Įkraunama...
Įkraunama...

Vaismedžiai, vaiskrūmiai

QUOTE(Vidurnaktis @ 2009 05 25, 15:22)
Mamaitės, ar tikrai jau dabar per vėlu sodinti vaismedžius? Neprasiskleidė mūsų pernai rudenį pasodintos vyšnios ir trešnės, nuvažiavom nusipirkti ir pakeisti sodinukus - tai nepardavė, tipo nieks čia jums dabar nekas iš lysvių ir jei ir pasodinsit, tai neprigis  schmoll.gif Nu negi jie tokie lepūs?
Bijom jau laukti iki rudens - vėl pasodinsim, ir vel neperžiemos. O kitą pavasarį jau vėl metai praleisti - nu verkti norisi  verysad.gif

Senukuose vazonuose dar buvo.
Atsakyti
QUOTE(Vidurnaktis @ 2009 05 25, 15:22)
Mamaitės, ar tikrai jau dabar per vėlu sodinti vaismedžius? Neprasiskleidė mūsų pernai rudenį pasodintos vyšnios ir trešnės, nuvažiavom nusipirkti ir pakeisti sodinukus - tai nepardavė, tipo nieks čia jums dabar nekas iš lysvių ir jei ir pasodinsit, tai neprigis  schmoll.gif Nu negi jie tokie lepūs?
Bijom jau laukti iki rudens - vėl pasodinsim, ir vel neperžiemos. O kitą pavasarį jau vėl metai praleisti - nu verkti norisi  verysad.gif

Jei rudeni sodinsit tai vistiek bus tas pats kas kita pavasari ir dar rizikuojate del perziemojimo.
Pernai vasara mes turguje pirkom tresne su vazonu ir sekmingai pasodinom. Vazone augancius galima sodint bet kada. Ziurekit vasara turguje vazonuose uzaugintus sodinukus.
Atsakyti
QUOTE(Vidurnaktis @ 2009 05 25, 15:22)
Mamaitės, ar tikrai jau dabar per vėlu sodinti vaismedžius? Neprasiskleidė mūsų pernai rudenį pasodintos vyšnios ir trešnės, nuvažiavom nusipirkti ir pakeisti sodinukus - tai nepardavė, tipo nieks čia jums dabar nekas iš lysvių ir jei ir pasodinsit, tai neprigis  schmoll.gif Nu negi jie tokie lepūs?
Bijom jau laukti iki rudens - vėl pasodinsim, ir vel neperžiemos. O kitą pavasarį jau vėl metai praleisti - nu verkti norisi  verysad.gif

Pasidairyk gal dar rasi kokiuose medelynuose sodinukų su "uždara šaknų sistema", kitaip sakant vazonuose auginamų, ir jei rasi dar kokių norimų veislių, tai pasisodinsi mirksiukas.gif Dėl tų sodinukų iš vazonėlių prigyjimo tai tikrai turėtų prigyt (aš net labai lepius augalus persodinau susprogusius ir nieko irnesakyk.gif ), svarbu nepažeist kapiliarinių šaknelių, nenupurtyt žemių, kad neišsausėtų, o pasodinus daugiau/dažniau palaistyt mirksiukas.gif
Nu, o jei nerasi, tai ko gero varysi rudenį į medelyną, taip kaip ir aš smile.gif nes norimos veislės slyvaitės šį pavasarį nebeturėjo, sakė išpardavė pernai rudenį doh.gif O šį rudenį jau vėl turės, tai mąstau anksčiau varyt nei dėl obelaičių, gal kokį rugsėjį g.gif kad spėtų truputuką naujoj vietoj iki žiemos apsiprast ax.gif
Atsakyti
Pirkau is maximos slyva,kol pasodinau nebuvo jokiu gyvybes zenklu ,ir taip staiga nudziuvo visi lapeliai ,tik dabar kazkas lenda panasaus i lapelius t.y kalasi dar,o kazin kaip toliau su ja bus schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(satanele @ 2009 05 25, 17:01)
Pirkau is maximos slyva,kol pasodinau nebuvo jokiu gyvybes zenklu ,ir taip staiga nudziuvo visi lapeliai ,tik dabar kazkas lenda panasaus i lapelius t.y kalasi dar,o kazin kaip toliau su ja bus schmoll.gif

