Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Varšuva
Supermamų klubas > Poilsis, pomėgiai ir šventės > Kelionės ir atostogos > Europa
Pages: 1, 2, 3
abiga
Lietuvoj turbūt nesumeluosiu sakydama, kad vos ne kiekvienam banke zlotų galima rast.
uogytee
QUOTE(abiga @ 2011 08 03, 19:15)
Lietuvoj turbūt nesumeluosiu sakydama, kad vos ne kiekvienam banke zlotų galima rast.
*

Na geriausia jei galima sumoketi kortele, na o keityklu jau tokiuose miestuose kaip augustovas labai daug, tad varsuvoj ju tikrai bus. jie neima keitimo mokescio, kaip lietuviai..
Fortun@
biggrin.gif Kad zlotu visur galima rasti as zn, klausiu kur labiau apsimoka biggrin.gif
MrsRAT
QUOTE(Karina20 @ 2011 08 04, 08:18)
biggrin.gif  Kad zlotu visur galima rasti as zn, klausiu kur labiau apsimoka  biggrin.gif
*

O man net minties nekilo kažkur kitur keistis, vešimės nedaug, tai jei pora litų ir brangiau gausis, nieko tokio, pažiūrėsim, kur tą dieną pigiau kokiam banke, ir išsikeisim.

Geriau papasakokit, ar žadat ką lauktuvių parvežti?
uogytee
QUOTE(MrsRAT @ 2011 08 04, 09:35)
O man net minties nekilo kažkur kitur keistis, vešimės nedaug, tai jei pora litų ir brangiau gausis, nieko tokio, pažiūrėsim, kur tą dieną pigiau kokiam banke, ir išsikeisim.

*

varskes, ju varske dieviska smile.gif
aulina
QUOTE(Karina20 @ 2011 08 04, 08:18)
biggrin.gif  Kad zlotu visur galima rasti as zn, klausiu kur labiau apsimoka  biggrin.gif
*

geriausia is anksto susiziureti kur galima tik grynais, o kur kortele, nes kortele buna geresnis kursas. Taciau reikia buti atsargiems, mazose degalinese ima korteles mokesti, mums viena karta 20 lt nuskaiciavo, apie ta pati ispejo Krokuvos vaistineje (Krokuvoje is vis kosmaras su kortelemis, priima tik grynus). Varsuvoje su kortelemis galima atsiskaityti kaip LT, zodziu, civilizuoti varsuvieciai.
Jeigu keisites LT, medicinos banke neima mokescio.
Papildyta:
Teko keisti litus i zlotus toje pacioje Krokuvoje, tai labai nepalankus kursas buvo apie 1,2. Kaip kitur nezinau, bet nuo to laiko keiciu LT.
Papildyta:
Jeigu vaziuosite su mokyklinio amziaus vaikais, rekomenduociau aplankyti Koperniko muzieju, labai pravercia mokslams, sudomina tiksliaisiais mokslais, eksponatai pateikti zaidimu forma. Yra ka veikti ir mazyliams, jiems yra skraidantis kilimas ir pan. dalykai. Suaugusiems rekomenduociau tik tuo atveju, jeigu nereiktu laukti eiles, mes laukeme 3 val. sakyciau tiek vargo nebuvo verta, bet siaip idomu, iejimas 22 zl. mokyklinukams 13.
Grazus Varsuvos senamiestis.
Papildyta:
QUOTE(MrsRAT @ 2011 08 04, 10:35)
*

mes parvezeme lenkisko alaus, skanus warkos ir lomzos.
Elegantiškai sninga
Aš po savaitgalio Varšuvoje. Su draugu ir dar viena pora pasinaudojom Simple Express akcija ir išvažiavom penktadienio vakarą. Šeštą ryto jau buvom Varšuvoje. Naktį iš šeštadienio į sekmadienį praleidom nebrangiame hostelyje, o iš sekmadienio į pirmadienį - autobuse. Nakvynės autobuse nebuvo labai lengva, bet su gera kompanija viskas praėjo sklandžiai smile.gif Beje, galiu rekomenduoti hostelį, kuriame buvom. Kaina vienam žmogui apie 50 litų, senamiestis, švaru ir tvarkinga, nors pastatas ir senas. Tai tikriausiai tvarkingiausias hostelis, kuriame teko būti. Vienintelis minusas, kad nors užsisakant per hostelbookers.com buvo rašoma, jog įeiti galima 12 valandą, mes savo raktus gavom prieš 3. Na bet čia jau nesusipratimas. Plačiau apie tą hostelį čia:

http://www.hostelbookers.com/property/inde...amp;intNights=1

Varšuva patiko. Jų istorinis senamiestis patiko, tačiau Vilniaus man atrodo jaukesnis. Na o centras Varšuvos labai didingas, gražus. Labai gražu prie universiteto, siūlau apsilankyti. Daug vaikščiojom po tą centrą, nustebino nemažai veikiančių fontanų, kurie labai pagyvina miestą. Matėm Šv. Jono arkikatedrą, Šv. Onos bažnyčią, Karmelitų bažnyčią, prezidentūros rūmus, nacionalinį muziejų (viduje nebuvom, įėjimas 22 zlotai, o mes visi ne itin domimės istoriniais muziejais).

