Įkraunama...
Įkraunama...

Mokomės fotografuoti

QUOTE(Anasko @ 2008 02 07, 20:37)
Gus o ko man pykti, vieniem patinka, kitiem ne   Ir man ne visos nuotraukos patinka, tik as drasos ne visada turiu tai pasakyti 
Aciu uz drasa ir toks komentaras labai svarbus man.


aciu kad nesupykai mirksiukas.gif man drasiai gali viska sakyt.
QUOTE(bite maja @ 2008 02 07, 21:59)
rodau dar vieną nuotrauką iš praeito savaitgalio. reiks ten eit pavasarį, kai viskas sužaliuos


bigsmile.gif sitos irgi noreciau thumbup.gif Bitele,tu tik fotografuok Vilniu drinks_cheers.gif
QUOTE(AVEDA @ 2008 02 07, 22:06)
. Nelabai namai dekingi tam: kiekvienas kambarys skirtingom, tamsiom spalvom ir labai ornamentuoti viskuo. Vis sakau MB kad jei si parduosim ir naujus statysim, as visa dekora parduosiu, ir irengsiu moderniu minimalumu su baltom sienom visur. Ir namai uzgozti auksciausiasis medziais tad diena turim sviesas ijungt.



biggrin.gif pas mane dabar taip irengta.
man butu lb idomu pamatyt tavo nuotraukas,nesvarbu kad marga ar tamsios spalvos mirksiukas.gif
beje paskutine sunelio nuotrauka man tikrai lb patinka,odele naturalesne,Getter variante per daug rysku,jau nenaturalu unsure.gif
QUOTE(ZverisKLP @ 2008 02 07, 22:51)
Ai, paimu ir įkeliu Čia šiandien vaikštinėjau..
user posted image


is visu pateiktu,si geriausia 4u.gif
Zveris,mano pastebejimas mirksiukas.gif gali pakomentuot kitu nuotraukas?ar yra kokia nors priezastis? g.gif

QUOTE(Getter @ 2008 02 07, 22:52)
Atbėgu parodyt juodraščio, gal kokių patarimų turėsit?


Nuotraukos vieno pastato.

user posted image



gal sita is visu patrauke aki g.gif kazkaip ne mano stilius,nzn visko tiek daug,tik pliusas kad j/b,o sunaus serija netgi lb lb vykus mirksiukas.gif kaip supratau renkiesi portretini obejektyva g.gif lauksim nauju bandymu 4u.gif

Toro,lb mini biggrin.gif o kodel centre?man daug tos geltonos fono spalvos mirksiukas.gif antra tokia ryski rolleyes.gif

Desiree,dar spejau uzmatyt tavo foto biggrin.gif man patiko 4u.gif ir geros keliones,daug ispudziu ir be abejo nuotrauku! mirksiukas.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo gus: 08 vasario 2008 - 21:31
AVEDA tai kad lyg ir ok viskas....

aperture priority fotografuojant su blicu pats blogiausias pasirinkimas. shuter priority irgi ne ką geriau. Manual režimas. pasirenkat norimą diafragmą pagal norimą ryškumo gylį. išlaikymą pagal tai, kaip dreba rankos ar juda objektas (vaikučiui gal ir 1/200 užtektų, bet jei apšvietimas leidžia - tai kodėl gi ne 1/500, nors čia išlaikymas priklauso nuo foninės šviesos pro langa. jei jos nėr - tai ir nereikia kelti greičio; studijose iš vis 1/100 galima fotografuoti. ten išlaikymas - blykstės impulso trukmė). iso pagal sąlygas - jei tamsiau tai didesnį, šviesiau - mažesnį. iš akies, taip sakant.
tada fotografuojat vieną kadrą. žiūrit į ekranelį bet būtinai su histograma (ekranėliai dažnai rodo šviesiau, nei po to bus kompo monitoriuje). žiūrite, kur histogramos kupros. tokiam kadre, kaip šis, kur daug baltos, jos turi būti arčiau kairės, beveik prie pat kairės, bet nelipti ant jos. jei taip nėra, reguliuojat. pradedat nuo iso. jei per šviesu - mažinat. per tamsu didinat. didinat iki kritinės aparatui ribos. na iki kokių 400-500. jei ir tada per tamsu - didinat blykstės galingumą.

