Įkraunama...
Įkraunama...

Auklės alga

QUOTE(lin@ @ 2008 08 28, 18:36)
Nelabai supratau paaiškinimo. Tai kas gi ta auklė?? schmoll.gif Beje, darželyje auklėtojų ir šeimininkučių atlyginimas skiriasi.......ženkliai smile.gif

seimininkele ir yra aukle.pagal rusiskus vertimus.aukle _niania,ir darzelyje ir jusu namuose ji yra NIANIA.
Atsakyti
QUOTE(AsataN<-- @ 2008 08 28, 21:44)
seimininkele ir yra aukle.pagal rusiskus vertimus.aukle _niania,ir darzelyje ir jusu namuose ji yra NIANIA.

na darzelio seimyninkute,pateikia maista,sutvarko virtuvele,isplauna kambarius,tai nera nei aukle,nei aukletoja,ji yra pagalbinis darbuotojas smile.gif
Atsakyti
QUOTE(valdemina @ 2008 08 28, 22:46)
Visiskai teisi.As seniai apie ta pati rasiau,tik nemokejau taip suprantamai ir aiskiai isdestyti.O tai iseina,kad aukles kaip ir noretu,ir,kad gerai dirbtu noretu,o jau moketi ,kad reiketu kuo maziau.Be to dar nepasisamdziusios jau diskutuoja apie tai,kad aukles blogai dirba.

Na žinoma, juk čia supermamų forumas- ieškom optimalaus varianto savo šeimai, todėl ir kalbam ką, už kiek ir kaip turi atlikti auklė.
Matote, kadangi auklėmis į šeimas ateina dirbti moterys, geriausiu atveju pagal patentą dirbančios (arba auklių firmoje), dažnai netgi pagal skelbimą atėjusios. Jau net nekalbu, kad palieki joms savo didžiausią turtą- mažių, ale juk ir į namus įsileidi. Kituose darbuose juk yra kolektyvas, o čia- leliukas. O jūs pabandykit įsileist į namus svetimą žmogų ir darbe pasėdėt ramiai. mirksiukas.gif Oi kiek pradiskutuosit su kolegom, oi, kiek pavyzdžių iš gyvenimo jie duos. O mokytis iš svetimų, o ne savo klaidų yra pagirtina

QUOTE(AsataN<-- @ 2008 08 28, 23:13)
puikiai pasakyta:) ir ne del to kad pati esu aukle.juk paciai gal kada prireiks aukles.Esu zmogus ir suprantu kitus zmones..o kuri moka 800lt,ir ja lepsinat zodziais,galvojat ,kad ji jus kitiems neapsnekineja? moka tiek mazai,o tiek darbu....nzn gal as cia klystu.bet sakau kaip yra.ir jus dar nepatenkintos,kad vaikas miega,o Jums mat reik taip pat moket.apsurdas.kaip jau ir sake,kad per miega reik tyliai sedet,ji niekur neiseina..ir visada ziuri vaikuti .bent jau as.kai vaikas miega visada paziuriu ar rankytes nesaltos,kodel pasisuko,koks kruptelijimas.ar kosyja.visada stebiu jei kas .ar temperatura nepakilo...juk mazas vaikutis.ir gali bet kas atsitikt.pazistamos vaikas pradejo dust per miega.iskart aukle puole skambint greitajai ir gaivint.o ar tai nedarbas stebet ? yra skirtingu darbu.vieni vienaip dirba kiti kitaip.argi valytojos visada valo? ne.jos tai sen tai ten.poto nueina isvalo (jei prekybos centriuke) bet joms moka uz visa diena.o ne tik uz tada kada vale.

