Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos

QUOTE(Kozete @ 2007 03 18, 10:28)
Tikiuosi teisingai padariau, kad neužpyliau žemėmis, dabar laikiu dygimo savo daigykloje.  4u.gif

O as siek tiek uzbarsciau, bet labai labai nedaug g.gif Pasejau kovo 9 - dar nieko schmoll.gif g.gif
Atsakyti
QUOTE(Kozete @ 2007 03 18, 10:28)
O čia tos sėklos, tokiuose plastikiniuose, pailguose mini buteliukuose? Nes aš irgi tokias nusipirkau, tik vat nesupratau ar jos tokios ir yra baltos, ar padengtos kažkuom?
Tikiuosi teisingai padariau, kad neužpyliau žemėmis, dabar laikiu dygimo savo daigykloje.  4u.gif


Tikrai teisingai thumbup.gif O tos sėklos tikrai yra apveltos specialiai. Vadinasi granuliuotos. Kiek žinau, ten yra dygimą skatinančios medžiagos ir balastas, kad sėklytės būtų didesnės - lengviau pasėti.
Papildyta:
QUOTE(Ju-Ju @ 2007 03 18, 11:30)
O as siek tiek uzbarsciau, bet labai labai nedaug  g.gif Pasejau kovo 9  - dar nieko  schmoll.gif  g.gif


Manau kad gali išdygti, bet kitą kartą geriau neužberk, tik švelniai prispausk prie žemės. mirksiukas.gif
Atsakyti
Išdygo mano sėtos didžiažiedės petunijos. Sėjau į tabletes po 1 sėklytę. Tačiau bijau, kad jos dabar nenupūtų ir nenudžiūtų kol labai mažos. Na dabar žemę neperlaistau, bet bijau, kad neperdžiūtų. Kaip jums sekasi auginti iš sėklyčių?
Atsakyti
Paskelbta Šiandien, 13:34
Išdygo mano sėtos didžiažiedės petunijos. Sėjau į tabletes po 1 sėklytę. Tačiau bijau, kad jos dabar nenupūtų ir nenudžiūtų kol labai mažos. Na dabar žemę neperlaistau, bet bijau, kad neperdžiūtų. Kaip jums sekasi auginti iš sėklyčių?



[COLOR=green][Prisirinkau pernai seklų pas anytą. Ji užsiaugino iš pirktų sėklų. Ten lyg ir turėjo būti svyrančios, bet buvo neaukštos petunijos, gražiais nedideliai krūmeliais. Tai šitos prisirinktos man labai greitai sudygo ir nemažai jų pridygo. Sėjau į nedidelę dėžutę. Dabar išpikiavau, nors dar visai nedidelės. Kadangi buvo labai tankiai sudygę, tai sunkiai sekėsi atskirti, atrodė, kai kurios visai beveik be šaknų išsirovė. Bet pasirodo jos tokios gajos - visos prigijo. Dabar jau dvi dienos praėjo, o jos tik stiebiasi ir kelia lapelius rolleyes.gif Pernai auginau paprastas petunijas, tai irgi panašiai buvo. Kiek liko indelyje neišpikiuotų, tai jame ilgai stovėjo, per daug neužaugo, bet ir nenunyko. Tai vasaros pradžioj parvežiau į kaimą ir pasodinom į darželį, tai jos dar spėjo ir užaugti ir pražysti.
Tai nustebino tas jų gajumas.
O va svyrančių niekaip nesiseka išdaiginti. Kažkada pirkau 10 sėklų už 8 litus tai nei viena nedygo blink.gif lBet tada dar nieko nežinojau - ir žemėm užbėriau ir neuždengiau, tai tikriausiai uždžiuvo. Šiemet po kelių metų pertraukos vėl surizikavau ir nusipirkau petunijų Fortunijų. Paskaičius SM, pasėjau pagal taisykles, bet ir vėl niekas neišdygo. 6 sėklytės kainavo 5 litus biggrin.gif Jau septyniolika dienų laukiu, nors pardavėja sakė nuo 5os dienos žiūrėti, turi pradėti dygt verysad.gif
Tai tokie petunijų daiginimo ypatumai...
Atsakyti
O mano petunijos sudygo visai neblogai: iš 10 pilnavidurių išdygo net 11 thumbup.gif ,svyrančių ir krūminių iš 10 sėklyčių po 8. Jau pradeda leisti tikruosius lapelius. Kol kas nepikuoju, nes pasėtos labai retai.
Niekada nebandžiau sėti tų brangiųjų, kur sėklytė beveik po litą, bet kad per 17 d. jokių gyvybės ženklų nerodo tai keista. Gal sėklos senos pasitaikė g.gif . Mano pradėjo dygti po savaitės.
O iš savo rinktų sėklų labai retai išauga tokios pat kokios buvo, nes dauguma jų hibridai. Geriau dauginti atžalomis, tik sunku per žiemą išlaikyti motininį krūmą.
Atsakyti
O jeigu dabar seciau petunijas ar nebutu per velu?
Atsakyti
QUOTE(zmonele @ 2007 03 22, 14:43)
O jeigu dabar seciau petunijas ar nebutu per velu?

Nea schmoll.gif pirmyn 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(zmonele @ 2007 03 22, 14:43)
O jeigu dabar seciau petunijas ar nebutu per velu?


As irgi vakar pasejau.Tikiuosi,kad suspes isaugti kol reikes i balkono lovelius sodinti.
Sejau,kaip kazkuri cia rasete,didziaziedes tas apveltas specialiomis priemonemis:) Tokios juokingos seklytes.Parasyta,kad indelyje yra 10,as ir pasiruosiau tiek nareliu durpineje daigykloje,o pasirodo viename indelyje buvo 10.o kitame net 12 seklyciu:) Ui ziuresim kas cia gausis.O per kiek dienu turi isdygti?
Atsakyti
norejau paklausti...
kaip ten su tuo pikiavimu? nes maniskes sudyge labai tankiai ir dabar islinde tie patys pirmieji 2 lapeliukai... tai kada pikiuot? kai daugiau lapeliu atsiras? ar dabar?
Atsakyti
QUOTE(miglius @ 2007 03 24, 11:48)
norejau paklausti...
kaip ten su tuo pikiavimu? nes maniskes sudyge labai tankiai ir dabar islinde tie patys pirmieji 2 lapeliukai... tai kada pikiuot? kai daugiau lapeliu atsiras? ar dabar?


Jei labai tankiai - aš tikrai pikuočiau dabar, tik reikia labai atsargiai, nes daigeliai gležni. Aš su dantų krapštuku atsargiai papurenu žemę ir taip iškrapštau daigelį (atsargiai kad nenurautum šaknų)
Atsakyti
QUOTE(Undzinka @ 2007 03 23, 10:31)
As irgi vakar pasejau.Tikiuosi,kad suspes isaugti kol reikes i balkono lovelius sodinti.
Sejau,kaip kazkuri cia rasete,didziaziedes tas apveltas specialiomis priemonemis:) Tokios juokingos seklytes.Parasyta,kad indelyje yra 10,as ir pasiruosiau tiek nareliu durpineje daigykloje,o pasirodo viename indelyje buvo 10.o kitame net 12 seklyciu:) Ui ziuresim kas cia gausis.O per kiek dienu turi isdygti?

Man sudygo maždaug per 10 dienų.
Atsakyti
O mano petunijos hibridai F sudygo ir sekmingai numirė. Sėsiu kitas dabar, o gal joms netiko žemė, aš naudojau kambarinems gėlėms?Ką ne taip padariau ?
Atsakyti