Įkraunama...
Įkraunama...

Kapų priežiūra

QUOTE(Kuzia @ 2005 04 11, 12:56)
Patarkit, ar jau galiu kokią gėlytę sodint? Labai skubu, nes tuoj giminės puls sodint, po to kalbės, kad vaikai tėvų kapų neprižiūri  dry.gif .



Nežinau , ar verta pulti...va aš tik iš bėdos susigriebiau , o šiaip kai jau oras tikrai bus šiltesnis ir pastovesnis sodinsiu spriges (kai nužydės tulpės ir narcizai).O šiaip paskaityk šitą skyrelį plačiau, merginos daug ir protingai parašiusios.Sėkmės. ax.gif
Atsakyti
QUOTE(JurateL. @ 2005 04 11, 16:07)
Nežinau , ar verta pulti...va aš tik iš bėdos susigriebiau , o šiaip kai jau oras tikrai bus šiltesnis ir pastovesnis sodinsiu spriges (kai nužydės tulpės ir narcizai).O šiaip paskaityk šitą skyrelį plačiau, merginos daug ir protingai parašiusios.Sėkmės. ax.gif

Aišku, reiškia dar per šalta unsure.gif ... Ačiū.
Atsakyti
Ankstyvą pavasarį geriausiai sodinti našlaitės, jos ir šalnų nebijo ir gražiai atrodo. Aš jau sodinčiau, manau, kad joms neperanksti.
Atsakyti
QUOTE(XMamaX @ 2005 04 12, 07:59)
Ankstyvą pavasarį geriausiai sodinti našlaitės, jos ir šalnų nebijo ir gražiai atrodo. Aš jau sodinčiau, manau, kad joms neperanksti.

A dabar jau nebeįšalus pati žemė? Apie našlaites aš irgi galvojau unsure.gif . Reiks tik paieškot gražesnių.

Nu bet ką daryt reiktų, jei į kapus nueičiau su gėlėm, o ten šviežiai giminės apsodinę jau blink.gif ? Išraut kažkaip nesiryžčiau, bet ant savo tėvų kapo noriu savo gėles sodint unsure.gif ...
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2005 04 12, 08:20)

Nu bet ką daryt reiktų, jei į kapus nueičiau su gėlėm, o ten šviežiai giminės apsodinę jau blink.gif ? Išraut kažkaip nesiryžčiau, bet ant savo tėvų kapo noriu savo gėles sodint unsure.gif ...

tai kaip ir susitarimas turėtų būti, kiti net negalėtų nagų kišti. pas mus taip yra rolleyes.gif bet kai pas kitus supratimo nėra, tai ir tenka pulti kuo anksčiau sodinti. našlaitės geriausias variantas ir kol kas vienintelis įmanomas(neskaitant visų svogūninių - narcizų, krokų, tulpių ir pan.) Geriausia našlaites sodinti rudenį, kai nužydi vasarinės gėlės, tuomet daugmaž iki lapkričio 1 galima džiaugtis jomis, o po to ir pavasarį žydi, tik jei žiema su sniegu buvo, nes jei nebūna sniego ir tęsiasi šalčiai, tuomet jos irgi nušąla. bet šiaip dar truputį ankstoka sodinti gėles. prieš pat pat motinos dieną bus pats tas mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Mally @ 2005 04 12, 08:58)
tai kaip ir susitarimas turėtų būti, kiti net negalėtų nagų kišti. pas mus taip yra  rolleyes.gif bet kai pas kitus supratimo nėra, tai ir tenka pulti kuo anksčiau sodinti. našlaitės geriausias variantas ir kol kas vienintelis įmanomas(neskaitant visų svogūninių - narcizų, krokų, tulpių ir pan.) Geriausia našlaites sodinti rudenį, kai nužydi vasarinės gėlės, tuomet daugmaž iki lapkričio 1 galima džiaugtis jomis, o po to ir pavasarį žydi, tik jei žiema su sniegu buvo, nes jei nebūna sniego ir tęsiasi šalčiai, tuomet jos irgi nušąla. bet šiaip dar truputį ankstoka sodinti gėles. prieš pat pat motinos dieną bus pats tas  mirksiukas.gif

Prieš pat motinos dieną užpernai ir petunijas jau sodinau rolleyes.gif . Bet kad dabar po tėvo mirties giminės puola kapo tvarkyt, kaip kad nebebūtų kam blink.gif .
Atsakyti
QUOTE(Kuzia @ 2005 04 12, 09:08)
Prieš pat motinos dieną užpernai ir petunijas jau sodinau rolleyes.gif . Bet kad dabar po tėvo mirties giminės puola kapo tvarkyt, kaip kad nebebūtų kam blink.gif .



