Įkraunama...
Įkraunama...

Tiramisu, tikras itališkas desertas

Sveikos smile.gif pasigaminau tiramisu pirmą karta gyvenime, nerealus skonis, labai patiko šeimai wub.gif dariau pagal irmulia. Ačiū už tokį gerą ir paprastą receptą smile.gif 4u.gif
Atsakyti
dar puiki skoni burnoj jausdama prisedau jum parasyt koks skanus TIRAMISU isejo man pagal BEATOS recepta wub.gif wub.gif wub.gif kazkada dariau kitos mergytes-nepamenu koks receptelis ,tai nesigavo verysad.gif o siandien puikiai pavyko thumbup.gif tik ir as nusprendziau kad kita karta ilgiau teks pasidarbuot ir daryt porcijomis,nes labai jau sunkiai tas porcijas graziai padalint i lekstutes,gaunasi kosiskai lotuliukas.gif ar jum gal iseina mirksiukas.gif jei taip tai butu smagu suzinot jusu paslapti :h

REIKĖS:
maskarponės sūrio 500g
4 kiaušiniai (visi tryniai, 2 baltymai)
5 šaukštai cukraus
200g (400g) sausainių-pirštelių (tokie spec sausainiai, labai lengvi ir labai pilni oro, jokie kitokie netiks, LT tikrai yra)
300ml juodos stiprios kavos
50g (galima ir daugiau:) tamsaus romo, (jei romo nėra, tiks ir brendis, ar konjakas (jei negaila), bet ponas romas čia geriausiai tinka)
geros, tamsios kakavos
1. Trynius atskirti nuo baltymų. Trynius išsukti su cukrumi, kol pabals. Sumaišyti su maskarpone.
2. Pasiruošti labai stiprios juodos kavos, į kavą įpilti romo. Negerti.
3. Iki standumo išplakti baltymus, įmaišyti į maskarponės ir trynių masę. (aš dar kartais, įkvėpimo pagauta, į maskarponės kremą įpilu kavos sirupo arba grietinėlės likerio (Bailey's),bet vėlgi, labai nedaug, bet čia visai nebūtina)
4. Pasiruošti indą. Labai puikiai tinka stiklinis negilus pailgas indas, jei tokį turite, arba galima į stiklines viską sluoksniuoti... jei darau stiklinėse, tai sausainių prireikia mažiau, jei vienas didelis indas - sausainių sunaudoju daugiau. Taigi, priklauso nuo situacijos. Paskutinį kartą, kai pirkau LT tuos spec sausainius, tai jų buvo didžiulis įpakavimas, apie 400g, sunaudojau visus, o pastarajį kartą, kai dariau maskarponę stiklinėse, užteko ir mažo įpakavimo 200g)
5. Sausainius trumpam įmerkti į kavą, bet tik kad jie truputį sudrėktų, jokiu būdu nepermirktų ir nevirstų į košę. Jie turi "paragauti" kavos su romu, o ne "prisiliuobti". Kloti sluoksnį sausainių, ant jų sieteliu užbarstyti kakavos ir tiesti kremo sluoksnį, tą patį pakartoti, kol baigsis kremas ir sausainiai. Užbaigti viską kremu, pabarstyti kakava ir į šaldytuvą. Geriausia palikti šaldytuve mažiausiai 8 valandom. Žodžiu, pagaminti "iš vakaro" ar bent jau iš ryto. Jei norite pagreitinti procesą, galima dėti į šaldiklį ir palikti keliom valandom, tada rimtai sustingsta viskas ir beveik ledai išeina..... tokio kiekio turėtų užtekti bent aštuoniem žmonėm arba keturiem labai alkaniem

recepteli sugalvojau iterpt,nepykit gal jau ir buvo cia jis,tiesiog geru emociju ikvepta noriu as pasidalint ax.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo fatima74: 31 sausio 2010 - 17:50
fatima74, dariau aš tiramisu pirmąsyk gyvenime ir nebuvo problemų thumbup.gif gal, kad laikiau apie 10 valandų šaldytuve. Na tiesa, nedaug ir mirkiau kavoje, nenorėjau, kad išplauktų. Bet gavosi super, lengvai pjovėsi , kaip pyragas koks biggrin.gif
Atsakyti
Na prisiskaiciau cia visko apie sita nerealu skanesta, tai bandysiu savo tortadieniui pasigamint biggrin.gif
Idomu kuri recepta rinktis g.gif Nors visi jie is esmes panaus smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Žuvytė @ 2010 03 04, 14:17)
Idomu kuri recepta rinktis  g.gif  Nors visi jie is esmes panaus smile.gif


