Įkraunama...
Įkraunama...

Kapų priežiūra

Sveikutes.Man si tema labai aktuali,nes viena priziuriu 2 kapavietes.Norisi,kuo graziau jas sutvarkyti,taip isreiksti savo meile artimiesiems kuriu jau deja nera verysad.gif Rasykit ir siulykit kokias geles,krumelius geriausia sodinti kapuose,kad atrodytu graziai visa sezona.Ir dar-viena kapaviete yra kapuose kuriuose nera nei vieno medzio,jokio pavesio.Patarkit koki medeli galeciau pasodinti?Kad nebutu labai aukstas,kad nereiketu jo nukritusiu lapu kiekvienakart sluot,kad grazus butu,gal net zydintis. Aciu.
Atsakyti
ir man idomu,būtu sužinoti ,kokias gelytes gerai yra sodinti? aš apie visokius sodinimus nieko neišmanau sad.gif bet pradėsiu ,nusipirkau gėliu sėklu SERENČIAI ir PORTULAKOS pasodinsiu namie vazonelyje, tik kada reikia sodinti? o paskui nuvešiu su vazonėliu ir padėsiu ax.gif
kleo, gal geriausiai kokia tuja pasodinti, dabar jų visokiu gražių yra smile.gif
Atsakyti
Siaip ir man butu aktualu pasikalbeti apue kapu pieziura, nes reiia tvarkyti, tragiskai zuvusios tetos, mociutes ir proseneliu kapus...

Butu gerai jei pakalbetumem isvis apie kapinese augancias geles, kaip geriau priziureti paminklini akmeni, kaip laistyti, purenti zeme...

va as tai siulysiu babai apsodinti smulkia zolyte kapelius, o lovelej (jei isivaizduijat ka turiu omeny) noretusi kokiu graziu gelyciu...

gal kas galit ideti ir foto (savo arba is neto) apie kokias gelytes kalbate, nes as nelabai pavadinimu zinau blush2.gif
Atsakyti
Dole,tuju tai nenoriu,siaip viena jau auga.Noretusi medelio neauksto,kad svetimu kapu neuzgostu,ir pavesiukas koks butu.Augo eglute,bet vis kazkas jos virsunele nulauzdavo,tai jinai i sonus augt pradejo,teko ismest.O serentis kapuose gerai,buvau pasodinus,tai visa vasara zydejo.Apie portulaka tai nieko negirdejau,o serenti tai balandi sodink,jie labai greitai auga.Cikadele,zolyte kapuose labai sunku priziuret-kirpt reikia,laistyt.Girdejau yra speciali zole-auksta neauga,kirpt nereikia,vadinasi dekoratyvine zole,girdejau kad brangiai kainuoja.As irgi galvoju kapus tokia zolyte apset,bet turbut kaina pamatysiu ir noras praeis smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Cikadele @ 2005 03 19, 11:46)
va as tai siulysiu babai apsodinti smulkia zolyte  kapelius, o lovelej (jei isivaizduijat ka turiu omeny) noretusi kokiu graziu gelyciu...