Nu bet tavo giminės blink.gif blink.gif blink.gif ...iš vienos pusės rūpestingi, iš kitos-įkyrūs....Tavo vietoje, jei ateičiau prie savo šeimos kapo ir rasčiau jau giminaičių "papuoštą"...pažiūrėčiau kokios gėlės, ir panaudočiau jas tik visai kitaip susodindama...o gal geriausia gražiai susitarti?
Atsakyti
Kuzia, o kodel tie gimines taip kisasi?
As sekmadieni tvarkiau kapines- zeme jau neisalusi. O po rudens naslaites atsigavusios- visai nieko zaliasa juodam zemes plote...
Atsakyti
PATARIMAS IS PATIRTIES- su vejom, ypac kerpamom, labai daug darbo, reikia daznai priziureti, ir t.t.
Graziai atrodo krumeliai- bukmedziai, rododendrai- tik reikia giliai durpiu ikasti.
O kuom valote po ziemos pazaliavusias raides akmenyje, nu paminkle? Girdejau, lyg su FAIR galima...
Atsakyti
QUOTE(nerile @ 2005 04 12, 10:23)
PATARIMAS IS PATIRTIES- su vejom, ypac kerpamom, labai daug darbo, reikia daznai priziureti, ir t.t.
Graziai atrodo krumeliai- bukmedziai, rododendrai- tik reikia giliai durpiu ikasti.
O kuom valote po ziemos pazaliavusias raides akmenyje, nu paminkle? Girdejau, lyg su FAIR galima...


Bent jau IKI parduotuvėj mačiau skysčio paminkliniam akmeniui valyti...nežinau, aš kiekvieną kartą valydama akmenį (beveik visas kapas dengtas akmeniu) naudoju kokį nors skystį grindims (Cif, Ajax ir kt.)ir pakolkas joks brudas nesiveisia, nors akmuo ir labai šviesus...
Atsakyti
QUOTE(Cikadelė @ 2005 03 19, 11:45)
Siaip ir man butu aktualu pasikalbeti apue kapu pieziura, nes reiia tvarkyti, tragiskai zuvusios tetos, mociutes ir proseneliu kapus...

Butu gerai jei pakalbetumem isvis apie kapinese augancias geles, kaip geriau priziureti paminklini akmeni, kaip laistyti, purenti zeme...

va as tai siulysiu babai apsodinti smulkia zolyte  kapelius, o lovelej (jei isivaizduijat ka turiu omeny) noretusi kokiu graziu gelyciu...

gal kas galit ideti ir foto (savo arba is neto) apie kokias gelytes kalbate, nes as nelabai pavadinimu zinau blush2.gif

Mes užsodinome žolyte tai daugiau bėdos nei naudos. kerpama žolė specialiom žirklėm labai prastai atrodo reikia žoliapjovės kažkokios nedidelė kai kas mačiau turi tokias nedidukes. beveik kas savaitę reikia pjauti ir kai prižiūri ne taip kaip reikėtų žolė atrodo prastai. pernai mačiau prie vieno daugiabučio žolę pasėta tokia susisukusią ratais lyg ir kupsteliai kažkokie va ta gal ir nieko atrodytų. Ji buvo ant bordiurų užkritusi tokiom sruogom gana gražiai žiūrėjosi . man ji kažkuo pušis priminė. bet pirkti nežinau kur jos galima kalusiau vieno to namo gyventojo sakė lyg ir nereikia jos pjauti.
Atsakyti
Gal kas gali parekomenduoti šliaužiančius daugiamečius augalėlius kapuose, kur nėra visai šešėlio?
Atsakyti