Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Mezgimas pradedančioms
Supermamų klubas > Mūsų namai > Rankdarbiai > Mezgimas, nėrimas
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
piene78
Na kadangi aš mezgime žalia, tai kartais labai pasiilgstu elementarių paaiškinimų blush2.gif pradėjau megzti visai neseniai, kartais tenka dviratį išradinėti pačiai biggrin.gif
Pradėjau megzti kombinezonėlį bet nemoku užbaigti, kaip gražiai užbaigti mezginį, ta prasme, gražiai padaryti apvadėlius kaklo ir rankovių iškirpčių, bei kaip jas pačias padaryti blush2.gif
Pievos19
Galima labai kruopščiai nuleisti akis. Galima surinkus akis primegsti gerai blogai. Taip pat gražiai atrodo aneriant vašeliu -vėželiu.Sėkmės ir kantrybės.
piene78
QUOTE(Pievos19 @ 2008 02 26, 12:21)
Galima labai kruopščiai nuleisti akis. Galima surinkus akis primegsti gerai blogai. Taip pat gražiai atrodo aneriant vašeliu -vėželiu.Sėkmės ir kantrybės.
*

aciuks.gif smagu sulaukti atsakymo smile.gif
o kaip vezelis neriamas, gal galetum imest cia kokia schema ax.gif

Kiek suprantu rankoviu iskirpte darant reikia mazinti akiu skaiciu dvi akis imegzt i viena, o tai geriau is krastu daryti, ar galima per viduri daryti rolleyes.gif
piene78
mokancioms angliskai
mezgimas pradedancioms
Žvėriukė
QUOTE(piene78 @ 2008 02 26, 16:45)
Kiek suprantu rankoviu iskirpte darant reikia mazinti akiu skaiciu dvi akis imegzt i viena, o tai geriau is krastu daryti, ar galima per viduri daryti rolleyes.gif
*

Is krastu reikia sumegst akis mirksiukas.gif
jei per viduri darysi, tai rastelis issikraipys.
piene78
QUOTE(dovzil @ 2008 02 28, 12:49)
*

aciuks.gif
meskute231
QUOTE(dovzil @ 2008 02 28, 13:49)
*

nebūtinai. pvz jeigu man reikia siaurinti iš šonų tik po vieną akį nuleidžiant tai nukeliu pirmą, antrą išmezgu ir sekančias dvi tik suimu. tada išlieka graži kraštelio grandinėlė ir dailiai susisiuva
piene78
QUOTE(meskute231 @ 2008 02 28, 15:11)
nebūtinai. pvz jeigu man reikia siaurinti iš šonų tik po vieną akį nuleidžiant tai nukeliu pirmą, antrą išmezgu ir sekančias dvi tik suimu. tada išlieka graži kraštelio grandinėlė ir dailiai susisiuva
*

aciuks smile.gif
o cia nuo sono 3 ir 4 akis suimi ax.gif
tastyte
Sveikos planuoju tureti leliu, va labai noretusi ismokti numegzti bent kojinytes smile.gif blush2.gif geda bet mokykloje taip ir neismokau, beja ka ir mokejau jau seniai pamirsau. Noreciau kad patartumet nuo ko pradeti? blush2.gif Gal verta nusipirkti mezgimo knyga?
lucra
QUOTE(tastyte @ 2008 03 08, 17:13)
Sveikos planuoju tureti leliu, va labai noretusi ismokti numegzti bent kojinytes smile.gif  blush2.gif  geda bet mokykloje taip ir neismokau, beja ka ir mokejau jau seniai pamirsau. Noreciau kad patartumet nuo ko pradeti?  blush2.gif Gal verta nusipirkti mezgimo knyga?
*

