Įkraunama...
Įkraunama...

Onkologinės ligos 7

QUOTE(ZoVi @ 2008 02 12, 16:14)
Shaiba, pasidomek, gal tavo atveju tiktu AngioCell Tai med. paskirties maisto papildas, kuris pristabdo nauju kraujagysliu formavimasi apie augli ir tuo paciu blokuoja jo mityba. Tai skystas ryklio kremzliu ekstraktas.



As ALkimera vartoju.ar jis kuo nors skiriausi nuo AngioCell?Ar tik kita firma gamintoja?
Atsakyti
QUOTE(shaiba @ 2008 02 12, 17:45)
As ALkimera vartoju.ar jis kuo nors skiriausi nuo AngioCell?Ar tik kita firma gamintoja?


Gėriau Alkimerą per chemiją, AngioCell per remisiją.Metastazių nesustabdė iš pilvo nuėjo iki plaučių.Angio Cell kainuoja dabar apie 160 Lt, -10 ampulių.Mano onkologė , tai pavadino eiliniu mitu, tą patį skaičiau ir kažkokiame straipsnyje.
Aišku turint pinigų -nepakenks.
Atsakyti
QUOTE(shaiba @ 2008 02 07, 20:46)
.Ka zinote apie Liposarkoma?? help.gif


www.google.lt
užsidėkite paieškos žodžius:
Липосаркома
Liposarcoma
Liposarkoma.
Yra informacijos, tik pasiskaityti reikia.
o čia vaistukai:Yondelis.

Alkimeras – ryklio kepenų aliejus skirtas imunitetui stiprinti.
Angiocell – ryklio kremzlių skystas ekstraktas, skirtas angiogenezei mažinti, kaip maisto papildas.
Jei tos angiogenezės nėra, ką jis ten sumažins. Pvz., prie limfomų ir kraujo vėžių. Angiogenezė tai naviko kraujotaka, kai jis suformuoja sau atskirą kraujotaką, tiekiančią maisto medžiagas ir deguonį į navikinį audinį. Onkologai į šį papildą rimtai nežiūri, nes yra rimtas vaistas AVASTINAS.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 12 vasario 2008 - 17:50
QUOTE(Teta @ 2008 02 12, 13:41)
Mano diagnozė kita (ne centrale peribronchiale), tačiau gėriau barsuko taukus dėl nuolatinio kosulio. Gėriau chemijos metu. Kai užklausiau chemoterapeutės apie barsuko taukus su konjaku, ji tepasakė, kad barsuko taukus galiu valgyti kiek noriu, bet konjakas kirs per kepenis. Kadangi negavau grynų barsuko taukų, o tik kapsules, tai konjako klausimas atkrito. Kosulys nuo jų nedingo, bet buvo žymiai lengvesnis.

Gal gali pasidalinti savo patirtim ka pries, per ir po chemijos papildomai vartojai,
kiek buvo chemiju, ar po to dar svitino? Ka naudojai nuo pykinimo? Na mums svarbus kiekvienas geras zodis, nes tevukui kaip sakant jau 73m.
Gal kas girdejote apie Andų medicinos- žolinius preparatus g.gif
Atsakyti
QUOTE(Ramaska32 @ 2008 02 12, 22:36)
Gal gali pasidalinti savo patirtim ka pries, per ir po chemijos papildomai vartojai,
kiek buvo chemiju, ar po to dar svitino? Ka naudojai nuo pykinimo? Tevukui kaip sakant jau 73m.
Gal kas girdejote apie Andų medicinos- žolinius preparatus g.gif

Mano patirtis menkai jums tepadės. Mano diagnozė - krūties vėžys. Tad jūs gausit visai kitus vaistus. O net ir tuos pačius gaunant, organizmo reakcijos labai skirtingos.

O svarbiausia, aš esu "prastas ligonis", nes dar neišmokau pasakyti gydytojams, kad skauda. Ir dabar - po 4 chemijų ir 1/5 švitinimo - vaikštau susiėmusi savo šonus (kepenys ir kasa), nes nežinojau, kad reikia gerti Hepatilį.

