Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Azalijos
Supermamų klubas > Mūsų namai > Flora
Pages: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
ditux
gavau dovanu balta azalija. labai nenoriu, kad ji numirtu. zinau, zinau, daug vargo ja issaugot... gal kam pavyksta? atsiliepkit, ka darot? neturiu zalio supratimo kaip ja issaugot.
man tik sake, kad reikia daug laistyt - tai ir varau kasdien blink.gif savaitgali buvau isvykus, grizus radau visa nuvytusia... visi balti ziedai buvo nusvire. gausiai palaisciau ir is ryto vel radau kaip nauja - zydi taip stipriai, kad net lapu nesimato - vien baltas krumelis smile.gif
padekit nenumarint man savo gelytes 4u.gif 4u.gif
liepsnele
Na, pabandysiu aprašyt. Pas mane gal jau 3 metus laikos smile.gif . Jos mėgsta rūgščią žemę. Drėgmės, žiūrėk nepadaugink, saikingai laistyk ir jei po 15 min po palaistymo lėkštutėj vis dar yra vandens, tai jau perteklius - jį reikia išpilt, nes taip su laiku įsimes puvėkas ir pus šaknys. Retkarčiais gali apipurkšt (kokį kartelį į savaitę). Statyk šviesiai, bet ne ten, kur saulė kaitina, nes gali imt vyst. Pas mus labai gerai auga ant rytinės palangės. Peržydėjusius, pasausėjusius žiedelius nukarpyk, sudžiūvusius lapukus irgi.
Na tai tiek, sėkmės auginant 4u.gif .
ditux
labai dekui uz ats. 4u.gif
o kaip zinot ar zeme yra rugsti? turbut buna butent tokios pirkti?
kazkur cia skaiciau apie saintpaulijas, kad jos irgi megsta rugscia zeme. buvo vienas patarimas - i vandeni ilasint kelis lasus citrinos sulciu ar acto ir tokiu laistyt. kazin ar tiktu tai azalijoms, gal toks vandenukas parugstintu zeme... g.gif

liepsnele
QUOTE(ditux @ 2005 04 05, 09:55)
labai dekui uz ats.  4u.gif
o kaip zinot ar zeme yra rugsti? turbut buna butent tokios pirkti?
kazkur cia skaiciau apie saintpaulijas, kad jos irgi megsta rugscia zeme. buvo vienas patarimas - i vandeni ilasint kelis lasus citrinos sulciu ar acto ir tokiu laistyt. kazin ar tiktu tai azalijoms, gal toks vandenukas parugstintu zeme...  g.gif
*

Jo, būna ir tokios žemės pirkt, tinka ir rūgštesniu vandeniu laistyt smile.gif .
ifigenija
QUOTE(liepsnelė @ 2005 04 05, 11:38)
Jo, būna ir tokios žemės pirkt, tinka ir rūgštesniu vandeniu laistyt  smile.gif .
*

Žemė rūgšti būna ta, kur parašyta, kad skirta rododendrams ir azalijoms. Kietas vanduo iš čiaupo netinka. Idealu aišku lietaus vanduo, bet gal tiktų ir virintas, gerai būtų turbūt naudoti ir trašas skirtas rododendrams.
Jei tikrai rūpi pasižiūrėk Regilos nurodytuose rusiškuose puslapiuose (jei neklystu temoje apie augalus iš suvalgytų vaisių sėklų).
ausrap
Manau pagrindinis islaikymo budas - gausiai laistyti, bet ne per daznai tresti. Nes kai as pries metus savo azalija tresdavau 1 -2 kartus per savaite, tai ji man per metus zydejo 3 kartus, tik baigia zydeti ir po menesio vel krauna ziedus.
Bet po tokio darbo visiskai isseko pradejo mesti lapus ir zuvo.
Parduotuveje kai paklausiau, kaip priziureti, tai pasake kad reikia gausiai laistyti ir butina po kiekvieno zydejimo persodinti i nauja zeme.
Man atrodo kad parduotuveje yra spec. azaliju zemes.
Sekmes auginant.
kleo
Dekoju ir as jums uz informacija.Taip pat auginu azalija,dar mazyte,grazesnes gelytes nesu turejus rolleyes.gif Ji pas mane balta su roziniais galiukais,planuoju dar ir vien balta isigyt.Labai man jos grazios.O nuo kada iki kada jos zydi?
ditux
jo, ir man toks klausimas kilo. ar jos turi savo tikslu zydejimo laika, ar zydi kaip papuola?

