Įkraunama...
Įkraunama...

Petunijos

QUOTE(aistejukas @ 2009 02 18, 19:20)
Na tada sudėtingiau.


nieko savaitgali is naujo pasodinsiu thumbup.gif

tik ar daznai laistot, kol neissikala? g.gif
Atsakyti
QUOTE(marimacho @ 2009 02 18, 20:50)
nieko savaitgali is naujo pasodinsiu  thumbup.gif

tik ar daznai laistot, kol neissikala?  g.gif


Žemė visada turi būti drėgna, aš apipurškiu kas 3-4 dienas.
Atsakyti
QUOTE(*elfė* @ 2009 02 18, 12:08)
na, laukiu daugiau atsiliepimų apie mėnulį...  blush2.gif  blush2.gif  blush2.gif

Aš irgi iekada nežiūriu į mėnulį. Man ir taip pritrūksta laiko, o jei dar laukti tinkamos dienos doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 18 vasario 2009 - 21:45
QUOTE(smileja @ 2009 02 18, 15:49)
na šiaip tai aš ir norėjau, kad būtų svyrančios, tik va nežinau kaip jas vadinti ar petunijom ar surfinijom biggrin.gif šiaip jokio skirtumo gal, svarbu pavyktų išsidaiginti ir užauginti rolleyes.gif

Taip, jos yra labai artimos, na jei ne seserys, tai pusseserės biggrin.gif Tik jei pavadinsit surfinija, tai tikrai bus aišku apie ką kalba eina. Anksčiau teko skaityti kaip klausdavo kaip petunijas skabyti. Aš niekaip nesuprasdavau - kuriam galui jas nori skabyti. Pasirodo, kalba eidavo apie surfinijas doh.gif
Dar esu mačiusi, kaip žmonės pirkdami turguje truputį apaugintus daigus prašo petunijų ir pardavėjai paduoda, nors iš kalbos galima suprasti, kad žmogus norėjo surfinijos. (Tikriausiai nusivils paauginę unsure.gif)
Papildyta:
QUOTE(FleurDeLis @ 2009 02 18, 18:04)
Gal vakare netyčia pavyks), o visos kitos tai po tris maksimum. Na ka, paasarosiu ir isretinsiu biggrin.gif nes speju persodinti tokio menko daigelio tikrai nepavyks?

Kur sudygo po 3, siūlyčiau neberetinti - nieko blogo neatsitiks. O tokius daigelius galima pikuoti dantų krapštuko pagalba ( aš taip darau mirksiukas.gif )Tik galima truputį giliau sodinti, nes jie pastypę. Tokių liaunų daigelių pati didžiausia problema būna ta, kad juos puola diegavirtė. Stovi, stovi daigelis - tik brinkšt, nuvirto ir jau gatvas... verysad.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 18 vasario 2009 - 22:24
Isdykele, o jeigu apacioje daigelis pradeda silpneti, tai cia buna del per dideles silumos?
Atsakyti
Čia ir yra diegavirtės požymis unsure.gif Po to daigelis nuvirsta, ar ne?
Parašiau visą traktatą ir dingo žinutė doh.gif Pabandysiu dar kartą, jei užteks kantrybės blush2.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo išdykėlė: 18 vasario 2009 - 23:33
QUOTE(aistejukas @ 2009 02 18, 22:33)
Isdykele, o jeigu apacioje daigelis pradeda silpneti, tai cia buna del per dideles silumos?

Taip jau būna, kad ankstyvi daigeliai būna liauni ir juos puola ligos. Reikšmės turi ne tik šiluma, bet ir drėgmė bei šviesa. Kai sėklytės sudygsta, reikia sumažinti drėgmę ir šilumą, o padidinti apšvietimą. Žemė turėtų pradžiūti (tik ne sudžiūti lotuliukas.gif ) Jokiu būdu nelaikyti uždengtų. Ką galėčiau patarti jei puola diegavirtė mastau.gif
*su dantų krapštuku nurinkti išvirtusius daigelius, nes žus ir tie su kuriais jie liesis.
*nupurkšti previkūru.
*sumažinti drėgmę ir šilumą, o padidinti apšvietimą.
Aš auginu šiltnamy. Papildomo apšvietimo nenaudoju ( o nekenktų lotuliukas.gif ), bet ten gana vėsu. Naktim temperatūra nukrinta iki kokių 6 laipsnių, kartais ir mažiau.
Petunijos ir surfinijos(kitose šalyse dar vadinamos fortunijom) nebijo žemos temperatūros.
Atsakyti
Na pas mane siais metais tfu tfu tfu dar viskas gerai, taciau prisiminiau kas praeitais metais buvo. Sakau reikia is anksto uzsiklausti, Jau spriges pries kelias dienas esu pernesus i saltesne patalpa, nes jau labai ugtelejo, o antruju lapeliu neleidzia. Tai ziuresim, turbut tesk ir petunijas neuzilgo ten tempti ir apsvietima padidinti.