jeigu kalasi kažkas "panašaus į lapelius", vadinasi gyva thumbup.gif manau, turėtų atsigaut ir viskas bus gerai mirksiukas.gif
Atsakyti
Ačiū už patarimus, bandysiu ieškoti vazonėlių.
O tai jei užsispyrusiai priversčiau medelyne iškasti man sodinuką su kuo daugiau žemių, nu MB pats kastų - tai ar tikrai jau taip šimtu procentų man neprigytu verysad.gif Nu pykstu ant tos moteriskės, išdurnino mus - taip nemaloniai pasijaučiau blush2.gif Apie pagrindinį Babtų medelyną taip negražiai atsiliepė - tipo pas juos ten visi vaismedžiai serga, dėl to nenuostabu, kad pas mus iššalo (pirkom iš to alia valstybinio rudenį ax.gif )...
O prisiminiau, kad turguj sekmadienį mačiau ne vieną mašiną su sodinukais - tai kaip, jie irgi žmones apgaudinėja?
Atsakyti
Ačiū už patarimus, bandysiu ieškoti vazonėlių.
O tai jei užsispyrusiai priversčiau medelyne iškasti man sodinuką su kuo daugiau žemių, nu MB pats kastų - tai ar tikrai jau taip šimtu procentų man neprigytu verysad.gif Nu pykstu ant tos moteriskės, išdurnino mus - taip nemaloniai pasijaučiau blush2.gif Apie pagrindinį Babtų medelyną taip negražiai atsiliepė - tipo pas juos ten visi vaismedžiai serga, dėl to nenuostabu, kad pas mus iššalo (pirkom iš to alia valstybinio rudenį ax.gif )...
O prisiminiau, kad turguj sekmadienį mačiau ne vieną mašiną su sodinukais - tai kaip, jie irgi žmones apgaudinėja?
Atsakyti
Na va, dėkui už patarimus: susirinkom sodinukus vazonais ir susisodinom thumbup.gif Jau su lapukais, netgi ir pasirinkimas tankesnių, aukštesnių buvo. Žiūrėsim, kaip prigis jie mums.
Tik negavom trešnių jau niekur - gal kas nors kur nors yra užmatę apie Jonavą ar Kaune trešnikių vazonėliuose? Dviejų reikėtų ax.gif

Persikas lapukus leisti pradėjo. Vargingai taip, krūva šakų iššalusių, bet viena rodo gyvybės ženklus. Rauti jį lauk ar palikti? Yra galimybė, kad atsigaus ar taip ir skurs vargelis toks? Nes vazonuose persikų rasti irgi nepavyko ax.gif
Atsakyti
Sveiki, nesu niekad susidurusi su vaismedziu sodinimu ir skiepijimu, bet labai noreciau padauginti viena obeli. Gal kas zinote ar galima dabar tai padaryti pvz tokiu budu: nupjati sakele nuo norimos obels ir sudurimo budu iskiepyti i kita obeli?
Papildyta:
Taip pat viename forume radau viena dauginimo buda tik iki galo jo nesuprantu.Stai tas budas:
"įšaknydinti norimą augalą tiesiai ant medžio. Reikia turėti omeny, kad šis procesas užims 2-2,5 mėn. Šaknelės, tiesa, prasikala ir anksčiau, bet jos būna tokios silpnos, kad nukirpus auginį ir pasodinus jis sunkiai išgyvena ir rūpesčio su juo daug. Darau pigiai ir piktai : pasirenku norimą išaknydinti ūglį (pernykštį, nes šiumetukai dar labai gležni), maždaug 7-10cm atkarpoj išlaužau visus pumpurus (apakinu auginį),aplinkui išpjaunu maždaug 1cm pločio žiedą (panašiai per vidurį apakintos srities) ir į viršų nuo jo dar papildomai iki medienos įpjaunu žievę 1-2cm. Toliau linksmiausia dalis : susiieškot paprastą polietileninį maišelį (dugną nukirpti), užmaunat ant ūglio, apačią tvirtai užrišat 4-5 cm žemiau žiedo, į maišelį dedat sudrėkintų samanų 1\3 sumaišytų su universaliu substratu. Aš dar įmaišiau truputį medžio anglies. Kiekis - maždaug suja. Drėgnumas - stipriai suspaudus truputį sunkiasi vanduo. Maišelį tvirtai (kad neišgaruotų drėgmė) surišti viršuje : 4-5 cm virš žiedavimo vietos. Visą šį "džiaugsmą" gerai apvynioti dvigubu - trigubu laikraščiu, kad saulė per daug nekaitintų paketo. Aišku, laikraštį pritvirtinti, kad vėjas nenupūstų.... Viskas. Laukit stebuklo ! Keletas niuansų: jeigu paketas prastai prispaustas prie ūglio - gali išgatuoti drėgmė. Nuimti paketą per anksti - visas darbas perniek. Paimat švirkštą ir darot injekciją į paketo vidų, maždaug 20-25 cm3 gryno vandenėlio. Laikas nuo laiko naudinga žvilgdtelt po laikraščiu, ar ant paketo sienelių dar yra drėgmės, bet jei tokios galimybės nėra - velniai nematė - tikėkitės, kad paketą pririšot gerai. Kai kurios veislės pirmais metais sudaro tik kaliusą (toks sustorėjimas su šaknelių užuomazgom). Tokį užsispyrėlį palikit ant medžio, tik žiemai dar apvyniokit kokiu skuduru, kad nenušaltų. Ateintį pavasarį (maždaug balandžio vidurys), šaknelės išsikals kaip didelės"