Ką labai labai rekomenduoju ir ko, deja, per žioplumą nepamatėme, tai šviesų šou fontanų parke (centre). Nežinau, ar jis vyksta kiekvieną vakarą, bet šeštadienio vakarais tai tikrai. Mes to nežinojome ir šeštadienio vakarą pasirinkome vakarienę centre ir vis galvojome, kodėl visi taip veržias į tą fontano pusę, geriau rytoj nueiti doh.gif Tai va, nuėjom prie fontanų sekmadienį, tikrai labai gražu, bet tą šou labai norėjosi pamatyti. O būna va taip: http://www.youtube.com/watch?v=RLpIJdM-Hdg

Šeštadienį nužingsniavom tikriausiai virš 20 kilometrų, net kojas paskaudo. Griuvom hostelyje į lovas ir iškart sumigom. Bet sekmadienį taip pat nemažai vaikščiojom. Prie lankytinų objektų kažkodėl buvo pažymėtas rajonas Praga, ten jau kitoj upės pusėj. Nuėjom, na nieko įspūdingo nepamatėm, lenkiški Naujininkai, sakyčiau. Todėl ir nerekomenduoja ten eiti tamsiu paros metu lotuliukas.gif Tada vėl atėjom iki centro ir nuėjom iki muziejaus, kurį aš ir MB labai norėjom pamatyti - Koperniko mokslo centras. Jei dar nežinote apie jį, plačiau čia:
http://m.lrytas.lt/-12893250741287169701-v...-nuotraukos.htm
ir čia:
http://www.kopernik.org.pl/en/

Suaugusiam įėjimas 22 zlotai, moksleiviams ir studentams taikomos nuolaidos, yra pigesni bilietai šeimoms. Bet (!) prie įėjimo į jį eilės didžiulės. Darbuotoja mums sakė, kad mažiausiai laukti teks atėjus prieš pat jo atidarymą, t.y. 10 ryto. Pats muziejus labai įdomus suaugusiems, galima vizualiai pamatyti ir pačiupinėti tai, ką daro mokslininkai, visos dalys labai integruotos, muziejus interaktyvus... Plotas didžiulis, muziejus suskirstytas į atskirus sektorius pagal sritis. Yra vienas sektorius specialiai vaikams, tačiau ir jiems bus ką veikti visuose kituose. Jei turėčiau vaikų, būtinai juos ten nuvežčiau, nes ten mokslas pateiktas labai patraukliai ir vaikai, kas svarbiausia, gali pamatyti tų dalykų pritaikomumą praktikoje. Mes tebuvome tris valandas, tačiau jų, norint viską išbandyti, tikrai per maža. Ir todėl, kad yra ką, ir todėl, kad labai daug žmonių. Reziumuodama pasakysiu, kad tai vienas iš įdomiausių muziejų, kuriuose teko lankytis.

Truputį apie kainas. Mama neseniai buvo Lenkijoje, bet ne Varšuvoje, tai mane truputį dezinformavo, kad Lenkijoje viskas labai pigu. Bet, pavyzdžiui, paprastoje kavinėje Varšuvos centre ir ypač senamiestyje pietauti būtų brangiau nei Vilniaus centre. Bet pliusas tas, kad porcijos tikrai didelės. Valgėme jų tradicinius koldūnus ir barščius - pagirsiu thumbup.gif Barščiai + salotos ar vienas iš pigesnių karštųjų patiekalų + gėrimas centre būtų apie 60-70 zlotų žmogui.
O va Koperniko mokslų centre aptikom tokį valgyklos tipo bistro, kuriame pavalgėm sriubos, skanaus vištienos troškinio ir atsigėrėm kavos. Žmogui išejo 20 zlotų. Skanu, norintiems valgyti kur nors mieste rekomenduoju kaip vieną iš pigiausių (bet kokybės prasme tikrai neprastų) vietų blush2.gif

