Įkraunama...
Įkraunama...

Kūčių stalas

QUOTE(Karolilna @ 2009 12 17, 22:56)
Mergaites pirma vakariene Kuciu busim namie (taip vis pas teveliu, bet jie ir majoneza ir kiausinius valgo, zodziu patirtim negaliu remtis) tai sakykit paprastai ko negalima valgyt pagal paprocius?

na aisku mesos, kaip supratau kiausiniu, pieno, majonezo. Ar viskas?  g.gif  4u.gif

Aš pernai irgi pirmą kartą ruošiau doh.gif Tada ir sužinojau, kad majonezo negalima, nes mama visad darydavo silkę pataluose doh.gif
Tradiciškai negalima jokių gyvūninės kilmės produktų, todėl ir pienas su visai jo gaminiais, ir kiaušiniai negalimi 4u.gif

Šįmet aš pirkau tą nuo...iki žurnalą su receptais ir kai atidžiau perverčiau, nusiminiau, kad iš ten siūlomų receptų specialiai Kūčioms, išties nelabai kas tinka pagal produktų sudėtį doh.gif
Atsakyti
na, aš irgi jį peržiūrėjau, bet taip pat pastebėjau, kad tinka patiekalai daugiau Kalėdoms, nei Kūčių stalui verysad.gif
Beje, jei kam įdomu, tai galiu pasiulyti tokių lengvų salotų receptuką mirksiukas.gif jos nėra tradicinės, bet tikrai tinka Kūčioms mirksiukas.gif
Žodžiu reikės:2 avokadai, pipirai (malti), gali būti ir citrinpipiriai, salotos Iceberg ( nebūtinai, bet mas jos patinka, kadangi išsilaiko traškios), keli pomidorai, šviežias agurkas. viską supjaustom nedideliais kubeliais, supjaustom 1 svogūmo galvą labai plonais žiedeliais ir viską sumaišom. Beje, salotas aš visada TIK plėšau thumbup.gif užpilu "Daumantų" citrininiu padažu (ten jis aliejinis su daržovių ir citrinų gabaliukais thumbup.gif ) Kai ruošiu tik savo šeimynai (ne visi mūsų svečiai yra mėgstantys jūros gėrybes, tad jas dedu tik tuomet, kai valgo mano šeima, kuri itin didelė gerbėja visokiausių jūros gėrybių) mirksiukas.gif dedu virtų krevečių (čia tinka ir paprastosios, ne tik tigrinės) arba dar galima dėti moliuskų, kalmarų, ar net laššišos. Čia jau galima improvizuoti, kaip kam patinka. thumbup.gif taip pat dedu juodųjų ( gali būti ir žalios, bet mano šeima mėgsta labiau tamsias mirksiukas.gif ) alyvuogių, jų nepjaustau mirksiukas.gif
Laaabai skanu mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Indre: 18 gruodžio 2009 - 16:02
QUOTE(Indre @ 2009 12 18, 15:58)
na, aš irgi jį peržiūrėjau, bet taip pat pastebėjau, kad tinka patiekalai daugiau Kalėdoms, nei Kūčių stalui verysad.gif
Beje, jei kam įdomu, tai galiu pasiulyti tokių lengvų salotų receptuką mirksiukas.gif jos nėra tradicinės, bet tikrai tinka Kūčioms mirksiukas.gif
Žodžiu reikės:2 avokadai, pipirai (malti), gali būti ir citrinpipiriai,  salotos Iceberg ( nebūtinai, bet mas jos patinka, kadangi išsilaiko traškios), keli pomidorai, šviežias agurkas. viską supjaustom nedideliais kubeliais,  supjaustom 1 svogūmo galvą labai plonais žiedeliais  ir viską sumaišom. Beje, salotas aš visada TIK plėšau thumbup.gif   užpilu "Daumantų" citrininiu padažu (ten  jis aliejinis su daržovių ir citrinų gabaliukais thumbup.gif )  Kai ruošiu tik savo šeimynai (ne visi mūsų svečiai yra mėgstantys jūros gėrybes, tad jas dedu tik tuomet, kai valgo mano šeima, kuri itin didelė gerbėja visokiausių jūros gėrybių) mirksiukas.gif  dedu virtų krevečių (čia tinka ir paprastosios, ne tik tigrinės) arba dar galima dėti moliuskų, kalmarų, ar net laššišos. Čia jau galima improvizuoti, kaip kam patinka. thumbup.gif taip pat dedu juodųjų ( gali būti ir žalios, bet mano šeima mėgsta labiau tamsias mirksiukas.gif ) alyvuogių, jų nepjaustau mirksiukas.gif
Laaabai skanu mirksiukas.gif


Krevetes cia nepamainomos man thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Tučka: 18 gruodžio 2009 - 16:05
tos paskutines darzoviu saloteles, tai ta avokada labiau palaistot citrinom ar tik nuo to padaziuko jis jau netamseja?kaip tik man bus bet su lasisa turbut truko kokiu svieziu darzoviu ant stalo...
Atsakyti
mamos o kaip del sumustiniu su lasisa manau kad galima smile.gif ir gal zinote kokiu skaniu 4u.gif
Atsakyti
merginos, papasakokite, kaip pasigaminti žemaičių blynus su grybų įdaru? matot, aš net žemaičių blynų paprastų nežinau, kaip ruošti, taigi, man viską nuo A iki Z 4u.gif
manau, tai kartu su burokėlių sriubyte kūčių stalui bus labai skanu ax.gif
Atsakyti
tradicinės lietuviškos kūčių salotos biggrin.gif