Barsuko taukai buvo vieninteliai papildai, kuriuos iki šiol naudojau. Bet tai greičiau todėl, kad manau, jog chemoterapijos metu geriau nieko nenaudoti (jei tik gali). Reikia leisti vaistams padaryti savo darbą. Dar valgydavau trintas spanguoles su medumi ir citrinas, kad nepultų ligos. Nuo pykinimo man užteko paskirtų vaistų - Emetron.

Tiesa, jau pribrendo reikalas pastiprinti ir širdelę. Tad, eisiu pirkti žuvies taukų smile.gif Namiškiai paruošė sulčių mišinį atstatymui (burokėlių sultys+morkų sultys+medus+konjakas lygiom dalim), bet nedrįstu jo gerti dėl kepenų. Vėliau - po viso gydymo - tikrai ką nors naudosiu, bet dar neapsisprendžiau ką.

Geriausiai jums padėtų, jei atsilieptų kas nors su jūsų diagnoze. Nors ir sunkoka viską perskaityti, bet labai daug rastumėte paskaitę šį forumą nuo pradžių (pradžioje yra nuorodos į dar ankstesnius forumus). O svarbiausia, apie viską stenkitės paklausti gydytojo - ko laukti, kaip jaučiatės, kaip padėti sau.



Atsakyti
Gal kas nors jau aiškinotės dėl naujos reabilitacijos tvarkos:

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO ĮSAKYMAS DĖL MEDICININĖS REABILITACIJOS IR SANATORINIO (ANTIRECIDYVINIO) GYDYMO ORGANIZAVIMO 2008 m. sausio 17 d. Nr. V-50.

Kaip aš supratau, reabilitacija su C 50 priklauso tik esant limfostazei g.gif . Ar tai reiškia, kad po švitinimų aš iškart turėsiu pradėti dirbti?
Atsakyti
QUOTE(Teta @ 2008 02 13, 15:31)
vaikštau susiėmusi savo šonus (kepenys ir kasa), nes nežinojau, kad reikia gerti Hepatilį.

Pažįstama. Ar stipriai skauda?
Man tai tik skaudena ir daugiau naktimis. Stengiuosi gerti daugiau skysčių ir dar geriu J. Balvočiūtės arbatėlę Nr.5, skirtą kepenų darbui gerinti. Apie Hepatilį nieko nežinojau. Ar jums gydytoja paskyrė, ar iš kitų ligoniukų sužinojot? Kokie kepenų fermentai, ar labai pakitę? Mano pakitę, su gydytoja nusprendėm, kad tai dėl vaistų, šalutinis jų poveikis. Manau, kad laikinai. Aš arbatėlę pradedu gerti maždaug likus iki naujos chemijos 7-10 d. Chemija, tikriausiai, jau būna padariusi savo didįjį darbą ir ne taip „kertasi“ arbatos gėrimas su vaistais.
O štai, ką radau, 000164.gif kokių produktų reikėtų vengti:
„Jei jau sergate kepenų liga, rekomenduojama nenaudoti tų produktų, kurie blogai toleruojami ( ankštiniai, grybai, porai, svogūnai, kietai virti kiaušiniai, marinuoti, rauginti produktai, riešutai, riebūs patiekalai, stipri kava ir arbata, žali vaisiai su grubia odele ir sėklomis, rūkyti mėsos produktai ). Jei komplikuojasi liga ascitu, encefalopatija, tada mažinamas druskos, baltymų kiekis dietoje. Rekomenduojama vartoti daug skaidulinių medžiagų. Draudžiamas alkoholis.“
Manau, kad tiktų ir mums. Aš, ką tik marinuotų agurkėlių užkandau. g.gif Kažkiek geriau nuo jų, nes visas kitas maistas, ypač, tas, kuriame yra nors kiek saldumo, tokį šleikštulį sukelia, kad vai, net juoda duona ir ta. schmoll.gif Obuolį, jogurtą suvalgau - nieko gero. Pastebėjau, kad baltyminis maistas kažkiek mažiau nemalonių pojūčių sukelia.

