Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vaismedžiai, vaiskrūmiai
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12
laguna
O tu zemauges obelis, ar aukstauges sodinsi?
Kosta
QUOTE(laguna @ 2007 04 06, 15:42)
O tu zemauges obelis, ar aukstauges sodinsi?
*

Vat ir svarstau......
laguna
Mes sodinsimes aukstauges, kaip pas mociute kaime wub.gif , po jomis ir atsisesti galima, normalu pavesi duoda. Mazikes tai man ne schmoll.gif . Dabar dvi auga, nei atsisesi po jomis, o apie kazkokias supymes ar hamaka nera ko galvoti. Bet kol dar kitu nera tai gyvena, paskui bus lauk user posted image
o koks pas jus sklypo plotas ? Kai pas mus 12.5 aro, tai mes sodinsime: ankstyva vasarine, vasarine, rudenine ir ziemine. Jei prades trukti pasodinsime dar.
saintlina
pas mus 40 aru.. obelu dabar apie 50, bet jos senos, po truputį bandom atsodint. Aukštaūgės obelaitės gal ir neblogai, bet va pas mus dabar obuoliai tokiam aukšty, kad pasiekt - be šansų biggrin.gif
Radvyle
Kriaušes patartina sodinti tik pavasarį, o obelys ir rudenį pasodintos gerai prigyja. Šiaip daugiausiai reikėtų sodinti žieminių vaismedžių, o mažiausiai ankstyvų, kurie trumpai laikosi 4u.gif
Radvyle
QUOTE(xxxsaulyte @ 2007 04 04, 14:56)
O ar esate pirkusios ką nors Babtų medelyne ?  g.gif

http://www_lsdi_lt/medelynas.htm
*

Pirkau Babtų medelyne, viskas puikiai prigijo ir jau pradeda derėti.
Papildyta:
QUOTE(Rinesa @ 2007 03 30, 12:05)
Įdomu, ar savo soduose kovojat kaip nors su baisiais padarais uodais ir kt. mašalais? Gal yra kokių purškiamų priemonių?
*

Mes graikinį riešutmedį pasodinome ir iš tiesų uodų sumažėjo - jiems nepatinka šitų augalų kvapas.
Papildyta:
QUOTE(ostra @ 2007 03 30, 23:05)
Sakykit,kokiu atstumu sodinti žemaūges obelis-mums sakė,kad eilutėje kas 1,5 metro.Ar nebus pertankiai?
*

Siūlau sodinti bent 2m atstumu. Jeigu obelys koloninės tai ir 1,5m bus sočiai 4u.gif
Kosta
QUOTE(Radvyle @ 2007 04 08, 16:41)
Kriaušes patartina sodinti tik pavasarį, o obelys ir rudenį pasodintos gerai prigyja. Šiaip daugiausiai reikėtų sodinti žieminių vaismedžių, o mažiausiai ankstyvų, kurie trumpai laikosi  4u.gif
*

Labai dėkoju už atsakymą 4u.gif
saintlina
QUOTE(Radvyle @ 2007 04 08, 15:41)
Kriaušes patartina sodinti tik pavasarį, o obelys ir rudenį pasodintos gerai prigyja.
*

o va Didioji sodo enciklopedija rašo, kad "sodinkite kriaušes rudenį, kol dar šilta dirva, arba vėliausiai iki žiemos. Tai leis medžiams įsitvirtinti prieš pradedant augti - o šiltą pavasarį jie pradeda augti labai anksti" smile.gif
Nors aš sodinau irgi pavasarį, labai gerai prigijus buvo, bet kitą žiemą kiškiai nugraužė doh.gif
menora
Gal auginate kas sausmedį?Pasodinau savaitgalį sode, o štai šiandien perskaičiau, kad norint sulaukti uogyčių,būtina šalia susodinti du..... doh.gif Nejau teks ieškoti "draugės" rolleyes.gif
akvilyte
QUOTE(Radvyle @ 2007 04 08, 16:52)
Mes graikinį riešutmedį pasodinome ir iš tiesų uodų sumažėjo - jiems nepatinka šitų augalų kvapas.