Na nemažai čia prirašiau. Prieš kelionę buvau susidariusi sąrašėlį su visais adresais, ką norisi aplankyti, kur nueiti, tai jei ką nors domina, galiu atsiųsti į AŽ, nors visi įspūdžiai jau sugulė čia 4u.gif

MrsRAT
Labai ačiū Elegantiškai_sninga už patarimus, aš labai norėčiau informacijos į až smile.gif Nes kitą savaitę kaip tik važiuojam. Pasirodo reikės pinigėlių daugiau prigriebti, nes aš irgi tikėjausi, kad pigiau bus maistas ten. O tas bistro Koperniko centre jau įėjus į muziejų ar ne? Ta prasme, galima pavalgyt eiti bilieto neperkant biggrin.gif ?
Elegantiškai sninga
Merginos, visoms AŽ atsakysiu vakare su visom lankytinom vietom 4u.gif
Papildyta:
QUOTE(MrsRAT @ 2011 08 10, 13:08)
aš irgi tikėjausi, kad pigiau bus maistas ten
*

Čia, manau, labiausiai priklauso nuo vietos. Kadangi mes buvom tik centre, tai apie tas kainas ir pasakojau. Žinoma, jeigu eitumėte į kokį McDonalds, tai iš tiesų sumokėtumėt tiek pat, kaip ir Lietuvoj. Beje, mes dar turėjom problemą su maisto prekių parduotuvių aptikimu mieste. Toks jausmas, kad jos specialiai ten be aiškių iškabų, galima pamatyti tik daug tokių mažų parduotuvėlių, kuriose brangu. O tokių paprastų prekybcentrių kaip mūsų Maxima teko ilgokai paieškoti. Paprastai net jokios iškabos nebūna. Bet mes turėjom GPS, tai su jo pagalba buvo lengviau biggrin.gif Todėl sekmadienio pusryčiams prisipirkom sausainių, arbatos, mineralinio.
Papildyta:
QUOTE(MrsRAT @ 2011 08 10, 13:08)
O tas bistro Koperniko centre jau įėjus į muziejų ar ne? Ta prasme, galima pavalgyt eiti bilieto neperkant biggrin.gif ?
*

Tas bistro yra tame pačiame pastate, bet turi atskirą įėjimą. Todėl galima drąsiai ten eiti, net jei ir neinat į muziejų 4u.gif Kainos ir kokybės santykis man ten patiko labiausiai.
DuAnli
As pirmadieni grizau is Varsuvos, ir ka galiu pasakyt del maisto, tai į kavines/barus/restoranus neejome, o tiesiog produktus ir maista susipirkdavome Biedronkoje ar Kaufflande labai pigiai ir viesbutukyje pavalgydavom ar siaip kokiam parke. Na bet viena karta buvom sushi valgyti, tai porcija 9zl.
Bet mums maistas zmogui, vienam kartui tai tikrai nekainavo iki 20 zl. Na bet aisku kiekvienam savo, mes buvom nutare,kad maistui leisti daug nenorim, o geriau aplankyti daugiau vietu ir pan, tai ir koncerte buvom, ir visa varsuva isnarsem, ir alu su sirupu gerem biggrin.gif thumbup.gif
aulina
QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2011 08 10, 15:42)
Tas bistro yra tame pačiame pastate, bet turi atskirą įėjimą. Todėl galima drąsiai ten eiti, net jei ir neinat į muziejų 4u.gif Kainos ir kokybės santykis man ten patiko labiausiai.
*

skonis man nelabai patiko. Pirkau grikiu su karsta darzoviu kose ir karstais burokeliais ir pasiemiau salotu, sumokejau 14,5 zl. Nepigu, bet ir nebuvo labai skanu, gailejausi, kad taip emiau. Galejau tik salotu, nes jos buvo skanios. Karstas patiekalas nelabai, mano kompanijonai valge guliasa, jiems irgi nelabai skonis patiko.
Papildyta:
QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2011 08 10, 11:15)
Vilniaus man atrodo jaukesnis.
*

Skonio reikalas. Man Varsuva labiau patiko. Vilniuje mazai lankytinu vietu: aplink katedra ir Pilies gatve.. Varsuvoje laiko pritruko, parku nepamaciau, rumu ant vandens ir fontano, reikes dar vaziuoti smile.gif
Elegantiškai sninga
QUOTE(aulina @ 2011 08 11, 13:06)
skonis man nelabai patiko. Pirkau grikiu su karsta darzoviu kose ir karstais burokeliais ir pasiemiau salotu, sumokejau 14,5 zl. Nepigu, bet ir nebuvo labai skanu, gailejausi, kad taip emiau. Galejau tik salotu, nes jos buvo skanios. Karstas patiekalas nelabai, mano kompanijonai valge guliasa, jiems irgi nelabai skonis patiko.
*

