Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Agurkinė sriuba
Supermamų klubas > Mūsų namai > Kulinarinės idėjos > Užkandžiai ir sriubos
Pages: 1, 2, 3, 4
Martule
Nors agurkine sriuba vardama su inkstais schmoll.gif schmoll.gif schmoll.gif as niekad ju nenaudoju! Ryziai,rauginti agurkai,morkyte,paprika,bulve,pakepintas svogunas,krapai ir VISKAS.Laaaaabai skani sriubyte thumbup.gif
6663
Agurkine:
Vishtienos farsho kukuliukai, bulvytes, morkytes, perlines kruopos, marinuoti ar rauginti agurkai, keli grybukai; daug prieskoniu ir zalumynu, shaukshtas grietines:

user posted image
Trampampaila
Na siandien bandysiu ir as savo brangiausiajam parodyti kokia skania agurkine moku virti biggrin.gif tikiuosi nereikes raudonuoti blush2.gif ax.gif
kvyka
As tai esu hibride... niekad jokiu receptu neziuriu, neskaitau ir is galvos darau nesamones.... bet gaunasi. Tas pats ir su raugintais agurkais nutiko... Stiklainyje stovejo trys agurkai. Ilgai. O kaip studentei buvo gaila ismesti... sumasciau, kad sriuba virsiu thumbup.gif gavosi super...

Recepto jokio neturiu, niu bet mazdaug:

vandenuka uzverdi (as siaip vistienos naturalu sultinuka turejau...), ryziukus suberi (tiek, kiek sriubai reikia, bet ne daug), ir agurkiukus raugintus pjaustytus kubeliais smile.gif prieskoniu pridejau (sultinio kubelis- butinas) ir ant galo - imeciau lydito surelio (tie, kur buna sumustiniams). Paverdi ir.. gatava... smile.gif

Atsiprasau, jei neaprasau tinkamai. Duikit man virtuve padarysiu, bet tik neaprasyti ax.gif
Papildyta:
pamirsau, kad kepintas svogunas ir mesyte dedami!!!!!!!!!!!! doh.gif
"Dior"
QUOTE(6663 @ 2007 10 30, 18:35)
Agurkine:
Vishtienos farsho kukuliukai, bulvytes, morkytes, perlines kruopos, marinuoti ar rauginti agurkai, keli grybukai; daug prieskoniu ir zalumynu, shaukshtas grietines:

user posted image
*

Jau kaip noreciau sriubos po tu visu mišrainiu, ax.gif Taip skaniai atrodo sriubyte,reik virti ryt butinai. rolleyes.gif
ramune78
Prisiskaičiau ir išsiviriau thumbup.gif , taip skaniai, kad ketinu dar kart virt kokią dieną. Aš vietoj sultinio kubelio, šonkauliukus pavirinau, man sriuboms skaniau nei iš kubelio.
Madeiva
pasisėmiau receptukų, tai bandysiu ir aš šitą sriubytę
boruze157
Tikra tiesa, kad šita sriuba yra viena pačių pačiausių thumbup.gif Mano vyrelis labai, na labai labai valgo sriubas, tai jam visada turi būti puodas sriubos ant viryklės biggrin.gif Tai aš ir fantazuoju, bet kiek gi čia tų tradicinių sriubų: bulvienė, su pupelėm, burokėlių, su frikadelėm, šaltibarščiai, pieniška.... Kaip ir baigėsi jau asortimentas blush2.gif Todėl tokios sriubytės kaip agurkinės yra puikus paįvairinimas drinks_cheers.gif Mūsų agurkinėje sriuboj visada yra kokių nors kruopyčių (ką tik randu spintelėje), jos taip smagiai sriubytę patirština. Ir dar išmokau bet kokion sriubon įberti cukriuko, na kažkaip pagerina skonį wub.gif nežinau, ar visiems čia tik patiktų taip...
Beje, aš agurkinę visada verdu tada, kai trilitriniame stiklainyje užsistovi keli rauginti agurkėliai ir būna gaila juos išmesti thumbup.gif
doovka
mano pusiau lenkiskas pusiau ismastytas receptukas agurkines...
nuoviras kokiu nors kaulu ar mesytes, kruopas perlines pasimerkiu is vakaro tada greiciau isverda. morkyte su svogunu pakepu ir kai jie baigia kept idedu tarkuotus agurkus raugintus pakept taip pat. puode verdu tam nuovire kruopas, kai jos beveik minkstos sudedu bulves kaip bulves beveik prie pabaigos tada dedu morkytes su agurkais. negalima det agurku kol bulves nedavirusios nes paskui nuo rugsties ilgai verda... dedu lauro lapu, kvepianciu pipiru, mairuno, pora kubeliu buljono dar ir pabaigoj jei turit svieziu krapu ar petrazoliu...originaliam recepte naudojamos miezines kruopos. kartais kai mesa nuverda tai jos papjaustau ir sudedu, o siandie ir be jokios mesos, nes nuoyras buvo nuo anties ir taip riebus... thumbup.gif
mergiike
prisiskaiciau gerybiu cia visokiu, rytoj bandysiu virti agurkine, parasysiu kaip seksis mirksiukas.gif 4u.gif
laauraa
QUOTE(qqte @ 2007 10 14, 17:41)
mano vyras labai megsta sitokia agurkine:
isverdu sultini is bet kokios mesos
tada i verdanti sultini dedu kubeliais pjaustytu bulviu ir ruduju ryziu, druskos, pipiriuku...
kai isverda bulves ir ryziai, tada dedu stipriai raugintu agurku pjaustytu kubeliais, bet bulves turi but minkstos nes kitaip rugstis sutrauks krakmola ir jos bus neskanios...paverdu kol agurkai visai suminksteja ir sudedu ant sviesto kepinta tarkuota morka ir smulkinta svoguna(kepinu kartu ir butinai ant sviesto)
kuo agurku daugiau tuo sriuba skanesne, nes mes megstam rugscia smile.gif
*