o šiaip jis smirda??? na ta prasme ar žmogus užuodžia??? ir ar labai didelis jis užauga??? g.gif
menora
QUOTE(akvilyte @ 2007 04 10, 11:46)
o šiaip jis smirda??? na ta prasme ar žmogus užuodžia??? ir ar labai didelis jis užauga??? g.gif
*

Aš tai kvapo kažkaip nepastebėjau,- tikriausiai ne toks baisus biggrin.gif Bet kas dėl aukščio, tai bigsmile.gif Subrendę medžiai labai dideli, galima lyginti su kaštonais,plati laja,-reikalauja daug vietos.Be to šaknys skverbiasi labai giliai.Teko girdėti, kad kiti, sodindami medelį, po šaknimis metalo prideda g.gif O bijo graikinio riešutmedžio ne tik uodai, bet ir erkės, kandys,pelės...
Radvyle
QUOTE(saintlina @ 2007 04 09, 13:56)
o va Didioji sodo enciklopedija rašo, kad "sodinkite kriaušes rudenį, kol dar šilta dirva, arba vėliausiai iki žiemos. Tai leis medžiams įsitvirtinti prieš pradedant augti - o šiltą pavasarį jie pradeda augti labai anksti"  smile.gif
Nors aš sodinau irgi pavasarį, labai gerai prigijus buvo, bet kitą žiemą kiškiai nugraužė  doh.gif
*

O iš kokios kalbos ta sodo enciklopedija versta? Jeigu autorius iš Vokietijos, tai reikia nepamiršti, kad pas juos klimatas šiltesnis ir žiemos visiškai kitokios, todėl patarimai ne visada mums tinka mirksiukas.gif
Papildyta:
QUOTE(akvilyte @ 2007 04 10, 11:46)
*

Na man tai skanus jo kvapas ir kol lapo nenulauži bei prie nosies neprisikiši, nelabai ir jaučiasi. Užauga didelis, vainiko skersmuo per 20 metų gali iki 3m skersmenį pasiekti, o aukštį taip pat neblogą turi - 10m ir daugiau.
Papildyta:
QUOTE(menora @ 2007 04 10, 12:23)
Be to šaknys skverbiasi labai giliai.Teko girdėti, kad kiti, sodindami medelį, po šaknimis metalo prideda g.gif O bijo graikinio riešutmedžio ne tik uodai, bet ir erkės, kandys,pelės...
*

Mes tai dėjom seną didelę raudoną plytą, nes girdėjom, kad tada medis nesuformuoja stambios pagrindinės šaknies ir geriau dera 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(menora @ 2007 04 10, 07:59)
Gal auginate kas sausmedį?Pasodinau savaitgalį sode, o štai šiandien perskaičiau, kad norint sulaukti uogyčių,būtina šalia susodinti du..... doh.gif Nejau teks ieškoti "draugės" rolleyes.gif
*

Auginam auginam. Šiuo metu turim 3 krūmelius, bet po tokios permainingos žiemos gerokai apšalo, nes buvo pražydę sausį doh.gif doh.gif doh.gif Lyg ir negirdėjau, kad šis augalas būtų dvinamis g.gif bet visi gi sako, kad keliese linksmiau 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(Kosta @ 2007 04 06, 15:30)
Gal patarsite kokias obelų ir kriaušių veisles rinktis?
*

Nežinau, ar dabar medelynai prekiauja, bet aš tai būtinai iš žieminių pasisodinčiau bent vieną „Auksinį renetą“ kaime turim, tai obuoliai tiesiog nuostabūs ir iki pat balandžio išsilaiko. Iš rudeninių rekomenduočiau „Auksį“, nes labai sultingi ir taip pat neblogai laikosi...
Papildyta:
QUOTE(saintlina @ 2007 04 07, 10:36)
dabar obuoliai tokiam aukšty, kad pasiekt  - be šansų  biggrin.gif
*

Na pas mus kaime tai senelis tokią specialią skabyklę buvo pasidaręs ant laabai ilgo koto. Kažkada mačiau ir parduotuvėje plastmasinių prie Kalvarijų turgaus. Čia toks neblogas problemos sprendimo būdas, sakyčiau 4u.gif
Ausma
QUOTE(menora @ 2007 04 10, 08:59)
*

