iki darbo > Darbas
vildži
Sveikos, profesinių mokyklų mokytojos. Tokioj mokykloj dirbu neseniai ir matau savo darbe ir pliusų, ir minusų. Dirbti man patinka, nes tai jauni žmonės, turintys savo nuomonę, tačiau iš kitos pusės - kartais galvoju, kad mano darbas beprasmis, nes mokiniai neturi jokio noro mokytis. O kur dar elgesio problemos...
O kaip manote jūs?
vildži
ar yra profesinių mokyklų mokytojų?
rys
Profesinėj mokykloj mokau bendrojo lavinimo dalyką rolleyes.gif
vildži
o kaip tau sekasi?Aš manau, kad mokiniams yra per sunku profesinėj mokytis ir bendrojo lavinimo dalykų, ir profesijos. Kaip manai tu?
pempė
QUOTE(vildži @ 2007 10 26, 22:31)
o kaip tau sekasi?Aš manau, kad mokiniams yra per sunku profesinėj mokytis ir bendrojo lavinimo dalykų, ir profesijos. Kaip manai tu?
*

Aš nuo šių mokslo metų pradėjau dirbti profesinėje mokykloje.Žinojau, kad bus sunku, bet, kad taip...Supratau, kad didžioji dauguma mokinių ateina ne mokytis, o tik gauti atestatą lengvesniu būdu.Dažnai jiems nerūpi ne tik vidurinės mokyklos programa, bet ir specialybės dalykai, nes dauguma jų visai nesiruošia dirbti pagal pasirinktą specialybę. Žinoma, yra ir labai malonių, ir protingų. Deja, vienetai.Mokytoja dirbu trylikti metai, tai mačiusi visko. Bet laukiu pavasario ir ketinu palikti tą mokyklą.
vildži
QUOTE(pempė @ 2007 11 17, 20:35)
Aš nuo šių mokslo metų pradėjau dirbti profesinėje mokykloje.Žinojau, kad bus sunku, bet, kad taip...Supratau, kad didžioji dauguma mokinių ateina ne mokytis, o tik gauti atestatą lengvesniu būdu.Dažnai jiems nerūpi ne tik vidurinės mokyklos programa, bet ir specialybės dalykai, nes dauguma jų visai nesiruošia dirbti pagal pasirinktą specialybę. Žinoma, yra ir labai malonių, ir protingų. Deja, vienetai.Mokytoja dirbu trylikti metai, tai mačiusi visko. Bet laukiu pavasario ir ketinu palikti tą mokyklą.
*

o kokį dalyką tu dėstai?ir auklėjamosios klasės tu neturi, jei teisingai suprantu........Nes aš tai turiu.Žinoma, sunku, bet kol kas dar nesiruošiu išeiti, bent jau porą metų. Pažiūrėsim. Prie grupės aš jau pripratau. Mes dirbam su tais blogiukais, tai gal ir nereikia kažko kito tikėtis. Kaip viena mokytoja sakė, kad mes jų nemokom, bet saugom nuo nusikaltimų 4u.gif
pempė
QUOTE(vildži @ 2007 11 19, 20:51)
o kokį dalyką tu dėstai?ir auklėjamosios klasės tu neturi, jei teisingai suprantu........Nes aš tai turiu.Žinoma, sunku, bet kol kas dar nesiruošiu išeiti, bent jau porą metų. Pažiūrėsim. Prie grupės aš jau pripratau. Mes dirbam su tais blogiukais, tai gal ir nereikia kažko kito tikėtis. Kaip viena mokytoja sakė, kad mes jų nemokom, bet saugom nuo nusikaltimų 4u.gif
*

