Įkraunama...
Įkraunama...

Žuvies kotletai

QUOTE(starbee @ 2006 12 01, 20:04)
a tai jau gali pradėt kept, nes mėsos kaip ir iki Kalėdų nelabai galima valgyt ax.gif


na va pasigirsiu kaip viskas gavosi, nes gaminau Kucioms, buvo super thumbup.gif nu kokia kotletukai gavosi, neisivaizduoji, nors tiksliau isivaizduoji, nes pati recepta juk parasei. Tikrai buvo labai skanu, aciu 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(starbee @ 2006 11 28, 10:42)
ŽUVIES KOTLETAI

500 g faršo
3 morkos
2 svogūnai
2 v. š. manų kruopų
4 kiaušiniai
3 v. š. aliejaus
vegeta
česnako porą skiltelių

Morkas ir svogūnus su česnaku sumalti, įbert vegetos į faršą, įdėt kiaušinius, manų kruopas ir išmaišyti, įpilt aliejaus ir vėl pamaišyt. Kabint šauksštu masę ir kept kotletus. Skanaus essen.gif


dariau pagal si recepta, nu labai labai skanu essen.gif
Atsakyti
Kadangi mano vyras žvejys, tai per lydekų sezoną dažnokai tenka kept žuvies kotletukus, nes keptą lydeką kažkodėl nelabai mėgstam.Tai kiekvieną kartą vis paeksperimentuoju kepdama. Jei nuo vakarykštės dienos būna likę virtų bulvių, tai jų įmalu prie faršo, arba bulvių košės užsilikusios įdedu.Mum skonio įdėtos bulvės tikrai nepagadina.Žinoma, ne per daugiausia te jų dedu. Dar anksčiau įmaldavau lašinukų šviežių arba rūkytų, bet kai kartą pamiršau įmalti, o mėsmalę jau buvau išplovus, tai supjausčiau lašinukus mažais gabaliukais ir taip sumaišiau, tai nuo to karto pageidavimas tik pjaustytus dėt.Na, žinoma dar dedu patroškintą morkytę, svogūną,Jei dedu bulvių, tuomet džiūvėsiu nebededu.Kotletukų masė būna tokia lipnoka šiek tiek, tačiau iškepę būna tikrai skanūs thumbup.gif
Atsakyti
parsinešiau iš mamos maišą žuvies,tai dabar lėksiu kotletukų kept,tikiuosi kad pavyks ax.gif Reikės bandyti be miltų,nors anksčiau dėdavau visada smile.gif
Atsakyti
Siūlau vietoj manų kruopų ir pan. dėti varškę - pasakiško skanumo minkštumo švelnumo kotletams suteikia.. Pati netikėjau , kol nepabandžiau. Viskas, taip pat - morkos (aš jų negailiu) , kiaušiniai, prieskoniai ir varškė.. kg varšo dedu panašiai 200 gr. varškės.
Atsakyti
QUOTE(oaze @ 2007 08 11, 17:09)
Siūlau vietoj manų kruopų ir pan. dėti varškę - pasakiško skanumo minkštumo švelnumo kotletams suteikia.. Pati netikėjau , kol nepabandžiau. Viskas, taip pat - morkos (aš jų negailiu) , kiaušiniai, prieskoniai ir varškė..  kg varšo dedu panašiai 200 gr. varškės.



Va, apie varškę tai nepagalvojau. Ačiū už gerą patarimą, šiandien ruošiuosi kepti žuvies kotletus, tai būtinai pabandysiuuser posted image
Atsakyti
QUOTE(sonkė @ 2007 07 22, 10:31)
Kadangi mano vyras žvejys, tai per lydekų sezoną dažnokai tenka kept žuvies kotletukus, nes keptą lydeką kažkodėl nelabai mėgstam.Tai kiekvieną kartą vis paeksperimentuoju kepdama. Jei nuo vakarykštės dienos būna likę virtų bulvių, tai jų įmalu prie faršo, arba bulvių košės užsilikusios įdedu.Mum skonio įdėtos bulvės tikrai nepagadina.Žinoma, ne per daugiausia te jų dedu. Dar anksčiau įmaldavau lašinukų šviežių arba rūkytų, bet kai kartą pamiršau įmalti, o mėsmalę jau buvau išplovus, tai supjausčiau lašinukus mažais gabaliukais ir taip sumaišiau, tai nuo to karto pageidavimas tik pjaustytus dėt.Na, žinoma dar dedu patroškintą morkytę, svogūną,Jei dedu bulvių, tuomet džiūvėsiu nebededu.Kotletukų masė būna tokia lipnoka šiek tiek, tačiau iškepę būna tikrai skanūs thumbup.gif

o žuvį prieš malant išvirti ar nevirtą malti? mano vyras irgi mėgsta žvejoti, bet kažkaip nesugalvoju ką skanaus padaryti iš lydekos. ... blush2.gif žuvienė jau nusibodo....
Atsakyti
Žuvies maltiniai

350g žuvies filė,
100g šoninės,kiaušinis,bandelė,sviesto arba aliejaus,2 svogūnai,petražolių,maltų muskatų ir juodųjų pipirų,pusė šaukštelio druskos