Va būtent tą ir norėjau pasakyt, kad pagal skirtingą susitarimą dirbama. Jūs čia davėt pavyzdį etatinio darbo (valytojos). O mes diskutuojam, kad dažnai maišoma auklė valandininkė(ateina pagal pageidavimą/iškvietimą , dirba nepastoviu grafiku, darbo valandų nedaug) su etatine (dirbančią nuo...iki... kiekvieną darbo dieną ir gaunančią pastovią algą). Suskaičiavus etatinės auklės valandos vidurkį gautusi, kad oi kiek mažai gauna už valandą , tik 5lt, tačiau per mėnesį kokie 1200-1300lt. Ir logiška, kad jei mamytė norit tik į sporto klubą nulėkt valandai, tai turės valandos įkainį padidint, jei vaikiuką žiūrės ne kaimynė- auklė.
Ko jūs čia siuntat, apie tą vaiko miegą biggrin.gif Jei jau tikrai žiūrit į miegantį vaikiuką, tai esat NUOSTABI auklė thumbup.gif , dzin man tie skalbiniai/indai/grindys būtų. Bet pripažinkit , kad tokių vienetai. verysad.gif Gal jums ir keista, bet dažniausiai tas laikas išnaudojamas TV serialui,kompui, snaudimui ant sofos ........... O kad kiekvienas ieško supratingo(arba susipratusio) žmogaus, kuris nusišluostys dulkes, arba nuplaus apterlintus žaislus. Tai kas kad nesitarėt, ne visi darbai juk į sutartis traukiami, o supratingą žmogų malonu turėt, kuris pastebėjęs darbą jo nevengtų pasiteisinimu " nepriklauso". Aš ir nesakau, kad noriu auklės ir namų tvarkytojos vienam asmenyje, bet malonu, kai vakare randi nukabintus skalbinius ar iškrautą indaplovę. Va tą aš vadinu supratingumu. Dėl to ir pati "susiprantu" , kad reikia padovanot gėlių per vardadienį (ne tik Janinoms,bet ir Elvyroms), suapvalinti algos sumą iki didesnio apvalaus skaičiaus ar pasisiūlymą parvežti namo, kai pastebiu, jog pavargo. 4u.gif
Atsakyti
QUOTE(AsataN<-- @ 2008 08 28, 20:03)

AUKLE.kvalifikuota smile.gif




Jus neatsakete i klausima. Butu malonu, jei patikslintumete, ar Jusu kvalifikacija patvirtina ikimokyklinio ugdymo diplomas; galbut esate baigusi universiteta ir pan.

Idealu, jei aukle pavyksta pasamdyti toki zmogu, kuris is prigimties turi pedagogine gyslele mazyli lavinti, juo uzsiimti ir pan. Deja, deja, daugelis moteriskiu (ypac 40-60 metu amziaus) auklemis dirba del socialiniu ir profesiniu igudziu stokos (nes valytojomis dirbti neapsimoka - gauna varganus 200-600 i rankas, o kito darbo nesusiranda).

Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 08 28, 17:07)
Gal isduotumet paslapti, kokios srities issilavinima turite?

Aha, taip ir neatsakėt, kur ruošia kvalifikuotas aukles? Manau, kad neturėtų būt paslaptis. smile.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo snickers: 29 rugpjūčio 2008 - 08:23
QUOTE(AsataN<-- @ 2008 08 28, 23:44)
seimininkele ir yra aukle.pagal rusiskus vertimus.aukle _niania,ir darzelyje ir jusu namuose ji yra NIANIA.

Na, aš tikriausiai lempa g.gif , bet kiek žinau, šeimininkėlė darželyje nudirba ir visus buities darbus, ir vaikelius pamoko, aprengia, kai auklėtojos susirinkime. Todėl, mielosios, nereikia aiškinti, kad mes AUKLĖS ir mums jokie buities darbeliai nepriklauso. Šeimininkėlė tikrai nesėdi ir teliko nežiūri, kol vaikučiai miega.
Atsakyti
QUOTE(lin@ @ 2008 08 29, 08:30)
Na, aš tikriausiai lempa g.gif , bet kiek žinau, šeimininkėlė darželyje nudirba ir visus buities darbus, ir vaikelius pamoko, aprengia, kai auklėtojos susirinkime. Todėl, mielosios, nereikia aiškinti, kad mes AUKLĖS ir mums jokie buities darbeliai nepriklauso. Šeimininkėlė tikrai nesėdi ir teliko nežiūri, kol vaikučiai miega.



