Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Kapų priežiūra
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
alvara
QUOTE(Kozete @ 2007 03 09, 10:55)
Kokias gėles geriausia sodinti pavėsyje? Mano senelių kapas visada šešėlyje, sodinau našlaites, tai jos labai negražiai perauga.
Šiais metais galvoju apie begonijas. Bet ar nenudaužo žiedų stiprus lietus?
O gal ką kitą galėtumėte patarti sodinti?
*

Buvau pasodinus begonijas (iki pietų saulutės truputis, po pietų- tik pavėsis), tai jos baisiai išstypo ir žiedų nedaug vedė. Joms reikia šviesos, tai ir stiebiasi į viršų. Pernai pirkau jau žydinčią palergoniją- atsidžiaugt negalėjau, kiek žiedų vedė. Žinoma, reik ir patręšt. Dabar pelargonijų visokiausių spalvų galima rasti. Šalia dar kelias spriges pasodinau, spalviškai suderinus gražiai atrodė. smile.gif
Papildyta:
Eraičinas labai nereiklus, auga be problemų įvairiose vietose. Tik jo yra nemažai rūšių. Vieni auga yra maždaug 10-15 cm aukščio ir auga kupsteliais, o kiti auga labiau į viršų ir užauga iki 20-30 cm aukščio. Pirkdamos pasidomėkit, kokių jums labiau reikia.
boruze keturtaske
laba.

Prieš kelias dienas parduotuvėje " žalia stotėlė" prekiavo įvairių spalvų sprigių daigais, po 2 su centais, tai gal kas pasinaudosit šia informacija 4u.gif

O dar šiemet ant kapų ruošiuosi sodinti lobelijas ( jau sudygo vazone) ir lobuliarijas, nes kiek radau info apie šiais gėles, tai jos ir ilgai žydi ir atsparios vėsesniems orams.
Zibuokle`
Sekmadieni buvau kapinese pasodinau zydinciu sniegenu. Tai labai graziai atrode ant juodos zemes.
Rituxx
QUOTE(muselyte @ 2007 03 14, 17:40)
laba.

Prieš kelias dienas parduotuvėje " žalia stotėlė" prekiavo  įvairių spalvų sprigių daigais, po 2 su centais, tai  gal kas pasinaudosit šia informacija  4u.gif

O dar šiemet ant kapų  ruošiuosi sodinti lobelijas ( jau sudygo vazone) ir lobuliarijas, nes kiek radau info apie šiais gėles, tai jos  ir ilgai žydi ir  atsparios vėsesniems orams.
*

sveikutės 4u.gif gal galite pasakyti kur galima tokių gėlių,pvz.lobelijų nusipirkti,ar jas reikia pačiai sėtis g.gif
jolaxus
QUOTE(Rituxx @ 2007 03 14, 19:23)
sveikutės  4u.gif gal galite pasakyti kur galima tokių gėlių,pvz.lobelijų nusipirkti,ar jas reikia pačiai sėtis  g.gif
*

tikrai nebūtina, ypač jei nelabai turi galimybių. Sodinukų visada būna pirkti turgeliuose, augalų pardavimo akštelėse prie prekybos centrų ir pan. Tik reikia palaukti kol ta prekyba prasidės, nes dabar dar šaltoka ir kol kas visi šalnų bijantys augalai laukia savo valandos šiltnamiuose smile.gif
Ju.Ju
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 13, 15:59)
tiesa, pernai ant kapų buvau pakraščiu pasodinusi irgi galima sakyt senovinių gėlių - pajūrinių laibenių (lobuliarija) tai irgi labai įspūdingai išbujojo visą bordiūrą uždengdami, anyta kai matė kokie "špygiukai" buvo sodinami daigeliai tai negalėjo patikėti kokias jie pavirto vos po keleto savaičių biggrin.gif Taip pat gana atsparūs ir žydi visą sezoną iki vėlyviausio rudens, net ir padžiūvę gauna vandens ir atsitiesia thumbup.gif
*