Tai be abejonės, čia priklauso, ką ėmėte. Matyt, man taip pasisekė. Ir mano kompanijai ten viskas buvo skanu smile.gif
Papildyta:
QUOTE(aulina @ 2011 08 11, 13:06)
Man Varsuva labiau patiko. Vilniuje mazai lankytinu vietu: aplink katedra ir Pilies gatve.. Varsuvoje laiko pritruko, parku nepamaciau, rumu ant vandens ir fontano, reikes dar vaziuoti  smile.gif
*

Na man jaukumas nelabai siejasi su lankytinų vietų skaičiumi, tai yra daugiau jausmas smile.gif Dėl lankytinų vietų pritariu, bet tai irgi natūralu, nes pats miestas didesnis su trigubai daugiau gyventojų.

Na mes pamatėme viską, ką norėjom pamatyti, išskyrus fontanų šviesų šou. Tai dėl jo kitą kartą ir važiuosim kad nors biggrin.gif O net maži parkeliai centre gražūs ir išpuoselėti wub.gif O čia išvis pasaka wub.gif
DuAnli
pritariu aulinai, man irgi Varsuva daug mielesne, jaukesne nei Vilnius. Vilnius palyginus, net ir nykokas. Bet aisku kiekvienam skirtingai.
Dziaugiuos,kad ten gryztu po savaites wub.gif
rudenssniegas
Labai noreciau paklausti buvusiu- ar toli autobusu stotis Warszava Centralna nuo gelezinkelio stoties Warszava Centralna? Pagal pavadinima kaip ir ta pati vieta, bet noreciau zinanciu pasiklaust, nes laiko is traukinio i autobusa persesti- 25 min.
Nezinau ar spetume, o kitas autobusas tik ryte, tai reiketu 10 valandu stoty pralaukti...

Labai noreciau paklausti buvusiu- ar toli autobusu stotis Warszava Centralna nuo gelezinkelio stoties Warszava Centralna? Pagal pavadinima kaip ir ta pati vieta, bet noreciau zinanciu pasiklaust, nes laiko is traukinio i autobusa persesti- 25 min.
Nezinau ar spetume, o kitas autobusas tik ryte, tai reiketu 10 valandu stoty pralaukti...
mamutas
QUOTE(rudenssniegas @ 2011 08 22, 10:10)
*

Tas pats namas 4u.gif Rūsy stoja traukiniai, o viršuje ant gatvės - autobusai. 25 min visiškai pakaks persėdimui, jeigu tik traukinys nevėluos. Šiaip stotis gana klaidi ir didelė, tad išsiaiškinkite tiksliai kuriame jos kampe stovės jūsų autobusas, kad negaištumėte laiko ieškodami.
lodore
Sveiki
Noriu buvusių Varšuvoje paprašyti pagalbos, kad paiškintų kaip iš autobusų stoties (Zachodnia) atsirasti traukinių centinėje stotyje. Kur nusipirkti bilietą į traukinį (yra kasa ar pačiame traukinyje)?
uogytee
QUOTE(lodore @ 2011 10 08, 09:32)
Sveiki
Noriu buvusių Varšuvoje paprašyti pagalbos, kad paiškintų kaip iš autobusų stoties (Zachodnia) atsirasti traukinių centinėje stotyje. Kur nusipirkti bilietą į traukinį (yra kasa ar pačiame traukinyje)?
*

o jei vaziuojate lietuvos autikais, tai kodel nenorite islipti centralny stotyje?jie ten stoja..tenprie pat traukiniu stotis,
lodore
Važiuoju Ecoline autobusu, stoja tik Zachodnia stotyje, nebent reiktų su vairuotoju tartis g.gif
AukleZig
Smagu pasidalinti nemokamomis lankytinomis vietomis Varšuvoje. Tikiuos pravers kam nors: )
Lineikė
QUOTE(AukleZig @ 2011 10 19, 12:00)
Smagu pasidalinti nemokamomis lankytinomis vietomis Varšuvoje. Tikiuos pravers kam nors: )
*

labai gera nuoroda thumbup.gif
o kur tie grojantys ar šokantys fontanai yra ? g.gif
akcent
QUOTE(AukleZig @ 2011 10 19, 13:00)
*

bigsmile.gif Kaip laiku ir vietoje įdėjote nuorodą thumbup.gif Kaip tik esam suplanavę kelionę į Varšuvą artimiausiu metu.
Ačiū 4u.gif
AukleZig
QUOTE(akcent @ 2011 10 19, 13:36)
bigsmile.gif Kaip laiku ir vietoje įdėjote nuorodą thumbup.gif Kaip tik esam suplanavę kelionę į Varšuvą artimiausiu metu.
Ačiū 4u.gif
*

