Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 11:06)
neturėjusi aš Mamizos rankose, tai nežinau ar yra toks dalykėlis. Pas mane Hasselyje atsidaro tokia kaip linzė, na kažkas kaip padidinimo stiklas. Jis padeda geriau sufokusuoti. Gal ir pas tave toks yra. O ką fotografuoji su tais dviem fotoaparatais? Gal pabandyk su nejudančiais objektais pasitreniruoti, kol įgus akis ir perprasi fotoaparatus. Labai smalsu pamatyti nuotraukas. Lauksiu  4u.gif

Mes šį savaitgalį kaip jau rašiau į Prahą trauksim. Vienas iį daugelio tikslų tai užsukti į foto prekes, žinau ten neblogą vietelę. Gal rasiu juostelę 3200 ISO. Dresdene niekur nerandu, o taip maga vėl į ją pafotografuoti.

Ai dar, vakar vaikis trinktelėjo, bumbtelėjo mano Smeną. Į šipuliukus visa. O ji buvo mano pirmoji. Gaila.

O dėl tos mano nuotraukos. Kažkaip pavartau negatyvus, ir vis grįžtu prie trijų serijų, zuikučio, šios su laišku ir dar vieną juodai baltų gėlių. Kada į jas bežiūrėčiau vis tiek man jos mielos. Nedaug tada išmaniau apie foto, bet pliusas tas buvo, kad paprasčiau į pasaulį žiūrėjau.

Pas mus nera to dalykelio, bet ji galima dasipirkt - per e-bay ziurejom. O fotografuoju kaip ir visada - Gusciu doh.gif del to turiu priimti tavo patarima ir pabandyti siaip aplinka pafotografuoti - kad rankos prie fotoaparatu priprastu. Del nuotrauku -dabar tikrai nera ka rodyti, o taip pat nuskanuoti neturiu kur, bet kai jau bus vertos nors trupucio demesio - butinai rasiu kaip ideti biggrin.gif

Geros jums keliones 4u.gif Del juosteles MB 3200 Delta fotografuoja kaip tik dabar vadinasi zino, kur pas mus gauti - jei ka, rasyk smile.gif

O del pasiaiskinimo apie nuotrauka - dar karta irodymas, kad talenta turi be abejoniu wub.gif techniniu dalyku gali ismokti, bet idejos, pajautimas neismokstami smile.gif (man vel kyla noras fotoaparata det i sona... unsure.gif doh.gif smile.gif )
Atsakyti
QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 11:25)
ai, galėjai bent jau prie nuotraukos prikibti, o ne prie mano žodžių kažkur kažkada rašytų.

prikibau prie nuotraukos.. ilgai žiūrėjau, susikūriau savo mažą istoriją.. bet va.. matyt kaip sakai, prikibau prie žodžių smile.gif .. ir pasilikau tą istoriją sau.. bet foto suveikė. ir tai labai gerai
Atsakyti
QUOTE(ZverisKLP @ 2008 02 07, 22:37)
Beje, o kiek yra vyrukų Klp ar netolimais? Greit prisipažįstat. Silwio tai ko gero visai šalia...

mažeikiai
Atsakyti
kokia mamiya? TLR (dviakė) ar SLR ir koks formatas?

nors įtariu, jei šachtos nėr, tai reiškiasi slr (o, kalamburas biggrin.gif ). neseniai išskaičiau mintį: fokusuotis vidutiniame formate dar sunkia, nes labai jau ryškus tas vaizdas atrodo, kai paėmi po sumažintų skaitmeninių aparatų ieškiklio. ir neužtenka kantrybės susifokusuoti. atrodo, kad jau gerai. o kai nuotrauką padarai - negerai. patarimas buvo toks - fokusuotis reikia nuo "arčiau" link "toliau", t.y. atsuki iki artimiausios padėtise ir tada fokusuoji link begalybės. kai vaizdas išryškėja ne sustoji, o suki toliau, kol vėl išplaukia, tada truputi grįžti, kad vėl būtų ryškus. o veidus fokusuojant geriausia į atspindžios akyse fokusuoti, nes ten didžiausias kontrastas. pabandžiau - veikia puikiai. pats buvau pradėjęs įtarinėti, kad mano bronicoj yra frontfokusas. pasirodo irgi buvau nepakankami kantrus fokusuojantis.