As irgi nusipirkau ju seklu mirksiukas.gif Bet pirma karta, tai pasiklausiau pardavejos, kada ir aplamai reikia daigint, tai sake , kad nebutina g.gif
Dar kazkaip uzsimine, kad ji pati ir pasiseja rolleyes.gif

jolaxus
QUOTE(Ju-Ju @ 2007 03 15, 12:43)
As irgi nusipirkau ju seklu  mirksiukas.gif  Bet pirma karta, tai pasiklausiau pardavejos, kada ir aplamai reikia daigint, tai sake , kad nebutina  g.gif
Dar kazkaip uzsimine, kad ji pati ir pasiseja  rolleyes.gif
*

jie labai greitai auga, aš ant kapų vežiau prarovus iš gėlyno, kur buvau tiesiai sėjus į žemę. O patys kad pasisėja tai tiesa, nes kai žydi visą vasarą, tai vieni žiedukai žydi o kiti jau sėklas brandina ir barsto aplinkui, o jos tuoj dygsta. Tik va ar jie kitais metais sudygsta tai nežinau, man atrodo nelabai jos šaltoj žemėj gulėdamos išgyvena g.gif
Rituxx
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 15, 08:54)
tikrai nebūtina, ypač jei nelabai turi galimybių. Sodinukų visada būna pirkti turgeliuose, augalų pardavimo akštelėse prie prekybos centrų ir pan. Tik reikia palaukti kol ta prekyba prasidės, nes dabar dar šaltoka ir kol kas visi šalnų bijantys augalai laukia savo valandos šiltnamiuose  smile.gif
*

ačiū 4u.gif o gal patarsit kokias gėlytes sodinti kad nereikėtų joms priežiūros rolleyes.gif mano mamos kapas tolokai tai neprivažinėsiu dažnai tai norėčiau pasodint ir ne vienmetes gėlytes kurios augtų sau be didelės priežiūros rolleyes.gif
jolaxus
QUOTE(Rituxx @ 2007 03 15, 13:02)
...norėčiau pasodint ir ne vienmetes gėlytes kurios augtų sau be didelės priežiūros  rolleyes.gif
*

ant kapų norisi gražaus vaizdo nuo pavasario iki rudens ir kažką "išlaužti" vien iš daugiamečių nėra paprasta. Vienmetės jei žydi tai žydi beveik visą sezoną, o daugiamečių žydėjimas trumpas ir paprastai tai būna arba pavasarinis arba rudeniop tas žydėjimas. Gal verta pasidairyt į svogūninius augalus - iš rudens sutupdai krokus, tulpes, jie nužydės anksti pavasarį, tada atsigauna kokia žaluma, tarkim rasakilos su heucherom labai gražiai dera, dar ir nužydi tokias smulkiais žiedukais, o rudeniniam žydėjimui pasodinti kokių daugiamečių astrų tik jų daug aukštaūgių yra, reikia žemų paieškoti.
dar šilokai nereiklūs, jie ir vasarą tokie mėsingi lapai gražiai atrodo jei suderinta viskas. Tik šilokų ieškant irgi reikia pasidomėti, jie skirtingu metu žydi, būna ankstyvesni, būna vėlyvesni.
vienu žodžiu čia jau daug kas nuo skonio ir norų priklauso. smile.gif
Rituxx
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 15, 15:24)
ant kapų norisi gražaus vaizdo nuo pavasario iki rudens ir kažką "išlaužti" vien iš daugiamečių nėra paprasta. Vienmetės jei žydi tai žydi beveik visą sezoną, o daugiamečių žydėjimas trumpas ir paprastai tai būna arba pavasarinis arba rudeniop tas žydėjimas. Gal verta pasidairyt į svogūninius augalus - iš rudens sutupdai krokus, tulpes, jie nužydės anksti pavasarį, tada atsigauna kokia žaluma, tarkim rasakilos su heucherom labai gražiai dera, dar ir nužydi tokias smulkiais žiedukais, o rudeniniam žydėjimui pasodinti kokių daugiamečių astrų tik jų daug aukštaūgių yra, reikia žemų paieškoti.
dar šilokai nereiklūs, jie ir vasarą tokie mėsingi lapai gražiai atrodo jei suderinta viskas. Tik šilokų ieškant irgi reikia pasidomėti, jie skirtingu metu žydi, būna ankstyvesni, būna vėlyvesni.
vienu žodžiu čia jau daug kas nuo skonio ir norų priklauso. smile.gif
*

ačiū ,žinosiu bent jau kokias geriau gėles sodinti rolleyes.gif
Lolita2
Sveikos smile.gif Gal kuri nors zinote kur galima nusipirkti juodzemio kapavietei. Man reiktu pora kubu. Buciau labai dekinga uz atsakyma.
jolaxus
QUOTE(Lolita2 @ 2007 03 19, 14:38)
Sveikos smile.gif Gal kuri nors zinote kur galima nusipirkti juodzemio kapavietei. Man reiktu pora kubu. Buciau labai dekinga uz atsakyma.
*