aš rinkausi iš 23 puslapio, ten mergina įdėjusi receptą, parsivežtą iš Italijos..... patį pirmą kartą dariau ir tikrai gavosi super thumbup.gif keletas pastebėjimų - kad kavos man norisi žyyyyyymiai stipresnės..... alkoholio reikia daugiau..... nes turbūt dėl to, man cukraus buvo šiek tiek per daug, nors buvo sakančių, kad jo gali būti ir daugiau hihihi.gif tiesa, aš neturėjau šokolado namie, tai ir be jo apsiėjau... sausainius merkiau į kavą ir ne puselėmis, o visus.... įkiši - ištrauki principu.... tikrai neištyžo schmoll.gif na ir gal kitą kartą alkoholio pabandysiu ir į patį kremą dėti... ne vien į kavą.... g.gif bet man tas receptas tikrai patiko thumbup.gif tortukas gavosi superinis thumbup.gif

beje, kadangi tu esi nėštukė, kaip matau iš tavo liniuotės, tai klausimas kaip tau su kiaušiniais.... g.gif yra receptų ir be jo, bet tada man įdomu, koks tai Tiramisu? g.gif nors kiti tai žinau, kad kiaušinių trynius plaka ant verdančio su vandeniu puodo ir turbūt taip saugiau gaunasi..... 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo wicked: 04 kovo 2010 - 14:40
Kiausinius gerai nuplovus, jokio pavojaus nera. Nes jei buna salmoneliu, tai ant luksto.
Atsakyti
sveikos Mielosios Tiramisu megejos, sakykit, kur yra Vilniuje pirkti damu pirsteliu? ten kur as einu niekur nera, sakykit kur Jus perkat?
Atsakyti
QUOTE(Miss Kristencio @ 2010 03 05, 12:42)
sveikos Mielosios Tiramisu megejos, sakykit, kur yra Vilniuje pirkti damu pirsteliu? ten kur as einu niekur nera, sakykit kur Jus perkat?


aš IKI parduotuvėje radau..... ax.gif buvau tik vienoj, prie stoties, ir jie ten turėjo 4u.gif manau, jog ir kitose bus, tik Ikiukuose nėra schmoll.gif keliuose ieškojau ir neradau schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Miss Kristencio @ 2010 03 05, 13:42)
sveikos Mielosios Tiramisu megejos, sakykit, kur yra Vilniuje pirkti damu pirsteliu? ten kur as einu niekur nera, sakykit kur Jus perkat?


Maximose visur yra, net pačiose mažiausiose wink.gif
Atsakyti
QUOTE(Push_Push @ 2010 03 05, 15:44)
Maximose visur yra, net pačiose mažiausiose wink.gif

Maxima Mindaugo gatvėje neturi... net pas pardavėjas klausiau..... ax.gif
Atsakyti
QUOTE(Push_Push @ 2010 03 05, 16:44)
Maximose visur yra, net pačiose mažiausiose wink.gif


todel ir klausiu, kad jau trijose neradau ax.gif
Papildyta:
QUOTE(wicked @ 2010 03 05, 15:17)
aš IKI parduotuvėje radau..... ax.gif buvau tik vienoj, prie stoties, ir jie ten turėjo 4u.gif manau, jog ir kitose bus, tik Ikiukuose nėra schmoll.gif keliuose ieškojau ir neradau schmoll.gif


oi kaip toli doh.gif na bet jei tai vienintele vieta dabar Vilniuje
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Miss Kristencio: 05 kovo 2010 - 16:50
QUOTE(Miss Kristencio @ 2010 03 05, 16:51)
oi kaip toli doh.gif  na bet jei tai vienintele vieta dabar Vilniuje


oi ne ne, nemanau, jog ir kitose IKI parduotuėse jų nerasi schmoll.gif manau, kad didesnėse, nei kad Ikiukas, tikrai bus 4u.gif
Atsakyti