sakot gerai laistymui lietaus vanduo... g.gif nebuvau pagalvojus, reiks prisirinkt smile.gif
Tender
O mano baltoji azalija jau mirsta sad.gif Vos pries kelias dienas nusipirkau, buvo visa apsikrovusi pumpureliais, tai dabar puse pumpureliu nudziuvo, be to lapai sukasi, dziusta. cry.gif
Siandien pripyliau vandens issigandusi visa litra turbut...

Kadangi dar liko pora sveiku sakeliu, norejau paklausti, kaip azalijos dauginamos? Gal pavyktu naujai uzveisti? g.gif
liepsnele
apie azalijas

dar

angliškai

Rašo, kad dauginama viršūnelių auginiais - tai gal bandyk tas šakeles prašaknyt? g.gif

Beje, išskaičiau, kad pavojingos tos azalijos, ypač jų lapai... Tipo saugot nuo vaikų ir gyvūnų... unsure.gif
Tender
Zinau kad siek tiek nuodinga, nors greiciausiai ji tiesiog netinka alergiskiems zmonems.

O savo azalija butinai turiu atgaivinti, mirsiu kaip noriu pavasariniu baltu zieduku cry.gif
ditux
TENDER, pranešk kaip seksis su atgaivinimu. gal ir manęs tas pats laukia, nors manoji dabar žydi vis dar nepriekaištingai. negaliu atsigėrėt smile.gif
Florexile
Gal žinot mamytės, ar nužydėjusią azaliją reikia apkarpyti, na tuos nužydėjusius žiedus su stiebais?
Pas mane yra 2. Tai viena niekad nekarpyta, tik baigia žydėti ir vėl pradeda. Kitą gi mokslo labui apkarpiau ax.gif . noriu pažiūrėti kaip geriau ax.gif
inda
gal jau apkarpymo rezultatai matosi? blush2.gif labai jau savaja popinu, bet maza ji dar, jei ka nukirpsiu, tai ir psio jai bus, o taip noretusi, kad didesne uzaugtu ax.gif o balkone jai nieko? g.gif ar nest namo? 4u.gif
Romeo
O mano azalija auga, lapus leidzia, nevysta, bet tik sukrauna ziedu pumpurus ir nudziuna jie, nei vienas dar neprasiskleide. Ir taip jau antri metai. Nesuprantu, kas jai darosi? g.gif Ar jus su tokiais reiskiniais nesusidurete?
Dar girdejau, kad jos labai bijo skersveju.
elos
Gal biški rododendrų/azalijų trąšomis patręšti? Rūgštesniu vandenėliu palaistyti?
Jurblond
pas mane tai jos visai neauga, netgi nusipirkus zydincias po keletos dienu stovi be ziedu ir susisukusiais lapais, nepatinka jai pas mane tarp kaktusu augti. sad.gif
elos
Pas mane irgi taip būdavo, kol galų gale nusigaluodavo. Tai šiemet persodinau į azalijų žemę (taip ir vadinasi). Ir baisiai jautrios perlaistymui arba pertręšimui - iškart lapai krenta, na bet išsilaikė, nors ir nelabai gražūs krūmeliai. Užtat dabar skleidžia po vieną žiedą (nežinau ar tik pagal joms skirtą sezoną biggrin.gif biggrin.gif Dar šiek tiek patręšiu.

