Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės alga

QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 11:29)

O ir šiaip - noriu auklės, kuria galėčiau pasitikėt, rami išeit į darbą ir nesėdėt kaip ant adatų, žinot, kad vaikai yra saugūs, svarbiausia, užimti, pavalgydinti ir t.t. ir pnš. Ir kad man nebus iškrėstas toks pokštas kaip kad aš pirmadienio rytą stoviu su paltu prie duru su telefonu, o auklė - ne ryšio zonoj... Tai vat turbūt brangiausiai ta ramybė ir kainuoja  lotuliukas.gif





Uuuuu, jei alga galetu garantuoti tokius dalykus lotuliukas.gif Nebent aukle Jus samdot su kokiom nors sutartimis, patyrusia, rekomenduota, patikrinta ne vienerius metus.
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 08 22, 13:17)
Uuuuu, jei alga galetu garantuoti tokius dalykus  lotuliukas.gif  Nebent aukle Jus samdot su kokiom nors sutartimis, patyrusia, rekomenduota, patikrinta ne vienerius metus.



Ar irgi manau, kad aukles alga tokiu dalyku garantuoti negali, patys turejome aukle, kuria negalejom pasitiket, visad laiku ateidavo, taciau toks jausmas, kad apie mus sniuktineja ir stalciuose knaisiojasi, bet to ir maisto neretai zenkliai sumazedavo doh.gif O dabartine auklyte (nors is tiesu mokam jai vos 100 lt daugiau, nei pirmajai) esam be galo patenkinti, gal todel, kad ji nuosirdi thumbup.gif Esu visiskai rami palikdama ja su savo grazuolyte, net neisivaizduoju ka darysim kai mazylei reiks ruostis i darzeli mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 12:29)
Na, kaip rašiau, mes auklei už dviejų vaikų priežiūrą mokėsim daugiau. Aš pati aukle niekad nesu dirbusi ir, tikiuosi, neteks, nors niekad nežinai, kaip gyvenimas pasisuks, tad šnekos, kad auklės pačios "išsigalvoja tokias algas, kad pasikeltų atlyginimus" tikrai yra nepagrįstos.

Ieškodami auklės mes svarstėm kelis variantus, ir nei viena nesutiko dirbti už mažiau kaip 2 tūkst. litų.

Žinoma, galbūt galima rasti kaimynę pensininkę, kuri prisidurs prie pensijos ir sutiks dirbt už mažiau, bet aš abejoju, ar pensinio amžiaus moteris susidoros su dviem metinukais.

O ir šiaip - noriu auklės, kuria galėčiau pasitikėt, rami išeit į darbą ir nesėdėt kaip ant adatų, žinot, kad vaikai yra saugūs, svarbiausia, užimti, pavalgydinti ir t.t. ir pnš. Ir kad man nebus iškrėstas toks pokštas kaip kad aš pirmadienio rytą stoviu su paltu prie duru su telefonu, o auklė - ne ryšio zonoj... Tai vat turbūt brangiausiai ta ramybė ir kainuoja  lotuliukas.gif

Beje, viena mano pažįstama šiuo metu ieško auklės vienam vaikui, kol kas mažiausia pagaidaujama alga - 1,5 tūkst. litų.

Ne kartą įsitikinau, kad 30-50m amžiaus moterys, einančios dirbti auklėmis būna priklausomos nuo alkoholio (o neretai išeidamos dar ir apvagia šeimininkus). O ką? g.gif Kodėl jų tėvai labiau nori? Amžius jų tinkamas (tipo sveika, nesirgs, susitvarkys su padūkėliu, vežimą į kažkelintą aukštą užtys), atrodo padoriai (ne bobulka su skarele), greitai sukasi po namus. O po kelių mėnesių paaiškėja, kad "sukasi" per šeimininkų bariuką, nevengia naudotis jų daiktais (kosmetika/parfumerija), vedžiojasi pašalinius žmones. Gavusios algą pirmadienį "suserga" arba pradeda reikalauti avanso ir po kelių dienų dingsta. Dar labai gerai, jei viskas baigiasi reikalavimu pakelt algą. O kas joms, atsisėda va prie interneto ir brūkšt brūkšt " 45m moteris dirbusi šeimoje, labai mylinti vaikus ieško auklės darbo". Kelios dienos ir darbas už 1200-1500lt/mėn garantuotas. Kam vargt kokioj siuvykloj, juk čia niekas tavęs nemato, o metinukas nieko nepapasakos. Įdealu. O ką neteisybė? g.gif
Nesakau, kad 100%, bet pasiklausius aplinkinių, o ir SM kelias temukes paskaičius reiškinys atrodo masiškas.
Pridėsiu, kad ir alga joms paprastai automatiškai siūloma didesnė, tik aš niekaip nesuprantu, už ką? Ar ne tą patį darbą daro? Ar ne tiek pat kartų pakels vaikiuką kaip kokia 65m auklė? Ar lopšinę paniūniuos dažniau, ar meilė vaikui bus didesnė? Ale, neaaaaa.........visi pripažįstam, kad alga PRIVALO būti didesnė, nes matai pensijos negauna ir galbūt mokesčius pati mokasi( ir čia abejonė g.gif ), vaikus ir butą išlaikyt tenka.
QUOTE(prabegom @ 2008 08 22, 13:17)
Uuuuu, jei alga galetu garantuoti tokius dalykus  lotuliukas.gif  Nebent aukle Jus samdot su kokiom nors sutartimis, patyrusia, rekomenduota, patikrinta ne vienerius metus.

drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif drinks_cheers.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 22 rugpjūčio 2008 - 13:03
QUOTE(prabegom @ 2008 08 22, 13:17)
Uuuuu, jei alga galetu garantuoti tokius dalykus  lotuliukas.gif  Nebent aukle Jus samdot su kokiom nors sutartimis, patyrusia, rekomenduota, patikrinta ne vienerius metus.


Auklę samdom patyrusią, rekomenduotą, patikrintą ne vienerius metus smile.gif Pastarojoje vietoje ji dirbo (ir kol kas dar dirba) dvejus metus, manau, tai irgi daug pasako apie auklę.

Beje, mes iš viso šnekėjom su penkiomis auklėmis, visos su patirtimi, amžius - iki vidutinio. Norima alga svyravo 2-2,6 tūkst. litų.

Čia veiksmas Vilniuje.


Atsakyti
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 13:06)
Auklę samdom patyrusią, rekomenduotą, patikrintą ne vienerius metus  smile.gif Pastarojoje vietoje ji dirbo (ir kol kas dar dirba) dvejus metus, manau, tai irgi daug pasako apie auklę.

Beje, mes iš viso šnekėjom su penkiomis auklėmis, visos su patirtimi, amžius - iki vidutinio. Norima alga svyravo 2-2,6 tūkst. litų.

Čia veiksmas Vilniuje.



Yra keli momentai:

As tikrai tikiuosi, kad Jus liksite aukle patenkinti. As turejau rekomenduota, po dvieju metu darbo paaiskejo, kad priklausoma ar tai nuo alko, ar nuo vaistu. Ziauru, bet pati kalta, kad per velai pastebejau. Patari - nepasitikek, sek, filmuok ir daryk tai ne is pradziu, o nuolat.

Veliau turejom kita, kaip ir nieko, bet irgi savotiska. Ko gero antra karta pagalvociau.

Drauge ziurejo ukiskai - paeme pensininke, buvo patenkinta kaip slyva.

Yra ir toks aspektas - kada pas jus du vaikiukai, cioces turi erdves kelti kainas. Nes jus neturite kur detis (kai kurie tevai samdo dvi - faktiskai ir mes turim dvi aukles, pasikeicia jos). O del vaiku - nu ko nepadarysi....
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 08 22, 17:13)
Yra ir toks aspektas - kada pas jus du vaikiukai, cioces turi erdves kelti kainas. Nes jus neturite kur detis (kai kurie tevai samdo dvi - faktiskai ir mes turim dvi aukles, pasikeicia jos). O del vaiku - nu ko nepadarysi....


Na, aš tai naiviai įsivaizduoju, kad tokias kainas nustato rinka lotuliukas.gif

Jei rimtai, prieš pradedant auklės paieškas, įsivaizdavau, kad auklės alga žiūrint du vaikus yra apie 1,5-6 tūkst. litų, vieną - apie 1,2 tūkst. Na, pasirodė, kad mano žinios kelių metų senumo. Todėl mane stebina pasisakymai forume apie "išpūstas algas". Gal mes ir norėtumėm mažiau mokėt, bet kainos tokios yra, ir tiek.

