Įkraunama...
Įkraunama...

Orchidėjos

QUOTE(Susiena @ 2008 02 14, 17:02)
Pas mane phelenopsiai 3 ir seniausiam jau kokie gal 3 metai, bet niekada nekirpau nė vieno žiedstiebio, jeigu pats nenudžiūvo. Labai šauniai toliau ant žiedstiebio sukraudavo naujus žiedus. wub.gif

Aš tai visiems nukirpdavau, kai visiškai nudžiūdavo, tik palieku 1-2 cm. O kažkokia veislė yra (neatsimenu kuri, bet tikrai ne phal'ai), kur net negalima kirpti, kitąmet ant to pačio sukrauna žiedus. Taip skaičiau knygoj "Gėlių knyga".

O Valentinkės proga šiandien įsigyjau naują phaliukią. Spalva 'Pink panther' thumbup.gif , kai turėsiu laiko foto įmesiu.
Atsakyti
O as margalapes kaip seniai noriu wub.gif
Atsakyti
QUOTE(LĖTA @ 2008 02 14, 18:48)
Aš tai visiems nukirpdavau, kai visiškai nudžiūdavo, tik palieku 1-2 cm. O kažkokia veislė yra (neatsimenu kuri, bet tikrai ne phal'ai), kur net negalima kirpti, kitąmet ant to pačio sukrauna žiedus. Taip skaičiau knygoj "Gėlių knyga".

O Valentinkės proga šiandien įsigyjau naują phaliukią. Spalva 'Pink panther'  thumbup.gif , kai turėsiu laiko foto įmesiu.

Lauksim nuotraukos.
Beje jei prisiminsi kokia tenn orch. rusis butinai parasyk, nes nelabai sugalvoju kas cia toks apart phal galetu ant to pacio ziedstiebio kraut pumpurus (na dar zinau kad Psychopsis krauna, bet nemanau, kad ji turi rolleyes.gif )
Atsakyti
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 15:58)
Beje jei prisiminsi kokia tenn orch. rusis butinai parasyk, nes nelabai sugalvoju kas cia toks apart phal galetu ant to pacio ziedstiebio kraut pumpurus (na dar zinau kad Psychopsis krauna, bet nemanau, kad ji turi  rolleyes.gif )


Pati tokių neturiu, bet pas mano mamą dendrobium nobile pražydo antrą kartą. Bet čia negali sakyti, kad ant paties "žiedkočio", nes ne ant žiedkočio stiebai, o ant normalaus "stiebo" (jeigu galima jį taip pavadinti)...
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2008 02 14, 19:25)
Pati tokių neturiu, bet pas mano mamą dendrobium nobile pražydo antrą kartą. Bet čia negali sakyti, kad ant paties "žiedkočio", nes ne ant žiedkočio stiebai, o ant normalaus "stiebo" (jeigu galima jį taip pavadinti)...

Tai tie gumbai ir yra pats augalas... as butent apie ziedkocius klausiau. mirksiukas.gif
Atsakyti
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 16:48)
Tai tie gumbai ir yra pats augalas... as butent apie ziedkocius klausiau.  mirksiukas.gif


Čia tu gudri ir atskiri, kur gumbas, o kur žiedkotis mirksiukas.gif O mano mama, pvz., kankinosi po pirmo žydėjimo - kirpt ar nekirpt stiebą g.gif
Kai prigrasiau nekirpti, tai ir nužydėjusio odontoglosumo žiedkočio nenorėjo judinti su viltim, kad gal ir šitas antrą kartą pražys... doh.gif
Atsakyti
Šį pranešimą redagavo kasiopeja: 14 vasario 2008 - 18:55
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura? Nu va... Antra orchideja, o man jau kablys nugaroj. Sakiau MB, kad noreciau kovo 8 proga ne tulpiu, o kokios kitokios orchidejos nei turiu bigsmile.gif
Atsakyti
visų jūsų orchidėjos thumbup.gif .
Atsakyti
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 19:53)
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura? Nu va... Antra orchideja, o man jau kablys nugaroj. Sakiau MB, kad noreciau kovo 8 proga ne tulpiu, o kokios kitokios orchidejos nei turiu bigsmile.gif

Tai Ludisia ir yra jos pavadinimas... Prieziura niekuom neipatinga, tik nemegsta intensyvios ryskios saules, nes tada lapai praranda savo "aksomiskuma". Sodint i zieves jos nereikia, puikiai gyvena ir durpeje. Bijo dregmes uzsistovejimo, taip kad pasistenkit neperlaistyt. Ziedai yra visai neispudingi, augalas yra vertinamas butent uz savo grazius lapus.
Atsakyti
QUOTE(Dudute @ 2008 02 14, 18:53)
Va, siandien gavau dar viena orchideja dovanu. Nezinau lotynisko pavadinimo, nes neraso ant aprasymo. Va koki pavadinima raso: Jewel Orchid - Ludisia Red Velvet. Ziedas sukrautas, bet ji dar nezydi.. Nu nerealiai lauksiu, kada prazys. Gal turit kas tokia pat? Kuo ypatinga prieziura? Nu va... Antra orchideja, o man jau kablys nugaroj. Sakiau MB, kad noreciau kovo 8 proga ne tulpiu, o kokios kitokios orchidejos nei turiu bigsmile.gif

Va kaip ji atrodys
http://www.ephotozine.com/photo/805045

O cia kaip auginti
http://www.rojaussod...i...=104&t=3817
mirksiukas.gif


Jediara ir Neli gelytes wub.gif wub.gif As apie tokia kaip Neli gelyte neperseniausiai ratais vaiksciojau lotuliukas.gif Bet kazkaip susilaikiau biggrin.gif
Atsakyti
QUOTE(kasiopeja @ 2008 02 14, 19:52)
Čia tu gudri ir atskiri, kur gumbas, o kur žiedkotis mirksiukas.gif  O mano mama, pvz., kankinosi po pirmo žydėjimo - kirpt ar nekirpt stiebą  g.gif
Kai prigrasiau nekirpti, tai ir nužydėjusio odontoglosumo žiedkočio nenorėjo judinti su viltim, kad gal ir šitas antrą kartą pražys...  doh.gif

Na tai tada tegu laikosi taisykles "kol nenudziuvo - nekerpam" smile.gif
Ko augalui nereikia, jis pats nudziovina, o nudziuvusias dalis galima drasiai kirpti, nes jos nebegyvos.
Atsakyti
QUOTE(Angelic @ 2008 02 14, 21:11)
Tai Ludisia ir yra jos pavadinimas... Prieziura niekuom neipatinga, tik nemegsta intensyvios ryskios saules, nes tada lapai praranda savo "aksomiskuma". Sodint i zieves jos nereikia, puikiai gyvena ir durpeje. Bijo dregmes uzsistovejimo, taip kad pasistenkit neperlaistyt. Ziedai yra visai neispudingi, augalas yra vertinamas butent uz savo grazius lapus.



QUOTE(lucky @ 2008 02 14, 21:11)


Aciu, mergytes 4u.gif Dabar teks daznai i sita skyreli uzsukt mirksiukas.gif
Atsakyti