Įkraunama...
Įkraunama...

Skauda nugarą (stuburą)

[quote=jufka,2007 02 06, 12:11]

kad nugaros neskaudetu reikia daryti nugara stiprinancius pratimus.
vienas is tokiu pratimu:
reikia atsigulti ant pilvo kojas ir rankas istiesti kad butu vienoje linijoje t.y. peciu plotyje tada kartu bandyti pakelti ir kojas ir rankas kai pakeliamos rankos ir kojos reikia iskvepti o kai nuleidziamos ikvepti. Kad butu kartu ir nugaros tempimas galima ta pacia poza gulint stengtis pakelus tiesti kuo toliau viena koja ir priesinga ranka. Kai tiesiama t.y. daromas tempimas reikia iskvepti o kai gryztama i ramia poza ikvepti.


Dekui uz si pratima.Tik sis man padejo!!!!!!! nuo nugaros skausmu.Vaiksciojau "keturlinka" pries tai,niekas nepadejo,nors viska buvau isbandzius.
Atsakyti
Labai geras pratimėlis. Kazkada lankiau poliklinikoje manksta , tai si pratimeli ten ir darydavome.
Buvau as ji visai pamirsusi mega_shok.gif Reiks vėl pradėti mankštintis fitness3.gif , nes nugarėle vėl ko tais pradeda skaudėti.
Atsakyti
QUOTE(austedov @ 2007 03 20, 17:32)
Labai geras pratimėlis. Kazkada lankiau poliklinikoje manksta , tai si pratimeli ten ir darydavome.
Buvau as ji visai pamirsusi  mega_shok.gif  Reiks vėl pradėti mankštintis  fitness3.gif , nes nugarėle vėl ko tais pradeda skaudėti.


Tai matyt jums ne juosmenį skauda. Aš kadangi turiu juosmens išvaržą, tai tokių dalykų kaip bet koks rietimasis atgal negaliu daryti, nes skauda. Poliklinikoj kur buvo išrašę mankštą pusės pratimų negalėjau daryti nes dauguma jų panašūs kaip šitas pratimas...
Atsakyti
Aš tai vonioje kai guliu šiltam vandeny tai kojas pakeliu prie liemens, sulenktas per kelius ir palaikau, tai man po to palengvėja su nugaros skausmu. 4u.gif
Atsakyti
labas mergaites,as is savo gydytojo girdejau tai pat kad is vis negalima daryti pratimu gulint ant pilvo,bet cia gal individualiai,ziurin kokia diagnoze
Atsakyti
Faktas kaip blynas, kad jei sportuojate kartais ir priešokiais - geriausia prieš pradedant pasikonsultuoti su gydytoju. Ypač jei galvojate savarnkiškai sportuodamos išsigydyti nugaros skausmelius. Kažkas jau rašė, kad nugaros raumenys yra labai silpni (dažniausiai), todėl net ir sveikai nugarai (stuburui, raumenims, sanariams) gali pakenkti - galite susidurti raumens patempimus, raumenų grupių uždegius ar net rimtesnes traumas.

Pati lankiau 3 mėnesius pilates mankštą. Prieš tai visa gyvenimą tarpais pasportuodavau (atletine gimnastika, kalanetika, treniruokliai), tad nebuvau visai "nugeibus". Atrodė - kas čia tokio - juk be svorių, kiek galiu, tiek tempiuosi, bet... Dabar tenka lankyti kineziterapijos užsiėmimus Santariškėse. Apie pilatesą pasikonsultavau su kineziterapiaute. Tai ji taip pasakė, kad kai sustiprės nugaros raumenys - lankyti galima, bet kol kas - nerekomenduoju, nes atliekant pratimus abiem kojom (kai keliamos abi kojos kartu) - yra labai stipriai apkraunama nugara. Tai va, sugėriau vaistų partija ir stiprinu dabar nugara kineziterapijos pratimais, laukiu masažų ir vandens procedūrų. Ne taip ir liūdna smile.gif

Su panašiomis problemomis susidūrė dar pora pažįstamų, lankiusių panašias mankštas. Todėl ir noriu patarti prieš pradedant sportuoti nepatingėti apsilankyti pas šeimos gydytoją.