Aš dėstau lietuvių kalbą ir grupės neturiu. Gal aš ir per griežtai parašiau, gal tiesiog reikia apsiprasti su kasdien girdimais keiksmažodžiais ir pan. Dar ramybės neduoda didelis krūvis. Turiu mintyse ne tik pamokas, bet ir nesibaigiančius posėdžius, susirinkimus, ataskaitas ir t.t.Aišku, visose mokyklose panašiai yra, tačiau kai namo pavakare parėjusi dar pora valandų turi sėdėti prie visokių rašliavų, kai mažąjį reikia vežti į kaimą pas tėvus, nes pati jau nesuspėju sužiūrėti visko namuose, tai liūdna darosi.
vildži
Profesinėj mokykloj išvesti pusmečiai. Kaip sekėsi ir kokia nuotaika?
vildži
mergaitės, kur jūs?Pasidalinkit prašom patirtimi, labai įdomu, kaip jums sekasi?
Ateik
Sveikos. bigsmile.gif Gal ir nelabai į jūsų kompaniją įsipaišysiu, nes profesinėje mokykloje jau nedirbu, o ir praleidau ten vos du metus. Na, situaciją suvokti/pažinti laiko pakako - turėjau ir savo grupę. Ką galiu pasakyti - man tie paauginti žmonės daugelis šaunūs pasirodė esą. Na, gal ir pats mokyklos profilis, ir darbuotojai turi įtakos, o ir dėstomas dalykas - informatika - nuteikia ne vieną moksleivį teigiamai. Beje, nemaža protingų vaikų suvažiavę Kaunan iš kaimų - va jie išties siekia savo, nori turėti ne tik profesinės mokyklos diplomą.
Išėjau, nes... nesu pedagogė, netenkino alga ir... nerealiai nelogiškas popierizmas. doh.gif
vildži
pas mus, Vilniuje, mokiniai irgi dauguma iš kaimų ir, žinoma, yra visokių. Su savo grupe man tenka pakovot, nes jie dar nėra suaugę, bet jau viena koja mūsų pasaulyje...
Dinariuke
Sveikos visos mielos mokytojos dirbančios profesinėse mokyuklose, kadangi pati tokioje mokykloje dirbu, tai sugalvojau sukurti temą kad galėtume dalintis vargais, rūpesčiais ir kartu dž-iaugsmais juk ir jų būna. mirksiukas.gif
Tikiuosi ši temelę prigis. 4u.gif
vildži
labas, tikėkimės, nes ir aš buvau tokią temą paskelbusi, tai vos kvėpavo doh.gif
Dinariuke
Su šia atrodo tas pats bus, o gaila tikrai verysad.gif
salve123
QUOTE(Dinariuke @ 2008 09 21, 10:17)

Tikiuosi ši temelę prigis.  4u.gif
*

O kuom jūs ten dirbate? Nu, kad nesate pedagogė, tai čia jau ir arkliui aišku, tai gal verdate skanias sriubas? Na, ir su kokiom problemom susiduriat? Finansavimas nepakankamas? Burokėliams trūksta lėšų?

vildži
QUOTE(salve123 @ 2009 01 04, 15:54)
O kuom jūs ten dirbate? Nu, kad nesate pedagogė, tai čia jau ir arkliui aišku, tai gal verdate skanias sriubas? Na, ir su kokiom problemom susiduriat? Finansavimas nepakankamas? Burokėliams trūksta lėšų?
*

ir iš kur ta ironija?man tai visai neaišku, kad Dinariuke dirba ne mokytoja...
jugeta
*

na čia dabar blink.gif kodel taip piktai? ir tik del to kad klaviaturoje vietoj ė pasispaudė ę... aš ir pati tokių kvailų klaidų padarau, kai tenka dirbti ne su savo kopiuteriu, ir ką? aš jau tada nebetinku dirbti mokytoja? doh.gif
Aiva.
*

o kadangi jums aisku, tai reiktu daryti isvadas, kad arklys esate jus???
jugeta
QUOTE(Aiva. @ 2009 01 05, 12:55)
o kadangi jums aisku, tai reiktu daryti isvadas, kad arklys esate jus???
*

o čia tai geras doh.gif
megalol.gif
pear
QUOTE(salve123 @ 2009 01 04, 14:54)
*

na ir tema doh.gif
nuo mokytojos iki arklio lotuliukas.gif

lotuliukas.gif lotuliukas.gif
salve123
QUOTE(pear @ 2009 01 12, 20:20)
na ir tema  doh.gif
nuo mokytojos iki arklio  lotuliukas.gif
lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
*

Tai kokios ten problemos pas jus panelės mokytojos? Akivaizdu, kad Dinariukė jų turi, bet nedrįsta pasidalinti. Na gi. Ženkit pirmą žingsnį ir padėkit savo kolegei..Nežvengusios...Ale visai vietoj tie arkliai...Kiek daug norinčų pažvengt atsirado...

Dinariuke, aš čia ne prie ko. Čia berods jūsų kolegės....
jugeta
QUOTE(salve123 @ 2009 01 12, 22:09)
Tai kokios ten problemos pas jus panelės mokytojos? Akivaizdu, kad Dinariukė jų turi, bet nedrįsta pasidalinti. Na gi. Ženkit pirmą žingsnį ir padėkit savo kolegei..Nežvengusios...Ale visai vietoj tie arkliai...Kiek daug norinčų pažvengt atsirado...