Oj, tik su zolyte neapsirikit. As ir sodininke nekokia, bet kad taip ishejo jog dabar turiu kapeli priziureti. Tai masciau kaip cia padarius kad grazu butu ir prieziuros nedaug reiketu. Pernai zolytes nupirkom ir apsodinom. Pardaveja sake, kad tiks kapam, smulkute, grazi... O kai eme dygti tai grazumo grazi, bet ji kazkokia "triushine". Augo kaip pashelus tokia sodri ir nelabai jau smulki. Praktishkai kas antra savaite reikejo vaziuoti karpyti, nes jei nenukerpi tai atrodo kaip dziungles. Tai dabar irgi mastau kaip cia daryt...Gal keliu rushiu daugiametem kokiom smulkiom gelytem apsodinti ir palikti krashteli "sezoninem" gelem. Vat tik kokios tos daugiametes neaukshtos kazin...Kad kaip kilimelis atrodytu g.gif Gal zinot? blush2.gif
Atsakyti
Astule,auga ant mano mociutes keli daugiameciai krumeliai,tokie kaip zolyte, zydi baltom smulkiom gelytem,tik va pavadinimo nezinau.Pavartysiu geliu knyga,jei surasiu parasysiu pavadinima.
Atsakyti
Bliamba,neradau.Gal kitos zino kaip vadinasi?Jos gal daugiau i samanas panasios arba i trumpa zole,zydi baltais,smulkiais ziedeliais.Dar i kapus tinka žile,dvimete,labai grazus sidabriniai lapai,tik ja rudeni reikia issikasti ir rusyje per ziema laikyti.Maxsimoj nusipirkau žile pajurine,bandysiu sodint.Praeitais metais buvau pasodinus-tai gerai sudygo ir kapuose graziai augo,tik nezinojau kad issikast reikia,tai turbut sunyko.Apie chrizantemas tai turbut visos zinot,idealiai tinka kapams.Gal kas nors augino gebene kapuose?As kambarines turiu,tai man jos labai patinka.Girdejau,kad yra gebeniu rusiu lauke auginti.Gal kas auginat,gal zinot kur ju isigyti?
Atsakyti
As ir galvojau kapus uzsodinti ta samane, kuri zydi tokiais smulkiais baltais ziedeliais. tik nezinau kur jos gauti ir kada sodinti. Gal kas zinot? Per visa vasara man tai idealu yra tos tokios rudos smirdincios gelytes(bent jau man tai jos smirdi). Jom nei daznai laistyt reikia, nei daug trasu.
Dabar zadu isvyk is lietuvos ilgesniam laikui, tai pradejau dometis kas galetu priziuret kapus. Tai radau tokia firmelia "kapiniu prieziura". Kaip paskambinau jie sake kad dar tik nesenai isikure tai patys jie nepriziuri, tik gali duot kaskokios motereles telefono numeri. Ji sake ima po 20 litu lygtai i menesi.Bet zinot, as nezinau ae galima ja pasitiket.Jeigu as jei sumokesiu uz puse metu i prieki ar ji nedings, o paskui gaudyk veja laukuose.
Taigi, dar vienas klausimas, gal jus zinot kas uzsiima tuo?
Atsakyti
Iindre,as tai pirma kart girdziu,kad galima nusisamdyt zmogu kapo prieziurai.Gal tau reiketu uzeit i administracija tu kapiniu,gal jie tau ka nors pasiulytu.
Atsakyti
kleo, na manau isivaizduoju kokias gelytes minejai. Grazu jos, maciau pardavinejo vasara tokia bobulyte kupsteliais. Tai kiek suprantu reikia jas pasodinti reciau ir jos ishsiplecia. Ar taip? blush2.gif

Ir dar va su ta pernykshte zole kazi kaip kovoti , kad ji nedygtu? Rudeni priesh velynes tiesiog paemem ir apvertem ta velenai, zemiu skirtu kapu prieziurai pabarstem...kazi neprades labai lysti zoles? Gal kokiu "nuodu" palaistyt? blush2.gif
Atsakyti
Asta,kad as tu gelyciu nesodinau,tai ir nezinau kaip jos auga.O del zoles tai nezinau ka daryt,kad daugiau neaugtu.As tai nukasciau virsutini zemes sluoksni ir nauju zemiu paberciau,gal padetu g.gif
Atsakyti
Merginos ar matet dekoratyvini kleva?Labai grazus,kaip kazin jei i kapus ji pasodint?Bet labai bijau,kad pavogti gali.Praeitais metais maciau kalvariju turguj,mazesnis kainavo 35Lt.,didesnis 55Lt.,dar ir maximos bazej lauko prekyboj maciau.Pasodinciau,bet jei pavogtu labai gaila butu verysad.gif
Atsakyti