Norit įrodyti, kad tos algos iš tiesų yra mažesnės? Tuomet tegu pasisako mama, kurios du ar daugiau vaikų auklė visą darbo dieną žiūri už tūkstantį litų. Bet kol kas tokių pasisakančių nebuvo. Aš čia konkrečiai kalbu apie Vilnių.
Atsakyti
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 14:06)
Auklę samdom patyrusią, rekomenduotą, patikrintą ne vienerius metus  smile.gif Pastarojoje vietoje ji dirbo (ir kol kas dar dirba) dvejus metus, manau, tai irgi daug pasako apie auklę.

Beje, mes iš viso šnekėjom su penkiomis auklėmis, visos su patirtimi, amžius - iki vidutinio. Norima alga svyravo 2-2,6 tūkst. litų.

Čia veiksmas Vilniuje.

Va dėl to "patikrinta" netgi galima suabejot kartais. Draugai nusisamdė kitų draugų auklę, dirbusią 1m . Tai pasirodo ji mergytei valerijono duodavo, kad pietų miegotų ilgiau, ilgai mama nesuprasdavo, ko tas vaikas naktimis blogiau miega. Ir tik antrą/trečią mėnesį sužinojo. doh.gif Ko vieni nepastebi, kitur gali atsiskleisti
Bet kaip blogai jautėsi rekomendavusioji šeima doh.gif unsure.gif
Nieks neparašot apie neįgaliukus. verysad.gif
Atsakyti
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 16:05)


Norit įrodyti, kad tos algos iš tiesų yra mažesnės? Tuomet tegu pasisako mama, kurios du ar daugiau vaikų auklė visą darbo dieną žiūri už tūkstantį litų. Bet kol kas tokių pasisakančių nebuvo. Aš čia konkrečiai kalbu apie Vilnių.

As galiu pasisakyti kaip aukle,kad ziurejau 2 vaikucius uz 1000lt biggrin.gif mamytei buvo tokia situacija,kad tik tiek tegalejo moketi,poto kai galejo mokejo,mano norima suma.Su ta mamyte iki siol palaikome labai siltus ir draugiskus santykius. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 18:05)
Na, aš tai naiviai įsivaizduoju, kad tokias kainas nustato rinka  lotuliukas.gif

Jei rimtai, prieš pradedant auklės paieškas, įsivaizdavau, kad auklės alga žiūrint du vaikus yra apie 1,5-6 tūkst. litų, vieną - apie 1,2 tūkst. Na, pasirodė, kad mano žinios kelių metų senumo. Todėl mane stebina pasisakymai forume apie "išpūstas algas". Gal mes ir norėtumėm mažiau mokėt, bet kainos tokios yra, ir tiek.

Norit įrodyti, kad tos algos iš tiesų yra mažesnės? Tuomet tegu pasisako mama, kurios du ar daugiau vaikų auklė visą darbo dieną žiūri už tūkstantį litų. Bet kol kas tokių pasisakančių nebuvo. Aš čia konkrečiai kalbu apie Vilnių.

