Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ilgai žydinti kambarinė gėlė
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2
sigitulka
Norėčiau ilgai žydinčios kambarinės nedidukės gėlės, statomos ant palangės iš rytų pusės. Turiu žibutę, bet norėčiau kokios nors kitokios. Svarbu, kad neaugtų didelė. Gal žinot pavadinimą? smile.gif
liepsnele
Labai žydi šita gėlytė, tik užkrito man lietuviškas jos pavadinimas blush2.gif

user posted image

Dar ilgai žydi begonijos

user posted image

Pas mane daug žydi rožytės, bet turbūt jom rytinė pusė nelabai, daugiau saulutės jos nori, bet bandyt galima g.gif .
Čili
nu man ta pirma tai kaip ir azalija...o ji ne vienmete? g.gif
liepsnele
QUOTE(Chilli @ 2005 03 08, 16:07)
nu man ta pirma tai kaip ir azalija...o ji ne vienmete? g.gif
*

Teisingai. Azalija 4u.gif . Nu taip neatsiminiau, kad šakės smile.gif . Nu nežinau, ji pas mus jau apie 3 m. ir vis žydi ant rytinės palangės rolleyes.gif .
Susiena
Na, iš ilgiausiai žydinčių kambarinių gėlių tai orchidėjos... biggrin.gif
O azalija tai tikrai ne vienmetė, tik jai labai jau priežiūros reikia - bet kokiu vandeniu nepalaistysi, tai vėl kas nepatinka - man atrodo jinai labai kaprizinga...
Agotukas
Azalijai reikia rugscios zemes ir siaip grazi gelyte, bet ir terliones su ja doh.gif
Pabandyk auginti eschinanta, ju buna ivairiu rusiu, labai grazios ryskios spalvos. Ant Rytines palanges dar tiktu sprige, jasminaitis, tilandsija, streptokarpas. mirksiukas.gif
Regila
Na ilgiau uz bromeliniu seimos atstovus nezinau..pvz guzmanija,kai zydi,tai zydi gera pusmeti(bet daugiau nebe)..Toj vietoj vaiku priaugina,tada zydi jie.
MILVA
labai ilgai zydi sventmedis, pas mane kaip tik auga ant rytines palanges, tik jis auga didelis. O zydi 3-4 menesius. Labai greitai auga, reikia pastoviai karpyti, kuo daugiau karpai, tuo daugiau zydi. tongue.gif
Čili
QUOTE(MILVA @ 2005 03 09, 13:31)
labai ilgai zydi sventmedis, pas mane kaip tik auga ant rytines palanges, tik jis auga didelis. O zydi 3-4 menesius. Labai greitai auga, reikia pastoviai karpyti, kuo daugiau karpai, tuo daugiau zydi. tongue.gif
*

o kaip jis atrodo? ax.gif
Tučka
Musu visos spriges sunyko, nezinau, kas joms nepatiko cry.gif
gida
Tokios nenori?
Regila
Gidos atsiusta-fryzija.Tai is bromeliniu seimos,kuria ir siuliau.Jos kai zydi,tai vos ne po pusmeti..o sventmedis-chlerodendrum thomsoniae.
Hija
Kas minėjo kad sunyko sprigės, tai jau tikrai, turėjau tokią gražią, visą vasarą ji mane džiugino kieme, o va dabar dar bandžiau aš ją gaivinti bet be šansų. Nuskabiau visas šakeles, pamerkiau į vandenį sakau gal atsigaus, išleis šaknis, bet ne, sunyko ir tos. Man ją pernai metais padovanojo, o kur įdomu jų galima nusipirkti Kaune, gal kas žino?
LaWita
QUOTE(Krisss @ 2005 03 10, 13:28)
Kas minėjo kad  sunyko sprigės, tai jau tikrai, turėjau tokią gražią, visą vasarą ji mane džiugino kieme, o va dabar dar bandžiau aš ją gaivinti bet be šansų. Nuskabiau visas šakeles, pamerkiau į vandenį sakau gal atsigaus, išleis šaknis, bet ne,  sunyko ir tos. Man ją pernai metais padovanojo, o kur įdomu jų galima nusipirkti Kaune, gal kas žino?
*

Yra 'Senukuose" draugystes gatveje.Nedideli daigeliai, kainuoja keli litai.
sigitulka
Ačiū už patarimus mirksiukas.gif . Susidariau visą sąrašą pavadinimų, dabar reikia tik į parduotuves eit smile.gif .