aš taip pat verdu, tik vietoj ryžių dedu perlinių kruopų
olesyte
QUOTE(laauraa @ 2008 01 26, 16:49)
aš taip pat verdu, tik vietoj ryžių dedu perlinių kruopų
*

o agurko odele nulupat?
Papildyta:
as panasiai verdu, labai lengvas receptukas, tik kad as agurkus dedu paskutinej eilej, ir juos laabi trumpai paverdu, kad butu kietoki. Tada skaniau. Valgom butinai su grietine thumbup.gif
katuks
Dabar kaip tik valgau biggrin.gif skanu. Receptas elementarus: sultinukas iš mėsytės, perlinės kruopos, paverdi, tada bulvės, morkos, svogūniukas, baigiant virti rūgštus raugintas agurkėlis. na dar visokie prieskoniukai: aš nededu grynos druskos, dažniausiai kelis kubelius vištienos sultinio, krapukų, petražolių, pipiriukų ir būtinai lauro lapelių pora.
Niam niam essen.gif
uogute
QUOTE(betite @ 2005 03 31, 16:03)
Aš asmeniškai nemėgstu jos schmoll.gif , bet paprašiau kad mama pasakytų receptą.

....
Mano mama linki skanaus.  wub.gif
*

jums gerai mergaites kurios turit mama salia... ir manoji tikiu man patartu...taciau ji toli verysad.gif cray.gif belieka mielosios jusu patarimu klausti 4u.gif

ar galima perlines kruopas nemirkius mesti i verdanti vandeni ir virti sriuba? ax.gif
uogute
nu pas mane tokia jau putra gavosi doh.gif doh.gif matyt kruopu per daug dejau... daugiau nebevirsiu schmoll.gif
kutvela
QUOTE(uogute @ 2008 03 24, 14:36)
jums gerai mergaites kurios turit mama salia... ir manoji tikiu man patartu...taciau ji toli  verysad.gif  cray.gif  belieka mielosios jusu patarimu klausti  4u.gif
ar galima perlines kruopas nemirkius mesti i verdanti vandeni ir virti sriuba?  ax.gif
*

galima dėt ir nemirkytas bet tada ilgiau reiks virt 4u.gif
londonas
man irgi labai patinka agurkine sriubyte butinai issivirsiu mmmmm kaip skanu thumbup.gif
waleru
agurikine - viena is mano ziemos sriubu, salia raugintu kopustu ir barsciu smile.gif kadangi nuo vaikystes nekenciu perliniu kruopu, agurkine verdu su miezinem kruopom (ir mirkyti nereik), be jokiu kubeliu, tik ant naturalaus jautienos kauliuku sultinio, as labai megstu salieru saknies salia morku ir bulviu imest, labai kvapas geras, agurkai aisku tik rauginti, metu i pati gala, kai darzoves jau isvirusios. Nuo kaulu sultinio ir mieziniu kruopu skystis buna toks tirstas, as labai megstu sia sriuba, butinai su grietine. Beje, prieskoniai patys paprasciausi: juodi ir kvapieji pipirai, lauro lapas, mairunas, krapai ir svogunas (nemegstu plaukiajancio sriuboje, todel dedu visa galva i sultini, kai isverda, isimu).