kas vyksta? aparatas turi diafragmos ir išlaikymo nustatymus. pagal juos derinasi blykstė, impulso galia. o kai nustatote tik kurį vieną parametrą, aparatas nustato antrą pagal apšvietimo sąlygas ir tada priderina blykstę, kad ji neperšviestų.

pvz. prieblanda. nustatote f5,6 aparatas siūlo išlaikymą 1/15. blykstė suveikia, bet vos vos. nustatote išlaikymą 1/100 aparatas nustato minimalią diafragmą pvz.1,8 ir dar sako jam trūksta. blykstė šviečia tiek, kad normaliai eksponuotų f1,8.
o kai nustatote abu parametrus, ji juos ir stengiasi patenkinti. jei galios negana, tada reik jūsų įsikišimo koreguojant iso, aperture ar shuter speed.

pabandykit vieną kartą paeksperimentuoti apgalvodami šią info ir suprasite, kodėl visi sako, kad reikia su blicu naudoti M režimą.....
Atsakyti
QUOTE(andriuska @ 2008 02 08, 19:06)
vis tik kalbant eikia minėti sitemą. aš kalbu apie canon. turiu 1,8, bet galvoju pirkti 1,4. kainų skirtumas - 700 lt (1,8 apie 300, 1,4 apie 1000). kodėl? todėl, kad pas 1,4 normali darbinė skylė prasideda nuo 1,8. o vat pas 1,8 nuo virš 2,5. skirtumas yra. silidesnis konstruktyvas. 1,4 galinė linzė tokio dydžio, kaip pas 1,8 priekinė. o fotografija paraidžiui - šviesos piešinys. per didesnę skylę patanka daugiau šviesos. mano kvailu įsitikinimu negali būti gražus piešinys pas objektyvą, kurio skylė - kaip adatos skylutė (kam patinka pinholas arba camera obskura - kita kalba). konstruktyvas geresnis/solidesnis.

Elementari aritmetika.
f/1,4 reiskia, kad objektyvo priekinio elemento skersmuo yra 50mm/1,4=35,7mm
f/1,8 reiškia, kad objektyvo priekinio elemento skersmuo yra 50mm/1,4=27,8mm smile.gif

O adatos skylutė automatiškai nereiškia blogo objektyvo. 10mm f/4 objektyvo skylutė tebus 2,5mm. Kiek daugiau, nei adatos skylutė, bet tai toli gražu neparodo, kad objektyvas blogas...


QUOTE(AVEDA @ 2008 02 08, 19:35)
siandien fotkinau mazaji (sorry, tiem kuriem atsibodo vaiku nuotraukos bet nieko daugiau idomiau namuose nematau smile.gif
Dariau nuotraukas 50 mm f1.4 objektyvu,  su Av rezimu f5.8 (kad patalines rauksliu fone nesimatytu) , ISO 400, Reflektorius is desines, langas kairej, blykste i llubas. Bet beveik 50 kadru jo rankos sujudeja ar kojos. Ar reikejo "shutter priority", trumpesniu islaikymu fotkint kokiu 1/500 ?

Fotografuodama su blykste junk M režimą, nustatyk norimą išlaikymą bei diafragmą, o blykstė pati pasireguliuos savo stiprumą. Jei norėsi daryti ekspokompensaciją, daryk tą ant blykstės, o ne fotoaparate. Fotografuoti su blykste 1/500 sek. beprasmiška, nes blykstė nususinchronizuos su tokiu išlaikymu. Paprastai 1/180 būna riba.
Išvis, fotografuojant su blykste išlaikymas nustatinėjamas tik tam, kad būtų kontroliuojamas foninės šviesos patekimas. Blykstės pliūpsnis būna labai trumpas ir tamsoje visiskai neturi reikšmės ar fotografavot su 1/10 ar 1/180 smile.gif

Čia pavyzdys to, kaip fotografuojant tamsoje su blykste islaikymas ryškumui neturi reikšmės. Buvo 4 sekundžių išlaikymas smile.gif Meno neieškokit, fotografija is šeimos albumo, skirta tik iliustracijai.

user posted image
Atsakyti
Jetau, kaip pasiilgau vaikučių doh.gif ( ką tik iš mamos parsivežėm), Barabo, portretinuko objektyvo, savosios blykstės smile.gif ( jų nesivežiau į kelionę). Nuotrauka grynai emocinė ( nedailinau, per daug negalvojau nei apie rakursą, nei apie "kaip reikia teisingai fotografuoti". Tiesiog "Pasiilgau....." smile.gif

user posted image



Atsakyti
QUOTE
Čia pavyzdys to, kaip fotografuojant tamsoje su blykste islaikymas ryškumui neturi reikšmės. Buvo 4 sekundžių išlaikymas smile.gif Meno neieškokit, fotografija is šeimos albumo, skirta tik iliustracijai.

