Įkraunama...
Įkraunama...

Lazdynai: Lazdynėlis

Sveikos,
Šiandien pagaliau nusprendžiau užrašyt savo Šarūnčiką į darželį. Nors žadu vest tik 3 metukų, bet kad ant dūšios būtų ramiau ir kad vietą užsiimt, tai geriau anksčiau nei per vėlai.
Tai va, pasiskaitinėjau šitoj temoj, pasiklausinėjau pažįstamų ir nusprendžiau bandyt į "Lazdynėlį". Gyvenu aš prie pat Šiltanamių tiltelio, tik RIMI pusėj. Taiva, nuėjau aš ten, vedėja buvo ką tk grįžusi iš kažkokio seminaro, ir jau taaaaaip baisiai pavargusi, kad teko su metodininke daugiau šnekėt.Nors vedėja atsidariusi duris viską girdėjo.Iš pradžių lyg ir priims, anketą davė, o kai paklausė, kur gyvenu, tai persimainė visa ir sako: Oi ponia, vietų tikrai nebus, nebent prasiplėsim. Mums visas tas naujų namų rajonas priklauso, bla bla bla. Na, sakau, tikėkimės, kad prasiplėsit, paėmiau anketą ir išėjau. Matosi plika akimi, kad reikia nešt. Vedėja man labai nepatiko, nors darželis atrodo labai tvarkingas, neskurdus, aplinka sutvarkyta.
Tai po to nuėjau į "Spygliuką" ir ten be jokių išvedžiojimų vedėja maloniai priėmė, iškart užrašė į žurnalą ir viskas. Kažkaip širdis linksta labiau į "Spygliuką".
Vot tokios tokelės biggrin.gif
Atsakyti
Na tai Lazdynėlio vedėja pasikėlus labai - ir knygas rašo, ir šiaip baisiai protinga wink.gif .
Atsakyti
QUOTE(dzydz @ 2005 02 11, 22:44)
Oi ponia, vietų tikrai nebus, nebent prasiplėsim. Mums visas tas naujų namų rajonas priklauso, bla bla bla.


nu be abejonės, jai labai norisi priimti vaikučius iš tų ''naujųjų namų'', kur galbūt tėveliai su storesnėm piniginėm smile.gif
Atsakyti
Sveikos, mamkos. Gal girdėjot, jog Lazdynėlyje planuojama atidaryti pradinę mokyklą. Jei jūsų vaikiukai lanko šį darželį, gal turit daugiau info? Būčiau labai dėkinga.
Atsakyti
na mes gyvenam tam naujajame kvartale, ale kad mus ne ką geriau ta vedėja priiminėjo. Žodžiu aš taip pat nusprendžiau užrašyti vaiką iš anksto ir nupėdinau į tą darželį, bo labai jau jis patogioje vietoje. Vedėja man pasirodė kažkokia per daug pasikėlusi. Žodžiu užpildžiau anketą, padaviau ir sumaniau paklausti, kiek kainuos tas darželis. Kai gavau atsakymą, tai atsisėdau. Žodžiu laikykitės: 1) oficialus mokestis 125 lt ar kažkas panašaus; 2) darželis žada imti paskolą iš banko kap. remontui, tad nori, kad tėveliai būtų partneriais šiame reikale. Žodžiu dar nepatvirtinta, tačiau numatoma suma būtų nuo 50 iki 200 Lt. Realiausia būtų 100-150 į mėnesį už vaiką; 3) kadangi jų auklėtojos yra super, jų atlyginimai yra juokingi, tai tėveliai turi joms mokėti po 50 Lt į mėnesį už vaiką; 4) sborkės popieriui, pieštukams ir tt. Žodžiu sumoje gali būti apie 400 lt į mėnesį... thumbup.gif Draugų vaikas eina į tą darželį. Žmonės paprasti, tad neištvėrę nusprendė nebemokėti tų papildomų rinkliavų. Ir ką, vaikas buvo pervestas į kitą grupę, kuri, kiek supratau, ir susideda iš .. nemokančių. Auklėtoja atitinkama, žaislai irgi... Žodžiu gauni tiek, kiek moki. Taip kad ta vedėja, pasinaudodama tuo, kad naujas rajonėlis apgyvendintas galimai turtingesniais zmonemis, kad ju darzelis ten vienintelis ir gana mazas, nusprende atsijoti biednesnius ir pasilikti turtingesnius. Kai mygtelejau, kad po ju rinkliavu tevams liekantis atlyginimas matyt bus nedidesnis nei ju aukletoju gaunamas, ji man atreze, kad Lazdynuose darzeliu daug... Zodziu darzelis super thumbup.gif
Atsakyti
Bet tai nejaugi negalima tokios vedėjos savivalės sutvarkyti? Juk visur oficialiose įstaigose skalambijama, kad visos papildomos rinkliavos yra neteisėtos. Suprantu, kad viskas priklauso nuo vedėjos. Pavyzdžiui, mūsų darželis, kurį dabar lankom, jokių papildomų rinkliavų. Tiesa, auklėtojos paprašo, bet kadangi mes esam jų darbu labai patenkinti, tai duodam tuos pinigėlius ir neburbam Aišku, sumos "gerokai" kuklesnės, nes Lazdynėlyje biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(Ryžulia @ 2005 03 24, 08:32)
Sveikos, mamkos. Gal girdėjot, jog Lazdynėlyje planuojama atidaryti pradinę mokyklą. Jei jūsų vaikiukai lanko šį darželį, gal turit daugiau info? Būčiau labai dėkinga.