Kas juokingiausia, kad budavo, jog atejus i darza aukletoju net nerasdavau - su vaikais uzsiimdavo seimininkute doh.gif

Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 08 29, 09:53)
Jus neatsakete i klausima. Butu malonu, jei patikslintumete, ar Jusu kvalifikacija patvirtina ikimokyklinio ugdymo diplomas; galbut esate baigusi universiteta ir pan.

Idealu, jei aukle pavyksta pasamdyti toki zmogu, kuris is prigimties turi pedagogine gyslele mazyli lavinti, juo uzsiimti ir pan. Deja, deja, daugelis moteriskiu (ypac 40-60 metu amziaus) auklemis dirba del socialiniu ir profesiniu igudziu stokos  (nes valytojomis dirbti neapsimoka - gauna varganus 200-600 i rankas, o kito darbo nesusiranda).

valytojos gauna uz visa etata 800-900lt. Vilniaus paslaugu verslo darbuotoju profesinio rengimo centras .cia as mokiausi 2 metus ir gavau diploma.

QUOTE(snickers @ 2008 08 29, 10:21)
Aha, taip ir neatsakėt, kur ruošia kvalifikuotas aukles? Manau, kad neturėtų būt paslaptis. smile.gif

atsakiau smile.gif ir tikrai nepaslaptis

QUOTE(lin@ @ 2008 08 29, 10:30)
Na, aš tikriausiai lempa g.gif , bet kiek žinau, šeimininkėlė darželyje nudirba ir visus buities darbus, ir vaikelius pamoko, aprengia, kai auklėtojos susirinkime. Todėl, mielosios, nereikia aiškinti, kad mes AUKLĖS ir mums jokie buities darbeliai nepriklauso. Šeimininkėlė tikrai nesėdi ir teliko nežiūri, kol vaikučiai miega.

seimininkele neprivalo to daryt.ir beto,kai vaikuciai miega ji eina NAMO.poto vel grizta.ka Jus man snekat.juk tai visur taip pat.nuo puses 1 iki puses 3.ju nebuna darzelyje.poto vel ateina ir pateikia pavakarius.nsakau kai buna ziema,sunku aukletojai vienai aprengt tiek kinderiu.seimininkele padeda.bet ji neprivalo.kaip ir dirbdama neigaliuku darzelyje.man net nepriklause pakeist pamperso vaikiukui.

QUOTE(prabegom @ 2008 08 29, 11:14)
Kas juokingiausia, kad budavo, jog atejus i darza aukletoju net nerasdavau - su vaikais uzsiimdavo seimininkute  doh.gif

Arba velai pasiimdavot,arba reikedavo paleist aukletoja.o klauset kodel ner aukletojos? as jusu vietoj buciau paklausus.
Papildyta:
QUOTE(jolita.martyna @ 2008 08 29, 08:50)
na darzelio seimyninkute,pateikia maista,sutvarko virtuvele,isplauna kambarius,tai nera nei aukle,nei aukletoja,ji yra pagalbinis darbuotojas smile.gif

Idomu jei as aukle,tai darzelyje galiu dirbt tik seimininkele.nemanot kad cia ta pati profesija? tik nesuprantu kam mus moke pedagogikos ,metodikos ir t.t.
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo AsataN<--: 29 rugpjūčio 2008 - 10:27
QUOTE(AsataN<-- @ 2008 08 29, 10:30)

Arba velai pasiimdavot,arba reikedavo paleist aukletoja.o klauset kodel ner aukletojos? as jusu vietoj buciau paklausus.
Papildyta:

Idomu jei as aukle,tai darzelyje galiu dirbt tik seimininkele.nemanot kad cia ta pati profesija? tik nesuprantu kam mus moke pedagogikos ,metodikos ir t.t.


Na, aukletojos nerasdavau butent anksciau atejus pasiimti - atseit seminare biggrin.gif. Prastas darzas buvo, tai nenorejau veju kelt, laukem greiciau, kol i parengiama mokykloj pereisim.