Aš taip pat auginu sausmedį. Kai pirkau, niekas nepatarė pirkti du. Tik vėliau sužinojau, kad jiems reikia draugijos. Taigi, auga jis kokius 5 metus pas mus, bet, deje, nedera. Nors žydi labai gausiai. Vis neprisiruošiu nupirkti antro ax.gif
rimusia
QUOTE(Ausma @ 2007 04 11, 09:52)
Aš taip pat auginu sausmedį. Kai pirkau, niekas nepatarė pirkti du. Tik vėliau sužinojau, kad jiems reikia draugijos. Taigi, auga jis kokius 5 metus pas mus, bet, deje, nedera. Nors žydi labai gausiai. Vis neprisiruošiu nupirkti antro ax.gif
*

O mano vienas neberodo givibes zenklu.Turbut ziema pasalo.Teks pirkti.
Rinesa
Paaiškinkit man neišmanėlei, ar būtina vaismedžius baltinti? Ir kam to reikia? Kuo baltinti? g.gif
laguna
QUOTE(Rinesa @ 2007 04 13, 12:28)
Paaiškinkit man neišmanėlei, ar būtina vaismedžius baltinti? Ir kam to reikia? Kuo baltinti?  g.gif
*

Obelys balinamos todel, kad siuo metu laiku yra didelis skirtumas tarp oro temperatūros dienomis ir naktimis. Kadangi kamienas yra tamsusu jis (liaudiskai sakant) sugeria siluma ir kartais ikasta iki 30 laipsniu silumos, o naktį staigiai nukrenta.Staigi ir stipri temp kaita pažeidžia vaismedžių žievę. Balinti reikia kalkiu ir vandens misiniu, dar reikia imaisyti siek tiek kliju, kad nuo lietaus nenusiplautu. Yra pirkti ir parduotuvese. Kaina kazkur apie 5 - Lt.
Rinesa
QUOTE(laguna @ 2007 04 13, 19:25)
Obelys balinamos todel, kad siuo metu laiku yra didelis skirtumas tarp oro temperatūros dienomis ir naktimis. Kadangi kamienas yra tamsusu jis (liaudiskai sakant) sugeria siluma ir kartais ikasta iki 30 laipsniu silumos, o naktį staigiai nukrenta.Staigi ir stipri temp kaita pažeidžia vaismedžių žievę. Balinti reikia kalkiu ir vandens misiniu, dar reikia imaisyti siek tiek kliju, kad nuo lietaus nenusiplautu. Yra pirkti ir parduotuvese. Kaina kazkur apie 5 - Lt.
*

Supratau. bigsmile.gif Maniau, kad nuo kirmėlių kokių. Dabar tai jau žinosiu. aciuks.gif
Rinesa
... Žinot, paskaičiau apie tą graikinį riešutmedį... pasirodo naudingas įvairiapusiškai...

http://www.sveikaszmogus.lt/index.php?pagr...&subtema=38
Rinesa
... Vat buvom vakar augalų mugėj... Papasakojau saviškiui apie riešutmedį, tai ėmė ir nupirko... doh.gif (Visai nelaiku.)
Sodo gale iškasėm duobę, primetėm plytgalių ir pasodinom... Kaži kitąmet galima bus jį perkelt į kitą vietą? g.gif
mykolė
Mergaitės, pas mus sklype vien molis ir priemolis-kaip su augaliukais bus?Ar prigis? Labai norėčiau pasisodinti pora obelų, kriaušių..?
laguna
QUOTE(mykolė @ 2007 04 21, 08:05)
Mergaitės, pas mus sklype vien molis ir priemolis-kaip su augaliukais bus?Ar prigis? Labai norėčiau pasisodinti pora obelų, kriaušių..?
*