Dėl sanatorijos. Aš gal kažko nerandu, permečiau visą įsakymą, neradau niekur, kad pakeitimai būtų tiesiogiai susiję su C50. Gal neatidžiai žiūrėjau. g.gif Kuriame punkte yra nurodyti šie pakeitimai? Paprastai, jei pašalinti limfmazgiai ir dar spinduliuojama į krūtinės ir pažasties sritį, limfaedemos atsiradimo galimybė yra padidinta ir jos išvengimui, siunčiama į sanatoriją. Jau, kai yra rimta limfaedema (limfostazė), niekas nepadeda, jokios procedūros nei masažai. Negrįžtamas dalykas, gali tik blogėti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo adis: 13 vasario 2008 - 15:59
QUOTE(Teta @ 2008 02 13, 14:31)
O svarbiausia, aš esu "prastas ligonis", nes dar neišmokau pasakyti gydytojams, kad skauda. Ir dabar - po 4 chemijų ir 1/5 švitinimo - vaikštau susiėmusi savo šonus (kepenys ir kasa), nes nežinojau, kad reikia gerti Hepatilį.

As negirdejau nieko apie Hepatili. Mano biocheminiai tyrimai buvo normoje, tai chemoterapeute patare nieko ir nevartot.
QUOTE(Teta @ 2008 02 13, 15:25)
Gal kas nors jau aiškinotės dėl naujos reabilitacijos tvarkos:

LIETUVOS RESPUBLIKOS SVEIKATOS APSAUGOS MINISTRO                            ĮSAKYMAS DĖL MEDICININĖS REABILITACIJOS IR SANATORINIO (ANTIRECIDYVINIO) GYDYMO ORGANIZAVIMO 2008 m. sausio 17 d. Nr. V-50.

Kaip aš supratau, reabilitacija su C 50 priklauso tik esant limfostazei  g.gif .  Ar tai reiškia, kad po švitinimų aš iškart turėsiu pradėti dirbti?

As irgi supratau, kad tik su limfostaze sius sanatorijon g.gif g.gif g.gif
Rytoj eisiu pas reabilitologe del masazu ir sanatorijos, tai ir paklausiu apie ta nauja tvarka.
Atsakyti
QUOTE(adis @ 2008 02 13, 16:29)
Ar stipriai skauda? Apie Hepatilį nieko nežinojau. Ar jums gydytoja paskyrė, ar iš kitų ligoniukų sužinojot? Kokie kepenų fermentai, ar labai pakitę?

Skaudėti pradeda tik daugiau pavaikščiojus, sunkiau panešus. O šiaip jausmas, lyg tuose šonuose būtų po akmenį įkištą. Hepatilį prieš savaitę paskyrė šeimos gydytoja. Dar tik ketvirta savaitė po paskutinės chemijos, tad tikiuosi, kad praeis. Prieš ketvirtą chemiją kepenų fermentai buvo padidėję (CRPH 23,86 - nežinau ar tai daug). O dabar nežinau: baigėsi chemijos, baigėsi kraujo tyrimai smile.gif
Pabandysiu ir aš Balvočiūtės arbatėlę. Tiesa, dar geriu medetkų arbatą.

Anotacijoje rašo, kad hepatilis vartojamas įvairių priežasčių (...nuodų, medikamentų) sukeltam kepenų veiklos sutrikimui mažinti...kepenų ląstelėse skatinama regeneracija ir nuodingų junginių skaidymas į nenuodingus...

QUOTE(adis @ 2008 02 13, 16:29)
Dėl sanatorijos. Aš neradau niekur, kad pakeitimai būtų tiesiogiai susiję su C50. Kuriame punkte yra nurodyti šie pakeitimai? Paprastai, jei pašalinti limfmazgiai ir dar spinduliuojama į krūtinės ir pažasties sritį, limfaedemos atsiradimo galimybė yra padidinta ir jos išvengimui, siunčiama į sanatoriją.

Aš tai įskaičiau iš:
MEDICININĖS REABILITACIJOS PASLAUGŲ SUAUGUSIESIEMS TEIKIMO SPECIALIŲJŲ REIKALAVIMŲ APRAŠAS

Punktas:
XII. GINEKOLOGINĖS LIGOS

Ar gali kilti limfaedema nuo spindulinės terapijos, jeigu limfmazgiai neišimti?
Atsakyti
Radau tokį straipsnį apie "HEPATIL" preparatą smile.gif

Paskutinį dešimtmetį pastebimai daugėja lėtinėmis kepenų ligomis sergančių žmonių. Kepenų ligos yra viena iš dešimties pagrindinių mirties priežasčių. Tai aktuali ne tik medicinos, bet ir socialinė problema.