as pradejau nuo saliko, kai man buvo 8m smile.gif
na o jei nori pradet koines pradek nuo isigijimo siulu ir 5 virbalu, pradesi nuo virsaus, ty aulo.. megsiant 4 virbalu penktu virbalu, po lygiai akiu ant kiekvieno 2 geros 2 isvirkscios arba 1g1i kaip nori, iki kulno, tada 2 virbalus paliksi ramybej ir megsi kulna... va cia jau praverstu sena elementari mezgimo knyga... jei tikrai domina, surasiu kur tokia ir viska cia nurasysiu
piene78
mokancioms rusiskai
mezgimas pradedancioms
Rugiaveideee
Labas. Visur zurnaluose randu „megsti tampriuoju stulpeliu”. Kaip tai mezgasi, niekaip nesuprantu. Gal kas galit paaiskint? g.gif
eya
tastyte, kojines ne pats lengviausias dalykas pradžiai. Ar skaitai angliškai? Galiu įmesti nuorodėlę ar atsiųsti aprašymą, kaip numegzti "leliukiškus" batukus, jie mezgami 2 virbalais, bent tiek paprasčiau smile.gif
sssss, jei čia apie mezgimą, tai stulpelį žinau tik vieną - geras keičiant su blogom. O ar keisti po 1, ar po 2 ar 3, čia jau žiūrint ką mezgi ir kaip labiau patinka.
`delfine`
Sveikos 4u.gif
Na aš irgi tokia žaloka mezgime blush2.gif
pradėjau megzti gal nuo 8 metų - šalikas pirmas mezginys buvo biggrin.gif mokykloje tikrai nemažai megzdavau ypač lėlėms blush2.gif
bet paskui viską apleidau ir toliau nieko netobulinau...taigi žinau pagrindus, geras blogas akis, kažkada pyneles visokias mokėjau raizgyti. Bet va kelis kartus bandžiau megztinį. liemenę nusimegzti ir susidūriau su problema - numezgu aš jas kaip stulpą ir negražiai ant kūno guli unsure.gif
gal galit paaiškinti kaip jūs save išsimatuojat ir kaip visus įliemenavimus jei reikia ir kitus kūno linijų pataisymus perkeliat į mezginį savo? blush2.gif

ir beja - jeigu kas nors turite visų scheminių žymėjimų paaiškinimus - būtų idealu, įdėkit 4u.gif
piene78
QUOTE(sssss @ 2008 03 11, 11:04)
Labas. Visur zurnaluose randu „megsti tampriuoju stulpeliu”. Kaip tai mezgasi, niekaip nesuprantu. Gal kas galit  paaiskint? g.gif
*

jei gerai suprantu, tai viena gera, viena bloga akis
Rugiaveideee
Na va niekas nezino. Parasyta:pradedame megsti tampriuoju stulpeliu, o paskui viene gera kita bloga. Va cia as ir nesuprantu. Arba kakla uzbaigti mezgant paprastu o paskui tampriuoju stulpeliu.
eya
QUOTE(sssss @ 2008 03 14, 10:11)
Na va niekas nezino. Parasyta:pradedame megsti tampriuoju stulpeliu, o paskui viene gera kita bloga. Va cia as ir nesuprantu. Arba kakla uzbaigti mezgant paprastu o paskui tampriuoju stulpeliu.
*

nu taip ir buna, kai kazkas sugalvoja "teisingus" terminus, arba isvercia pazodziui doh.gif O paveiksliuku nera? pasifruotume bendrom jegom ax.gif
beje, visai pradedanciom mezgejom cia nebloga vaizdine priemone
yzzy
Radau kas tie tamprieji stulpeliai, nuotrauka ne visai ryski, bet bent kokia pagalba wink.gif
user posted image
Rugiaveideee
aciu, bandysiu ax.gif
Staigmena
blink.gif nelabai supratau kaip e nukelti tą siūlą prieš akį doh.gif
raskila
Laba diena, gal galite padėti? nemoku gerai megzti ir tik pradėjus iškilo šimtai klausimu.Pradejau megzti liemene iš margu siulu. Ir apacioje sakiau stulpelio nedarysiu o megzsiu visa liemene tokiu rasteliu 4 geros akys 4 blogos. Bet iskilo klausimas kaip pirma aki visada nukelti ar ismegzti ir kaip su paskutinia akim visada gerosioms ismegzti? Nezinau kaip daryti prasau patarti . Ir gal turite pvz, Kaip kakla megzti V formos? Aciu smile.gif
Virbalai
Sveika, raskila,
teisingai, stulpelio pradedant tavo liemene nereikia, jei visa megsi 4 gerosios, 4 isvirkscios. Pirmaja aki geriausia nukelti, nebent nori, kad krastas butu visai netamprus (to liemenes sonams visai nereikia). Paskutine aki as visada mezgu isvirksciaja (galima ir geraja).
Turiu toki pavyzdi moteriskam megztukui V kaklo formos :
http://picasaweb.google.com/eurikav/Megzti...867972314916210
schemute : http://picasaweb.google.com/eurikav/Megzti...867976609883522
raskila
Nu jau pradejau megzti savo liemene, turbut jokio skirtumo ka pirmiau megziu ar nugara ar prieki? Ar geriau pirma prieki? Ir nemoku megzti rankoviu , kaip tas akis isimti ar kaip tas rankoves numegsti? ir priekio liemenes apykakle V formos neisivaizduoju kaip megzti tu rasto zenklu nesuprantu visu.
barsukele
QUOTE(sssss @ 2008 03 11, 11:04)
Labas. Visur zurnaluose randu „megsti tampriuoju stulpeliu”. Kaip tai mezgasi, niekaip nesuprantu. Gal kas galit  paaiskint? g.gif
*