Jei dar uzsivestumete juodziamio ir viska daug maz pamaisytumet, turetumet pasakiska soda, nes obelims butent patinka priemolis.
Casual
Sveikos,
Neseniai isigijome soda(pries 3 metus),siemet ispjovem persenusius, sutresusius medzius ir galvojame ka gero pasodinus ju vieton. i muges jau pavelavom, tai sodinsim turbut rudeni, bet nezinom ka - gal patarsit kokios veisles kriauses, slyvos - pacios paciausios? kad nebutu lepios, nelinke sirgti, viskam atsparios ir skanius vaisius duotu? o gal kas abrikosus bandet augint???
Beja, kur geriausiai pirkti sodinukus aplink Kauna?
Seniau budavo prie baziu vieta - dabar ten tuscia, Senukuose pasirinkimas doh.gif baisus ir nieko patart negali....
laguna
Ringauduose yra toks medelynas Pavadinimo tikslaus nezinau lyg ir Atsejaus, Amzejaus, na kazkas panasaus. Is obelu siulau Auksis. VIsi labai gyria sia veisle. Nusipirkom ir mes siemet ja.
Radvyle
Auksio turim ir mes - tris didžiules obelis. Patys skaniausi obuoliai thumbup.gif Pavasaris šiemet vėluoja - sodinti dar manau galima bus visą savaitę, kol vaismedžiai nepradėjo stipriai sprogti. Kriaušes, trešnes, slyvas geriau sodinti pavasarį, nes iš rudens sunkiau prigija. Jei esat Vilniuj, galit Kalvariju turguje medelių pasidairyti - ten iš įvairių medelynų atvažiuoja. O rudenį mokytojų namuose sodo kraitėje tikrai galima visokių įdomybių prisipirkti - sedulų, įv. riešutmedžių. Tik patariu antrąją dieną apsilankyti - kainos mažesnės mirksiukas.gif
Radvyle
QUOTE(Rinesa @ 2007 04 15, 13:55)
... Vat buvom vakar augalų mugėj... Papasakojau saviškiui apie riešutmedį, tai ėmė ir nupirko... doh.gif (Visai nelaiku.)
Sodo gale iškasėm duobę, primetėm plytgalių ir pasodinom... Kaži kitąmet galima bus jį perkelt į kitą vietą?  g.gif
*

Galima galima. Išgyvens tikrai 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(mykolė @ 2007 04 21, 08:05)
*

Jeigu gruntiniai vandenys nėra aukštai, viskas bus ok 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(rimusia @ 2007 04 12, 12:04)
O mano vienas neberodo givibes zenklu.Turbut ziema pasalo.Teks pirkti.
*

Manieji sausmedžiai jau gaivelėjasi. Nors gerokai pavėlavę, bet jau ima žydėti wub.gif wub.gif wub.gif
Casual
Aha g.gif g.gif g.gif
o as maniau, kad vaismedziams jau per velu g.gif o ir pasirinkimo jokio neradom- Senukuose like abrikosai, apdziuve slyvos negirdetais pavadinimais ir ziemines obelys..... o auksi mes irgi isisodinom mazuli seniau, tai labai laukiam obuoliuku. o dabar lyg ir kriausiu, slyvu noretume. Sako Skoraplodnaja yra nebloga - bet irgi nera pirkti, o is tu melynu dideliu - kokia ieskoti????
Apie Ringaudu medelyna nezinojom, reiks bandyt rasti, gal koki kontaktini ju telefona turit?
rimusia
pradejo ir mano antras sausmedis lapelius skleisti.Radvyle,Vilnijui viskas ankciau pradeda zydeti nei pas mus Siauliose.
Aga

! 
Prieš užvedant naują temą PRIVALOTE įsitikinti, kad tokios temos tikrai nėra
Knifofija
QUOTE(dooovile @ 2007 04 22, 18:38)
Aha g.gif  g.gif  g.gif
o as maniau, kad vaismedziams jau per velu g.gif o ir pasirinkimo jokio neradom- Senukuose like abrikosai, apdziuve slyvos negirdetais pavadinimais ir ziemines obelys..... o auksi mes irgi isisodinom mazuli seniau, tai labai laukiam obuoliuku. o dabar lyg ir kriausiu, slyvu noretume. Sako Skoraplodnaja yra nebloga - bet irgi nera pirkti, o is tu melynu dideliu - kokia ieskoti????
Apie Ringaudu medelyna nezinojom, reiks bandyt rasti, gal koki kontaktini ju telefona turit?
*