Dirba kaip laboratorija

Kepenys - didžiausias žmogaus vidaus organas, užimantis beveik visą dešinę ertmę po šonkauliais. Jos yra pagrindinė organizmo laboratorija, dalyvaujanti baltymų, riebalų, angliavandenių ir kt. medžiagų, pvz., bilirubino, apykaitoje. Labai svarbus kepenų vaidmuo - nukenksminti į organizmą patenkančias (pvz.: alkoholį, toksinus) ir organizme susidarančias kenksmingas medžiagas (pvz., amoniaką). Nukenksminant nuodingas medžiagas yra svarbios tam tikros amino rūgštys, paverčiančios žalingas medžiagas nekenksmingais junginiais. Amino rūgštys veikia šlapalo sintezės reakcijas (organizme amoniakas paverčiamas nekenksmingu junginiu), dalyvauja detoksikaciniams procesams svarbaus glutamino sintezėje, iš jų sintetinami junginiai, svarbūs pažeistų kepenų ląstelių atkūrimui.

Pažeidžia virusai

Kepenų, vieno iš svarbiausių organizmo apsauginių barjerų, funkciją blogina alkoholis, medikamentai, kai kurios maisto produktų sudėtinės dalys, toksiniai aplinkos veiksniai, vyresnis amžius. Kepenis dažnai pažeidžia virusai (hepatito B ir C virusai), nesaikingai vartojamas alkoholis, pakitimai, vykstantys organizme sergant onkologinėmis ir autoimuninėmis ligomis. Virusiniais hepatitais užsikrečiama nuo sergančio žmogaus arba lėtinio virusų nešiotojo, virusui su krauju ar kitais kūno skysčiais patekus į organizmą per pažeistą odą ar gleivinę. Hepatitų virusas randamas beveik visuose organizmo skysčiuose: kraujyje, seilėse, spermoje, makšties išskyrose. Dažniausiai hepatitu užsikrečiama lytinių santykių metu (jei nenaudojamos apsaugos priemonės), vartojant intraveninius narkotikus, atliekant medicinines procedūras, per pažeistą odą ir gleivines. Užsikrėsti hepatitų virusais galima ir darant tatuiruotes, veriant auskarus, naudojantis infekuoto asmens dantų šepetėliu, skutimosi priemonėmis, bei buityje, nesilaikant asmens higienos taisyklių, nors šie perdavimo būdai neturi didesnės reikšmės.

Lengviau yra išvengti kepenų ligų negu jas gydyti. Rekomenduojama vengti veiksnių, žalojančių kepenis. Patariama atsisakyti alkoholinių gėrimų arba per savaitę nevartoti daugiau nei 70 g gryno etilo alkoholio (atitinkamai 70 g degtinės, 0,7 litro vyno, 2-3 l alaus). Tačiau jei gydytojai jau nustatė kepenų pažeidimą, tolimesnis alkoholio vartojimas gali būti pražūtingas. Būtina vengti ir virusinių hepatitų infekcijos rizikos veiksnių: nesaugių lytinių santykių, tatuiruočių, intraveninių narkotikų ir t.t.

Nejaučia simptomų

Kepenų pažeidimo pobūdis gali būti įvairus. Išskiriamos trys pagrindinės lėtinio kepenų pažeidimo formos: steatozė (suriebėjimas - jį gali sukelti alkoholis, nutukimas, cholesterolio padidėjimas), hepatitas (uždegimas - jį gali sukelti virusai, alkoholis, šalutinis kai kurių vaistų poveikis) ir cirozė (surandėjimas – tai galutinė lėtinių kepenų ligų stadija). Steatozės ir hepatito sukelti pokyčiai kepenyse yra grįžtami. Sergant kepenų ciroze, kepenų ląstelės suyra, jų vietoje vystosi jungiamasis audinys, kepenys surandėja, atsinaujinusios ląstelės išsidėsto netvarkingai. Šie pokyčiai sutrikdo kepenų kraujotaką, funkciją, vystosi kepenų cirozės komplikacijos: sutrinka smegenų veikla (encefalopatija), renkasi skystis pilvo ertmėje (ascitas), gali kraujuoti iš virškinamojo trakto. Kepenų ligos labai apgaulingos, nes pradinėse ligos stadijose dauguma pacientų jaučiasi sveiki, jokių nusiskundimų neturi arba jie yra nežymūs (silpnumas, apetito stoka, skausmas ar diskomfortas dešiniajame šone, pykinimas) ir nesikreipia į gydytojus. Tik vėlyvose ligos stadijose išryškėja kepenų ligoms būdingi simptomai: pagelsta oda ir gleivinės, padidėja pilvo apimtis, vargina pilvo skausmas, sutrinka virškinimas.