Aciu isdykele uz patarimus, tikrai pasinaudosiu.

Kiek suprantu previkuras yra fungicidas, ar netiktu Akrobatas arba Efektorius?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo aistejukas: 19 vasario 2009 - 00:19
QUOTE(aistejukas @ 2009 02 18, 19:14)
Pavyks pavyks, aš jau kaikurias perpikavau, kai daigeliai buvo kokiu 2,5-3cm. Is trisdešimties 5 neprigijo.
Neskubėkite daryti išvadų, perpikuosi su mūsų pagalba  biggrin.gif



Na, maniškiai kažkurio augalo daigeliai išstypę daugiau nei 3 cm. Jau reikia pikiuoti? Aš buvau skaičiusi, kad reikia sulaukti pirmųjų tikrųjų lapelių g.gif

O sprigės Tavo labai dailiai sudygusios.

Beje, vakar pagailėjau pagailėjau ir išretinau daigelius, palikau po du akuteje biggrin.gif Labiau išretinti nebepajėgiau biggrin.gif pagailėjau
Papildyta:
QUOTE(išdykėlė @ 2009 02 19, 00:48)
Taip jau būna, kad ankstyvi daigeliai būna liauni ir juos puola ligos. Reikšmės turi ne tik šiluma, bet ir drėgmė bei šviesa. Kai sėklytės sudygsta, reikia sumažinti drėgmę ir šilumą, o padidinti apšvietimą. Žemė turėtų pradžiūti (tik ne sudžiūti  lotuliukas.gif ) J


O aš saviškius daigelius kas vakarą laistau, kad ginkdie nepradžiūtų žemė doh.gif ir ką aš be jūsų daryčiau. Na, šiandien neliesiu, tegul žemę pradžiūna biggrin.gif
Atsakyti
As pernai kovo vid. sejau svyr.lobelijas, diascijas ir torenijas. isdygo gerai, bet paaugo daigeliai pora cm, ir ne is vietos toliau, sustojo.
nieko nesupratau. net atsilus, kai jau galima buvo isnesti i siltnami - nieks nepadejo. man rodos buvo substratas negeras. g.gif

Tai siemet nieko nebeseju. bandysiu gana anksti nusipirkti norimu geliu nedideliu daigeliu, kol nebrangus.
Atsakyti
QUOTE(*elfė* @ 2009 02 18, 17:59)
aš tai pirma paliejau žemę o paskui sužėriau sėklas.... bet kas bus, dabar jau nežinau doh.gif  tongue.gif

aš irgi taip dariau, tik pas mane žemė vis dar labai drėgna, čia gerai ar ne? pribadžiau vakar skylių plėvelėj, bet gal ir pradengus palaikyti reikėtų? g.gif surfinijos kol kas nė iš vietos, o va dichondrų daigeliai valandom gal lenda biggrin.gif šiaip planuoju jas sodinti su surfinijom į vieną vazoną, bent jau patarė pardavėja, kad tada gražiai atrodyt turi rolleyes.gif

QUOTE(*elfė* @ 2009 02 18, 18:07)
Merginos... o kiek reikia daigelių kišt į vazonėlį, kad gražiai atrodytų vazončikas?

pas mane vazonai gal metriniai, tai pernai pirkau vienam vazonui dvi jau didelias užaugintas surfinijas, labai gražiai atrodė thumbup.gif

QUOTE(išdykėlė @ 2009 02 18, 22:18)

Dar esu mačiusi, kaip žmonės pirkdami turguje truputį apaugintus daigus prašo petunijų ir pardavėjai paduoda, nors iš kalbos galima suprasti, kad žmogus norėjo surfinijos. (Tikriausiai nusivils paauginę  unsure.gif)

na tai ir aš pernai taip nežinodama nusipirkau biggrin.gif pirkau daigus vienam vazonui, galvojau išaugs tokios nusvirusios kaip buvau jau pasodinus į kitą vazoną, bet prašiau petunijų, tai ir gavau petunijas, tai ir augo stačios, visai nesviro biggrin.gif dabar jau tikrai daug aiškiau, žinočiau ko iš tikrųjų reikia thumbup.gif
Atsakyti
QUOTE(smileja @ 2009 02 19, 10:57)
aš irgi taip dariau, tik pas mane žemė vis dar labai drėgna, čia gerai ar ne? pribadžiau vakar skylių plėvelėj, bet gal ir pradengus palaikyti reikėtų?


pas mane vazonai gal metriniai, tai pernai pirkau vienam vazonui dvi jau didelias užaugintas surfinijas, labai gražiai atrodė  thumbup.gif

nežinau ar reikia pradengt aš nepradengsiu... ten prabadyta tankiai su adata... drėgna ir pas mane labai, priliejau vakar tai gerai prieš sėklas dedant.


surfinijų dar nepirkau, piiiirksiu wub.gif wub.gif wub.gif ir lobelijų wub.gif wub.gif wub.gif
Atsakyti