man patinka toks stulpelių raštas- akių sk turi dalintis iš 5 +2+2 kraštinės.
pirma eilė- 2blogos, 3 geros.
antra, ketvirta ir visos lyginės eilė- pagal raštą.
Trečia ir visos nelyginės eilės- 2 blogos, 3 sukryžiuotos( iš pradžių išmegzti trečią stulpelio akį, paskui- pirmas 2).
Šis raštas neištįsta, gerai atrodo ir kaip atnara, ir galima megzti visą megzuką, gražiai aptempia figūrą.
jei tik aiškiai ir suprantamai parašiau ax.gif

Virbalai
QUOTE(raskila @ 2008 03 24, 19:46)
Nu jau pradejau megzti savo liemene, turbut jokio skirtumo ka pirmiau megziu ar nugara ar prieki? Ar geriau pirma prieki? Ir nemoku megzti rankoviu , kaip tas akis isimti ar kaip tas rankoves numegsti? ir priekio liemenes apykakle V formos neisivaizduoju kaip megzti tu rasto zenklu nesuprantu visu.
*

Paprastai pirmiausia mezgama nugara, bet šiuo atveju nėra butina - jei nori priekio, tai tebūnie smile.gif
Raskila, o gal turi nors kokia nors knygą apie mezgimą? Ten tikrai rasi, kaip ,,išimti" rankoves. Nežinau tavo modelio, bet kokiai nors klasikinei liemenei reiktų išimti tiek akių, kad mezginio liktų pečių plotis. Hm, kaip čia aiškiau? Sakykim, tavo pečiai yra 38 cm, o liemenes plotis ties krūtine - 50 cm, reiškia, tau kiekvienai rankovei reikia nuimti po 6 cm (pasiskaičiavus akis pgl mezginį). Akis geriausia sumegzti ne visas iškart, o pamažu, sakykim, pradžioje 5, kitoje eilutėje - 2, po to -1.
Bandyk parašyti savo išmatavimus ir kiek mezginio akių sudaro 10 cm, tada bendrom jėgom paskaičiuosim biggrin.gif
Dowiliuke69
gal kas padetu noreciau toky paveiksliuka numegsti kas man paaiskintu kaip tai padaryti
user posted image
raskila
Labai aciu uz patarimus. O problema ta, kad esu ne Lietuvoj ir jokios knygos apie mezgima cia neturiu.O mezgu liemene pamatavus pagal savo kitus megztinius. Niekad neteko megzti, gal kaip mokykloj mokinausi tada mezgiau truputi, o dabar mokedama tik blogas ir geras akis megztsti bandau megzt.Tai mano liemene sudaro 64 akys, nezinau mazdaug ar gerai gausis ar ne( tikiuosi nebus per maza ar per didele) biggrin.gif o jei gerai pamatavau tai 10cm sudaro 18-20 akiu, dar labai nedaug numezgiau.O liemene paprasta modeliuka galvoju apykakle V formos ir rankovytes nezinau gal kiek isimtos ir su tokiu kaip kanteliu , net dar gerai nezinau mezgu ir ziuresiu kaip iseis,.Svarbiausia kad neturiu jokios knygos tik jusu pagalba arba internetu galiu naudotis.
Staigmena
doviliuke labai paprasta kiekvienas spalvotas langelis atitinka vieną akutę tik mesgant reikia stebėti abi mesginio puses nes spalvas reikia megsti iš abiejų pusių. megsk lygiuoju mesgimu - viena eilė geros kita blogos.
Virbalai
QUOTE(raskila @ 2008 03 25, 18:21)
Labai aciu uz patarimus. O problema ta, kad esu ne Lietuvoj ir jokios knygos apie mezgima cia neturiu.O mezgu liemene pamatavus pagal savo kitus megztinius. Niekad neteko megzti, gal kaip mokykloj mokinausi tada mezgiau truputi, o dabar mokedama tik blogas ir geras akis megztsti bandau megzt.Tai mano liemene sudaro 64 akys, nezinau mazdaug ar gerai gausis ar ne( tikiuosi nebus per maza ar per didele) biggrin.gif o jei gerai pamatavau tai 10cm sudaro 18-20 akiu, dar labai nedaug numezgiau.O liemene paprasta modeliuka galvoju apykakle V formos ir rankovytes nezinau gal kiek isimtos ir su tokiu kaip kanteliu , net dar gerai nezinau mezgu ir ziuresiu kaip iseis,.Svarbiausia kad neturiu jokios knygos tik jusu pagalba arba internetu galiu naudotis.
*

