Įkraunama...
Įkraunama...

Italija

Dar keletas nuotraukyčių iš Romos miesto smile.gif

Navonos aikštė
user posted image

user posted image

user posted image

Panteonas
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Trevi fontanas
user posted image

user posted image

Ispaniškieji laiptai
user posted image




Papildyta:
user posted image

user posted image

Berninio Tritonas
user posted image

user posted image

Villa Borgese
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Tautos aikštė
user posted image


Papildyta:
Šv. Jono bazilika Laterane
user posted image

Kapitolijus
user posted image
Atsakyti
QUOTE(spyglaite @ 2008 09 30, 12:35)
Bei kuriuos miestelius dar verta aplankyti salia Pizos, gal i Florencija nuvaziuoti, bet girdejau, kad be katedros ten "nieko gero" nera  g.gif

Vajetus doh.gif Įtariu tas, kas tau tokią info suteikė arba apskritai Florencijoj nebuvo, arba nesidomėjo miestų, kuriuose lankėsi, pavadinimais biggrin.gif
Mes specialiai susiplanavom kelionę tik į Florenciją: išskrendam ryt į Romą, ten pernakvosim, į naktinį miestą paspoksosim, o poryt traukinuku dardėsim į Florenciją bigsmile.gif . Nes praeitą kartą labai mažai teko joje būti. Be Duomo, galima aplankyti Lorenzo katedrą, piazza della signoria, kur eksponuojamos skulptūros lauke, Santa croce bažnyčia man patiko, boboli sodai (nu lapkritį gal ir neverta.... nors patys tikrai apsilankysim, galėsiu grįžus parašyt). Ir apskritai, pats miestas yra nerealiai gražus. Aš galėčiau jame gyventi tongue.gif
Beje, ten galima paragauti pačių skaniausių ledų pasaulyje, pasak turizmo vadovų. Gal ir reklama, bet mes paragavom ir tikrai jie man buvo skaniausi lig tol ragauti mirksiukas.gif
Taip kad tikrai patariu aplankyt Florenciją, o jei pakaks laiko ir jėgų aplankykit viduramžišką Sienos miestuką, San džiminjaną - bokštų miestuką... Man asmeniškai paliko įspūdį mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(liniokas @ 2008 10 18, 19:58)
Beje, ten galima paragauti pačių skaniausių ledų pasaulyje, pasak turizmo vadovų. Gal ir reklama, bet mes paragavom ir tikrai jie man buvo skaniausi lig tol ragauti  mirksiukas.gif 


geras, nezinojau biggrin.gif bet galiu patvirtint, kad ten valgiau iki siol skaniausius ledus essen.gif ir apskritai visoj Toskanoj ledai ziauriai skanus thumbup.gif
Atsakyti
Sveiki.

Uz savaites su vyru pirma karta vaziuojame i Roma,gal kas zinote kaip ten su ispardavimais parduotuvese,nezinau kur pirkti patogia avalyne apziurint Roma,spelioju gal Italijoje dabar pigiau.

Aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(Li+ @ 2008 10 21, 12:28)
Sveiki.

Uz savaites su vyru pirma karta vaziuojame i Roma,gal kas zinote kaip ten su ispardavimais parduotuvese,nezinau kur pirkti patogia avalyne apziurint Roma,spelioju gal Italijoje dabar pigiau.

Aciu 4u.gif


Na Romoj kartais tikrai pigiau būna nei Lietuvoj. Bet dauguma centrinėse gatvėse esančių parduotuvių mažom kainom nepasižymi biggrin.gif Geriausia palandžioti nuošalesnėse gatvelėse mirksiukas.gif O šiaip net ir Termini stoty galima neblogai apsipirkt, tik batų ten ne per daugiausiai mačiau g.gif Gal atsiras daugiau žinančių apie parduotuves Romoj biggrin.gif
Atsakyti
Florencijoje nėra ką veikti???? blink.gif doh.gif
šią vasarą ten su mylimuoju sėdėjome 5 dienas ir vis tiek mažai buvo
beveik verkiau, kai išvažinėjome
skridome specialiai į Florenciją, dar vieną dieną traukiniu iki Asyžiaus nuvažiavome
Atsakyti
Pabaigai palikau nuotraukas iš Vatikano. Turiu prisipažinti, jog maniau aplankyti jį tik tam, kad sakyčiau, va, pabuvojau ir Vatikane. Tarsi atsižymėti, padėti pliusą ax.gif blush2.gif
Tačiau manau, jog iš visos mano ekskursijos po Romą, apsilankymas Vatikane buvo pati įspūdingiausia diena. Ir šv. Petro Bazilika, ir Vatikano muziejus paliko patį didžiausią įspūdį. Neveltui ten darbavosi didžiausi pasaulyje meno meistrai.
Tad dedu keletą nuotraukų iš mano fotoaparato.