4u.gif dekui uz info. as nelabai perkandu ta technine puse. O ant M ir Auto aparatas "susikalba" su blykste ant kiek stipriai blykstei pyskint? ar man ka atreguliuot reik ant blykstes?
QUOTE
Buvo 4 sekundžių išlaikymas

4 sek??? ir ryskumas nesujudejo ar jus sustinge turejot pozuot?
Elina kadravimas man patinka ir ta emocija, bet tik noretusi suniuko akyciu su fokusu, man akis vis uzkliuna ties tuo (-) o ne lieka prie grazios dukrytes 4u.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AVEDA: 08 vasario 2008 - 23:11
Sveiki smile.gif Leiskite ir man prisijungti prie jusu kompanijos ir parodyti keleta nuotrauku smile.gif

http://i56.photobuck...to/IMG_4315.jpg

http://i56.photobuck...to/IMG_4369.jpg

http://i56.photobuck...to/DSC03912.jpg

http://i56.photobuck...to/IMG_4714.jpg

http://i56.photobuck...to/DSC03818.jpg

http://i56.photobuck...to/IMG_5106.jpg

http://i56.photobuck...to/IMG_5026.jpg

http://i56.photobuck...to/IMG_3839.jpg

Atsakyti
QUOTE(gus @ 2008 02 08, 22:29)
is visu pateiktu,si geriausia 4u.gif
Zveris,mano pastebejimas mirksiukas.gif gali pakomentuot kitu nuotraukas?ar yra kokia nors priezastis? g.gif


GALIU ATSAKYT: man labai kritiškas atrodo žmogus (o tokiu čia yra) kuris iš vis nieko nenutuokiantis apie fotografiją, kompoziciją, nežinantis kuo diafragma skiriasi nuo išlaikymo komentuoja ir dar su kritika(!) kitų fotografijas. Gal geriau kartais patylėt jei nieko nesupranti, paskaityt kitų komentarus, pamastyt, pasimokyt. Čia matau tokia nedidelę negerą praktiką : jei jau pasakė koks rim tesnis senbuvis ,kad foto puiki, tai tuoj atsiranda būrys pasėkėjų kurie giria iš paskos, net tais pačiais žodžiais, o tada prieina Kindziulis ir taria, kad čia nėra į ką žiūrėt ir visi staiga supranta kad jis teisus nes komentavo neturėdami savo nuomonės.. Tai aš geriau patyliu. Kartais tylejimas - auksas. Nors šiaip esu labai mėgėjas pakalbėt smile.gif O jau anekdotai man kaip duona kasdieninė biggrin.gif
Gerai, aš pakomentuosiu, bet tik tada kai tikrai matysiu, kad yra arba gerai arba ne kažkas ir apie tai dar niekas nieko nesakė. Bet jei jau vienas žmogus pasakė, kad trūksta erdvės, ar nukirstas pakaušis, mano pasikartojimas nieko nepakeis. Komentuoti siūlau taip: jei dėl kažkokios klaidos autorius gavo kritikos nekartokit jos (kritikos) sakykit kas dar negerai, arba prieštaraukit kad komentatorius neteisus, kad jusu manymu yra viskas puiku. Kam čia reikia kartot ta pačią kritiką keletą kartų, juk autoriui jau ir taip aišku ką reik kitą kart daryt geriau. Kaip manot?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ZverisKLP: 09 vasario 2008 - 00:46
Geras filmukas tiems, kas nori sužinoti kaip pagaminami objektyvai (iš serijos - kodėl jie tokie brangūs) ČIA
Atsakyti
QUOTE(ZverisKLP @ 2008 02 08, 19:18)
Labas... Toks jausmas, kad dar po kokio pusmečio. na pv z. vasarą, per penkiasdešimt kokios 76 temos puslapių nebeteks pamatyt nors vieną nuotrauką... Pažiūrėkit kas daros: darbų vienetai, "pykčių" ir "barnių" daugiau negu nuotraukų, tai nors ačiū kai kuriems profams ir išmanantiems dėl teikiamos informacijos... Žmonės eikit fotkint...