Pati skaniausia slyva EDINBURGINE ji velyvesne uz greitute, bet daug skanesne.
Casual
QUOTE(Knifofija @ 2007 04 23, 08:57)
Pati skaniausia slyva EDINBURGINE ji velyvesne uz greitute, bet daug skanesne.
*

o kur isigyti?
Rinesa
Nu vot nuvarom vakar į sodą, žiūriu žiūriu aš į savo riešutmedį ir nesuprantu... kažkas ne taip. blink.gif Ogi visos viršūnės nupjaustytos. ohmy.gif
Kaimynė kekšė matė kaip sodinom. doh.gif
Nu susinervinau nerealiai. mad.gif
Blyn, atvažiuosiu naktį su "družba" ir per jos medžius prasisuksiu... gun_smilie.gif
Radvyle
QUOTE(dooovile @ 2007 04 22, 18:38)
Aha g.gif  g.gif  g.gif
o as maniau, kad vaismedziams jau per velu g.gif o ir pasirinkimo jokio neradom- Senukuose like abrikosai, apdziuve slyvos negirdetais pavadinimais ir ziemines obelys.....
*

Tikrai prekybos centruose neapsimoka pirkti. Ir kainos užkeltos, ir medeliai neaišku kur laikyti doh.gif
Papildyta:
QUOTE(Rinesa @ 2007 04 23, 12:37)
Nu vot nuvarom vakar į sodą, žiūriu žiūriu aš į savo riešutmedį ir nesuprantu... kažkas ne taip. blink.gif Ogi visos viršūnės nupjaustytos. ohmy.gif
Kaimynė kekšė matė kaip sodinom.  doh.gif
Nu susinervinau nerealiai.  mad.gif
Blyn, atvažiuosiu naktį su "družba" ir per jos medžius prasisuksiu...  gun_smilie.gif
*

Ačiū dievuj, kad mūsų kaimynai taip nedaro. doh.gif doh.gif doh.gif
Bet su družba praeit irgi norisi, nes pastoviai sodina krūmus jau prie pat keliuko ir kai dvi mašinos bando prasilenkti, vienai tenka brūžintis į vyšnias aronijas ar dar ką kitą doh.gif doh.gif doh.gif
xxxsaulyte
Aš pirkau balandžio 13 d. per parodą iš Babtų medelyno vyšnias, trešnes, obelis ir kraiušę - tai viskas kuo puikiausia prigijo thumbup.gif , žydi visos trys obelys, vyšnios ir trešnė viena - fantastika.
Jūsų nuomonė - mes irgi prisiklausėm įvairių nuomonių, kad pirmuosiu žiedus nuskabyti, kiti sako kad nereikia, juk ne į turgų veši... Bet gal dar šaknys juk nespėjo įsišaknyti.... Visokių minčių. Ką Jūs mastot? g.gif Ačiū už atsakymus.

A, ir dar - abrikosai ir persikai reikalaujantys draugijos ar savidulkiai ? Ar tai priklauso nuo rūšies? Nes nusipirkome du abrikosus ir vieną persiką, nes taip susakė pardavėja Kikoje, bet taip neužtikrintai, kad esu abejojanti. Ačiū. 4u.gif
Elzė
labai senai kas nors cia rase, bet vis tik gal kas uzsuks ax.gif

ka daryti jei gan jaunos obels kamienas labai apsamanojes? cia taip turi buti? ar čia kokia liga? ka daryti?
DeeDee
QUOTE(Elzė @ 2007 10 28, 19:23)
ka daryti jei gan jaunos obels kamienas labai apsamanojes? cia taip turi buti? ar čia kokia liga? ka daryti?
*

pasiskaityti čia
barsukele
Kas patars, kuo geriausiai apdengti abrikoso šaknis prieš žiemą- eglišakiais, šiaudais, durpėmis?
Radvyle
QUOTE(Elzė @ 2007 10 28, 20:23)
labai senai kas nors cia rase, bet vis tik gal kas uzsuks  ax.gif