Tikrai nepuolu jūsų. Tiesiog bandau išsiaiškinti, kaip veikia šita darbo rinka.
Kažkodėl galvoju, kad rudens pradžioj aktyviosios pensininkės labai numuš kainytes ir "profesionalėms". Pakilę mokesčiai už butų šildymą privers pensininkus suktis kažkaip, todėl tikrai atsiras daugiau skelbimų, ir nori nenori kažkas turės nusileist. O tai jau į mamyčių naudą. Todėl tikrai kol kas nesisamdyčiau (jei įmanoma) jaunos. Atsiradus rinkoje daugiau darbo rankų, auklės pensininkės džiaugsis bent kažkokią algą ir pliusą į šeimos biudžetą . O "jaunosios" tik burbės apie baisius mokesčius, gerai jei laiks nuo laiko apie algą nešnekėtų.
Aplamai auklės alga mano supratimu ir tam pačiam mieste turėtų būt skirtinga. Čia jau nuo auklės kompetencijos turėtų priklausyt daugiausia. Prisipažinkim, kad dauguma "patyrusių" auklių nei psichologijos , nei pedagogikos klausiusios, be jokio dailės/muzikos išsilavinimo ar bent menkų auklių kursų. Taigi tose srityse kaip ir galima dėt brūkšnius. Nieko nereiškia man tas jų pasakymas - turiu patirties. Kalbėt mes įsidarbindami visi mokam rolleyes.gif O kuo įrodyt tai galite, ponia? Neįtikina manęs ir pasakymas- galite paskambinti buvusiai šeimai, įsitikinsit, o tuo labiau rekomendaciniai laiškai ( kaip aš galiu tikėt, kad kalbu ne su auklės dukra/kaimyne/drauge?). Pagyvensim, pamatysim, kiek tiksite vaikui ir mums, va tada ir kaina bus aiški.
Kodėl vadybininkai gauna skirtingas algas, o auklėms norime mokėt visos vienodai?
Atsakyti
QUOTE(snickers @ 2008 08 22, 18:07)
Tikrai nepuolu jūsų. Tiesiog bandau išsiaiškinti, kaip veikia šita darbo rinka.
Kažkodėl galvoju, kad rudens pradžioj aktyviosios pensininkės labai numuš kainytes ir "profesionalėms". Pakilę mokesčiai už butų šildymą privers pensininkus suktis kažkaip, todėl tikrai atsiras daugiau skelbimų, ir nori nenori kažkas turės nusileist. O tai jau į mamyčių naudą. Todėl tikrai kol kas nesisamdyčiau (jei įmanoma) jaunos. Atsiradus rinkoje daugiau darbo rankų, auklės pensininkės džiaugsis bent kažkokią algą ir pliusą į šeimos biudžetą . O "jaunosios" tik burbės apie baisius mokesčius, gerai jei laiks nuo laiko apie algą nešnekėtų.
Aplamai auklės alga mano supratimu ir tam pačiam mieste turėtų būt skirtinga. Čia jau nuo auklės kompetencijos turėtų priklausyt daugiausia. Prisipažinkim, kad dauguma "patyrusių" auklių nei psichologijos , nei pedagogikos klausiusios, be jokio dailės/muzikos išsilavinimo ar bent menkų auklių kursų. Taigi tose srityse kaip ir galima dėt brūkšnius. Nieko nereiškia man tas jų pasakymas - turiu patirties. Kalbėt mes įsidarbindami visi mokam rolleyes.gif O kuo įrodyt tai galite, ponia? Neįtikina manęs ir pasakymas- galite paskambinti buvusiai šeimai, įsitikinsit, o tuo labiau rekomendaciniai laiškai ( kaip aš galiu tikėt, kad kalbu ne su auklės dukra/kaimyne/drauge?). Pagyvensim, pamatysim, kiek tiksite vaikui ir mums, va tada ir kaina bus aiški.
Kodėl vadybininkai gauna skirtingas algas, o auklėms norime mokėt visos vienodai?



Tu zinai, tavo poziuris per daug blaivus 4u.gif Nerasi lengvai aukles blush2.gif
Anos randa tokiu kaip as, lengvatikiu biggrin.gif

As kartais pamastau, ka reikes su treciu daryt. Nezinau net.

O siaip tai moku uz 6 pusdienius per savaite (viena diena pilna tvarkymo namu, antrad-penktadb 2 vaiku popamokine prieziura), tai i dvi sav. 400 Lt. Plius nuolatinis. Cia Kaune. Tiesa, dar pora dienu ateina jauna mergicka, kadangi sunui taip labiau patinka lotuliukas.gif
Papildyta:
QUOTE(vėja tėja @ 2008 08 22, 17:05)


Norit įrodyti, kad tos algos iš tiesų yra mažesnės? Tuomet tegu pasisako mama, kurios du ar daugiau vaikų auklė visą darbo dieną žiūri už tūkstantį litų. Bet kol kas tokių pasisakančių nebuvo. Aš čia konkrečiai kalbu apie Vilnių.



Nelabai noriu irodyti, kokia yra teisinga alga. Juk tai yra pirkinys. Jei kandidate sugeba save gerai parduoti, tai nei nejauti, kaip gerokai didesne suma, nei planuota, isslysta is kisenes. Ir lieki labai patenkitas bei motyvuotas, kad teisingai pirkai ax.gif

Manau, kad tiek Kaune, tiek Vln kainos priklauso nuo vietos, nuo atstumo, nuo pazinciu ir tevu patirties bei galimybiu pasiulyti (vieni turi galimybe idarbinti su Sodra, kiti negali ir pan.)
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo prabegom: 22 rugpjūčio 2008 - 19:41
QUOTE(prabegom @ 2008 08 22, 20:44)
Tu zinai, tavo poziuris per daug blaivus  4u.gif  Nerasi lengvai aukles  blush2.gif
Anos randa tokiu kaip as, lengvatikiu biggrin.gif

As kartais pamastau, ka reikes su treciu daryt. Nezinau net.