Žiūrėk čia smile.gif
Lolita2
[quote=jolaxus,2007 03 19, 15:24]
Aciu smile.gif
Elemire
Mano vienas sėkmingesnių išradimų buvo pasodinti krokų svogūnėlių ant kapų, ypač ant toliau esančių giminaičių, kur nevisada išeina anksti pavasarį nuvažiuot. Labai gražu pavasarį, nes jie žydėt pradeda vos nutirpus sniegui, kai dar ant kitų kapų visai jokių gėlių negalima sodinti dėl šalnų.

Krokai yra labai nelepūs ir jiems ypač tinka sausa smėlėta dirva, be to jie žydi vieni pirmųjų pavasarį. Geriausia yra pirkti baltus arba geltonus, nes mėlyni visada būna lepūs, o violetiniai ne taip gražu. Sodinti geriausia gana giliai, nes tada vasarą neišsikas svogūnėliai, nors jei ir išsikas tai nieko baisaus, nes vasara jiems ramybės periodas. Galima ir jau žydinčius pavasarį pirkti ir sodinti (būna kartais juos parduoda jau žydinčius vazonėliais).
alvara
QUOTE(Lolita2 @ 2007 03 19, 14:38)
*

Kaune Šilainiuose dykai atiduoda juodžemį. Reikia pačiam susikasti ir su savo transportu išsivežti. Jei domins, tel. parašysiu į a.ž.

QUOTE(Elemire @ 2007 03 20, 18:29)
Mano vienas sėkmingesnių išradimų buvo pasodinti krokų svogūnėlių ant kapų, ypač ant toliau esančių giminaičių, kur nevisada išeina anksti pavasarį nuvažiuot.
Krokai yra labai nelepūs ir jiems ypač tinka sausa smėlėta dirva, be to jie žydi vieni pirmųjų pavasarį. Geriausia yra pirkti baltus arba geltonus, nes mėlyni visada būna lepūs, o violetiniai ne taip gražu. Sodinti geriausia gana giliai, nes tada vasarą neišsikas svogūnėliai, nors jei ir išsikas tai nieko baisaus, nes vasara jiems ramybės periodas. Galima ir jau žydinčius pavasarį pirkti ir sodinti (būna kartais juos parduoda jau žydinčius vazonėliais).
*

Na o man nesudygo krokai, nors sąlygos buvo idealios g.gif g.gif
Elemire
QUOTE(alvara @ 2007 03 20, 21:20)
Na o man nesudygo krokai, nors sąlygos buvo idealios g.gif  g.gif
*

Hm o tu juos kaip, žemėj bandei ar vazonėlyje? Jei namie tai kartais nieko iš tų svogūnėlių neišeina, nes krokas tai kaip ir lauko gėlė, matyt būna per šilta. Dar krokai labai nemėgsta trašų - kokioj dykvietėj augs, o vat jei bus daug azoto dirvoj ir pan. - ne.

Lauke tai dažnai labai priklauso nuo svogūnėlių kokybės, nors šiaip jau vargo su krokais niekad neturėjau. Būna ten tos visos mėlynos rūšys kad nesudygsta, bet šiaip jau su kitom nebūna vargo. Gal iš kitos parduotuvės geriau būtų svogūnėlius pirkti, nes būna kad senus įkiša arba ligotus.
marene
Mergaites, gal galit patarti...
Nezinau, kaip kovoti su nurudusiomis tuju sakelemis. Ant kapu pasodintos koloniskos tujos, kuriu vidines sakeles ruduoja. Is isores grazios zalios, o viduje ruduoja ir tiek . Ir svarbiausia byra ant skaldeles ir tu sakuciu neeina isrinkti. Tai as sugalvojau plota apie tujas uzberti medziu zieves mulcu. Tik suabejojau, ar vejas man to mulco neisnesios po skaldele. Ir dar nezinau, ar celofana tiesti po mulcu? Juk patiesus nuo lietaus tas mulcas ims puti. O be celofano tai zole prades augti. Patarkit, kaip geriau padaryti....
jolaxus
QUOTE(marene @ 2007 04 04, 10:01)
Nezinau, kaip kovoti su nurudusiomis tuju sakelemis. Ant kapu pasodintos koloniskos tujos, kuriu vidines sakeles ruduoja. Is isores grazios zalios, o viduje ruduoja ir tiek . Ir svarbiausia byra ant skaldeles ir tu sakuciu neeina isrinkti. Tai as sugalvojau plota apie tujas uzberti medziu zieves mulcu. Tik suabejojau, ar vejas man to mulco neisnesios po skaldele. Ir dar nezinau, ar celofana tiesti po mulcu? Juk patiesus nuo lietaus tas mulcas ims puti. O be celofano tai zole prades augti. Patarkit, kaip geriau padaryti....
*