P.S. Azalijos man l.gražios. Ar joms tiktų kompostinė žemė? Aš visas gėles persodinu į kompostinę žemę.
Kukė
Nea, kompostinė netiks. Persodinti tik į rūgščias durpes. O laistyti tik minkštu vandeniu (galima kelis lašelius citrinų sulčių ar obuolių acto įlašinti).
Orchideja
Dar ilgai zydi orchideja phaleonopsis,visai nesunku auginti i savaite karta palaistai kazkur i menesi 2 kartus patresi orchideju trasom.Pas mane zydi apie 8-9 menesius.
prabegom
Man labai grazi ir ilgai zydinti gele - MEDINILA MAGNIFICA. Tik reikia ziuret jos prieziura - viena netycia perlaisciau ir amen.
Regila
Medinila-nuostabiai zydinti,bet ir kaprizinga gele.Nepasakyciau,kad ilgai zydinti.Ji ilgaiu ruosiasi zydet,kol sukurpia zieda,kol ji isaugina reikiamo ilgio..Auginau ir pas mene prazydo,ko tikrai nesitikejau..
Orchideja
Galiu "pasigirti" turejau 3 tris mediniles ir visos numire cry.gif
uups
Jei nori geles, kuri ilgai butu dekoratyvi,- galima rinktis tokia, ant kurios ilgai kabotu (iki sekanciu zhiedu ir ilgiau) spalvingi vaisiai, pvz ardizija, citrinmedzhius etc. ax.gif
Jūržolė
O aš tai už orchidėją, ilgiau žydinčios dar neturėjau, o ir priežiūros nedaug reikia smile.gif
sigitulka
QUOTE(Orchideja @ 2005 03 13, 12:44)
Dar ilgai zydi orchideja phaleonopsis,visai nesunku auginti i savaite karta palaistai kazkur i menesi 2 kartus patresi orchideju trasom.Pas mane zydi apie 8-9 menesius.
*

O ji nedidelė, ant palangės tiktų auginti?
LaWita
Orchideja Phalaenopsis ant standartines palanges tikrai issitektu-tik ji bijo tiesiogines saules spinduliu.Siaip jos labai grazios.Orchideju temoje rasi apie jas placiau. rolleyes.gif
Orchideja
Pas mane ant siaurines palanges 5 phaleonopsiai ir neuzima ne puses palanges.
*Violeta*
o as patarciau GARDENIJAIr graziai zydi, ir ilgai, ir laabai skaniai kvepia. BE to nelepi thumbup.gif ko negaleciau pasakyt apie kamelija 4u.gif
O as ruosiuosi pirkt GLORIOSA, gal zinot ar ji lepi wub.gif
Pagalve
QUOTE(*Violeta* @ 2005 03 19, 17:53)
o as patarciau GARDENIJAIr graziai zydi, ir ilgai, ir laabai skaniai kvepia. BE to nelepi thumbup.gif ko negaleciau pasakyt apie kamelija 4u.gif 
O as ruosiuosi pirkt GLORIOSA, gal zinot ar ji lepi  wub.gif
*

na pati neauginu,bet turiu info:
Gloriosa-itin puosnus vijoklinis augalas su 10 cm skersmens ugniniais ziedais