Tarp kitu receptu radau man patikusi dalyka - inkstai, kitais metais bandysiu atnaujinti savo recepta.
Perlen
QUOTE(waleru @ 2008 04 03, 19:55)

Tarp kitu receptu radau man patikusi dalyka - inkstai, kitais metais bandysiu atnaujinti savo recepta.
*

Na,man su inkstais tai irgi thumbup.gif thumbup.gif thumbup.gif
linaslau
Pas mus tai net niekada neverdama agurkinė sriuba jei neturim inkstukų .
londonas
niekada nebandziau su inkstukais,reiks pabandyti smile.gif
krika
o raugintas agurkas tai ne tas pats kas marinuotas?
Perlen
QUOTE(krika @ 2008 04 04, 18:24)
o raugintas agurkas tai ne tas pats kas marinuotas?
*

Nežinau,kaip kitoms,bet aš jeigu neturiu rauginto,tai specialiai jų pirkt neinu ir dedu marinuotą g.gif ir odelių nelupu mirksiukas.gif
londonas
QUOTE(PERLEN @ 2008 04 05, 11:09)
Nežinau,kaip kitoms,bet aš jeigu neturiu rauginto,tai specialiai jų pirkt neinu ir dedu marinuotą g.gif  ir odelių nelupu  mirksiukas.gif
*

ta pati ir as darau mirksiukas.gif
domarr
Sveiki agurkinės sriubos myletojai,
Aš agurkinę sriubą žiemai pasigaminu dabar, kai yra daržovių, reikia:
2 kg šv.agurkų- nuluptų ir supjaustytų
1 kg perlinių kruopų- as is vakaro užsimerkiu
po 1 kg morkų, svogūnų, pomidorų( jei kas nemėgsta su odelėmis jas nulupti)
(visu daržovių svoris yra nuskustų ir nuluptų)
400 gr. aliejaus, kuris skirtas virimui ar kepimui
200 gr. acto
250 gr. cukraus
kv. pipirų, maltų lauro lapų, petražolių, krapų- čia pagal jūsų skonį ką mėgstat- kartieji pipirai nelabai tinka
druskos pagal skonį.
daržoves supjaustome(morkas sutarkuoju), imu didelį puodą, jame įkaitinu aliejų ir apkepu svogūnus, paskui sudedu morkas, apkepinu, kai suminkštėja sudedu pomidorus ir agurkus,cukrų, uždengiu puoda ir troškinu(laikas nuo laiko pamaišyti), kol viskas troškinasi užverdu perlines kruopas. Daržovės triškinas kol agurkai pasidaro permatomi ir minkšti, tada sudedu karštas perlines kruopas, prieskonius, druską, supilu acta, greitai viską maišau, nes gali svilti ir dedu i iškaitintus slovikus- iš šitos normos išeina apie 15-16 puslitrių agurkinės.
Tikrai skani, pabandykit
joliteee
O as dariau siandien visiskai paprastai - rauginti agurkai su ju skystimu, ryziai, morkos, bulves, krapai, pipirai, druska, ir gavosi tikrai labai skaniai smile.gif
mimosa
as irgi panasiai, dar svoguno raudono galva, pora cesnaku skilteliu. skanu ax.gif
Nerytė
As agurkine ruosiu stai taip:

http://www.supermama.lt/forumas/index.php?...&p=21205411
Tiuteee
QUOTE(qqte @ 2007 10 14, 18:41)
mano vyras labai megsta sitokia agurkine:
isverdu sultini is bet kokios mesos
tada i verdanti sultini dedu kubeliais pjaustytu bulviu ir ruduju ryziu, druskos, pipiriuku...
kai isverda bulves ir ryziai, tada dedu stipriai raugintu agurku pjaustytu kubeliais, bet bulves turi but minkstos nes kitaip rugstis sutrauks krakmola ir jos bus neskanios...paverdu kol agurkai visai suminksteja ir sudedu ant sviesto kepinta tarkuota morka ir smulkinta svoguna(kepinu kartu ir butinai ant sviesto)
kuo agurku daugiau tuo sriuba skanesne, nes mes megstam rugscia smile.gif
*

Vakar pagal sita receptuka isviriau, pasirinkau, nes labai jau paprastas pasirode... 4u.gif bet ir neapsirikau, sugaisau laaaabai mazai laiko, o sriubyte tai su draugu per viena vakara beveik visa puoda ir sutvarkem lotuliukas.gif super thumbup.gif kita karta sakiau bandysiu su inkstukais ir perlinem smile.gif dekui uz receptukus smile.gif
smileja
Mano agurkinė sriuba ax.gif