Aš kiek žinau, tai tik gegužės mėnesį bus aišku ar jiems leis atidaryti pradinę mokyklą darželyje. smile.gif
Atsakyti


Mes irgi is tu nauju namu rajono, bet, kad cia jokie ne turtungi, cia jaunimelis paskolas pasieme ir atidirbinejame, o uz darza 400 lt, tai cia per daug tikrai schmoll.gif , jau issigandau, nes planuoju saviske, kita pavasari ten leisti blink.gif
Atsakyti
nu bet aš bandau įsivaizduoti kokia ten kolektyve įtampa blink.gif Vienos auklėtojos dirba grupėse, kur tėvai primoka (ir gana nemažai - nuo vaiko po 50), o kitos tik algą gauna? Kokie tada jų tarpusavio santykiai? Taigi užėstų viena kitą iš pavydo blink.gif
Atsakyti
na ir graziai rasote doh.gif esu is tu kuri uzaugo tam darzely smile.gif bet tais anais laikais aisku ir tvarka buvo kitokia rolleyes.gif Siaip mano prisiminimai apie ji labai geri, bet aisku nauja valdzia - nauja tvarka cry.gif o moket darzely uz vaika 400 nesamone sad.gif tada primeti 100 ir turi aukle schmoll.gif Nors as vistiek visad buvau ir lieku uz darza, taigis nepriimntu i si be rinkliavu keliauciau i kita smile.gif Beda ta kad issikraustem deja is to rajono su visam vadinas negresia ir tas darzelis smile.gif
Atsakyti
Neistveriau ir as apie ta darza pasisakyt.
Kazkada pries gerus tris metus savo pypli norejau ten leisti, bet kadangi buvom is Lazdynu (taip sakant to paprasto kvartalo biggrin.gif ), tai vedeja pasake: oi ne, cia jau jums kaip ir nepriklauso. Paskui, kai emiau sakyt, kad labai cia norim ir t.t., paklause kur dirbu. Tada as dirbau telekome, tai vedeja sako: o gal jus galite mums cia taksofona pastatyt blink.gif As taip ir apakau... doh.gif - kiekvienas darbuotojas ims matai ir statys taksofonus kur jam patogiau.
Zodziu zertva kaip reikiant. Girdejau daug panasiu istoriju - vienai liepe indus uz 700 nupirkt, kita lova pirko it t.t. - priklausomai kur dirbo teveliai.
Atsakyti
Kaskaip buvau neradusi sio darzelio aprasymu ir ka tik pagalvojau reik butinai uzvesti sia tema. Mes gyvename priesais darzeli :Lazdynelis", kadangi netoli tas darzelis tai labai apsidziaugeme kaip bus gerai vaikui. Taigi pries du menesius buvau nuejusi uzrasyti vaika. Is karto manes paklause kur gyvenu, pasakiau kur, tai ji pasake, taip jus mums priklauso. Mano vaikui dabra 10menesiu. Planavau vaika vesti nuo 1.4 metu, kadangi musu kaimyne vede butent nuo tokio amziaus. Zinoma ta moteris (nezinau kas ji tokia buvo) uzrase, bet kai vaikui bus 3 metai. Anksciau tai schmoll.gif , nes ju socializacijos grupe yra nuo 3 metu. Aisksu kad reikia kysio, jei buciau ka nors pasiulius ir mano vaika butu prieme nuo 1.4 metu. Keista kaip jiem negeda taip elgtis su zmonemis, vienus priima anksciau, kitus veliau. Arba kaip anksciau buvo rasyta grupe kuri moka, grupe kuri nemoka papildomu pinigu. Kaskokia nesamone. Tas tdarzelis tiesiog negerbia saves. Kiek skaiciau aprasymu apie Lazdynu darzelius butent sis vienintelis darzelis neturi nei vieno gero aprasymo. Visi tik peikia. Turetu jie susirupuntu savo reputacija. Zinoma daug vaiku veda i si darzeli, nes cia labai patogu. mums butu gal 3 minutes kelio, bet... nei kiek nesigailiu ir uzrasiau vaika i kita darzeli. Neseniai buvau nuejusi ir uzpildziau 2 proc. deklaracija. Man buvo tikrai malonu kad galiu kam nors padeti, o ne jaustis, kad esu reketuojama.
Atsakyti