Zydejimo laikas:nuo birzelio iki rugpjucio
Geriausiai auga: dygimo ir augimo metu laikyti labai sviesioje ir siltoje vietoje.
Laistymas ir tresimas: Nuo kovo iki rugpjucio laistyti nuolat ir kas savaite tresti .paskui lieti saikingai ir leisti augalui palengva nuvysti.(sito tai nesupratau...cia tai geras g.gif )
Kiti prieziuros ypatumai: gumbas ziemoja geliapuodyje(15C).kovo men. persodinti,palieti ir daiginti 25-30C zemeje,kol susikraus pumpurai daznai purksti
kenkejai ir ligos: neprazysta,jei pavasari mazai sviesos ir silumos
patarimas: pirkdmi ziurekite,kad antgumbo nebutu zaliu virsuneliu(augimo kugeliu)
Atsargiai: gumbuose yra nuodingo kolchicino...tikiuosi pades apsispresti pirkti ar ne sekmes... ax.gif biggrin.gif
Lelija33
Prašau pagalbos 4u.gif Nieko nenusimanau apie kambarines gėles. Auginu tik papėdžialapius, sanpauliją, kaktusiukus ir juką lyg (siaurais lapais palmytė). Labai norėčiau augint kokias žemas (kad neišbujotų ant palangių), mažai priežiūros reikalaujančias, nelepias gėlytes. Gal kas galėtumėt patart, kokios tiktų?
jolaxus
QUOTE(Lelija33 @ 2007 08 30, 16:56)
Prašau pagalbos  4u.gif Nieko nenusimanau apie kambarines gėles. Auginu tik papėdžialapius, sanpauliją, kaktusiukus ir juką lyg (siaurais lapais palmytė). Labai norėčiau augint kokias žemas (kad neišbujotų ant palangių), mažai priežiūros reikalaujančias, nelepias gėlytes. Gal kas galėtumėt patart, kokios tiktų?
*

raukšlėtoji pepromija (lot. Peperomia caperata). Jos svarbu neperlaistyti, nereikia purkšti ir kitaip kelti drėgnumą, žodžiu ypatingai tūpčioti aplink nereikia.:

user posted image

achimenė (lot. Achimenes). Žydi ištisai visą vasarą, tačiau žiemai perein į ramybės būseną, visai nudžiūva ir galima laikyti bet kur kad ir tamsiame vėsiame sausame kampe. Vėl atželia tik pavasarį, tad ją pasirinkus reikia galvoti, kuo ją pakeisi žiemos metu. O šiaip visai neįnoringa gėlė:

user posted image
rarity
Cha, pasirodo turiu achimenę, net nežinojai ką auginu blush2.gif Ji pas mane lauke auga, o dabar turiu parsinešti į kambarį ir kišti kur į kampą žiemai? Laistyti jos nereikia per žiemą?
jolaxus
QUOTE(Gaurė @ 2007 09 04, 12:01)
Cha, pasirodo turiu achimenę, net nežinojai ką auginu  blush2.gif  Ji pas mane lauke auga, o dabar turiu parsinešti į kambarį ir kišti kur į kampą žiemai? Laistyti jos nereikia per žiemą?
*

nesu susidūrusi ar ji lauke išgyvena... unsure.gif
ir aš pati šiemet pirmi metai auginu, brolienė pavasarį davė daigiukų, tai ji sakė žiemą laiko sausame vėsiame rūsyje ir visai nelieja, tik pavasariop parsineša į kambarį ir vėl daigina naujam sezonui.
tik tu įsitikink, kad tikrai apie tą pačią kalbam, dabar įsižiūrėjau, kad ta mano įdėta nuotraukytė labai primene Naujosios Gvinėjos sprigę (lot. Impatiens New Guinea), kurias irgi dažnai lauke augina....
nu čia tik tarp kitko, gal yra kaip tu sakai, tik šiaip va pasvarsčiau...kad tikrai įsitikintum gali google vaizduose pagal lotyniškus pavadinimus pasidairyt daugiau vaizdelių ir įsitikint, kad paskui žinotum kaip elgtis. nes spriges irgi galima auginti kambaryje, tik va jas jau lieti reikir ir jos neužmiega per žiemą.
rarity
QUOTE(jolaxus @ 2007 09 04, 14:08)
nesu susidūrusi ar ji lauke išgyvena... unsure.gif
ir aš pati šiemet pirmi metai auginu, brolienė pavasarį davė daigiukų, tai ji sakė žiemą laiko sausame vėsiame rūsyje ir visai nelieja, tik pavasariop parsineša į kambarį ir vėl daigina naujam sezonui.
tik tu įsitikink, kad tikrai apie tą pačią kalbam, dabar įsižiūrėjau, kad ta mano įdėta nuotraukytė labai primene Naujosios Gvinėjos sprigę (lot. Impatiens New Guinea), kurias irgi dažnai lauke augina....