Būtinai nuverdu rukytą kauliuką, tada kai jį ištraukiu, dedu perlines kruopas, po kiek laiko smulkiai pjaustytas bulves, pora tris raugintus nuluptus smulkiai pjaustytus agurkus (su marinuotais niekad nebandžiau), keptuvėje ant sviesto pakepinu per burokinę tarką sutarkuotas morkas kartu su smulkiai pjaustytu svogūnu ir supilu keptuvės turinį į puodą. Kai viskas išverda, dedu truputį krapų, sultinio smile.gif Mūsų viena iš mėgstamiausių sriubų ax.gif
*k.a.c.i.u.s*
prisiskaiciau receptuku tai net seile tysta,dievinu sia sriubyte 4u.gif
markurpoviesiene
4u.gif
Charle
Nemėgstu agurkinės sriubos su ryžiais unsure.gif skaniausia su perlinėm, bulvytėm, morkytėm, kokiom nors žolelėm ar prieskoniais, gal dar svogūniuko ar česnako, na ir aišku - agurko smile.gif paprasta, lengva ir skanu bigsmile.gif
Nerytė
uj, kaip uzsimaniau agrukines, reiks greitu laiku pasidaryti jei dar liko rusy raugtu agurku rolleyes.gif
Ramint@
na o as kadangi daugiausia valgau kalakutiena/vistiena tai isvirus mesytei i sultini dedu perlines kruopas, pupeliu bei raugintu/marinuotu agurku, siek tiek morku sutarkuotu per burokine tarka svieste pakepinuntu ir verdu... na man tai 1 is megstamiausiu sriubyciu smile.gif
vivuxs
o man toks klausimiukas iskilo blush2.gif Ar butinai perlines kruopytes reikia uzsimerkti is vakaro? Taip uzsimaniau siandien issivirti agurkienes, bet kruopos tai nemerktos ax.gif
Nerytė
QUOTE(vivuxs @ 2009 02 12, 15:24)
o man toks klausimiukas iskilo  blush2.gif Ar butinai perlines kruopytes reikia uzsimerkti is vakaro? Taip uzsimaniau siandien issivirti agurkienes, bet kruopos tai nemerktos  ax.gif
*

as naudoju smulkintas perlines kruopas ir niekad nemerkiu, nes jos ir taip labai greit isverda
smileja
QUOTE(vivuxs @ 2009 02 12, 15:24)
o man toks klausimiukas iskilo  blush2.gif Ar butinai perlines kruopytes reikia uzsimerkti is vakaro? Taip uzsimaniau siandien issivirti agurkienes, bet kruopos tai nemerktos  ax.gif
*

Aš taip pat niekada nemerkiu perlinių kruopų iš anksto, tik prieš virimą nupilu verdančiu vandeniu, taip nuplaunu rolleyes.gif o kai tingiu, iš vis šaltu vandeniu nulieju keletą kartų blush2.gif
twins2
Labai skanu kai verdi su jautiena, tai va tada dedam perliniu kruopu,2 kubelius,sutarkuota morka,kubeliais raugintus agurkus(nedekit marinuotu neskanu), bulves kubeliais. Tik aisku viska deti kai kruopos bus minkstokos,jei turit ipilkit agurku rasalo,arba biski citrinu rugsties ar citrinos, turi buti rugstoka ir tirstoka.
Omega55
QUOTE(Čika @ 2005 04 06, 00:43)
Pasakysiu jums vieną dalyką. Vienoj kavinėj, kur siaubingai skanią agurkinę verda, į ją pila apie 0.5-1 stiklinės tų pačiu marinuotų agurkų skysčio blink.gif  Net nepatikėjau, bet namie taip bandžiau išsivirt, tai išsiviriau pačią skaniausią sriubą, kokią tik kada pavyko išsivirt thumbup.gif Aš darau taip: verdu perlines kruopas, metu 2 kubelius, bulves, pakepinu tarkuotas morkas, truputi svogūno, skiltelę išspausto česnako (del aromato). Viską metu į puodą, tada kubeliais pjaustytus agurkus (ne takuotus), marinatą iš stiklainio  ir papildomų prieskonių. Būtinai šaukštelį cukraus, tai gaunasi tokia saldžiarūgštė essen.gif  ir raudonos paprikos miltelių negailiu biggrin.gif  Tai skonis... neišpasakytas, o ir aromatas viliojantis...
*