*

Baltinti reikia medžius, tada nebus apsamanoję mirksiukas.gif

Kur netoli Vilniaus pavasarį pigiau įsigyti riešutmedžių? Norėsim visos giraitės ax.gif
Dunja
mūsų sodas: 1300 obelaičių, 11 trešnių, 3 raudonieji riešutmedžiai, 3 kriaušės, 2 agrastų medžiai, 2 slyvos ir vienas graikinis riešutas ax.gif ax.gif ax.gif .... ir 44 aviliai lotuliukas.gif
jot.ka
na sodininkes, atgaivinkim tema, mes irgi ruosiames soda sodinti, statom nama, bet ir su medziais laukti nesinori, tai dabar skaitineju ir renku visokia informacija. man dabar aktualus klausimas, kaip planavot savo soda, ar isskyret atskira plota, ar medzius sklype sodinot pavieniui, grupemis? pasidalinkit patirtim, visgi idomi, ypac jau turinciu patirti, i ka atkreipt demesi, pas mus sklypas tuscias, tai kazkaip nesinoretu bet kur medzius sukist, kad po to nereiktu is naujo sodint.
crocus
QUOTE(Dunja @ 2008 01 31, 22:46)
mūsų sodas: 1300 obelaičių, 11 trešnių, 3 raudonieji riešutmedžiai, 3 kriaušės, 2 agrastų medžiai, 2 slyvos ir vienas graikinis riešutas  ax.gif  ax.gif  ax.gif .... ir 44 aviliai  lotuliukas.gif
*

Ir kur tuos obuoliukus? Turbūt pardavimui ax.gif O aviliai pas jus padėti po medžiais ar daugiau saulutės apšviesti?Aš šiemet planuoju persivežt pas mamą į sodą. Dabar jie pas mus atviroje saulėkaitoje ir bitutės labai gerai darbuojasi. Tai bijau pakišt po obelimis.
Ne į temą truputį, atsiprašau.

O aš pas save tai tik dvi obelis turiu. Užtenka. Pas mamą didelis sodas. Tai iš ten žiemą valgom.

O gal kas kas auginat riešutmedį korenovskij? Arba žinot kur galima įsigyti?
jot.ka
nu kazkaip dar cia apsnude smile.gif , negi nieks dar nesirupina medeliais krumeliais? paskaiciau kad kaulavaisius rekomenduoja sodint pavasari, tai as jau nekantrauju kada gi ateis tas laikas. pasidalinkit patirtim, kas kokius medelius auginat, kokias rusis, kokie ispudziai, as is pajurio, gal kas galit parekomenduot kur vaismedziu ieskot?
crocus
QUOTE(jot.ka @ 2008 02 11, 16:14)
nu kazkaip dar cia apsnude smile.gif , negi nieks dar nesirupina medeliais krumeliais? paskaiciau kad kaulavaisius rekomenduoja sodint pavasari, tai as jau nekantrauju kada gi ateis tas laikas. pasidalinkit patirtim, kas kokius medelius auginat, kokias rusis, kokie ispudziai, as is pajurio, gal kas galit parekomenduot kur vaismedziu ieskot?
*

Kretingos raj. (regis Dupulčiuose-labai maišaus tarp kelių kaimų blush2.gif ) yra sodinukų augintojai.Jie turi savo išaugintų persikų ar tai abrikosų medelių. Dar Kretingos medelynas prekiauja. Na prasidės pavasario mugės, turguose bus pilna. Tik jau nuo tų veislių gausybės tai galva sukasi. Iš obelų tai žinau-man skaniausia Auksis.
jot.ka
QUOTE(crocus @ 2008 02 11, 21:55)
Kretingos raj. (regis Dupulčiuose-labai maišaus tarp kelių kaimų blush2.gif ) yra sodinukų augintojai.Jie turi savo išaugintų persikų ar tai abrikosų medelių. Dar Kretingos medelynas prekiauja. Na prasidės pavasario mugės, turguose bus pilna. Tik jau nuo tų veislių gausybės tai galva sukasi. Iš obelų tai žinau-man skaniausia Auksis.
*