Man kažkaip įtartinai atrodo tavo mezginio akių skaičius... O kiek cm tavo apimtis toje vietoje, kur bus liemenės apačia? Kadangi nežinau kol kas tavo dydžio, tai fantazuoju - sakykim, 90 cm, tai nugarai reikia 45 cm, o jei į 10 cm telpa 18 akyčių, tai reikia pradėti megzti 81 akies...
Geriausiai, tai rašyk man į až - bus paprasčiau aiškintis 4u.gif
raskila
Atsiprasau bet nezinau ka reiskia AZ sad.gif o as gal dar buvau per mazai numezgus ir blogai apskaiciavau.Nes man ir gaunasi panasiai liemenes apacis 90-95 tai per puse 45-50. tai gal i 10cm kokia 10-15 akiu, nes dabar daugiau pamezgiau ir kitaip .Tie siulai mano tamposi.
saulemeile
QUOTE(raskila @ 2008 03 27, 21:19)
Atsiprasau bet nezinau ka reiskia AZ sad.gif  o as gal dar buvau per mazai numezgus ir blogai apskaiciavau.Nes man ir gaunasi panasiai liemenes apacis 90-95 tai per puse 45-50. tai gal i 10cm kokia 10-15 akiu, nes dabar daugiau pamezgiau ir kitaip .Tie siulai mano tamposi.
*

az tai asmenine zinute mirksiukas.gif paspausk ant asmens vardo ir tada pasirink asmenine zinute ir parasyk smile.gif
[Ecta]
gal kas galetu pamokyti kai numegzti kepure, tokia paprasta glaustinuke (nzn kaip pavadint)? kazkada senais laikais nusimezgiau o dbr vargstu vargstu ir nebesugebu sad.gif
Staigmena
mergytės sos help.gif kur ištraukėlės iš žurnaliuko turėtų būti kaip taisiklingai megsti rankovę (t.y. kaip ją nuleidinėti) blush2.gif pasirodo nuleidinėdavau neteisingai o dabar mesgu dukrai paltuką ir noriu teisingai blush2.gif
yzzy
QUOTE(gertrudos mama @ 2008 05 23, 13:51)
mergytės sos  help.gif  kur ištraukėlės iš žurnaliuko turėtų būti kaip taisiklingai megsti rankovę (t.y. kaip ją nuleidinėti)  blush2.gif  pasirodo nuleidinėdavau neteisingai o dabar mesgu dukrai paltuką ir noriu teisingai  blush2.gif
*

user posted image
user posted image
Almantaitė
sveikos, kaip jus mezgat pynes? ar akis sukeiciat vietom ir tada ismezgat?
Olaiva
QUOTE(almantė_k @ 2008 06 01, 19:44)
sveikos, kaip jus mezgat pynes? ar akis sukeiciat vietom ir tada ismezgat?
*

na as tai butent taip ir mezgu pynes wink.gif
Sandriukas--gandriukas
labas. noriu megzti virbalais spalvotus kvadratus, siūlus keičiu...spalvas...bet kaip padaryti, kad tarp spalvotų kvadratų neliktų tarpo???
janike1
va cia pvz.
user posted image
..vijana..
Merginos jei galite padekite, perskaiciau temute "liemenes" bet neradau kaip reikia numegzti kakla smile.gif Tai va mezgu liemene pinutemis, jau baigiu nusimegzti nugaros dali, nuleidau rankoves ir jau reikia galvoti apie kakla g.gif noriu golfo tipo, bet bijau blogai numegzti, karta jau buvau nusimezgusi doh.gif tai ir atlepo visas, si sik viska noriu padaryti teisingai smile.gif
Kaip reikia kakla pradeti teisingai, ar atskirai nusimegzti ir prisiuti? kad nebutu atlepes, o graziai priglustu g.gif
buciau dekinga smile.gif jei kas atsakytu 4u.gif
liepos12
Sveikos, gal turit kas kokiu ideju ar mezget (neret) vaikuciui rubelius krikstynoms? Noriu kepuryte, kelnytes, svarkiuka berniukui - mazdaug 80 dydzio... Is kokiu cia siulu geriau butu ir koki modeli, kur galima rasti... unsure.gif