Apie tą ko gero unsure.gif Tokie lapeliai kaip ir minkšti (gal kaip mėtų ar pan). Man irgi pusbrolienė daigelių davė pavasarį, tai per vasarą likiau lauke, o dabar galvoju, ką toliau daryt. Na, jei į rūsį, tai gerai, nes jau nežinau kur reikės visas gėles iš lauko sutalpinti namie. MB gali iškraustyti mane su visais augalėliais biggrin.gif
Lelija33
Nusipirkau keramikinių vazonėlių gėlėms. Visai neatkreipiau dėmesio, kad jų dugne nėra skylučių verysad.gif Patarkit, ką daryt? Ar galima į tokius pvz., sanpaulijas sodint? O gal pabandyt išgręžt grąžtu???
jolaxus
QUOTE(Lelija33 @ 2007 09 05, 08:41)
Nusipirkau keramikinių vazonėlių gėlėms. Visai neatkreipiau dėmesio, kad jų dugne nėra skylučių verysad.gif Patarkit, ką daryt? Ar galima į tokius pvz., sanpaulijas sodint? O gal pabandyt išgręžt grąžtu???
*

o aš specialiai tokius perku, kad lėkštučių nereikėtų dėti... ax.gif gėles sodinu į tokius kaip vienkartinius plono plastiko vazonėlius suradus labiausiai tinkamo skersmens ir juos įstatau į tuos be skylučių. ir lieti ramu ir perkelti kažkur patogu vien vazonėlį pagriebus.... Tų vazonėlių be skylučių dugne pripilu keramzito, kad išsiliejęs vanduo nestovėtų bala, o kartu tuo keramzito sluoksniu pasireguliuoja kokiame aukštyje stovės tas įdėtinis vazonėlis, nes paprastai tie plastmasiniai būna žemesni ir "paskęsta" jei ant kažko neatremi....
Lelija33
QUOTE(jolaxus @ 2007 09 05, 07:52)
o aš specialiai tokius perku, kad lėkštučių nereikėtų dėti... ax.gif  gėles sodinu į tokius kaip vienkartinius plono plastiko vazonėlius suradus labiausiai tinkamo skersmens ir juos įstatau į tuos be skylučių. ir lieti ramu ir perkelti kažkur patogu vien vazonėlį pagriebus.... Tų vazonėlių be skylučių dugne pripilu keramzito, kad išsiliejęs vanduo nestovėtų bala, o kartu tuo keramzito sluoksniu pasireguliuoja kokiame aukštyje stovės tas įdėtinis vazonėlis, nes paprastai tie plastmasiniai būna žemesni ir "paskęsta" jei ant kažko neatremi....
*

thumbup.gif idėja! O kur to keramzito gaut?
jolaxus
QUOTE(Lelija33 @ 2007 09 05, 09:01)
thumbup.gif idėja! O kur to keramzito gaut?
*