Kita vertus, turiu pripažinti, kad pusmatį lankant kalanetika (Bodygyme) - nesusidūriau su jokiais skausmais.
Atsakyti
QUOTE(princiupesa @ 2008 01 04, 15:40)

Pati lankiau 3 mėnesius pilates mankštą. Prieš tai visa gyvenimą tarpais pasportuodavau (atletine gimnastika, kalanetika, treniruokliai), tad nebuvau visai "nugeibus". Atrodė - kas čia tokio - juk be svorių, kiek galiu, tiek tempiuosi, bet... Dabar tenka lankyti kineziterapijos užsiėmimus Santariškėse. Apie pilatesą pasikonsultavau su kineziterapiaute. Tai ji taip pasakė, kad kai sustiprės nugaros raumenys - lankyti galima, bet kol kas - nerekomenduoju, nes atliekant pratimus abiem kojom (kai keliamos abi kojos kartu) - yra labai stipriai apkraunama nugara. Tai va, sugėriau vaistų partija ir stiprinu dabar nugara kineziterapijos pratimais, laukiu masažų ir vandens procedūrų. Ne taip ir liūdna smile.gif


blink.gif Kur lankei? Pas ką?
Atsakyti
QUOTE(Bezdžionė @ 2008 01 04, 16:22)
blink.gif  Kur lankei? Pas ką?


Pilates? Lankiau Victoriagym'e (nes namo kieme cool.gif ), trenerė lyg Aušra. Šiaip tai mankšta smagi ir nebloga, tik pritaikyti "pažengusiems", o ne pradinukams. Nors reklamuojama, kaip "tinkama visokio pasirenimo žmonėms" (atrodo, kad dar teks padirbėti, kol tapsiu "visokio pasirengimo žmogum" smile.gif).


O jei klausiat apie kineziterapiją, tai lankau Santariškėse, ten mane "pasiuntė" šeimos gydytoja. Labai šauni kineziterapiautė ir mankšta, nors ir paprasta, bet gera.

Tai va taip.
Atsakyti
Apie pilates klausiau blush2.gif Ačiū smile.gif
Suintrigavai. Patalogiškai ieškau pilateso šiek tiek pažengusiems, bet baisoka.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Bezdžionė: 07 sausio 2008 - 11:12
Na, ten rašoma "visokio pasirengimo" žmonėms. Tai ir nežinau ar ten pažengusiems. Bet ta trenerė užsiima ir individualiai. Tik (net ir nežinau ar tai minusas), Victoriagym'e pilatesas derinamas su kalanetika ir su joga, tai, mano asmenine nuomone, ten nelabai "gryna" pilates manksta.
Galbūt Bodygym'e pabandykit. Pati nebuvau, bet ten man patiko kalanetikos uzsiemimai.
Atsakyti
Kalanetikoje su savo "lentiniu" lankstumu tikrai prisidirbsiu problemų. O variantas su joga mane domintų. Individualiai - neišsimokėsiu schmoll.gif
Nepabandžius, turbūt, sunku spręsti. Gaila, kad klubas man susisiekimo atžvilgiu labai nepatogioje vietoje, ilgiau kaip kelis mėnesius neprivažinėsiu.

Body gym'e pas Janą gal daugiau klasikinis pilatesas, Aurelijos - nežinau. Nelabai aš suprantu, kiek ten tų pilatesų yra, atsirenku pagal tai, ar po užsiėmimo nugara lengvesnė, ar pasisukti negaliu - savotiškas kriterijus lotuliukas.gif

Ačiū smile.gif
Atsakyti
cool.gif geras kriterijus smile.gif

Tai gal ir patiktu tame VG. Nugara viasada gelėjau pasukti (čia pagal kriterijus smile.gif ), bet kita dieną irgi jausdavosi, kad buvau mankštoj.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo princiupesa: 08 sausio 2008 - 12:11