Jei jus lankete mokymus auklems, deja, greiciausiai darzelyje jus negalesite dirbti aukletoja. Nes, jei mano zinios nera pasenusios, reikalauja bent jau aukstosios mokyklos (kolegijos) diplomo. O aukletoju atlyginimai pries 2 metus budavo apie 700 i rankas. Tada labai stebedavausi, kodel jos ryztasi toki sunku darba dirbt (grupeje 15-25 vaikai, nuolatinis triuksmas ir pan.).
Atsakyti
QUOTE(prabegom @ 2008 08 29, 14:07)
Na, aukletojos nerasdavau butent anksciau atejus pasiimti - atseit seminare biggrin.gif. Prastas darzas buvo, tai nenorejau veju kelt, laukem greiciau, kol i parengiama mokykloj pereisim.
Jei jus lankete mokymus auklems, deja, greiciausiai darzelyje jus negalesite dirbti aukletoja. Nes, jei mano zinios nera pasenusios, reikalauja bent jau aukstosios mokyklos (kolegijos) diplomo. O aukletoju atlyginimai pries 2 metus budavo apie 700 i rankas. Tada labai stebedavausi, kodel jos ryztasi toki sunku darba dirbt (grupeje 15-25 vaikai, nuolatinis triuksmas ir pan.).

jop semenarus joms daznai rengia.kad tobuletu ir t.t. smile.gif ten ne mokymai.kaip zinot butu zodis PROFKE smile.gif tai cia zemiau uz kolegija. bet mokymasis toks pat.tik kad ten (kolegijoj) pinigus moki,ir gali tapt aukletoja...smile.gif o seip kurios kartu mokesi ir pabaige..o ten baige is 35 zmoniu tik 12 merginu ..tai jas laisvai galima statyt i aukletojas.jos mokosi toliau.o as pasirinkau kita kelia.nes manyje pjaunas meile vaikams ir menas biggrin.gif smile.gif noriu proektuot baldus,interjeras:) oj cia ne apie tai:) ziurint kokia aukle.kur atlikinejau praktika,ten aukletojos tvirtos.pas juos vaikai paklusnus:) pati net stebejaus..tiesiog reik zinot kaip su jais bendraut smile.gif nu man ten labai patiko...o algos..aukletojos padejeja (aukle-seimininkele) gauna dbr 650lt..labai mazai...bet soc garantijos.ir mazai darbo.per pietus laisvos...
Atsakyti
QUOTE(Skraiduole @ 2008 08 28, 16:36)
Jeigu man, kaip mamai tinka tai, ką už tokią kainą auklė pasiūlo, tai aš ją samdausi. Jeigu netinka - vedu vaiką į darželį ir piktinuosi, kad mano šefas man moka per mažą atlyginimą, nes aš neuždirbu auklei. Bet ne auklė čia kalta, kad aš neturiu pinigų jai samdytis!!!

Manau, kad šita tema buvo užvesta tam, kad mamos daugmaž orientuoti, kokios kainos yra dabar rinkoje, o ne tam, kad skaitytų 10 puslapių apie tai, ar teisinga, ar ne, kad auklės uždirba tiek, kiek uždirba.  doh.gif Užveskit temą apie tai, ar teisinga, kad auklės uždirba didelius pinigus, ir 3 valandas per pietų miegą nieko nedaro, ir ten diskutuokite.  4u.gif


Po šiais postais norėtųsi pasirašyti thumbup.gif

Ir dar norėtųsi grįžti prie temos.

Gal visgi yra mamų, kurios samdo auklę dviem ar daugiau vaikučių? Kokia jūsų auklės alga?
Atsakyti
Vėja Tėja, aš tris metus samdžiau auklę dviem pametinukam vaikam. Išėjo prieš mėnesį, kai nuvedžiau vaikus į darželį. Mes Kaune, už aštuonias val per dieną mokėjau 950 Lt. Auklė ir valgyt pravirdavo, ir kartu pavalgydavo, ir skalbinius sutvarkydavo, ir su vaikais užsiimdavo, į lauką išvesdavo. Aišku, kartais pamalonindavau mažom dovanėlėm. smile.gif
Atsakyti