Įkraunama...
Įkraunama...

Azalijos

Peržydėjus azalijoms aš atsargiai išlaužau likusius žiedkočius. Atsargiai, nes visai greta formuojasi nauji ūgliukai. Po to persodinu į azalijoms skirtą žemę, dar primaišau pušies spyglių, žievės. Ant žemės paviršiaus taip pat užkloju pušų spyglių sluoksniuką. Dažniausiai persodinu neskirstydama. Greičiau suauga didelis gražus krūmas. Tik šakeles jo viduje reikia praretinti. Keletą kartų bandžiau skirstyti, bet man nepatiko. Augaliukai auga ir žydi, bet atrodo silpnoki. Kažkur skaičiau, kad azalijos nemėgsta šaknų draskymo. Vos tik praeina šalnų pavojus, azalijas išnešu į lauką ir laikau ten iki rudeninių šalnų. Į žemę nesodinu, nors, manau, kad galima. Čia kaip jums patogiau. Laikau vazonuose, rytinėje namo pusėje, nes per daug saulės joms nėra labai gerai. Galima vazonus įkasti į žemę, tuomet rečiau reikės laistyt. Dėl šiltnamio nežinau, nebandžiau. Per vasarą sukrauna naujus pumpurus. Žiemoja pas mane vėsioje, šviesioje patalpoje. Tai būtų tokie pastebėjimai. Gal kuo nors pagelbėjau mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausma @ 2009 05 29, 09:15)
...Tai būtų tokie pastebėjimai. Gal kuo nors pagelbėjau mirksiukas.gif

labai pagelbejot, labai aciu. nesiu ir as i lauka ir bandysiu sodint i zeme. pries tai i duobute supilsiu joms tinkama zeme ir ziuresiu kas gausis. smile.gif
Atsakyti
QUOTE(Ausma @ 2009 05 29, 09:15)
Tai būtų tokie pastebėjimai. Gal kuo nors pagelbėjau mirksiukas.gif


As sakeles sukisau i zaliju zeme vazone ,ir pastaciau lauke ,lapukai zali o tie ziedeliai tai parudavo ,bet lyg atsigaudineja ,tikiuosi prigis.
aciu uz pagalba. smile.gif
Atsakyti
Sveikos,
turiu kotinę azaliją, skirtą auginti lauke, kurią balandį pasodinau, visą gegužę žydėjo....nužydėjus atsigavo lapai, pažaliavo....pardavėjai išaiškino, kad persodinti jos nereikia, puikiai žiemoja lauke, ypatingos priežiūros nereikia, tik reikia prižiūrėti vainiką - karpyti, kad išlaikytų formą....praleidau pro ausis, kada tai reikia daryti ax.gif galiu karpyti dabar ar laukti kito pavasario?
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo r@siukas: 03 birželio 2009 - 09:05
maximoj pirkau uz 2,99
user posted image
po savaites prazydo. dabar tokia
user posted image
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo Krirma: 03 birželio 2009 - 10:35
QUOTE(Krirma @ 2009 05 29, 09:48)
cia taip ramu, kaip ismire. nusipirkau dar viena azalija papigiai pries keleta dienu. ziedeliai dar buvo uzsiciaupe, o si ryta kad prazydo visu savo raudonumu  thumbup.gif  net smagu ziuret. tik nezinau kaip as ja islaikysiu, nes apie azaliju auginima neturiu supratimo.  g.gif  vieni sako, kad reikia i lauka sodint vasarai, kiti atvirksciai  doh.gif


Na vasara joms namie per karšta, todėl ir pataria laukan sodinti, bet jeigu dažnai purkši (kiekviena ryta) tai laikysis ir namie, bent jau pas mane joms nieko. ax.gif
As tik klaida padariau, kad viena balta azalijos krumeli isskirsciau, nes man pasirode, kad tai atskiri augaliukai doh.gif Tai dabar ir krumas nebe toks vešlus ir reikėjo nemažai laiko kol atsigavo, po tokiu "operaciju" blush2.gif
Atsakyti
QUOTE(Meiles_naktys @ 2009 06 03, 12:00)
As tik klaida padariau, kad viena balta azalijos krumeli isskirsciau, nes man pasirode, kad tai atskiri augaliukai  doh.gif  Tai dabar ir krumas nebe toks vešlus ir reikėjo nemažai laiko kol atsigavo, po tokiu "operaciju"  blush2.gif

tai cia kad jos yra po keturias susodintos tai ne atskiri krumeliai? cia is to paties? gerai, kad nepuoliau isskirstyt bigsmile.gif
Atsakyti
QUOTE(Krirma @ 2009 06 03, 13:09)
tai cia kad jos yra po keturias susodintos tai ne atskiri krumeliai? cia is to paties? gerai, kad nepuoliau isskirstyt  bigsmile.gif


Nenoriu sumeluot, jie gali būti ir atskiri, bet būna jau suaugę kartu, šaknys susipynusios , ir norint atskirt jau tenka jas pradraskyt, neatsiskiria paprastai, o kai pažeidi šaknyną jau nebeverta tikėtis , kad gerai augs. Iš tų trijų mano atskirtų vienas visai nudžiuvo, o du tokie dabar nors ir neblogai auga, bet šakos retokos, tie lapiukai smulkūs, estetinio vaizdo tikrai nėra. schmoll.gif
Atsakyti
QUOTE(Meiles_naktys @ 2009 06 03, 12:17)
Nenoriu sumeluot, jie gali būti ir atskiri, bet būna jau suaugę kartu, šaknys susipynusios , ir norint atskirt jau tenka jas pradraskyt, neatsiskiria paprastai, o kai pažeidi šaknyną jau nebeverta tikėtis , kad gerai augs. Iš tų trijų mano atskirtų vienas visai nudžiuvo, o du tokie dabar nors ir  neblogai auga, bet šakos retokos, tie lapiukai smulkūs, estetinio vaizdo tikrai nėra.  schmoll.gif

tada geriau viena, bet grai, nei kelios, bet nukeipe. nedraskysiu krumeliu. tegul auga kruvoj.
Atsakyti
QUOTE(Krirma @ 2009 06 03, 13:56)
tada geriau viena, bet grai, nei kelios, bet nukeipe. nedraskysiu krumeliu. tegul auga kruvoj.

gelbekit!manau azalija mirsta!!! pries pora savaiciu persodinau i rugscia zeme, kas vakara ir ryte purskiau. dabar pastebejau kad ji vysta, krenta lapeliai, ir kai kuriu lapu pakrasciai ruduoja... O taip graziai nauji ugliukai augo verysad.gif verysad.gif verysad.gif kas tai galetu buti?kaip gelbeti? ji auga kambary.saules spinduliu negauna. vakare kai atvesta isnesu i balkona. Ar galejo ji perkaisti?gal nesiojimas is vietos i vieta nepatiko???
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo samanaa: 09 liepos 2009 - 18:42
Nenesiokit, geriau laikykit balkone, naktys joms nera tokios saltos, o kad ruduoja, tai gal ir perlaistet is to didelio rupescio?, nes jeigu kas butu nepatike tai butu nudziuvus ir tiek...
Papildyta:
Be baltos paprastos turiu dar stai toki azalijos medeli. Tiesa, siuo metu jis pas mane jau nuzydejes user posted image
Atsakyti
savo azalijas pasodinau lauke i darzeli. kol kas auga kuo puikiausiai, isleido daugybe nauju sakeliu. o kaip toliau bus net neisivaizduoju, nes niekad anksciau ju neauginau. aisku tiek, kad teks persodint i vazonelius, o tada jau bus matyt
Atsakyti