keramzitas - taigi tie rutuliukai tokie, kur būna maišeliais pirkti, skirti padaryti gėlių drenažui sodinant mirksiukas.gif o šiaip nors iš žvyro gali pripilti ant dugno, aš dar kartais turiu mažuliukų vazonėlių, tai juos ant dugno apvertus aukštyn kojom pastatau ir ant jo dedu vazonėlį su gėle, iš principo tikslas tas pats - kad gėlės "kojos" nemirktų vandenyje ir kad ji neprasmegtų dideliame vazone smile.gif
Obuolių Delčia
padekit blush2.gif noriu kambary gelyte turet, bet vat tokios, kuriai nereiktu tiesiog.saules spinduliu, ne snera galimybiu. ar rauksletoji pepromija lb inoringa? unsure.gif
Regila
Neįnoringa ir pusmetį žydės guzmanija. Gal kokį vaikiuką užaugins. Tuomet senąjį augalą pakeisit jaunu, kuris kažkada žydės. Ji žydi tik vieną kartą.. bet ilgai..Gali ir tamsesnėje vietoje augti ir šviesesnėje.
emma
Gerai tamsesnėj vietoj auga ir vėzdūnės.Pas mane ji dar ir gausiai žydi. 4u.gif
De Zavu
Vienos is ilgai zydinciu kambariniu yra bilbergijos ir orchidejos smile.gif
Fonda
QUOTE(De Zavu @ 2009 05 03, 22:54)
Vienos is ilgai zydinciu kambariniu yra bilbergijos ir orchidejos  smile.gif
*

Pritariu drinks_cheers.gif Baltas smulkesnis mano phaleanopsis žydi, ir be perstojo, jau 3 metai ir 3mėnesiai. Ir galo nesimato, kad nustotų. Priešingai, leidžia vis naujus pumpurus ir žiedstiebius. Įdomu ir tai, kad žydi ne kokie keli žiedai, o ištisi žiedynai, su 30-60 žiedų. Anksčiau galvojau, kad camelia ilgiausiai žydi. Bet pažydėjo pusmetį ir pradėjo lapus naujus leisti...
rena
QUOTE(Fonda @ 2009 05 03, 23:51)
Pritariu  drinks_cheers.gif Baltas smulkesnis mano phaleanopsis žydi, ir be perstojo, jau 3 metai ir 3mėnesiai. Ir galo nesimato, kad nustotų. Priešingai, leidžia vis naujus pumpurus ir žiedstiebius. Įdomu ir tai, kad žydi ne kokie keli žiedai, o ištisi žiedynai, su 30-60 žiedų. Anksčiau galvojau, kad camelia ilgiausiai žydi. Bet pažydėjo pusmetį ir pradėjo lapus naujus leisti...
*

bet orchidejos tokiais kiekiais irgi retai zydi mirksiukas.gif matyt lb jau vieta tinka smile.gif
passiflora
O kas tai per gėlė blush2.gif bilbergija
Dar norėjau paklausti gal ir ne visai į tema (na ši gėlė tikrai nėra iš ilgiausiai žydinčių) gal kas auginate passiflora bigsmile.gif
De Zavu
Yra sukurtas puslapis siame forume apie bilbergijas, placiau aprasoma apie sias geles smile.gif
just knopkute
Sveikos,
Norejau paklausti gal zinot kokiu nors ilgai zydinciu geliu, kurios megtu siluma ir sviesa, nes pas mane yra keli langai i pietu puse. bet nezinau, kurios gelytes megsta saules spindulius smile.gif
raidele
Sveikutės ax.gif Patarkit kokią gėlę nusipirkt į tamsoką, vėsų kambarį? Kažkaip nieks neauga ir nežydi ten schmoll.gif O taip norisi žydinčios gėlytės bigsmile.gif
jediara
Turiu vieną anturį, kuris žydi nuo balandžio mėn ir ne tik visi žiedeliai žydi, bet vis leidžia ir naujų ax.gif
half
labai sauni tema,gavau tiek patarimu,tai dabar narsysiu po knyga ir ziuresiu kokia gelyte issirinkti.noriu jusu patarimo,kokia vijokline zydincia gelyte galeciau auginti miegamajame rytineje palanges puseje.aciu
evers
QUOTE(half @ 2009 10 10, 13:42)
labai sauni tema,gavau tiek patarimu,tai dabar narsysiu po knyga ir ziuresiu kokia gelyte issirinkti.noriu jusu patarimo,kokia vijokline zydincia gelyte galeciau auginti miegamajame rytineje palanges puseje.aciu
*

gal mandevila patiktu.... g.gif labai faini ziedai.... thumbup.gif
half
tikrai grazi gelyte MANDEVILA,noriu labai,tik reikes laukti kada uzves i parduotuve.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.