dėl ruduojančių šakelių, tai gal medį reikia patręšti, gal jis jau išsėmė iš dirvožemio visas maistingas medžiagas, o gal tiesiog taip sensta pamažu barstydama saulės negaunančius lapelius g.gif jei išoriniai lapeliai žali, tai galgi nenudegė nuo saulės ar neserga kokia liga g.gif
o dėl mulčo, tai kaip jį besupilsi - ar ant plėvelės ar ant žemės, jis visvien ilgainiui supus. Mulčo paskirtis tokia ir yra - pirmiausia sulaikyti puresnį, drėgnesnį, nesupuolusį dirvožemį, o vėliau kai jis sutrūnija yra įterpiamas į žemę ir pilamas naujas sluoksnis, taigi čia neišlauši nieko amžino ax.gif
Ju.Ju
Mulcio reikia pilti pirsto ilgio sluoksni, o ne uzbarstyti zemes ax.gif
ifigenija
QUOTE(marene @ 2007 04 04, 09:01)
*

Aš tai tarp mulčo ir žemės tiesiu ne plėvelę o geotekstilę: tokį specialų metalinį tinkliuką (panašų į audinį) -- vandenį labai gerai praleidžia, o piktžolių tikrai ne. Perku senukuose arba Jeruzalės gale tokioje didelėje statybinių medžiagų parduotuvėje (prie IKI). Kainos nepamenu, bet labai nesikandžioja.
dygle
QUOTE(ifigenija @ 2007 04 04, 11:33)
Aš tai tarp mulčo ir žemės tiesiu ne plėvelę o geotekstilę: tokį specialų metalinį tinkliuką (panašų į audinį) -- vandenį labai gerai praleidžia, o piktžolių tikrai ne. Perku senukuose arba Jeruzalės gale tokioje didelėje statybinių medžiagų parduotuvėje (prie IKI). Kainos nepamenu, bet labai nesikandžioja.
*

Gal kas žinote, ar tokio tinkliuko yra pirkti ir Kaune? Kur?
ifigenija
QUOTE(dygle @ 2007 04 16, 15:00)
Gal kas žinote, ar tokio tinkliuko yra pirkti ir Kaune? Kur?
*

Manau Senukuose sodo-daržo skyriuj tikrai rasit. Vadinasi "geotekstilė".
saulutem
reikia patarimo...
Kapines ant kalniuko, pakankamai atviroje vietoveje, nedega bet kokiu metu laiku jokios zvakes sad.gif
kapas yra prie par tvoros, tai galvoju, kad idealiausia butu kazkoki vijokli pasodinti, kad liptu ta tinkline tvora ir taip uzstotu nuo vejo... ar yra koks vijoklis, kuris isgyventu tokiom salygom (vejuota, smeliukas, atvira vietove)?
Galvojau apie ragane, bet pardaveja nerekomendavo jos kaip pakankamai reiklios geles... o daugiau nieko pasiulyti negalejo...
Lukė plukė1
QUOTE(saulutem @ 2007 04 18, 08:57)
reikia patarimo...
Kapines ant kalniuko, pakankamai atviroje vietoveje, nedega bet kokiu metu laiku jokios zvakes sad.gif
kapas yra prie par tvoros, tai galvoju, kad idealiausia butu kazkoki vijokli pasodinti, kad liptu ta tinkline tvora ir taip uzstotu nuo vejo... ar yra koks vijoklis, kuris isgyventu tokiom salygom (vejuota, smeliukas, atvira vietove)?
Galvojau apie ragane, bet pardaveja nerekomendavo jos kaip pakankamai reiklios geles... o daugiau nieko pasiulyti negalejo...
*

Dėl raganių, tai labai teisingai patarė. Jos nelabai mėgsta atviras vietas ir visai nemegsta, jai saulė ir vėjas džiovina šaknis.
Jei tikrai nori vijoklį, tai gal patarčiau pasirinkti kokį nors sausmedį, jie gana nelepūs, pakelia sausrą, nors kai kurios rūšys daugiau mėgsta pavėsį.