vat ir as kazka apie kretinga esu girdejus, skaitinejus, bet kol nieko konkretaus nereikejo, tai zinai, i viena ausi iejo pro kita isejo o galvoj ir neuzsiliko biggrin.gif , mane dabar labiausiai domina slyva, vysnia arba tresne ir kriause, nezinau, gal nera labai didelio skirtumo, bet radau rekomendacijas kaulavaisius ir kriauses geriau sodint pavasari, o obelis rudeni.
ir as apie auksi galvoju, kazkaip jau lyg ir gerai zinoma ax.gif ir man dar noretusi kad medziai augtu nemazi, sklype vietos pakanka, tai svajoju kad kada nors galesiu pavesi padrybsot su knyga, o mano pacanuks kada pasikarstys sakom... smile.gif as pati seneliu soda pamenu kaip mes ten dukdavom, tai ir savo sklype noriu medziu, kazkaip man tos zemauges nea. tongue.gif tai jei gerai suprantu, perkant reikia apie poskiepi pasilaust, nes ar tik ne nuo jo medelio aukstis priklauso?
crocus
QUOTE(jot.ka @ 2008 02 12, 07:48)
vat ir as kazka apie kretinga esu girdejus, skaitinejus, bet kol nieko konkretaus nereikejo, tai zinai, i viena ausi iejo pro kita isejo o galvoj ir neuzsiliko biggrin.gif , mane dabar labiausiai domina slyva, vysnia arba tresne ir kriause, nezinau, gal nera labai didelio skirtumo, bet radau rekomendacijas kaulavaisius ir kriauses geriau sodint pavasari, o obelis rudeni.
ir as apie auksi galvoju, kazkaip jau lyg ir gerai zinoma ax.gif ir man dar noretusi kad medziai augtu nemazi, sklype vietos pakanka, tai svajoju kad kada nors galesiu pavesi padrybsot su knyga, o mano pacanuks kada pasikarstys sakom... smile.gif as pati seneliu soda pamenu kaip mes ten dukdavom, tai ir savo sklype noriu medziu, kazkaip man tos zemauges nea. tongue.gif tai jei gerai suprantu, perkant reikia apie poskiepi pasilaust, nes ar tik ne nuo jo medelio aukstis priklauso?
*

Žemaūgiai ar pusiau žemaūgiai poskiepiai būna nurodyti, pakomentuoja perdavėjai ir regis brangesni jie. Klaipėdoje prie Frezijos mugėje būna didelė gausybė sodinukų thumbup.gif O dėl sodinimo tai kuo anksčiau tuo geriau.Tai yra jei spėsi sodink viską pavasarį. Jau dabar galima duobes pasiruošti-žemė neįšalus. Pasodinsi, o pavasariais galėsi džiaugtis jų žydėjimu. Man tai pas mamą būdavo pasaka rytais per obelų žydėjimą-baltai rožinis sodas, paupy lakštingala čiulba ir toks lengvutis žiedų aromatas...

jot.ka
QUOTE(crocus @ 2008 02 12, 09:37)
Žemaūgiai ar pusiau žemaūgiai poskiepiai būna nurodyti, pakomentuoja perdavėjai ir regis brangesni jie. Klaipėdoje prie Frezijos mugėje būna didelė gausybė sodinukų thumbup.gif O dėl sodinimo tai kuo anksčiau tuo geriau.Tai yra jei spėsi sodink viską pavasarį. Jau dabar galima duobes pasiruošti-žemė neįšalus. Pasodinsi, o pavasariais galėsi džiaugtis jų žydėjimu. Man tai pas mamą būdavo pasaka rytais per obelų žydėjimą-baltai rožinis sodas, paupy lakštingala čiulba ir toks lengvutis žiedų aromatas...
*