Siaip kaip suprantu cia rasoma kaip paruosti ta "džiaugsmą", bet kaip ir kur ji pritvirtinti nesuprantu ir ka toliau daryti:) Kam cia viskas suprantama paaiskinkite prasau zaliems:)
Atsakyti
Viskas labai aisku:tiesiai ant sakeles (sumedejusios,1 metu),kuri yra ant medelio,risi ta "grozi" ir sakele po kurio laiko isleidzia saknis.Tada atskiri ir turi norima augala.Cia toks pats principas,kaip dauginti uogakrumius atlankom,tik ne sakele nulenki prie zemes,o zeme "atnesi" prie sakeles.
O ar yra cia dauginimo zaliaisiais auginiais zinovu?Kiek bandau dauginti,vis nesiseka-tai is apacios,tai is virsaus pajuoduoja ir zuna.
Atsakyti
Labai dekui daugvaikuciui, taciau vis dar neaisku:)na niekad nesu su tuo susidurus ir esu tokia pirmoke tame, todel nesupykite jei ka berysio rasau:).Parasysiu labai buitiskai kiek suprantu ir patikslinkite mane prasau:)
Tai va turime nukirpta sakele na tarkim 40cm ilgio tada joje 10cm atkarpoje nukerpu visus lapelius ir ziedelius, bet kadangi dabar vasara ju ir taip nebus. Tada viduryje tos atkarpeles aplink apipjaunu 1cm plocio ziedeli ir nuo jo i virsu ipjaunu 1-2cm zieves, tada visa ta 10cm atkarpele aprisu politeleniniu maiseliu su tuo idaru:). Ir taip turejo gautis tokia sakele, kuri per viduri aprista pol. maiseliu su idaru. Ir dabar kuriuo galu man ja tvirtinti prie medzio sakos? O saknys turi dygti is to ispjauto ziedo politel.maiselio viduje?ar dar kaip?
Atsakyti
QUOTE(Talifa @ 2009 06 15, 15:58)
Labai dekui daugvaikuciui, taciau vis dar neaisku:)na niekad nesu su tuo susidurus ir esu tokia pirmoke tame, todel nesupykite jei ka berysio rasau:).Parasysiu labai buitiskai kiek suprantu ir patikslinkite mane prasau:)
Tai va turime nukirpta sakele na tarkim 40cm ilgio tada joje 10cm atkarpoje nukerpu visus lapelius ir ziedelius, bet kadangi dabar vasara ju ir taip nebus. Tada viduryje tos atkarpeles aplink apipjaunu 1cm plocio ziedeli ir nuo jo i virsu ipjaunu 1-2cm zieves, tada visa ta 10cm atkarpele aprisu politeleniniu maiseliu su tuo idaru:). Ir taip turejo gautis tokia sakele, kuri per viduri aprista pol. maiseliu su idaru. Ir dabar kuriuo galu man ja tvirtinti prie medzio sakos? O saknys turi dygti is to ispjauto ziedo politel.maiselio viduje?ar dar kaip?

biggrin.gif Sakeles nereikia nukirpti.Viska darai ant medzio,kuri nori pasidauginti sakos mirksiukas.gif
Atsakyti