Papildyta:
Gal ką domintų: apsiimu prižiūrėti ir apsodinti kapus Kaune Karmėlavos ir Panemunės kapinėse.Jei kam įdomu rašykite į AŽ.
kadabra
Merginos, gal kuriai reikia gėlyčių?
Prekiaujam našlaitėm (ir hibridinėm), serenčiais, lobelijų bus, petunijų, sulfinijų ir dar kt.
Prašom užsukti į skelbimų skyrelį Floros ir pasižiūrėti nuotraukas, gėlytės tikrai nuostabios thumbup.gif
greta.
sveikos

ka manot apie kapu priziuretojus? nu kurie apsodina ir priziuri nuolat
ifigenija
QUOTE(greta. @ 2007 04 20, 14:55)
sveikos

ka manot apie kapu  priziuretojus? nu kurie apsodina ir priziuri nuolat
*

Na mums tvarkė (šalia marijampolės) kauniečiai -- tai viskas buvo tvarkoj (tiesa, tai buvo daugiau vyriški darbai -- žvyras, žemių užvežimas, o gėles susitvarkiau pati). O dabar pati svarstau imtis tokio darbo blush2.gif , nes manau poreikis yra -- žmonės ir į kitus miestus išsikrausto ir emigruoja, o kapai lieka ir nenorisi jų apleisti g.gif
Vanilija
Reikia patarimo: reiktu sutvarkyti daugiau kaip pusmecio kapa, kuris naturaliai smenga, buciau dekinga, kad kas patartu kokia firma Vilniuje kuri tvarko tai, atveza zemes ir panasiai.
Radvyle
QUOTE(saulutem @ 2007 04 18, 09:57)
reikia patarimo...
*

Galit gebenę pabandyti pasodinti. Dar galvoju apie kitą labai nereiklų vijoklį, bet niekaip negaliu prisiminti jo pavadinimo doh.gif . Lapai dideli, su 5 pirštais, Vilniuje dažnai auginami ant namo sienų. g.gif
Ju.Ju
QUOTE(Radvyle @ 2007 04 25, 11:21)
Galit gebenę pabandyti pasodinti. Dar galvoju apie kitą labai nereiklų vijoklį, bet niekaip negaliu prisiminti jo pavadinimo  doh.gif . Lapai dideli, su 5 pirštais, Vilniuje dažnai auginami ant namo sienų.  g.gif
*

vinvytis gal g.gif
krekeris
QUOTE(greta. @ 2007 04 20, 15:55)
sveikos

*

aha, ir man idomu. kainos irgi domintu.
scorpioneeee
Labas, temos neskaičiau, bet labai labai noriu paklausti. girdėjau kad yra tokių žolės sėklų, sako labai gerai kapinėse pasėti, tada būna maža graži žolytė, ji trumpa tai jos pjauti nereikia ir ji padaro kad neaugtų visokios piktžolės. Kur tokios galima įsigyti jei tokia yra?
Radvyle
QUOTE(Ju-Ju @ 2007 04 25, 12:45)
vinvytis gal  g.gif
*

Būtent 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(greta. @ 2007 04 20, 15:55)
sveikos

*

Na nežinau, man atrodo, kad jeigu jau ketinama samdyti kapų prižiūrėtojus, geriau būtų uždaryti kapus - uždengti akmens plokštėmis. Ir skoninga, ir priežiūros iš esmės nebereikia.
Daivulyte
gal žinot kur būtu Kaune pasmulkinti skaldelę, pernai nupirkom bet kuo tuoliau žiūrim tuo ji baisiau mums atrodo,labai stambus doh.gif
Knifofija
QUOTE(scorpioneeee @ 2007 04 25, 21:20)
Labas, temos neskaičiau, bet labai labai noriu paklausti. girdėjau kad yra tokių žolės sėklų, sako labai gerai kapinėse pasėti, tada būna maža graži žolytė, ji trumpa tai jos pjauti nereikia ir ji padaro kad neaugtų visokios piktžolės. Kur tokios galima įsigyti jei tokia yra?
*