Nėr už ką, dabar kelionės čia tikrai nebrangios - tam ir skirta, kad naudinga būtų taupantiems, nes pripažinkim, kad net jei ir turi pinigų mielai apžiūri viską, už ką mokėt nereikia. Jei netyčia aptiksite kažką, ko čia neparašėm, praneškit tobulėti reikia juk: )
o šiaip šiek tiek sudarėm tokių gidų ir kitiems lankomiems miestams: Londone, Paryžiuje, Prahoje, Berlyne, Barselonoje, Romoje ir tikiu, kad bus daugiau smile.gif
Papildyta:
QUOTE(Lineikė @ 2011 10 19, 13:04)
labai gera nuoroda thumbup.gif
o kur tie grojantys ar šokantys fontanai yra ? g.gif
*

Grojantys fontanai yra senamiesčio dalyje paėjus už barbakano, dešiniau. Nusileidus laiptais nuo kalno papulsite į atvirą tvarkingą žaliąją zoną, kur fontanai yra: )

Fotoįspūdžiai, tarp kurių ir fontanas: )
KaZantipA
planuojam ir mes i varsuva keliaut porai dienu, sakykit gal kas gali pasidalint kokio viebutuko nebrangaus ir padoraus kontaktais?
abiga
Girdėjau, kad neblogas yra Tamka hostelis, www.tamkahostel.pl
akcent
Ką gi, grįžome iš Varšuvos - patiko. Laiko daug neturėjome visko išžiūrinėti, bet labai įdomi sostinė pasirodė - šalta, nejauki su begalo gražiu ir jaukiu senamiesčiu blush2.gif Gaila, kad oras pasitaikė žiemiškas. Sušąlom ir jau Lazienki parko nesinorėjo lankyti doh.gif
herbas
QUOTE(Lineikė @ 2011 10 19, 20:16)
Grojantys fontanai yra senamiesčio dalyje paėjus už barbakano, dešiniau. Fotoįspūdžiai, tarp kurių ir fontanas: )
*

Kiek nakvynė kainavo? jei ne paslaptis
AukleZig
QUOTE(herbas @ 2011 10 24, 18:04)
Kiek nakvynė kainavo? jei ne paslaptis
*

95 LT : ) (apie 13 euru zmogui) bukinom per puslapį bukingo su agentūra ir laukėm iki paskutinės minutės kas pateiks geriausią pasiūlymą. Dažnai taip darau - gerų dealų gaut pavyksta pvz Romoj nakvojom 4 naktis už trijų kainą ir bonusui pusryčius gavom : )
KaZantipA
QUOTE(AukleZig @ 2011 10 25, 10:19)
95 LT : ) (apie 13 euru zmogui) bukinom per puslapį bukingo su agentūra ir laukėm iki paskutinės minutės kas pateiks geriausią pasiūlymą. Dažnai taip darau - gerų dealų gaut pavyksta pvz Romoj nakvojom 4 naktis už trijų kainą  ir bonusui pusryčius gavom : )
*

o kas cia per aukcionai tokie? g.gif
AukleZig
Na tiesiog yra daugybė viešbučių bukingų duomenų bazių, prie vienų gali prisijungti bet kas (bookings.com pvz), prie kitų negali.
Jei yra laiko iki kelionės pakankamai, aš kreipiuos į agentūrą, kuri turi priėjimą prie keleto, jie pagal mano reikalavimus paieško viešbučio ir užbukina keletą iš esamų, nes dažniausiai iki tam tikro laiko rezervacijos nemokamos. Taip daro daugybė žmonių ieškodami geriausio varianto. Kas kažkiek laiko vėl patikrina situaciją: daug kas atmeta turėtas užsaugotas/arba šiaip lieka paskutiniai kambariai ir geri pasiūlymai vėl atsiranda apyvartoj. Taip ir renkiesi, gaudai kainą. Čia kaip su pigiais skrydžiais beveik, žaidi sau : )
Kartais už tą pačią kainą pavyksta gaut žvaigdžute geresnį viešbutį arba nukaut geresnę kainą/vietą mieste: )