Norėdami patekti į Vatikaną, perėjome Angelų tiltą.
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Aišku, kaip nenupaveiksluosiu savo mylimų fontanų biggrin.gif
user posted image

Gvardiečių poilsio valandėlė
user posted image

user posted image
Papildyta:
Šv. Petro bazilikos vidus.
user posted image

user posted image

user posted image

Vienas iš Vatikano kiemelių
user posted image

Pinakoteka. Rafaelio darbas.
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Grindų mozaikų įvairumas ir grožis mane tiesiog pribloškė.
user posted image

user posted image

Papildyta:
user posted image

user posted image

Buvo į ką paziūrėti ir ant sienų bei lubų. Kur tik pažvelgsi, visur menas.
user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

Papildyta:
O čia garsioji Siksto koplyčia.
Padariau keletą "konspiracinių" nuotraukų, nes ten neleidžia fotografuoti tongue.gif
user posted image

user posted image

user posted image

Aišku, kaip be fontano mirksiukas.gif
user posted image

Net išėjimas iš vatikano muziejaus buvo netikėtai įspūdingas, štai mus pasitiko tokie laiptai smile.gif
user posted image

user posted image

Pabaiga
Atsakyti
QUOTE(Li+ @ 2008 10 21, 12:28)
Sveiki.

Uz savaites su vyru pirma karta vaziuojame i Roma,gal kas zinote kaip ten su ispardavimais parduotuvese,nezinau kur pirkti patogia avalyne apziurint Roma,spelioju gal Italijoje dabar pigiau.

Aciu 4u.gif


Italijoj didieji ispardavimai buna sausi ir liepa 4u.gif bet siaip ir neispardavimu metu pigiau nei LT ir didesnis pasirinkimas 4u.gif
Atsakyti
Sveikos,
prisistatau jau "po" Romos:
Paporinsiu apie skrandžio užpildymą Romoje.
4u.gif Važiuojančios saldumynų mėgėjos būtinai užsukite kavos ir tikro tiramisu į "Pompi"- saldumynų barą . Tikras , skanus tiramisu . Pažiūrėkit www.barpompi.it
Papildyta:
http://www.linsalata...a.it/locali.asp Čia įdedu tokių barų tinklą, kuriame laaaaaaaaaaaaaaabai skanios salotos (ir labai didelė porcija bigsmile.gif , neįsivaizduojamai didelė biggrin.gif ). Numirčiau, jei kas man dabar duotų tų Imperiale salotų thumbup.gif

Tiesa, gyvenančios Romoje ar Italijoje, o kokia ten jaunimo demonstracija buvo ketvirtadienį? g.gif Pusė centro uždaryta buvo, taip faina prašuoliuot Via Vitorio Emanuelle pėsčiomis viduriu thumbup.gif

Dar prisiminiau, kad valgėm Pizzarito- Pastarita( ar labai panašiai skambančiuose) dviejuose baruose. Ten imkit makaronus - nesigailėsit.
Reikėtų apsilankyti ir Trasteveryje- rajonas iš mažų jaukių gatvelikių su daug barų, kuriuose daugiau italų ir mažiau amerikonų biggrin.gif - visiška priešingybė pvz. Piazza Venezia didybei
Atsakyti
Kreipiuosi į Florencijos gerbėjas 4u.gif Nusprendėm ir mes aplankyti ją po jūsų pasisakymų, bet galėsim skirti tik parą laiko. Skaičiau, kad daugelį įžymybių galima apeiti pėsčiomis. Tik įdomu, kiek per parą suspėti įmanoma g.gif Galbūt galėtumėt pasiūlyt kur skaniai pavalgyt,na ir šiaip bet kokie komentarai būtų labai laukiami ax.gif
Atsakyti
QUOTE(spyglaite @ 2008 10 28, 20:08)
Kreipiuosi į Florencijos gerbėjas  4u.gif