Tiesa, kai nusipirkau, kol nebuvo minusinės temp., tai laikiau stiklintame balkone (na taip iki +5C), tai žiedai gan ilgai laikėsi. Paskui iš 3 krūmų beliko 1, bet vat žydi smile.gif
ditux
ech... o mano jau numiro... cry.gif
AEG
mano azalijai apatiniai lapeliai tokiom tamsiom demelem pajuoduoja, ir dziuva.... sad.gif laistau, lyg pakankamai. persodinau i azaliju zeme, bet ziedu siais metais nesukrove, nors po persodinimo labai veseti pradejo. o dabar sakeliu virsuneles auga, o is apacios lapeliai krenta.... g.gif gal turit ideju kas cia gali buti?
Malvyna
Jeigu azalija nudziuvo neskubekit ismesti! Mano buvo visai nudziuvusi griauciai liko sudziuve nei vieno lapelio. Tai as kaip tingine esu patingejau ismesti nunesiau i balkona ir palikau likimo valiai. Nelaisciau net neziurejau i ja, bet po kokiu dvieju menesiu ateinu ziuriu lapai zaliuoja! Pasirodo, kad buna stebuklu. thumbup.gif
Kai persodinejau savo gelyte istraukiau is vazono, o ten vien saknys zemes net nebuvo tai norejau paklausti ar negalima tu saknu kaip nors apmazinti ar nepakenks jai?
Nepykit, kad su klaidom rasau, bet pas mane kitaip neiseina!
Anafora
QUOTE(Malvyna @ 2005 07 12, 11:17)
norejau paklausti ar negalima tu saknu kaip nors apmazinti ar nepakenks jai?
*

As pavasari savo azalijai irgi per puse saknu numazinau - ir nieko, kol kas dar gyva ir l.graziai zaliuoja.
p. Kikimora
thumbup.gif thumbup.gif
QUOTE(ditux @ 2005 04 04, 21:58)
gavau dovanu balta azalija. labai nenoriu, kad ji numirtu. zinau, zinau, daug vargo ja issaugot...
*

laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif laugh.gif kai manęs nenumarinti? lepinkit mergaitės, lepinkit, šokoladą vertinu ir braškes wink.gif dar alus tinkamas patiekalas thumbup.gif thumbup.gif tongue.gif
pamačiau naujose žinutėse, soriukas, negalėjau susilaikyti wink.gif
inda
doh.gif zurnale radau straipsni apie azalijas. pasirodo, kad nuo rododendru jos skiriasi tik tuo, jog dazniausiai numeta lapus ax.gif (cia gal siaip kam idomu) ax.gif
liepsnele
kad azalija ir yra rododendras g.gif
jolaxus
o dar skaičiau, kad azalijoms reikalingas pakankamai vėsus oras. Aš nupirkau motinos dienos proga abiems mamytėms (t.y. savąjai ir anytai) o jos abi gyvena kaimuose, tai žydėjo labai ilgai ir gražiai. Mano mama pastatė svetainėje, kuri yra šiaurinėje pusėje ir tai vėsiausias kambarys, tai žydėjo bent tris keturias savaites, o va anyta tai apskritai nustebino blink.gif pas ja toks žemas kaimiškas namas, irgi pastatė vėsiausiame ir netgi pakankamai tamsiame kambaryje, kur tiesioginės saulės beveik nekliūva, tai dar birželio vidury azalija buvo taip įspūdingai apsipylusi žiedais thumbup.gif Anyta specialiai mane už rankos nusitempė parodyti kaip mano dovanota gėlytė ją džiugina. Žodžiu gavau nuo anytos daug balų į savo privalumų taupyklę clap.gif
eya
QUOTE(Romeo @ 2005 06 27, 10:29)
O mano azalija auga, lapus leidzia, nevysta, bet tik sukrauna ziedu pumpurus ir nudziuna jie, nei vienas dar neprasiskleide. Ir taip jau antri metai. Nesuprantu, kas jai darosi? g.gif  Ar jus su tokiais reiskiniais nesusidurete?
Dar girdejau, kad jos labai bijo skersveju.
*

Va va, man irgi taip buna!!!! pernai sukrove daug daug zieduku, bet jie taip ruosesi ruosesi, ir neprazydejo.. nudziuvo, o paskui ir nukrito.. bet pats krumelis normaliai, zaliuoja. kartais lapukai biski krenta, bet virsuje naujus leidzia. siemet irgi - zieduku pilnas kelmas, bet kazkaip jau uzsibuvo jie jau pumpuru "stovyje".. ka daryti, kad sikart jie prazydetu? patresiu kartais, bet kad sako, per daug irgi negerai..
elos
QUOTE(eya @ 2005 10 05, 17:24)
irgi - zieduku pilnas kelmas, bet kazkaip jau uzsibuvo jie jau pumpuru "stovyje".. ka daryti, kad sikart jie prazydetu? patresiu kartais, bet kad sako, per daug irgi negerai..
*

statyk į šalčiausią savo namų vietą, pvz. stiklintą balkoną..
eya
QUOTE(elos @ 2005 10 06, 08:35)
statyk į šalčiausią savo namų vietą, pvz. stiklintą balkoną..
*