Dinariuke, aš čia ne prie ko. Čia berods jūsų kolegės....
*

Oi, negražu, negražu. Panele, ar ponia salve123, kaip Jūs taip galite iš kitų klaidų juoktis, o pati ką darote? Pirma apsižvalgykite savo darželyje smile.gif
salve123
QUOTE(jugeta @ 2009 01 12, 22:01)
Oi, negražu, negražu. Panele, ar ponia salve123, kaip Jūs taip galite iš kitų klaidų juoktis, o pati ką darote? Pirma apsižvalgykite savo darželyje  smile.gif
*

Vat jei vaikščiočiau po SM-ą su pedagogo vėliava, tuomet raudonuočiau, dėl šiurkščių gramatinių klaidų...Beje dėl antros paraudonintos klaidos, nesu tikra... O ir pirma nėra taip jau labai baisi....Bet dėkui. Pasitaisysiu..
jugeta
QUOTE(salve123 @ 2009 01 12, 23:34)
Vat jei vaikščiočiau po SM-ą su pedagogo vėliava, tuomet raudonuočiau, dėl šiurkščių gramatinių klaidų...Beje dėl antros paraudonintos klaidos, nesu tikra... O ir pirma nėra taip jau labai baisi....Bet dėkui. Pasitaisysiu..
*

Mes ne apie visą SM tekalbam... Kiek pastebėjau esate priešiškai nusiteikusi prieš mokytojas....

Prieš tai kai imam svaidyti akmenukus į kitų daržus, visada verta pamastyti ar patys elgiamės taip, kaip kad norėtumėmė jog kiti elgtųsi...

Visada prašom.
salve123
QUOTE(jugeta @ 2009 01 12, 23:23)
Mes ne apie visą SM tekalbam... Kiek pastebėjau esate priešiškai nusiteikusi prieš mokytojas....

*

Jokiu būdu. O Dinariukės atvejis unikalus...Aš tikiuosi ne dažnas... biggrin.gif Gerai, baigiam. Kalbėkite į temą. Ir nedarykit gramatinių klaidų, panelės mokytojos. Nesolidu, kažkaip...
jugeta
QUOTE(salve123 @ 2009 01 13, 00:59)
Jokiu būdu. O Dinariukės atvejis unikalus...Aš tikiuosi ne dažnas... biggrin.gif Gerai, baigiam. Kalbėkite į temą. Ir nedarykit gramatinių klaidų, panelės mokytojos. Nesolidu, kažkaip...
*

smile.gif
vildži
sveikutės, kaip sekasi, kas naujesnio profesinėse mokyklose?
Fyja
user posted image
vildži
pas mus mokykloje visi kruta su technologijų egzaminu.Viskas nauja, daug suirutės. Bet mums lengviau - technologijų egzas artimas specialybės egzui.Baisu, kad nesidubliuotų.
vildži
kaip gyvenate?
jugeta
Noriu užvesti diskusiją... Tikiuosi nieko prieš?

Neseniai teko kalbėt su kolegomis iš vienos profesinės mokyklos... Nežinau kiek čia tiesos, tad nutariau paklausti, gal jūs ką nors esate panašaus girdėję.

Žodžiu taip- pasakojo, jog turi vieną tokį studentą profesinėje, kuris labai išprusęs ir daug ką nusimano... Ir visus darbus padaro idealiai. Kai nutarė paklausti ar žmogus niekur kitur nėra studijavęs, jisai atsakė, jog yra baigęs du aukštuosius, bet darbo pagal specialybę nėra... Todėl jisai dabar nutarė mokytis profesijos...

Kadangi niekada nesidomėjau ar po aukštosios galima stoti į profesinę- tai man iškilo klausimas... Ar taip galimas? Kiek metų reiktų mokytis?

Turiu pažįstamų, kurie gailisi studijavę aukštajį, kai profesinėje mokykloje gali užbaigti specialybę ir kur kas greičiau ir lengviau įsidarbinti....
vildži
QUOTE(jugeta @ 2011 04 23, 12:16)
Noriu užvesti diskusiją... Tikiuosi nieko prieš?
Neseniai teko kalbėt su kolegomis iš vienos profesinės mokyklos... Nežinau kiek čia tiesos, tad nutariau paklausti, gal jūs ką nors esate panašaus girdėję.