Juk viešbučiai irgi labai labai rotuoja kainas, vienas duoda į bukingo duombazes, kitas skelbia pas save, o jei pasiderėsi pas juos viduj gausi dar kitokią. Teko dirbt viešbuty, tai visko jie ten darydavo siekiant užpildyt kambarius su kainom: ) tai tikrai primena aviabilietų pirkimą biškį tik nerizikuoji pinigais dažniausiai.
*Jūra*
Gal kas galit rekomenduot pigią nakvynės vietą Varšuvoj?
Ayaan
QUOTE(*Jūra* @ 2012 01 11, 14:56)
Gal kas galit rekomenduot pigią nakvynės vietą Varšuvoj?
*

O į kokią kainą orientuojatės daugmaž? Aš esu ieškojus kažkada pigesnės atskirame kambaryje, o ne tokiam, kur po kelis žmones apgyvendina (turiu omeny hostelius), tai, kiek pamenu, tikrai geras variantas buvo šitas
Ten to hostelio vieta labai gera - netoli stoties - aktualu, kas keliauja ne nuosavu automobiliu. Bet kol kas pačiai neteko ten būt, todėl iš asmeninės patirties negaliu parašyt atsiliepimo.
*Jūra*
QUOTE(Ayaan @ 2012 01 11, 14:58)
O į kokią kainą orientuojatės daugmaž? Aš esu ieškojus kažkada pigesnės atskirame kambaryje, o ne tokiam, kur po kelis žmones apgyvendina (turiu omeny hostelius), tai, kiek pamenu, tikrai geras variantas buvo šitas
Ten to hostelio vieta labai gera - netoli stoties - aktualu, kas keliauja ne nuosavu automobiliu. Bet kol kas pačiai neteko ten būt, todėl iš asmeninės patirties negaliu parašyt atsiliepimo.
*

į pačią minimaliausią, kokią rasiu smile.gif

ačiū labai už info 4u.gif
Maja Di
Sveikos mergaitės, gal galit pasakyti kaip geriausiai nusigaut iš autobusų stoties į oro uostą Varšuvoj. Mums beveik 4 valandos bus iki skrydžio, tikiuosi spėsim, dar ir užkast kur nors laiko bus. Ar yra kokių pamanomų kavinukių prie autobusų stoties, o gal geriau oro uoste užkast g.gif . Grįžtant turėsim 8 valandas laiko Varšuvoje, kažin ar fontanai toli nuo stoties? Kur geriau saugot lagaminus, tikiuosi autobusų stoty juos galima saugiai palikti g.gif
Elegantiškai sninga
QUOTE(Maja Di @ 2012 01 30, 11:45)
Sveikos mergaitės, gal galit pasakyti kaip geriausiai nusigaut iš autobusų stoties į oro uostą Varšuvoj. Mums  beveik 4 valandos bus iki skrydžio, tikiuosi spėsim, dar ir užkast kur nors laiko bus. Ar yra kokių pamanomų kavinukių prie autobusų stoties, o gal geriau oro uoste užkast g.gif . Grįžtant turėsim 8 valandas laiko Varšuvoje, kažin ar fontanai toli nuo stoties? Kur geriau saugot lagaminus, tikiuosi autobusų stoty juos galima saugiai palikti g.gif
*

Sveika,
Nežinau, kur yra Varšuvos oro uostas ir kaip jis toli nuo stoties. Šiaip šitą dalyką galit pati pasižiūrėti google maps, o gal atsiras ir kas čia paaiškins. Lagaminus, kiek žinau, galima palikti stoties saugyklose. O fontanų Varšuvoje visai nemažai. Jei turit omeny tuos muzikuojančius ir šokančius (šiaip pasirodymai tai vakarais vyksta), tada nuo Centrinės stoties jie tolokai. Bet galima ir viešuoju transpostu pasinaudoti wink.gif
Maja Di
QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2012 01 30, 15:52)
Sveika,
Nežinau, kur yra Varšuvos oro uostas ir kaip jis toli nuo stoties. Šiaip šitą dalyką galit pati pasižiūrėti google maps, o gal atsiras ir kas čia paaiškins. Lagaminus, kiek žinau, galima palikti stoties saugyklose. O fontanų Varšuvoje visai nemažai. Jei turit omeny tuos muzikuojančius ir šokančius (šiaip pasirodymai tai vakarais vyksta), tada nuo Centrinės stoties jie tolokai. Bet galima ir viešuoju transpostu pasinaudoti wink.gif
*

ačiū. Šiaip ne atstumo norėjau sužinot, bet gal važiuoja kokie mikroautobusai, taksi bus brangu, nes oro uostas tolokai.
Apie tuos muzikuojančius fontanus sužinot norėjau, kelintą valandą prasideda, mums autobusas 9 vakare, gal spėtume pažiūrėt g.gif
žuvyte23
QUOTE(Maja Di @ 2012 01 30, 09:45)
Sveikos mergaitės, gal galit pasakyti kaip geriausiai nusigaut iš autobusų stoties į oro uostą Varšuvoj.  Kur geriau saugot lagaminus, tikiuosi autobusų stoty juos galima saugiai palikti g.gif
*

