Laba diena,
Vaiko tevai isskyre, motina nori su vaiku isvaziuoti i uzsieni pailseti, na tarkim i Kryma. Kiek zinau, reikalingas tevi igaliojimas, kad isleidzia vaika i uzsieni. Bet va man kylo klausimas....ar butina tame igaliojime nurodyti sali i kuria vykstama, ir datas? Galbut galima parasyti igaliojima ,kuriame butu viskas apibendrinta, ir igaliojimas butu parasytas tol, kol nesueis vaikui 18 m. ? Tokio igaliojimo reiktu, nes tevas nuo motinos gyvena labai toli ir kiekviena karta kviestis ji, tam ,kad parasytu igaliojima, butu absurdas. Tevui nerupi jo vaikas, o vaiko be atostogu nesinoretu palikti, tol, kol yra galimybe keliauti..
O gal galima teismo keliu atimti is jo tevystes teises? Motyvacija-nemate vaiko 10 metu, finansiskai nepadeda ir is viso jam dzyn...(na daug dar visko butu galima prirasyti).
Dekoju uz atsakyma
Gedmantas Gedminas
2005 03 30, 19:31
Jei norite laisvai vykti į užsienį su vaiku atostogauti tai siūlau kreiptis į teismą su ieškiniu prašant nustatyti vaiko gyvenamąją vietą su motina. Teisme nurodysit visus argumentus kodėl vyrui "dzin" ir kodėl vaikui geriau gyventi su Jumis. Gavus tokią teismo nutartį vykstant su vaiku per sieną tėvo sutikimas nereikalingas. Ta nutartis galioja iki vaiko pilnametystės, tad vieną kartą susitvarkius šį klausimą prie jo grįžti nereikės.
Ieškinys
dėl vaiko gyv, vietos nustatymo
tada ir tada išsikyrėme, gyvenome ten ir ten, vaikai gimė, augo, mokėsi pagal tą tai gyv, vietą...... todėl jiems geriau būti su motina.
Remiantis išdėstytu ir vadovaujantis CPK 30 str. 2d., CK 3.174 prašau nustatyti ..... gyvenamą vietą su motina...... adresu.
3.174 straipsnis. Ginčai dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo
1. Kreiptis į teismą dėl vaiko gyvenamosios vietos nustatymo gali vaiko tėvas, motina, taip pat nepilnamečių tėvų, neturinčių visiško veiksnumo, tėvai, globėjai (rūpintojai).
2. Teismas ginčą išsprendžia vadovaudamasis vaiko interesais, atsižvelgdamas į vaiko norą. Į vaiko norą gali būti neatsižvelgiama tik tuo atveju, kai vaiko noras prieštarauja jo interesams.