ir dar, jei bus nebrangi šachta - paimkit. nerealus dalykas kadruoti. ir šiaip... pats procesas...

klausimas dėl blico, artimo plano ir tolimo plano. muilinėse yra funkcija "night portret" arba žmogeliukas po mėnuliu. tai ji būtent veikia tokiu principu - po blico užrakats neužsidaro ir dar kurį laiką praleidžia šviesą, kad galinis planas prasidirbtų. Bet - reikia, kad tas planas nesikeistų/nejudėtų ir reikia, kad rankos nedrebėtų (nes bus tas pats, lyg objektai judėtų). o kaip teisingai pasakė, jei blico galva pasuksi į lubas, šviesa nuo jų atsispindės ir visus apšvies pakankamai lygiai (aišku, tuos, kurie bus nutolę adekvatų atstumą, nes šviesos greitis pastovus, bet vat galia labai priklauso nuo atstumo (berods padvigubinus atstumą dvigubai netenkama galios).
Atsakyti
QUOTE(andriuska @ 2008 02 08, 11:42)
kokia mamiya? TLR (dviakė) ar SLR ir koks formatas?

nors įtariu, jei šachtos nėr, tai reiškiasi slr (o, kalamburas biggrin.gif ).


tikrai kad kalamburas, tureciau MB tiksliai paklaust, bet sakyciau slr unsure.gif formatas 6x4.5 smile.gif

aciu uz patarima del fokusavimo 4u.gif bandysiu akinius namie palikt ir linzes detis, gal bus geriau unsure.gif
Atsakyti
QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 09:36)
štai. beveik originalas. daryta prieš 5 metus.


Desimt kartu perziurejau. Pradedu galvot, kad esu visiskai durnas, nes nejauciu tu jausmu, kuriuos sioje nuotraukoje mato kiti (gal del to, kad depresyvi nuotaika man, tai nebutinai juoda nuotrauka). Man kliuna viskas: kompozicija, kybojimas erdveje be pagrindo, dirbtinokos raides vyduryje lapo. Reikia kazko, sukuriancio visuma.

QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 11:06)
Gal rasiu juostelę 3200 ISO. Dresdene niekur nerandu, o taip maga vėl į ją pafotografuoti.


Ech, as uzsisakiau Kodak'o 3200 ISO. Laukiu kartu su filtrais. Niezti nagai smile.gif
Atsakyti
QUOTE(inc @ 2008 02 07, 22:48)
Mano pirmasis bandymas sulipdyti panoramą.


neblogai. Tik viršutinis kairys kampas labai muilinas.
Per daug nereikalingų detalių. Medžiai. Kelias. Vanduo. Žmogus. Sunku susikoncentruoti.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Mindoozas: 08 vasario 2008 - 12:10
QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 09:36)
štai. beveik originalas. daryta prieš 5 metus.


man labai patinka dešinė nuotraukos pusė, bet va su kaire man kažkas ne taip g.gif nuotrauka kažkokia nevientisa. ne tokia kaip visi kiti tavo darbai ax.gif

P.S. Desiree, ar gavai mano až? ax.gif atsakymo nekantriai laukiu.
Atsakyti
QUOTE(sillwio @ 2008 02 08, 11:04)
Desimt kartu perziurejau. Pradedu galvot, kad esu visiskai durnas, nes nejauciu tu jausmu, kuriuos sioje nuotraukoje mato kiti (gal del to, kad depresyvi nuotaika man, tai nebutinai juoda nuotrauka). Man kliuna viskas: kompozicija, kybojimas erdveje be pagrindo, dirbtinokos raides vyduryje lapo. Reikia kazko, sukuriancio visuma.