O siaip tai moku uz 6 pusdienius per savaite (viena diena pilna tvarkymo namu, antrad-penktadb 2 vaiku popamokine prieziura), tai i dvi sav. 400 Lt. Plius nuolatinis. Cia Kaune. Tiesa, dar pora dienu ateina jauna mergicka, kadangi sunui taip labiau patinka  lotuliukas.gif
Papildyta:
Nelabai noriu irodyti, kokia yra teisinga alga. Juk tai yra pirkinys. Jei kandidate sugeba save gerai parduoti, tai nei nejauti, kaip gerokai didesne suma, nei planuota, isslysta is kisenes. Ir lieki labai patenkitas bei motyvuotas, kad teisingai pirkai  ax.gif

Manau, kad tiek Kaune, tiek Vln kainos priklauso nuo vietos, nuo atstumo, nuo pazinciu ir tevu patirties bei galimybiu pasiulyti (vieni turi galimybe idarbinti su Sodra, kiti negali ir pan.)

Ačiūdie, auklė mums nebereikalinga, nebent vėl atidarytume fabriką. biggrin.gif Vyresnėlei auklės reikėjo tik pusdieniui kokius 8mėn, tai versdavomės nedirbančių tuo metu kaimynių/pažįstamų pagalba mokėdami tik simbolinę sumą (lygtais pamenu kad po 10lt dienai (už kokias 7 -8 val) paduodavau) ir nuvešdavom į namus. Versdavomės su dviejų moteriškių pagalba: vienai 50m tuo metu buvo, o kitai gal jau ir 70m g.gif . Aišku vaiko tąsymas ir balamutinimas buvo, kaip dabar pagalvoju,dvi dienas pas vieną- dvi pas kitą, bet jai tuo metu jau 2,5m buvo.
Mažiui kažkaip sėkmingiau radau asmeniškai pažįstamą moterėlę (lyg 62m turėjo), bendradarbės mamą. Jai tai buvo daugiau iš namų išėjimas, norėjo pinigų neimti, bet įbrukdavau po 3lt/val. Prieš tai ji saugojo giminaitės vaikus, tai 100lt/mėn gaudavo blink.gif (2006m). Pas mane perpus trumpiau būdama 3 kartus daugiau gaudavo. ........jai išvykus į Ameriką, pasikalbinau kaimynę, pensininkę, ji dirbo 1,5m pas mus, tai pradėjo nuo 3lt/val , o atsisveikinom jau mokėdami po 4lt/val, bet turėjom omenyje, kad pareidavo iš mokyklos dukra. Čia šiemet, Kaune.
Taigi galimi įvairūs variantai. O dabar žiūriu populiaru mamytėms su vaikiuku dar vieną į kompaniją pasiimt.

Auklė juk ne vaikų daržėlio auklėtoja, kur atlyginimas už nuveiktą darbą yra fiksuotas. Ir tai pripažinkim, jos yra atestuotos ir pagal turimą kvalifikaciją dar koreguojasi atlyginimas. O mes čia diskutuojam apie vieningą "teisingą" algą biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(snickers @ 2008 08 22, 19:07)
Tikrai nepuolu jūsų. Tiesiog bandau išsiaiškinti, kaip veikia šita darbo rinka.

Kodėl vadybininkai gauna skirtingas algas, o auklėms norime mokėt visos vienodai?


Na, aš tikrai nesijaučiu puolama lotuliukas.gif Ir pati noriu išsiaiškint, kai šita rinka veikia.

O kadangi pati, ieškodama auklės, susidūriau su didesnėmis kainomis, nei įsivaizdavau, tai vat čia ir parašiau.

O temoje nelabai argumentuoti man pasirodė tokio pobūdžio pasisakymai kaip "kadangi man auklės reikia, jos alga turi būt tokia, kokią galėčiau mokėt". Jei rasite, turėsite. Bet ženkliai mažesne nei rinkos kaina daiktą/paslaugą įsigyti yra, sakyčiau, sudėtinga.

Tai vat čia, kaip suprantu, mes ir aiškinamės, kokia ta rinkos kaina biggrin.gif

Čia jau bus off topic'as, keletas parašėt, kad "save profesionalėmis vadinančios auklės" - vos ne potenciali grėsmė, bet mūsų būsimą auklę aš pasirinkau ne vien dėl to, kad ji su patirtim etc. Kažkaip pajutau, kad tuo žmogum galiu pasitikėt ir jam patikėt savo vaikus. Viskas, šia tema būtent šitoj temoj tikrai daugiau nekalbėsiu lotuliukas.gif
Atsakyti