Žodžiu taip- pasakojo, jog turi vieną tokį studentą profesinėje, kuris labai išprusęs ir daug ką nusimano... Ir visus darbus padaro idealiai. Kai nutarė paklausti ar žmogus niekur kitur nėra studijavęs, jisai atsakė, jog yra baigęs du aukštuosius, bet darbo pagal specialybę nėra... Todėl jisai dabar nutarė mokytis profesijos...

Kadangi niekada nesidomėjau ar po aukštosios galima stoti į profesinę- tai man iškilo klausimas... Ar taip galimas? Kiek metų reiktų mokytis?

Turiu pažįstamų, kurie gailisi studijavę aukštajį, kai profesinėje mokykloje gali užbaigti specialybę ir kur kas greičiau ir lengviau įsidarbinti....
*

Laba, gal kiek vėlokai atsakau, bet kažkam vis tiek bus naudinga.
Tikrai taip, galima mokytis profesinėje, be to, yra ne vienas kasmet toks mokinys.Ir jie džiaugiasi, nes po to arba dirba Lietuvoje ir puikiai uždirba, arba gauna puikią praktiką, arba išvažiuoja į užsienį su įrodymu, kad sugeba ir gali dirbti.Taip, kad, kaip toj patarlėj - "ką išmoksi, ant pečių nenešiosi"...
Matata2000
dirbu profesinėj mokykloj, profesijos mokytoja. pedagoginio nebaigus. tai na šiaip labai smugdo mokinių nemotyvuotumas. daugelis istoja i specialybe, net nezinodami kas tai per specialybe. galvoja sedes kabinete ir piestuku kazka braizys, o kai duodi kastuva i rankas, paskui vaiksto perkreiptais veidais. jau pacia pirma diena kai pamatai grupe, gali pasakyti ar su jais bus darbas ar ne. turiu aukletinius, kurie ir tos specialybes mokosi, tai ziauru. tiesiog absoliuciai nemotyvuoti. aisku, pasitaiko ir geru mokiniu, bet tokiu 1-2 is visos grupes ir tai duok die.

uzknisa popierizmas juodas ir kartais manbo manymu betikslis. kas pikciausia, daug ka galetum kompiuterizuoti, deja kolektyvas pod 50, tai kompiuteriu kaip velnio baidosi. ir turi vargti.

mokykloje vienintelis dalykas geras, kuris mabne ir laiko, tai laisvas laikas , aisku jis salyginis (nes jei imti rimtai, tai tu visalaik darbe, ruosiesi pamokoms, ir t.t., na kai profesijos mokytoja darbu taisyti netenka, speju pataisyti po pamokos ar pamoku metu, plius darau taip kad nesinest i namus, plius man patinka is dalie stie taisymai)... atostogos vasdara gerai. tik tas ir laiko... siaip be sansu uzsidribti daugiau, tuo labiau jei neapgyvus ten visokiu kvalifikaciju... bet aisku, gali papildomo darbo ieskotis... na vnz, visur gerai kur musu nera... kiekvienas turi minusu pliusu.

mokytoja blogai dar buti nes ziauri atsakomybe, nezinai kas ten kur galva prasiskels.. nors ir suauge beveik bet maz kas.
Aimma
Kažkaip net nepastebėjau tos temos, net pati norėjau kažkada užvesti.
Dirbu profesinėj jau visą amžinybę. Padiskutuoti, pasidalinti graudžia patirtimi noriu, tik kad vangiai tie pokalbiai vystosi... Taigi trumpai apie jau paliestus klausimus.
Popierizmas profesinėje nerealus. Mūsų administracijos požiūris: parodykit rezultatą - popierių nereiks. Rezultato nėra kaip parodyti, tai už tai nuolat gaunam velnių, o kad visai nesuėstų, kiekvienam kaltinimui turim paruošę krūvą popiergalių. Ypač daug popierizmo dirbant su grupe. Bent jau pas mus. Beveik visi sutiktų primokėti, kad tik tos auklėjamosios grupės neturėtų.
Mokiniai, aišku, nemotyvuoti, bet aš, kaip kitokių nemačius, nelabai ir įsivaizduoju, kad gali būti kitaip. Mano mokykla toli gražu ne prestižinė, tačiau mokiniai mažiausiai nervų suėda. Žinoma, keikiasi, nesimoko, bet tikrai pagarbos ir geranoriškumo sulaukiu daugiau kaip dažnos vidurinės mokytojai.
Beje, dėstau lietuvių kalbą ir dažniausiai dirbu vakarais ir savaitgaliais, per pamokas nieko nespėju.
Būtų gerai, jei atsirastų daugiau mūsų, pasidalintume patirtimi.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.