Gal kas galit atsiusti kokiu vaikisku kostiumeliu pavyzdziu... mirksiukas.gif Galit i AZ
Staigmena
QUOTE(Vikauoga @ 2008 07 15, 16:27)
Merginos jei galite padekite, perskaiciau temute "liemenes" bet neradau kaip reikia numegzti kakla smile.gif  Tai va mezgu liemene pinutemis, jau baigiu nusimegzti nugaros dali, nuleidau rankoves ir jau reikia galvoti apie kakla g.gif noriu golfo tipo, bet bijau blogai numegzti, karta jau buvau nusimezgusi doh.gif tai ir atlepo visas, si sik viska noriu padaryti  teisingai smile.gif
Kaip reikia kakla pradeti teisingai, ar atskirai nusimegzti ir prisiuti? kad nebutu atlepes, o graziai priglustu g.gif
buciau dekinga  smile.gif  jei kas atsakytu 4u.gif
*

aš tai numesgu liemenę susiuvu viss siūles tada pusės numerio mažesniais virbalais su valu surenkiu kaklo akis ir mesgu gunasi thumbup.gif
..vijana..
QUOTE(gertrudos mama @ 2008 07 15, 19:28)
aš tai numesgu liemenę susiuvu viss siūles tada pusės numerio mažesniais virbalais su valu surenkiu kaklo akis ir mesgu gunasi  thumbup.gif
*

Aciu reiks ir man bandyti, doh.gif smile.gif
Meduvė
Merginos, gal kuri mezgete vaikiskas kelnytes ir galit pakonsultuoti?
piene78
QUOTE(Meduvė @ 2008 07 16, 20:30)
*

mezgıau, bet ıs manes tokıa ır konsultante blush2.gif patı pırma karta taı darıau ax.gif
oksankaa
Sveikos pradedancios auksarankes ir bandancioms joms padeti biggrin.gif

Sumasciau, kad noriu vaikinukui numegsti ziemine kepure, vartalioju senas mamos mezgimo knygas, tai man toks kosmosas doh.gif reikalingos iskarpos ir pan...
gal galit paprasciau patarti, kaip man ja numegzti bigsmile.gif jauciu daug noriu ane blush2.gif

Lauksiu smile.gif
Liepa B.
QUOTE(Meduvė @ 2008 07 16, 20:30)
*

esu mezgusi vaikiskas kelnytes.Parasykit i a.z
Jaskolka
QUOTE(eya @ 2008 03 11, 12:24)
tastyte, kojines ne pats lengviausias dalykas pradžiai. Ar skaitai angliškai? Galiu įmesti nuorodėlę ar atsiųsti aprašymą, kaip numegzti "leliukiškus" batukus, jie mezgami 2 virbalais, bent tiek paprasčiau smile.gif
sssss,  jei čia apie mezgimą, tai stulpelį žinau tik vieną - geras keičiant su blogom. O ar keisti po 1, ar po 2 ar 3, čia jau žiūrint ką mezgi ir kaip labiau patinka.
*

noreciau leliukisku batu ax.gif
`delfine`
QUOTE(janike1 @ 2008 06 19, 00:07)
va cia pvz.
user posted image
*

sveikos merginos 4u.gif
as sumasciau nusimegzti sau megztini o nugaroje kita spalva ismegzti paveiksleli
va ziuriu cia kazkas panasaus pavaizduota tik rombeliais
bet zinokit niekaip nepagavau kampo kaip reikia pirmaja kitos spalvos aki imegzti i ta mezgini....o kur pasideda kita akis ant kurios ta kita spalva bandai uzmegzti? juk akiu sk ant virbalo tai vienodas turi buti, o man cia atrodo kad pavaizduoja lyg papildoma aki istraukia kitos spalvos...
na zodziu gal kas sugebesit rastu paaiskinti? doh.gif
eya
QUOTE(Jaskolka @ 2008 09 12, 01:04)
noreciau leliukisku batu  ax.gif
*

Tai parasyk i AZ savo emaila, atsiusiu (turiu pdf formatu). Aprasymas angliskas.
Ju.Ju
Nesu naujoke mezgime, taciau iskilo klausimas blush2.gif Pirma karta mezgu gan storais siulais blink.gif Megztini sau...bandau susiuti ir ziauriai negraziai gaunasi unsure.gif Bandau su tais paciais siulais ir su adata ir su vaseliu, grubokai gaunasi verysad.gif Sonai ir peciai dar normaliai nes lygus krastas, o va jau su rankove - nekas doh.gif Grubiai ir netvarkingai atrodo cool.gif
Gal turit kokiu patarimu ax.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.