mano galva, fotografuoti mokomasi ne tik rodant nuotraukas, į jas žiūrint arba jas komentuojant. mokomasi ir iš tokių komentarų kip andriuškos, sillwio, fotolamos, Sansaros ir kitų (neišvardinsiu visų), kurių žinios padeda mokytis glvoje, o ne laikant aparatą rankose.
apie ginčus, pykčius ir pan kita kalba, bet kur jų nebūna?

QUOTE(ZverisKLP @ 2008 02 09, 00:24)
GALIU ATSAKYT: man labai kritiškas atrodo žmogus (o tokiu čia yra) kuris iš vis nieko nenutuokiantis apie fotografiją, kompoziciją, nežinantis kuo diafragma skiriasi nuo išlaikymo komentuoja ir dar su kritika(!) kitų fotografijas. Gal geriau kartais patylėt jei nieko nesupranti, paskaityt kitų komentarus, pamastyt, pasimokyt. Čia matau tokia nedidelę negerą praktiką : jei jau pasakė koks  rim tesnis senbuvis ,kad foto puiki, tai tuoj atsiranda būrys pasėkėjų kurie giria iš paskos, net tais pačiais žodžiais, o tada prieina Kindziulis ir taria, kad čia nėra į ką žiūrėt ir visi staiga supranta kad jis teisus nes komentavo neturėdami savo nuomonės.. Tai aš geriau patyliu. Kartais tylejimas - auksas. Nors šiaip esu labai mėgėjas pakalbėt smile.gif O jau anekdotai man kaip duona kasdieninė biggrin.gif


o Tu pabandyk komentuoti. tai vienas iš veiksmingiausių mokymosi ir mokymo metodų..smile.gif
na, jei kas kada ir įsižeis, tai nenumirsi gi nu..smile.gif nors Tu man nepanašus į sugebantį labai jau ten įžeisti.. 4u.gif

mes čia tik trise nemiegam? biggrin.gif aš tai jau einu į lovą. tiksliau., metu kompą iš lovos ir einu liūliaus biggrin.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo sayonara: 09 vasario 2008 - 00:46
QUOTE(sayonara @ 2008 02 09, 01:44)
mano galva, fotografuoti mokomasi ne tik rodant nuotraukas, į jas žiūrint arba jas komentuojant. mokomasi ir iš tokių komentarų kip andriuškos, sillwio, fotolamos, Sansaros ir kitų (neišvardinsiu visų), kurių žinios padeda mokytis glvoje, o ne laikant aparatą rankose.
apie ginčus, pykčius ir pan kita kalba, bet kur jų nebūna?
o Tu pabandyk komentuoti. tai vienas iš veiksmingiausių mokymosi ir mokymo metodų..smile.gif
na, jei kas kada ir įsižeis, tai nenumirsi gi nu..smile.gif nors Tu man nepanašus į sugebantį labai jau ten įžeisti.. 4u.gif

mes čia tik trise nemiegam? biggrin.gif aš tai jau einu į lovą. tiksliau., metu kompą iš lovos ir einu liūliaus biggrin.gif

Aš esu labai galantiškas, (ar bent stengiuos toks but tarp moterų) nemėgstu konfliktuot blush2.gif
O man kažko nesimiega..
Alaus geriau įkalsiu drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ZverisKLP: 09 vasario 2008 - 00:51
Sveikuciai
Turiu klausimuka juostininkams...Ka reiskia "push processing"???
Ziuriu juosteliu keleta nusipirkt, ivairiu...tiesiog isbandymui. Tai radau viena su ISO 3200, bet ten raso "push process" g.gif
Va si Ilford
Atsakyti
V a, |Bitutė matau atsikėlė biggrin.gif ir vel užmigo... sad.gif einu DVD žiūrėt
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo ZverisKLP: 09 vasario 2008 - 01:06