ačiū už nuomonę, laukiau jos. Kad taip prieš penkis metus man tokį komentarą kas būtų parašęs.
Dabar kažkaip tikslo perdarinėti nebėra, juolab žibinto ir plunksnos nebeturiu.
Dėl to kybojimo ore tuo metu tikslingai taip dariau. Juodi drabužiai, juodas fonas.
o raidės dirbtinokos.. Hmmm, nors šiaip išties banalokai jos ten įpaišytos. O jei dar pasakyčiau, kad užrašas -to myself - smile.gif
ai bet man ji vistiek patinka smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Desiree: 08 vasario 2008 - 12:20
QUOTE(Mindoozas @ 2008 02 08, 11:15)
jei nori gauti per galvą nuo kitų fotografų, tai gali pyškinti per krepšinio varžybas su blicu, o jei ne, tada keli iso iki negalėjimo, naudoji triukšmų slopinimą ir užteks. Nors yra sporto salių, kur kitaip neįmanoma.


kas čia per triukšmų slopinimas? g.gif apart manęs ten daugiau niekas nefotkinau. aš bijau nuo žaidėjų į galvą negaut, todėl blico ir nenaudojau lotuliukas.gif
Atsakyti
QUOTE(bite maja @ 2008 02 08, 12:16)
kas čia per triukšmų slopinimas?  g.gif apart manęs ten daugiau niekas nefotkinau. aš bijau nuo žaidėjų į galvą negaut, todėl blico ir nenaudojau  lotuliukas.gif


būtent, žaidėjams labai nepatinka, kada blykstės kala į akis.
slopinimas? čia jau photoshopos darbas.
Atsakyti
QUOTE(valanda @ 2008 02 08, 01:55)
Visai neseniai siame forume gavau sitoki patarima:
as darau taip - WB pasirenku PRE, tada dar karta ilgai spaudziu mygtuka WB (kad per meniu nereiktu) ir displejuj pradeda mirkseti PRE, jo mirksejimo metu nufotkinu kadra su baltu daiktu, tada uzraso GOOD arba Not Good (ar kazkaip kitaip nepamenu). Ir toliau jau fotkinu pagal nustatyta WB..

Esu taip bandžius tik ne su baltu lapu o šiaip g.gif Ačiū Ačiū, visiems už patarimus ir pagalbą 4u.gif

QUOTE(Desiree @ 2008 02 08, 09:11)
pirmas tvarkingas portretas. Antroji foto įdomesnė. Fonas namų salygomi, gerai išnaudojus gali tapti privalumu.
O šiaip, užkliuvo nestandartinis formatas. Nuotraukose bent jau man trūksta erdvės.

Dėkui už komentarus, erdvės kaip tik stengiausi palikt g.gif O formatas tai į kvadratą neša, jaučiu užsikrėčiau nuo kažko g.gif biggrin.gif tikiuosi pagydoma hihihi.gif

Tavo nuotrauka man patiko, bent jau kadravimas iš tos pusės (kiek aš pati bandžiau į aną pusę nenuėjau, o gaila) žiūrisi tikrai neblogai, man stimulas perfotografuoti atsirado. O šiaip man pati nuotrauka tamsoka, ir norėtūsi šiek tiek kitokio abjektų išdėstymo, dabar jie kaip ir vienoje eilėje (istrižai).
QUOTE(sillwio @ 2008 02 08, 09:14)
Man tokios siltos spavos patinka. Fonas aisku blasko, tu ir pati matai. Manau susitvarkiai tikrai gerai, kaip pirma karta su nauju objektyvu ir blykste.

Ačiū Sillwio aciuks.gif
QUOTE(Mindoozas @ 2008 02 08, 11:17)
o, super sprendimas  thumbup.gif

Taip objektyvas ištiesų neblogas...bet...MB iš ryto pasiūlė šitą gražint ir pasiimt 85mm su f1.4 blink.gif aš šiaip jo ir norėjau tik baidė kaina nereali, nžn ką daryt g.gif Tikrai pasimečiau, ir noriu, ir šitiek pinigų gaila, klausimas ar aš jį išnaudosiu tiek, kad pasiteisintų jo turėjimas g.gif ale jei atsisakysiu, tai kitos progos gai ir nebebūti doh.gif
Turiu pusę dienos apsispręst g.gif
Atsakyti