Gerai, pabandysiu. Aciu smile.gif
elos
QUOTE(eya @ 2005 10 06, 10:53)
Gerai, pabandysiu. Aciu smile.gif
*

dar skaičiau, kad kai žydi, reikia joms daug drėgmės, ypač ore, tipo visą augalą su visu vazonu retkarčiais panardinti į vandenį blink.gif
inda
o mano azalija berods visai jau nusibaige cry.gif o gal tik miega? g.gif net nezinau kas jai, nes staiga visi lapeliai parudavo, kai is balkono i kambari parnesiau (dar tada salnu nebuvo) cry.gif kaip manot, gal atsigaus? ka daryti? cry.gif ax.gif g.gif
elos
QUOTE(inda @ 2005 10 06, 15:59)
o mano azalija berods visai jau nusibaige  cry.gif o gal tik miega? g.gif net nezinau kas jai, nes staiga visi lapeliai parudavo, kai is balkono i kambari parnesiau (dar tada salnu nebuvo) cry.gif kaip manot, gal atsigaus? ka daryti?  cry.gif ax.gif  g.gif
*

pastatyti bent i fortkę... ax.gif
Aivute
QUOTE(Tender @ 2005 04 11, 12:08)
O mano baltoji azalija jau mirsta sad.gif Vos pries kelias dienas nusipirkau, buvo visa apsikrovusi pumpureliais, tai dabar puse pumpureliu nudziuvo, be to lapai sukasi, dziusta. cry.gif
Siandien pripyliau vandens issigandusi visa litra turbut...

Kadangi dar liko pora sveiku sakeliu, norejau paklausti, kaip azalijos dauginamos? Gal pavyktu naujai uzveisti? g.gif
*

Sveikute, lygiai taip atsitiko ir su manąja azalija ir tikrai jos nei neperliejusi buvau, juolab, kad tik parsinešiau nusipirkus namo ir per kokias porą dienelių ėmė ir numiro sad.gif , iš pradžių numetė pumpurus, o paskiau ir lapus, gaivinau gaivinau, bet taip nieko ir nesigavo cry.gif . Manau, čia jau tose gėlių parduotuvėse kažką su jomis padaro g.gif
Giselle
nemanau, kad parduotuvese kazka joms daro , gal paprasciausiai jos labai lepios
inda
na va sad.gif ir mano azalijos jau nebera cry.gif
bet kitamet bandysiu is naujo mirksiukas.gif thumbup.gif mirksiukas.gif
perdaug jos man patinka, kad is pirmo karto pasiduociau mirksiukas.gif
Giselle
QUOTE(inda @ 2005 11 17, 14:46)
na va  sad.gif  ir mano azalijos jau nebera cry.gif
bet kitamet bandysiu is naujo mirksiukas.gif  thumbup.gif  mirksiukas.gif
perdaug jos man patinka, kad is pirmo karto pasiduociau mirksiukas.gif
*

as irgi gavau dovanu azalija ir ja isimylejau biggrin.gif dabar prisikaiciau cia visokiu patarimu ir stengsiuos issaugoti ja...
IngaKate
Aš tai nusprendžiau, kad azalijos mūsų namų nemėgsta. Turėjau gal kokias 4 ir visos nuvyto cry.gif
O man jos tokios gražios...
Giselle
as stengiuosi is visu jegu ja issaugoti.. laistau, purskiu lapus...kol kas gyvena ir lyg nieko smile.gif girdejau, kad yra pirkti trasu azalijoms, bet nelabai randu..
elos
QUOTE(tinaa @ 2005 11 24, 13:10)
as stengiuosi is visu jegu ja issaugoti.. laistau, purskiu lapus...kol kas gyvena ir lyg nieko smile.gif girdejau, kad yra pirkti trasu azalijoms, bet nelabai randu..
*