O su kokiom linijom vaziuojate? Jei su Simple express, tai jie vaziuoja pro pati Orouosta. Galima ten islipti ir ilipti. Pernai orouosto saugojimo kameroj para kainavo berods 8 zlotai. Is Orouosto iki Centrines traukiniu stoties vaziuoja 175 autobusas, kelione trunka apie pusvalandi.
O jei vaziuojant su Ecoline, tai kiek zinau nei iki Centro, nei iki Orouosto jie nevaziuoja. Tai nelabai ka ir galiu pasakyti, nes neteko su jais vaziuoti.
Maja Di
QUOTE(žuvyte23 @ 2012 01 30, 16:59)
O su kokiom linijom vaziuojate? Jei su Simple express, tai jie vaziuoja pro pati Orouosta. Galima ten islipti ir ilipti. Pernai orouosto saugojimo kameroj para kainavo berods 8 zlotai. Is Orouosto iki Centrines traukiniu stoties vaziuoja 175 autobusas, kelione trunka apie pusvalandi.
  O jei vaziuojant su Ecoline, tai kiek zinau nei iki Centro, nei iki Orouosto jie nevaziuoja. Tai nelabai ka ir galiu pasakyti, nes neteko su jais vaziuoti.
*

didelis dėkui, važiojam su Ecoline, tai kaip suprantu tas pats autobusas į oro uostą, autobusų ir geležinkelio stotis ten pat, ar taip g.gif . Ant bilieto rašo stotis "Zachodnia".
žuvyte23
Orouoste kavinutes brangios. Pernai pati pigiausia Orouosto kavinute-parduotuve buvo perejime is seno pastato i nauja. T.y. jei iejus i orouosta pro sena pastata, kur yra eskalatorius zemyn i saugojimo kamera, masinu nuoma ir kt., desinej pusej yra perejimas i nauja pastata (registracijos sale). Tai to trumpo perejimo gale atsiremi i tokia kavinute-parduotuve (kava, gerimai, jogurtai, pusfabrikaciai pasildomi, sumustiniai, laikrasciai su zurnalais ir kt), tai joje maistas ir gerimai buvo pigiausi. Kokia situacija dabar - nezinau.
Jei busit prie Centrines stoties (gelezinkelio), salia yra didziulis siuolaikiskas prekybos centras, kurio visas trecias aukstas vien kavines, uzkandines ir restoranai. O ketvirtam - kinoteatras ir dar velniai zino kas. Jis dirba berods iki 23 val vakaro, vietiniu laiku.
Papildyta:
QUOTE(Maja Di @ 2012 01 30, 15:06)
didelis dėkui, važiojam su Ecoline, tai kaip suprantu tas pats autobusas į oro uostą, autobusų ir geležinkelio stotis ten pat, ar taip g.gif . Ant bilieto rašo stotis "Zachodnia".
*

Varsuvoj yra 3 autobusu stotys - Wschodnia, Centralna (centre, prie gelezinkelio stoties) ir Zachodnia. T.y. viena yra ivaziuojant i Varsuva, antra - centre, o trecia - isvaziuojant. Simple express vaziuoja i jas visas, o kaip Ecoline - nezinau. Gal kas zino, parasys cia. Bet galite paprasciausiai pasiskambinti i Ecoline ir paklausti ar jie vaziuoja pro oruosta ir ar turi ten sustojima 4u.gif
*Jūra*
gal teko susidurti su mokinio pažymėjimo galiojimu užsienyje? ar galioja lietuviškas, ar reikia kito kažkokio?

ar į autobusą pasiimat kažką nakčiai užsiklot?

būsiu labai dėkinga už info 4u.gif
Elegantiškai sninga
QUOTE(*Jūra* @ 2012 02 10, 10:07)
gal teko susidurti su mokinio pažymėjimo galiojimu užsienyje? ar galioja lietuviškas, ar reikia kito kažkokio?
*

Užsienyje oficialiai galioja tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC) smile.gif

*Jūra*
taip, bet jis nuo 12 m. Man aktualu, kokio dokumento reikia 7-mečiui? Paso?

taigi, iš Koperniko centro jau gavau atsakymą, gal daugiau kam pravers 4u.gif

We inform, that child 7 year old will receive reduced ticket without identification card because will be with guardian.
mamutas
QUOTE(*Jūra* @ 2012 02 12, 11:02)
taip, bet jis nuo 12 m. Man aktualu, kokio dokumento reikia 7-mečiui? Paso?
*