Pagrindinius objektus apeit tikrai užteks laiko smile.gif Miestas kompaktiškas, viskas labai arti. Mes nesinaudojom viešuoju transportu. Nors mums rekomendavo į Piazzale Michelangelo (iš ten atsiveria labai graži miesto panorama) pasikelt autobusu, bet be didelio vargo mes pirmyn ir atgal nusigavom pėstute. Truputį aukščiau šitos aikštutės yra kapinės ir San Miniato al Monte bažnyčia. Asmeniškai nuo ten man vaizdas daug gražesnis. Rekomenduoju čia apsilankyti vakarėjant. Dar Oltrarno rajone yra Boboli sodai, bet dabar ten neverta lankytis schmoll.gif Įėjimas kainuos jums 10 eurų, bet jau viskas pražydėję, apdžiuvę, nu visgi ruduo. Pavasarį ar vasarą ten turėtų būti labai gražu, o dabar mes matėm tik daug citrinmedžių su vaisiais, kuriuos tądien kaip tik jau ruošėsi išgabenti lotuliukas.gif Į sodus patenkama per Palazzo Pitti, galima atskirai tik įtuos rūmus eiti, mes nebuvom, nes nei meno labai ten suprantam, nei tos karališkosios brangenybės man įdomios. Čia, aišku, pagal kiekvieno poreikius.
Centre verta aplankyt Duomo (kaip jau be jos doh.gif ) Iš išorės man ji labai įspūdinga, bet viduj schmoll.gif galima pakilt į kupolą (kaina 6 eurai), tik teks lipt savom kojytėm ir klaustrofobiškiems žmonėms nerekomenduoju, labai jau siauri ir sukti tie laipteliai, žemai lubos, nu man, neturinčiai jokių panašių fobijų, momentais nejauku buvo. Bet... vaizdas vertas pastangų bigsmile.gif
Santa Croce bažnyčia man patiko, San lorenzo katedra su savo nebaigtu fasadu visai įdomiai žiūrisi. Beje prie san Lorenzo vyksta turgus, beveik kol sutemsta. Šalimais yra maisto turgus, jis veikia tik rytais. Verta apsilankyti, jei nepirkti, tai bent pasmalsauti. Beje kai kurie prekeiviai pakuoja norimus produktus į vaakumą, jei yra planų kažką parvežt namo iš valgomų produktų.
Dar rekomenduoju aplankyti Piazza della Signoria. Aikštėje eksponuojamos skulptūros po atviru dangum. Nu ir aišku kaip nepabūti Ponte Vecchio, kaip aš pavadinau ant auksinio tilto. Pats jis iš tolo įspūdingai atrodo, vaizdas nuo jo irgi gražus ir kiek ten ant jo parduotuvių doh.gif ir visose jose papuošalai ir laikrodžiai, net akys raibsta lotuliukas.gif Rekomenduoju nueit ant sekančio tilto už Ponte vecchio, nuo jo irgi atsiveria gražūs vaizdai. Tai pagrindą išvardinau.
Dar respublikos aikštė yra, bet pro ją bet kuriuo atveju praeisit, kaip ir pro daugelį kitį vietų. Surašiau įsimintiniausias man.
Jei turit noro ir mėgstat vaikščioti, iki piazzale Michelangelo galima eiti tiesiai per aplinkui lotuliukas.gif Perėjus Ponte vecchio, eiti pagrindine gatve, ir po kaire pakilti į siaurą kylančią, nuosavų namų gatvelę. Šiaip yra kelio gabalas, bet atsiveria labai gražūs vaizdai. Ja galima nukakti iki piazzale michelangelo, pakeliui aplankant ir mano minėtas kapines su bažnyčia.
Ir šiaip malonumo suteikia tiesiog bastymasis miesto gatvelėmis. Miestas turi savo šarmo smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo liniokas: 29 spalio 2008 - 22:29
QUOTE(snickers @ 2008 10 27, 16:46)
Dar prisiminiau, kad valgėm Pizzarito- Pastarita( ar labai panašiai skambančiuose) dviejuose baruose. Ten imkit makaronus - nesigailėsit.

Man tai tas tas Pastarito-Pizzarito tikra šėrykla pasirodė (mes valgem prie Vatikano), maisto per daug ir tikrai nelabai skanu
cia jie pastarito
Atsakyti