ieškok rododendrams.
Giselle
jau pradejo ziedpumpuriai ruduoti sad.gif sad.gif
Azul
Sveikos,
Turiu tokia grazia azalija rausva, graziai zydejo, pradejo naujus lapelius leisti, bet vat ziuriu, kad pradejo ziedu krastai ruduoti ir lapeliu. Kas jai galetu buti. Patarkit ka nors prasau ax.gif
staselė
Nužydėjusius žiedus reikia nukarpyti. P gal perlaistėte per daug. Jų laistymui vandenį į lėkštutę pilame.
Azul
Aciu. 4u.gif Gal ir as bandysiu vandeni i lekstute pilti.
Regila
Liekit pasildytu vandeniu,retkarciais ir rugsties iberkit.
Kenya
Sveikos, va tokią gėlę dovanų gavau aš

user posted image

Buvau informuota, jog čia azalija, bet vis tiek norėčiau pasitikslinti, ar čia tikrai ji ax.gif Jei taip, gal dar galėčiau sužinoti, kada ją galima persodinti, nes ištisai žydi ir žydi, o tokiu metu nelabai galima gėles kilnoti rolleyes.gif
Kozete
Man įdomu būtu sužinoti ar tai daugemetė gėlė? Ir kada jos žydi?
eya
QUOTE(Regila @ 2006 03 24, 21:42)
Liekit pasildytu vandeniu,retkarciais ir rugsties iberkit.
*

blink.gif Pasildytu????? blink.gif Kad parugstintu, tai taip, bet pasilddytu???? Siaip tai azalija yra kalnu augalas, kuri rekomenduojama apdeti sniegu net, arba laistyti ka tik atitirpusio sniego vandeniu, pirma karta girdziu, kad pasildytu.. taigi jos pagrinde ir neisgyvena msus butuose, nes laikomos per siltai, laistomos kietu vandentiekio vandeniu ir pan.
Papildyta:
QUOTE(Kozete @ 2006 03 30, 17:06)
Man įdomu būtu sužinoti ar tai daugemetė gėlė? Ir kada jos žydi?
*

Gėlė daugiametė, bet retai pas ką išgyvena... Žydi daugiausia žiemą, kai taip trūksta žiedų.. 4u.gif
Samanta
Na manoji azalija prieš keletą dienelių žiauriai nukentėjo doh.gif Mano mažė ją numetė nuo stalo doh.gif O ta dabar stovi su dviejeis lapeliais. Bet žadu ją pašilus orams sodinti į lauką. O rudeniop vėl namo. Va tada sako ir gerai auga, nenumiršta. biggrin.gif
Džinė
QUOTE(Mylda @ 2006 03 30, 14:49)
Sveikos, va tokią gėlę dovanų gavau aš

user posted image

Buvau informuota, jog čia azalija, bet vis tiek norėčiau pasitikslinti, ar čia tikrai ji ax.gif Jei taip, gal dar galėčiau sužinoti, kada ją galima persodinti
*

taip, čia tikrai gražuolė azalija smile.gif
o persodinti neskubėk, nes bus kaip man kvaišai cool.gif
nupirko vyras vardadieniui ružavą azaliją. Žydėjo ji man ištisai, ūgius ilgiausius išleido, o pavasarį aš nutariau ją persodinti į didesnį vazoną, geresnę žemę, ir nežinojau, kad azalijom speciali žemė yra doh.gif blink.gif
o gal jai nepatiko, kad nuo šaknų žemes gerokai papurčiau verysad.gif
ir pradėjo ji man nykti...tiesiog akyse. Spėjau dar šaką tokią nemažą nukirpti, tai ta šakelė dar iki dabar pas mane ir likusi. O pats medelis visas ir numirė cray.gif
labai man jos gaila verysad.gif dabar ta šakelė vandenį, lapelius vis leidžia, ir žiedelį vieną sukrovė...bet šaknų ji neleidžia jokių doh.gif tai kaip aš ją galiu į žemę kišti g.gif taip jau ji pas mane nuo žiemos blink.gif ir nežinau kuo čia viskas baigsis unsure.gif
Ramaškė
user posted image
Šitą gražuolę gavau kovo 8 proga. Nors neturiu patirties prižiūrint azalijas, bet jinai dar žydi. Laistau virintu šiltu vandeniu ir gan dažnai, apipurškiu. Jau išleido keletą naujų lapelių.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2014 Invision Power Services, Inc.