Daug metų želdinu sodybas, bet tokių cūdų dar negirdėjau, kad žolė būtų nepjaunama. Ir dar piktžolių nepriimtų. Čia jau kažkas iš fantastikos srities. Ko gero teks kreiptis į x- failus. Žemėje tokių dalykų nebūna.
Kartą moteriškė pareiškė, kad jos sodo kaimynai turi nepjaunamą žolę. Nes kai nuvažiuoja savaitgaliais žolė visada tokia pati ir niekada nepjaunama. Taigi pasiūliau nuvažiuoti savaitės pradžioj, kai nuvažiavo ir pamatė kaimyną su žoliapjove lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif
Ju.Ju
QUOTE(Knifofija @ 2007 05 07, 17:44)
Taigi pasiūliau nuvažiuoti savaitės pradžioj, kai nuvažiavo ir pamatė kaimyną su žoliapjove  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif  lotuliukas.gif
*

lotuliukas.gif lotuliukas.gif lotuliukas.gif thumbup.gif

Vaidė
QUOTE(jolaxus @ 2007 03 13, 16:59)
tiesa, pernai ant kapų buvau pakraščiu pasodinusi irgi galima sakyt senovinių gėlių - pajūrinių laibenių (lobuliarija) tai irgi labai įspūdingai išbujojo visą bordiūrą uždengdami, anyta kai matė kokie "špygiukai" buvo sodinami daigeliai tai negalėjo patikėti kokias jie pavirto vos po keleto savaičių biggrin.gif Taip pat gana atsparūs ir žydi visą sezoną iki vėlyviausio rudens, net ir padžiūvę gauna vandens ir atsitiesia thumbup.gif
*

aš irgi galvoju laibeniais pakraščius apsodinti, tik nežinau kokiais atstumais daigelius vieną nuo kito sodinti? ar 10 - 15cm neperetai? Kaip tu sodinai? g.gif
jolaxus
QUOTE(Nolla @ 2007 05 09, 15:53)
aš irgi galvoju laibeniais pakraščius apsodinti, tik nežinau kokiais atstumais daigelius vieną nuo kito sodinti? ar 10 - 15cm neperetai? Kaip tu sodinai?  g.gif
*

Tikrai ne per retai - jie nerealiai plečiasi thumbup.gif
Vaidė
QUOTE(jolaxus @ 2007 05 09, 16:17)
Tikrai ne per retai - jie nerealiai plečiasi thumbup.gif
*

Dėkui 4u.gif
Adrija.
Gal galit patarti, kur nusipirkti skaldos kapams užpilti ir kiek maždaug kg reikia vienam kapui? Jei kapas po liepa, ar labai sudėtinga išrankioti nukritusius lapus iš tos skaldelės?
saulutem
Del skaldos ir man idomu... maciau senukuose, bet gal kur galima pigiau nusipirkti... nes pas mus kokie 6 kvadratai plotas...
dar labai idomu kas per geotekstile (ja minejo kazkas anksciau kaip pagrinda po skalda)?
parduotuveje paklausius apie ja, tik akis ispute... doh.gif ar tai elementari agroplevele, ar stai toks daiktas:difuzine stogo plevele
maciau parduotuveje juoda tokia...

Bagi
QUOTE(scorpioneeee @ 2007 04 25, 21:20)
*

Yra lėtai augančių žolių sėklų "Liliput" ar kažkaip panašiai vadinasi. Būna parduotuvėse prie kitų žolių sėklų. Jos lėtai auga, todėl rečiau reikia skusti. Bet vis tiek reikia mirksiukas.gif
saulutem
ka pavyko suzinoti del skaldos: buna statybiniu prekiu parduotuvese, pvz. senukuose. mazdaug po 40 kg marmuro skaldos maisai po 60 lt. tai apytiksliai, bet dabar neturi jos...
dar apvaziavom visas vietines paminklu gamyba uzsiimancias imones, tai tik viena turejo skaldos. Granito skalda po 20 kg maisai po 20 lt. paklausus kiek mazdaug kvadratu vienu maisu uzpilsime, pasake labai 'tiksliai': ziurint kokiu storiu pylsite; gali ir penkiems, ir tiek vienam kvadratui uztekti.... blink.gif

ir siaip labai atkalbinejo nuo skaldos... kad smeliuka lengviau priziureti... tai dabar ir nezinau... ko gero vis tiek galvosime kombinuoti kazkaip ir smeliuka, ir skalda...