Labai ačiū receptą 4u.gif , labai skani sriuba thumbup.gif .
pupute
ziauriai uzsimaniau agurkines sriubkes biggrin.gif ka jus manot - lekiau iki pardes, nusipirkau agurku, bulviu ir daba ziuriu, kad perliniu mazai like labai doh.gif jau antra karta tai nepedysiu doh.gif kiek pamenu vaikystej tai agurkine su ryziais valgydavom, jus taip neverdat? blush2.gif blush2.gif
Nerytė
QUOTE(pupute @ 2009 04 07, 11:44)
ziauriai uzsimaniau agurkines sriubkes  biggrin.gif ka jus manot - lekiau iki pardes, nusipirkau agurku, bulviu ir daba ziuriu, kad perliniu mazai like labai  doh.gif jau antra karta tai nepedysiu  doh.gif kiek pamenu vaikystej tai agurkine su ryziais valgydavom, jus taip neverdat? blush2.gif  blush2.gif
*

as ne, visad su perlinem wub.gif
pupute
niu ka pabandziau ir daugiau jau niekad nebandysiu biggrin.gif viriau su ryziais, bet man tie agurkai nesuminkstejo, jauciu su jais kazkas ne taip.. teko apie valanda agurkus virt doh.gif doh.gif doh.gif bet seip tai skanu vis tiek biggrin.gif
Nerytė
QUOTE(pupute @ 2009 04 08, 14:12)
niu ka pabandziau ir daugiau jau niekad nebandysiu  biggrin.gif viriau su ryziais, bet man tie agurkai nesuminkstejo, jauciu su jais kazkas ne taip.. teko apie valanda agurkus virt  doh.gif  doh.gif  doh.gif bet seip tai skanu vis tiek  biggrin.gif
*

as visad pakepinu agurkus ir tik po to dedu i sriubyte virti wub.gif
Kristule2895
As tai uzverdu ismirkytas perlines kruopas, bulviu, morku ir agurkeliu griezinelius (dedu marinuotus agurkelius, ne raugintus, tada jie tikrai minksti buna), tada pakepinu mazais gabaleliais pjaustyta mesyte su svogunais ir supilu i verdanti puoda, gausiai prieskoniu, ir butinai astraus astruteliausio pomidoru padazo nepagailiu. Ir viska gerai gerai isverdu. smile.gif Ech, seile nutyso berasant... thumbup.gif
Poema
[quote=Nerytė,2009 04 08, 15:22]
as visad pakepinu agurkus ir tik po to dedu i sriubyte virti wub.gif
*

[/quote

Ryt bandysiu pakepint,niekada taip nesu dariusi mirksiukas.gif
regna
QUOTE(Kristule2895 @ 2009 04 11, 18:23)
As tai uzverdu ismirkytas perlines kruopas, bulviu, morku ir agurkeliu griezinelius (dedu marinuotus agurkelius, ne raugintus, tada jie tikrai minksti buna), tada pakepinu mazais gabaleliais pjaustyta mesyte su svogunais ir supilu i verdanti puoda, gausiai prieskoniu, ir butinai astraus astruteliausio pomidoru padazo nepagailiu. Ir viska gerai gerai isverdu. smile.gif Ech, seile nutyso berasant... thumbup.gif
*

Aš,perlines kruopas kartais pamerkiu iš vakaro,bet.. pasitaiko ir,pamiršti,tuomet gerai nuplaunu,ir,užvirus nupilu tą vandenį.
Jeigu verdu agurkinę sriubą aš perlines kruopas verdu atskirame puodelyje,sultinys būna skaidrus,o,ne tamsus.
Agurkus visad kepinu su morkomis ir,visad dedu ciberžolės,man ji priduoda gerą skonį ir,gražią spalvą.
Nerytė
QUOTE(Poema @ 2009 04 19, 21:44)

Ryt bandysiu pakepint,niekada taip nesu dariusi mirksiukas.gif
*

pabandyk, tikrai pajusi skirtuma mirksiukas.gif
Poema
QUOTE(Nerytė @ 2009 04 20, 12:12)
pabandyk, tikrai pajusi skirtuma mirksiukas.gif
*

Niu skanesne sriubyte tai tikrai thumbup.gif Nezinau kelinta karta tau sakau aciu 4u.gif
Nerytė
QUOTE(Poema @ 2009 04 20, 13:44)
Niu skanesne sriubyte tai tikrai thumbup.gif Nezinau kelinta karta tau sakau aciu 4u.gif
*

4u.gif dziaugiuosi, kad galejau pagelbeti mirksiukas.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.