Šiaip aš jas valgiau su mozarellos sūriu, bet nusprendėm, kad vietoj jo galima dėti avokadą ir bus skanu.
griežinėliais supjaustom pomidora ir avokadą. pakepinam ant nedidelio kiekio aliejaus graikiškus riešutus arba kedro riešutus (čia kaip kam labiau patinka). Ruošiam padažą. Imam Kotanyi Itališkų salotų padažą (arba darom kokį savo aliejus+cukrus+citrina+prieskoniai). Jei ruošiam padažą iš pokelio, tai miltelius supilam į aliejų. paplakam. paragaujam, jei ko nors trūksta, tai dar imetam (pvz papildomai baziliko ar pan). sudedam į lėkštę pakaitom pomidoro-avokado griežinėlius. Užpilam gana gausiai padažu. Užbarstom riešutais ir alyvuogėm. Skaniausios būna šiek tiek pastovėję...
Atsakyti
QUOTE(čikuraku @ 2009 12 18, 20:52)
tos paskutines darzoviu saloteles, tai ta avokada labiau palaistot citrinom ar tik nuo to padaziuko jis jau netamseja?kaip tik man bus bet su lasisa turbut truko kokiu svieziu darzoviu ant stalo...

avokadas ir taip netamsėja (nebent kokią parą laikytumėt)o su citrina, jis niekada nepatamsės mirksiukas.gif
šiaip papildomai aš jo nelaistau, užtenka to padažiuko -užpilo thumbup.gif Juk is tiek ruošiat ne iš vakaro, o tą pačią dieną ax.gif
Atsakyti
QUOTE(zaleake @ 2009 12 18, 20:15)
mamos o kaip del sumustiniu su lasisa manau kad galima smile.gif  ir gal zinote kokiu skaniu 4u.gif

Aš vakar pagaminau sau ir vyrui tokias užkandėles su lašiša: sumuštinių duonelę paskrudinau tosteryje (skrudintuve), tada užtepiau lydyto varškės sūrelio be priedų (būna Maximoj) ir ant viršaus uždėjau mažuliukais kubeliais pjaustytos lašišos... Nu galima pirštus apsilaižyti wub.gif Ir labai skanu, o svarbiausia - labai greitai pagaminama thumbup.gif Galima dar citrinos griežinėlį uždėti, petražolytės lapelį.Deja, kūčioms sūrelis netinka... ax.gif
Papildyta:
QUOTE(Indre @ 2009 12 18, 15:58)
na, aš irgi jį peržiūrėjau, bet taip pat pastebėjau, kad tinka patiekalai daugiau Kalėdoms, nei Kūčių stalui verysad.gif
Beje, jei kam įdomu, tai galiu pasiulyti tokių lengvų salotų receptuką mirksiukas.gif jos nėra tradicinės, bet tikrai tinka Kūčioms mirksiukas.gif
Žodžiu reikės:2 avokadai, pipirai (malti), gali būti ir citrinpipiriai,  salotos Iceberg ( nebūtinai, bet mas jos patinka, kadangi išsilaiko traškios), keli pomidorai, šviežias agurkas. viską supjaustom nedideliais kubeliais,  supjaustom 1 svogūmo galvą labai plonais žiedeliais  ir viską sumaišom. Beje, salotas aš visada TIK plėšau thumbup.gif   užpilu "Daumantų" citrininiu padažu (ten  jis aliejinis su daržovių ir citrinų gabaliukais thumbup.gif )  Kai ruošiu tik savo šeimynai (ne visi mūsų svečiai yra mėgstantys jūros gėrybes, tad jas dedu tik tuomet, kai valgo mano šeima, kuri itin didelė gerbėja visokiausių jūros gėrybių) mirksiukas.gif  dedu virtų krevečių (čia tinka ir paprastosios, ne tik tigrinės) arba dar galima dėti moliuskų, kalmarų, ar net laššišos. Čia jau galima improvizuoti, kaip kam patinka. thumbup.gif taip pat dedu juodųjų ( gali būti ir žalios, bet mano šeima mėgsta labiau tamsias mirksiukas.gif ) alyvuogių, jų nepjaustau mirksiukas.gif
Laaabai skanu mirksiukas.gif

Fainas receptukas, reikės išbandyti, ačiū thumbup.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Coliukė121: 19 gruodžio 2009 - 16:35
QUOTE(Coliukė121 @ 2009 12 19, 17:32)
Aš vakar pagaminau sau ir vyrui tokias užkandėles su lašiša: sumuštinių duonelę paskrudinau tosteryje (skrudintuve), tada užtepiau lydyto varškės sūrelio be priedų (būna Maximoj) ir ant viršaus uždėjau mažuliukais kubeliais pjaustytos lašišos... Nu galima pirštus apsilaižyti  wub.gif Ir labai skanu, o svarbiausia - labai greitai pagaminama  thumbup.gif Galima dar citrinos griežinėlį uždėti, petražolytės lapelį.Deja, kūčioms sūrelis netinka...  ax.gif
Papildyta:

Fainas receptukas, reikės išbandyti, ačiū  thumbup.gif

aciu manau skanu turetu buti 4u.gif
o gal kas zinote receptuka zuvies misraines? zinau kad y ja dedami mazi gabeliukai pakepintos ar virtos zuwies g.gif bet kas daugiau y jos sudedi ieina nenumanau doh.gif blush2.gif
Atsakyti
Merginos o kur jus perkat plotkeles Kaune g.gif
Atsakyti
Mergaites, o gal žinot receptą virtinukų su grybais? Nesu nei ragavus, nei darius bet vis girdžiu apie tokius kai kalbama/rašoma apie kūčių valgius 4u.gif Ta prasme domina, kaip paruošti tešlą ir kaip kepti (virti?). Įdarą isivaizduoju, kaip..
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Taistė: 19 gruodžio 2009 - 18:32