tai sakai ir obelu rudeniui nepalikt g.gif , nu gal tu ir teisi, as jau visai galva pameciau del visko, ir medziu ir geliu ir veju noriu, anksciau nesuprasdavau savo mamos kai jinai sakydavo kad knistis po zeme jai relaxas ir atgaiva, dabar ui kaip suprantu lotuliukas.gif , ir man jau baisiai patinka, taip knieti kuo greiciau viska susitvarkyt, nors dar statybos vyksta, bet sakau kad zydincios statybos irgi neblogai ax.gif o frezija tai man patinka, kelis kart buvau ten apsizvalgyt, tai ir as tos muges laukiu, ir sodinsiu tada viska pavasari. o konkreciau, tai kada tas pavasaris g.gif , kovo pabaigoj galima jau sodint ar geriau balandi? o kaip tos pavasarines salnos, nepakenks jauniems medeliams?
crocus
QUOTE(jot.ka @ 2008 02 12, 12:58)
tai sakai ir obelu rudeniui nepalikt g.gif , nu gal tu ir teisi, as jau visai galva pameciau del visko, ir medziu ir geliu ir veju noriu, anksciau nesuprasdavau savo mamos kai jinai sakydavo kad knistis po zeme jai relaxas ir atgaiva, dabar ui kaip suprantu lotuliukas.gif , ir man jau baisiai patinka, taip knieti kuo greiciau viska susitvarkyt, nors dar statybos vyksta, bet sakau kad zydincios statybos irgi neblogai ax.gif o frezija tai man patinka, kelis kart buvau ten apsizvalgyt, tai ir as tos muges laukiu, ir sodinsiu tada viska pavasari. o konkreciau, tai kada tas pavasaris g.gif , kovo pabaigoj galima jau sodint ar geriau balandi? o kaip tos pavasarines salnos, nepakenks jauniems medeliams?
*

Nepakenks. O sodinama maždaug balanžio mėn. kol pumpurai neišsprogę.
vikaPika
as ieskau medeliu tipo serbentu ir agrastu, gal zinot kur galeciau rast?
jot.ka
QUOTE(crocus @ 2008 02 12, 14:23)
Nepakenks. O sodinama maždaug balanžio mėn. kol pumpurai neišsprogę.
*

o tai gerai, kol dar yra laiko reikia apmastyt ir surast tinkama vieta sklype, zeme pasiruost, o jau balandi galesiu medeliais dziaugtis smile.gif nu kaip laukiu negaliu, cia pajury istisus metus chroniskas ruduo, jau laukiu nesulaukiu silumos ir saules
snieguole1972
Sveikutes 4u.gif
Gal kas zinote kur ir kada bus Vilniuj sodo muge. reikia zemaugiu obelyciu ir dar tresniu noreciau. O gal ka patarti galite.Girdejau, kad Kazlausku medelyne tik "normalios" obelys.
Pasidalinkite savo patirtimi..
kasiopeja
QUOTE(snieguole1972 @ 2008 04 07, 12:52)
Sveikutes 4u.gif
Gal kas zinote kur ir kada bus Vilniuj sodo muge. reikia zemaugiu obelyciu ir dar tresniu noreciau. O gal ka patarti galite.Girdejau, kad Kazlausku medelyne tik "normalios" obelys.
Pasidalinkite savo patirtimi..

Kojelavičiaus g. gali ieškoti, nereiks nė mugės laukti 4u.gif
http://www.lgbs.lt/index.php?ln=lt&topic=cont

Papildyta:
QUOTE(vikaPika @ 2008 02 12, 13:36)
as ieskau medeliu tipo serbentu ir agrastu, gal zinot kur galeciau rast?

apibrėžk konkretesnę vietą, o ne "europa" lotuliukas.gif
Jeigu vln., tai vėlgi Kojelavičiaus g. Galima gal dar Kairėnų botanikos sode ieškoti, bet nežinau, ar ten vaismedžius-vaiskrūmius parduoda (niekaip neprisiruošiu sustoti, nors pro šalį bent kartą per mėnesį pravažiuoju doh.gif )

Prie Trakų yra Soltra, irgi pasivartykit asortimentą. Dar kitų firmų pilna, tik paleiskit paiešką per Google, ir rasit n+1 prekybos "taškų" 4u.gif
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.