Manau septynmečiui nieko nereikia, juk iš išvaizdos matosi kad vaikas ir savaime suprantama, kad jam reikia parduoti mokinišką-vaikišką bilietą.
Maja Di
O kaip darote su pinigais, ar išsikeičiat Lietuvoj, ar išsigryninat Lenkijoj g.gif Ar išsigryninimas bankomatuose Lenkijoje kainuoja g.gif
Aruna
Išgryninimas bankomatuose visur kainuoja. Tad geriau arba atsiskaityti kortele, arba turėti grynų.
Papildyta:
QUOTE(*Jūra* @ 2012 02 10, 10:07)

ar į autobusą pasiimat kažką nakčiai užsiklot?

būsiu labai dėkinga už info  4u.gif
*

Užsikloti tikria verta pasiimti. Net vasarą važiuojant praverčia biggrin.gif
Kaip suprantu lankysit kažkokius objektus. Kai kur Lenkijoje galioja šeimos bilietai, tiesiog pasižiūrinėkit lankomų objektų puslapius- ten visada parašyta ar yra tokie bilietai ar yra nuolaidos vaikams ir pan.
Maja Di
QUOTE(Aruna @ 2012 02 14, 15:58)
Išgryninimas bankomatuose visur kainuoja. Tad geriau arba atsiskaityti kortele, arba turėti grynų.
*

na pvz. Latvijoj Swedo bankomate iš Swedo kortelės išgryninimas nemokamas ir dar kursas geresnis mirksiukas.gif .
Aruna
Tai čia vos ne vienintelė išimtis mirksiukas.gif
uogytee
Pasiimkite kokį dekį arba rankšluosti, ypač jei nakti vaziuosite.
AukleZig
QUOTE(Elegantiškai sninga @ 2012 02 11, 12:46)
Užsienyje oficialiai galioja tarptautinis studento pažymėjimas (ISIC) smile.gif
*

Tikra teisybė. Tai atpažįstamas pažymėjimas 120-yje šalių. Ant lietuviško niekur nėra parašyta anglų kalba, kad tai mokinio pažymėjimas. Lygiai taip pat yra ir su LSP, nėra aiškios frazės.
Nepamirškite, kad su tuo pačiu ISIC galima gauti visokių nuolaidų. Visos tarptautinės nuolaidos yra talpinamos www.isic.org duomenų bazėje. Ypatingai ISIC pažymėjimas apsimoka keliaujant slidinėti. Kone kiekvienas padorus save gerbiantis Europos slidinėjimo kurortas teikia nuolaidą jaunimui iki 30 m su europos jaunimo kortele ir su tarptautiniais moksleivio/studento/pedagogo pažymėjimais tuo pačiu ir esantys Lenkijoje wink.gif
Papildyta:
QUOTE(Aruna @ 2012 02 14, 14:58)
Papildyta:
Užsikloti tikria verta pasiimti. Net vasarą važiuojant praverčia  biggrin.gif
Kaip suprantu lankysit kažkokius objektus. Kai kur Lenkijoje galioja šeimos bilietai, tiesiog pasižiūrinėkit lankomų objektų puslapius- ten visada parašyta ar yra tokie bilietai ar yra nuolaidos vaikams ir pan.
*

Nepamirškite ir nemokamai lankytinų objektų Varšuvoje. Dalį muziejų galite aplankyti ir visai nemokamai. Pati taip apsilankiau Karališkojoje pilyje, kuri nemokama sekmadieniais. Nustebino, kad tikrai nemokama ir šiaip patiko - labai didelė ta pilis ir prabanga kai kur atima žadą wink.gif
Maja Di
gal žinot ir galit pasidalint kokio vandens parko Varšuvoje nuoroda ax.gif
*Jūra*
Ačiū 4u.gif
Autobuse buvo šilta, +22-24, tai užtenka plono dekučio užsikloti.
Koperniko centre vaiko dokumento neprašė, tik paklausė, kiek metų. Ten galima apmokėt ir kortele thumbup.gif

Ačiū už info apie nemokamus 4u.gif Mums dienos nesutapo, tai nepasinaudojom galimybe.

Valiutos keityklose labai reikia kursą žiūrėt, pvz, gel.stoty labai prastas. Geriausią radau Naujamiesty.

Mano fotoreportažas čia

Dar sykį ačiū Elegantiškai sninga, sąrašą ir info papildžiau, jei kam reikia, persiųsiu el.paštu, rašykt až.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.