Bandelę pamerkti į šaltą vandenį,po 5 minučių nuspauskite.Žuvį supjaustykite šiaudeliais,išimkite ašakas.Šoninę surpjaustykite kubeliais,nulupkite svogūnus-į 4 dalis.Petražoles nuplaukite.Viską dukart sumalkite mėsmale,galiausiai dėlite nuspaustą bandelę.Į malinį muškite kiaušinį,dėkite muskatus,pipirus,sūdykite ir gerai išmaišykite.Lipdykite 4 maltinius,kuriuos vartydami kepkite kol pagels smile.gif
Atsakyti
QUOTE(*Saulyte @ 2005 04 07, 11:51)
O aš smile.gif  štai kaip gaminu žuvies kotletus .......  Nuperku jūros lydekos ar kitokios kokios šaldytos žuvies filė, atšildau, nusunkiu tą vandenį ir sumalu mėsmale vieną kartą. Tada (aišku galima tai daryti kai žuvis atšildinėja), nulupu svogūną, nuskutu morką (kartais morkos ir nededu), supjaustau smulkiai svogūną, morką sutarkuoju ir pakepinu su aliejumi (galima su sviestu kepinti, skaniau gaunas, bet pas man cukrinukas namie, reik dietos laikytis). Šitas kepintas daržoves sudedu i sumaltą žuvies faršą, išmaišau ir vėl permalu antrą kartą (čia kai laiko turiu tai malu 2 kartus smile.gif  ), dar sumalu pora reikelių mirkyto batono  vandenyje (mirkyt galima piene, grietinėlėj bei vandens ir peino mišinyje). Į faršą dar galima įdėti smulkintų petražolių. Tada įmušu kiaušinį, suberiu prieskonius: maltus pipirus, vegetą, druskytės, kas megsta gali dar įpilt šaukštą sojos padažo, čia jau pagal skonį kas kam. Gerai išmaišau, bei visą šią tešlą paėmus į ranką išmušu ( tai reik keletą kartų visą tešlą paėmus gerai trenkt atgal į dubenį, vienu žodžiu padaužyt) , tai suteikia tešlai purumo. O jei dar įmaišai išplaktų kiaušinio baltymų tai visai liuks, puri buna labai. Ir jau tada formuoju kokius noriu kotletukus, apvolioju džiuvėsėliuose ( galima miltuose voliot ) ir kepu aliejuje iš abiejų pusių iki gatavumo. Tada pasigaminu baltą padažą, nes man skaniau su tuo padažu, ir patiekiant užpilu juo žuvies kotletukus tiems kas pageidauja.  Pabarstau žalumos ( smulkintų petražolių ir krapų )  smile.gif  Taigi garnyrą pasirinkit jau pačios kokį norit, daržoves taip pat  ir linkiu skanaus..... essen.gif

P.S iš šio žuvies faršo galima gaminti ir žuvies kukuliukus, apkepus juos nedideliam kiekyje aliejaus, sudėti į puodelį su baltu padažu ir patroškinti. Arba sudėti į skardą ir kepti orkaitėje, o baigiant kepti uzpilti baltu padažu ir dar kokias 5-10 min. uždengus palikti kepti orakitėje. Labai tinka dietiniam maitinimui ir galima be vargo pašildyt jei liko wink.gif.

Dariau vakar kotletukus pagal si receptuka. Jau skanumas ax.gif Kadangi neturiu mesmales, tai morkas su svogunais patusinau ir paskui su blenderiu sutryniau. Ir vietoj bulkos dejau dziuveselius piene pamirkytus. Asivalgyt galima, o ir abu vaikai valge thumbup.gif Geras ir paprastas receptukas 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(starbee @ 2006 11 28, 10:42)
ŽUVIES KOTLETAI

500 g faršo
3 morkos
2 svogūnai
2 v. š. manų kruopų
4 kiaušiniai
3 v. š. aliejaus
vegeta
česnako porą skiltelių

Morkas ir svogūnus su česnaku sumalti, įbert vegetos į faršą, įdėt kiaušinius, manų kruopas ir išmaišyti, įpilt aliejaus ir vėl pamaišyt. Kabint šauksštu masę ir kept kotletus. Skanaus essen.gif


Ar šitame recepte morka, svogūnas, česnakas žali? Juos reikia žalius sumalti? g.gif
Atsakyti
Va tiką kepiau kotletukus. Visada vietoj miltų dėdavau virtus ryžius, bet atsibodo, tai nusprendžiau pasidaryt mixą iš čia siūlomų receptų smile.gif
Imiau porą gabaliukų jūros lydekos file, permaliau su pusę svogūno ir skiltele česnako, apkepinau pusę morkos, viską sumaišiau, įdėjau vieną kiaušinį, tris šaukštus manų kruopų, šaukštą majonezo, kotletukus apkepiau sezamo sėklose. Gavosi faini tokie, bet gal geriau apvolioti džiūvėsiuose, nes jos kažkaip malasi tarp dantų biggrin.gif Tikiuosi vaikas valgys. biggrin.gif
Atsakyti
Pamiršau pasakyti, kad įtarkavau "Džiugo" sūrio. Vaikas suputo 4 kotletukus biggrin.gif
Atsakyti