Persodina kepenis

Sėkmingas šių ligų gydymas labai priklauso nuo ankstyvos diagnostikos ir laiku pradėto gydymo. Išsivysčius kepenų ligų komplikacijoms (cirozei, vėžiui), medikamentinis gydymas dažnai būna neefektyvus, gyvybę gali išgelbėti tik sudėtinga ir gyvybei pavojinga kepenų persodinimo operacija. Šis gydymo metodas pradėtas taikyti ir Lietuvoje, Kauno medicinos universiteto klinikose. Jei buvo nustatyta hepatitų virusų infekcija, atlikti kraujo perpylimai, turite anksčiau minėtų nusiskundimų, kviečiame pasitikrinti sveikatą pas gydytoją gastroenterologą (kviečiame atvykti į Kauno medicinos universiteto klinikų Konsultacijų polikliniką).

Nukenksmina nuodus

Kepenų ligoms gydyti vartojami priešvirusiniai, imuninę sistemą veikiantys vaistai, kurie apsaugo kepenų ląsteles nuo tolimesnio pažeidimo. Lėtinėms kepenų ligoms gydyti vartojami ir hepatoprotekciniai (kepenis apsaugantys) vaistai: vaistinių augalų (turinčių aktyvios medžiagos – silimarino) preparatai, amino rūgšties ornitino aspartato medikamentai. Amino rūgščių preparatai padeda nukenksminti žarnyne susidariusias nuodingas medžiagas (pvz., amoniaką). Esant rizikai susirgti kepenų ligomis (pvz., gausiai naudojant alkoholį, sergant lėtinėmis ligomis, vartojant kepenis žalojančius medikamentus), amino rūgščių medikamentus galima vartoti profilaktiškai. Gydant amino rūgščių vaistais gerėja bendra ligonio būklė, savijauta, mažėja virškinimo sutrikimų, normalizuojasi tyrimų rodikliai.

Vienas iš Lietuvoje vartojamų amino rūgščių preparatų yra “Hepatil”. “Hepatil” yra modernus vaistas kepenų ligoms gydyti ir jų profilaktikai. Jo sudėtyje esanti veiklioji medžiaga L-ornitino L-aspartatas stimuliuoja nuodingo amoniako virtimą į nekenksmingą šlapalą, gerina pažeistų kepenų ląstelių metabolizmą (medžiagų apykaitą). Aspartato rūgštis dalyvauja sintezėje nukleino rūgščių, skatinančių kepenų ląstelių regeneraciją (atsinaujinimą). Šis preparatas tinka gydant ligos sąlygotą kepenų nepakankamumą, encefalopatiją. Vaistas “Hepatil” gali būti vartojamas ir kepenų ligų profilaktikai, ypač esant rizikai susirgti kepenų ligomis (pvz., piknaudžiaujant alkoholiu, vartojant kepenis žalojančius medikamentus}
Atsakyti
QUOTE(Teta @ 2008 02 13, 19:25)
Prieš ketvirtą chemiją kepenų fermentai buvo padidėję (CRPH 23,86 - nežinau ar tai daug).

Į šitai nekreipkit dėmesio, nes tai atrodo kažkokia klaida blush2.gif
Atsakyti
hei,hei,visoms is svedijos mirksiukas.gif kaip mergaites gyvenat,kaip sveikateles ...Arune,Romantike ,labukas mirksiukas.gif 4u.gif
Atsakyti