o kaip del to pagrindo kur anksciau rasiau: ar cia tai turima omenyje kaip geotekstile?
saulutem
nusipirkom skaldos smile.gif radau senukuose (banginyje) ir dar maciau labai grazios 'zalioje stotelejė' prie kalvariju turgaus.
o pagrindui paemem juodos (ji ir storesne) agropleveles. Pagal jos aprasyma ji skirta darze naudoti apsaugant lysves nuo piktzoliu,tai turetu tikti. sia savaite turetu pabaigti daryti tvorele ir statyti paminkla, tai bandysim visa tai panaudoti...
dabar del 'zalio' apipavidalinimo galvojam... noriu prie paminko koki svyranti medeli neauksta pasodinti, dar pasiziurejau. kad labai panasiai atrodantis roziu krumai yra (ant koto skiepitos), bet ar jie isgyventu be ypatingos prieziuros...
Knifofija
QUOTE(saulutem @ 2007 06 07, 15:05)
nusipirkom skaldos smile.gif radau senukuose (banginyje) ir dar maciau labai grazios 'zalioje stotelejė' prie kalvariju turgaus.
o pagrindui paemem juodos (ji ir storesne) agropleveles. Pagal jos aprasyma ji skirta darze naudoti apsaugant lysves nuo piktzoliu,tai turetu tikti. sia savaite turetu pabaigti daryti tvorele ir statyti paminkla, tai bandysim visa tai panaudoti...
dabar del 'zalio' apipavidalinimo galvojam... noriu prie paminko koki svyranti medeli neauksta pasodinti, dar pasiziurejau. kad labai panasiai atrodantis roziu krumai yra (ant koto skiepitos), bet ar jie isgyventu be ypatingos prieziuros...
*

Žiemai rožę reikėtų stipriai dengti arba išsikasus parsivešti ir laikyti šviesiame vėsiame rūsyje.
saulutem
aha... ko gero nea... geriau medeli...
ifigenija
QUOTE(saulutem @ 2007 06 07, 14:05)
*

apie geotekstilę kalbėjau aš ... baisiai geras daiktas -- praeina vanduo ir oras, bet neperauga nė mažiausia pikdžolė (mes irgi pylėm kapuos žvyrą -- anksčiau būdavo ištisi žolynai, o dabar su geotekstile švaru smile.gif) Senukuose dabar pirkt nėra, bet skambinaus (vėl reik) -- turi Vilniuj Jeruzalės statybinės medžiagos. kv.m. 3,75 lt berods.

O rožių galima atrasti ir tokių kurių dengti nereiks (aišku tai bus nestiebinės). Pas mus pvz., Lovely fairy (šliaužianti-lipanti) -- tai kasmet gerokai apšala (visai nedengiam), bet po to puikiai atsigauna ir žydi maždaug nuo liepos iki lapkričio ištisai. Gerų rožių turi Sibirkos rožynas www.rozes.lt. Tik jie neduoda telefonų -- reik rašyti laišką smile.gif Bet tikrai atras kas tiktų.
melsva
Va čia Tvarkome kapus irgi apie tą geotekstilę rašoma, bet Senukuose nu niekiap aš jos nerandu, o konsultantas mane nuveda prie agroplėvelės g.gif
DeeDee
QUOTE(melsva @ 2007 06 22, 08:50)
Va čia Tvarkome kapus irgi apie tą geotekstilę rašoma, bet Senukuose nu niekiap aš jos nerandu, o konsultantas mane nuveda prie agroplėvelės  g.gif
*

į google.lt įrašai geotekstilė +Kaunas ir tau išmes visą sąrašą įmonių, kurios prekiauja geotekstile ir be Senių wink.gif 4u.gif
jolaxus
geotekstilės labiau reikia ieškoti prie statybinių prekių, o ne prie sodo reikmenų, sodo konsultantai ir veda prie agroplėvelės, nes jiems ji asocijuojasi su audiniu, o geotekstilė tradiciškai naudojama statybose, įrenginėjant drenažus ir pan., tad ji parduotuvėse ir būna statybinių prekių skyriuose cool.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.